Narodna skupština RS

Post Reply
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#151

Post by ld »

Tarikh1 wrote:
ld wrote:@alfomi

da nisi sreco moja bio na vozucoj ili ozrenu
mozda sam te ja bas tamo ranio,ako si bio slucajno u prnjavorskoj lakoj,onda zasigurno

posto kazs da si bio u vojsci,ajd ti nama sad objasni kako vi kontate da pripojite distrikt brcko rs-u
jer ako dodje do tog vaseg referenduma,pa i distriktu ce biti referendum,jer i oni imaju na to pravo,iduci vasom logikom
i naravno distrikt ce pripasti federaciji
zatim vi eto postenete neovisni,naravno niko vas nece priznati sem srbije i rusije
sa kojim dokumentima ce te vi iz recimo banja luke ici za begis
pa dobro vi ste nebeski narad pa cete nebom :-D

e da li ste spremni da ratujete za brcko???

i neko malo prije spomenu motor i MZ

pa uzmite 1996 i evo danas
1996 ste de fakto bili drzava
fiskalna politika,obavjestajna sluzba,vojska,policija,carine

i evo 2008 sve se skoro prenijelo na drzavni nivo,evo mic po mic ide i ta policija na drzavni nivo

pa za 12 godina sve je preslo na drzavni nivo

ja ne znam sta cekate vise,za koju godinu ostacete samo entitet na papiru
a i to ce se vremenom ukinuti

nego ajde sto prije proglasite tu neovisnost,prije nego vas stasna MZ i ,,turci,, i ,,ustase,, ne ukinu
Sta ti imas od skole?
slabo nesto,rat me zezno
pricam samo par stranih jezika
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#152

Post by Ahmmed »

alfomi wrote:
palermo wrote:
alfomi wrote:
Opet ti o borbi,bas si neki borben.
PS.A da si nadjes djevojku?
Našao ja djevojku prije sedamnaest godina, čsto onako tebi za informaciju.........a šta tebe sekira spominjanje borbe.........
Lijepo, zelim vam srecu!Sto se tice sikiracije uvezi borbe upravu si...u ratu sam bio do grla,proslo se svasta.Nisam nista radio cega bi se danas stidio danas.Ranjavan sam par puta od nekog ,,golorukog,, sa vasa strane ali vjerovatno je neko nahebo i od moje ruke. Kako god hvala Bogu ne mrzim nikoga.Ipak moram ti reci da vise volim fudbal,Ligu sampiona,recimo...Volim i sa djecom poigrati basket.
Znati igrati basket smatram znakom pismenosti.Uopste, vjerovao ili ne nevolim rat.
Ali to neznaci da bih dozvolio da me neko bije,sto smatram sasvim uredu.
Pored igranja basketa, jedan od znakova pismenosti je i ispravno pisanje negacija.
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#153

Post by ld »

@tarikh

pa drug ti napisa provokaciju i ja ti lijepo odgovorim sta imam od skole,pa zato sad ne nastavis da mi ukazes na moju eventualnu gresku i zbog cega si dobio zakljucak da sam neobrazovan
ako si ti vec obrazovan
ja sam uvijek u zivotu spreman da priznam gresku ako me neko argumentom u to uvjeri
User avatar
hik--meta
Posts: 349
Joined: 19/02/2008 16:29

#154

Post by hik--meta »

bezveze vam je ova polemika ljudi. ne mjenjate jedni drugima misljenje ni sekunde, samo se inatite jos vise...ista prica non-stop, jedni u klin, drugi u plocu.
feral.tribune
Posts: 864
Joined: 29/01/2008 17:23
Location: u uvali moga djetinjstva

#155

Post by feral.tribune »

kojot_genije wrote:
kv99 wrote:@ kojot

- Republika Sumska je nastala de facto na genocidu ako vec hoces da pazis na pravo
- Srbija de facto ne suradzuje sa Haskim tribunalom jer je to jedan od uslova potpisivanja dokumenta o suradnji sa EU i do sada je bio kamen spoticanja
- Zbog cega je bolje da je materijal iz Haga smjesti izvan BiH ? Da li da bi se lakse moglo tvrditi da se genocid u Srebrenici nikad nije dogodio ? Da su logori bili "kampovi za odmor" ? Da je Sarajevo "samo zebe bombardovalo" ? Da li je to "iskoristavanje samo jedne strane" ?
- Zbog cega neko ko je rodzen , odrastao i PROTIV svoje volje PROTJERAN ne bi mogao da ima pasos a neko ko nije rodzen u Srbiji,nikad nije bio
tamo, zivi u BiH i ima Srpski pasos ? Kazes da ne treba da im se da pasos jer glasaju za one koji zele sukobe a ne kompromis. Za koga si ti to glasao sa srpske strane pa da zeli kopromis ? Radikale ? Dodikove cetnike ? SDS ?
- BIH treba srpski narod ali joj ne trebaju oni koji omalovazavaju i mrze sve sto je Bosansko i Hercegovacko.
- A tu prijetnju o sukobima je VAS Vozd vec davno izjavio na Kosovu Polju a njegov sluga ponovio na sjednici skupstine u Sarajevu. Pa pogledaj gdje je zavrsio Vozd ( crko ko pseto sam u zatvoru) a drugi se krije po pecinama ( pravi srpski "heroj").
-Ne znam za takvu republiku.
Ti mora da si neki sumar cim si proglasio ovu republiku, mada danas to moze svako(Kosovo), mislim proglasiti republiku.
Inace Republika Srpska nije nastala na genocidu.
I dok god bude ovakvih lazi nece biti stabilne Bosne, a možda je i ne bude nikako ako se ovo nastavi.
Genocid se u odredjenoj mjeri desio u Srebrenici 95 i to zasluzuje svaku osudu i zlocinci treba biti kaznjeni.
Isto tako treba otvoreno osuditi Nasera Orica i njegove zlocince koji su odgovorni za smrt i protjerivanje vise od 1000 Srba.
Zlocin nema razlike.
Republika Srpska je nastala zbog volje Srba sa ove strane Drine da ostanu u Jugoslaviji a kasnije je postala instrument zastite Srpskog interesa u BIH.
Nastala je 92 a potvrdejna Dejtonom.
I to je to. Takodje ona ce i ostati, u BIH ili van nje, ti odluci.

