Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#30601 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kiligonzales »

starisalko wrote:
kiligonzales wrote:
starisalko wrote:Sto rece Lagumdzija ja sam samo u prolazu
on to rece na pocetku rata, pa u ratu popusi geler i sa 10-tak operacija dodje u neko bolje zdravstveno stanje...
I ovo je pocetak rata,vidicemo koce bit ranjen a ko mrtav
Ko ce pobjeci prije nego prvi metak opuca :D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#30602 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Najbolje odma u opčinski Logistički centar Zagreb... ležiš, a ratuješ... :D
Ili ko Mehmed Kavazbašić... U Energopetrol Zagreb... još i sekretaricu ako povedeš...:lol: :lol:
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#30603 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kiligonzales »

Da se nije njegova ljuba zvala Buba haha
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#30604 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

kiligonzales wrote:Da se nije njegova ljuba zvala Buba haha
Bubulence... :lol: :lol: :lol: :lol:
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#30605 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Kada su pare u pitanju (a posebno vlastite) ljubav i simpatije prestaju, a svako ko je barem jedan fiskalni račun sa pdv-om platio, je po zakonskoj definiciji poreski obveznik i ima pravo znati na šta se troše njegove pare kroz javne budžete.

Pa da evo ovdje priupitam "moje" kantonalne zastupnike - ja glasao za njih i ja ih plaćam - šta planiraju poduzeti u cilju sprječavanja netransparentnog, nesvrsishodnog i nezakonitog trošenja novca poreskih obveznika (dakle i mog novca).

Da "nacrtam" zastupnicima i zainteresovanim forumašima.
U budžetu KS postoji posebna rashodovna stavka za "Kabinet premijera" i u njoj pozicija 614300-000000 "Transferi neprofitnim organizacijama". To je novac koji premijer po sopstvenom nahođenju i izboru može raspoređivati nekim organizacijama.

U dec. 2017. tadašnji premijer Konaković je kroz prijedlog budžeta zatražio povećanje tog iznosa sa 83.000 (koliko je prvobitno iznosilo u 2017.) na 103.000 KM. Zahvaljujući amandmanu Srna-Bajramović prijedlog je korigovan i iznos vraćen na 83.000 KM, tako usvojen od strane skupštine i na taj način postao ZAKONSKI BUDŽET za ovu poziciju.
Naravno, ovaj iznos predviđen za čitavu godinu Dino je "spiskao" već do kraja februara, a što je vidljivo iz zvaničnog izvještaja min. finansija o izvršenju budžeta za prva dva mjeseca.

Tada dolazi novi premijer u kabinet i Adem konstatuje da mu je Dino potrošio sve pare koje je i on mislio dijeliti.
Laganim potezom olovke ministra Halebića već u martu 83.000 postaju 153.000 KM od kojih je sa krajem aprila već potrošeno 150.500 KM.
To naravno nije dovoljno, pa Adem od Skupštine traži da mu rebalansom iznos godišnjeg, ZAKONSKOG budžeta za ovu stavku poveća sa 83.000 na 203.000 KM (iako je već sigurno potrošeno duplo više od zakonski odobrenog iznosa).

Ako je ovo transparentan, svrsishodan i zakonit način upravljanja javnim novcem, ja se izvinjavam.
Čisto poređenja radi. Za sve vrtiće JU "Djeca Sarajeva" je u 2018. godini predviđeno 163.026 KM za nabavku opreme.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#30606 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

kluz franjo wrote:Kada su pare u pitanju (a posebno vlastite) ljubav i simpatije prestaju, a svako ko je barem jedan fiskalni račun sa pdv-om platio, je po zakonskoj definiciji poreski obveznik i ima pravo znati na šta se troše njegove pare kroz javne budžete.

Pa da evo ovdje priupitam "moje" kantonalne zastupnike - ja glasao za njih i ja ih plaćam - šta planiraju poduzeti u cilju sprječavanja netransparentnog, nesvrsishodnog i nezakonitog trošenja novca poreskih obveznika (dakle i mog novca).

Da "nacrtam" zastupnicima i zainteresovanim forumašima.
U budžetu KS postoji posebna rashodovna stavka za "Kabinet premijera" i u njoj pozicija 614300-000000 "Transferi neprofitnim organizacijama". To je novac koji premijer po sopstvenom nahođenju i izboru može raspoređivati nekim organizacijama.

