Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#51076 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Chmoljo »

De virni, da nije do zakona kakog...
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#51077 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Sam se nudio.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#51078 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Chmoljo »

I priveo kraju, ali neko nije potpiso...

Eh ti zakoni...
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#51079 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Moj Hakize sto se provaljujes...
nisam za ... ali kad vidim ovu ... (umetni odgovarajuće akronime)
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#51080 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Chmoljo wrote: 14/07/2021 12:43 I priveo kraju, ali neko nije potpiso...

Eh ti zakoni...
Vakcina nema, znači...
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#51081 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

drug_profi wrote: 14/07/2021 13:12 Moj Hakize sto se provaljujes...
nisam za ... ali kad vidim ovu ... (umetni odgovarajuće akronime)
Nisam za njih, ali kada vidim ovu nisam ni za njih.

Eto.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#51082 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Chmoljo wrote: 14/07/2021 12:43 I priveo kraju, ali neko nije potpiso...

Eh ti zakoni...
I eto opravdanja za sve šta se ne uradi.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#51083 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Po čemu će ostati upamćena SDA? Lopovi.

Po čemu trojka? Ali. (Stvarno smo imali najbolje namjere, ali...)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#51084 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Chmoljo »

Hakiz wrote: 14/07/2021 14:01
Chmoljo wrote: 14/07/2021 12:43 I priveo kraju, ali neko nije potpiso...

Eh ti zakoni...
I eto opravdanja za sve šta se ne uradi.
Kako sam na drugoj temi napisao, tvoj cilj je doci i kukati kako je sve bezveze, kako je sve protiv jadnog tebe i nista ne valja. Pri tome na savjet nekoga ko je upucen sta uraditi kod problema kojeg imas zbijas doskocice i posalice. Jos neko patroniziranje ko ono sta ti znas...

Ne kazem da si SDA bot, ali cilj ti svakako nije rjesavanje problema, nego trazenje drugog i plakanje nad njim.

Sve ok, ima i za to naziv. Samo bez mene ubuduce.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#51085 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Chmoljo wrote: 14/07/2021 14:13
Hakiz wrote: 14/07/2021 14:01

I eto opravdanja za sve šta se ne uradi.
Kako sam na drugoj temi napisao, tvoj cilj je doci i kukati kako je sve bezveze, kako je sve protiv jadnog tebe i nista ne valja. Pri tome na savjet nekoga ko je upucen sta uraditi kod problema kojeg imas zbijas doskocice i posalice. Jos neko patroniziranje ko ono sta ti znas...

Ne kazem da si SDA bot, ali cilj ti svakako nije rjesavanje problema, nego trazenje drugog i plakanje nad njim.

Sve ok, ima i za to naziv. Samo bez mene ubuduce.
Ti si počeo sa doskočicama, pročitaj svoj prvi odgovor na moj o upraviteljima.

Drugo, legitimno je govoriti da želim da bude drugačije kao što je i tvoj strah od posljedica ako se promijeni.

Treće, ako tvoja posljednja rečenica (pretposljednja je pokušaj uvrede koji me ne iznenađuje) znači da ubuduće nećeš komentarisati moje postove, na to mogu reći samo ovo: Haleluja.

Valjda smo završili.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#51086 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Chmoljo »

Uvreda bi bilo reci da imas posebne potrebe, a ja to nigdje nisam rekao. Rekao sam da kukas. Nije prva tema kojoj pristupas na ovaj nacin.

I kazem, ok, to je tvoje pravo.

Takodjer je i moje da iskomentarisem ono sto si napisao, na nacin na koji zelim. Ali sam ti takodjer ponudio i rjesenje na tvoj problem koji si hladno izignorisao i izmislio da ce meni neke promjene nastetiti :lol:

Naravno, niti si rekao kakve promjene, ni zbog cega se bojim, niti ista. Ja sam detaljno opisao sta je problematika u pogledu upraviteljstva jer imam odredjenog iskustva u tome i znam sta zna znaci kada je zgrada neodrzavana i koliko to lose moze biti. Iz tog razloga sam i ponudio korake da rijesis taj problem, medjutim apsolutno se nisi dotakao icega napisanog.

