Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#34926 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cyprus »

Heller wrote:Francuska i Španija su u pogrešnoj zoni, Belgija i Holandija ne znam. A Afrika otisla u picku maternu, glaj Francuske i Zapadne Afrike otprilike u istoj ravni. Pa Egipat i Sudan.
Benelux također :oops:
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#34927 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by perfect_guy »

ma hajde, kad onolika Kina može biti jedna zona, što bi Evropa bila problem :oops:
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#34928 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Heller »

perfect_guy wrote:ma hajde, kad onolika Kina može biti jedna zona, što bi Evropa bila problem :oops:
I Grenland :oops:
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#34929 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Better Man »

Maystor wrote:
Better Man wrote:
drug_profi wrote:Mislim da ce sbb biti kljucan faktor svuda.
Radončić je rekao da neće učestvovati u vlasti, ali da daje punu podršku za formiranje vlasti u KS na svim drugim nivoima bez SDA. Mislim da prva stvar koju nova vlast mora uraditi je da poskida sve kadrove SDAiz svih javnih preduzeća, ustanova, zavoda itd. i da tamo gdje je evidentan kriminal i korupcija podne se prijave nadležnom tužilaštvu i da trajno ukine sve moguće privilegije odlazečoj garnituri, atu mislim na bijeli hljeb. Prva osoba koju bih ja smijenio i još je procesuirao je Sebija Izetbegović, jer dotična provodi teror na UKCS i ukinula je sva prava pacijentima na normalan i human tretman.
Jesi li ti onaj što je rekao da je autoput A1 makadam?

Nova vlast ne može poskidati SDA kadrove iz preduzeća ni za 20 godina (kada bi u kontinuitetu vladali). Sebiju Izetbegović jedino može smijeniti NATO alijansa.

Neko ko je u mandatu, ne može biti tek tako smijenjen. Čak i ako SDA ne bude na vlasti, direktori imaju najvažniji resurs - novac. Promijene stranku, kupe koga treba i niko ih ne dira.

btw, ne znam je li indikacija čega, ali SDP kadrovici se zapošljavaju u BH Poštu (gdje SDA suvereno vlada).
Da. Rekao sam da je makadam i to za dionicu Podlugovi - Jošanica Podlugovi, koju svako malo vremena krpe. Ako preduzeće loše posluje i pravi gubitke, onda nema tog mandata, koji može direktora i njegove pomoćnike zadržati u fotelji.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#34930 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

madner wrote:
sabina1 wrote:
madner wrote:Uglavnom rjesenje je da SDA bude vlast. :D
...koja je dobila 16/35 u SKS.


Mada je provjerena , uigrana i stabilna SDA-SDP koalicija izvrstan način za bolno i dugo uhljebljavanje , parazitiranje i isisavanje ovo malo vrijednih i produktivnoh ljudi među nama.
Uglavnom, SDA da bude vlast, a detalji su manje bitni. :D
U saradnji sa SDP-om još od 2010 :D
Ima tu ruku za vladu realno - Kifla , SDP , DFF , dajidza Rile ,Hadzibajric , Boss.

Sve su to manje-vise poznati partneri SDP-a a ruku na srce ljudi nisu gadljivi jos od HSP-a :D
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#34931 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by criticos »

@sabina 1

Prema tvojim ogorčenim kritikama ka NS-u, zvaniča je preporuka?
Ići doživotno u opoziciju jer se nema s kim u vlast?
Koja je onda svrha stranke? Biti svjesni gubitnik?
To se zove neodgovorna politika prema glasačima, kukavičluk!
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#34932 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Revolucionar ★ »

Prpa.ba wrote:Zato je toj potencijalnoj koaliciji Konakovic potrebniji i od zraka i od vode, a upitno je i koliko ce on biti u mogucnosti slamati proteste i otpor. SDA ce imati na raspolaganju minimalno 15.000 uhljeba u svakom trenutku u svakoj pori drustva.

Primjeri koji mi odmah padaju na pamet:
- taksisti traze poskupljenje usluga, kifla koalicija odbija odobriti mjeru, visednevna blokada centra grada :mrgreen:
- EPBiH se "sjeti" da mora naplatiti potrazivanja od GRAS-a i iskljucuje snabdijevanje el. energijom elektrovucnih stanica za tramvajski saobracaj :mrgreen:
- EPBiH se "sjeti" da mora naplatiti potrazivanja od ViK-a i iskljucuje snabdijevanje el. energijom pumpnih stanica u vecernjim satima ("nove redukcije") :mrgreen:
- strajk radnika u medicini na KCUS zbog smjene menadzmenta :mrgreen:
- odbijanje provedbe kurikularne reforme u osnovnim i srednjim skolama, strajk nastavnika i profesora, "mislimo na nasu djecu" :mrgreen:
- revizije "borackih zadruga" i fondova za "odrzavanje sehidskih mezarja" uzrokuju kamp kucice BPS-ovaca, SDA-ovaca i BOSS-ovaca pred Vladom KS - "cetnici nam sude sto smo branili Bosnu" :mrgreen:
- otpori formiranju holdinga sto blokira upravljanje javnim preduzecima :mrgreen:
- problemi sa tuzilastvom i mup-om KS zbog promjene "menadzmenta" - "politiziraju policiju i tuzilastvo", kme kme, daj venecijansku komisiju :mrgreen:

