Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
MK81
Posts: 99
Joined: 12/10/2018 12:05

#41751 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MK81 »

kluz franjo wrote:Sabina Ćudić potprijedsjednica NS i parlamentarka FBiH, (rođ. 1982.) je predavala (možda i sada vanredno predaje nisam siguran).
Vibor Handžić, potprijedsjednik kantonalne skupštine i član GO NS (rođ. 1986.) mislim da je još kao student bio predsjednik omladinske organizacije NS, a od 26. godine života, nakon što je magistrirao na političkim naukama, se profesionalno bavi politikom.
Mislim i za Selima Bešlagića da se čitav život profesionalno bavi društveno-političkim radom.

A za ovog Obhođaša ne znam stvarno, ne znam ni po čemu je "isturen".
Ali zato neke druge isturene... Forto, Čamdžić, Kojović, Mandić, Pozder, Marjanović...
isturen je jer je vijecnik, tj stavljen je na listu ispred ns. Pa eto potvrdio si, prije ns nista nije radio a danas prica o svemu i sve zivo kao zna, od ekonomije preko vodovoda do ustava.... O tome i pricam....i drugo nisam rekao da nema ljudi koji valjaju, ali evo nabrojao sam neke poznate a nemoj da krenem sa kabinetom recimo forte sa 7 savjetnika i njihovim biografijama i nekim drugim manje poznatim likovima ali koji su u ns kadrovi...
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#41752 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

MK81 wrote:
kluz franjo wrote:Sabina Ćudić potprijedsjednica NS i parlamentarka FBiH, (rođ. 1982.) je predavala (možda i sada vanredno predaje nisam siguran).
Vibor Handžić, potprijedsjednik kantonalne skupštine i član GO NS (rođ. 1986.) mislim da je još kao student bio predsjednik omladinske organizacije NS, a od 26. godine života, nakon što je magistrirao na političkim naukama, se profesionalno bavi politikom.
Mislim i za Selima Bešlagića da se čitav život profesionalno bavi društveno-političkim radom.

A za ovog Obhođaša ne znam stvarno, ne znam ni po čemu je "isturen".
Ali zato neke druge isturene... Forto, Čamdžić, Kojović, Mandić, Pozder, Marjanović...
isturen je jer je vijecnik, tj stavljen je na listu ispred ns. Pa eto potvrdio si, prije ns nista nije radio a danas prica o svemu i sve zivo kao zna, od ekonomije preko vodovoda do ustava.... O tome i pricam....i drugo nisam rekao da nema ljudi koji valjaju, ali evo nabrojao sam neke poznate a nemoj da krenem sa kabinetom recimo forte sa 7 savjetnika i njihovim biografijama i nekim drugim manje poznatim likovima ali koji su u ns kadrovi...
Ma kolega. Samo udrite, što se mene tiče.
Šta god da ne valja, treba se argumentovano navesti.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#41753 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by wewa »

sto bi rekao kolega kluz, hajde sada malo konkretnije: s kojom izjavom pobrojanih, s kojom inicijativom ili zamisli se ne slazes i zasto?
Pravi Valter
Posts: 353
Joined: 22/12/2011 09:38
Contact:

#41754 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pravi Valter »

Onako usput samo jedno zapažanje, političar i ne treba sve da zna, ne znam od čega bi trebao biti sazdan pa da sve zna. Političar treba biti kompetentan na adekvatan način prenijeti saznanja koja dobija iz okruženja. Ukratko, političar treba biti pametan a ne sveznadar.
MK81
Posts: 99
Joined: 12/10/2018 12:05

#41755 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MK81 »

wewa wrote:sto bi rekao kolega kluz, hajde sada malo konkretnije: s kojom izjavom pobrojanih, s kojom inicijativom ili zamisli se ne slazes i zasto?
mogu i to analizirati ali mi se ne da jer mi zahtjeva dane posla koliko se javljaju pojedini koji kao sve znaju a apsolvirao sam koliko stvarno znaju.ja sam podvukao problem kadrovanja sa kojim se ne slazem, tj ne slazem se i ne mogu s epomiriti da mene predstavlja neko ko nema iskustva o onome za sta se zalaze. To znaci d aon samo prica , a da blage veze nema ni kako ni sta sa tim problemom. Ovigledno je problem kadrovskih komisija koje ne vode racuna oovome vec rade kao i sda komisije. Glavno je da visi u stranci i lijepi plakate te da ga gotivi neko iz vrha. To mislim da ne treba da bude ns a mislim d aimaju ljudi sa nekim prosjecnim iskustvom radnim iz raznih oblasti. Ako ja pobrojim poznate face zamisli ond arecimo nekog ko bi trebao d abude njihov prijedlog za upravni odbor ili nesto slicno...
MK81
Posts: 99
Joined: 12/10/2018 12:05