I ok, ooet kazem, tvoje pravo. Ali i moje da sumnjam da zelis rijesiti problem koji imas. A i to govorim na osnovu iskustva kad sam govorio komsijama koji su bili nezadovoljni i upraviteljem i pevom da ih mijenjamo, svi su bili, moze, ali bez mog potpisa.

Pa ok, kukajte komsije, na drzavu, na zakone, na peva, na upravitelja, svi krivi, samo oni nisu jer je zahmet se potpisati.

Da, zavrsili smo. Nadam se ipak da ces rijesiti problem, jer nije nerjesiv.
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#51087 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Ne mozes promijeniti upravitelja ako nisi izmirio dugove, osim ako upravitelj nije saglasan da se ugovor raskine.
PEVa mijenjamo maltene na godišnjoj, a bazi sad ne možemo naći nikog jer su svi svjesni koja je to nezahvalna obaveza.
Ima ovih profesionalaca što su PEV u nekoliko zgrada, ali oni to rade samo radi svojih prihoda, tako da takve treba izbjegavati.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#51088 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Chmoljo wrote: 14/07/2021 15:13
I ok, ooet kazem, tvoje pravo. Ali i moje da sumnjam da zelis rijesiti problem koji imas. A i to govorim na osnovu iskustva kad sam govorio komsijama koji su bili nezadovoljni i upraviteljem i pevom da ih mijenjamo, svi su bili, moze, ali bez mog potpisa.

Pa ok, kukajte komsije, na drzavu, na zakone, na peva, na upravitelja, svi krivi, samo oni nisu jer je zahmet se potpisati.
Tvoj problem sa mnom je što si pogriješio u pretpostavci, a pretpostavka je majka zajeba. A usput si malo patronizirao, učio budalu pameti, pa te ponijelo. Ja nemam problem sa upraviteljem, sve šta je trebalo a da se mene ticalo uradili su. Moje pisanje je principijelno, i "bazrano na istinitom događaju".

Zato po ko zna koji put ponavljam, problem je u zakonu koji poštene ljude koji plaćaju pravi budalama. A zakon nije na upravitelju nego na skupštini/vladi. To je jedno. Drugo je da je nemoguće da vlast ne zna kakav je zakon.

Sabereš jedan plus jedan i kao rezultat dobiješ vlast koja ide na ruku upravitelju a protiv poštenih platiša. I vlast koja je zakon pravila i vlast koja ga ostavlja da takav i dalje važi.

A vlast koja me pravi budalom zato što na vrijeme plaćam svoje račune je vlast protiv koje ću biti i kojoj sigurno neću pomagati. Niti na kraju dati svoj glas.

Kako riješiti da se neplatiše natjeraju da plaćaju i da poštene platiše ne budu budale, to je na vlastima da rade. To im je u opisu posla, za to su se borili kada su tražili naše glasove. Neće moći da oni vladaju a da im drugi rješavaju probleme. Hoće, ja ću to raditi, neka me zaposle. Nema džabe ni kod stare babe. A poskupljuju ulje, kruh, mlijeko...

Neka rade svoj posao.