Ukratko, jedini ko zna sta moze doci na red je Konakovic, ostali su "mir u svijetu" amateri. A upitno je ima li dovoljno znanja za izaci na kraj sa ovako necim. Ako uopce uspiju formirati vladu. :-D
Ovo ne mora nuzno biti tacno. Dajem primjer s jednog manjeg prostora, naravno tesko da je uporedivo sa kompletnim kantonom Sarajevo i vladom, ali recimo u Visokom je SDA posljednjih dekadu bila apsolutni vladar i zivog i mrtvog, svakog javnog poduzeca, nacelnik i vijece redovno sa SDA vecinom. U momentu kada je Amra Babic dosla na mjesto nacelnice kao nezavisni kandidat, te je "preuzela" vijece uz svoju nezavisnu listu i par drugih stranaka, stvari su dobile drugi pravac, SDA kadrovi iz JP su izletili kroz godinu dana, dotadasnji uposlenici u javnom sektoru koji su bili odani SDA lagano mijenjaju dres, ako nista, barem prividno, jer svako se boji za sebe. Doduse, opet kazem, drugacija je situacija kad se radi o cijelom kantonu, pogotovo KS
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#34933 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

criticos wrote:@sabina 1

Prema tvojim ogorčenim kritikama ka NS-u, zvaniča je preporuka?
Ići doživotno u opoziciju jer se nema s kim u vlast?
Koja je onda svrha stranke? Biti svjesni gubitnik?
To se zove neodgovorna politika prema glasačima, kukavičluk!
Mislim da ce manje stete NS-u nanijeti programska koalicija sa desnim blokom nego sto bi mu nanjelo odustajanje od participacije u vlasti, odnosno DIREKTNA odgovornost zašto SDA ostaje vlast!
Od lošeg partnera možeš odustati, možeš ga pokušati korigovati, možeš pokazati da si bolji od njega i da tebi treba ubuduće dati vlast.
Ostanak u opoziciji ce definitivno smanjiti broj glasova, a cak ni Sabina ni tad nece glasti za NS, to znamo.

Evo ja ovaj put nisam glasao za NS jer sam mislio da će opet biti opozicija. A ova zemlja nema vise vremena za bacanje glasova. Sad mi je drago da je NS u KS bolje prosla od SDP. Realno oni imaju problem sa kvalitetnim kadrovima. NS je tu po mom misljenju ipak bolja ekipa. U cijeloj prici mislim da se DF-a treba najvise paziti. Cak vise i od NiP-a.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34934 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

L u c i f e r wrote:Od ponedeljka zakon o porijeklu imovine.
I kifla za sve.
S jogurtom.
]el i konkurs s kriterijumima... Ako jeste nije onda Đavo tako crn, kao što se o njemu priča.
Neka onda kifle, makar i bez jogurta... :-D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34936 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Bit će zanimljivo kupiti to novinsko izdanje sa objavljenim međunarodnim konkursima, pogledati ga na internetu , na društvenim mrežama... za te hiljade radnih mjesta, ministre, pomočnike, zamjenike, načelnike, direktore UO,NO ... sve gdje Vlada i Skupština KS odlučuje o izboru i postavljenju dužnosnika... to će biti najprodavanije novinsko izdanje ikada u istoriji BIH... :lol: a možda i početak nove dnevne novine na području BiH
Ko kaže da treba godine da skinu i oromjene lopovi s vlasti... neka se i oni jave na konkurs ako misle da ispunjavaju uslove konkursa.
Može to za sve za dva mjeseca mjeseca, uključujući i rokove za žalbe...... ima neko u službama SK taj spisak. :-D
Last edited by kmirsad on 22/10/2018 06:58, edited 3 times in total.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34937 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Mogu samo da zamislim gužvu i zakrčenja saobračaju izazvanu od strane službenih vozača i službenih Audija, Mercedesa, Oktavija... pred trafikama... na najavljeni dan objavljivanja masovnog konkursa... a odmah za tim, konkursi za izbor untašnjei i vanjskih revizora finansijskih izvještaja...
Neka počnu pripremati na vrijeme svoje CV i fakultetske diplome i uvjerenja o nekažnjavanju, da se protiv njih ne vodi istraga ili sudski spor zbog privrednog i sličnog kriminala... puno će se para sleči od u buđet od taksi za izdata uvjerenja... :D
Hem će se pročistiti vlast, hem stranački redovi od uhljeba koji su se u ove četri stranke učlaninile isključivo radi kadrovskih listi i uhljebljenja...
Kriterij 1.... stranačka pripadnost... 0 bodova... ali obavezno navesti u prijavi koja su stranka, diskvalifikacija ukoliko ne navede... da se ne švercaju neki koje zakon goni... il nek lažu da nisu oni nikada, da su natjerani...:lol: :lol: :lol:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#34938 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

sabina1 wrote:
madner wrote:
sabina1 wrote: ...koja je dobila 16/35 u SKS.


