Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#47576 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Pausal wrote: 25/01/2021 15:49
kluz franjo wrote: 25/01/2021 15:48
Pausal wrote: 25/01/2021 15:44

A NS USK i sukob sa SDP-om i NiP-om?
Kakav sukob?
NS nije bila u vladi USK-a.
Jeste bila dio većine. Uskratili su podršku Vladi, te je ona ostala bez većine.
Da NS je bila dio parlamentarne većine koja je izglasala vladu. Ostalo je bilo po konkretnim prijedlozima.
Priča stara dvije godine.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#47577 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

joint union wrote: 25/01/2021 15:29 Evo npr, ti si politicar, sredis posao za suprugu i dvije kcerke, preko nekog "ko voli činiti usluge bitnim ljudima", mozda ne shvacajuci odmah da to ima svoju cijenu, i da ce ti sutra, taj isti, traziti mozda da potpises npr. uvoz respiratora ili da mu das tender preko stele.
Pa rekao sam "da ne ugrozim svoj integritet". Znači u okvirima zakona. I sad se zapošljavaju ljudi koji imaju leđa, a ne najbolji (inače bi moji već našli posao jer imaju i iskustvo i reference osim ove najmlađe koja je tek diplomirala). Ne možeš ni kod privatnika lako upasti. Tj lakše u dobru privatnu firmu upadaš ako imaš neki pedigre. Voli gazda da ima nekog svog kad zapne negdje, a ni to ne mora niti treba biti mimo zakona. Da se nesto brze plati, brze zavrsi papir i sl.
Neće se ništa promijeniti na gore ili bolje još dugo.
Široko je polje za djelovanje u svom interesu, ne kršeći zakone. Niej ni zapad imun od toga.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#47578 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Hakiz wrote: 25/01/2021 11:49 Na to je odgovor jednostavan: Nije ti ponudio dovoljno.

To što svako ima cijenu ne znači da je svako jeftin. Nekoga se može kupiti za 1.000 Eura, nekoga za 1.000.000, nekome treba ponuditi 100.000.000.

A neko se neće prodati za novac ali hoće za nešto drugo.

Ali, svako ima cijenu.

Tako da je za likove koji ovdje prelaze iz stranaka u stranke od toga da su se prodali veća sramota to za koliko su se prodali.
Eto ja nisam takav a vi meni ne vjerujete ja sam ti ko Mirness Ajanović on je ejdna stranka ev 25-30 godina nije se ''prodo'' :lol:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#47579 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

kluz franjo wrote: 25/01/2021 15:43 ali čini mi se da NS u TK srlja iz greške u grešku.
Kkaonačno neko uz mene
Amirovski
Posts: 31
Joined: 21/08/2012 21:56

#47580 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Amirovski »

Da li je za vas ova gospodja Boškica obicno govno iz Naše stranke ili je i sama stranka otisla u 3 PM.
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#47581 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Osim što je redovno izložena zastrašivanju, pritiscima i uvredama Željkovih i Čovićevih radikala, izabrana je od svojih sugrađana u gradsko vijeće.
Valjda je oni bolje znaju.
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#47582 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Pausal wrote: 25/01/2021 17:21
kluz franjo wrote: 25/01/2021 17:00 Osim što je redovno izložena zastrašivanju, pritiscima i uvredama Željkovih i Čovićevih radikala, izabrana je od svojih sugrađana u gradsko vijeće.
Valjda je oni bolje znaju.
Sa 400 glasova, ne sa milion
A koji je to kreten napisao da je dobila milion glasova?
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#47583 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Pausal wrote: 25/01/2021 17:29
kluz franjo wrote: 25/01/2021 17:25
Pausal wrote: 25/01/2021 17:21 Sa 400 glasova, ne sa milion
A koji je to kreten napisao da je dobila milion glasova?
Rekao si izabrana je u gradsko vijeće od građana koji valjda znaju. Hoću ti reći da ju je prepoznalo 400 od 30.000 birača, u prijevodu nebitan broj građana. Ako već pričamo o relevantnosti na osnovu broja glasova onda je Željkeca prepoznalo 250 hiljada. Znam da se radi o dva različita, nespojiva izborna koncepta, ali eto uzmi broj glasova na ukupan broj ljudi sa pravom glasa pa vidi koliko je kome u postocima građana dalo povjerenje.
Pa koja to nepismena budala tvrdi da Komšić na zadnjim izborima nije osvojio 225.500 glasova?
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#47584 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Pa ne znam baš...
Za Željkove jurišnike je "mrzitelj baklave", "UZP ispostava, satnija" itd..., a Čovićevi tajkunaši je privode na saslušanja, prijete...
Združeno se digla i kuka i motika na "irelevantnu babuskaru".
User avatar
JohnnyS
Posts: 13654
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#47585 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by JohnnyS »