#41756 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MK81 »

Pravi Valter wrote:Onako usput samo jedno zapažanje, političar i ne treba sve da zna, ne znam od čega bi trebao biti sazdan pa da sve zna. Političar treba biti kompetentan na adekvatan način prenijeti saznanja koja dobija iz okruženja. Ukratko, političar treba biti pametan a ne sveznadar.
odlicno zapazanje. Ali mora imati elementarno znanje o necemu o cemu diskutuje i za sta se zalaze. A da ne kazem da treba imati strucnu oblast gdje je bas bas potkovan. A kako ce ako nigdje nista nije radio, niti bio odgovoran? , vec se nakon faksa strovalio na poslanicku klupu i platu od par hiljada a treba recimo rijesiti problem pia, socijale, vodovoda, rupa u asfaltu ....drugo da li je neko kompetentan ko je zavrsio npr faks kojeg je sipa zatvorila? u ovakvoj drzavi da s eneki faks zatvori to bas moras biti umjetnik, ko je zavrsio raspale politicke nauke smjer politokologija- ko god je zavrsio unsa zna o cemu pricam ... da ne nabrajam....
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#41757 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

MK81 wrote:
wewa wrote:sto bi rekao kolega kluz, hajde sada malo konkretnije: s kojom izjavom pobrojanih, s kojom inicijativom ili zamisli se ne slazes i zasto?
mogu i to analizirati ali mi se ne da jer mi zahtjeva dane posla koliko se javljaju pojedini koji kao sve znaju a apsolvirao sam koliko stvarno znaju.ja sam podvukao problem kadrovanja sa kojim se ne slazem, tj ne slazem se i ne mogu s epomiriti da mene predstavlja neko ko nema iskustva o onome za sta se zalaze. To znaci d aon samo prica , a da blage veze nema ni kako ni sta sa tim problemom. Ovigledno je problem kadrovskih komisija koje ne vode racuna oovome vec rade kao i sda komisije. Glavno je da visi u stranci i lijepi plakate te da ga gotivi neko iz vrha. To mislim da ne treba da bude ns a mislim d aimaju ljudi sa nekim prosjecnim iskustvom radnim iz raznih oblasti. Ako ja pobrojim poznate face zamisli ond arecimo nekog ko bi trebao d abude njihov prijedlog za upravni odbor ili nesto slicno...
Moram priznati da nešto ne razumijem.
tj ne slazem se i ne mogu s epomiriti da mene predstavlja neko ko nema iskustva o onome za sta se zalaze.
Ako ste glasali za kantonalnu listu NS, onda ste vidjeli da je kandidovan i Vibor Handžić. Nije bio sakriven.
Ako zbog vaše procjene o nedostatku kompetentnosti niste glasali za NS, već za nekog drugog, onda vas predstavlja stranka koja je po vašem mišljenju ponudila kompetentniju listu.
Ako niste glasali nikako, ali razmišljate o glasanju za NS, ja mogu samo da vas podržim u vrlo kritičnoj analizi svih onih aspekata koje vi smatrate bitnim.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#41758 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Control panel wrote:Dodje vrijeme da simpatizeri NS-a ne simpatisu marjanovica.
A kad sam ja “fino” pricao o hankinom ministru u SDA vladi, kojem je zeljkovic bio sef, a magistar radeljas parlamentarna vecina svi ste me napadali.
Svi ste me napadali kad sam govorio da je los potez njega staviti za nosioca liste.
Sad citam i uzivam.
Ja te nikada nisam napadao za Marjanovića.
Naprotiv.
Polemisao sam protivnicima Bešlagića.
Sad se i zbog toga kajem.
Pročerdao je moje povjerenje.
Svoje zasluge iz prvih godina rata nije.
Ovo je neki drugi Selim.
Pravi Valter
Posts: 353
Joined: 22/12/2011 09:38
Contact:

