NARODNO POZORISTE NAPISANO NA PLAGIJATU RUSKOG JEZIKA!

Latinica ili cirilica na Narodnom Pozoristu u pazi sad ovo Sarajevu ne Beogradu?

LATINICA SAMO U SARAJEVU PLUS SMIJENITI DIREKTORA TOG POZORISTA
3
23%
LATINICA SAMO U SARAJEVU PLUS SMIJENITI DIREKTORA TOG POZORISTA
0
No votes
CIRILICA U SARAJEVU KAO I U BEOGRADU JER SE NISAM OPAMETIO NAKON STO SAM PROVEO U SARAJEVU POD OPSADOM VISE NEGO I JEDAN STANOVNIK OVOG PLANETA
1
8%
CIRILICA U SARAJEVU KAO I U BEOGRADU JER SE NISAM OPAMETIO NAKON STO SAM PROVEO U SARAJEVU POD OPSADOM VISE NEGO I JEDAN STANOVNIK OVOG PLANETA
0
No votes
LATINICA
4
31%
LATINICA
0
No votes
CIRILICA
5
38%
 
Total votes: 13

Sting
Posts: 253
Joined: 12/08/2004 19:22

#1 NARODNO POZORISTE NAPISANO NA PLAGIJATU RUSKOG JEZIKA!

Post by Sting »

Svi Bosnjaci na jednu stranu mi na drugu. Je li tako Sarajevo?


Dobro sta sa desava sa ovim forumom pa guta opcije?
Last edited by Sting on 19/08/2004 11:18, edited 2 times in total.
User avatar
pekarce
Posts: 263
Joined: 07/07/2004 14:15
Location: Buljin stream

#2

Post by pekarce »

Mnogo ti pristrasna ova anketa, da ne kazem biased. :-x

Pa sta ti je, chovjeche? Pa zar mislis da bi nas podrzavali vani da nismo ostali onakvi kakvi smo bili, tj. multi u svakom pogledu? A ako ti smeta cirilica, onda pokrij ochi svaki put kada vidis cirilicni natpis, i samo prodji. Mozda ti treba i terapija brisanja cirilicne memorije?!
Sting
Posts: 253
Joined: 12/08/2004 19:22

#3

Post by Sting »

pekarce wrote:Mnogo ti pristrasna ova anketa, da ne kazem biased. :-x

Pa sta ti je, chovjeche? Pa zar mislis da bi nas podrzavali vani da nismo ostali onakvi kakvi smo bili, tj. multi u svakom pogledu? A ako ti smeta cirilica, onda pokrij ochi svaki put kada vidis cirilicni natpis, i samo prodji. Mozda ti treba i terapija brisanja cirilicne memorije?!
A ko vas to podrzava vani? Beograd? Da nazalost vi ste ostali onakvi kakvi ste bili zato se necu iznenaditi ako oborite vlastiti svjetski rekord u biti pod opsadom u jednom gradu zato sto ste glupi bili prije te opsade i ostali ste izgleda glupi iz jednostavno razloga sto samo budala ne uci na tudjim ali i na svojim greskama. Pametan uci na tudjim greskama ali mu se moze desiti da jednom pogrijesi ali ipak ce uzeti pouku iz toga.

Image
BigusDickus
Posts: 3832
Joined: 09/07/2004 09:49
Location: Sarajevo
Contact:

#4

Post by BigusDickus »

Oni sto su opsjedali Sarajevo niti pisu niti citaju. Oni podjednako ne znaju, ni cirilicu, ni latinicu, pa ne vidim smisao u nekim opcijama. Da je neko stavio flasu sljivovice ili krmka s jabukom u ustima na narodno pozoriste, to bi vec bila provokacija :D
Sting
Posts: 253
Joined: 12/08/2004 19:22

#5

Post by Sting »

BigusDickus wrote:Oni sto su opsjedali Sarajevo niti pisu niti citaju. Oni podjednako ne znaju, ni cirilicu, ni latinicu, pa ne vidim smisao u nekim opcijama. Da je neko stavio flasu sljivovice ili krmka s jabukom u ustima na narodno pozoriste, to bi vec bila provokacija :D
Da i sto s tim? Treba ostaviti da pozoriste u Sarajevu bude napisano na plagijatu ruskog jezika?

