Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#30576 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by GeeTnT »

jefff wrote:Meni je Forto jedini OK lik u NS.
Sad je Sabina probola iglom lutku na kojoj pise tvoj nick....et, samo da znas.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#30577 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

GeeTnT wrote:
jefff wrote:Meni je Forto jedini OK lik u NS.
Sad je Sabina probola iglom lutku na kojoj pise tvoj nick....et, samo da znas.
I to.onom debelom pletarom..... :D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#30578 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Ma nije Čudićka amater, početnik... za ovakve slučajeve prava pedigrirana vještica koristi dvokraki harpun... nema spadanja... :D
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#30579 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by jefff »

Subhanallahi vebihamdihi. Zar uocim 27. Noci?
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#30580 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Malo su utihnule pljuvačke kampanje, pa je možda OK napraviti osvrt na "prolaznom vremenu".

Iako se u sljedećih 4 mjeseca može još dosta toga desiti, iz današnje perspektive mi se čini da Naša stranka može računati na solidan izborni rezultat. Solidan u smislu većeg odaziva birača i šireg regionalnog pozicioniranja. Sa aspekta jedne realno male stranke je to značajno, ali sa aspekta šire političke slike je značaj daleko manji.

Po mojoj procjeni, sigurno mogu računati na ostanak i jačanje pozicije u kantonalnim skupštinama u Sarajevu i Goraždu. U Tuzlanskom kantonu vidim dobre šanse za ulazak u skupštinu, a u Bihaću, Zenici i Mostaru bi im negdje više, a negdje manje trebao neki čudesan finiš kampanje.
Na nivou FBiH mislim da mogu računati sa sigurnim ponovnim ulaskom i to u jačem kapacitetu (3 do max. 5 zastupnika u ZD), a vjerovatnim smatram i jednog zastupnika u Parlamentu BiH.
Kandidat za člana Predsjedništva je prirodno i dalje u autsajderskoj poziciji u odnosu na ostale kandidate.

U ovakvom scenariju, koji bi sigurno sa aspekta NS bio zadovoljavajući, je jako bitno kako će se stranka postaviti u odnosu na potencijalne koalicione partnere.
Na nivou BiH i FBiH ne vidim realan izborni scenario, a koji bi opravdao ulazak jednog tj. 3-5 zastupnika NS-a u neku parlamentarnu većinu. Što je OK. Politički se može djelovati i iz opozicije.
Jedino u KS bi mogli imati zastupnički kapacitet da značajnije utiču na eventualno formiranje kantonalne izvršne vlasti.
Sa iskustvom od preko 20 godina post-dejtonskog "matematičkog" formiranja vlasti, smatram da bi koaliranje sa SDA derivatima (Konaković, Šepić, Radončić) predstavljalo prevaru biračkog povjerenja, a samim tim i brzi nestanak stranke iz političkog života.
Iako poslovično nepovjerljiv, vjerujem da u NS-u takve suicidalne tendencije ne predstavljaju ozbiljnu većinu.
zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#30581 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zbiljovski »

NS se definitivno gubi u svemu ovome, prevelika očekivanja i zalogaj koji ne mogu sažvakati će ih nažalost udaviti. Žao mi je, mislim da su puno kompletniji od npr. jednog Komšića i DF, čiju daljnju svrhu postojanja ja ne vidim. U ovom trenutku NS ne može biti parlamentaran ni u jednom kantonu izuzev Sarajeva i TK-a, u ostalim kantonima gotovo da i ne postoje. I nakon ovih izbora će ostati lokalna stranka, koja će ovaj puta biti dio parlamentarne većine u Sarajevu, zajedno sa DF-om, SDP-om i GS-om će formirati vlast, to je gotova priča.
Silent Shout
Posts: 48
Joined: 06/04/2010 16:05

#30582 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Silent Shout »

kmirsad wrote:
Nije čudo... ovim štela botovima stoje na raspolaganji svaki dokument... dnevno ih snabdjevaju... po potrebi...
A dokument po meni govori da je Vidović u stvari tog dana možda spasio tridesesak života i i poštedio veliki broj logoraša od batinanja za taj dan... čupajući ih iz logora i šaljuči ih komunalcima, civilima na čuvanje...[/quote]

