Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#42976 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

drug_profi wrote:FB ne koristimo svi. Jest ono najjeftinije ali je i penetracija do ciljane publike mozda najniza.
Upravo tako.

Ako neka organizacija, posebno firma, a naročito institucija nema svoju web stranicu i poslovnu adresu nego su na društvenoj mreži, eMail su yahoo ili gmail itd, a telefon je broj mobitela, meni su sumnjivi.

Zanatliju i razumijem, ali firmu, instituciju i organizaciju ne.
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#42977 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

drug_profi wrote:FB ne koristimo svi. Jest ono najjeftinije ali je i penetracija do ciljane publike mozda najniza.
Upravo tako.

Ako neka organizacija, posebno firma, a naročito institucija nema svoju web stranicu i poslovnu adresu nego su samo na društvenoj mreži, eMail su yahoo ili gmail itd, a telefon je broj mobitela, meni su sumnjivi.

Zanatliju i razumijem, ali firmu, instituciju i organizaciju ne.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#42979 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Ja sam svojoj djeci i raji rekao ako hocete sta sakriti od mene, okacite na fejsbuk.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#42980 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

https://www.nasastranka.ba/financial-ti ... fb7391ln-c

Financial Times o Našoj stranci: Sarajevski lider mete nacionalizam u Bosni
14. Avgusta 2019. 22



Image



Jedan od najuglednijih listova na svijetu, Financial Times, na svom je portalu danas objavio članak o Našoj stranci. Tekst je uz pretplatu dostupan na ovom linku a u nastavku donosimo prijevod kompletnog članka čiji su autori Valerie Hopkins i Ben Hall.



Edin Forto čisti svoj grad. Tokom osam sedmica ovog proljeća, čelnik sarajevske kantonalne vlade sklonio je smeće sa ulica i angažovao građane, političare pa čak i strane ambasadore u akciji u kojoj je prikupljeno 86 tona otpada.

“Nivo upravljanja je toliko srozan da se građani oduševljavaju stvarima koje su obične u normalnom menadžmentu”, kaže g. Forto.

Forto je „nova metla“ u Bosni i Hercegovini, državi opterećenoj naslijeđem rata i etničkim podjelama. Predstavlja Našu stranku, ne-etničku političku partiju koja se kloni nacionalističke politike i fokusira se na dobro upravljanje, poboljšanje javnih usluga i kvalitet života.

To je radikalan zaokret za Bosnu gdje, nakon sukoba koji je vođen od 1992. do 1995., političari standardno koriste retoriku podjela da potpiruju strah i zadrže glasače. Dvadeset šest od posljednjih dvadeset osam godina, Sarajevom je vladala jedna te ista stranka, konzervativna nacionalistička Stranka demokratske akcije (SDA), koju je osnovao Alija Izetbegović, predsjednik BiH tokom rata čiji je sin Bakir kasnije bio na čelu države, od 2010. do 2018. godine.

Naša stranka, koja je u decembru preuzela vlast u gradu zajedno sa još pet stranaka, prva je stranka koja je stekla značajnu snagu a u kojoj ne dominira niti jedna od tri glavne etničke grupe u Bosni. Ona ima članove iz reda Srba, Hrvata i Bošnjaka.

Predsjednik joj je po etničkoj pripadnosti Srbin ali to nije bila prepreka da osvoji zastupnička mjesta u Sarajevu, gradu koji je tokom rata bio 44 mjeseca pod opsadom srpskih snaga i u kojem je stanovništvo 85% muslimansko.

„Ono što nam se vraća jeste naše insistiranje na kvaliteti života a ne na etničkim podjelama“, kaže predsjednica Glavnog odbora stranke Sabina Ćudić. Ona je 37-godišnja profesorica i jedna od šest zastupnika u Parlamentu Federacije BiH, bošnjačko-hrvatskog entiteta koji skupa sa Republikom Srpskom čini državu.

Sa samo tri i po miliona stanovnika Bosna je jedna od država sa najvećim administrativnim aparatom u Evropi, gdje se preklapaju nadležnosti raznih nivoa decentralizovane vlasti koje određuje Ustav, a koji je aneks mirovnog sporazuma kojim je okončan rat. Nakon što su izbori održani prošlog oktobra, sarajevska kantonalna vlada je formirana u decembru, dok je na državnom nivou stranački koalicioni dogovor finaliziran prošle sedmice zbog zastoja oko neslaganja o približavanju NATO-u.

Federacija, koju čini deset kantona uključujući i sarajevski, tek treba da formira vladu.