Inace tko je direktor tog pozorista? Paravac?
Sting
Posts: 253
Joined: 12/08/2004 19:22

#6

Post by Sting »

BigusDickus wrote:Oni sto su opsjedali Sarajevo niti pisu niti citaju. Oni podjednako ne znaju, ni cirilicu, ni latinicu, pa ne vidim smisao u nekim opcijama. Da je neko stavio flasu sljivovice ili krmka s jabukom u ustima na narodno pozoriste, to bi vec bila provokacija :D
Da i sto s tim? Treba ostaviti da pozoriste u Sarajevu bude napisano na plagijatu ruskog jezika?

Inace ko je direktor tog pozorista? Paravac?
Sting
Posts: 253
Joined: 12/08/2004 19:22

#7

Post by Sting »

BigusDickus wrote:Oni sto su opsjedali Sarajevo niti pisu niti citaju. Oni podjednako ne znaju, ni cirilicu, ni latinicu, pa ne vidim smisao u nekim opcijama. Da je neko stavio flasu sljivovice ili krmka s jabukom u ustima na narodno pozoriste, to bi vec bila provokacija :D
Last edited by Sting on 19/08/2004 11:39, edited 1 time in total.
User avatar
pekarce
Posts: 263
Joined: 07/07/2004 14:15
Location: Buljin stream

#8

Post by pekarce »

A ko vas to podrzava vani? Beograd? Da nazalost vi ste ostali onakvi kakvi ste bili zato se necu iznenaditi ako oborite vlastiti svjetski rekord u biti pod opsadom u jednom gradu zato sto ste glupi bili prije te opsade i ostali ste izgleda glupi iz jednostavno razloga sto samo budala ne uci na tudjim ali i na svojim greskama. Pametan uci na tudjim greskama ali mu se moze desiti da jednom pogrijesi ali ipak ce uzeti pouku iz toga.
Pa chini mi se da bi upravo nedostatak tog cirilicnog natpisa bio povod na pomisao da nismo nishta nauchili iz ove golgote sto ne spopade. A sto se "vani' tiche, pa svijet je golemi sezhe dalje od Beograda i SAO kao sto su Sao Paolo i Sao Tome i Principe. :D
Sting
Posts: 253
Joined: 12/08/2004 19:22

#9

Post by Sting »

pekarce wrote:
A ko vas to podrzava vani? Beograd? Da nazalost vi ste ostali onakvi kakvi ste bili zato se necu iznenaditi ako oborite vlastiti svjetski rekord u biti pod opsadom u jednom gradu zato sto ste glupi bili prije te opsade i ostali ste izgleda glupi iz jednostavno razloga sto samo budala ne uci na tudjim ali i na svojim greskama. Pametan uci na tudjim greskama ali mu se moze desiti da jednom pogrijesi ali ipak ce uzeti pouku iz toga.
Pa chini mi se da bi upravo nedostatak tog cirilicnog natpisa bio povod na pomisao da nismo nishta nauchili iz ove golgote sto ne spopade. A sto se "vani' tiche, pa svijet je golemi sezhe dalje od Beograda i SAO kao sto su Sao Paolo i Sao Tome i Principe. :D
Sta ste nauculi iz te golgote? Da treba sjediti u kaficima i pricati boli me qrac nece mene i boli me qrac za moje vrijednije je tudje govno nego moje zlato dok ti narod kolju u Bijeljini? Da su vas bombardovali Marsovci? Sta ste stvarno naucili? Ja kako vidim blesaviji ste nego prije.
maraDONa
Posts: 276
Joined: 29/07/2004 09:39
Location: fc sarajevo

#10

Post by maraDONa »

cirilicu je ionako pregazilo vrijeme :roll:
ali mislim da bi bilo cool da je natpis na cirilici 8-)
bio bi to toliki apsurd da bi se moglo posmatrati kao neka umjetnicka zahebancija :-)
fakat bi orginalno bilo. 8) ozbiljno.
glasam za cirilicu ili arapsko pismo :D
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#11

Post by alek »

ako bojkotujete cirilicu, onda biste po toj logici trebali bojkotovati pola svijeta (iz najrazlicitijih razloga). odlicna je stvar pored latinice imati jos dva pisma (cirilica i bosancica). to je rijetkost i nema veze sa nacionalnim/nacionalistickim. stvar je bastine i beskrajno je dragocjeno.
Pravda30
Posts: 519
Joined: 15/02/2004 00:00
Contact:

