Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
zippoo87
Posts: 15651
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#29151 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

sabina1 wrote:
plain vanilla wrote: Haha, cuj gdje je bio kad je grmilo. Pitaj ti clanove Nase stranke gdje su bile kad su grmile granate, a gdje je tad bio Selim. Selim je jedan od zasluznih ljudi sto Tuzla nije prosla kao Srebrenica. I ne samo da nas je odbranio od cetnika, nego je cijeli rat radio na suzivotu.
SVI ČLANOVI I GLASAČI NAŠE STRANKE SU RATNI DEZERTERI I TREBALO IM SE SUDITI ZA VELEIZDAJU ZA RAZLIKU OD ATIFA DUDAKOVIĆA ovaj Selima Bešlagića i baš zbog toga Selim nikada nije trebao pristupiti dezerterima i dezerterskoj stranci nego je trebao ostati tamo gdje je nesmetano mogao raditi na tome "što Tuzla nije prošla kao Srebrenica" , gdje je mogao nesmetano raditi na odbrani od četnika i gdje je cijeli rat radio na suživotu.

Moj otac , moja braća , moji rođaci , moji prijatelji i moji poznanici i moje komšije i ostalih 300.000 sarajlija SU CIJELI RAT PROVELI NA LINIJI , BRANILI NAS OD ČETNIKA , SPRIJEČILI DA SARAJEVO POSTANE SREBRENICA I RADILI SU NA SUŽIVOTU i 100 % i misle svi da nema ama baš nikakvog smisla da njihov suborac iz Tuzle Bešlagić Selim ima bilo kakvu prednost ili povlasticu veću ili manju od njih u nekom "ocjenjivanju".
To što je radio Bešlagić RADILI SMO SVI ali nemamo svi priliku niti želimo da mašemo s time ukoliko se za bilo šta moramo izjašnjavati.

Selima Bešlagića smatram korektnim čovjekom i političarem ali ne mislim da treba biti član Naše stranke iz 1000 razloga niti smatram da mu je to trebalo biti dopušteno a posljednje što smatram je da njegova uloga u odbrani zemlje treba biti ulaznica i opravdanje za dnevno-politička zbivanja i zajebancije - naprotiv , ako nemate drugi argument u prilog Selimu Bešlagiću , ne mašite molim vas ni sa onim najsvetijim.
ne znam zasto ti toliko ribas Beslagica ali to nije ni bitno
Beslagic je uclanjen u NS iskljucivo da ozivi Tuzlu i TK i od informacija koje ja imam,zadnjih par mjeseci Tuzla je najaktivnija baza NSa u BiH i mnogo se stvari radi...vecinu je aktivirao Beslagic
Beslagic najvjerovatnije nece uopste biti na listi,mada bi NS voljela da bude,da povuce birace ali mislim da ce Beslagic ostati pri svom stavu
a i ovo je sada opasan teren,jer ima "vukova" koji su namirisali dobar uspjeh i polahko se vrte i uvlace oko vodecih ljudi,pripremaju sebi teren za eventualni ulazak u vlast,pokoju fotelju za sebe ili eventualno neko ministarsko mjesto

kao sto neko napisa, Franjo mislim...nama prvo treba promjena sistema,pa ce se onda mijenjati i ljudi,jer sistem je vodilja a ljudi su samo slagalice u tom sistemu
sto se tice ove price oko Barosa...nema se tu sta NS oglasavati,osim ako eventualno Tuzilastvo ne podigne optuznicu protiv njega ...ovo sada su mahalske price (ne kazem da nisu istinite) ali nisu zvanicne
ako se pokrene nesto,ja sam prvi za to da se Baros iskljuci iz stranke ili suspendira,do okoncanja procesa
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#29152 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

Hakiz wrote:
sabina1 wrote: Prosto ne vjerujem za koga glasam. Nevjerovatno. Nevjerovatno.

Šta je slijedeće ?
Sabina, nije sažaljenje, ali mislim da ti je teško. Osjete se iz postova duboko razočarenje i izgubljene iluzije. Neki od nas su veći cinici, barem ja jesam, pa iako sam pomislio da je NS pravi izbor i da sam pronašao za koga ću konačno, poslije nekolio ciklusa ubacivanja nevažećeg listića, glasati, u novonastaloj situaciji najveća emocija koju imam je mirno i hladno "Šteta".

Ali razumijem tvoju situaciju, i ja sam se osjećao izdano kao, nakon prvog dvogodišnjeg mandata pod vladavinom SDP-a već bivši, glasač SDP-a. Tada se osjetilo, i ne samo osjetilo nego i vidjelo, gdje će ići SDP. Miriše na to da i NS ide sličnim putem.

Ali, barem sam kao mlad imao to iskustvo pa sam sada "Spreman na sve eventualnosti".

