Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#31101 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Banksy wrote:Postavlja se pitanje zašto bi onda skidali ove koji su sada na vlasti kad niko nigdje nije osuđen, sve poštenjačine, čemu onda promjena?
:roll: Stvarno... kad pomisliš... ne trebaju nam nikakve promjene... sve to neki pošten svijet
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#31102 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Control panel wrote:
kmirsad wrote:A i Stanišić i Simatović su nevini... kao i Lipovača...kao i Čovića... sud ih pravosnažno oslobodio optužbi po svim tačkama optužnice...
Sad zajebavas. Procitaj jos jednom sta sam napisao. Ne odobravam i ne slazem se sa presudom suda i ne branim ga.
Pročitaio sam dobro i potpuno te shvatio.
Odgovorio sam samo zbog ove rečenice...
Ali covjeka ne mogu zvati kriminalcem kad nije osudjen.
Ne treba mi sud da nekoga koga smatram kriminalcem tako i zovem. Ako želi, neka me tuži za verbalni delikt, uvredu časti i traži odštetu za duševnu bol koju sam mu nanio....
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#31103 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

princip niko nije kriv dok se ne osudi pije vode samo u uređenim pravnim državima gdje pravpsuđe nije ogrezlo u korupciji i časno radi svoj posao. Na teritorijama divljih balkanskih plemena sa ovakvim pravosuđem to nikako nema smisla.
BezDlakeNaTastaturi
Posts: 88
Joined: 11/07/2018 16:13

#31104 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by BezDlakeNaTastaturi »

Ako može komentar zbog čega Naša stranka izbjegava srebreničku simboliku tj. srebrenički cvijet https://twitter.com/NasaStrankaBiH/stat ... 5463953410 ?

Je li ovo neka nova politička korektnost, da se neko ne uvrijedi zbog srebreničkog cvijeta, nešto što se dešava u BHRT-u sa Markom Radojom koji je naredio uposlenicima da ne nose?

Ne želim biti zlonamjeran i reći da mi ovo djeluje kao sinhronizirani napad na srebreničku simboliku. Neko namjerno želi da problematizira ovaj simbol.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#31105 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

BezDlakeNaTastaturi wrote:Ako može komentar zbog čega Naša stranka izbjegava srebreničku simboliku tj. srebrenički cvijet https://twitter.com/NasaStrankaBiH/stat ... 5463953410 ?

Je li ovo neka nova politička korektnost, da se neko ne uvrijedi zbog srebreničkog cvijeta, nešto što se dešava u BHRT-u sa Markom Radojom koji je naredio uposlenicima da ne nose?

Ne želim biti zlonamjeran i reći da mi ovo djeluje kao sinhronizirani napad na srebreničku simboliku. Neko namjerno želi da problematizira ovaj simbol.
iako nisam član, mogu ti reci da nekorištenje bilo kakve simbolike ne mora automatski značiti da je neko protiv nečega ili ima problem sa tim. ja ličnmo znam par ljudi koji su jako puno uradili za srebrenicu i koji dan danas dosta pomazu tom narodu ali nikad ih nisam vidio da su stavili taj cvijet. I sad treba da ih ja ili bilo ko drugi proziva radi toga?
Mislim da svaki normalan insan sa ovih područja ima svoj neki odnos prema Srebrenici i koji ne mora nuzno biti iskazan bilo kakvom simbolikom.
BezDlakeNaTastaturi
Posts: 88
Joined: 11/07/2018 16:13

#31106 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by BezDlakeNaTastaturi »

Roccohljup wrote: iako nisam član, mogu ti reci da nekorištenje bilo kakve simbolike ne mora automatski značiti da je neko protiv nečega ili ima problem sa tim. ja ličnmo znam par ljudi koji su jako puno uradili za srebrenicu i koji dan danas dosta pomazu tom narodu ali nikad ih nisam vidio da su stavili taj cvijet. I sad treba da ih ja ili bilo ko drugi proziva radi toga?
Mislim da svaki normalan insan sa ovih područja ima svoj neki odnos prema Srebrenici i koji ne mora nuzno biti iskazan bilo kakvom simbolikom.
Želim vjerovati da je to tako, da je slučajnost i da nema nikakve veze sa ovim što se dešava na BHRT-u, a ne da je ovo neki "pravac" pravljenja ustupaka jer srebrenički cvijet vrijeđa osjećanja tamo nekoga.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#31107 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by insomnia78 »

Otprilike ko i “ratna zastava”
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#31108 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

BezDlakeNaTastaturi wrote:Ako može komentar zbog čega Naša stranka izbjegava srebreničku simboliku tj. srebrenički cvijet https://twitter.com/NasaStrankaBiH/stat ... 5463953410 ?

