Nasa djeca

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#1 Nasa djeca

Post by encian »

napustila nas je i mala Luna. tako mlado bice ne moze dobiti nista do spokoj na onom svijetu. roditeljima izjavljujem saucesce i saljem podrsku, mada znam da nista ne znaci :(

ovakve strasne vijesti uvijek me pomalo naljute na zivot. cini mi se da prije nije bilo ovoliko bolesne djece, pogotovo ovoliko TEK RODJENE bolesne djece. grijesim li? ili su ljudi jednostavno imali vise para pa nisu morali da novac za lijecenje skupljaju od sugradjana? ako ne, zasto onda imamo ovoliko tumora, rakova, auto imunih bolesti, retardacija i deformacija? je li zbog rata i stresa sto je zadesio roditelje? ili "hrane" koju smo unijeli u sebe? ili zracenja? ili svega zajedno? ili nicega nabrojanog, a neceg treceg?
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#2

Post by mamica papucarka »

strasno :(
modesti
Posts: 650
Joined: 02/03/2004 00:00

#3

Post by modesti »

Jako mi je žao dječice koja odlaze na taj način :( kako li je teško roditeljima, ne smijem ni pomisliti...

Kako ovi idioti na vlasti nisu u stanju podmiriti troškove liječenja kada su djeca u pitanju? A sebi permanentno dižu plate, paušale i izmišljaju troškove koji im se pravdaju! Mene to ljuti :x
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#4

Post by mIRCerka »

modesti wrote:Jako mi je žao dječice koja odlaze na taj način :( kako li je teško roditeljima, ne smijem ni pomisliti...

Kako ovi idioti na vlasti nisu u stanju podmiriti troškove liječenja kada su djeca u pitanju? A sebi permanentno dižu plate, paušale i izmišljaju troškove koji im se pravdaju! Mene to ljuti :x
mene ne ljuti dizanje plata, moze im se...ljuti me intertnost ljudi koji sve vide i opet sjede i ne micu...
Viki je opet imao operaciju, ja ne znam jel u njemackoj ili sarajevu sada, slala sam mimi poruku, jos nista ne stize ko odgovor...

Tuga me hvata od hum.coseta...tuga me hvata od starosti te djece...
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#5

Post by chuchumbamayumbe »

Ja imam curicu od 16 mjeseci i mogu samo da zamislim kako je sada roditeljima pokojne Lune. Maloprije sam procitao tu vijest i strano me pogodila, suze mi idu, ne mogu da vjerujem da je nismo uspjeli spasiti...
boergoat
Posts: 156
Joined: 19/09/2007 03:27
Location: Sarajevo

#6

Post by boergoat »

Moja iskrena sućut roditeljima male Lune i svim roditeljima koji su doživjeli strašno iskustvo gubitka vlastitog djeteta.
HiBreeD
Posts: 329
Joined: 23/01/2007 17:05
Location: Travnik

#7

Post by HiBreeD »

Svaki gubitak i smrt najvoljenijih je tezak, pretezak bol...Ljudi koji su licno pogodjeni ovakvim iskustvom kazu da je gubitak djeteta bol koji se ne moze nicim drugim mjeriti :( mislim da ne postoji tuznija scena od one kada roditelj spusta svoje dijete u mezar (grob) i rastaje se s njim do trenutka kada cemo svi biti opozvani na onaj drugi, bolji, ljepsi, pravedniji svijet...

Bozija odluka se ne tumaci, ne objasnjava...zao mi je ove djevojcice, zao mi je jos na hiljade druge djece u ovoj napacenoj drzavi i sire, koja su bolesna, pate, umiru, a koja nisu imala tu "srecu" u svojoj nesreci da se za njih cuje, sazna, da im se neko javi, pogleda ih, pomogne im, uputi pomoc... :(

Tesko mi je ovo reci, u ovom trenutku pokusavam da zamislim smjer u kojem bi mogao teci zivot ove nesretne djevojcice, da je kojim slucajem prezivjela i nastavila zivjeti...mislim da nijedno bice ne zasluzuje takvu patnju i Bog ju je uzeo da bi njene patnje koju je trpilo to maleno tijelo i dusa bile zavrsene...neka zivi u nekom ljepsem i boljem svijetu za nju...
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#8

Post by tempora »

Evo spremna sam da me razapnete na stub srama, zato sto cu reci, da smo krajnje pateticni.I da sam, vidjevsi ovu vijest neki dan, prvo htjela nesto napisati, a onda nogom ugasila kompjuter.
Mozda, kazem mozda, sva nasa djeca u BiH umiru cesce i oboljevaju vise, zbog ratnih dejstava i svega onoga sto se desilo.Mozda.

No ubi me ova apatija i razmisljanja o Bozijem davanju, zloj sudbini, strasnoj trpnji koja nas je zadesila, a mi je stojicki podnosimo.Mi smo ulogu zrtve vec davno preuzeli, pa stoga kolicina zla koja nas je zadesila, a i u njoj svako novo mrtvo dijete, nece promijeniti nista.

Sto ce reci, dok mi razmisljamo o tome, koji su uzroci oboljevanja nase djece i dok neki novi roditelji, traze pomoc preko interneta, banaka, donatora-( eno tema o humanitarnoj) -zdravstvo nema kapacitete, masa djece nije zdravstveno osigurana i drzavu-vlast boli briga za nekom novom Lunom.Stoga-krivi smo svi, za svaku novu smrt-tako da nas nikakve rijeci ne mogu oprati.S tim teretom trebamo zivjeti i izjavljivati saucesca kome god stignemo, sebi i ostatku svijeta sa bosanskom djecom.
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#9

Post by jOFLA »

.
Last edited by jOFLA on 14/07/2010 20:27, edited 1 time in total.
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#10

Post by Bosanac_21 »

Veoma zalosno i zabrinjavajuce. Vrijeme je doslo da nam sve vise djece, omladine i mladjih ljudi umiru bez ikakvih predznaka. Cujes samo kako odjednom neko zavrsi u bolnici i uskoro nestane. Kad nekog pitas zasto ta i ta osoba ode u bolnicu, sve vise cujes o nekim glavoboljama, dal je stres, depresija? Sta smo sve prezivili nije se ni cuditi, svi smo mi potreseni, a to se sve prenese na drugog.
Po svemu sudeci rat je uzrok, prije rata takvih stvari nije bilo u ovakvoj mjeri.
Na to sve te onda neka goropad popadne kad vidis danasnju politiku i odnos prema nama gdje nam se odbrana potcjenjuje, genocid i agresija nad nama negira :x Daj Boze hajra vise ovoj napacenoj Bosni!
Post Reply