U dec. 2017. tadašnji premijer Konaković je kroz prijedlog budžeta zatražio povećanje tog iznosa sa 83.000 (koliko je prvobitno iznosilo u 2017.) na 103.000 KM. Zahvaljujući amandmanu Srna-Bajramović prijedlog je korigovan i iznos vraćen na 83.000 KM, tako usvojen od strane skupštine i na taj način postao ZAKONSKI BUDŽET za ovu poziciju.
Naravno, ovaj iznos predviđen za čitavu godinu Dino je "spiskao" već do kraja februara, a što je vidljivo iz zvaničnog izvještaja min. finansija o izvršenju budžeta za prva dva mjeseca.

Tada dolazi novi premijer u kabinet i Adem konstatuje da mu je Dino potrošio sve pare koje je i on mislio dijeliti.
Laganim potezom olovke ministra Halebića već u martu 83.000 postaju 153.000 KM od kojih je sa krajem aprila već potrošeno 150.500 KM.
To naravno nije dovoljno, pa Adem od Skupštine traži da mu rebalansom iznos godišnjeg, ZAKONSKOG budžeta za ovu stavku poveća sa 83.000 na 203.000 KM (iako je već sigurno potrošeno duplo više od zakonski odobrenog iznosa).

Ako je ovo transparentan, svrsishodan i zakonit način upravljanja javnim novcem, ja se izvinjavam.
Čisto poređenja radi. Za sve vrtiće JU "Djeca Sarajeva" je u 2018. godini predviđeno 163.026 KM za nabavku opreme.
Nisam siguran, ali mislim da se nenamjensko trošenje sredstava iz buđeta preko odobrenog i usvojenog iznosa tretira kao krivično djelo i zloupotreba položaja i ovlaštenja po članu 383... stav 3...
Bilo bi zanimljivo vidjeti analitičku karticu utroška tih sredstava... pa i kasniju analitu utroška tih sredstava od strane onih kojima su dodjeljena...i poveznice tih osoba i Organizacija sa g. Ademom i strankom koja ga je imenovala...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#30607 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

kiligonzales wrote:Da se nije njegova ljuba zvala Buba haha
A bome... Kavaz glavom plat,bliskost s Čengom...
starisalko
Posts: 632
Joined: 27/07/2014 18:10

#30608 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by starisalko »

kluz franjo wrote:Kada su pare u pitanju (a posebno vlastite) ljubav i simpatije prestaju, a svako ko je barem jedan fiskalni račun sa pdv-om platio, je po zakonskoj definiciji poreski obveznik i ima pravo znati na šta se troše njegove pare kroz javne budžete.

Pa da evo ovdje priupitam "moje" kantonalne zastupnike - ja glasao za njih i ja ih plaćam - šta planiraju poduzeti u cilju sprječavanja netransparentnog, nesvrsishodnog i nezakonitog trošenja novca poreskih obveznika (dakle i mog novca).

Da "nacrtam" zastupnicima i zainteresovanim forumašima.
U budžetu KS postoji posebna rashodovna stavka za "Kabinet premijera" i u njoj pozicija 614300-000000 "Transferi neprofitnim organizacijama". To je novac koji premijer po sopstvenom nahođenju i izboru može raspoređivati nekim organizacijama.

U dec. 2017. tadašnji premijer Konaković je kroz prijedlog budžeta zatražio povećanje tog iznosa sa 83.000 (koliko je prvobitno iznosilo u 2017.) na 103.000 KM. Zahvaljujući amandmanu Srna-Bajramović prijedlog je korigovan i iznos vraćen na 83.000 KM, tako usvojen od strane skupštine i na taj način postao ZAKONSKI BUDŽET za ovu poziciju.
Naravno, ovaj iznos predviđen za čitavu godinu Dino je "spiskao" već do kraja februara, a što je vidljivo iz zvaničnog izvještaja min. finansija o izvršenju budžeta za prva dva mjeseca.

Tada dolazi novi premijer u kabinet i Adem konstatuje da mu je Dino potrošio sve pare koje je i on mislio dijeliti.
Laganim potezom olovke ministra Halebića već u martu 83.000 postaju 153.000 KM od kojih je sa krajem aprila već potrošeno 150.500 KM.
To naravno nije dovoljno, pa Adem od Skupštine traži da mu rebalansom iznos godišnjeg, ZAKONSKOG budžeta za ovu stavku poveća sa 83.000 na 203.000 KM (iako je već sigurno potrošeno duplo više od zakonski odobrenog iznosa).