Da je rekla da će biti 18. ruka za Bakira ne bi bila irelevantna babuskara već patriot
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#47586 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by doremifa »

Zeljkec je imao podrsku od 10,77% glasaca uz 10 protivnika
Boska Cavar je imala podrsku od 1,46% glasaca uz 65 protivnika
zippoo87
Posts: 15638
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#47587 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

U TK izasli sa imenima ministara
Postade mi komsinica Una Harcin ministrica pravosudja i uprave...jedna mladja djevojka ,advokatica...nema nekog iskustva van advokature
Otac joj isto advokat (prilicno los) a ona je izgleda puno bolja

Samo izgleda da i u TK fali kadra,dok se imenuju ministri sa malo iskustva

A ova advokatica trenutno radi na tuzbama obespravljenih radnica mnogih gracanickih firmi koje su u stecaju i koje se bore sa vjetrenjacama sistema i kriminala
Nadam se da ce se snaci i napraviti neki rezultat na ovoj poziciji
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#47588 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by joint union »

drug_profi wrote: 25/01/2021 15:55
joint union wrote: 25/01/2021 15:29 Evo npr, ti si politicar, sredis posao za suprugu i dvije kcerke, preko nekog "ko voli činiti usluge bitnim ljudima", mozda ne shvacajuci odmah da to ima svoju cijenu, i da ce ti sutra, taj isti, traziti mozda da potpises npr. uvoz respiratora ili da mu das tender preko stele.
Pa rekao sam "da ne ugrozim svoj integritet". Znači u okvirima zakona. I sad se zapošljavaju ljudi koji imaju leđa, a ne najbolji (inače bi moji već našli posao jer imaju i iskustvo i reference osim ove najmlađe koja je tek diplomirala). Ne možeš ni kod privatnika lako upasti. Tj lakše u dobru privatnu firmu upadaš ako imaš neki pedigre. Voli gazda da ima nekog svog kad zapne negdje, a ni to ne mora niti treba biti mimo zakona. Da se nesto brze plati, brze zavrsi papir i sl.
Neće se ništa promijeniti na gore ili bolje još dugo.
Široko je polje za djelovanje u svom interesu, ne kršeći zakone. Niej ni zapad imun od toga.
3 pozicije a da ne ugrozis integritet, teško, usudio bih se reći i nemoguće. Naravno da i kod privatnika treba neki garant, no ako se ne radi o čisto stranačkoj firmi, nema "leži hljebu da te jedem", nego ako neces raditi, noga. Na zapadu isto, moraš bas imati kredita da bi ovo mogao raditi. Tu opet ulazimo u sivu zonu. Naravno da se neće promijeniti sve dok razmišljamo na način da se u politiku ulazi da bi se sta "namaklo", a ne da se pošteno zaradi ionako prevelika plata. Uvijek će biti lobija i interesa, no kod nas je to ogoljeno tolilko, da se već evo javno postavljaju cijene.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#47589 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Ma vjeruj da ce privatnik rado dati platu i pozicjiju, svakako ces nesto raditi, neces bas zjale fatat. Ako ti je amidza, tata, mama neka fora na carini, poreznoj, opstini, nebitno. Bilo sta sto ce njemu ubrzati poslovanje i tok novca, a ipak ostati u okviru zakona. Gledam svojim ocima svaki dan.
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#47590 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by joint union »

Hakiz wrote: 25/01/2021 14:02
joint union wrote: 25/01/2021 13:16
drug_profi wrote: 25/01/2021 11:58 Da se razumijemo, svako ima cijenu. Moja je tri radna mjesta, sa platom za VSS.
Samo što mi niko ne nudi.
A da sam u poziciji da sam bitan, onda bi vjerovatno te probleme sam riješio, pa mi ne bi mogli to ni ponuditi.
Dakle, prema tebi ispade svi smo isti, samo neko ima, a neko nema priliku.
Otprilike 80 % ljudi su u 5 deka.