Takodje tokom rata bilo je zlocina i etnickog ciscenja ali na svi stranama.
De reci mi gdje je to 95 postojala multietnicnost.
Onda po pravu cijela BIH je nastala na genocidu.
A bilo je i u Sarajevu zlocina i logora ( Viktor Bubanj, silos u Tarčinu, itd..).
Ja sa ovim ne opravdavam nicije zlocine al ne moze se gledati samo jedna strana.

Uglavnom sve zlocine treba osuditi kao i one koji su to izvrsavali, ali zlocin je individualna krivica a ne kolektivna, jedino jos postoji i komandna odgovornost.

Poenta je da mi sad trebamo da se dogovorimo kako cemo dalje.


-Ako Srbija ne saradjuje dovoljno sa Hagom to Hag ili EU treba rijesiti, sta ima BIH da se mijesa.


-Treba izvan BIH jer bi u BIH bilo u Sarajevu sto bi neki jednostrano koristili.
Evo nek bude u Banjaluci, tako je u BIH, ako zelis.

-Ja smatram da svi koji zive u BIH i imaju njeno državljanstvo ne trebaju imati nijedno drugo kao i da svi koji su vani a imaju strano državljanstvo ne treba imati BIH.
Inace najbolje da svi imaju 5 državljanstava pa da gledaju gdje ce sta uraditi.
Nek se svko pita samo za one prostore gdje sad trajno zivi.

-Republika Srpska treba Hrvatski i Bosnjacki narod ali joj ne trebaju oni koji mrze i omalovazavaju sve sto je Srpsko.

Ko je uopste prijetio sukobima.
Ja sam pricao o mirnom razdvajanju ako ne bude islo zajedno.
A znas koliko mene zaboli za te tvoje voždove.
Ja druže brinem o sebi.

Poenta je ili ćemo nastaviti sukobe što može voditi raspadu BIH ili ti prihvati RS a ja ću BIH pa uđemo u EU i da gledamo kako živjeti bolje.
Može?
Mi Bosanci ovako brojimo .Ubijeno 100 000 a protjerano milion .
A ti ? Protjerano i ubijemo 1000 Srba .Znaci da izmisljas i lazes , sanjas i fantaziras bas kao i Rada djokic koja je davala izvjestaj kako Davorin Popvic i Mirza Delibasic hrane lavove u Sarajevu sa srpsko nejaci .A velis genocid se desio u odredjenoj mjeri . :-? :? Tako nije rekao Haski sud nego ti sto te opet diskvlificira kao bilo kakvog sugovornika i tebe i onog ti ortyaka koji se smatra pismenim covjekom zato sto igra basket .I jos nesto da ti kaze .Mene bi bilo sramota sa tenkom , topom , haubicom , minobacem , orkanom , zoljom , PAM -om , PAt-om , mitraljezom ....napasti nenanouraznog komsiju koji mi nikad nista nije lose u zivvotu napravio osim sto je musliman .Ustase su vam Jasenovac napravile vi njima Vukovar ali vas to nije sprjecilo da pregovarate i dan danas surujte ne bi razvalili Bosnu i i unistili muslimane .To je vas karakter .Vi ste kukavice .Dok se spomene sukob i ti i ovaj basket amfilohije odmah spominjete ekonomiju i EU . Samo zapamti .Bosanci vam nece zaboraviti Srebrenicu , Manjacu , Omarsku , Keraterm , Sarajevo , Tuzlu , Bihac , Maglaj , Zvornik , Focu , 500 masovnih grobnica i hiljdu srusenih dzamija ....
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#156

Post by ld »

feral.tribune wrote:
kojot_genije wrote:
kv99 wrote:@ kojot

- Republika Sumska je nastala de facto na genocidu ako vec hoces da pazis na pravo
- Srbija de facto ne suradzuje sa Haskim tribunalom jer je to jedan od uslova potpisivanja dokumenta o suradnji sa EU i do sada je bio kamen spoticanja
- Zbog cega je bolje da je materijal iz Haga smjesti izvan BiH ? Da li da bi se lakse moglo tvrditi da se genocid u Srebrenici nikad nije dogodio ? Da su logori bili "kampovi za odmor" ? Da je Sarajevo "samo zebe bombardovalo" ? Da li je to "iskoristavanje samo jedne strane" ?
- Zbog cega neko ko je rodzen , odrastao i PROTIV svoje volje PROTJERAN ne bi mogao da ima pasos a neko ko nije rodzen u Srbiji,nikad nije bio
tamo, zivi u BiH i ima Srpski pasos ? Kazes da ne treba da im se da pasos jer glasaju za one koji zele sukobe a ne kompromis. Za koga si ti to glasao sa srpske strane pa da zeli kopromis ? Radikale ? Dodikove cetnike ? SDS ?
- BIH treba srpski narod ali joj ne trebaju oni koji omalovazavaju i mrze sve sto je Bosansko i Hercegovacko.
- A tu prijetnju o sukobima je VAS Vozd vec davno izjavio na Kosovu Polju a njegov sluga ponovio na sjednici skupstine u Sarajevu. Pa pogledaj gdje je zavrsio Vozd ( crko ko pseto sam u zatvoru) a drugi se krije po pecinama ( pravi srpski "heroj").
-Ne znam za takvu republiku.
Ti mora da si neki sumar cim si proglasio ovu republiku, mada danas to moze svako(Kosovo), mislim proglasiti republiku.
Inace Republika Srpska nije nastala na genocidu.
I dok god bude ovakvih lazi nece biti stabilne Bosne, a možda je i ne bude nikako ako se ovo nastavi.
Genocid se u odredjenoj mjeri desio u Srebrenici 95 i to zasluzuje svaku osudu i zlocinci treba biti kaznjeni.
Isto tako treba otvoreno osuditi Nasera Orica i njegove zlocince koji su odgovorni za smrt i protjerivanje vise od 1000 Srba.
Zlocin nema razlike.
Republika Srpska je nastala zbog volje Srba sa ove strane Drine da ostanu u Jugoslaviji a kasnije je postala instrument zastite Srpskog interesa u BIH.
Nastala je 92 a potvrdejna Dejtonom.
I to je to. Takodje ona ce i ostati, u BIH ili van nje, ti odluci.