Šta da kažem, boli ali će proći.
Valjda je to tako u politici.
Ali zaista ne shvatam jednu drugu stvar - kako se misle izvuci jer se ne mogu izvuci ???
Dakle to je nebitno - kontate ?
SDP je opstao na infrastrukturi , interesu i onom malom broju radikalno-ideoloskih clanova i glasaca.
Kako ce Nasa stranka preziviti kad nema ni prvo ni drugo a treci ce momentalno iz revolta prestati za glasaju jer je osnovna ideologija Nase stranke principijelnost i nada u promjenu ?
Ili sve ovo zapravo nije bitno , kontate , iskoristice se momenat kada javnost za zeljom u promjenu percepira i bira a toga nece biti.
Ponavljam , valjda je to tako.
Lijep pozdrav :thumbup:
Banksy wrote:
sabina1 wrote:
Neće pomoć', al' moram. :kiss:
Hvala od srca :kiss: :thumbup:
zippoo87
Posts: 15651
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#29153 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

kluz franjo wrote:Neko jednom reče da je razlika između historije i histerije samo u jednom slovu...

Trenutna društvena klima u BiH proživljava, po mom mišljenju, nezapamćenu količinu i intenzitet iracionalnosti, paranoje i beskrupuloznog pljuvanja i etiketiranja. A još je više od pola godine do izbora, a skoro godina do nekog, eventualnog formiranja koalicija i izvršnih vlasti.
I sve to govori u prilog tezi, da su ovi izbori zadnja šansa (ako već možda i nije kasno) na kojoj građani/birači mogu na miran i demokratski način, potezom olovke, da promjene politike i političke sisteme vrijednosti.
Ponavljam, ne političare, već političke sisteme vrijednosti.

Što se tiče Naše stranke, za koju i dalje smatram da u velikoj mjeri predstavlja jedan drugačiji politički pristup, predlagao sam i mislim da još nije kasno, sazivanje vanrednog stranačkog kongresa. Na istom bi se jasno i na transparentan i demokratski način u širem unutarstranačkom konsenzusu utvrdile programske smjernice za predstojeće izbore i utvrdili prioriteti djelovanja u nekoj mogućoj izvršnoj vlasti.
Na bazi tako utvrđenih prioriteta bi se pripremili odgovarajući, konkretni zakonski akti, koji bi bili osnov i preduslov nekih budućih pregovora o postizbornim koalicijama.
Kongres stranke, kao tijelo koje je statutarno nadležno, bi pored toga takođe moglo izvršiti i (re)izbor članova u organe stranke.

Da li na ovaj ili na neki drugi način, iskreno se nadam da NS i dalje ima unutrašnju snagu i kapacitet da hrabro i jasno zauzme stavove, koji možda i neće biti popularni, ali će predstavljati jasnu viziju jednog novog i drugačijeg političkog pristupa.
Ne bi im bilo prvi put.
kongres se odrzava obicno poslije izbora...da novo rukovodstvo ima priliku da promijeni kurs i vodi stranku u novom pravcu
kongres sada pola godine pred izbore bi samo pokvario stvari...jer bi mozda dosli neki novi koji bi mijenjali kurs a nema vremena za to
sto se programa tice,ovo rukovodstvo priprema programe sa kojima ce nastupiti u kampanji i da ce tu biti vrlo konkretnih stvari,koje ce odmah rijesiti ,ako budu imali vecinu

ja opet ponavljam,neki forumasi na ovoj temi su prerano poceli da se trose i potrosili su se a zenit nije ni blizu :D
pustite da se stvari odvijaju po inerciji,dok se ne zahukta
evo primjer sabina1...drvlje i kamenje samo zbog toga sto je Beslagic presao u NS...to ni po cemu nije negativna stvar,Selim je mozda imao svoje razloge,NS svoje ali su se u nekom dijelu preklopili i to je to
sabina evo 2 mjeseca kuburi o Beslagicu...iskreno mi vec dosadilo citati njene postove a prije su bili puno zanimljiviji i konkretniji
druga stvar...ne treba nikoga idealizirati,stranke posebno...pa tako ni NS...ima tu puno dobrih stvari ali isplivaju i lose...takvo smo drustvo...vise kukolja od zita

citam opet sabinin post,kaze hoce da se NS ogradi od Konakovica i SBBa,kao sto je od SDA...pa mene onda zanima kako napraviti vecinu evo u KS,sa kim,ako pola stranaka izbacis ?
i onda opet ostati u opoziciji,sabina1 ce biti sretna ali ce doci 20 novih i poceti pljuvati,kako je stranka vjecito u opoziciji,kako su tu samo da uzimaju pare,kako necee i ne znaju raditi...dakle 100 ljudi,100 cudi ...ne vodi nigdje
treba se drzati svojih smjernica i kursa i ici naprijed,mijenjati nesto svako malo ne vodi nigdje

stpite se malo,dajte neke svoje prijedloge,pisite sta bi vi popravljali kada bi bili u prilici,cisto onako da razvijemo zdravu komunikaciju a ne ovo,sve neke negativnosti
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#29154 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

...a i ovo je sada opasan teren,jer ima "vukova" koji su namirisali dobar uspjeh i polahko se vrte i uvlace oko vodecih ljudi,pripremaju sebi teren za eventualni ulazak u vlast,pokoju fotelju za sebe ili eventualno neko ministarsko mjesto...