Obično se ne javljam i dobro vagam prije nego kažem nešto, ali kao osoba koja je iz Mostara i koja je se dobrim dijelom simpatiše NS i kome je bila najvjerovatnija opcija nakon propasti DF-a mogu ti reći samo ovo:
SRAM TE BILO!!
Na prvu bi rekao da bog da tebi familiju čuvali komunalci kao ovi u Mostaru, ali neću da padam tako nisko, da budem sitni bot
Niste ništa bolji od drugih jer ste za par glasova ste spremni pljunuti na svaku žtrvu koje je Mostar podnio, bez da provjerite činjenice.
Ali dobro, posao ti je ovdje da trollaš.
Nadam se da će NS prepoznati da ova vrsta botova i trolova samo šteti.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#30583 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Otprilike takve su i moje procjene.
Ne vjerujem i neki čudesan finiš kampanje, jer ne vidim leđa osoba koji bi to iznjele... Možda ipak...Još je rano... glavni se aduti čuvaju za kraj partije...

Mislim da će u TK dobro proči... na krilima Selima Bešlagića i Sekunde koje narod zaista voli i veoma cijeni,
Ne znam koga još imaju namjeru staviti na listu... nikoga ne želim podcijeniti...moraju tri puta odmjeriti, jednom odrezati...
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#30584 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

zbiljovski wrote:NS se definitivno gubi u svemu ovome, prevelika očekivanja i zalogaj koji ne mogu sažvakati će ih nažalost udaviti. Žao mi je, mislim da su puno kompletniji od npr. jednog Komšića i DF, čiju daljnju svrhu postojanja ja ne vidim. U ovom trenutku NS ne može biti parlamentaran ni u jednom kantonu izuzev Sarajeva i TK-a, u ostalim kantonima gotovo da i ne postoje. I nakon ovih izbora će ostati lokalna stranka, koja će ovaj puta biti dio parlamentarne većine u Sarajevu, zajedno sa DF-om, SDP-om i GS-om će formirati vlast, to je gotova priča.
Dva pitanja/pojašnjenja, ako može.
1. U čemu se gubi, koja prevelika očekivanja i zalogaj?
2. Mala stranka da, slažem se. Lokalna misliš "regionalno sarajevska", ili sa aspekta djelovanja "na lokalu" - općinska vijeća?
Hvala
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#30585 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Silent Shout wrote:
kmirsad wrote:Nije čudo... ovim štela botovima stoje na raspolaganji svaki dokument... dnevno ih snabdjevaju... po potrebi...
A dokument po meni govori da je Vidović u stvari tog dana možda spasio tridesesak života i i poštedio veliki broj logoraša od batinanja za taj dan... čupajući ih iz logora i šaljuči ih komunalcima, civilima na čuvanje...
Obično se ne javljam i dobro vagam prije nego kažem nešto, ali kao osoba koja je iz Mostara i koja je se dobrim dijelom simpatiše NS i kome je bila najvjerovatnija opcija nakon propasti DF-a mogu ti reći samo ovo:
SRAM TE BILO!!
Na prvu bi rekao da bog da tebi familiju čuvali komunalci kao ovi u Mostaru, ali neću da padam tako nisko, da budem sitni bot
Niste ništa bolji od drugih jer ste za par glasova ste spremni pljunuti na svaku žtrvu koje je Mostar podnio, bez da provjerite činjenice.
Ali dobro, posao ti je ovdje da trollaš.
Nadam se da će NS prepoznati da ova vrsta botova i trolova samo šteti.

