Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#32551 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Heller »

Jes satraše se iseljavajući iz recimo Švedske, koja ima takve poreze.

Sweden has a progressive income tax, the general rates for 2018 are as follows (based on yearly incomes):

0% from 0 kronor to 18,800 kronor
Circa 32% (ca. 11% county and 20% municipality tax which is the Swedish average): from 18,800 kronor to 468,700 kronor
32% + 20%: from 468,700 kronor to 675,700 kronor
32% + 25%: above 675,700 kronor[4]
statixx
Posts: 8780
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#32552 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by statixx »

Nema potrebe za progresivnim oporezivanjem, neka uvedu diferencijalne stope PDV-a i uzimaju na potrosnji.
User avatar
paleoconservative
Posts: 241
Joined: 15/09/2018 09:46

#32553 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by paleoconservative »

statixx wrote:Nema potrebe za progresivnim oporezivanjem, neka uvedu diferencijalne stope PDV-a i uzimaju na potrosnji.
THIS

Btw, jesmo li se to upravo poredili sa Svedskom? :?
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#32554 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

Revolucionar ★ wrote:
Novak20 wrote:
Revolucionar ★ wrote:Aj sta citam sve, NS ima muda, NS ima prilive clanstva. Ljudi moji, to je ono sto mi konstantno isticemo, NS ne postoji mimo poteza Bascarsija - Cvila. Da li ste vi svjesni djelovanja NS-a van Sarajeva. Kakva su tu muda, ne zapoceti jedan obuhvatan drzavni projekat, a ne samo u Sarajevu, i pojavno u nekim manjim mjestima, uz izuzetak Tuzle i mozda Zenice. Kako pricati o zajedno i tacka, nepostojeci u jednom entitetu. I kako se to NS ne hvata nacionalisticke mantre, evo neki dan udarise na Komsicu proglasivsi njega nacionalistom, bla bla bla. Jedino sto je valjalo u tom NS-u je Gracic, kojeg nema vise. Put i pravac u kojem je on vodio NS su bili temelji onoga sto je NS u jednom dijelu postao, i naglo skrenuo dolaskom Kojovica. Kojovic mozda nije cetnik, patriot vjerovatno i jest, ali i interesdzija koji ce preko kolega do neke stolice i pri tom ce citirat Kafku i tvrdit da je liberal, mrzitelj vlasti, bla bla bla
:lol: :lol: :lol:
a dobro, nije :lol:
Izvinjavam se što prostačim ali smisao političkog života u miru nije korištenje muda. Koristeći muda i prodaju muda pod bubrege došli smo do tačke kad je sve, od općine do države otišlo u ku.ac.

Dakle, muda ima DF koji se 2014. i 2016. prodao SDA ili Komšić koji radi vlastitog uhljebljenja skrenu tok predizborne kampanje sa životnih na svoje probleme, a muda nema NS koja je za predsjednika stranke izabrala nekoga ko možda nije četnik. Tu sva priča počinje i završava i opet ćemo dobiti ku.ac od ovce u naredne četiri godine. :D
Hakiz
Posts: 40375
Joined: 30/07/2015 20:01

#32555 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

malakh wrote:
šta bi ti, da čovjek uzme krampu i lopatu i kopa kanale po sarajevu za sarajevski vodovod...
Kada je mogao Če na Kubi raditi u fabrici, u brodogradilištu, na farmi, pored poslova ministra, guvernera banke itd, može vala i Komšić.

I ne, nije Če radio tako da se pojavi pola sata zbog fotografa. Nego odradi punu smjenu i tako sedmicama nekada i mjesecima. Pogledati mu biografiju. Nema takvih više. To su ljudi koji imaju ideju, u nju vjeruju, i za nju se žrtvuju.
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#32556 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

kluz franjo wrote:
paleoconservative wrote:Kao potencijalni glasac za NS na svim nivoima vlasti:

Hoce li iko osuditi sulud prijedlog progresivnog oporezivanja??? Znaci radim ko konj godinama da dignem sebi platu na milju i po, i drzava mi skine 15%! Osnujes porodicu, hoces da obezbjedis za svoje najblize, dodjes do cifre od dvije milje a lihvari ti opale 20% nominalni porez na dohodak, plus ostale obaveze za razne drzavne fondove. Haloooo?!
Kolega,
meni je iskreno "suludo" da neko razmišlja o glasanju za neku stranku na svim nivoima, a istovremeno prijedloge te stranke naziva "suludim" i "lihvarskim".
To bi bilo kao kada bi neko rekao: "Planiram glasati za HDZ na svim nivoima, ali osuđujem njihov klerikalno-zaostali stav o abortusu i pravima žena!"