Poslije kluza i zippa, svaki mi je komentar suvišan... :-D
U pravu si, takvi nosioci virusa su zaista največa opasnost za zarazu... mnogo se pacova razvilo u strijelce da nađu novi brod koji će da grickaju...
Zaista treba pokušati povesti računa o pokušajima uvlačenja uhljeba koji su namirisali plijen... ali kako ih otkrititi zippo...
Ja ne znam... sječam se prijema u SKJ...možda nešto slično...ili zabrana kandidovanja primljenim u članstvo stranke recimo 6 mjeseci pred izbore, izuzev opštepoznatim i dokazanim patriotima...
Last edited by kmirsad on 15/03/2018 13:31, edited 2 times in total.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#29155 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MUNAFIK »

Naša stranka može dobro raditi kao opozicija... Ali da budu vlast, mislim da bi im tu bio kraj... Kontrolisat vlast nije lagko, tu imaju probleme i velike stranke kao SDA ili SNSD kako bi se tek lomila mala stranka na celu sa 'dobrim komsijama' (kako neko rece)...

Druga stvar mnoge pristalice NS imaju, po meni, pogresan pristup našoj historiji i puno tu ima relativiziranja i ruku na srce cesto i islamofobije... Radi toga nikad ne bih volio da NS bude vlast a ako bi bila mislim da bi se šarene ideje i obecanja brzo se raspršila pod velikim pritiscima ekonomskih mocnika i naravno pod pohlepom 'kukolja' iz stranke...
zippoo87
Posts: 15651
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#29156 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

MUNAFIK wrote:Naša stranka može dobro raditi kao opozicija... Ali da budu vlast, mislim da bi im tu bio kraj... Kontrolisat vlast nije lagko, tu imaju probleme i velike stranke kao SDA ili SNSD kako bi se tek lomila mala stranka na celu sa 'dobrim komsijama' (kako neko rece)...

Druga stvar mnoge pristalice NS imaju, po meni, pogresan pristup našoj historiji i puno tu ima relativiziranja i ruku na srce cesto i islamofobije... Radi toga nikad ne bih volio da NS bude vlast a ako bi bila mislim da bi se šarene ideje i obecanja brzo se raspršila pod velikim pritiscima ekonomskih mocnika i naravno pod pohlepom 'kukolja' iz stranke...
nemam sada vremena da odgovaram ali ovo sto si ti napisao je bas izvala
evo volio bih da to potkrijepis nekim dokazima
cuj u NSu ima islamofobije ...svasta na ovom forumu procitati
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#29157 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

kluz franjo wrote:Neko jednom reče da je razlika između historije i histerije samo u jednom slovu...

Trenutna društvena klima u BiH proživljava, po mom mišljenju, nezapamćenu količinu i intenzitet iracionalnosti, paranoje i beskrupuloznog pljuvanja i etiketiranja. A još je više od pola godine do izbora, a skoro godina do nekog, eventualnog formiranja koalicija i izvršnih vlasti.
I sve to govori u prilog tezi, da su ovi izbori zadnja šansa (ako već možda i nije kasno) na kojoj građani/birači mogu na miran i demokratski način, potezom olovke, da promjene politike i političke sisteme vrijednosti.
Ponavljam, ne političare, već političke sisteme vrijednosti.

Što se tiče Naše stranke, za koju i dalje smatram da u velikoj mjeri predstavlja jedan drugačiji politički pristup, predlagao sam i mislim da još nije kasno, sazivanje vanrednog stranačkog kongresa. Na istom bi se jasno i na transparentan i demokratski način u širem unutarstranačkom konsenzusu utvrdile programske smjernice za predstojeće izbore i utvrdili prioriteti djelovanja u nekoj mogućoj izvršnoj vlasti.
Na bazi tako utvrđenih prioriteta bi se pripremili odgovarajući, konkretni zakonski akti, koji bi bili osnov i preduslov nekih budućih pregovora o postizbornim koalicijama.
Kongres stranke, kao tijelo koje je statutarno nadležno, bi pored toga takođe moglo izvršiti i (re)izbor članova u organe stranke.

Da li na ovaj ili na neki drugi način, iskreno se nadam da NS i dalje ima unutrašnju snagu i kapacitet da hrabro i jasno zauzme stavove, koji možda i neće biti popularni, ali će predstavljati jasnu viziju jednog novog i drugačijeg političkog pristupa.
Ne bi im bilo prvi put.
Ali nije problem u kursu, proklamovanoj politici, ideji itd. Sve su to razlozi zbog kojih je NS i postao ozbiljna alternativa.

Problem je kada se pored svih tih prokalmovanih stvar zbog kojih smo ih percipirali kao alternativu desi Baroš. A stranka šuti.

Neće nikakav kongres odgovoriti na pitanje kako se stranci vrste za koju smo se ponadali da će NS biti mogao desiti Baroš, a kada se već desio, zašto gromoglasna šutnja?

Zatim, Bešlagić, pa i Marjanović se bez problema prime u stranku. Tu nema ni ideoloških, ni etičkih niti bilo kojih drugih prepreka. Ali se zbog banalnosti i gluposti kao što je seks stranka odrekne ljudi koji su joj već istaknuti članovi. Vanbračni seks je granica preko koje (liberalna) stranka ne može preći, ali ideološka razlika nije. A možda je seks samo bio udoban povod da se riješe vladarsko-finansijski odnosi u stranci?