Dugogodišnji pokušaji da se reformiše ustavni i izborni sistem u zemlji su u zastoju dok vodeće partije grade klijentelističke feude. Prema riječima g. Forte, osnovne komunalne usluge poput vodosnabdijevanja, javnog prevoza i odvoza smeća su propadale tokom posljednje decenije.

Kad je preuzeo dužnost, imao je u rukama sistem političkog protežiranja i napuhane birokratije. No, umjesto da slijedi primjer svojih prethodnika i potroši raspoloživa sredstva tako što će zaposliti spisak prijatelja i političkih pomagača, g. Forto je skresao vlastiti budžet za 40 posto i odrekao se svog prava na dodatni paušal, nakon čega su isto učinili i skupštinski zastupnici.

Nedugo potom, objavio je javni registar svih uposlenika Kantona tako da sva zapošljavanja učini transparentnim. Nova koalicija je počela raditi na „neviđenom nivou transparentnosti po pitanju budžetske potrošnje“, kako je rekao jedan zapadni diplomata. „Oni pokazuju kako je promjena moguća.“

„Mi smo prijetnja političkoj kulturi koja je uspostavljena i prijetnja načinu na koji se oni [nacionalistički političari] finansiraju“, kaže g. Forto.

Nacionalističke stranke su pokušale osujetiti uspon Naše stranke. Federalni premijer iz SDA je u januaru pokušao osporiti budžet kantonalne vlade pred Ustavnim sudom. Takođe, kad je Naša stranka pozvala da se u svrhu smanjenja zagađenja više koristi prirodni gas umjesto uglja, federalna vlada je podigla cijenu gasa za trideset posto, nastojeći da – kako kaže gđa. Ćudić – diskredituje novu vlast.

„SDA čini sve što može da ova vlada Kantona Sarajevo i Naša stranka ne uspiju“, kaže politička analitičarka Ivana Marić.

U međuvremenu, Naša stranka prelazi etničke granice. G. Forto je inicirao redovne sastanke sa gradonačelnikom Banje Luke, glavnim gradom drugog bh. entiteta, Republike Srpske, čije rukovodstvo godinama potencira odvajanje od Federacije.

Ovaj pristup je u potpunoj suprotnosti sa matricom Milorada Dodika, dugogodišnjeg lidera bosanskih Srba koji kaže kako su centralne institucije BiH nametnute ljudima protiv njihove volje.

„Bosna je složena zemlja sa mnogo neriješenih pitanja“, kaže g. Dodik dok sipa domaću šljivovicu u zgradi Predsjedništva izgrađenoj u habsburškoj eri Bosne i Hercegovine. „Veliki je teret prošlosti a nema zajedničkog dogovora za njenu budućnost.“

U poređenju s Dodikovom strankom, Naša stranka je mala. Ima samo dva od 42 zastupnika u predstavničkom domu državnog parlamenta, te devet od 156 zastupnika koliko ih broje oba doma Parlamenta Federacije. Ali, g. Forto kaže kako su nakon izbora 2018. zastupljeni u skupštinama sa sjedištem u pet drugih važnih gradova.

Jedan poslovni čovjek koji je glasao za novu stranku kaže kako joj je nedostajalo odvažnosti da pokaže građanima vrijednosti politike drugačijeg tipa. „Bili su isuviše mekani i bojim se da će propustiti priliku koja im se pružila“, kaže ovaj biznismen.

Gđa Ćudić se slaže da vrijeme nije išlo na ruku Našoj stranci jer mnogi njeni potencijalni glasači – obrazovani građani srednjih godina – odlaze iz zemlje. U proteklih pet godina otišlo je skoro 200,000 Bosanaca, a oko 30,000 je emigriralo od januara. „Utrkujemo se sa vremenom kako bismo spriječili totalni egzodus“, kaže ona.
tutku
Posts: 1349
Joined: 18/06/2011 12:10

#42981 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tutku »

Fin tekstic u FT, moze stvoriti privid no dobro je da se pise na ovom nivou o NS
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#42982 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

https://www.nasastranka.ba/izvrsena-pro ... xLfQLJnvCc

Izvršena provala u sjedište Naše stranke
19. Avgusta 2019. 76


Image

Tokom vikenda izvršena je teška provala u sjedište Naše stranke prilikom koje je otuđena oprema te izvršen pretres arhiva i službene dokumentacije. Policija je izvršila uviđaj i istraga je u toku.