Postoje stranke, koje nude programe koji su vjerovatno bliži Vašem razumjevanju poreske politike, a kojima možete ukazati glasačko povjerenje za 15-ak dana.

Nije mali broj takvih. U nas praktički ne postoji ideološka podjela stranaka, nego su podjele neke druge vrste. Da nije tako zaista se ne bi moglo desiti da stranka koja za sebe kaže da pripada socijalliberalima predlaže progresivnu stopu oprezivanja.

Meni je zapravo prilično zanimljvio da i strukltura glasača Naše stranke (moja procjena naravno) je takva da su prirodom stvari prije protiv progresivne stope oporezivanja nego što su za nju..
Ovo mi dođe više kao nevješt i nedovoljno promišljen populistički potez.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#32557 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

paleoconservative wrote:
Capsicum wrote:Ček da ti liberali objasne kako je progresivno oporezivanje plata u skladu s njihovom ideologijom :lol:
Adam Smith se obrce u grobu ko centrifuga hahah
Progesivno oporezivanje bi pogodilo u šlajbuk ne više od 5% građana BiH...svi ostali su socijala... nama je svejedno... ma nije mi svejedno... neka ih oderu... ionako im ja zarađujum te silne prihode...kupujem im gaće, čarape, kravate odijela, auta, obalu Radobolje...
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#32558 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

kmirsad wrote:
paleoconservative wrote:
Capsicum wrote:Ček da ti liberali objasne kako je progresivno oporezivanje plata u skladu s njihovom ideologijom :lol:
Adam Smith se obrce u grobu ko centrifuga hahah
Progesivno oporezivanje bi pogodilo u šlajbuk ne više od 5% građana BiH...svi ostali su socijala...
Ali druže Mirso, sudeći po tvojim postovima, ti si jedan uspješan poslovnio čovjek. Pobogu zašto si ti za progresivnu stopu oporezivanja ? Nema mi logike
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#32559 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

palermo wrote:
Nije mali broj takvih. U nas praktički ne postoji ideološka podjela stranaka, nego su podjele neke druge vrste. Da nije tako zaista se ne bi moglo desiti da stranka koja za sebe kaže da pripada socijalliberalima predlaže progresivnu stopu oprezivanja.

Meni je zapravo prilično zanimljvio da i strukltura glasača Naše stranke (moja procjena naravno) je takva da su prirodom stvari prije protiv progresivne stope oporezivanja nego što su za nju..
Ovo mi dođe više kao nevješt i nedovoljno promišljen populistički potez.
Kolega,
dobrim dijelom se slažem sa Vama u prve dvije rečenice.
Smatram se ideološki definisanim i ja lično ne vidim taj "dramatični ideološki jaz". A ako je i "populistički potez" onda je suštinski, a ne tek predizborni - imajući u vidu da već jako dugo to isto predlažu. Ali dozvoljavam da sam subjektivan.

Bilo kako bilo, stranke su predstavile svoje ideologije, kandidate i programe.
I takve kakve su, su ponuđene biračima na slobodan izbor.
Ko hoće i želi, može se upoznati sa istima i donijeti kvalificiranu odluku i glasati na dogovarajući način za 15-ak dana.
Hakiz
Posts: 40375
Joined: 30/07/2015 20:01

#32560 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

palermo wrote: Nije mali broj takvih. U nas praktički ne postoji ideološka podjela stranaka, nego su podjele neke druge vrste.
Ne samo kod nas. U Evropi desnica jača između ostalog i zato što ne postoji više jasna podjela na centar i ljevicu. Oni iz centra žele glasove ljevičara, oni sa ljevice žele glasove konzervativnih. Pa i jedni i drugi pokušavaju da se svide svima. A to je nemoguće. Ne možeš biti socijaldemokrata i pustiti banke da rade šta hoće. I ljudi su ne toliko razumom koliko instinktivno osjetili da ih i jedni i drugi lažu. A desnica je to iskoristila na način da koliko god da lažu, na prvu njihova priča izgleda jasnije od priče i ljevice i centra.

Slično je sa NS-om. Ja kada sam govorio da je socijal-liberalna stranka oksimoron, napadan sam. OK, nisam u pravu. VIdjećemo šta će biti.
statixx
Posts: 8780
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#32561 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by statixx »

Ako umjesto na dohodak, promjenis stope poreza na potrosnju ostavljas covjeku mogucnost izbora da li ce visak i dalje trositi na, sad vec, skuplje proizvode, pronaci substitue ili opredijeliti se za stednju. Ovako mu uzimas u startu, a dobro znamo koliko je efikasna alokacija resursa naseg javnog sektora.