Je li ovo neka nova politička korektnost, da se neko ne uvrijedi zbog srebreničkog cvijeta, nešto što se dešava u BHRT-u sa Markom Radojom koji je naredio uposlenicima da ne nose?

Ne želim biti zlonamjeran i reći da mi ovo djeluje kao sinhronizirani napad na srebreničku simboliku. Neko namjerno želi da problematizira ovaj simbol.
Ovo jednostavno nije tačno... Pratim Našu Stranku na FB redovno i svaki dan...11.07.2018.g Naša stranka na svim nivoima, svi njeni rukovodioci, kandidati na listama, članstvo su osvanuli bez ikakvih stranačkih obilježja, promjenili su naslovne slike profila u neki od obelježja Srebrence i genocida uključujući i cvijet ili jednostavno zacrnili i na crnoj podlozi napisali Srebrenica 11 07.1995..
Ono što smatram najčasnijim od svega, za razliku od ostalih stranaka koje su masovno zloupotrebljavali i koristili ovaj tužni datum u predizborne svrhe, apsolutno su obustavili stranačku predizbornu aktivnost, objave, reklame, proglase, obavještenja... jednostavno zanijemili su i zacrnili svoje stranice... kako to i treba da bude ... nisu održavali koje kakve predizborne kičaste šetnje, polaganje vjenaca i cviječa, paljenje sviječam, držali govore, pametovali, prijetili...
Izuzetno dostojanstveno,časno i moralno...
BezDlakeNaTastaturi
Posts: 88
Joined: 11/07/2018 16:13

#31109 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by BezDlakeNaTastaturi »

kmirsad wrote:
BezDlakeNaTastaturi wrote:Ako može komentar zbog čega Naša stranka izbjegava srebreničku simboliku tj. srebrenički cvijet https://twitter.com/NasaStrankaBiH/stat ... 5463953410 ?

Je li ovo neka nova politička korektnost, da se neko ne uvrijedi zbog srebreničkog cvijeta, nešto što se dešava u BHRT-u sa Markom Radojom koji je naredio uposlenicima da ne nose?

Ne želim biti zlonamjeran i reći da mi ovo djeluje kao sinhronizirani napad na srebreničku simboliku. Neko namjerno želi da problematizira ovaj simbol.
Ovo jednostavno nije tačno... Pratim Našu Stranku na FB redovno i svaki dan...11.07.2018.g Naša stranka na svim nivoima, svi njeni rukovodioci, kandidati na listama, članstvo su osvanuli bez ikakvih stranačkih obilježja, promjenili su naslovne slike profila u neki od obelježja Srebrence i genocida. Ono što smatram najčasnijim od svega, za razliku od ostalih stranaka koje su masovno zloupotrebljavali i koristili ovaj tužni datum u predizborne svrhe, apsolutno su obustavili stranačku predizbornu aktivnost, objave, reklame, proglase, obavještenja... jednostavno zanijemili su i zacrnili svoje stranice... kako to i treba da bude ... nisu održavali koje kakvepredizborne kičaste šetnje, polaganje vjenaca i cviječa, paljenje sviječa...
Izuzetno časno i moralno...
Na zvaničnom profilu stranke u saopštenju ne stoji srebrenički cvijet. To što neko privatno radi, njegova stvar. Karadžić je mogao privatno da klanja i dijeli zekat.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#31110 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

insomnia78 wrote:Otprilike ko i “ratna zastava”
Đe si zemo... Dobro došao nazad. :)
BezDlakeNaTastaturi wrote:
kmirsad wrote:
BezDlakeNaTastaturi wrote:Ako može komentar zbog čega Naša stranka izbjegava srebreničku simboliku tj. srebrenički cvijet https://twitter.com/NasaStrankaBiH/stat ... 5463953410 ?

Je li ovo neka nova politička korektnost, da se neko ne uvrijedi zbog srebreničkog cvijeta, nešto što se dešava u BHRT-u sa Markom Radojom koji je naredio uposlenicima da ne nose?