#41759 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pravi Valter »

MK81 wrote:
Pravi Valter wrote:Onako usput samo jedno zapažanje, političar i ne treba sve da zna, ne znam od čega bi trebao biti sazdan pa da sve zna. Političar treba biti kompetentan na adekvatan način prenijeti saznanja koja dobija iz okruženja. Ukratko, političar treba biti pametan a ne sveznadar.
odlicno zapazanje. Ali mora imati elementarno znanje o necemu o cemu diskutuje i za sta se zalaze. A da ne kazem da treba imati strucnu oblast gdje je bas bas potkovan. A kako ce ako nigdje nista nije radio, niti bio odgovoran? , vec se nakon faksa strovalio na poslanicku klupu i platu od par hiljada a treba recimo rijesiti problem pia, socijale, vodovoda, rupa u asfaltu ....drugo da li je neko kompetentan ko je zavrsio npr faks kojeg je sipa zatvorila? u ovakvoj drzavi da s eneki faks zatvori to bas moras biti umjetnik, ko je zavrsio raspale politicke nauke smjer politokologija- ko god je zavrsio unsa zna o cemu pricam ... da ne nabrajam....
Vrlo se slažem sa tobom. Takodjer mislim da političar kojeg opisah (nekako dodje k'o idealan lik, al' hajmo malo maštati) može isperceptirati kad mu stručnjak iz xy oblasti predstavi problem te ponudi z opcija rješenja istog.
Dakle, nemamo suprotstavljena mišljenja, čak šta više, ali po mom mišljenju stručnost u svakoj oblasti o kojoj politika brsti nije baš 100% neophodna, da ne kažem da je i nemoguća.
Edit: Naravno da je poseban par cipela što su se kod nas politikom mahom počeli baviti oni koji baš i nemaju ove karakteristike
MK81
Posts: 99
Joined: 12/10/2018 12:05

#41760 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MK81 »

Nisam glasao nikako ali smatram NS jedinom neukaljanom opcijom. A iskreno smatram da se kandidatima bilo koje politicke opcije trebaju baviti unutar stranke. Kao kadrovska komisija ili neko slicno tijelo. Ne mozemo ocekivati da svako analizira kadrove, niti svako ima pristup bitnim informacijama. Smatram da komisija za kadrovanje ovakve jedne stranke treba da odradi kvalitetan posao. Tako da se ovo o cemu diskutujemo ne desava niti moze da im se desi. Dakle da budu jasno definisani kriteriji za odredjene pozicije. Da ti kriteriji budu mjerljivi. A ne da ja sada moram da potrosim pola godine analizirajuci svakoga ponaosob jer se ne mogu osloniti na tijela i organe opcije koju smatram najpostenijom.
Pravi Valter
Posts: 353
Joined: 22/12/2011 09:38
Contact:

#41761 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pravi Valter »

kmirsad wrote:Ja te nikada nisam napadao za Marjanovića.
Naprotiv.
Polemisao sam protivnicima Bešlagića.
Sad se i zbog toga kajem.
Pročerdao je moje povjerenje.
Svoje zasluge iz prvih godina rata nije.
Ovo je neki drugi Selim.
Kmirsade druže moj :D
A de ti meni kaži šta to ti konkretno zamjeraš Marjanoviću? Mensećini da nisam taj dio baš najbolje upratio
MK81
Posts: 99
Joined: 12/10/2018 12:05

#41762 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MK81 »