Takodje tokom rata bilo je zlocina i etnickog ciscenja ali na svi stranama.
De reci mi gdje je to 95 postojala multietnicnost.
Onda po pravu cijela BIH je nastala na genocidu.
A bilo je i u Sarajevu zlocina i logora ( Viktor Bubanj, silos u Tarčinu, itd..).
Ja sa ovim ne opravdavam nicije zlocine al ne moze se gledati samo jedna strana.

Uglavnom sve zlocine treba osuditi kao i one koji su to izvrsavali, ali zlocin je individualna krivica a ne kolektivna, jedino jos postoji i komandna odgovornost.

Poenta je da mi sad trebamo da se dogovorimo kako cemo dalje.


-Ako Srbija ne saradjuje dovoljno sa Hagom to Hag ili EU treba rijesiti, sta ima BIH da se mijesa.


-Treba izvan BIH jer bi u BIH bilo u Sarajevu sto bi neki jednostrano koristili.
Evo nek bude u Banjaluci, tako je u BIH, ako zelis.

-Ja smatram da svi koji zive u BIH i imaju njeno državljanstvo ne trebaju imati nijedno drugo kao i da svi koji su vani a imaju strano državljanstvo ne treba imati BIH.
Inace najbolje da svi imaju 5 državljanstava pa da gledaju gdje ce sta uraditi.
Nek se svko pita samo za one prostore gdje sad trajno zivi.

-Republika Srpska treba Hrvatski i Bosnjacki narod ali joj ne trebaju oni koji mrze i omalovazavaju sve sto je Srpsko.

Ko je uopste prijetio sukobima.
Ja sam pricao o mirnom razdvajanju ako ne bude islo zajedno.
A znas koliko mene zaboli za te tvoje voždove.
Ja druže brinem o sebi.

Poenta je ili ćemo nastaviti sukobe što može voditi raspadu BIH ili ti prihvati RS a ja ću BIH pa uđemo u EU i da gledamo kako živjeti bolje.
Može?
Mi Bosanci ovako brojimo .Ubijeno 100 000 a protjerano milion .
A ti ? Protjerano i ubijemo 1000 Srba .Znaci da izmisljas i lazes , sanjas i fantaziras bas kao i Rada djokic koja je davala izvjestaj kako Davorin Popvic i Mirza Delibasic hrane lavove u Sarajevu sa srpsko nejaci .A velis genocid se desio u odredjenoj mjeri . :-? :? Tako nije rekao Haski sud nego ti sto te opet diskvlificira kao bilo kakvog sugovornika i tebe i onog ti ortyaka koji se smatra pismenim covjekom zato sto igra basket .I jos nesto da ti kaze .Mene bi bilo sramota sa tenkom , topom , haubicom , minobacem , orkanom , zoljom , PAM -om , PAt-om , mitraljezom ....napasti nenanouraznog komsiju koji mi nikad nista nije lose u zivvotu napravio osim sto je musliman .Ustase su vam Jasenovac napravile vi njima Vukovar ali vas to nije sprjecilo da pregovarate i dan danas surujte ne bi razvalili Bosnu i i unistili muslimane .To je vas karakter .Vi ste kukavice .Dok se spomene sukob i ti i ovaj basket amfilohije odmah spominjete ekonomiju i EU . Samo zapamti .Bosanci vam nece zaboraviti Srebrenicu , Manjacu , Omarsku , Keraterm , Sarajevo , Tuzlu , Bihac , Maglaj , Zvornik , Focu , 500 masovnih grobnica i hiljdu srusenih dzamija ....
:thumbup::thumbup:
:bih:

svaka cast
bas se pitam kako to da ovdje na ovom forumu ima pojedinaca,mislim da su bosnjaci,sve nesto pucaju neku suplju o suzivotu,miru,harmoniji,oprastanju,itd...
a u blizem komsiluku,npr.u slucaju sarajeva,samo preko brda ili na dobrinji imaju cetnike koji su ucestvovali u ubijanju djece i civila u sarajevu,srebrenici,podrinju
vjerovatno neki i u prijedoru i na drugim mjestima
dok se desetine tih ratnih zlocinaca seta slobodno rs-om kako da se covjek nada miru i nekoj sigurnosti
ajde manje vise za mene,kako ce biti nasoj djeci
da li ce ta nasa djeca dozivjeti ono sto smo mi dozivjeli
ne daj Boze nikom
i ti beskicmenjaci mi se stvarno gade,licemjeri,samo steta sto oni nisu osjetili milost i briznost cetnika u srebrenici
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#157

Post by ld »

ispravka
desetine hiljada tih cetnika se danas seta rs-om slobodno
samo u srebrenici je ucestvovalo oko 15 000 cetnika
i danas imamo par desetima njih optuzenih i osumljicenih za taj masakar
pa nije njih desetak ili dvadest moglo da ubije 8000 ljudi u par dana
kojot_genije
Posts: 13
Joined: 18/02/2008 17:42