Ako je ovo transparentan, svrsishodan i zakonit način upravljanja javnim novcem, ja se izvinjavam.
Čisto poređenja radi. Za sve vrtiće JU "Djeca Sarajeva" je u 2018. godini predviđeno 163.026 KM za nabavku opreme.
Kojim zastupnicima
Par godina pred svaku skupstinu KS ti pises,crtas,postavljas tabele,brojeve ukazujes na propuste
analiziras tacku po tacku dnevnog reda,serviras im na gotovo i na kraju rezultat nula.
To sto ti postavljas ovdje oni nikad nece koristiti,jer su svjesni da nista neznaju i da ce ih Kozadra uvuc u brojeve,a onda su donji.
Ne zamaraj se ne vrijedi.barem kod ovi zastupnika,
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#30609 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

kluz franjo wrote:Kada su pare u pitanju (a posebno vlastite) ljubav i simpatije prestaju, a svako ko je barem jedan fiskalni račun sa pdv-om platio, je po zakonskoj definiciji poreski obveznik i ima pravo znati na šta se troše njegove pare kroz javne budžete.

Pa da evo ovdje priupitam "moje" kantonalne zastupnike - ja glasao za njih i ja ih plaćam - šta planiraju poduzeti u cilju sprječavanja netransparentnog, nesvrsishodnog i nezakonitog trošenja novca poreskih obveznika (dakle i mog novca).

Da "nacrtam" zastupnicima i zainteresovanim forumašima.
U budžetu KS postoji posebna rashodovna stavka za "Kabinet premijera" i u njoj pozicija 614300-000000 "Transferi neprofitnim organizacijama". To je novac koji premijer po sopstvenom nahođenju i izboru može raspoređivati nekim organizacijama.

U dec. 2017. tadašnji premijer Konaković je kroz prijedlog budžeta zatražio povećanje tog iznosa sa 83.000 (koliko je prvobitno iznosilo u 2017.) na 103.000 KM. Zahvaljujući amandmanu Srna-Bajramović prijedlog je korigovan i iznos vraćen na 83.000 KM, tako usvojen od strane skupštine i na taj način postao ZAKONSKI BUDŽET za ovu poziciju.
Naravno, ovaj iznos predviđen za čitavu godinu Dino je "spiskao" već do kraja februara, a što je vidljivo iz zvaničnog izvještaja min. finansija o izvršenju budžeta za prva dva mjeseca.

Tada dolazi novi premijer u kabinet i Adem konstatuje da mu je Dino potrošio sve pare koje je i on mislio dijeliti.
Laganim potezom olovke ministra Halebića već u martu 83.000 postaju 153.000 KM od kojih je sa krajem aprila već potrošeno 150.500 KM.
To naravno nije dovoljno, pa Adem od Skupštine traži da mu rebalansom iznos godišnjeg, ZAKONSKOG budžeta za ovu stavku poveća sa 83.000 na 203.000 KM (iako je već sigurno potrošeno duplo više od zakonski odobrenog iznosa).

Ako je ovo transparentan, svrsishodan i zakonit način upravljanja javnim novcem, ja se izvinjavam.
Čisto poređenja radi. Za sve vrtiće JU "Djeca Sarajeva" je u 2018. godini predviđeno 163.026 KM za nabavku opreme.
:kiss:

Treba li podsjecati da je Nasa stranka bila suzdrzana prilikom izglasavanja nepovjerenja vladi Dine Konakovica ?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#30610 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by JThomas »