Osim toga postoje ljudi koji imaju visoka primanja, ali zive prilicno skromno i stede novac u banci ili investiraju u nekom obliku. Zasto bi drzava trebala tim ljudima uzeti dio i potrositi negdje drugo. Ko moze garantovati da ce to imati pozitivniji ucinak na nacionalnu ekonomiju nego sto su stednja ili investicijske aktivnosti date osobe.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#32562 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

palermo wrote:
kmirsad wrote:
paleoconservative wrote:
Adam Smith se obrce u grobu ko centrifuga hahah
Progesivno oporezivanje bi pogodilo u šlajbuk ne više od 5% građana BiH...svi ostali su socijala...
Ali druže Mirso, sudeći po tvojim postovima, ti si jedan uspješan poslovnio čovjek. Pobogu zašto si ti za progresivnu stopu oporezivanja ? Nema mi logike
Zato što ako prođe taj prijedlog, znači da je konačno došla na vlast, poštena vlast... a ako je poštena vlast, onda mi nije žao da se odreknem dijela prihoda u korist države... kojom upravljaju pošteni ljudi... i ja ću znati da su moje pare otišle u opštekorisne projekte, škole, ceste, rasvjetu, bezbjednost, penzije, poslovno nesposobnim licima... koje će i meni i mojima koristiti... a socijalni slučajevi biti sistemski riješeni...
I ono što mi ostane, više mi je nego dovoljno da živim dobrim životom, ali zadovoljan što živim u sistemski uređenoj državi... da mi jarani mogu uzvratiti sijelom s kakvim ja njega dočekam... koji će mi kurac pare, ako ih niko oko mene nema...
User avatar
drug_profi
Posts: 50556
Joined: 16/07/2012 16:00

#32563 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

O eno ga poredjenje sa Švedskom.
A živi u zemlji gdje je osnovna korpa 1500 maraka.
Neko misli da je plata koja to poklapa luksuz pa mu uzme 15-20%.
I pravda to sa Švedskom.... WTF.... :-)
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#32564 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

kmirsad wrote:
[Zato što ako prođe taj prijedlog, znači da je konačno došla na vlast, poštena vlast... a ako je poštena vlast, onda mi nije žao da se odreknem dijela prihoda u korist države... kojom upravljaju pošteni ljudi... i ja ću znati da su moje pare otišle u opštekorisne projekte, škole, ceste, rasvjetu, bezbjednost, penzije, poslovno nesposobnim licima... koje će i meni i mojima koristiti... a socijalni slučajevi biti sistemski riješeni...
I ono što mi ostane, više mi je nego dovoljno da živim dobrim životom, ali zadovoljan što živim u sistemski uređenoj državi... da mi jarani mogu uzvratiti sijelom s kakvim ja njega dočekam... koji će mi kurac pare, ako ih niko oko mene nema...
e, jebi ga Mirso :D imaš na ovoj temi par zaista iskrenih i glasača i simpatizera Naše stranke, dakle nadam se se da će ti oni napisati, ne brani nas više Mirso :D

Pročitaj ponovno što si napisao, pa bolan ni Dragan Čović nije toliko daleko išao u demagogiji (dobro, jes on)
User avatar
drug_profi
Posts: 50556
Joined: 16/07/2012 16:00

#32565 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

drug_profi wrote:O eno ga poredjenje sa Švedskom.
A živi u zemlji gdje je osnovna korpa 1500 maraka.
Neko misli da je plata koja to poklapa luksuz pa mu uzme 15-20%.
I pravda to sa Švedskom.... WTF.... :-)
Prevario sam se - 2100 maraka za 4-članu porodicu.

https://www.klix.ba/biznis/cetveroclano ... /170516038

I neko se nađe da pravda podizanje poreza na platu, umjesto da se govori o potpunom ukidanju poreza na platu koja je po svakom kriteriju nedovoljna za život.
Hakiz
Posts: 40375
Joined: 30/07/2015 20:01

#32566 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

palermo wrote:
Ali druže Mirso, sudeći po tvojim postovima, ti si jedan uspješan poslovnio čovjek. Pobogu zašto si ti za progresivnu stopu oporezivanja ? Nema mi logike
Pogledaj Južnu Ameriku. Svi bogataši žive u tvrđavama, daju veliki novac da kupe oklopljena vozila, naoružane čuvare, djeca im ne smiju izaći van utvrđenog dvorišta da se igraju sa drugom djecom itd.