#158

Post by kojot_genije »

feral.tribune wrote: Mi Bosanci ovako brojimo .Ubijeno 100 000 a protjerano milion .
A ti ? Protjerano i ubijemo 1000 Srba .Znaci da izmisljas i lazes , sanjas i fantaziras bas kao i Rada djokic koja je davala izvjestaj kako Davorin Popvic i Mirza Delibasic hrane lavove u Sarajevu sa srpsko nejaci .A velis genocid se desio u odredjenoj mjeri . :-? :? Tako nije rekao Haski sud nego ti sto te opet diskvlificira kao bilo kakvog sugovornika i tebe i onog ti ortyaka koji se smatra pismenim covjekom zato sto igra basket .I jos nesto da ti kaze .Mene bi bilo sramota sa tenkom , topom , haubicom , minobacem , orkanom , zoljom , PAM -om , PAt-om , mitraljezom ....napasti nenanouraznog komsiju koji mi nikad nista nije lose u zivvotu napravio osim sto je musliman .Ustase su vam Jasenovac napravile vi njima Vukovar ali vas to nije sprjecilo da pregovarate i dan danas surujte ne bi razvalili Bosnu i i unistili muslimane .To je vas karakter .Vi ste kukavice .Dok se spomene sukob i ti i ovaj basket amfilohije odmah spominjete ekonomiju i EU . Samo zapamti .Bosanci vam nece zaboraviti Srebrenicu , Manjacu , Omarsku , Keraterm , Sarajevo , Tuzlu , Bihac , Maglaj , Zvornik , Focu , 500 masovnih grobnica i hiljdu srusenih dzamija ....
Ma broj ti kako hoćeš, ja matematiku dobro znam a još sam po nacionalnosti Srbin, možeš misliti, al usput i Bosanac geografski.

Evo ukratko za kraj.

Jesam li ja bio u ratu?
Nisam.

Je li se u Srebrenici desio genocid?
Jeste.

Hoću li ja pristati na ukidanje Republike Srpske?
Neću.

Može li se ukinuti Republika Srpska bez pristanka Srba?
Ne može.

Je li srpska vlast pristala da gradi BIH ako RS ne bude ugrožavana?
Jeste.

Ko sad može napraviti BIH stabilnom?
Bošnjaci ako prihvate RS kao neupitni dio BIH.

Jel jasno dovoljno?

Dalje nema, ovo je sva priča i poenta.

Koji je zaključak?
Samo jedno pitanje: Hoće li Bošnjaci prihvatiti Republiku Srpsku kao neupitni dio BIH.

Dva odgovora:
a) DA - znači stabilnost u BIH, ulazak u EU, ekonomski razvoj i bolji život za sve i jedino tako BIH može opstati.
b) NE - znači nastavak sukoba, nema EU, nema razvoja osim bogaćenja političara i nema boljeg života ( političarima je i sad super život pa ni ne moraju se puno truditi)
Takođe ovo bi značilo stvaranje neodrživog stanja i kako rat nije realan, zbog MZ-a, vjerovatno bi došlo do raspada BIH al to bi nas samo još unazadilo.
Last edited by kojot_genije on 24/02/2008 01:14, edited 1 time in total.
kojot_genije
Posts: 13
Joined: 18/02/2008 17:42

#159

Post by kojot_genije »

jeza u ledja wrote:Jojjjjjjj :x

Do kad ce se vrijeme provoditi o raspravi da li treba ukinuti entitet ili da li isti treba da se odvoji????????????????????????????

Zar ne vidite da stojimo u mjestu?!?!

DO KAD?!?!! :-x
Sve dok i na jednoj strani bude većina onih koji ne prihvataju trenutno realno stanje koje samo po sebi posljedica kompromisa.

A dužnost realista je da probude ostale iz sna da bi prestala ova uzaludna rasprava.
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#160

Post by elSaik »

kojot_genije wrote: b) NE - znači nastavak sukoba, nema EU, nema razvoja osim bogaćenja političara i nema boljeg života ( političarima je i sad super život pa ni ne moraju se puno truditi)
Takođe ovo bi značilo stvaranje neodrživog stanja i kako rat nije realan, zbog MZ-a, vjerovatno bi došlo do raspada BIH al to bi nas samo još unazadilo.
Znači: bolje mrtav gladan sa RS, nego sit bez RS. :thumbup:
kojot_genije
Posts: 13
Joined: 18/02/2008 17:42

#161

Post by kojot_genije »

elSaik wrote: Znači: bolje mrtav gladan sa RS, nego sit bez RS. :thumbup:
Može se i ovako gledati s druge strane.
Znači: bolje mrtav gladan bez RS,a možda i bez BIH, nego sit sa RS i BIH.
feral.tribune
Posts: 864
Joined: 29/01/2008 17:23
Location: u uvali moga djetinjstva