nema to veze sa znanjem. nego je takvo trošenje budžeta SVRHA političkog angažovanja ovdje. ljudi skupljaju potpise u nadi da će doći u situaciju da dijele jaranima, kumovima i rođacima.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#30611 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Da li je Naša Stranka svjesna političkog trenutka, sudbonosnosti ovih izbora za BiH , svesno prilike koju je dobila da pobijedi na izborima i pladnog, gnijevom naroda nađubrenog izbornog tla, za sjeme Naše stranke koje treba bogato i nesebično posijati, masovne podrške koju dobiva od građana svih nacionalnosti, socijalnih i obrazovnih struktura.i s tim u vezi, ogromne odgovornosti koju je učešćem u izborima preuzela.
Da li je svjesna da smo mi, obični ljudi, armija birača, simpatizera, članova stranke... svoje i sudbine naših najdražih, povjerili vama, rukovodstvu stranke, regionalnim i gradskim odborima, kandidatima koje je stranka izabrala na svim nivoima.
Da li ste svjesni da mi od vas... ne očekujemo... nego zahtjevamo... pobjedu i da u tom cilju zahtjevamo da poduzmete sva metode i načine da cilj ostvarite... maksimalan, danonočni rad, aktivnost, hvatanje u koštac sa svim opasnostima i prijetnjama koje, siguran sam stižu, da morate zaštititi vaše birače i agitatore od osvete vladajučih stranaka koje ni u snu ne mogu sebi dozvoliti da izgube vlast, jer će isplivati sve ujdurme, korupcija, nepotizam i pljačke koje godinama sprovode pod lažnim i fingiranim okriljem zaštite nacionalnih i etničkih interesa... nad privredom, građanima... nad svim segmentima života.i za koje moraju odgovarati.
Da li ste svjesni i da li vas je strah... da ćemo. ako izgubite i prokockate izbore... a time i našu i budučnost naše djece...iz razloga površne kampanje, nedovoljne aktivnosti,nezainteresovanosti,tupog skalpela za odstanjivanje kancerogenog tkiva, zbog straha , čekanja boljeg i pravog trenutka kao što je Draža Mihajlović sa svojom armadom četnika čekao da zarati s fažistima, a onda odlučio da im se pridrući, linijom lakšeg otpora, pehlivanstva... tražiti odgovornost od vas i cijelog rukovodstva stranke na svim nivoima i svih kandidata koji nisu uspjeli proči a ugurali su se na liste.
Nema više lajkanja, šerovanja, uopštenih parola i otrcanih floskula... isteklo je vrijeme za to...
Ne optužujem... samo upozoravam i podsječam.
Vrijeme je da se prihvatimo teškog oružja, prozivamo krivce imenom i prezimenom i razjarenog bika Rudonju, Zekonju i Mudonju... uhvatimo za rogove i otjeramo u tor.
San nam nisu važni akadamici... oni poslije...
Sad nam trebaju borci, neustrašivi ratnici... jer opasan i surov neprijatelj... prelazi reku...
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#30612 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mayab »

kmirsad wrote:Da li je Naša Stranka svjesna političkog trenutka, sudbonosnosti ovih izbora za BiH , svesno prilike koju je dobila da pobijedi na izborima i pladnog, gnijevom naroda nađubrenog izbornog tla, za sjeme Naše stranke koje treba bogato i nesebično posijati, masovne podrške koju dobiva od građana svih nacionalnosti, socijalnih i obrazovnih struktura.i s tim u vezi, ogromne odgovornosti koju je učešćem u izborima preuzela.
Da li je svjesna da smo mi, obični ljudi, armija birača, simpatizera, članova stranke... svoje i sudbine naših najdražih, povjerili vama, rukovodstvu stranke, regionalnim i gradskim odborima, kandidatima koje je stranka izabrala na svim nivoima.
Da li ste svjesni da mi od vas... ne očekujemo... nego zahtjevamo... pobjedu i da u tom cilju zahtjevamo da poduzmete sva metode i načine da cilj ostvarite... maksimalan, danonočni rad, aktivnost, hvatanje u koštac sa svim opasnostima i prijetnjama koje, siguran sam stižu, da morate zaštititi vaše birače i agitatore od osvete vladajučih stranaka koje ni u snu ne mogu sebi dozvoliti da izgube vlast, jer će isplivati sve ujdurme, korupcija, nepotizam i pljačke koje godinama sprovode pod lažnim i fingiranim okriljem zaštite nacionalnih i etničkih interesa... nad privredom, građanima... nad svim segmentima života.i za koje moraju odgovarati.
Da li ste svjesni i da li vas je strah... da ćemo. ako izgubite i prokockate izbore... a time i našu i budučnost naše djece...iz razloga površne kampanje, nedovoljne aktivnosti,nezainteresovanosti,tupog skalpela za odstanjivanje kancerogenog tkiva, zbog straha , čekanja boljeg i pravog trenutka kao što je Draža Mihajlović sa svojom armadom četnika čekao da zarati s fažistima, a onda odlučio da im se pridrući, linijom lakšeg otpora, pehlivanstva... tražiti odgovornost od vas i cijelog rukovodstva stranke na svim nivoima i svih kandidata koji nisu uspjeli proči a ugurali su se na liste.
Nema više lajkanja, šerovanja, uopštenih parola i otrcanih floskula... isteklo je vrijeme za to...
Ne optužujem... samo upozoravam i podsječam.
Vrijeme je da se prihvatimo teškog oružja, prozivamo krivce imenom i prezimenom i razjarenog bika Rudonju, Zekonju i Mudonju... uhvatimo za rogove i otjeramo u tor.
San nam nisu važni akadamici... oni poslije...
Sad nam trebaju borci, neustrašivi ratnici... jer opasan i surov neprijatelj... prelazi reku...
Dobro sročeno, podržavam!
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11037
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#30613 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Prpa.ba »