Bez obzira na ove okolnosti kancelarije Naše stranke su i danas otvorene za građane i javnost.
Šta li ih je zanimalo... da su tražili pare, ne bi provalili u NS.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#42983 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by General War »

kmirsad wrote:https://www.nasastranka.ba/izvrsena-pro ... xLfQLJnvCc

Izvršena provala u sjedište Naše stranke
19. Avgusta 2019. 76


Image

Tokom vikenda izvršena je teška provala u sjedište Naše stranke prilikom koje je otuđena oprema te izvršen pretres arhiva i službene dokumentacije. Policija je izvršila uviđaj i istraga je u toku.

Bez obzira na ove okolnosti kancelarije Naše stranke su i danas otvorene za građane i javnost.
Šta li ih je zanimalo... da su tražili pare, ne bi provalili u NS.
Bonton :?
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#42984 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Kompromitirajući materijal, špijuniranje planova i ideja, ko zna, svašta se može iskoristiti.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11035
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#42985 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Prpa.ba »

Petparacki portalcici zeljno iscekuju "pouzdane izvore". :lol:
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#42986 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

kmirsad wrote:https://www.nasastranka.ba/izvrsena-pro ... xLfQLJnvCc

Izvršena provala u sjedište Naše stranke
19. Avgusta 2019. 76


Image

Tokom vikenda izvršena je teška provala u sjedište Naše stranke prilikom koje je otuđena oprema te izvršen pretres arhiva i službene dokumentacije. Policija je izvršila uviđaj i istraga je u toku.

Bez obzira na ove okolnosti kancelarije Naše stranke su i danas otvorene za građane i javnost.
Šta li ih je zanimalo... da su tražili pare, ne bi provalili u NS.
klasicne udbaske metode. sto ce jednog sitnog lopovcica zanimati dokumenti?

ovako osamdesetih dodjes kuci sa posla i naletis na dva lica u civilu koji rove po stvarima. nista ne pitas, znas da je udba i znas da sumnjaju da si u nekim nelegalnim radnjama. uzmu sto im treba i odose i nikada ih vise ni ne vidis.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#42987 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

malakh wrote:
kmirsad wrote:https://www.nasastranka.ba/izvrsena-pro ... xLfQLJnvCc

Izvršena provala u sjedište Naše stranke
19. Avgusta 2019. 76


Image

Tokom vikenda izvršena je teška provala u sjedište Naše stranke prilikom koje je otuđena oprema te izvršen pretres arhiva i službene dokumentacije. Policija je izvršila uviđaj i istraga je u toku.

Bez obzira na ove okolnosti kancelarije Naše stranke su i danas otvorene za građane i javnost.
Šta li ih je zanimalo... da su tražili pare, ne bi provalili u NS.
klasicne udbaske metode. sto ce jednog sitnog lopovcica zanimati dokumenti?

ovako osamdesetih dodjes kuci sa posla i naletis na dva lica u civilu koji rove po stvarima. nista ne pitas, znas da je udba i znas da sumnjaju da si u nekim nelegalnim radnjama. uzmu sto im treba i odose i nikada ih vise ni ne vidis.
Jesu li to uhvatili provalnike, pa znaš da su sitni lopovi ?
Ili imaš neki drugi... pouzdan izvor informacija ?
Mani se čini da dećci s naočarima s velikom dioptrijom... ovi iz omladinskih pogona sa IT znanjima, sada sjede i pregledaju presnimljene materijale sa hard diskova...
Gledaju koliko redovno članovi NS- a plačaju članarine...
i kucaju opemene pred tužbu za neplačene ćlanarine...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#42988 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

kmirsad wrote:
Mani se čini da dećci s naočarima s velikom dioptrijom... ovi iz omladinskih pogona sa IT znanjima, sada sjede i pregledaju presnimljene materijale sa hard diskova...
Gledaju koliko redovno članovi NS- a plačaju članarine...
i kucaju opemene pred tužbu za neplačene ćlanarine...
:lol:
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#42989 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MaksprotivMarksa »

Odlican intervju Kojovica danas, potpisao bih sve od a do z, svaka mu cast, uz Konakovica ga vidim kao najboljeg politicara u BiH.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#42990 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by General War »

MaksprotivMarksa wrote:Odlican intervju Kojovica danas, potpisao bih sve od a do z, svaka mu cast, uz Konakovica ga vidim kao najboljeg politicara u BiH.
Ako mislis na ovo sa klixa, slazem se.
El_comadante
Posts: 7948
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#42991 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by El_comadante »

počeli su malo i oni davati saopćenja za javnost
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#42992 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by bunk »