Ko zna šta sve još ima da nije izašlo na vidjelo.

Mogli su sačekati da prođu izbori pa da počnu zabijati autogolove.
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#29158 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

zippoo87 wrote: sto se tice ove price oko Barosa...nema se tu sta NS oglasavati,osim ako eventualno Tuzilastvo ne podigne optuznicu protiv njega ...ovo sada su mahalske price (ne kazem da nisu istinite) ali nisu zvanicne
ako se pokrene nesto,ja sam prvi za to da se Baros iskljuci iz stranke ili suspendira,do okoncanja procesa
Da, tako je trebalo reagovati i u Watergate aferi i mnogim drugima.

Ne vjerovati novinarima, ionako svi oni rade za nečiji interes.

A naročito u državama sa dugom tradicijom poštenog i nezavisnog pravnog sistema kao što je BiH.
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#29159 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

Jedan naslov u SDA glasilu i odmah, bez ikakve sumnje, skandal, dokazan lopovluk, čitava mreža učesnika, milioni u pitanju, afera ravna aferi watergate. Kriv Baroš, kriva NS što ga ne vješa, kriv Peđa što ima oca i Statut stranke. :D

Eh narode, narode... brzo će suđenje. Svima nama zajedno. Pametni će se smijati, glupi plakati.
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#29160 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Hakiz wrote:
kluz franjo wrote:Neko jednom reče da je razlika između historije i histerije samo u jednom slovu...

Trenutna društvena klima u BiH proživljava, po mom mišljenju, nezapamćenu količinu i intenzitet iracionalnosti, paranoje i beskrupuloznog pljuvanja i etiketiranja. A još je više od pola godine do izbora, a skoro godina do nekog, eventualnog formiranja koalicija i izvršnih vlasti.
I sve to govori u prilog tezi, da su ovi izbori zadnja šansa (ako već možda i nije kasno) na kojoj građani/birači mogu na miran i demokratski način, potezom olovke, da promjene politike i političke sisteme vrijednosti.
Ponavljam, ne političare, već političke sisteme vrijednosti.
Ali nije problem u kursu, proklamovanoj politici, ideji itd. Sve su to razlozi zbog kojih je NS i postao ozbiljna alternativa.

Problem je kada se pored svih tih prokalmovanih stvar zbog kojih smo ih percipirali kao alternativu desi Baroš. A stranka šuti.

Neće nikakav kongres odgovoriti na pitanje kako se stranci vrste za koju smo se ponadali da će NS biti mogao desiti Baroš, a kada se već desio, zašto gromoglasna šutnja?

Zatim, Bešlagić, pa i Marjanović se bez problema prime u stranku. Tu nema ni ideoloških, ni etičkih niti bilo kojih drugih prepreka. Ali se zbog banalnosti i gluposti kao što je seks stranka odrekne ljudi koji su joj već istaknuti članovi. Vanbračni seks je granica preko koje (liberalna) stranka ne može preći, ali ideološka razlika nije. A možda je seks samo bio udoban povod da se riješe vladarsko-finansijski odnosi u stranci?

Ko zna šta sve još ima da nije izašlo na vidjelo.

Mogli su sačekati da prođu izbori pa da počnu zabijati autogolove.
Pošto sam citiran, evo da pokušam još jednom (iako imam ozbiljnu dilemu, koliko je to svrsishodno).

Kažeš "percipira ih se kao alternativu, a desi se Baroš. Kako se mogao desiti Baroš?". A kako se to može sprječiti?
Ja imam utisak da ima forumaša koji bi uveli test hodanja po vodi ili liječenja dodirom prije nego se neko primi u stranku ili imenuje na neku stranačku funkciju? Ja takvima želim puno uspjeha u traženju takve stranke, ali mislim da su bogomolje prikladnija mjesta.
Znači, kada premijeru Islanda nađu of-šor bankovne račune ili predsjedniku Njemačke da ga je hotelskim smještajem i večerama častio prijatelj, to je dokaz da je demohrišćanska stranka leglo korupcije.
Nije pitanje kako se nešto takvo moglo desiti, nego kako se stranka ponaša ako i kada se tako nešto desi.
Drugo, kako mi znamo da "NS šuti"? Nije Peđa još poslao tweet Suljagiću? Nije se Forto još pojedinačno javio kluzu i hakizu?
I šta će biti ako za koji dan saznamo da je Baroš podnio ostavku na mjesto u NO stranke? Hoćemo li onda sljedeću dlaku tražiti?

"Bez problema primili" Bešlagića i Marjanovića? Šta to znači? Jesu li prvo trebali neki "ideološki desetoboj" organizovati? Kada je prije 2-3 godine kompletan općinski odbor DF-a u Goraždu prešao u NS, gdje su bili ovi današnji "moralni komesari"? Tamo super mlada ekipica, trude se u svojim kapacitetima da nešto urade i poboljšaju.