Ne želim biti zlonamjeran i reći da mi ovo djeluje kao sinhronizirani napad na srebreničku simboliku. Neko namjerno želi da problematizira ovaj simbol.
Ovo jednostavno nije tačno... Pratim Našu Stranku na FB redovno i svaki dan...11.07.2018.g Naša stranka na svim nivoima, svi njeni rukovodioci, kandidati na listama, članstvo su osvanuli bez ikakvih stranačkih obilježja, promjenili su naslovne slike profila u neki od obelježja Srebrence i genocida. Ono što smatram najčasnijim od svega, za razliku od ostalih stranaka koje su masovno zloupotrebljavali i koristili ovaj tužni datum u predizborne svrhe, apsolutno su obustavili stranačku predizbornu aktivnost, objave, reklame, proglase, obavještenja... jednostavno zanijemili su i zacrnili svoje stranice... kako to i treba da bude ... nisu održavali koje kakvepredizborne kičaste šetnje, polaganje vjenaca i cviječa, paljenje sviječa...
Izuzetno časno i moralno...
Na zvaničnom profilu stranke u saopštenju ne stoji srebrenički cvijet. To što neko privatno radi, njegova stvar. Karadžić je mogao privatno da klanja i dijeli zekat.
Na fb profilu stranke je bila crna podloga i datum. Na Pedjinom, na Falatarovom, na Selimovom, Na Sekundinom, na Fortinom, na profilu mladeži NS...
Na web sajt stranke ne idem, jer nije ažuran, rijetko se šta tamo i objavljuje, ako se i objavi šta, bude sa zakašnjenjem od nekoliko dana... ne znam za tamo šta je biklo
BezDlakeNaTastaturi
Posts: 88
Joined: 11/07/2018 16:13

#31111 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by BezDlakeNaTastaturi »

Upravo sam ti objasnio gdje je problem, a ti opet ponavljaš svoje, privatni profili, cvjetovi. Mani se.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#31112 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

insomnia78 wrote:Otprilike ko i “ratna zastava”
Ratne zastave se koriste u ratu... dotle leže u magacinima... da Bogda tamo zauvijek i ostale... vade se samo u specijalnim prilikama... kao na primjer... kada isprača neki preminuli borac, obilježavanje dana ratnih jedinica...
BezDlakeNaTastaturi wrote:Upravo sam ti objasnio gdje je problem, a ti opet ponavljaš svoje, privatni profili, cvjetovi. Mani se.
Jesi li se to registrovao na Klix prekjuče, samo da blatitiš Našu Stranku...
Čiji si bot, ko te je poslao...
Rekoh ti ZVANIČAN PROFIL Naše Stranke na fb je bio zacrnjen.
Nije bilo nikakvih objava.
Tako i zvanični profili regionalnih i gradskih odbora Naše Stranke.
Mani se.
Last edited by kmirsad on 13/07/2018 14:10, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#31113 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by insomnia78 »

Jah. Samo sto to nije nikakva ratna zastavs
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#31114 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

insomnia78 wrote:Jah. Samo sto to nije nikakva ratna zastavs
U pravu si.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#31115 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by GandalfSivi »

BezDlakeNaTastaturi wrote:
kmirsad wrote:
BezDlakeNaTastaturi wrote:Ako može komentar zbog čega Naša stranka izbjegava srebreničku simboliku tj. srebrenički cvijet https://twitter.com/NasaStrankaBiH/stat ... 5463953410 ?

Je li ovo neka nova politička korektnost, da se neko ne uvrijedi zbog srebreničkog cvijeta, nešto što se dešava u BHRT-u sa Markom Radojom koji je naredio uposlenicima da ne nose?

Ne želim biti zlonamjeran i reći da mi ovo djeluje kao sinhronizirani napad na srebreničku simboliku. Neko namjerno želi da problematizira ovaj simbol.
Ovo jednostavno nije tačno... Pratim Našu Stranku na FB redovno i svaki dan...11.07.2018.g Naša stranka na svim nivoima, svi njeni rukovodioci, kandidati na listama, članstvo su osvanuli bez ikakvih stranačkih obilježja, promjenili su naslovne slike profila u neki od obelježja Srebrence i genocida. Ono što smatram najčasnijim od svega, za razliku od ostalih stranaka koje su masovno zloupotrebljavali i koristili ovaj tužni datum u predizborne svrhe, apsolutno su obustavili stranačku predizbornu aktivnost, objave, reklame, proglase, obavještenja... jednostavno zanijemili su i zacrnili svoje stranice... kako to i treba da bude ... nisu održavali koje kakvepredizborne kičaste šetnje, polaganje vjenaca i cviječa, paljenje sviječa...
Izuzetno časno i moralno...
Na zvaničnom profilu stranke u saopštenju ne stoji srebrenički cvijet. To što neko privatno radi, njegova stvar. Karadžić je mogao privatno da klanja i dijeli zekat.
Kako zlonamjeran komentar od novog kolacica. Bas ono moras biti maliciozan da ovako nesto napises. Emire jesi to ti?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#31116 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by JThomas »

možda se boje tužbe za povredu autorskih prava.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#31117 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by jefff »

kmirsad wrote:
BezDlakeNaTastaturi wrote:Ako može komentar zbog čega Naša stranka izbjegava srebreničku simboliku tj. srebrenički cvijet https://twitter.com/NasaStrankaBiH/stat ... 5463953410 ?