:lol:
homar
Posts: 1485
Joined: 16/06/2008 17:07

#30614 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by homar »

kmirsad wrote:Da li je Naša Stranka svjesna političkog trenutka, sudbonosnosti ovih izbora za BiH , svesno prilike koju je dobila da pobijedi na izborima i pladnog, gnijevom naroda nađubrenog izbornog tla, za sjeme Naše stranke koje treba bogato i nesebično posijati, masovne podrške koju dobiva od građana svih nacionalnosti, socijalnih i obrazovnih struktura.i s tim u vezi, ogromne odgovornosti koju je učešćem u izborima preuzela.
Da li je svjesna da smo mi, obični ljudi, armija birača, simpatizera, članova stranke... svoje i sudbine naših najdražih, povjerili vama, rukovodstvu stranke, regionalnim i gradskim odborima, kandidatima koje je stranka izabrala na svim nivoima.
Da li ste svjesni da mi od vas... ne očekujemo... nego zahtjevamo... pobjedu i da u tom cilju zahtjevamo da poduzmete sva metode i načine da cilj ostvarite... maksimalan, danonočni rad, aktivnost, hvatanje u koštac sa svim opasnostima i prijetnjama koje, siguran sam stižu, da morate zaštititi vaše birače i agitatore od osvete vladajučih stranaka koje ni u snu ne mogu sebi dozvoliti da izgube vlast, jer će isplivati sve ujdurme, korupcija, nepotizam i pljačke koje godinama sprovode pod lažnim i fingiranim okriljem zaštite nacionalnih i etničkih interesa... nad privredom, građanima... nad svim segmentima života.i za koje moraju odgovarati.
Da li ste svjesni i da li vas je strah... da ćemo. ako izgubite i prokockate izbore... a time i našu i budučnost naše djece...iz razloga površne kampanje, nedovoljne aktivnosti,nezainteresovanosti,tupog skalpela za odstanjivanje kancerogenog tkiva, zbog straha , čekanja boljeg i pravog trenutka kao što je Draža Mihajlović sa svojom armadom četnika čekao da zarati s fažistima, a onda odlučio da im se pridrući, linijom lakšeg otpora, pehlivanstva... tražiti odgovornost od vas i cijelog rukovodstva stranke na svim nivoima i svih kandidata koji nisu uspjeli proči a ugurali su se na liste.
Nema više lajkanja, šerovanja, uopštenih parola i otrcanih floskula... isteklo je vrijeme za to...
Ne optužujem... samo upozoravam i podsječam.
Vrijeme je da se prihvatimo teškog oružja, prozivamo krivce imenom i prezimenom i razjarenog bika Rudonju, Zekonju i Mudonju... uhvatimo za rogove i otjeramo u tor.
San nam nisu važni akadamici... oni poslije...
Sad nam trebaju borci, neustrašivi ratnici... jer opasan i surov neprijatelj... prelazi reku...
Daj ne benavi, nije ovo vrijeme KPJ-a.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#30615 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