Ostalih 20% su ekstremi na suprotnim krajevima.

Imam druga koji ima dijete sa posebnim potrebama. Treba mu svaki mjesec više od 1.500 samo za to dijete, bez ostalih troškova. On ne učestvuje u ovakvim pričama, nema vremena čekati "da se stvore uslovi" i da nam " svima bude nešto gore da bi nam kasnije bilo bolje" i sam kaže da on principe nema i prodaće se svakome.

Njega treba ubijediti da nemamo svi cijenu, za mene je lako, ja nikoga ne hranim i ne liječim.

Ja sam siguran da svi imamo cijenu, samo je neko jeftiniji a neko skuplji.
Zato i kažem da je ovoj strukturi političara u interesu da takvih kao sto je tvoj drug ima sto vise, sto vise sirotinje i sto vise nezaposlenih, kojima umjesto država da osigura egzistenciju, moraju se prodavati za sicu. Realno, ima svako cijenu, svako radi za novac, no fol je da li prodaješ znanje ili umijeće, ili budućnost svojih potomaka. Sta misliš kako je došlo uopšte do toga da tvoj jaran mora, kako kažeš, zanemariti principe i prodati se svakome?
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#47591 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by joint union »

drug_profi wrote: 25/01/2021 21:14 Ma vjeruj da ce privatnik rado dati platu i pozicjiju, svakako ces nesto raditi, neces bas zjale fatat. Ako ti je amidza, tata, mama neka fora na carini, poreznoj, opstini, nebitno. Bilo sta sto ce njemu ubrzati poslovanje i tok novca, a ipak ostati u okviru zakona. Gledam svojim ocima svaki dan.
A i ne mora u tom slučaju raditi, mislim taj sto je primljen, zašto bi? Rad je samo njegova dobra volja. Tako i onaj u poreznoj, njegov tetak, radi kako treba samo ako mu učiniš uslugu. Znam ja kako je kod nas, vjeruj, isto imam priliku gledati svakodnevno. No ovdje pričamo o politici, pojmu koji treba raditi na tome da svi imaju ubrzano poslovanje i tok novca, bez da podmicuju ikoga. Niti u jednoj stranci, pa ni u ovoj Našoj stranci ne postoji 100% ljudi, političara koji će raditi isključivo u interesu birača, pa treba dobro paziti kome se daje glas, tj birati onu stranku koja ih ima najviše. Pa njih zamijeniti kad dodje stranka koja ih ima vise itd. Glasajuci za ove koji vladaju desetljećima, samo pristajemo na njihov sistem u kojem svako ima cijenu, a njihov posao se svodi na to da ona bude što manja.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#47592 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Smjenjivost vlasti je glavna poenta. Opozicija je uvijek ljekovita za stranku, a prekid kontinuiteta vlasti korisno za drustvo.
A mi smo dozvolili da SDA pusti duboko korijenje i potpuno razori politicku etiku, pa cak i lijepo ponasanje jer danas imas nečuvene nacionalističke ispade uglednijih članova SDA koji vrijeđaju ljude druge nacionalnosti. Radi licnih interesa.
Nešto što je bilo nezamislivo i 1995.
O poptuno korumpiranom pravosuđu, od vrha do dna, da ne pricam.
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#47593 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

joint union wrote: 25/01/2021 21:15
Hakiz wrote: 25/01/2021 14:02
joint union wrote: 25/01/2021 13:16

Dakle, prema tebi ispade svi smo isti, samo neko ima, a neko nema priliku.
Otprilike 80 % ljudi su u 5 deka.

Ostalih 20% su ekstremi na suprotnim krajevima.

Imam druga koji ima dijete sa posebnim potrebama. Treba mu svaki mjesec više od 1.500 samo za to dijete, bez ostalih troškova. On ne učestvuje u ovakvim pričama, nema vremena čekati "da se stvore uslovi" i da nam " svima bude nešto gore da bi nam kasnije bilo bolje" i sam kaže da on principe nema i prodaće se svakome.