Za kraj. Ima stručni naziv za one što vire u tuđe krevete. Ja stvarno niti virim, niti znam koga se to NS "zbog seksa odrekla".
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#29161 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ned071 »

kako majstorsko supljiranje da se ne bi odgovorilo na konkretne prozivke. sad je i CIN mahalska prica a kad objave nesto slicno o nekome drugom,, onda se pisu stranacka saopcenja. baroši u rukovodstvu stranke, kojovici u barošu rade, mahalska... sovinisticki ispad marjanovica, koji prica o pogresnim ljudima na izborima, niko nista... samardzic i afera fildzan (ma koliko god meni to besmisleno izgledalo, jer nije ni znanstvenici maslo za ramazana), niko nista... al zato ide kilometarsko supljiranje na temi ne bi li ljudi zaboravili sta je uopce tema zadnjih dana...
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#29162 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

kluz franjo wrote:
Hakiz wrote:
kluz franjo wrote:Neko jednom reče da je razlika između historije i histerije samo u jednom slovu...

Trenutna društvena klima u BiH proživljava, po mom mišljenju, nezapamćenu količinu i intenzitet iracionalnosti, paranoje i beskrupuloznog pljuvanja i etiketiranja. A još je više od pola godine do izbora, a skoro godina do nekog, eventualnog formiranja koalicija i izvršnih vlasti.
I sve to govori u prilog tezi, da su ovi izbori zadnja šansa (ako već možda i nije kasno) na kojoj građani/birači mogu na miran i demokratski način, potezom olovke, da promjene politike i političke sisteme vrijednosti.
Ponavljam, ne političare, već političke sisteme vrijednosti.
Ali nije problem u kursu, proklamovanoj politici, ideji itd. Sve su to razlozi zbog kojih je NS i postao ozbiljna alternativa.

Problem je kada se pored svih tih prokalmovanih stvar zbog kojih smo ih percipirali kao alternativu desi Baroš. A stranka šuti.

Neće nikakav kongres odgovoriti na pitanje kako se stranci vrste za koju smo se ponadali da će NS biti mogao desiti Baroš, a kada se već desio, zašto gromoglasna šutnja?

Zatim, Bešlagić, pa i Marjanović se bez problema prime u stranku. Tu nema ni ideoloških, ni etičkih niti bilo kojih drugih prepreka. Ali se zbog banalnosti i gluposti kao što je seks stranka odrekne ljudi koji su joj već istaknuti članovi. Vanbračni seks je granica preko koje (liberalna) stranka ne može preći, ali ideološka razlika nije. A možda je seks samo bio udoban povod da se riješe vladarsko-finansijski odnosi u stranci?

Ko zna šta sve još ima da nije izašlo na vidjelo.

Mogli su sačekati da prođu izbori pa da počnu zabijati autogolove.
Pošto sam citiran, evo da pokušam još jednom (iako imam ozbiljnu dilemu, koliko je to svrsishodno).

Kažeš "percipira ih se kao alternativu, a desi se Baroš. Kako se mogao desiti Baroš?". A kako se to može sprječiti?
Ja imam utisak da ima forumaša koji bi uveli test hodanja po vodi ili liječenja dodirom prije nego se neko primi u stranku ili imenuje na neku stranačku funkciju? Ja takvima želim puno uspjeha u traženju takve stranke, ali mislim da su bogomolje prikladnija mjesta.
Znači, kada premijeru Islanda nađu of-šor bankovne račune ili predsjedniku Njemačke da ga je hotelskim smještajem i večerama častio prijatelj, to je dokaz da je demohrišćanska stranka leglo korupcije.
Nije pitanje kako se nešto takvo moglo desiti, nego kako se stranka ponaša ako i kada se tako nešto desi.
Drugo, kako mi znamo da "NS šuti"? Nije Peđa još poslao tweet Suljagiću? Nije se Forto još pojedinačno javio kluzu i hakizu?
I šta će biti ako za koji dan saznamo da je Baroš podnio ostavku na mjesto u NO stranke? Hoćemo li onda sljedeću dlaku tražiti?

"Bez problema primili" Bešlagića i Marjanovića? Šta to znači? Jesu li prvo trebali neki "ideološki desetoboj" organizovati? Kada je prije 2-3 godine kompletan općinski odbor DF-a u Goraždu prešao u NS, gdje su bili ovi današnji "moralni komesari"? Tamo super mlada ekipica, trude se u svojim kapacitetima da nešto urade i poboljšaju.

Za kraj. Ima stručni naziv za one što vire u tuđe krevete. Ja stvarno niti virim, niti znam koga se to NS "zbog seksa odrekla".
Relativizacija je toliko star i islužen metod da više ne daje efekat.

Ponoviću šta sam već rekao. Kod političkih partija nije važno samo kako nešto stvarno jeste nego kako izgleda da jeste. Jer glasaši biraju na osnovu toga šta mislie, kako im se čini neka politička partija, ne kakva ona stvarno jeste.

Zato se u situacijama odnosa glasač-politička partija ne može koristiti pravni princip "nevin dok se ne dokaže da je kriv". To vrijedi u pravnom postupku, ne u percepciji ili emociji prema nečemu.