Tako da na kraju sve to šta so uradio da dođe do situacije u kojoj ti imaš puno, a niko oko tebe nema ništa ti na kraju počne praviti problem u životu. Umjesto da imaš dva automobila od 1.000.000 Eura, kupi jedan. Ako imaš dva auta od milion, a ljudi oko tebe nemaju šta da jedu, sigurno ti jedan dan slijedi molotovljev koktel u kuću. I opet ćeš kupiti jedan auto od milion. Drugi milion će ti otići na plaćanje zaštite. I uz to, uvijek ti je život u opasnosti. Zato je bolje da kupiš jedan auto od milion, a onaj drugi milion neka ode na poreze kojima će sto ljudi sebi kupiti neki jeftini Reno. Ti ljudi te neće napasti kada izađeš iz kuće. Djeca će ti biti sigurnija i sretnija, moći će se bez straha družiti sa vršnjacima.

Banalizujem, ali to bi bio jedan od razloga.
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#32567 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by bluesjunior »

ma jok ba to će otić za "opštekorisne projekte, škole, ceste, rasvjetu, bezbjednost, penzije, poslovno nesposobnim licima... koje će i meni i mojima koristiti... a socijalni slučajevi biti sistemski riješeni..."
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#32568 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

palermo wrote:
kmirsad wrote:
[Zato što ako prođe taj prijedlog, znači da je konačno došla na vlast, poštena vlast... a ako je poštena vlast, onda mi nije žao da se odreknem dijela prihoda u korist države... kojom upravljaju pošteni ljudi... i ja ću znati da su moje pare otišle u opštekorisne projekte, škole, ceste, rasvjetu, bezbjednost, penzije, poslovno nesposobnim licima... koje će i meni i mojima koristiti... a socijalni slučajevi biti sistemski riješeni...
I ono što mi ostane, više mi je nego dovoljno da živim dobrim životom, ali zadovoljan što živim u sistemski uređenoj državi... da mi jarani mogu uzvratiti sijelom s kakvim ja njega dočekam... koji će mi kurac pare, ako ih niko oko mene nema...
e, jebi ga Mirso :D imaš na ovoj temi par zaista iskrenih i glasača i simpatizera Naše stranke, dakle nadam se se da će ti oni napisati, ne brani nas više Mirso :D

Pročitaj ponovno što si napisao, pa bolan ni Dragan Čović nije toliko daleko išao u demagogiji (dobro, jes on)
:lol: :lol: :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#32569 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Hakiz wrote:
palermo wrote:
Ali druže Mirso, sudeći po tvojim postovima, ti si jedan uspješan poslovnio čovjek. Pobogu zašto si ti za progresivnu stopu oporezivanja ? Nema mi logike
Pogledaj Južnu Ameriku. Svi bogataši žive u tvrđavama, daju veliki novac da kupe oklopljena vozila, naoružane čuvare, djeca im ne smiju izaći van utvrđenog dvorišta da se igraju sa drugom djecom itd.

Tako da na kraju sve to šta so uradio da dođe do situacije u kojoj ti imaš puno, a niko oko tebe nema ništa ti na kraju počne praviti problem u životu. Umjesto da imaš dva automobila od 1.000.000 Eura, kupi jedan. Ako imaš dva auta od milion, a ljudi oko tebe nemaju šta da jedu, sigurno ti jedan dan slijedi molotovljev koktel u kuću. I opet ćeš kupiti jedan auto od milion. Drugi milion će ti otići na plaćanje zaštite. I uz to, uvijek ti je život u opasnosti. Zato je bolje da kupiš jedan auto od milion, a onaj drugi milion neka ode na poreze kojima će sto ljudi sebi kupiti neki jeftini Reno. Ti ljudi te neće napasti kada izađeš iz kuće. Djeca će ti biti sigurnija i sretnija, moći će se bez straha družiti sa vršnjacima.

Banalizujem, ali to bi bio jedan od razloga.
:thumbup: :-D
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#32570 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Capsicum »

De ti kmirso napravi onaj test da vidiš kojoj ideologiji si najbliži po svojim stavovima. Pljunite me u usta ako išta imaš sa liberalima :D
Frajer mrtva ljevica :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#32571 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Capsicum wrote:De ti kmirso napravi onaj test da vidiš kojoj ideologiji si najbliži po svojim stavovima. Pljunite me u usta ako išta imaš sa liberalima :D
Frajer mrtva ljevica :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:Levičar koji želi ćivjeti u dršavi u kojoj će samo biznismeni koji rade dan i noč, zapošljavaju hiljade ljudi, kupiju sebi auta hranu i garderobu... moči zaraditi milion godišnje ( zvanično, na blagajni poslodavca )

Image
Last edited by kmirsad on 21/09/2018 13:55, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#32572 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

Hakiz wrote:
palermo wrote:
Ali druže Mirso, sudeći po tvojim postovima, ti si jedan uspješan poslovnio čovjek. Pobogu zašto si ti za progresivnu stopu oporezivanja ? Nema mi logike
Pogledaj Južnu Ameriku. Svi bogataši žive u tvrđavama, daju veliki novac da kupe oklopljena vozila, naoružane čuvare, djeca im ne smiju izaći van utvrđenog dvorišta da se igraju sa drugom djecom itd.