A što se tiče potpisa. Ljudi se plaše, vide šta se dešava zviždačima. Zato se ne potpisuju, ako im se neko počne svetiti zbog potpisa, znaju da ih niko, pa ni oni zbog kojih su se potpisali, neće zaštititi. A mi nikada nismo bili nešto hrabar narod, pogotovo ako naše ponašanje dovede u pitanje kruh na stolu za našu djecu. Dovoljno je da predstavnik stanara kod upravitelja ima tal sa upraviteljem (a svaki ima), pobuniš se, pukne ti cijev u zidu, predstavnik sačeka dan-dva da pošalje zahtijev. Za to vrijeme komšiji ispod šteta koju ćeš mu morati nadoknaditi raste. I onda ti dođe račun od koju hiljadu maraka. Prebij predstavnika, krvična prijava.A možda je predstavnik ili jači od tebe, ili lud pa ti se počne svetiti preko žene i djece? Ljudi su za talove i zbog gubitka istih spremni na svašta. A ti redovan platiša.

I očekuješ da se ljudi potpišu?

Ali, nema veze, ja ću lupetati dalje, a ti mi pametuj. Lako je to riješiti. Ima foe i slično.
Last edited by Hakiz on 14/07/2021 15:56, edited 1 time in total.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#51089 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Chmoljo »

drug_profi wrote: 14/07/2021 15:45 Ne mozes promijeniti upravitelja ako nisi izmirio dugove, osim ako upravitelj nije saglasan da se ugovor raskine.
PEVa mijenjamo maltene na godišnjoj, a bazi sad ne možemo naći nikog jer su svi svjesni koja je to nezahvalna obaveza.
Ima ovih profesionalaca što su PEV u nekoliko zgrada, ali oni to rade samo radi svojih prihoda, tako da takve treba izbjegavati.
Moze na nacin da drugi upravitelj za zgradu izmiri obaveze i onda vodi dug kod sebe. Fakticki da preuzme dug.

Ako zgrada nije totalni krs, to ce i uraditi.

Al mi navikli na socijalu jbg, donacije, subvencije, uvezivanje staza... To je ono sto mene najvise nervira: to je tvoja imovina i ne placas. Ko odrzava ljudima u privatnim kucama? Nek oni placaju 15/20/30 KM mjesecno, pa nek imaju rijesen krov fasadu, oluke, ciscenje, odvode, toplovodne intalacije... Hoce al u panjevima...

Al sto rece @_BataZiv_0809, oni sa autima sa sto milja najmanje placaju. Penzioneri najredovniji.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#51090 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Chmoljo »

Hakiz wrote: 14/07/2021 15:54
Tvoj problem sa mnom je što si pogriješio u pretpostavci, a pretpostavka je majka zajeba. A usput si malo patronizirao, učio budalu pameti, pa te ponijelo. Ja nemam problem sa upraviteljem, sve šta je trebalo a da se mene ticalo uradili su. Moje pisanje je principijelno, i "bazrano na istinitom događaju".

Zato po ko zna koji put ponavljam, problem je u zakonu koji poštene ljude koji plaćaju pravi budalama. A zakon nije na upravitelju nego na skupštini/vladi. To je jedno. Drugo je da je nemoguće da vlast ne zna kakav je zakon.

Sabereš jedan plus jedan i kao rezultat dobiješ vlast koja ide na ruku upravitelju a protiv poštenih platiša. I vlast koja je zakon pravila i vlast koja ga ostavlja da takav i dalje važi.

A vlast koja me pravi budalom zato što na vrijeme plaćam svoje račune je vlast protiv koje ću biti i kojoj sigurno neću pomagati. Niti na kraju dati svoj glas.

Kako riješiti da se neplatiše natjeraju da plaćaju i da poštene platiše ne budu budale, to je na vlastima da rade. To im je u opisu posla, za to su se borili kada su tražili naše glasove. Neće moći da oni vladaju a da im drugi rješavaju probleme. Hoće, ja ću to raditi, neka me zaposle. Nema džabe ni kod stare babe. A poskupljuju ulje, kruh, mlijeko...

Neka rade svoj posao.