SDA pored svih stvari koje su napravili dobro prolazi jer ih se smatra stožernom bošnjačkom strankom. Pa se za njih glasa i pored sveg kriminala koji su njeni članovi počinili zato što ih masa smatra zaštitnicima nacionalnih (i ličnih, svi uhljebi) interesa. Dakle, zbog percepcije.

A ovi koji žele glasati za stranku koja je suprotnost SDA-u ne žele trpjeti ni nagovještaje sličnog ponašanja. Dakle, nema se strpljenja čekati, takve pojave kada se dese moraju se riješiti odmah. Nereagovanje otvara sumnju da su isti.

Ako to rukovodstvo, članovi i aparatčici ne žele da prihvate, neka se ne pitaju zašto nije uspjelo kada ne uspije.
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#29163 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Hakiz wrote:
kluz franjo wrote: Pošto sam citiran, evo da pokušam još jednom (iako imam ozbiljnu dilemu, koliko je to svrsishodno).
Relativizacija je toliko star i islužen metod da više ne daje efekat.
Samo jedno pitanje. Ovo gore, boldirano, jel' to meni upućeno, ili?
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#29164 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

kmirsad wrote:
plain vanilla wrote:Sabina, slozit cu se da Selimu nije mjesto u Nasoj stranci. Ako je vec htio promjenu, trebao je preci u bolju stranku.
U koju na primjer...
Svoju.
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#29165 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

kluz franjo wrote:
Hakiz wrote:
kluz franjo wrote: Pošto sam citiran, evo da pokušam još jednom (iako imam ozbiljnu dilemu, koliko je to svrsishodno).
Relativizacija je toliko star i islužen metod da više ne daje efekat.
Samo jedno pitanje. Ovo gore, boldirano, jel' to meni upućeno, ili?
Da.

"Povodom teksta CIN-a u kojem se spominje vlasnik kompanije Baroš u svojstvu člana Nadzornog odbora NS-a izjavljujemo da NS nema nikakave veze sa odnosom kompanije Baroš i bolnice, i da je svako dovođenje NS-a u tu vezu tendenciozno i laž".

Na primjer, mogu tako nešto izjaviti.

Postoji razlog zašto to nisu uradili.

Skretanje sa te teme u svrhu odbrane stranke kada se spomene veza stranke i/ili njenih rukovodećih ljudi sa situacijom Baroš-bolnica je relativizacija.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#29166 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Ako je Baroš sve što mogu priljepiti Našoj Stranci... to me čini još ponosnijim na svoj izbor... :-D
Šta je ono još bilo... :roll:... ne mogu da sjetim... aha... seks afera...
Pa prijem Selima, Marjanovića, Pavića...ja... i Pedja četnik... pa pismo "malog logoraša" koji zna da su Dr. Kojoviću nakon puštanja iz četnićkog zatvora Kula vratili Moskvića...
Dajte ba, ljudi/botovi... nađite šta ozbiljnije... imate infrastrukturu, izvore informacija...pa da ljudski okrpite NS...
Ovako nam vrijeđate intiligenciju... poniženje je odgovarati na ove gluposti...
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#29167 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by plain vanilla »

Hakiz wrote:
kmirsad wrote:
plain vanilla wrote:Sabina, slozit cu se da Selimu nije mjesto u Nasoj stranci. Ako je vec htio promjenu, trebao je preci u bolju stranku.
U koju na primjer...
Svoju.
Selim je ok lik, i jedini nacin da neko pobijedi SDP u Tuzli je da uzme Beslagica. Beslagic je mogao i sam napraviti stranku, ali kao prvo mislim da je prestar. Kao drugo, svi politicari su toliko izlizani, da stvarno ne znam koga bi doveo u stranku. Taman i da dovede neke sasvim svjeze, uvijek su najprobojniji oni najbezobrazniji, oni koji se laktaju, oni koji obraza nemaju.

Inace, najlakse je biti opozicija, mozes pametovati i nista lose ne uraditi. Problem nastane kad stranka dodje na vlast. i SDP je bio divan i krasan dok se nisu dokopali vlasti i raznih prilika za kradje, da ne kazem reket...onda je sve poslo nizbrdo. Hocu reci da ne mozes ocijeniti neku stranku dok ne dodje na vlast.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#29168 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Hakiz wrote:
kluz franjo wrote:
Hakiz wrote: Relativizacija je toliko star i islužen metod da više ne daje efekat.
Samo jedno pitanje. Ovo gore, boldirano, jel' to meni upućeno, ili?
Da.

"Povodom teksta CIN-a u kojem se spominje vlasnik kompanije Baroš u svojstvu člana Nadzornog odbora NS-a izjavljujemo da NS nema nikakave veze sa odnosom kompanije Baroš i bolnice, i da je svako dovođenje NS-a u tu vezu tendenciozno i laž".

Na primjer, mogu tako nešto izjaviti.

Postoji razlog zašto to nisu uradili.