Tako da na kraju sve to šta so uradio da dođe do situacije u kojoj ti imaš puno, a niko oko tebe nema ništa ti na kraju počne praviti problem u životu. Umjesto da imaš dva automobila od 1.000.000 Eura, kupi jedan. Ako imaš dva auta od milion, a ljudi oko tebe nemaju šta da jedu, sigurno ti jedan dan slijedi molotovljev koktel u kuću. I opet ćeš kupiti jedan auto od milion. Drugi milion će ti otići na plaćanje zaštite. I uz to, uvijek ti je život u opasnosti. Zato je bolje da kupiš jedan auto od milion, a onaj drugi milion neka ode na poreze kojima će sto ljudi sebi kupiti neki jeftini Reno. Ti ljudi te neće napasti kada izađeš iz kuće. Djeca će ti biti sigurnija i sretnija, moći će se bez straha družiti sa vršnjacima.

Banalizujem, ali to bi bio jedan od razloga.
Jesi malo banalizovao, ali nebitno shvatio sam poentu. I slažem se ja sa tim, društvo u kojem ne postoji minimum socijalne pravde nema budućnosgt. Barem ne svijetlu.

Ali mi ovdje govorimo o Bosni i Hercegovini, u kojoj je glavni problem nedostatak svježeg novca, nedostatak individualne inicijative, i ovakakv zakon ( u datom tzrenutku i datim okolnostima) je prevashodno usmjeren protiv potencijalne ( namjerno kažem potencijalne , jer ona u stavrnosgti ne postoji) srednje klase koja bi trebala da bude noseći stub društva. I usput, srednja klasa bi trebala da ideološki bude najbliža Našoj stranci (barem mi se tako čini)
Last edited by palermo on 21/09/2018 13:55, edited 1 time in total.
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#32573 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by criticos »

malakh wrote:[
ova trojica koji su sada članovi predsjedništva, za četiri godine nisu podnijeli niti jednu apelaciju. dakle i za njih možemo reći da su neradnici i ljenčine, ali ne, njih častimo epitetima lopova i kriminalaca, jer to "neradnik i ljenčina" samo komšiću namijenjeno.
Poražavajuće je praviti poređenja bilo kakva sa SDA, SNSD, HDZ, SBB...nastavi niz.
Ovo mi je kao da kažeš u sportskom žargonu da hvalospijevni Komšić može preskočiti letvicu visine od 100cm, a ja ti kažem da ima amatera tipa Falatara u BiH koji hladno preskaču i po 150cm. A ti mi uzvratiš odogovorm Komšić je najbolji jer Čović i Bakir jedva preskaču 80-90cm.
User avatar
drug_profi
Posts: 50556
Joined: 16/07/2012 16:00

#32574 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Capsicum wrote:De ti kmirso napravi onaj test da vidiš kojoj ideologiji si najbliži po svojim stavovima. Pljunite me u usta ako išta imaš sa liberalima :D
Frajer mrtva ljevica :lol:
Izvini, zalaganje za progresivno oporezivanje plata u nasoj realnosti znaci dodatno osiromasenje radnicke klase. Da je prag 2000 i vise pa da pricamo o visku novca, i nekako, ali 2000 je realna mjesecna potreba 4-clanog domacinstva. Tu nema viska, samo manjkovi na sve strane.
I onda porezno opterecenje njih znaci samo da se teret zeli prebaciti na siru masu, a ne zeli se oporezovati one koji zaradjuju vise od 100.000 godisnje sa 40%-45% kako jeste i u tim zapadnim zemljama sa kojima nas ubjedjuju da se trebamo porediti.
Ovdje je svakako daleko previse natovareno na plate i umjesto toga treba traziti druge izvore novca i smanjivanje budzetskih rashoda.
I maksimalno je bezobrazno govoriti o oporezivanju plata dok se kladionice ne oporezuju.
User avatar
paleoconservative
Posts: 241
Joined: 15/09/2018 09:46

#32575 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by paleoconservative »



Ko poslije ovog podrzava progresivno oporezivanje...Nek mu je Bog na pomoci :D
Locked