kmirsad wrote:Da li je Naša Stranka svjesna političkog trenutka, sudbonosnosti ovih izbora za BiH , svesno prilike koju je dobila da pobijedi na izborima i pladnog, gnijevom naroda nađubrenog izbornog tla, za sjeme Naše stranke koje treba bogato i nesebično posijati, masovne podrške koju dobiva od građana svih nacionalnosti, socijalnih i obrazovnih struktura.i s tim u vezi, ogromne odgovornosti koju je učešćem u izborima preuzela.
Da li je svjesna da smo mi, obični ljudi, armija birača, simpatizera, članova stranke... svoje i sudbine naših najdražih, povjerili vama, rukovodstvu stranke, regionalnim i gradskim odborima, kandidatima koje je stranka izabrala na svim nivoima.
Da li ste svjesni da mi od vas... ne očekujemo... nego zahtjevamo... pobjedu i da u tom cilju zahtjevamo da poduzmete sva metode i načine da cilj ostvarite... maksimalan, danonočni rad, aktivnost, hvatanje u koštac sa svim opasnostima i prijetnjama koje, siguran sam stižu, da morate zaštititi vaše birače i agitatore od osvete vladajučih stranaka koje ni u snu ne mogu sebi dozvoliti da izgube vlast, jer će isplivati sve ujdurme, korupcija, nepotizam i pljačke koje godinama sprovode pod lažnim i fingiranim okriljem zaštite nacionalnih i etničkih interesa... nad privredom, građanima... nad svim segmentima života.i za koje moraju odgovarati.
Da li ste svjesni i da li vas je strah... da ćemo. ako izgubite i prokockate izbore... a time i našu i budučnost naše djece...iz razloga površne kampanje, nedovoljne aktivnosti,nezainteresovanosti,tupog skalpela za odstanjivanje kancerogenog tkiva, zbog straha , čekanja boljeg i pravog trenutka kao što je Draža Mihajlović sa svojom armadom četnika čekao da zarati s fažistima, a onda odlučio da im se pridrući, linijom lakšeg otpora, pehlivanstva... tražiti odgovornost od vas i cijelog rukovodstva stranke na svim nivoima i svih kandidata koji nisu uspjeli proči a ugurali su se na liste.
Nema više lajkanja, šerovanja, uopštenih parola i otrcanih floskula... isteklo je vrijeme za to...
Ne optužujem... samo upozoravam i podsječam.
Vrijeme je da se prihvatimo teškog oružja, prozivamo krivce imenom i prezimenom i razjarenog bika Rudonju, Zekonju i Mudonju... uhvatimo za rogove i otjeramo u tor.
San nam nisu važni akadamici... oni poslije...
Sad nam trebaju borci, neustrašivi ratnici... jer opasan i surov neprijatelj... prelazi reku...
kmirsade ,

temeljitije se raspitajte kakvi ljudi vode Nasu stranku pa onda jos jednom procitajte ovaj vas tekst (a tekstu od srca kapa do poda).

Voljela bih se sjetiti nekog poznatog citata o razbijenim iluzijama ali mi ne padaju na pamet.

Srdacno vas pozdravljam.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#30616 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Hvala Sabina... :)
Pokušavam, čini mi se dosta neuspješno... da bar približno...nabodem namjere i politiku rukovodstva stranke...u vremenu koje upravo prolazi... i vremenu koje tek dolazi...
Neko mi reče... vidi šta je bilo, da bi znao šta će bit...
A evo citata koji možda tražite... Branko Miljković...
Da li će Sloboda... umeti da peva... kao što su sužnji pevali o njoj... :sad:
mg
Posts: 976
Joined: 22/07/2004 19:28

#30617 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mg »

Redovan sam bio glasač Naše stranke, ali kako je iz aviona vidljivo da je ta stranka postala elitistička grupica foteljaša, moj glas dobit neće.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#30618 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by The 51st State »

mg wrote:Redovan sam bio glasač Naše stranke, ali kako je iz aviona vidljivo da je ta stranka postala elitistička grupica foteljaša, moj glas dobit neće.
to je od pocetka bila, doduse prvobitno osmisljeno za sisanje kantonalnog ministarstva kulture.
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#30619 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

Ovakve rezultate, a uskoro i još bolje, ima elita koja vodi državu tridesetak godina. Zašto da se išta mijenja radi FGR elitističkih foteljaša ? :D

https://vijesti.ba/clanak/410321/savez- ... ski-sumrak
Savez strukovnih sindikata doktora medicine i stomatologije Federacije BiH obavijestio je javnost da danas na području Tuzlanskog kantona doktori medicine i stomatologije potpisuju kolektivne otkaze, ocijenivši da se time urušava zdravstveni sistem TK te da 480.000 stanovnika TK ostaje bez zdravstvene zaštite na koju imaju pravo oduvijek.
- Obavještavamo javnost i sve ustanove koje su uključenje u zdravstvenu zaštitu na području Tuzlanskog kantona da je počeo civilizacijski sumrak, a jedina odgovorna za to je Vlada Tuzlanskog kantona. Javnosti je prezentovano da je nemoguće ispuniti zahtjeve doktora i naći rješenje situacije koja bi rezultirala potpisivanjem KU. Savez sindikata garantira da je dogovor oko financijskih stvari postignut, problem ove i ovakve Vlade je što ne pristaju dati doktorima zakonsko pravo da mogu sami sebe zastupati i sami potpisati svoj KU, a to pravo se zove reprezentativnost. Ono što nam po pravu i pravdi pripada i od čega nikada nećemo odustati, ni po koju cijenu - navodi se u saopćenju Saveza
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#30620 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cyprus »

Ova tema najbolje oslikava razmaženost lijevo-liberalnog glasačkog tijela, i najbolji je pokazatelj da će desničari ovim prostorima vladati bar još 100 godina...