A što se tiče potpisa. Ljudi se plaše, vide šta se dešava zviždačima. Zato se ne potpisuju, ako im se neko počne svetiti zbog potpisa, znaju da ih niko, pa ni oni zbog kojih su se potpisali, neće zaštititi. A mi nikada nismo bili nešto hrabar narod, pogotovo ako naše ponašanje dovede u pitanje kruh na stolu za našu djecu. Dovoljno je da predstavnik stanara kod upravitelja ima tal sa upraviteljem (a svaki ima), pobuniš se, pukne ti cijev u zidu, predstavnik sačeka dan-dva da pošalje zahtijev. Za to vrijeme komšiji ispod šteta koju ćeš mu morati nadoknaditi raste. I onda ti dođe račun od koju hiljadu maraka. Prebij predstavnika, krvična prijava.A možda je predstavnik ili jači od tebe, ili lud pa ti se počne svetiti preko žene i djece? Ljudi su za talove i zbog gubitka istih spremni na svašta. A ti redovan platiša.

I očekuješ da se ljudi potpišu?

Ali, nema veze, ja ću lupetati dalje, a ti mi pametuj. Lako je to riješiti. Ima foe i slično.
Kukanje opet.

Jednu si dobru rekao, foe.

Dovidjenja, i tesko onom kome das glas.

Oplakace ga.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#51091 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Chmoljo wrote: 14/07/2021 16:01
Hakiz wrote: 14/07/2021 15:54
Tvoj problem sa mnom je što si pogriješio u pretpostavci, a pretpostavka je majka zajeba. A usput si malo patronizirao, učio budalu pameti, pa te ponijelo. Ja nemam problem sa upraviteljem, sve šta je trebalo a da se mene ticalo uradili su. Moje pisanje je principijelno, i "bazrano na istinitom događaju".

Zato po ko zna koji put ponavljam, problem je u zakonu koji poštene ljude koji plaćaju pravi budalama. A zakon nije na upravitelju nego na skupštini/vladi. To je jedno. Drugo je da je nemoguće da vlast ne zna kakav je zakon.

Sabereš jedan plus jedan i kao rezultat dobiješ vlast koja ide na ruku upravitelju a protiv poštenih platiša. I vlast koja je zakon pravila i vlast koja ga ostavlja da takav i dalje važi.

A vlast koja me pravi budalom zato što na vrijeme plaćam svoje račune je vlast protiv koje ću biti i kojoj sigurno neću pomagati. Niti na kraju dati svoj glas.

Kako riješiti da se neplatiše natjeraju da plaćaju i da poštene platiše ne budu budale, to je na vlastima da rade. To im je u opisu posla, za to su se borili kada su tražili naše glasove. Neće moći da oni vladaju a da im drugi rješavaju probleme. Hoće, ja ću to raditi, neka me zaposle. Nema džabe ni kod stare babe. A poskupljuju ulje, kruh, mlijeko...

Neka rade svoj posao.

A što se tiče potpisa. Ljudi se plaše, vide šta se dešava zviždačima. Zato se ne potpisuju, ako im se neko počne svetiti zbog potpisa, znaju da ih niko, pa ni oni zbog kojih su se potpisali, neće zaštititi. A mi nikada nismo bili nešto hrabar narod, pogotovo ako naše ponašanje dovede u pitanje kruh na stolu za našu djecu. Dovoljno je da predstavnik stanara kod upravitelja ima tal sa upraviteljem (a svaki ima), pobuniš se, pukne ti cijev u zidu, predstavnik sačeka dan-dva da pošalje zahtijev. Za to vrijeme komšiji ispod šteta koju ćeš mu morati nadoknaditi raste. I onda ti dođe račun od koju hiljadu maraka. Prebij predstavnika, krvična prijava.A možda je predstavnik ili jači od tebe, ili lud pa ti se počne svetiti preko žene i djece? Ljudi su za talove i zbog gubitka istih spremni na svašta. A ti redovan platiša.

I očekuješ da se ljudi potpišu?

Ali, nema veze, ja ću lupetati dalje, a ti mi pametuj. Lako je to riješiti. Ima foe i slično.
Kukanje opet.