#162

Post by feral.tribune »

kojot_genije wrote:
feral.tribune wrote: Mi Bosanci ovako brojimo .Ubijeno 100 000 a protjerano milion .
A ti ? Protjerano i ubijemo 1000 Srba .Znaci da izmisljas i lazes , sanjas i fantaziras bas kao i Rada djokic koja je davala izvjestaj kako Davorin Popvic i Mirza Delibasic hrane lavove u Sarajevu sa srpsko nejaci .A velis genocid se desio u odredjenoj mjeri . :-? :? Tako nije rekao Haski sud nego ti sto te opet diskvlificira kao bilo kakvog sugovornika i tebe i onog ti ortyaka koji se smatra pismenim covjekom zato sto igra basket .I jos nesto da ti kaze .Mene bi bilo sramota sa tenkom , topom , haubicom , minobacem , orkanom , zoljom , PAM -om , PAt-om , mitraljezom ....napasti nenanouraznog komsiju koji mi nikad nista nije lose u zivvotu napravio osim sto je musliman .Ustase su vam Jasenovac napravile vi njima Vukovar ali vas to nije sprjecilo da pregovarate i dan danas surujte ne bi razvalili Bosnu i i unistili muslimane .To je vas karakter .Vi ste kukavice .Dok se spomene sukob i ti i ovaj basket amfilohije odmah spominjete ekonomiju i EU . Samo zapamti .Bosanci vam nece zaboraviti Srebrenicu , Manjacu , Omarsku , Keraterm , Sarajevo , Tuzlu , Bihac , Maglaj , Zvornik , Focu , 500 masovnih grobnica i hiljdu srusenih dzamija ....
Ma broj ti kako hoćeš, ja matematiku dobro znam a još sam Srbin, možeš misliti.

Evo ukratko za kraj.

Jesam li ja bio u ratu?
Nisam.

Je li se u Srebrenici desio genocid?
Jeste.

Hoću li ja pristati na ukidanje Republike Srpske?
Neću.

Može li se ukinuti Republika Srpska bez pristanka Srba?
Ne može.

Je li srpska vlast pristala da gradi BIH ako RS ne bude ugrožavana?
Jeste.

Ko sad može napraviti BIH stabilnom?
Bošnjaci ako prihvate RS kao neupitni dio BIH.

Jel jasno dovoljno?

Dalje nema, ovo je sva priča i poenta.

Koji je zaključak?
Samo jedno pitanje: Hoće li Bošnjaci prihvatiti Republiku Srpsku kao neupitni dio BIH.

Dva odgovora:
a) DA - znači stabilnost u BIH, ulazak u EU, ekonomski razvoj i bolji život za sve i jedino tako BIH može opstati.
b) NE - znači nastavak sukoba, nema EU, nema razvoja osim bogaćenja političara i nema boljeg života ( političarima je i sad super život pa ni ne moraju se puno truditi)
Takođe ovo bi značilo stvaranje neodrživog stanja i kako rat nije realan, zbog MZ-a, vjerovatno bi došlo do raspada BIH al to bi nas samo još unazadilo.
Ja cu ti reci .Nikad ti nijedan bosanski musliman nece prihvatiti postojanje tzv rs , teritorije koja je ukradena , okupirana , teritorije koja je natoljena krvlju nevinih ljudi samo zato sto se tebi ta imana ne svidjaju .Tu je zakalno , metkom u lobanju umoreno sto hiljada ljudi .tu su ljude potkivali , i nabijali na kolac .Tu su ljude kasapili i s s njima svinje hranili .Tu ne mozes kramp ubosti da ne udarios u ljudsku kost .Tu se silovalo i pljacljaklo .Cetnici su 4 godine drzali pod opsadom bosanske gradove .1316 djece je ubijeno u Sarajevu .4 godine ste snajperima gadjali ljude i djecu .Kako vam nije dosadilo .Meni je hrana dosadila a cetnicima nije dosadio da pucaju po Sarajevu i ostalim gradovima 4 godine .Po civilima ... .Da si covjek sam bi srusio tu genocidnu tvorevinu koja lezi na 500 masovnih grobnica .tu okolo tebe leze tvoji skolski drugovi sram te bilo :x :x
fubarady
Posts: 12
Joined: 07/02/2008 00:21

#163 užas

Post by fubarady »

ja ču samo reči da kojot nikad nije uhvatio pticu trkačicu
:lol: :lol: :lol: :lol:
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#164

Post by Leonid Breznjev »

momci, hajmo malo smirit' adrenalin! :)
kojot_genije
Posts: 13
Joined: 18/02/2008 17:42

#165

Post by kojot_genije »

feral.tribune wrote: Ja cu ti reci .Nikad ti nijedan bosanski musliman nece prihvatiti postojanje tzv rs
Dobro ti onda nemoj.
Ovo je demokratija možeš birati, DA ili NE al trebaš i znati posljedice oba odgovora.

Ako preko 50% Bošnjaka kaže NE doće do opcije B, kraj je tad neizvjesan.
Meni je lično žao zbog ovog ali vaš izbor.

fubarady wrote:ja ču samo reči da kojot nikad nije uhvatio pticu trkačicu
:lol: :lol: :lol: :lol:
Bio ja davno jedan crtani gdje ju je uhvatio al je samo jednom prikazan.
Znam da tad nisam mogao vjerovati.
Čitao sam kasnije da je neko dao velike pare za tu epizodu da se snimi.
Mala digresija al zabava nije na odmet.

Arslane: Ne brini mirni smo mi momci, nadam se. :?
fubarady
Posts: 12
Joined: 07/02/2008 00:21

#166 užas opet

Post by fubarady »

čuj smanji adrenalin
pa on ovdje teče u venama više od krvi
vidiš da se provode demokratski procesi od 90 godine
samo da hoče popustit sa tom demokratijom sje...a nas pravo :-)
fubarady
Posts: 12
Joined: 07/02/2008 00:21

#167

Post by fubarady »

fubarady wrote:ja ču samo reči da kojot nikad nije uhvatio pticu trkačicu
:lol: :lol: :lol: :lol:
Bio ja davno jedan crtani gdje ju je uhvatio al je samo jednom prikazan.
Znam da tad nisam mogao vjerovati.
Čitao sam kasnije da je neko dao velike pare za tu epizodu da se snimi.
Mala digresija al zabava nije na odmet.

to je tražio neko ko još uvjek ko ti ne shvata da to nije pravo to je samo cartoon ! fiction !
feral.tribune
Posts: 864
Joined: 29/01/2008 17:23
Location: u uvali moga djetinjstva

#168

Post by feral.tribune »

kojot_genije wrote:
feral.tribune wrote: Ja cu ti reci .Nikad ti nijedan bosanski musliman nece prihvatiti postojanje tzv rs
Dobro ti onda nemoj.
Ovo je demokratija možeš birati, DA ili NE al trebaš i znati posljedice oba odgovora.