Idealna partija ne postoji... Partija kojoj ne možeš zamjeriti baš ništa ne postoji... Partija koja nema foteljaša i šupaka ne postoji... Niti je ikada postojala, niti će ikada takva postojati... Sve do sudnjeg dana, ne postoji promil šanse da će neka takva partija postojati...

Pomirite se sa time... Poenta glasanja i politike nije tražiti idealno i besprijekorno, nego naći ono što je najmanje loše...
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#30621 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

cyprus wrote:Ova tema najbolje oslikava razmaženost lijevo-liberalnog glasačkog tijela, i najbolji je pokazatelj da će desničari ovim prostorima vladati bar još 100 godina...

Idealna partija ne postoji... Partija kojoj ne možeš zamjeriti baš ništa ne postoji... Partija koja nema foteljaša i šupaka ne postoji... Niti je ikada postojala, niti će ikada takva postojati... Sve do sudnjeg dana, ne postoji promil šanse da će neka takva partija postojati...

Pomirite se sa time... Poenta glasanja i politike nije tražiti idealno i besprijekorno, nego naći ono što je najmanje loše...
Apsolutno se ne slazem s tobom iz jednog - jedinog razloga , najmanje lose ne znaci promjenu , cak i da pocnemo teoretisati oko ovoga uzecemo praktican primjer u obzir.

Jutros je Pedja Kojovic predsjednik Nase stranke gostovao na N1 , pricao je o prijedlogu izbornog zakona DF-SDP-NS koji ce podrzati SBB I SDA.

Ne ulazim u tu raspravu jer nije tema moje replike , Pedja je pricao o tome ali je naglasio kako se u slucaju turisticke zajednice KS "SDA bavi politkanstvom" kako smjenjuje sposobnog a politicki nepristrasnog direktora i slicno.

Nakon tog Pedjinog izlaganja gotovo sam potpuno sigurna sa necu glasati za Nasu stranku.

Kada je Dino Konakovic bio premijer KS , unistio je staru TZ , formirao novu politicki itekako i podobnu i pristrasnu TZ i u nju ubacio iskljucivo politicki podobne ili poznate kadrove i danas kada je formalno van SDA (a dusom i srcem na Poljinama) Konakovic i njegovi puleni lamentiraju o nekakvoj nepravdi i politicki podobnim osobama...izuzetno licemjerno , jadno i nistavno i populisticki od strane Konakovica & Co ali to je od njih i od njega OCEKIVANO.
Ali sta se dovraga desava sa NS-om ?
Kako opoziciona stranka moze javno hvaliti bilo kakvu SDA menadjersku garnituru (jako kratak period Konakovic nije u SDA , malo duze od jednog mjeseca ramazana) koja je postavljena tu gdje jeste NA POTPUNO ISTI NACIN KOJI KRITIKUJE ?
Po zakonu.

Sabina1 ovdje mjesecima mlati kako se Nasa stranka nikada samo jednom recenicom nije ogradila od bilo kakve potencijalne koalicione saradnje sa bivsim direktorom KK Bosna Konakovic Elmedinom.

KK Bosna se vec pet-sest godina zove KK Bosna-Royal jer se fuzijom sa privatnim klubom spasila tradicija.

Po zakonu.

Zato cyprus najmanje losa rijesenja nikako ne moraju biti dobra ako se vec sada hvale postupci ranijih SDA jurisnika jer je oktobar na pragu.

A pogotovo ne mogu biti krucijalno dobra rijesenja po promjenu sistema i gubitka ono malo preostale energije za nesto.

Za bilo sta a to je ustvari nista.