Skretanje sa te teme u svrhu odbrane stranke kada se spomene veza stranke i/ili njenih rukovodećih ljudi sa situacijom Baroš-bolnica je relativizacija.
Što bolan govoriš neistine... CIN ni u jednom momentu, u svom tekstu nije pomenuo Baroša kao člana NO Naše Stranke, čak nije ni insuinirao nakakvu Baroševu krivicu. Pročitaj tekst prije nego se na njega pozoveš.
To ste vi povezali...
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#29169 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

kmirsad wrote:Ako je Baroš sve što mogu priljepiti Našoj Stranci... to me čini još ponosnijim na svoj izbor... :-D
Šta je ono još bilo... :roll:... ne mogu da sjetim... aha... seks afera...
Pa prijem Selima, Marjanovića, Pavića...ja... i Pedja četnik... pa pismo "malog logoraša" koji zna da su Dr. Kojoviću nakon puštanja iz četnićkog zatvora Kula vratili Moskvića...
Dajte ba, ljudi/botovi... nađite šta ozbiljnije... imate infrastrukturu, izvore informacija...pa da ljudski okrpite NS...
Ovako nam vrijeđate intiligenciju... poniženje je odgovarati na ove gluposti...
Glasanje za Semihu Borovac (tajo i maja) pa onda izjave tipa "Nismo znali za šta smo glasali". Pa, ako ćemo pravo, glasanje za ZOR nakon što nije prihvaćen amandman za koji su rekli da ako ga se ne prihvati neće glasati za zakon.

S tim što ja mislim da je ZOR ispao bolji nakon što su prihvaćeni amandmani NS-a koji jesu prihvaćeni. Ali kada me već vučeš za jezik.

Ima toga, ne koliko kod drugh, ali s vremena na vrijeme se napravi poneki gaf.

NS je i dalje najbolje šta se na našem političkom nebu vidi. Samo što polako klize od pozicije "dobar izbor" ka poziciji "najmanje zlo".
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#29170 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

kmirsad wrote:Što bolan govoriš neistine... CIN ni u jednom momentu, u svom tekstu nije pomenuo Baroša kao člana NO Naše Stranke, čak nije ni insuinirao nakakvu Baroševu krivicu. Pročitaj tekst prije nego se na njega pozoveš.
To ste vi povezali...
Šta ne mijenja činjenicu da čovjek jeste u Nadzornom odboru stranke.

Neće CIN donositi odlulu da li je neko kriv. To nije posao novinara, štaviše to ne smiju uraditi. CIN je u članku napisao neke podatke a na pravosuđu kao i na svima koji taj članak pročitaju je da stvore mišljenje o tome i po njemu rade ili ne rade.

S tim što glasači nemaju kao što pravosuđe ima obavezu zakonitog postupka pri formiranju mišljenja i djelovanja. Tužilaštvo možda i mora misliti na to imali li zakonskog osnova za pokretanje postupka. Glasač ne mora na to misliti da odluči da li da im da glas ili ne.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#29171 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

plain vanilla wrote:
Hakiz wrote:
kmirsad wrote:U koju na primjer...
Svoju.
Selim je ok lik, i jedini nacin da neko pobijedi SDP u Tuzli je da uzme Beslagica. Beslagic je mogao i sam napraviti stranku, ali kao prvo mislim da je prestar. Kao drugo, svi politicari su toliko izlizani, da stvarno ne znam koga bi doveo u stranku. Taman i da dovede neke sasvim svjeze, uvijek su najprobojniji oni najbezobrazniji, oni koji se laktaju, oni koji obraza nemaju.

Inace, najlakse je biti opozicija, mozes pametovati i nista lose ne uraditi. Problem nastane kad stranka dodje na vlast. i SDP je bio divan i krasan dok se nisu dokopali vlasti i raznih prilika za kradje, da ne kazem reket...onda je sve poslo nizbrdo. Hocu reci da ne mozes ocijeniti neku stranku dok ne dodje na vlast.
Potpuno si u pravu... Naša Stranka garant pobjeđuje u Tuzli, a vjerovatno i TK...
Neka Selimu Bog podari zdravlje i snagu... iako mislim da je i ovim godinama ima i više nego mu treba... žilavo je to...
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#29172 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

plain vanilla wrote:
Selim je ok lik, i jedini nacin da neko pobijedi SDP u Tuzli je da uzme Beslagica. Beslagic je mogao i sam napraviti stranku, ali kao prvo mislim da je prestar. Kao drugo, svi politicari su toliko izlizani, da stvarno ne znam koga bi doveo u stranku. Taman i da dovede neke sasvim svjeze, uvijek su najprobojniji oni najbezobrazniji, oni koji se laktaju, oni koji obraza nemaju.

Inace, najlakse je biti opozicija, mozes pametovati i nista lose ne uraditi. Problem nastane kad stranka dodje na vlast. i SDP je bio divan i krasan dok se nisu dokopali vlasti i raznih prilika za kradje, da ne kazem reket...onda je sve poslo nizbrdo. Hocu reci da ne mozes ocijeniti neku stranku dok ne dodje na vlast.
Nije problem u Selimu kao osobi. Stvar je u ljevičaru koji ulazi u stranku centra. Ideološki nespojivo. Ili je on ili je NS ili su oboje odustali od svoje političke ideologije zarad ili višeg ili ličnog cilja. A kada jednom odustaneš od nečega, možeš onda odustati bilo kada od bilo čega. Naravno govorim o političkom životu i djelovanju, ne ličnom.