#12

Post by Pravda30 »

BigusDickus wrote:Oni sto su opsjedali Sarajevo niti pisu niti citaju. Oni podjednako ne znaju, ni cirilicu, ni latinicu, pa ne vidim smisao u nekim opcijama. Da je neko stavio flasu sljivovice ili krmka s jabukom u ustima na narodno pozoriste, to bi vec bila provokacija :D
Jesi li siguran u to sto pises? razmisli....jos malo......
Eh "ruski pisac" o kome je dole rijec... Pa SANU koji je pokrovitelj "svetog plana"(zvanog velika Srbija)...
Radoslav Brdanin... da ne idem dalje..Lupetas


Izgleda da nije bilo dovoljno... Spremjte se na jos jednu turu!!!!!
BigusDickus
Posts: 3832
Joined: 09/07/2004 09:49
Location: Sarajevo
Contact:

#13

Post by BigusDickus »

Sto posto siguran u ono sto pisem. Svi ti koje si nabrojao su nepismeni. Njihova djela najbolje govore o tome. Da je drugacije i da su pismeni, nikad ne bi radili to sto rade. Kad govorim o pismenosti, ne mislim samo na njihovu sposobnost da prepoznaju i procitaju pojedina slova ili ih imitiraju na papiru. To moze svaki jaci OCR software + printer
Pravda30
Posts: 519
Joined: 15/02/2004 00:00
Contact:

#14

Post by Pravda30 »

BigusDickus wrote:Sto posto siguran u ono sto pisem. Svi ti koje si nabrojao su nepismeni. Njihova djela najbolje govore o tome. Da je drugacije i da su pismeni, nikad ne bi radili to sto rade. Kad govorim o pismenosti, ne mislim samo na njihovu sposobnost da prepoznaju i procitaju pojedina slova ili ih imitiraju na papiru. To moze svaki jaci OCR software + printer
Nasmijavas me.
SANU(srpska elita) je osnivac i pokrovitelj "svetog plana" kao sto vec rekoh, naravno i crkva nije daleko.a to

Seselj, Plavsic, Koljevic, Milosevic, Draskovic,Mladic, Brdanin, Krstic,Ostojic,...

Sve su to svijetli fakultetski obrazovani umovi.

Nepobitna je cinjenica da su o ovome krvavom pohodu ucestvovali SVI slojevi srpskog drustva. Od radnika, seljaka,postara,mehanicara,profesora, doktora,vojnika, politicara,filosofofa, psihologa,popa....



No nemam vrmena da razglabam o necu sto je ocigledno.
statijeba
Posts: 26
Joined: 08/01/2004 00:00
Contact:

#15

Post by statijeba »

srpska elita - mozak dzelata

nepismeni,polupismeni - tjelo dzelata

svjedocenje prezivjelog iz Ausvica:

"Mene nije tukao Himler,Hitler ili Gebels.Tukao me je bravar,moler,mljekar,stolar,apotekar,susjed..."

Sto se tice teme,ja nemam nista protiv cirilice i natpisa na zgradama.Time pokazujemo nasu toleranciju i velicinu.Jedini je problem za strance kako da se snadju pa je nuzno pored cirilice da budu i latinicni natpisi...
BigusDickus
Posts: 3832
Joined: 09/07/2004 09:49
Location: Sarajevo
Contact:

#16

Post by BigusDickus »

Ima i latinicni natpis, sa druge strane, tako da to nije problem.

A sto se tice nabrojanih "umova", to samo govori kakva sve stoka moze da zavrsi fakultet. Malo se udaljismo od teme, slazes li se?
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#17

Post by horns&drums »

Seselj, Plavsic, Koljevic, Milosevic, Draskovic,Mladic, Brdanin, Krstic,Ostojic,...
Ovi ljudi nemaju nikakve veze s pozoristem, a sa Sarajevom su izgubili davno.

Nego sting, sta mislis da se umjesto cirilice stavi recimo...arapski?
Sting
Posts: 253
Joined: 12/08/2004 19:22

#18

Post by Sting »

horns&drums wrote:
Seselj, Plavsic, Koljevic, Milosevic, Draskovic,Mladic, Brdanin, Krstic,Ostojic,...
Ovi ljudi nemaju nikakve veze s pozoristem, a sa Sarajevom su izgubili davno.