Njega treba ubijediti da nemamo svi cijenu, za mene je lako, ja nikoga ne hranim i ne liječim.

Ja sam siguran da svi imamo cijenu, samo je neko jeftiniji a neko skuplji.
Zato i kažem da je ovoj strukturi političara u interesu da takvih kao sto je tvoj drug ima sto vise, sto vise sirotinje i sto vise nezaposlenih, kojima umjesto država da osigura egzistenciju, moraju se prodavati za sicu. Realno, ima svako cijenu, svako radi za novac, no fol je da li prodaješ znanje ili umijeće, ili budućnost svojih potomaka. Sta misliš kako je došlo uopšte do toga da tvoj jaran mora, kako kažeš, zanemariti principe i prodati se svakome?
Kada imaš nekoga ko svaki dan treba tvoju pomoć ne zamaraš se time "zašto". Nemaš vremena. To ostaviš demagozima, tebi valja prostituisati se.

Sve i da ovi odu i dođu bolji, on ne može čekati kada će ti bolji promijeniti stvari. Koliko god im trebalo, 5, 10, 50 godina, nema vremena. Dijete mu neće "na čekanje". Znači ni on neće ganjati principe nego u kurvaluk.

Principe je lako braniti tuđom kožom. Pa i svojom. Ali svojim djetetom već nećeš. To je preskupo.
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#47594 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by joint union »

Hakiz wrote: 25/01/2021 22:47
joint union wrote: 25/01/2021 21:15
Hakiz wrote: 25/01/2021 14:02

Otprilike 80 % ljudi su u 5 deka.

Ostalih 20% su ekstremi na suprotnim krajevima.

Imam druga koji ima dijete sa posebnim potrebama. Treba mu svaki mjesec više od 1.500 samo za to dijete, bez ostalih troškova. On ne učestvuje u ovakvim pričama, nema vremena čekati "da se stvore uslovi" i da nam " svima bude nešto gore da bi nam kasnije bilo bolje" i sam kaže da on principe nema i prodaće se svakome.

Njega treba ubijediti da nemamo svi cijenu, za mene je lako, ja nikoga ne hranim i ne liječim.

Ja sam siguran da svi imamo cijenu, samo je neko jeftiniji a neko skuplji.
Zato i kažem da je ovoj strukturi političara u interesu da takvih kao sto je tvoj drug ima sto vise, sto vise sirotinje i sto vise nezaposlenih, kojima umjesto država da osigura egzistenciju, moraju se prodavati za sicu. Realno, ima svako cijenu, svako radi za novac, no fol je da li prodaješ znanje ili umijeće, ili budućnost svojih potomaka. Sta misliš kako je došlo uopšte do toga da tvoj jaran mora, kako kažeš, zanemariti principe i prodati se svakome?
Kada imaš nekoga ko svaki dan treba tvoju pomoć ne zamaraš se time "zašto". Nemaš vremena. To ostaviš demagozima, tebi valja prostituisati se.

Sve i da ovi odu i dođu bolji, on ne može čekati kada će ti bolji promijeniti stvari. Koliko god im trebalo, 5, 10, 50 godina, nema vremena. Dijete mu neće "na čekanje". Znači ni on neće ganjati principe nego u kurvaluk.

Principe je lako braniti tuđom kožom. Pa i svojom. Ali svojim djetetom već nećeš. To je preskupo.
Tvog druga mogu razumjeti, sacuvaj boze bilo koga takvog iskusenja. Samo on zna kako mu je. No ne mozes iz njega praviti neki primjer koji je pravilo, to je u pitanju ipak slucaj iz jedne krajnosti. Koliko je takvih slucajeva od ovih koji su se prodali, promil mozda?
Boldanim je pogodjena srz, samo sto mi vec svi (pro)dajemo buducnost svoje djece za odrzavanje ovog stanja, prodajemo njihovu buducnost da bi ovi mogli postavljati svoje cijene i mesetariti. Ne znam cemu relativiziranje i opravdavanje supaka pricom "svako ima svoju cijenu"?
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#47595 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by joint union »

...
Last edited by joint union on 26/01/2021 08:50, edited 1 time in total.
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#47596 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by joint union »