Mislim da se ni sada nisi trebao javljati, , barem ne na ovaj način...nego bolje pročitati šta sam napisao... hipotetiču mogučnost...
Doduše... od vas sitnih botova, nije ni očekivati ništa drugo nego pljuvanje, etiketiranje, ponižavanje i prizemne kletve... naravno, pljuvačima argumenti nikada nisu ni trebali.
Evo imaš prilike da kao eventualni logoraš, ili barem stanovnik Mostara koji je svjedočio o Vidovićevim ratnim zločinima izneseš činjenice i prosvjetliš nas.
O zločinima HVO kao vojne postrojbe već znamo sve...tu nam toplu vodu ne otkrivaj... davno je topla voda otkrivena
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#30586 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by jefff »

Opet kilometar postovi. Zasto je to na ovoj temi?
Heartbeats
Posts: 719
Joined: 26/06/2012 21:51

#30587 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Heartbeats »

kmirsad wrote:
Silent Shout wrote:
kmirsad wrote:Nije čudo... ovim štela botovima stoje na raspolaganji svaki dokument... dnevno ih snabdjevaju... po potrebi...
A dokument po meni govori da je Vidović u stvari tog dana možda spasio tridesesak života i i poštedio veliki broj logoraša od batinanja za taj dan... čupajući ih iz logora i šaljuči ih komunalcima, civilima na čuvanje...
Obično se ne javljam i dobro vagam prije nego kažem nešto, ali kao osoba koja je iz Mostara i koja je se dobrim dijelom simpatiše NS i kome je bila najvjerovatnija opcija nakon propasti DF-a mogu ti reći samo ovo:
SRAM TE BILO!!
Na prvu bi rekao da bog da tebi familiju čuvali komunalci kao ovi u Mostaru, ali neću da padam tako nisko, da budem sitni bot
Niste ništa bolji od drugih jer ste za par glasova ste spremni pljunuti na svaku žtrvu koje je Mostar podnio, bez da provjerite činjenice.
Ali dobro, posao ti je ovdje da trollaš.
Nadam se da će NS prepoznati da ova vrsta botova i trolova samo šteti.

Mislim da se ni sada nisi trebao javljati, , barem ne na ovaj način...nego bolje pročitati šta sam napisao... hipotetiču mogučnost...
Doduše... od vas sitnih botova, nije ni očekivati ništa drugo nego pljuvanje, etiketiranje, ponižavanje i prizemne kletve... naravno, pljuvačima argumenti nikada nisu ni trebali.
Evo imaš prilike da kao eventualni logoraš, ili barem stanovnik Mostara koji je svjedočio o Vidovićevim ratnim zločinima izneseš činjenice i prosvjetliš nas.
O zločinima HVO kao vojne postrojbe već znamo sve...tu nam toplu vodu ne otkrivaj... davno je topla voda otkrivena
Kmirso, stari apologeta HZHB.
Nego su ti ljudi svjedočili recimo za one vojnike ABiH iz Vranice pa sud osudio dvoje na po godinu dana zatvora za 9 života što je 1,33 mjeseca po životu.
Ali kako ono kaže Falatar, treba sa svima pričati. :run:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#30588 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Heartbeats wrote:
kmirsad wrote:
Silent Shout wrote: Obično se ne javljam i dobro vagam prije nego kažem nešto, ali kao osoba koja je iz Mostara i koja je se dobrim dijelom simpatiše NS i kome je bila najvjerovatnija opcija nakon propasti DF-a mogu ti reći samo ovo:
SRAM TE BILO!!
Na prvu bi rekao da bog da tebi familiju čuvali komunalci kao ovi u Mostaru, ali neću da padam tako nisko, da budem sitni bot
Niste ništa bolji od drugih jer ste za par glasova ste spremni pljunuti na svaku žtrvu koje je Mostar podnio, bez da provjerite činjenice.
Ali dobro, posao ti je ovdje da trollaš.
Nadam se da će NS prepoznati da ova vrsta botova i trolova samo šteti.