Ako preko 50% Bošnjaka kaže NE doće do opcije B, kraj je tad neizvjesan.
Meni je lično žao zbog ovog ali vaš izbor.

fubarady wrote:ja ču samo reči da kojot nikad nije uhvatio pticu trkačicu
:lol: :lol: :lol: :lol:
Bio ja davno jedan crtani gdje ju je uhvatio al je samo jednom prikazan.
Znam da tad nisam mogao vjerovati.
Čitao sam kasnije da je neko dao velike pare za tu epizodu da se snimi.
Mala digresija al zabava nije na odmet.

Arslane: Ne brini mirni smo mi momci, nadam se. :?
Vidio sam 1992 -1995 kako nas zalite .Sto ste se nesto smekasali i postali emotivni .Da mi je znati zasto ? Nemoj me zaliti molim te !
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#169

Post by Leonid Breznjev »

@kojot nema veze sto ste mirni.. ja necu da se nadam.. ne vjerujem u nadu.. ubijana je od '92-'96.. mada je vec '94 bila na izdahu, nestala je tek '96.. nakon duge i bolne smrti..





necu vas opominjati, mislim da nije potrebno.. dodje li do vrijedjanja, pljuvanja i slicnog letite bez opomene..

hvala na razumijevanju
artzy
Posts: 839
Joined: 03/01/2005 05:52

#170

Post by artzy »

kojot_genije wrote:
jeza u ledja wrote:Jojjjjjjj :x

Do kad ce se vrijeme provoditi o raspravi da li treba ukinuti entitet ili da li isti treba da se odvoji????????????????????????????

Zar ne vidite da stojimo u mjestu?!?!

DO KAD?!?!! :-x
Sve dok i na jednoj strani bude većina onih koji ne prihvataju trenutno realno stanje koje samo po sebi posljedica kompromisa.

A dužnost realista je da probude ostale iz sna da bi prestala ova uzaludna rasprava.
Апартхејд није прихватљив као "реално стање". Цијела БиХ припада свима. Ентитет не мозе припадати само једном народу. Ентитет не мозе имати име једног народа јер су и други народи једнако конститутивни...

Прица да је рс у ствари република и дрзава и да су само Срби ту своји на свом производи нестабилност...

Треба ли направит цртани да буде јасније?
kijameta
Posts: 1291
Joined: 08/08/2007 10:13

#171

Post by kijameta »

kojot_genije wrote:
feral.tribune wrote: Mi Bosanci ovako brojimo .Ubijeno 100 000 a protjerano milion .
A ti ? Protjerano i ubijemo 1000 Srba .Znaci da izmisljas i lazes , sanjas i fantaziras bas kao i Rada djokic koja je davala izvjestaj kako Davorin Popvic i Mirza Delibasic hrane lavove u Sarajevu sa srpsko nejaci .A velis genocid se desio u odredjenoj mjeri . :-? :? Tako nije rekao Haski sud nego ti sto te opet diskvlificira kao bilo kakvog sugovornika i tebe i onog ti ortyaka koji se smatra pismenim covjekom zato sto igra basket .I jos nesto da ti kaze .Mene bi bilo sramota sa tenkom , topom , haubicom , minobacem , orkanom , zoljom , PAM -om , PAt-om , mitraljezom ....napasti nenanouraznog komsiju koji mi nikad nista nije lose u zivvotu napravio osim sto je musliman .Ustase su vam Jasenovac napravile vi njima Vukovar ali vas to nije sprjecilo da pregovarate i dan danas surujte ne bi razvalili Bosnu i i unistili muslimane .To je vas karakter .Vi ste kukavice .Dok se spomene sukob i ti i ovaj basket amfilohije odmah spominjete ekonomiju i EU . Samo zapamti .Bosanci vam nece zaboraviti Srebrenicu , Manjacu , Omarsku , Keraterm , Sarajevo , Tuzlu , Bihac , Maglaj , Zvornik , Focu , 500 masovnih grobnica i hiljdu srusenih dzamija ....
Ma broj ti kako hoćeš, ja matematiku dobro znam a još sam po nacionalnosti Srbin, možeš misliti, al usput i Bosanac geografski.

Evo ukratko za kraj.

Jesam li ja bio u ratu?
Nisam.

Je li se u Srebrenici desio genocid?
Jeste.

Hoću li ja pristati na ukidanje Republike Srpske?
Neću.

Može li se ukinuti Republika Srpska bez pristanka Srba?
Ne može.

Je li srpska vlast pristala da gradi BIH ako RS ne bude ugrožavana?
Jeste.

Ko sad može napraviti BIH stabilnom?
Bošnjaci ako prihvate RS kao neupitni dio BIH.

Jel jasno dovoljno?

Dalje nema, ovo je sva priča i poenta.

Koji je zaključak?
Samo jedno pitanje: Hoće li Bošnjaci prihvatiti Republiku Srpsku kao neupitni dio BIH.