...
Last edited by joint union on 26/01/2021 08:50, edited 1 time in total.
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#47597 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by joint union »

drug_profi wrote: 25/01/2021 21:31 Smjenjivost vlasti je glavna poenta. Opozicija je uvijek ljekovita za stranku, a prekid kontinuiteta vlasti korisno za drustvo.
A mi smo dozvolili da SDA pusti duboko korijenje i potpuno razori politicku etiku, pa cak i lijepo ponasanje jer danas imas nečuvene nacionalističke ispade uglednijih članova SDA koji vrijeđaju ljude druge nacionalnosti. Radi licnih interesa.
Nešto što je bilo nezamislivo i 1995.
O poptuno korumpiranom pravosuđu, od vrha do dna, da ne pricam.
:thumbup:

I dodao bih ne samo SDA, ovdje su u pitanju interesne grupe ljudi koji su, nazalost, vrlo dobro raporedjeni u svim strankama.
Jedan sloj drustva koji bi, bez da puno pogrijesimo, mogli serbez nazvati robovlasnicima.
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#47598 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

joint union wrote: 26/01/2021 08:47
Hakiz wrote: 25/01/2021 22:47
joint union wrote: 25/01/2021 21:15

Zato i kažem da je ovoj strukturi političara u interesu da takvih kao sto je tvoj drug ima sto vise, sto vise sirotinje i sto vise nezaposlenih, kojima umjesto država da osigura egzistenciju, moraju se prodavati za sicu. Realno, ima svako cijenu, svako radi za novac, no fol je da li prodaješ znanje ili umijeće, ili budućnost svojih potomaka. Sta misliš kako je došlo uopšte do toga da tvoj jaran mora, kako kažeš, zanemariti principe i prodati se svakome?
Kada imaš nekoga ko svaki dan treba tvoju pomoć ne zamaraš se time "zašto". Nemaš vremena. To ostaviš demagozima, tebi valja prostituisati se.

Sve i da ovi odu i dođu bolji, on ne može čekati kada će ti bolji promijeniti stvari. Koliko god im trebalo, 5, 10, 50 godina, nema vremena. Dijete mu neće "na čekanje". Znači ni on neće ganjati principe nego u kurvaluk.

Principe je lako braniti tuđom kožom. Pa i svojom. Ali svojim djetetom već nećeš. To je preskupo.
Tvog druga mogu razumjeti, sacuvaj boze bilo koga takvog iskusenja. Samo on zna kako mu je. No ne mozes iz njega praviti neki primjer koji je pravilo, to je u pitanju ipak slucaj iz jedne krajnosti. Koliko je takvih slucajeva od ovih koji su se prodali, promil mozda?
Boldanim je pogodjena srz, samo sto mi vec svi (pro)dajemo buducnost svoje djece za odrzavanje ovog stanja, prodajemo njihovu buducnost da bi ovi mogli postavljati svoje cijene i mesetariti. Ne znam cemu relativiziranje i opravdavanje supaka pricom "svako ima svoju cijenu"?
NIje opravdavanje, nego je konstatovanje činjenice.

Da, takvih kao moj drug nema puno. Njega sam naveo kao primjer da svako ima cijenu, njegova je ta. Ali, i oni su među nama, je li to treba reći za ljude koji su u velikoj manjini "malo vas je, ne isplati se za vas brinuti ionako niste statistički uticajni i bitni"? Cijena nekoga drugog je manja, neko će se prodati za posao, kao što sam za sebe rekao, ko mi plati ekvivalent vrijednosti 1.500 KM mjesečno u trajanju 4 godine (dužina mandata) dobiće moj glas. Ko mi obezbijedi posao sa takvom platom neto, dobiće moj glas sve dok taj posao imam. Ja sam jeftiniji od tog mog druga. A da imam takav posao ili sam na funkciji onda bi cijena rasla, recimo da imam posao sa 1.500 KM platom, cijena bi bila 3.000 mjesečno. Itd.