Srdacan pozdrav.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#30622 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Novak20 wrote:Ovakve rezultate, a uskoro i još bolje, ima elita koja vodi državu tridesetak godina. Zašto da se išta mijenja radi FGR elitističkih foteljaša ? :D

https://vijesti.ba/clanak/410321/savez- ... ski-sumrak
Savez strukovnih sindikata doktora medicine i stomatologije Federacije BiH obavijestio je javnost da danas na području Tuzlanskog kantona doktori medicine i stomatologije potpisuju kolektivne otkaze, ocijenivši da se time urušava zdravstveni sistem TK te da 480.000 stanovnika TK ostaje bez zdravstvene zaštite na koju imaju pravo oduvijek.
- Obavještavamo javnost i sve ustanove koje su uključenje u zdravstvenu zaštitu na području Tuzlanskog kantona da je počeo civilizacijski sumrak, a jedina odgovorna za to je Vlada Tuzlanskog kantona. Javnosti je prezentovano da je nemoguće ispuniti zahtjeve doktora i naći rješenje situacije koja bi rezultirala potpisivanjem KU. Savez sindikata garantira da je dogovor oko financijskih stvari postignut, problem ove i ovakve Vlade je što ne pristaju dati doktorima zakonsko pravo da mogu sami sebe zastupati i sami potpisati svoj KU, a to pravo se zove reprezentativnost. Ono što nam po pravu i pravdi pripada i od čega nikada nećemo odustati, ni po koju cijenu - navodi se u saopćenju Saveza
Čudi me ponašanje Vlade TK... kome tjeraju inat... znaju da će na kraju morati prihvatiti sindikat ljekara i stomatolaga kao reprezantativan...Vjerovatno misle da blefiraju...
De ne bude samo kao kad razgovaraju na hodniku dva ljekara... Znaš onog pacijenta, blefera što glumi bolest... iz 23-ke... Znam... E vidiš ... umro jutros...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#30623 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Image
Fejsbuk, profil Naše Stranke... direktno postavljanje pitanja g.Pedji Kojiviću... prikupljaju se do 22.06.2018... odgovara na pitanja u 20h
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#30624 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

cyprus wrote:Ova tema najbolje oslikava razmaženost lijevo-liberalnog glasačkog tijela, i najbolji je pokazatelj da će desničari ovim prostorima vladati bar još 100 godina...

Idealna partija ne postoji... Partija kojoj ne možeš zamjeriti baš ništa ne postoji... Partija koja nema foteljaša i šupaka ne postoji... Niti je ikada postojala, niti će ikada takva postojati... Sve do sudnjeg dana, ne postoji promil šanse da će neka takva partija postojati...

Pomirite se sa time... Poenta glasanja i politike nije tražiti idealno i besprijekorno, nego naći ono što je najmanje loše...
:thumbup:

Ko ima visoke političke standarde ili je perfekcionista i želi perfekciju, neka ih proba sam izgraditi i prenjeti na druge RADOM u političkoj stranci.

U međuvremenu, pripremite se na Zahiragiće & Co. kad vam smeta svaka izgovorena riječ u ime NS. Njihova vam djela i riječi neće smetati jer, za Boga miloga, od njih se svakako i ne očekuje ništa dobro. :D
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#30625 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

Novak20 wrote:
cyprus wrote:Ova tema najbolje oslikava razmaženost lijevo-liberalnog glasačkog tijela, i najbolji je pokazatelj da će desničari ovim prostorima vladati bar još 100 godina...

Idealna partija ne postoji... Partija kojoj ne možeš zamjeriti baš ništa ne postoji... Partija koja nema foteljaša i šupaka ne postoji... Niti je ikada postojala, niti će ikada takva postojati... Sve do sudnjeg dana, ne postoji promil šanse da će neka takva partija postojati...

Pomirite se sa time... Poenta glasanja i politike nije tražiti idealno i besprijekorno, nego naći ono što je najmanje loše...
:thumbup:

Ko ima visoke političke standarde ili je perfekcionista i želi perfekciju, neka ih proba sam izgraditi i prenjeti na druge RADOM u političkoj stranci.

U međuvremenu, pripremite se na Zahiragiće & Co. kad vam smeta svaka izgovorena riječ u ime NS. Njihova vam djela i riječi neće smetati jer, za Boga miloga, od njih se svakako i ne očekuje ništa dobro. :D
Aha , ako nije Forto biće brrrrr strasni Zahiragic ?
Sta ce URADITI FORTO da bi mu dali povjerenje da zamijeni Zahiragica ?

Reći će nam kako je Konakovicev direktor TZ zapravo dobar ?
Pa gdje je onda razlika ?

Pozdrav.
Locked