Ja imam isti problem sa odustajanjem od ideologije. Nema lijeve stranke koju bih mogao podržati, ostaje mi samo stranka centra, to jeste NS. Pa ako ću se već prodati zbog višeg cilja, neću se prodati bilo kome. Zato me situacije kao trenutne nerviraju. Ne bih da se prodam jeftino.

Ali, sa tvojim postom se slažem u potpunosti.
Last edited by Hakiz on 15/03/2018 15:31, edited 1 time in total.
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#29173 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Hakiz wrote:
kluz franjo wrote:
Hakiz wrote:
Relativizacija je toliko star i islužen metod da više ne daje efekat.
Samo jedno pitanje. Ovo gore, boldirano, jel' to meni upućeno, ili?
Da.
...
Skretanje sa te teme u svrhu odbrane stranke kada se spomene veza stranke i/ili njenih rukovodećih ljudi sa situacijom Baroš-bolnica je relativizacija.
OK.
Postoje osobe, forumaši, tviteraši itd... kojima pisanje ide bolje od čitanja. Recimo da zastupaju više taj monološki pristup.
Oni koji žele ući u dijalog, čak i sa neistomišljenicima, oni se pak ne boje nešto i pročitati.

Takvi su mogli pročitati da sam bez ikakve ograde izrazio i obrazložio sopstveno mišljenje da je poslovna praksa, a koja je detaljno opisana u istraživanju CIN-a, NESPOJIVA sa visokom stranačkom funkcijom u Našoj stranci.
Dalje sam čini mi se zauzeo vrlo jasan stav, da je sa aspekta političke odgovornosti IRELEVANTNO da li se radi i o krivičnoj/prekršajnoj odgovornosti (a što treba neko drugi da ustanovi) i da je već ovo sasvim dovoljno da se dotični povuče sa funkcije.

Znao bih ja sada napisati šta je u našoj prepisci relativno, ali...
...složićemo se da svaka dalja prepiska besmislena.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#29174 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Hakiz wrote:
kmirsad wrote:Što bolan govoriš neistine... CIN ni u jednom momentu, u svom tekstu nije pomenuo Baroša kao člana NO Naše Stranke, čak nije ni insuinirao nakakvu Baroševu krivicu. Pročitaj tekst prije nego se na njega pozoveš.
To ste vi povezali...
Šta ne mijenja činjenicu da čovjek jeste u Nadzornom odboru stranke.

Neće CIN donositi odlulu da li je neko kriv. To nije posao novinara, štaviše to ne smiju uraditi. CIN je u članku napisao neke podatke a na pravosuđu kao i na svima koji taj članak pročitaju je da stvore mišljenje o tome i po njemu rade ili ne rade.

S tim što glasači nemaju kao što pravosuđe ima obavezu zakonitog postupka pri formiranju mišljenja i djelovanja. Tužilaštvo možda i mora misliti na to imali li zakonskog osnova za pokretanje postupka. Glasač ne mora na to misliti da odluči da li da im da glas ili ne.
Hvala na pohvalama i lijepim riječima...
I hočeš li glasati za naše kandidate...
Da... i u programskom Manifestu NS. stoji da ona ima socijal liberalni profil... što je ipak nešto lijevlje od centra...
Last edited by kmirsad on 15/03/2018 15:41, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#29175 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

kluz franjo wrote:
OK.
Postoje osobe, forumaši, tviteraši itd... kojima pisanje ide bolje od čitanja. Recimo da zastupaju više taj monološki pristup.
Oni koji žele ući u dijalog, čak i sa neistomišljenicima, oni se pak ne boje nešto i pročitati.

Takvi su mogli pročitati da sam bez ikakve ograde izrazio i obrazložio sopstveno mišljenje da je poslovna praksa, a koja je detaljno opisana u istraživanju CIN-a, NESPOJIVA sa visokom stranačkom funkcijom u Našoj stranci.
Dalje sam čini mi se zauzeo vrlo jasan stav, da je sa aspekta političke odgovornosti IRELEVANTNO da li se radi i o krivičnoj/prekršajnoj odgovornosti (a što treba neko drugi da ustanovi) i da je već ovo sasvim dovoljno da se dotični povuče sa funkcije.

Znao bih ja sada napisati šta je u našoj prepisci relativno, ali...
...složićemo se da svaka dalja prepiska besmislena.
NIej besmislena. A nije jer prihvatam krivicu za smetanje sa uma navedenih stavova. Zbog čega upućujem izvinjenje.

A slobodno napiši šta je u našoj prepisci relativno. Meni nije problem priznati da sam pogriješio, pa ni da sam ispao glup kada se to desi.Nemam potrebu čuvati dobar glas na forumu. Niti loš glas. Ma nikakvu reputaciju nemam potrebu čuvati.

Tako da ne zamijeram oštar stil uzvraćanja udarca dok ne pređe granice. Što se, koliko ja pamtim, sa tobom kolega još nije desilo.
Locked