Dva odgovora:
a) DA - znači stabilnost u BIH, ulazak u EU, ekonomski razvoj i bolji život za sve i jedino tako BIH može opstati.
b) NE - znači nastavak sukoba, nema EU, nema razvoja osim bogaćenja političara i nema boljeg života ( političarima je i sad super život pa ni ne moraju se puno truditi)
Takođe ovo bi značilo stvaranje neodrživog stanja i kako rat nije realan, zbog MZ-a, vjerovatno bi došlo do raspada BIH al to bi nas samo još unazadilo.
Kojim cinom je iko iz Bosne osporio rs pred zasjedanje skupstine rs :? :? :? :?
Hajde da zaboravimo price o genocidu,nego onako ostale stvari.
Zasto je rs vazna za Srbe a Sarajevo nije :? U Sarajevu je zaposlen najveci broj stanovnika rs poslije Banja Luke.
Zasto Srbi sa Pala i Sokoca umiru u neuslovnoj Kasindolskoj bolnici ili prilikom transporta u Beograd umjesto da se lijece u Kosevskoj bolnici,koju su svojim parama izgradili.
Zasto vecinske srpske opcine poput Drvara i Grahova treba da ostanu u federaciji.
Posto je Brcko distrikt i pripada BiH,kako mislite transportovati robu u Banja Luku ?
rs je entitet,republika,DRZAVA ali svih naroda koji tamo zive,Bosnjaci imaju pravo na donosenje odluka koncenzusom.
rs nije stvorena polaganim historijskim razvojem i nije jedna ekonomska-privredna cjelina,nego je stvorena u oslobodilackom ratu srpskog naroda,jedino je problem sto nisu oslobodili dosta teritorije :D :D da bi mogli opstati kao samostalna cjelina .
Kome ce rafinerija u Brodu i Modrici prodavat proizvode ?
Posto je junacka vojska rs :D :D oslobodila uglavnom ruralne krajeve,a Turci :D :D kontrolisu skoro sve velike gradove i sve komunikacije,kome cete prodavati poljoprivredne proizvode.Madzarskoj,Rumuniji :D :D :D
rs je najvece zlo za srpski narod, a ne za ostale narode,sto duze bude trajala,ja cu licno biti sretniji.
Sretna vam rs a inace rs je srce Srbije :D :D ako ga budu branili onako zestoko,hrabro i pozrtvovano kao Kosovo.Bacajuci se golim tijelima pod tenkove NATO agresora :D :D :D ,nece biti zanimljivo.
Da mi je neko rekao prije 20 godina da ce Srbi pobjeci sa Kosova bez ispaljenog metka,pljunuo bih ga.
Sta god ti ili bilo ko tvoj pricao,nemate vi srca da izadzete pred Turke :D :D
A to je konacnica svake politicke price,ko ima veca muda na strasnom mjestu duze stajati a vasa muda su ko u pauka :D :D :D
Enjoy life in Bosnia :D :D :D
Tarikh1
Posts: 23
Joined: 04/12/2007 17:22
Location: Sarajevo

#172

Post by Tarikh1 »

kojot_genije wrote:
feral.tribune wrote: Mi Bosanci ovako brojimo .Ubijeno 100 000 a protjerano milion .
A ti ? Protjerano i ubijemo 1000 Srba .Znaci da izmisljas i lazes , sanjas i fantaziras bas kao i Rada djokic koja je davala izvjestaj kako Davorin Popvic i Mirza Delibasic hrane lavove u Sarajevu sa srpsko nejaci .A velis genocid se desio u odredjenoj mjeri . :-? :? Tako nije rekao Haski sud nego ti sto te opet diskvlificira kao bilo kakvog sugovornika i tebe i onog ti ortyaka koji se smatra pismenim covjekom zato sto igra basket .I jos nesto da ti kaze .Mene bi bilo sramota sa tenkom , topom , haubicom , minobacem , orkanom , zoljom , PAM -om , PAt-om , mitraljezom ....napasti nenanouraznog komsiju koji mi nikad nista nije lose u zivvotu napravio osim sto je musliman .Ustase su vam Jasenovac napravile vi njima Vukovar ali vas to nije sprjecilo da pregovarate i dan danas surujte ne bi razvalili Bosnu i i unistili muslimane .To je vas karakter .Vi ste kukavice .Dok se spomene sukob i ti i ovaj basket amfilohije odmah spominjete ekonomiju i EU . Samo zapamti .Bosanci vam nece zaboraviti Srebrenicu , Manjacu , Omarsku , Keraterm , Sarajevo , Tuzlu , Bihac , Maglaj , Zvornik , Focu , 500 masovnih grobnica i hiljdu srusenih dzamija ....
Ma broj ti kako hoćeš, ja matematiku dobro znam a još sam po nacionalnosti Srbin, možeš misliti, al usput i Bosanac geografski.

Evo ukratko za kraj.

Jesam li ja bio u ratu?
Nisam.

Je li se u Srebrenici desio genocid?
Jeste.

Hoću li ja pristati na ukidanje Republike Srpske?
Neću.

Može li se ukinuti Republika Srpska bez pristanka Srba?
Ne može.

Je li srpska vlast pristala da gradi BIH ako RS ne bude ugrožavana?
Jeste.

Ko sad može napraviti BIH stabilnom?
Bošnjaci ako prihvate RS kao neupitni dio BIH.

Jel jasno dovoljno?

Dalje nema, ovo je sva priča i poenta.

Koji je zaključak?
Samo jedno pitanje: Hoće li Bošnjaci prihvatiti Republiku Srpsku kao neupitni dio BIH.