Imaš ti u BiH ljude koji imaju mjesečne plate po 15.000, 30.000 i više pa ih možeš kupiti. Oni se, u stvari, najviše i prodaju jer rade poslove koje ovi što bi kupovali najviše trebaju. Na primjer, ja se ne sjećam da je Agencija za bankarstvo ikada i jednu banku pozvala na odgovornost. Niti bilo koja agencija ikoga iz njihove oblasti djelovanja. A vodeći ljudi u tim agencijama imaju te plate od 20.000 i više. A zamisli onda nekog poslanika ili ministra sa bijednih 5.000, ili sudiju ili doktora sa još nižom ili nekoga ko udara muhure u nekoj kancelariji sa još nižom. I nekog ko je napravio kuću pa ne može da je legalizuje (ima i takvih koji bi legalizovali, nevjerovatno), pa pita kome treba platiti da je konačno legalizujem. Ili nekoga kome roditelj od 75 trpi bolove zbog kamena u bubregu da čeka na listi čekanja. Taj neće ganjati principe, neće reći "neću dati mito, nema šanse". Platiće.

Svi mi imamo cijenu. Samo su neki jeftini a neki skupi. A neki preskupi, niko ih ne želi toliko platiti. E, ovi posljednji mogu pričati da se ne bi nikada prodali, preskupi su da bi se to provjerilo :lol:
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#47599 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by joint union »

Hakiz wrote: 26/01/2021 11:56
joint union wrote: 26/01/2021 08:47
Hakiz wrote: 25/01/2021 22:47

Kada imaš nekoga ko svaki dan treba tvoju pomoć ne zamaraš se time "zašto". Nemaš vremena. To ostaviš demagozima, tebi valja prostituisati se.

Sve i da ovi odu i dođu bolji, on ne može čekati kada će ti bolji promijeniti stvari. Koliko god im trebalo, 5, 10, 50 godina, nema vremena. Dijete mu neće "na čekanje". Znači ni on neće ganjati principe nego u kurvaluk.

Principe je lako braniti tuđom kožom. Pa i svojom. Ali svojim djetetom već nećeš. To je preskupo.
Tvog druga mogu razumjeti, sacuvaj boze bilo koga takvog iskusenja. Samo on zna kako mu je. No ne mozes iz njega praviti neki primjer koji je pravilo, to je u pitanju ipak slucaj iz jedne krajnosti. Koliko je takvih slucajeva od ovih koji su se prodali, promil mozda?
Boldanim je pogodjena srz, samo sto mi vec svi (pro)dajemo buducnost svoje djece za odrzavanje ovog stanja, prodajemo njihovu buducnost da bi ovi mogli postavljati svoje cijene i mesetariti. Ne znam cemu relativiziranje i opravdavanje supaka pricom "svako ima svoju cijenu"?
NIje opravdavanje, nego je konstatovanje činjenice.

Da, takvih kao moj drug nema puno. Njega sam naveo kao primjer da svako ima cijenu, njegova je ta. Ali, i oni su među nama, je li to treba reći za ljude koji su u velikoj manjini "malo vas je, ne isplati se za vas brinuti ionako niste statistički uticajni i bitni"? Cijena nekoga drugog je manja, neko će se prodati za posao, kao što sam za sebe rekao, ko mi plati ekvivalent vrijednosti 1.500 KM mjesečno u trajanju 4 godine (dužina mandata) dobiće moj glas. Ko mi obezbijedi posao sa takvom platom neto, dobiće moj glas sve dok taj posao imam. Ja sam jeftiniji od tog mog druga. A da imam takav posao ili sam na funkciji onda bi cijena rasla, recimo da imam posao sa 1.500 KM platom, cijena bi bila 3.000 mjesečno. Itd.

Imaš ti u BiH ljude koji imaju mjesečne plate po 15.000, 30.000 i više pa ih možeš kupiti. Oni se, u stvari, najviše i prodaju jer rade poslove koje ovi što bi kupovali najviše trebaju. Na primjer, ja se ne sjećam da je Agencija za bankarstvo ikada i jednu banku pozvala na odgovornost. Niti bilo koja agencija ikoga iz njihove oblasti djelovanja. A vodeći ljudi u tim agencijama imaju te plate od 20.000 i više. A zamisli onda nekog poslanika ili ministra sa bijednih 5.000, ili sudiju ili doktora sa još nižom ili nekoga ko udara muhure u nekoj kancelariji sa još nižom. I nekog ko je napravio kuću pa ne može da je legalizuje (ima i takvih koji bi legalizovali, nevjerovatno), pa pita kome treba platiti da je konačno legalizujem. Ili nekoga kome roditelj od 75 trpi bolove zbog kamena u bubregu da čeka na listi čekanja. Taj neće ganjati principe, neće reći "neću dati mito, nema šanse". Platiće.