Je li ovo neka nova politička korektnost, da se neko ne uvrijedi zbog srebreničkog cvijeta, nešto što se dešava u BHRT-u sa Markom Radojom koji je naredio uposlenicima da ne nose?

Ne želim biti zlonamjeran i reći da mi ovo djeluje kao sinhronizirani napad na srebreničku simboliku. Neko namjerno želi da problematizira ovaj simbol.
Ovo jednostavno nije tačno... Pratim Našu Stranku na FB redovno i svaki dan...11.07.2018.g Naša stranka na svim nivoima, svi njeni rukovodioci, kandidati na listama, članstvo su osvanuli bez ikakvih stranačkih obilježja, promjenili su naslovne slike profila u neki od obelježja Srebrence i genocida uključujući i cvijet ili jednostavno zacrnili i na crnoj podlozi napisali Srebrenica 11 07.1995..
Ono što smatram najčasnijim od svega, za razliku od ostalih stranaka koje su masovno zloupotrebljavali i koristili ovaj tužni datum u predizborne svrhe, apsolutno su obustavili stranačku predizbornu aktivnost, objave, reklame, proglase, obavještenja... jednostavno zanijemili su i zacrnili svoje stranice... kako to i treba da bude ... nisu održavali koje kakve predizborne kičaste šetnje, polaganje vjenaca i cviječa, paljenje sviječam, držali govore, pametovali, prijetili...
Izuzetno dostojanstveno,časno i moralno...
Pa ti reci ondar da su oni populisti i da skupljaju jeftine poene. :mrgreen:
olimp84
Posts: 125
Joined: 04/03/2018 23:27
Location: krivo usmjeren

#31118 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by olimp84 »

sto je taj cvijet bitan, nije od boga dan ? mene bas nesto nervira zbog zelene boje

sto s druge strane nema nikakve veze s mojim stavovima za srebrenicki genocid
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#31119 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

GandalfSivi wrote:
Kako zlonamjeran komentar od novog kolacica. Bas ono moras biti maliciozan da ovako nesto napises. Emire jesi to ti?
Njegove su misli, a i stil.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#31120 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by GandalfSivi »

Banksy wrote:
GandalfSivi wrote:
Kako zlonamjeran komentar od novog kolacica. Bas ono moras biti maliciozan da ovako nesto napises. Emire jesi to ti?
Njegove su misli, a i stil.
Ako ban fasuje u roku od dva dana, onda definitivno jeste :)
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#31121 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

BezDlakeNaTastaturi wrote:
Roccohljup wrote: iako nisam član, mogu ti reci da nekorištenje bilo kakve simbolike ne mora automatski značiti da je neko protiv nečega ili ima problem sa tim. ja ličnmo znam par ljudi koji su jako puno uradili za srebrenicu i koji dan danas dosta pomazu tom narodu ali nikad ih nisam vidio da su stavili taj cvijet. I sad treba da ih ja ili bilo ko drugi proziva radi toga?
Mislim da svaki normalan insan sa ovih područja ima svoj neki odnos prema Srebrenici i koji ne mora nuzno biti iskazan bilo kakvom simbolikom.
Želim vjerovati da je to tako, da je slučajnost i da nema nikakve veze sa ovim što se dešava na BHRT-u, a ne da je ovo neki "pravac" pravljenja ustupaka jer srebrenički cvijet vrijeđa osjećanja tamo nekoga.
iako si obicni troll,predizborni udarnik neke od stranaka...dosao sa namjerom da rovaris po temi...odgovoriti cu ti,zbog drugih na ovoj temi a ne zbog tebe...jer ti znas pravi odgovor "udarnice na zadatku"
evo ti link,pa procitaj o cemu se radi i kako je ustvari taj cvijet Srebenice zloupotrijebljen u privatne svrhe i licno bogacenje
http://www.zurnal.info/novost/21277/pat ... kom-reveru

ovu zenu sa linka znam,znam njeno udruzenje i sta je sve radila i ovo sto pise zurnal je tacno...zena je bukvalno otudjila simbol i jedino ona je prodavala taj cvijet...3 KM je cijena cvijeta,1 KM je islo onim zenama sto keraju a 2 KM njoj...a skontaj koliko se toga prodalo do sada
e mozda zato NS kao i neki drugi ne zele da isticu taj cvijet i ne znam odakle tebi uopste ideja da je taj cvijet jedini simbol boli na Srebrenicu...osim da ovako trolas i palamudis
a NS uvijek obiljezi sve bitne datume i dogadjaje ...tako da ti ili bolje prati ili odskakuci sa teme
pozdrav "udarnice"
BezDlakeNaTastaturi
Posts: 88
Joined: 11/07/2018 16:13