MaksprotivMarksa wrote:Odlican intervju Kojovica danas, potpisao bih sve od a do z, svaka mu cast, uz Konakovica ga vidim kao najboljeg politicara u BiH.
Ti si onaj sto kaze da nam ne treba NATO :lol: :lol:
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#42993 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MaksprotivMarksa »

bunk wrote:
MaksprotivMarksa wrote:Odlican intervju Kojovica danas, potpisao bih sve od a do z, svaka mu cast, uz Konakovica ga vidim kao najboljeg politicara u BiH.
Ti si onaj sto kaze da nam ne treba NATO :lol: :lol:
Ne, ja nisam taj, ja sam onaj koji tvrdi da se ispred NATO integracija moraju staviti zivotni problemi gradjana, a da NATO nije razlog za razdiranja unutar BiH, na referendumj za ulazak bih glasao protiv, to je moje gradjansko i ljudsko pravo, ne zelim da sutra moji sugradjani ginu u sluzbi interesa drugih nacija hiljadama kilometara daleko. Pozdrav za SDA botovsku brigadu, kraj vam se blizi :kiss:
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1332
Joined: 20/11/2018 16:45

#42994 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MarshalDodik »

Cuj glasao bi protiv, Zeljko/ Bakire jesi li to ti?
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#42995 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by bunk »

MaksprotivMarksa wrote:
bunk wrote:
MaksprotivMarksa wrote:Odlican intervju Kojovica danas, potpisao bih sve od a do z, svaka mu cast, uz Konakovica ga vidim kao najboljeg politicara u BiH.
Ti si onaj sto kaze da nam ne treba NATO :lol: :lol:
Ne, ja nisam taj, ja sam onaj koji tvrdi da se ispred NATO integracija moraju staviti zivotni problemi gradjana, a da NATO nije razlog za razdiranja unutar BiH, na referendumj za ulazak bih glasao protiv, to je moje gradjansko i ljudsko pravo, ne zelim da sutra moji sugradjani ginu u sluzbi interesa drugih nacija hiljadama kilometara daleko. Pozdrav za SDA botovsku brigadu, kraj vam se blizi :kiss:
Nisi protiv Nato ali bi glasao protiv :lol: :lol:
Protiv clanstva u Nato savezu moze biti samo neko ko priprema nesto u cemu ga Nato moze sprijeciti ili budala.
Sigurnost za svakog gradjanina i njegovu imovinu koju zauvijek garantuje Nato moze odbiti samo neko kome sigurnost predstavlja problem ili budala.
Dajem 5% od primanja do kraja zivota za punopravno clanstvo u Nato savezu.
Pa da pricamo o tome ko ide na bolju plazu i djeci kupujemo nova auta i kompjutere .
Da nam dodje strani investitor germanskog porijekla pa nas poduci odnosu prema poslu i otvori fabrike umjesto yebenih indijaca i kineza uz svo duzno postovanje prema njima...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#42996 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Kikibombona »

bunk wrote:Nisi protiv Nato ali bi glasao protiv :lol: :lol:
Protiv clanstva u Nato savezu moze biti samo neko ko priprema nesto u cemu ga Nato moze sprijeciti ili budala.
Sigurnost za svakog gradjanina i njegovu imovinu koju zauvijek garantuje Nato moze odbiti samo neko kome sigurnost predstavlja problem ili budala.
Dajem 5% od primanja do kraja zivota za punopravno clanstvo u Nato savezu.
Pa da pricamo o tome ko ide na bolju plazu i djeci kupujemo nova auta i kompjutere .
Da nam dodje strani investitor germanskog porijekla pa nas poduci odnosu prema poslu i otvori fabrike umjesto yebenih indijaca i kineza uz svo duzno postovanje prema njima...
Nema to veze sa NATO-om vec nesposobnosti SDA.

Šib: Nemačke firme u Srbiji zaposlile 12.000 ljudi za godinu dana

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1539892

Njemacka je najveci investitor u Srbiju koja je ujedno najveci protivnik NATO pakta na Balkanu.