Pravi Valter wrote:
MK81 wrote:
Pravi Valter wrote:Onako usput samo jedno zapažanje, političar i ne treba sve da zna, ne znam od čega bi trebao biti sazdan pa da sve zna. Političar treba biti kompetentan na adekvatan način prenijeti saznanja koja dobija iz okruženja. Ukratko, političar treba biti pametan a ne sveznadar.
odlicno zapazanje. Ali mora imati elementarno znanje o necemu o cemu diskutuje i za sta se zalaze. A da ne kazem da treba imati strucnu oblast gdje je bas bas potkovan. A kako ce ako nigdje nista nije radio, niti bio odgovoran? , vec se nakon faksa strovalio na poslanicku klupu i platu od par hiljada a treba recimo rijesiti problem pia, socijale, vodovoda, rupa u asfaltu ....drugo da li je neko kompetentan ko je zavrsio npr faks kojeg je sipa zatvorila? u ovakvoj drzavi da s eneki faks zatvori to bas moras biti umjetnik, ko je zavrsio raspale politicke nauke smjer politokologija- ko god je zavrsio unsa zna o cemu pricam ... da ne nabrajam....
Vrlo se slažem sa tobom. Takodjer mislim da političar kojeg opisah (nekako dodje k'o idealan lik, al' hajmo malo maštati) može isperceptirati kad mu stručnjak iz xy oblasti predstavi problem te ponudi z opcija rješenja istog.
Dakle, nemamo suprotstavljena mišljenja, čak šta više, ali po mom mišljenju stručnost u svakoj oblasti o kojoj politika brsti nije baš 100% neophodna, da ne kažem da je i nemoguća.
Edit: Naravno da je poseban par cipela što su se kod nas politikom mahom počeli baviti oni koji baš i nemaju ove karakteristike
isto razmisljamo u sustini. Mora biti svestran, imati barem neko srednje iskustvo radno. Da zna sta je odgovornost, obaveza da s eustane , radi 8 ili vise sati i zaradi plata... da zna sta znaci upravljanje i slicno a ne da odma sa raspalih politickih nauka, ode na sadtanak stranke koja ga postavi na listu i onda dodje u skupstinu ili negdje, diskutuje, pametuje, sve zna, a dodje na sjednicu dva puta mjesecno i prima placu od par hiljada. Ovo kao primjer, jer je slicno za sve politicke pozicije a ne samo delegatske. Kako da takva osoba shvati obavezu, shvati sta znaci upravljanje organizacija, radna disciplina, kako da zna konkretna rjesenja iz neke oblasti itd itd... kako d aga bilo ko smatra ozbiljnim... opet kazem ne mogu d avjerujem da u NS nema ljudi sa nekim srednjim iskustvom, 5-10 godina rada pravnog, ekonomskog, inzinjerskog...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#41763 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Pravi Valter wrote: Kmirsade druže moj :D
A de ti meni kaži šta to ti konkretno zamjeraš Marjanoviću? Mensećini da nisam taj dio baš najbolje upratio
Đes drug... :-D :-D :-D

To da sam dobio informaciju da su i on i njegov unuk, Omer Berbić, kandidat za podpredsjednika NS,iz GrO NS Tuzla, glasti za svog čovjeka, Damira Marjanovića. Ne mogu baš garantovati da mi je informacija tačna, ali je poprilično pouzdana.
Doživio sam ogromno, ali baš ogromno razočarenje.
Poštujem demokratsko pravo mišljenja, ali to ni u snu nisam očekivao.
Molim Boga da su me moji izvori slagali.
Last edited by kmirsad on 17/05/2019 14:31, edited 2 times in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#41764 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Ugrijalo i ovdje pred kongres...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#41765 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Banksy wrote:Ugrijalo i ovdje pred kongres...
U Tuzli ključa...
Pravi Valter
Posts: 353
Joined: 22/12/2011 09:38
Contact:

#41766 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pravi Valter »

kmirsad wrote:
Pravi Valter wrote: Kmirsade druže moj :D
A de ti meni kaži šta to ti konkretno zamjeraš Marjanoviću? Mensećini da nisam taj dio baš najbolje upratio
Đes drug... :-D :-D :-D

To da sam dobio informaciju da su i on i njegov unuk, Omer Berbić, kandidat za podpredsjednika NS,iz GrO NS Tuzla, glasti za svog čovjeka, Damira Marjanovića. Ne mogu baš garantovati da mi je informacija tačna, ali je poprilično pouzdana.
Doživio sam ogromno, ali baš ogromno razočarenje.
Poštujem demokratsko pravo mišljenja, ali to ni u snu nisam očekivao.
Molim Boga da su me moji izvori slagali.
Haj ponovo pročitaj pitanje ljubim te ja :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#41767 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Pravi Valter wrote:
kmirsad wrote:
Pravi Valter wrote: Kmirsade druže moj :D
A de ti meni kaži šta to ti konkretno zamjeraš Marjanoviću? Mensećini da nisam taj dio baš najbolje upratio
Đes drug... :-D :-D :-D