Mislim da se ni sada nisi trebao javljati, , barem ne na ovaj način...nego bolje pročitati šta sam napisao... hipotetiču mogučnost...
Doduše... od vas sitnih botova, nije ni očekivati ništa drugo nego pljuvanje, etiketiranje, ponižavanje i prizemne kletve... naravno, pljuvačima argumenti nikada nisu ni trebali.
Evo imaš prilike da kao eventualni logoraš, ili barem stanovnik Mostara koji je svjedočio o Vidovićevim ratnim zločinima izneseš činjenice i prosvjetliš nas.
O zločinima HVO kao vojne postrojbe već znamo sve...tu nam toplu vodu ne otkrivaj... davno je topla voda otkrivena
Kmirso, stari apologeta HZHB.
Nego su ti ljudi svjedočili recimo za one vojnike ABiH iz Vranice pa sud osudio dvoje na po godinu dana zatvora za 9 života što je 1,33 mjeseca po životu.
Ali kako ono kaže Falatar, treba sa svima pričati. :run:
Gubiš konce...Pričali smo o Vidoviću...i samo Vidoviću...
U ovo tvoja neoprezna etiketa koju mi lijepiš na čelo... da sam stari apologeta HZHB... obična je pljuvaćina, ni na kakvim znanjima o meni nije zasnovana...
Šta ako sam ja Zlatni Ljiljan koji je odlikovanje dobio u borbama sa HVO i HV... hipotetički govorim... a ti obični podrumaš ili dezerter...
Ma glupa priča...
Naravno da treba pričati... ti bi, je li... ko rađe ratovao...
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#30589 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hajvan »

Sere vam ovaj Falatar s izjavama opasno. :(


pun mi je qurac fatalista,i prica o odlasku u bolje sutra (njemacka), malo sutra…

Papak, nisi trebo ni dolazit:
Falatar u Zenici: Za promjenu treba 200.000 glasača, a ako nas nema, bolje se spakovati i otići

https://www.klix.ba/vijesti/bih/falatar ... /180613110
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#30590 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by daddy-kool »

Hajvan wrote:Sere vam ovaj Falatar s izjavama opasno. :(


pun mi je qurac fatalista,i prica o odlasku u bolje sutra (njemacka), malo sutra…

Papak, nisi trebo ni dolazit:
Falatar u Zenici: Za promjenu treba 200.000 glasača, a ako nas nema, bolje se spakovati i otići

https://www.klix.ba/vijesti/bih/falatar ... /180613110
I meni ovo upade u oči. :roll:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#30591 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Hajvan wrote:Sere vam ovaj Falatar s izjavama opasno. :(


pun mi je qurac fatalista,i prica o odlasku u bolje sutra (njemacka), malo sutra…

Papak, nisi trebo ni dolazit:
Falatar u Zenici: Za promjenu treba 200.000 glasača, a ako nas nema, bolje se spakovati i otići

https://www.klix.ba/vijesti/bih/falatar ... /180613110
Je jel baš samo to palo u oči.

Vidim da je krenula pljuvačina i, mahalanje i etiketiranje mahalaša koji čitaju samo naslove...
Stara tehnika Imobilizatora... tl. Rušitelja iluzija... ... izvadiš nešto iz konteksta, pa kreni s takmičenjem pljuvanja u i pišanja u dalj...
Haj, reko... ipak bi bio red postaviti cijeli članak... pa da onda ...
Falatar u Zenici: Za promjenu treba 200.000 glasača, a ako nas nema, bolje se spakovati i otići
Piše: E. M./Klix.ba
prije 9h 1m

Image

Foto: E. M./Klix.ba
Kandidat za člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine Boriša Falatar večeras je boravio u Zenici gdje se obratio okupljenima u zeničkom kinu, a u svome obraćanju je naglasio da su već u kampanji napravili promjene, ali da se boji imobilnosti društva.

Falatar je u prepunoj dvorani dočekan ovacijama, a prisutnima je u svome izlaganju govorio o podršci privrednicima, izgradnji infrastrukture i drugim problemima privrede koje je potrebno riješiti.

Falatar je u uvodnom izlaganju rekao kako su svi svjesni da je društvo u dubokoj ekonomskoj i socijalnoj krizi, navodeći kako je tokom obilaska Bosne i Hercegovine razgovarao s mnogim ljudima koji su, uz siromaštvo, isticali i nepravdu kao glavni razlog besperspektivnosti i masovnih migracija iz zemlje.