#31122 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by BezDlakeNaTastaturi »

zippoo87 wrote:
iako si obicni troll,predizborni udarnik neke od stranaka...dosao sa namjerom da rovaris po temi...odgovoriti cu ti,zbog drugih na ovoj temi a ne zbog tebe...jer ti znas pravi odgovor "udarnice na zadatku"
evo ti link,pa procitaj o cemu se radi i kako je ustvari taj cvijet Srebenice zloupotrijebljen u privatne svrhe i licno bogacenje
http://www.zurnal.info/novost/21277/pat ... kom-reveru

ovu zenu sa linka znam,znam njeno udruzenje i sta je sve radila i ovo sto pise zurnal je tacno...zena je bukvalno otudjila simbol i jedino ona je prodavala taj cvijet...3 KM je cijena cvijeta,1 KM je islo onim zenama sto keraju a 2 KM njoj...a skontaj koliko se toga prodalo do sada
e mozda zato NS kao i neki drugi ne zele da isticu taj cvijet i ne znam odakle tebi uopste ideja da je taj cvijet jedini simbol boli na Srebrenicu...osim da ovako trolas i palamudis
a NS uvijek obiljezi sve bitne datume i dogadjaje ...tako da ti ili bolje prati ili odskakuci sa teme
pozdrav "udarnice"

Oko svega u Bosni postoji balijska priča pa tako i oko srebreničkog cvijeta. Takav smo narod. Nije džabe ona uzrečica "i majku bi svoju prodao". Sve to stoji.

Međutim, srebrenički cvijet je univerzalno prihvaćen od svih Bosanaca, stranaca, ambasadora. Nema čovjeka da ne zna šta ovaj simbol predstavlja, a imati takvu jednu moć i značaj da jednim simbolom predstaviš genocid nad svojim narodom je jako bitna stvar. I japanac, i kinez, i njemac, i bilo ko kada vidi srebrenički cvijet, zna tačno šta on označava.

Ti uopšte i ne cijeniš srcem ono što simbol predstavlja i ne uviđaš njegov značaj čim je dovoljno da ti nana Zineta koja je odheklala 200 cvjetova i zaradila 600 maraka iskvari mišljenje o njemu. Šta me boli briga za balije, njih će biti, i ne bih to vezivao sa ovom pričom.
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#31123 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dasi »

GandalfSivi wrote:Kako zlonamjeran komentar od novog kolacica. Bas ono moras biti maliciozan da ovako nesto napises. Emire jesi to ti?
Al fakat :run:
Da su stavili cvijet bilo bi sto ga nisu jos povecali...
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#31124 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dasi »

olimp84 wrote:sto je taj cvijet bitan, nije od boga dan ? mene bas nesto nervira zbog zelene boje

sto s druge strane nema nikakve veze s mojim stavovima za srebrenicki genocid
Mozda jer su tabuti zelene boje :?
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#31125 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Ne ulazeći u zlonamjerne (ili kako jedna u ovih nekoliko dana aktuelna predstavnica studenata kaže viciozne) priče, simboli nisu slučajno nastali. Koriste se jer imaju uticaj na ljude.

Ljudi su površni. Rijetko koji će se udubljivati u problem koji postoji iza simbola, ako postoji. Njima simbol znači to šta znači, prema nosiocu imaju stav kao i prema onome ko ga ne nosi. Naročito ako misle da bi ga trebalo nositi.

Evo primjer koji volim koristiti: Iako se budistička svastika jasno razlikuje od nacističke, svima je jasno da je bolje ne nositi ni budističku, recimo otštampanu na majici. Nebitno je što nema veze sa nacizmom. Koliko god da je to problem neobrazovanja, oportunizma, čegagod, opšteprihvaćemo, naročito u Evropi, je da sve šta liči na svastiku nije prihvatljivo.

Tako da se mora razmišljati, naročito od igrača na političkoj sceni koji traže glasove birača, ne samo o tome šta ja(igrač) mislim o simbolu, nego kako "javnost", kako ti birači taj simbol vide.

Ovdje ne branim ničije stajalište, niti ga napadam. Samo dajem temu za razmišljanje.
Locked