Mada je provjerena , uigrana i stabilna SDA-SDP koalicija izvrstan način za bolno i dugo uhljebljavanje , parazitiranje i isisavanje ovo malo vrijednih i produktivnoh ljudi među nama.
Uglavnom, SDA da bude vlast, a detalji su manje bitni. :D
U saradnji sa SDP-om još od 2010 :D
Ima tu ruku za vladu realno - Kifla , SDP , DFF , dajidza Rile ,Hadzibajric , Boss.

Sve su to manje-vise poznati partneri SDP-a a ruku na srce ljudi nisu gadljivi jos od HSP-a :D
Samo da SDA ostane i sve ok.
vrapcic
Posts: 243
Joined: 20/07/2011 16:53

#34939 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by vrapcic »

pemanapemani wrote:Žestoki šupački bezobrazluk, da ne kažem nešto prostije, je @sabina 1 optuživati da je SDA troll.

Ako neko ima pravo reći bilo šta o NS onda je to ona. Djevojka je od osnivanja uz NS i od samih početaka na ovoj temi. Imala je stotinu dobrih prijedloga i dobronamjernih konstruktivnih kritika, a danas pojedinci, koji su do prije 15 dana pljuvali sve što predstavlja NS, kao brane NS od nje. :zid:

Koliko god se mi neslagali oko nekih stvari, ona od mene uvijek ima izrazito poštovanje.

@sabina 1 :thumbup: :bih:
Slazem se, cak cu i dodati da je kao malo ko ovdje lavovski branila ideju NS godinama cini mi se. Tim je vjerovatno njezino razocarenje proporcionalno i vece.
Mozemo se slagati ili neslagati ali zena cesto ima pravo i pored nekih tvrdokornih ponekad cak i utopistickih crno bijelih stavova.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#34940 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Još samo kad bi nas obasjala svojom mudrošću i rekla kakav ona genijalan prijedlog ima šta da se radi?
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4473
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#34941 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by VladaFBiH »

vrapcic wrote:
pemanapemani wrote:Žestoki šupački bezobrazluk, da ne kažem nešto prostije, je @sabina 1 optuživati da je SDA troll.

Ako neko ima pravo reći bilo šta o NS onda je to ona. Djevojka je od osnivanja uz NS i od samih početaka na ovoj temi. Imala je stotinu dobrih prijedloga i dobronamjernih konstruktivnih kritika, a danas pojedinci, koji su do prije 15 dana pljuvali sve što predstavlja NS, kao brane NS od nje. :zid:

Koliko god se mi neslagali oko nekih stvari, ona od mene uvijek ima izrazito poštovanje.

@sabina 1 :thumbup: :bih:
Slazem se, cak cu i dodati da je kao malo ko ovdje lavovski branila ideju NS godinama cini mi se. Tim je vjerovatno njezino razocarenje proporcionalno i vece.
Mozemo se slagati ili neslagati ali zena cesto ima pravo i pored nekih tvrdokornih ponekad cak i utopistickih crno bijelih stavova.
čak sam u početku mislio da joj je prezime Čudić :)
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#34942 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Ma prežestoko i pregorljivo je zagovarala NS. Pa je sad kao prevarena žena.
A zaboravila da je riječ o politici i političarima.
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#34943 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Sa druge strane, kada neko išareti da su ipak svi (skoro) isti, onda kuka i motika kako je to neistina.

Pa hajde ti budi pametan.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#34944 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mrgreen »

Branili su i Zuhric i Gratz godinama ideju NS-a. Čini mi se da se početak razočarenja poklapa s njihovim :mrgreen: što bi išlo u prilog tezi da se radi o ličnim sukobima koji se manifestuju ovdje.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#34945 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Hakiz wrote:Sa druge strane, kada neko išareti da su ipak svi (skoro) isti, onda kuka i motika kako je to neistina.

Pa hajde ti budi pametan.
Nisu isti, ali su političari. Ne treba se previše pouzdati u njihov obraz i riječ. Možda neko nikad ne razočara, ali treba biti spreman.
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#34946 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Čim kažeš da im ne treba vjerovati jer su političari...
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#34947 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Hakiz wrote:Čim kažeš da im ne treba vjerovati jer su političari...
Znaš kako se kaže: nisam star, ali predugo pamtim...
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#34948 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

Najbolji lijek za laži političara su gubici mandata i funkcija. Da bi se to desilo, narod mora izlaziti na izbore i glasati za opoziciju koja nije bila u prilici da laže. :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#34949 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Novak20 wrote:Najbolji lijek za laži političara su gubici mandata i funkcija. Da bi se to desilo, narod mora izlaziti na izbore i glasati za opoziciju koja nije bila u prilici da laže. :D
Upravo tako. Smjena vlasti za svaki skandal, laz ili prevaru. A nekad samo i da se prodrmaju.
olimp84
Posts: 125
Joined: 04/03/2018 23:27
Location: krivo usmjeren

#34950 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by olimp84 »

Locked