"Teme koje dominiraju političkim prostorom, teme rata i podjela, teme prošlosti, se vrlo rijetko spominju u svakodnevnom razgovoru s ljudima. Teška prošlost nije razlog zbog čega ljudi ne spavaju noću. Razlog je budućnost. Nedostatak budućnosti. Nedostatak perspektive", rekao je Falatar.

Prethodni sazivi Predsjedništva BiH se nisu dovoljno bavila socijalnim pitanjima


Istakao je da najveća stopa nezaposlenih mladih na svijetu upravo u BiH i kako već taj podatak govori da moramo napraviti hitno korjenite promjene.

Naveo je da se ni članovi Predsjedništva BiH nisu do sada dovoljno bavili socijalnim i ekonomskim pitanjima – a mogli su.

"Ekonomski i socijalni problemi se rješavaju kroz klimu suradnje i povjerenja između ljudi i institucija u zemlji, između političara, predstavnika privrede i društva. Oni se rješavaju putem vanjske politike koja u svojoj srži ima za cilj osnaženje zemlje na ekonomskom i socijalnom planu", dodao je.

"Govore mi da sam previše fin za predsjednika države"


Nakon izlaganja, svi prisutni su imali priliku postaviti pitanje mladom političaru koji je već sada privukao dosta simpatija bh. javnosti. U nastavku je pojasnio kako mu često govore da je previše fin da bude predsjednik države, kao da je to neka mana, ali da ga raduje što samo kampanjom mijenjaju stvari u BiH što ga posebno raduje i daje mu potrebnu snagu.

"U ovo sam se upustio kako bih nešto promijenio, ali nisam razmišljao o periodu na samo četiri godine. Puno više gledam u budućnost jer ovaj sistem ne može izdržati do 2050. godine. Ovo sve traje od 1995. godine i promijenit će se kad tad, a bolje je da ga mi sada mijenjamo. Sigurni smo da se budućnost gradi malim koracima, a mi smo to odlučili.

Međutim, problem je što imamo 50 posto ljudi u BiH koji misle da njihov glas ne može ništa promijeniti, a takvi na kraju odlaze. Ako vam se ne sviđa stanje u državi, mijenjajte stanje svojim glasanjem, a ne državu", kazao je Falatar.

Uvjeren je da će 7. oktobra veliki broj građana Bosne i Hercegovine poslušati ovu poruku i napraviti promjene. Dodao je da je ljudima dosta ovakve politike, a da je za promjene potrebno 200.000 glasača.

"To je i više nego dovoljno da jedna progresivna stranka dođe na vlast i oslobodi teritoriju. Ako nema 200.000 ljudi, onda je stvarno bolje spakovati kofere i otići, ali ja vjerujem da ih ima toliko", odgovorio je Falatar.

Najveći problem u njegovom trenutnom djelovanju i kampanji je domet do bh. javnosti. Dva gostovanja na televiziji smatra da nisu dovoljna da upozna javnost o svojim planovima. Međutim, Falatar i njegova ekipa će se okrenuti digitalnoj kampanji.

Ne igram prljavu igru, to ostavljam protukandidatima


Falatar je u razgovoru za Klix.ba izjavio da je zadovoljan večerašnjom atmosferom u Zenici, a da za razliku od svojih protukandidata, koji su političke karijere izgradili na prljavim igrama, on to ne planira.

"Ne igram prljavu igru, i nju prepuštam drugima jer je ona na kraju loša i za njih i za društvo. Ne mogu da shvatim da svoje vrijeme troše na prljave igre. Međutim, ne bojim se toga, najviše se bojim imobilnosti našeg društva i da neće dovoljno ljudi shvatiti da mogu svojim glasom promijeniti stvari", izjavio je Falatar.

Iako je na pitanje prisutnih odgovorio koliko je prema nekim procjenama potrebno glasova, u razgovoru za Klix.ba je kazao da se ne bave toliko kalkulacijama već onim što od srca žele ponuditi bh. građanima.

"Meni je puno lakše isplivati iz 'male bare pune krokodila' i ponuditi promjene kao bolja politička opcija nego njima koji su tu 20 i nešto godina", kazao je naš sagovornik.