U Srbiji je trenutno poplava njemackih investicija. Dosao je renomirani Cet-Ef koji ce za sobom neminovno povuci veliki broj drugih njemackih kompanija. Slusao sam izjavu direktora firme koji kaze da je prezadovoljan uslovima i da je vec pozvao partnerske firme da dodju u Srbiju. Jedni povlace druge.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... cnost.html

SDA uvijek spinuje da je neko drugi kriv za njihovu nesposobnost. Zavalili se u Sarajevu umjesto da idu po svijetu nuditi investitorima sve sto treba da dodju u BiH.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#42997 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by bunk »

Yebe mi se za srbijom.
Da ponovim ,yebe mi se za srbijom.
Njima ne kuca niko na vrata sa zeljom da uzme pola teritorije.
Kiki ,znam sda je kriva za sve,ti bi ih lansiro na Mars.
Ali nisam tebi napisao ni rijec de idi pij kahvu i ne kvotaj me bezze..
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#42998 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Pa nije baš da im niko ne kuca na vrata. Kosovari im već ušli i kuču, bez kucanja i Sanđak i Vojvodina zvone s kapije, Hrvatska bi rado da se vrati do Zemuna,a i Mađari i Bugari mjerkaju.
Al ne brinu se puno... Rusi su tu, u Nišu.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#42999 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Kikibombona »

bunk wrote:Yebe mi se za srbijom.
Da ponovim ,yebe mi se za srbijom.
Njima ne kuca niko na vrata sa zeljom da uzme pola teritorije.
Kiki ,znam sda je kriva za sve,ti bi ih lansiro na Mars.
Ali nisam tebi napisao ni rijec de idi pij kahvu i ne kvotaj me bezze..
Poenta je u tome da clanstvo u NATO-u nema nikakve veze sa dolaskom njemackih investitora. Radim za Nijemce, pricam sa njima, znam sta ih zanima.

SDA svoju nesposobnost i nezainteresovanost da privuce investitore pravda time sto nismo u NATO-u. Ili pravda Srbima i Hrvatima. Srbija ima problem sa Kosovom i opet imaju poplavu njemackih investitora.

Japanska Toya je neki dan dan izabrala Srbiju umjesto Poljske jer su dobili bolju ponudu. Sve njemacke firme mogu birati u koju ce zemlju doci, a dolaze u onu koja ponudi bolje uslove.

SDA ne nudi nista. Njih u tim pregovorima sa investitorima nema. Nesposobni cobani, bas ih briga, nakaceni na budzet i njihovim sitnim dusama dobro. Pravi seljacki mentalitet, da ja imam najbolju kucu i auto, da sam bolji od komsije. A to sto su nepismeni, sto ne znaju sastaviti recenicu na engleskom jeziku...

Nece se oni zamarati investicijama, bolje im ide jeftina propaganda, proglasavanje Kasumovica i Konakovica losim muslimanima, dogovoreni konflikti sa Srbima i Hrvatima itd. Ne rade nista, ne znaju i nece.
El_comadante
Posts: 7948
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#43000 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by El_comadante »

Kikibombona wrote:
bunk wrote:Yebe mi se za srbijom.
Da ponovim ,yebe mi se za srbijom.
Njima ne kuca niko na vrata sa zeljom da uzme pola teritorije.
Kiki ,znam sda je kriva za sve,ti bi ih lansiro na Mars.
Ali nisam tebi napisao ni rijec de idi pij kahvu i ne kvotaj me bezze..
Poenta je u tome da clanstvo u NATO-u nema nikakve veze sa dolaskom njemackih investitora. Radim za Nijemce, pricam sa njima, znam sta ih zanima.

SDA svoju nesposobnost i nezainteresovanost da privuce investitore pravda time sto nismo u NATO-u. Ili pravda Srbima i Hrvatima. Srbija ima problem sa Kosovom i opet imaju poplavu njemackih investitora.

Japanska Toya je neki dan dan izabrala Srbiju umjesto Poljske jer su dobili bolju ponudu. Sve njemacke firme mogu birati u koju ce zemlju doci, a dolaze u onu koja ponudi bolje uslove.

SDA ne nudi nista. Njih u tim pregovorima sa investitorima nema. Nesposobni cobani, bas ih briga, nakaceni na budzet i njihovim sitnim dusama dobro. Pravi seljacki mentalitet, da ja imam najbolju kucu i auto, da sam bolji od komsije. A to sto su nepismeni, sto ne znaju sastaviti recenicu na engleskom jeziku...

Nece se oni zamarati investicijama, bolje im ide jeftina propaganda, proglasavanje Kasumovica i Konakovica losim muslimanima, dogovoreni konflikti sa Srbima i Hrvatima itd. Ne rade nista, ne znaju i nece.
slažem se, mogu se investotri dovoditi i bez NATO saveza, što naši neznaju to je druga stvar.
Locked