Dva odgovora:
a) DA - znači stabilnost u BIH, ulazak u EU, ekonomski razvoj i bolji život za sve i jedino tako BIH može opstati.
b) NE - znači nastavak sukoba, nema EU, nema razvoja osim bogaćenja političara i nema boljeg života ( političarima je i sad super život pa ni ne moraju se puno truditi)
Takođe ovo bi značilo stvaranje neodrživog stanja i kako rat nije realan, zbog MZ-a, vjerovatno bi došlo do raspada BIH al to bi nas samo još unazadilo.
Hoce, al da se omoguci zakonski policajcu da kad neko pali zastavu BiH pred grupom policajaca, da ostane bez bubrega.
Tad ce se priznati RS.
Kad neko stavi transparent od 50 metara NOZ ZICA SREBRENICA, i hladno uinese taj transparent na tribine, a da belaj bude veci jos hladnije ga iznese,eh kad takva osoba dobije 20 godina zatvora, onda je RS bolji dio BiH.
Da se zakonom odredi da je krivicno djelo negiranje zlocina genocida u Srebrenici. Njemci su pobili milione Jevreja, pa danas imaju zakon da je negiranje tih zlocina krivicno djelo, i to jako tesko krivicno djelo.
Da na javnim institucijama u RS, na onoim bakrenim tablama se nadje prvo ime BiH pa onda tog entiteta.
Da se 5 godina uzastopno svaki dana na RTRS vrti jedna reklama edukacionog karaktera, koja ce neobrazovanom stanovnistvu RS ukazati na raziliku izmedju drzave i entiteta.
TO KAD SE DESI JA SAM ZA TO DA SE I GLAVNI GRAD SMJESTI U RS!
sarajlija86
Posts: 14
Joined: 17/02/2008 06:13

#173

Post by sarajlija86 »

Ja shvatam ljude koji misle da sve mora da bude status kvo ili da nam bude R. Bosne i Hercegovine. I ja sam za jednu Bosnu jednu multietnicku bosnu i hercegovinu. Ali nemozemo mi ovdje govoriti narodu kako da se osjeca. Prije nekoliko dana je postojalo nesto sto se zove pravo i jedan svejtsi poredak koji se nije mjenja vise desetljeca. Ali neki dan kad je amerika priznala nezavisno "kosova" to je znacilo pocetak jedne nove ere.

Ovo naravno neide svakom u prilog ali zbog toga sto amerika moze da radi kako hoce ona je nama nanjela najvece stetu koju je mogla. Jadnoj Bosni i Hercegovina srca polako prestaje da kuca! Zbog cega zbog tga sto ameri hoce baze na nezavisnom kosovu.

Znalo se je odmah da kad ameri priznaju kosovo to ce znaciti kraj ove bosne koja nam je poznata. Ovo znaci podjela po etnickim granicama. To znaci prestanaka projekta multietnicnosti i sasvim jedan novi pocetak svjetskog prava.

Dalice nam biti mnogo bolje? To neznam i bojim se da idemo na gore, zbog toga sto na kosovu moze ibit rat a takodjer i ovdje u BiH. Pa ljudi zna se da nam zapad ovdje pusta probne balone koje ce kasnije pusiti u svijet.

Ja mislim da ce ovako da se razvije situacija:
Kosovo nezavisno ali sjeverno kosovo ostaje u sastvu srbije jer su tu vecinom srbi. Sto znaci da granaca je Ibra.

Kasnije Republika Srpska (koja nema pravo na ocjepljenje ali ni to nije imalo ni Kosovo på rezolucij 1244 a kamal po svjetskom pravo jer su tamo siptari manjina a ovdje su srbi konstitutivni narod sto znaci da srbi i onako imaju vece pravo iako ga nemaju po dejtonu) Sto znaci ako se moze krsiti sve moze i dejton. Ovo je cista logika.

Potom ce i hravti traziti svoj status u federacij i tu mozda vec isto kao srbi se odcijepiti i prikljuiti majci hrvatskoj.

Nastava je logican, 40% makedonije postaje dio albanije, takodjer i sjeverna grcka se odcijepi od grcke.

Mislio sam mozda i Vojvodina od srbije ali tamo je velika vecina srba tako nemoze da nisu hravti protjerali onoliko srba iz hrvatske mozda bi i madjari mogli sta ali sada nista od toga...

Crna gora se podjeili, sjeverni dio se odcijepi i pripoji srbij, takodjer i boka kotorska koja ima 70% srba.

Ali ako se sve ovo desi pitanje je hocemoli svi ratovati i jeli ovo pocetak jednog novog svjetskograta? WW3? Ovo je samo bila mala analiza balkana a sada ima koliko god mjesta na svijetu gdje se ovako nesto moze desiti.

Ali tako nam je, svi hoce da podje ovdje pa da se onda siri po planeti...
Ovo je moje misljenje i ja ovako mislim da ce da bude ukoliko pobjedi politika podjele po etnickim granicama. Ovo nije dobro za nikoga ali ako nam amerika ovo uradi onda ce se obogatiti, do njih nece doi oni ce nam samo prodavati oruzije ili ce nas porobiti i mi cemo biti njihova kolonija..
User avatar
cogni
Posts: 1479
Joined: 01/09/2007 12:17

#174 Re: Narodna skupština RS

Post by cogni »

madner wrote:
Razlika izmedu sviceriskih kantona i RS je u tome sto svacarska ima upravo gradanski model. Tj. ne postoji niti jedna eksplicitna odredba po kojoj bi se francuzi stitili od njemaca. Nema biranja po nacionalnom klucu, nema diskriminacije po istom.
Svi mehanizimi zastite su pasivni, tj. majoritet jednog naroda koji zivi na tim kantonima osigurava da ce oni imati neki glas, ali ne vrijede vise ni manje.

To bi mogao biti model za Bosnu.
Upravo za takav model se zalaze RS.
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#175

Post by Epitop »

Velikosrpska ideja nije dobila vjetar u krila kao što su očekivali proglašenjem nezavisnosti Kosova. Neka sad SPONA organizuje masovne proteste širom entita RS-a, a govorili su nam kako oni nisu u stanju da kontrolišu emocije od strane naroda u vezi nezavisnosti Kosova. Meni se čini da u entitetu RS žive ljudi hladniji od Norvežana , nešto mi ne pokazuju emocije vezano za ovo pitanje. Svi oni koji žele da razvale BiH koriste ovo kao zadnju priliku jer znaju da nema više mitova i znaju oni dobro da su svakim danom sve slabiji.
Tresla se gora rodio se miš.
Post Reply