Na pitanje oko izbornog zakona, Falatar je na kraju kazao kako vjeruje u pravnu državu koja poštuje odluke Ustavnog suda i pravednu državu gdje svako ima pravo da bude izabran i da glasa za svog predstavnika.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/falatar ... ook+status
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#30592 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by SSemir »

daddy-kool wrote:
Hajvan wrote:Sere vam ovaj Falatar s izjavama opasno. :(


pun mi je qurac fatalista,i prica o odlasku u bolje sutra (njemacka), malo sutra…

Papak, nisi trebo ni dolazit:
Falatar u Zenici: Za promjenu treba 200.000 glasača, a ako nas nema, bolje se spakovati i otići

https://www.klix.ba/vijesti/bih/falatar ... /180613110
I meni ovo upade u oči. :roll:
Pa sta je problem. Jwl stvarno nema 200 000 ljudi kojima smetaju ovi nacionalisti sa vlasti. Koji razmisljaju svojom glavom a ne onako kako im sefovi narede.
Imas dva kandidata koji nisu bili dio ove poslijeratne politike. Znaci samo dva covjeka nisu sudjelovala u ovom jebavanju naroda, pljaclanju, unistavanju buducnosti. Najkorumpiranija smo drzava u evropi, jedna od najnesigurnijih, najlosiji obrazovni sistem, na dnu smo po kvalitetu lijecenja, nezaposlenost ogromna, prosjecma plata medju najnizim u evropi...ako glasas za bilo koga od svih onih koji su dpprinijeli ovim cinjenicama, znaci da ne zelis promjene. Eh, ako nema 200 000 ljudi koji ne zele promjene. Samo 200 000 ljudi od svih koji mogu göasati. Sta onda trazit u ovoj drzavi vise??
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#30593 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

SSemir wrote:
daddy-kool wrote:Falatar u Zenici: Za promjenu treba 200.000 glasača, a ako nas nema, bolje se spakovati i otići[/b]

https://www.klix.ba/vijesti/bih/falatar ... /180613110
I meni ovo upade u oči. :roll:[/quote]
Pa sta je problem. Jwl stvarno nema 200 000 ljudi kojima smetaju ovi nacionalisti sa vlasti. Koji razmisljaju svojom glavom a ne onako kako im sefovi narede.
Imas dva kandidata koji nisu bili dio ove poslijeratne politike. Znaci samo dva covjeka nisu sudjelovala u ovom jebavanju naroda, pljaclanju, unistavanju buducnosti. Najkorumpiranija smo drzava u evropi, jedna od najnesigurnijih, najlosiji obrazovni sistem, na dnu smo po kvalitetu lijecenja, nezaposlenost ogromna, prosjecma plata medju najnizim u evropi...ako glasas za bilo koga od svih onih koji su dpprinijeli ovim cinjenicama, znaci da ne zelis promjene. Eh, ako nema 200 000 ljudi koji ne zele promjene. Samo 200 000 ljudi od svih koji mogu göasati. Sta onda trazit u ovoj drzavi vise??[/quote]
E vidiš... zbog toga i jesu najgori od sve djece... ne volimo mi takve... mudraci, pravednici... da nam se mješaju u život i kvare idilu...FGR-ovci prelaze reku.. ma da im jebemo nanu naninu... :twisted:
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#30594 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by djkurt »

Ta će Džeko, ja mu kroz noge probaciv'o.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#30595 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kiligonzales »

Hajvan wrote:Sere vam ovaj Falatar s izjavama opasno. :(


pun mi je qurac fatalista,i prica o odlasku u bolje sutra (njemacka), malo sutra…

Papak, nisi trebo ni dolazit:
Falatar u Zenici: Za promjenu treba 200.000 glasača, a ako nas nema, bolje se spakovati i otići

https://www.klix.ba/vijesti/bih/falatar ... /180613110
Ako je nekome drugi izbor otici odavdje, a ne boriti se taj ne zasluzuje ovdje vladati...