Svi mi imamo cijenu. Samo su neki jeftini a neki skupi. A neki preskupi, niko ih ne želi toliko platiti. E, ovi posljednji mogu pričati da se ne bi nikada prodali, preskupi su da bi se to provjerilo :lol:
Ovo boldano me nikako nisi dobro shvatio, naravno da ne kazem da se za njih ne treba brinuti, nego da su brojem suvise mali da bi mogao izvlaciti neki statisticki zakljucak. Za ovakve slucajeve se mora brinuti drzava, i ne bi trebala bjezati od ove obaveze, bas zato sto ih i ima malo. Nadam se da je neshvatanje u pitanju.
Sve ovo sto si nabrojao kao primjere su greske sistema, a ne neki mentalitet ljudi, i nastale su zato jer se ne kaznjavaju oni koji uzimaju, a ni oni koji daju. Koliko prijavitelja korupcije znamo od rata do danas i kako su prosli?
OK, onda nema potrebe nista mijenjati, svakako ce cijene kupovine i prodaje samo malo rasti i opadati, kao na berzi, svejedno ko vlada. Jesu li u svijetu svi sistemi ovakvi ili smo mi kao narod "mimo-svijeta"? Je li i Njemci moraju platiti muhur, doktora, legalizaciju i zasto ne?
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#47600 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

joint union wrote: 26/01/2021 14:22
Hakiz wrote: 26/01/2021 11:56
joint union wrote: 26/01/2021 08:47

Tvog druga mogu razumjeti, sacuvaj boze bilo koga takvog iskusenja. Samo on zna kako mu je. No ne mozes iz njega praviti neki primjer koji je pravilo, to je u pitanju ipak slucaj iz jedne krajnosti. Koliko je takvih slucajeva od ovih koji su se prodali, promil mozda?
Boldanim je pogodjena srz, samo sto mi vec svi (pro)dajemo buducnost svoje djece za odrzavanje ovog stanja, prodajemo njihovu buducnost da bi ovi mogli postavljati svoje cijene i mesetariti. Ne znam cemu relativiziranje i opravdavanje supaka pricom "svako ima svoju cijenu"?
NIje opravdavanje, nego je konstatovanje činjenice.

Da, takvih kao moj drug nema puno. Njega sam naveo kao primjer da svako ima cijenu, njegova je ta. Ali, i oni su među nama, je li to treba reći za ljude koji su u velikoj manjini "malo vas je, ne isplati se za vas brinuti ionako niste statistički uticajni i bitni"? Cijena nekoga drugog je manja, neko će se prodati za posao, kao što sam za sebe rekao, ko mi plati ekvivalent vrijednosti 1.500 KM mjesečno u trajanju 4 godine (dužina mandata) dobiće moj glas. Ko mi obezbijedi posao sa takvom platom neto, dobiće moj glas sve dok taj posao imam. Ja sam jeftiniji od tog mog druga. A da imam takav posao ili sam na funkciji onda bi cijena rasla, recimo da imam posao sa 1.500 KM platom, cijena bi bila 3.000 mjesečno. Itd.

Imaš ti u BiH ljude koji imaju mjesečne plate po 15.000, 30.000 i više pa ih možeš kupiti. Oni se, u stvari, najviše i prodaju jer rade poslove koje ovi što bi kupovali najviše trebaju. Na primjer, ja se ne sjećam da je Agencija za bankarstvo ikada i jednu banku pozvala na odgovornost. Niti bilo koja agencija ikoga iz njihove oblasti djelovanja. A vodeći ljudi u tim agencijama imaju te plate od 20.000 i više. A zamisli onda nekog poslanika ili ministra sa bijednih 5.000, ili sudiju ili doktora sa još nižom ili nekoga ko udara muhure u nekoj kancelariji sa još nižom. I nekog ko je napravio kuću pa ne može da je legalizuje (ima i takvih koji bi legalizovali, nevjerovatno), pa pita kome treba platiti da je konačno legalizujem. Ili nekoga kome roditelj od 75 trpi bolove zbog kamena u bubregu da čeka na listi čekanja. Taj neće ganjati principe, neće reći "neću dati mito, nema šanse". Platiće.