To da sam dobio informaciju da su i on i njegov unuk, Omer Berbić, kandidat za podpredsjednika NS,iz GrO NS Tuzla, glasti za svog čovjeka, Damira Marjanovića. Ne mogu baš garantovati da mi je informacija tačna, ali je poprilično pouzdana.
Doživio sam ogromno, ali baš ogromno razočarenje.
Poštujem demokratsko pravo mišljenja, ali to ni u snu nisam očekivao.
Molim Boga da su me moji izvori slagali.
Haj ponovo pročitaj pitanje ljubim te ja :lol:
Već sam napisao priču o branju vočnjaka...Isto radi i Edin Delić u SDP.
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#41768 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

MK81 wrote:Nisam glasao nikako ali smatram NS jedinom neukaljanom opcijom. A iskreno smatram da se kandidatima bilo koje politicke opcije trebaju baviti unutar stranke. Kao kadrovska komisija ili neko slicno tijelo. Ne mozemo ocekivati da svako analizira kadrove, niti svako ima pristup bitnim informacijama. Smatram da komisija za kadrovanje ovakve jedne stranke treba da odradi kvalitetan posao. Tako da se ovo o cemu diskutujemo ne desava niti moze da im se desi. Dakle da budu jasno definisani kriteriji za odredjene pozicije. Da ti kriteriji budu mjerljivi. A ne da ja sada moram da potrosim pola godine analizirajuci svakoga ponaosob jer se ne mogu osloniti na tijela i organe opcije koju smatram najpostenijom.
Ja mogu samo iz lične perspektive komentarisati (forumaš - forumašu, glasač - glasaču).
Svoje biračko pravo doživljavam vrlo ozbiljno.
Strankama kod kojih imam sumnje u generalni kvalitet kadroviranja principijelno ne dajem glas.
Uvijek glasam preferencijalno i to za one kandidate sa čijim sam se političkim djelovanjem i inicijativama prethodno upoznao (a nije potrebno pola godine istraživanja).
Za Vibora Handžića i Nejru Dizdarević sam npr. preferencijalno glasao.
Nemaju možda ni životnog, a ni drugog iskustva, ali su za naše standarde vrlo ozbiljno i odgovorno obavljali svoje zastupničke/vijećničke obaveze.
I sve u svemu, nisam se (još) pokajao.
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#41769 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Pravi Valter wrote: Kmirsade druže moj :D
A de ti meni kaži šta to ti konkretno zamjeraš Marjanoviću? Mensećini da nisam taj dio baš najbolje upratio
E jesi neki Valteru!
Sada opet moram Tomu Zdravkovića puštati.
Pući će nam drug Kmirso od neizvjesnosti do sutra.
Pravi Valter
Posts: 353
Joined: 22/12/2011 09:38
Contact:

#41770 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pravi Valter »

kluz franjo wrote:
Pravi Valter wrote: Kmirsade druže moj :D
A de ti meni kaži šta to ti konkretno zamjeraš Marjanoviću? Mensećini da nisam taj dio baš najbolje upratio
E jesi neki Valteru!
Sada opet moram Tomu Zdravkovića puštati.
Pući će nam drug Kmirso od neizvjesnosti do sutra.
Ma pokušavam da mu na lijep način kažem da se opusti jer mi je plaho drag :lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#41771 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

SDA tvrdi:


MARJANOVIĆ SPREMAN ZA PREUZIMANJE NAŠE STRANKE


https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/11 ... _tome.html


"Naša stranka već deset godina radi izuzetan posao i sada treba novi zamah, novu energiju, kristaliziranje nekih procedura, pripremanje planova za naredne četiri godine.

User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#41772 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Taćno... ključam.
Doživio sam preveliki broj razočarenja u životu, opekao se mnogo puta... pa i u jogurt pušem...
Hvala... i Valteru i Kluzu.