Trebaju sta od Selima nauciti, barem kako imati kesu do poda :)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#30596 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by JThomas »

ružna je vala izjava. jer je on sam tek raspakovao kofere, ima gdje da ode, a većina naroda nema...
starisalko
Posts: 632
Joined: 27/07/2014 18:10

#30597 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by starisalko »

Sto rece Lagumdzija ja sam samo u prolazu
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#30598 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kiligonzales »

SSemir wrote: Pa sta je problem. Jwl stvarno nema 200 000 ljudi kojima smetaju ovi nacionalisti sa vlasti. Koji razmisljaju svojom glavom a ne onako kako im sefovi narede.
Imas dva kandidata koji nisu bili dio ove poslijeratne politike. Znaci samo dva covjeka nisu sudjelovala u ovom jebavanju naroda, pljaclanju, unistavanju buducnosti. Najkorumpiranija smo drzava u evropi, jedna od najnesigurnijih, najlosiji obrazovni sistem, na dnu smo po kvalitetu lijecenja, nezaposlenost ogromna, prosjecma plata medju najnizim u evropi...ako glasas za bilo koga od svih onih koji su dpprinijeli ovim cinjenicama, znaci da ne zelis promjene. Eh, ako nema 200 000 ljudi koji ne zele promjene. Samo 200 000 ljudi od svih koji mogu göasati. Sta onda trazit u ovoj drzavi vise??
Dobro vladavina je ovdje satkana od 20 i kusur godina SDA i SDP u njihovim ciklusima smjene. Svakom normalnom smetaju i popeli su se na neku stvar, kao i svi drugi silne nacionalisti iz reda srpskog i hrvatskog naroda, ali njih bas ne mozemo kriviti sto je danas neko bijeda u Sarajevu, Tuzli, Bihacu, Zenici i td osim po onome sto su uradili u ratu, ali rat je stao 96, a sad je 2018, oni se o nasoj stvarnosti nisu pitali kao ovi kojima ovdje pripada vlast od lokalnih, kantonalnih, te entitetskih nivoa kojima 22 godine pripada vlast, a nisu mnogo unaprijedili nasu stvarnost.

Ovdje se i dalje misli da se u zemlji gdje postoje 34 politicke stranke i bruku nezavisnih kandidata, moze zivjeti s ubijedjenjem da glas nesto mjenja, jer koga ti hljebom, on tebe utuce populizmom i uhljebom. Sve bi ja to u radni logor poslo na jedno prevaspitavanje od parazitiranja. Ustajanje u 5 ujutro, u krevet u 8 navece, dva obroka dorucak i rucak i mnogo rada izmedju, ponekad i jedan, da osjete kako je koru hljeba zaraditi na gradjevini na suncu jer su zaboravili sta znaci saosjecanje s nevoljnikom.

Svaki radnik realnog sektora je na ispitu da li svoj posao radi dobro ili ne, na kraju tu je sut karta, ako sta zeznes, a ovdje godinama jedni te isti ljudi skupljaju kajmak i koga je briga. Valjda kad udare mjere stednje i ovi napuste institucije pod pritiskom neke nove realnosti, ovdje ce se desiti nesto sto bi moglo biti politicka prekretnica u stvarnosti ove zemlje do tad tih 200 000 ne mjejna stanje jedino ako bi se za drzavu borilo kukom i motikom, kao recimo Rumuni sto rade sada.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#30599 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kiligonzales »

starisalko wrote:Sto rece Lagumdzija ja sam samo u prolazu
on to rece na pocetku rata, pa u ratu popusi geler i sa 10-tak operacija dodje u neko bolje zdravstveno stanje...
starisalko
Posts: 632
Joined: 27/07/2014 18:10

#30600 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by starisalko »

kiligonzales wrote:
starisalko wrote:Sto rece Lagumdzija ja sam samo u prolazu
on to rece na pocetku rata, pa u ratu popusi geler i sa 10-tak operacija dodje u neko bolje zdravstveno stanje...
I ovo je pocetak rata,vidicemo koce bit ranjen a ko mrtav
Locked