Jednu si dobru rekao, foe.

Dovidjenja, i tesko onom kome das glas.

Oplakace ga.
Neka ga zaradi.
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#51092 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Mislim da je problem u sporim sudovima. Trebaju godine da se zavrsi proces i onda nemas od cega da naplatis.
Nijedan upravitelj nije lud da dozvoli da nastupi zastara, tako da su, vjeruj mi, sigurno svi tuzeni...
A ako ocekujes od privatnih kompanija da svjesno rade na svoju stetu, to nije realno.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#51093 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

drug_profi wrote: 14/07/2021 20:21 Mislim da je problem u sporim sudovima. Trebaju godine da se zavrsi proces i onda nemas od cega da naplatis.
Nijedan upravitelj nije lud da dozvoli da nastupi zastara, tako da su, vjeruj mi, sigurno svi tuzeni...
A ako ocekujes od privatnih kompanija da svjesno rade na svoju stetu, to nije realno.
Kao što sam rekao nekoliko puta, nije do upravitelja...
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#51094 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Hakiz wrote: 14/07/2021 21:00
drug_profi wrote: 14/07/2021 20:21 Mislim da je problem u sporim sudovima. Trebaju godine da se zavrsi proces i onda nemas od cega da naplatis.
Nijedan upravitelj nije lud da dozvoli da nastupi zastara, tako da su, vjeruj mi, sigurno svi tuzeni...
A ako ocekujes od privatnih kompanija da svjesno rade na svoju stetu, to nije realno.
Kao što sam rekao nekoliko puta, nije do upravitelja...
Pa jel ti uopste znas ko je kriv za tvoj problem?
Ti ko stara nana, vlast je kriva i vlast je kriva i to Forto jebomajkusvoju...
User avatar
Truba
Posts: 81027
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#51095 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Truba »

Kako su sudovi brzi kad su banke u pitanju
Ili radnici grasa
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#51096 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

drug_profi wrote: 14/07/2021 21:07
Hakiz wrote: 14/07/2021 21:00

Kao što sam rekao nekoliko puta, nije do upravitelja...
Pa jel ti uopste znas ko je kriv za tvoj problem?
Ti ko stara nana, vlast je kriva i vlast je kriva i to Forto jebomajkusvoju...
I ponovo u krug...
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#51097 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Jesi li ti uopste izrekao sta je tacno tvoj problem?
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#51098 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

drug_profi wrote: 14/07/2021 21:13 Jesi li ti uopste izrekao sta je tacno tvoj problem?
Čitaš li ti? Nemam lično problem, smeta mi sistemsko rješenje koje redovne platiše pravi budalama. Ili i ti misliš ssmo na lični interes, pa svi koji se bune po tebi moraju to raditi iz ličnog interesa.
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#51099 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Hakiz wrote: 14/07/2021 21:20
drug_profi wrote: 14/07/2021 21:13 Jesi li ti uopste izrekao sta je tacno tvoj problem?
Čitaš li ti? Nemam lično problem, smeta mi sistemsko rješenje koje redovne platiše pravi budalama. Ili i ti misliš ssmo na lični interes, pa svi koji se bune po tebi moraju to raditi iz ličnog interesa.
Vidi nešto. Ja ne sumnjam da ti imaš probleme za koje trazis krivca, kao što ne sumnjam da si generalno ok osoba sa kojom bih se slozio oko mnogo toga.
Ali problem zbog kojeg su platiše žrtve i taoci neplatiša je nastao neradom sudova. Kad bi ti presuda sa svim dodacima i troskovima dosla unutar godinu dana od tuzbe, i kad bi drzava omogucila da ti se blokira imovina pokretna i nepokretna, te da ti se u CRK obori rejting na najnizi, bila bi druga prica.
A ja ne vidim kako Vlada i skupstina KS imaju veze sa tim.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#51100 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Nema veze.
Locked