Nego sting, sta mislis da se umjesto cirilice stavi recimo...arapski?
Sta mislim da umjesto cirilice stavite arapski u Sarajevu na Narodnom Pozoristu?

Pa nista me to nece iznenaditi od Sarajlija. Zar mislis da bi se iznenadio kad bi sutra ugostili onog ruskog pjesnika sto vas je gadjao sa brda iz zabave? Jos bi se utrkivali ko ce mu se vise uvuci u guzicu i ko ce ispasti gluplji. Mislis da sam se iznenadio kad se Lagumdjija setao sa Djindjicem ili Svilanovicem po Sarajevu i bio im vodic koji im se je uvlacio u guzicu i to toliko da su mu iz nje virile samo pertle, a oni politicari iz zemlje koja ne samo sto mu je rasturila zemlju nego je umalo i njega ubila. Nije ni cudo sto se onda tad s njim sprdao Djindjic i zajebavao ga. Hajde reci imali jos takvih budala gdje? Ima u Sarajevu iz SDA.

Takodjer necu se iznenaditi ni za Radovana u Sarajevu kao pocasnog gradjanina.
Last edited by Sting on 19/08/2004 15:20, edited 1 time in total.
kame
Posts: 965
Joined: 15/02/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#19

Post by kame »

Hornse, cirilicni natpis ne treba uklanjati mada je on tu postavljen jer je u ocima onih koji su ga postavljali bio simbol srpstva.
statijeba
Posts: 26
Joined: 08/01/2004 00:00
Contact:

#20

Post by statijeba »

horns&drums wrote:
Seselj, Plavsic, Koljevic, Milosevic, Draskovic,Mladic, Brdanin, Krstic,Ostojic,...
Ovi ljudi nemaju nikakve veze s pozoristem, a sa Sarajevom su izgubili davno.

Nego sting, sta mislis da se umjesto cirilice stavi recimo...arapski?
To ti dodje isto,jer oba pisma su beskorisna u Europi.Samo sto je arapski bauk,nesto sto tebi strasno smeta mozda i gore nego ovim drugim kojim smeta cirilica.Ali nemoj se sekirati ostat ce cirilica iako je sve manje onih sto je znaju citati..
BigusDickus
Posts: 3832
Joined: 09/07/2004 09:49
Location: Sarajevo
Contact:

#21

Post by BigusDickus »

Daj kame ne provociraj :D
User avatar
morti
Posts: 1594
Joined: 23/03/2004 18:08
Location: Republika Peyton

#22

Post by morti »

alo ljudi,okanite se više ćirilice na pozorištu...ako nekome smeta nek se fino popne i skine je...al će je sutra sarajlije opet postaviti...neki ljudi fakat ne kontaju neke stvari,ovo nas čino samo bogatijim,imbecili...
Last edited by morti on 19/08/2004 15:28, edited 1 time in total.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#23

Post by horns&drums »

To ti dodje isto,jer oba pisma su beskorisna u Europi.Samo sto je arapski bauk,nesto sto tebi strasno smeta mozda i gore nego ovim drugim kojim smeta cirilica.Ali nemoj se sekirati ostat ce cirilica iako je sve manje onih sto je znaju citati..
Kako bolan? Da mi smeta ili se bojim otisao bih odavde. No nisu me cetnici uspjeli otjerati, nece ni mudzahedini.

p.s. kad smo vec kod pisma i cirilica, a pogotovo arapsko pismo su najljepsa pisma sto ih je covjek izmislio

Ali nemoj se sekirati ostat ce cirilica iako je sve manje onih sto je znaju citati..
Zvucis ponosno sto sve vise ljudi zaboravlja neko pismo. Svasta...
kame
Posts: 965
Joined: 15/02/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#24

Post by kame »

BigusDickus wrote:Daj kame ne provociraj :D
Samo kazem kako jeste. Cirilica je na pozoristu osvanula kad je doslo novo doba zapisavanja teritorije.
statijeba
Posts: 26
Joined: 08/01/2004 00:00
Contact:

#25

Post by statijeba »

"Zvucis ponosno sto sve vise ljudi zaboravlja neko pismo. Svasta"


Ne zaboravljaju ljudi vec ne uce nove generacije.Uce li Hrvati cirilicu?Nisu je ucili ni za Titovog doba a kamoli danas
Post Reply