Svi mi imamo cijenu. Samo su neki jeftini a neki skupi. A neki preskupi, niko ih ne želi toliko platiti. E, ovi posljednji mogu pričati da se ne bi nikada prodali, preskupi su da bi se to provjerilo :lol:
Ovo boldano me nikako nisi dobro shvatio, naravno da ne kazem da se za njih ne treba brinuti, nego da su brojem suvise mali da bi mogao izvlaciti neki statisticki zakljucak. Za ovakve slucajeve se mora brinuti drzava, i ne bi trebala bjezati od ove obaveze, bas zato sto ih i ima malo. Nadam se da je neshvatanje u pitanju.
Sve ovo sto si nabrojao kao primjere su greske sistema, a ne neki mentalitet ljudi, i nastale su zato jer se ne kaznjavaju oni koji uzimaju, a ni oni koji daju. Koliko prijavitelja korupcije znamo od rata do danas i kako su prosli?
OK, onda nema potrebe nista mijenjati, svakako ce cijene kupovine i prodaje samo malo rasti i opadati, kao na berzi, svejedno ko vlada. Jesu li u svijetu svi sistemi ovakvi ili smo mi kao narod "mimo-svijeta"? Je li i Njemci moraju platiti muhur, doktora, legalizaciju i zasto ne?
Znam da nisi htio reći boldirano :thumbup:

Šta da ti kažem, nije sistem u Njemačkoj stvorio mentalitet ljdi, nego jemetalitet ljudi stvorio sistem.

Banalan primjer, imaš na youtube video klipove koje uglavnom postavljaju amerikanci koji žive u Njemačkoj. I svije stvari ih u startu šokiraju:

1. Prozori, to što se prozori mogu otvarati i skroz i na "kiper".

2. To da "svi" čekaju zeleno na semaforu, pa makar i usred noći kada nema automobila u blizini.

To znači da Nijemci, koliko god bi i oni bili korumpirani itd kada nema zakona imaju jednu razliku u mentalitetu od nas. A ta razlika kaže da ako smo se već dogovorili da nešto bude pravilo, hajde da se toga držimo.

Mentalitet naših ljudi je taj da ako smo se nešto dogovorili, da vidimo kako to možemo izbjeći.

I još jedna karakteristika našeg mentaliteta, a to je da nemamo dostojanstvo. Ne mislim dostojanstvo u smislu da ćemo dozvoliti da neam neko psuje mater, to nećemo. Ali naš mentalitet je takav da nama dostojanstvo počinje i završava time što ne damo da nam neko opsuje mater, i ne mislimo da je dostojanstvo i to koliko se držimo nekih principa, dane riječi, obećanja, da što bolje obavimo posao ako smo ga se već prihvatili, da se ponosimo kvalitetom našeg rada, koliko pomažemo slabijima od nas ili to da nećemo nekome postaviti prepreke ako mu već ne možemo pomoći itd.

Nije dostojanstven neko ko prebije onoga koji mu opsuje mater, a onda uđe u tramvaj i ne plati kartu. Koliko god tramvaji bili očajni, plati kartu kada ga koritiš ili ga nemoj koristiti. Nmeaš para? Kreni 2 sata ranije i idi pješke. Ne, ne radim u Grasu i nisam FGR, budžetlija itd :lol:

Ljutite se na mene, ali mi smo narod(i) koji imaju veoma malo dostojanstva.

Tako da me ne čudi ni prelazak iz NS-a negdje drugo. I mislim da će i NS i četvorka imati veliki problem ne samo sa protivnicima ,nego i sa svojim ljudima jer su i oni ljudi koji neće platiti kartu u tramvaju pogotovo za jednu ili dvije stanice itd. Oni koji nisu takvi će teško "prevaspitati" ove koji jesu. Ne treba odustajati, naravno, ali ne treba se ni čuditi kada posrnu na putu.
Locked