Ja ... i što ti je svijet mali... Upade mi neki dan poslovni partner u kancelatiju... kojeg jedno vrijeme nisam viđao... a i kad se vidimo, nismo o politici nikada...... inače mi uvijek bio drag, a i puno posla smo zadnjih godina odradili... kad ono... onaj Vedran... :lol: :lol: :lol:
Last edited by kmirsad on 17/05/2019 14:53, edited 1 time in total.
MK81
Posts: 99
Joined: 12/10/2018 12:05

#41774 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MK81 »

kluz franjo wrote:
MK81 wrote:Nisam glasao nikako ali smatram NS jedinom neukaljanom opcijom. A iskreno smatram da se kandidatima bilo koje politicke opcije trebaju baviti unutar stranke. Kao kadrovska komisija ili neko slicno tijelo. Ne mozemo ocekivati da svako analizira kadrove, niti svako ima pristup bitnim informacijama. Smatram da komisija za kadrovanje ovakve jedne stranke treba da odradi kvalitetan posao. Tako da se ovo o cemu diskutujemo ne desava niti moze da im se desi. Dakle da budu jasno definisani kriteriji za odredjene pozicije. Da ti kriteriji budu mjerljivi. A ne da ja sada moram da potrosim pola godine analizirajuci svakoga ponaosob jer se ne mogu osloniti na tijela i organe opcije koju smatram najpostenijom.
Ja mogu samo iz lične perspektive komentarisati (forumaš - forumašu, glasač - glasaču).
Svoje biračko pravo doživljavam vrlo ozbiljno.
Strankama kod kojih imam sumnje u generalni kvalitet kadroviranja principijelno ne dajem glas.
Uvijek glasam preferencijalno i to za one kandidate sa čijim sam se političkim djelovanjem i inicijativama prethodno upoznao (a nije potrebno pola godine istraživanja).
Za Vibora Handžića i Nejru Dizdarević sam npr. preferencijalno glasao.
Nemaju možda ni životnog, a ni drugog iskustva, ali su za naše standarde vrlo ozbiljno i odgovorno obavljali svoje zastupničke/vijećničke obaveze.
I sve u svemu, nisam se (još) pokajao.
Nemaju i meni je to dovoljno. Ali eto vidim da je to dokaz da kod nas i tako moze. I sad se ja nerviram kad recimo sda postavi portira za direktora, vjerovatno i on njih nije razocarao, ako me razumijes...
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#41775 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

MK81 wrote:
kluz franjo wrote:
MK81 wrote:Nisam glasao nikako ali smatram NS jedinom neukaljanom opcijom. A iskreno smatram da se kandidatima bilo koje politicke opcije trebaju baviti unutar stranke. Kao kadrovska komisija ili neko slicno tijelo. Ne mozemo ocekivati da svako analizira kadrove, niti svako ima pristup bitnim informacijama. Smatram da komisija za kadrovanje ovakve jedne stranke treba da odradi kvalitetan posao. Tako da se ovo o cemu diskutujemo ne desava niti moze da im se desi. Dakle da budu jasno definisani kriteriji za odredjene pozicije. Da ti kriteriji budu mjerljivi. A ne da ja sada moram da potrosim pola godine analizirajuci svakoga ponaosob jer se ne mogu osloniti na tijela i organe opcije koju smatram najpostenijom.
Ja mogu samo iz lične perspektive komentarisati (forumaš - forumašu, glasač - glasaču).
Svoje biračko pravo doživljavam vrlo ozbiljno.
Strankama kod kojih imam sumnje u generalni kvalitet kadroviranja principijelno ne dajem glas.
Uvijek glasam preferencijalno i to za one kandidate sa čijim sam se političkim djelovanjem i inicijativama prethodno upoznao (a nije potrebno pola godine istraživanja).
Za Vibora Handžića i Nejru Dizdarević sam npr. preferencijalno glasao.
Nemaju možda ni životnog, a ni drugog iskustva, ali su za naše standarde vrlo ozbiljno i odgovorno obavljali svoje zastupničke/vijećničke obaveze.
I sve u svemu, nisam se (još) pokajao.
Nemaju i meni je to dovoljno. Ali eto vidim da je to dokaz da kod nas i tako moze. I sad se ja nerviram kad recimo sda postavi portira za direktora, vjerovatno i on njih nije razocarao, ako me razumijes...
Razumijem lični stav.
Ali zato se zovu IZBORI. Svako bi sebi trebao da probere.
Ne razumijem poređenje portira-direktora i mag. političkih nauka-vijećnik.
Ali npr., ako "SDA-ov portir" vrijedno radi kao vijećnik i svojim radom aktivno i pozitivno utiče na svakodnevnicu svojih sugrađana...
Da sam glasač SDA, why not.
Da je bogdo takvih "portira" u SDA više.
Locked