Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
suspect_zero
Posts: 25680
Joined: 11/10/2008 21:45

#9451 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by suspect_zero »

Bloo wrote: 19/11/2020 23:22
suspect_zero wrote: 19/11/2020 23:20 Ovako smo (većina) glasali za Hadžibajrića da ne damo Pušini.....a vala i Hadžibajrića dosta, četvrti mandat previše.
Treba zakonom zabraniti, dva mandata i vozdra
Kako ćeš se njega kutarisati? :| Čovjek je fuckin mafija...dobro uvezana.
Prije ću ja u grob, nego što će on siČi sa pozicije. Na žalost.
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sar ... ice-495091

Malo se svađaju malo se mire :-?

Ne znam što prvi link neće, elem, mislim da se razumijemo.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#9452 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by invincible1921 »

HomeSweetHome wrote: 19/11/2020 23:26 Treba ograničiti na dva mandata, slazem se. Da je zlatan, vala dodije. Znamo svi da mu nije maslo za Ramazana, ali glasali smo, nismo imali puno izbora.
Zasto se ovoliko broje glasovi za OV? Je li moguce da namotavaju? Nesto ne mogu da vjerujem da NiP to ne bi znao i reagovao...
Ovo sto Hadzibajric radi u SG da je neko iz SDA vjerovatno bi odavno zavrsilo svakodvnim objavama na klixu ,N1, avdo bi se ukljucio...vako kontra sda pa ko biva dobar je...a covjek privatizovao opstinu
suspect_zero
Posts: 25680
Joined: 11/10/2008 21:45

#9453 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by suspect_zero »

invincible1921 wrote: 19/11/2020 23:47
HomeSweetHome wrote: 19/11/2020 23:26 Treba ograničiti na dva mandata, slazem se. Da je zlatan, vala dodije. Znamo svi da mu nije maslo za Ramazana, ali glasali smo, nismo imali puno izbora.
Zasto se ovoliko broje glasovi za OV? Je li moguce da namotavaju? Nesto ne mogu da vjerujem da NiP to ne bi znao i reagovao...
Ovo sto Hadzibajric radi u SG da je neko iz SDA vjerovatno bi odavno zavrsilo svakodvnim objavama na klixu ,N1, avdo bi se ukljucio...vako kontra sda pa ko biva dobar je...a covjek privatizovao opstinu
Baš, al' nije imao nikakvu konkurenciju.....mislila sam da će NiP nekog svog progurati, a oni se udruže.
Struktura zaposlenih je najgora u čitavom kantonu, polupismeni, informatički tatalno nepismeni čak i ona dva-tri iz IT sektora, šalteruše bez kodeksa ponašanja i oblačenja, namještaj još iz Juge, osvjetljenje nikakvo.....u Centru je to fakat na nivou, u SG umrlo sve kad i Tito.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#9454 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HomeSweetHome »

Pa zar nisu renovirali zgradu? Nisam isla ali znam da se renoviralo.
Mislim da i NiP a pogotovo Konakovic znaju sve o Hadzibajricu ali da nisu imali drugog izbora.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5948
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#9455 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by studiorum_tuzlaensis »

Hadzibajric je ogledalo Starog Grada. Jeste li vi ikad dan u mahali proveli? O životu da ne govorim. Tu načelnik može biti samo on ili neko poput njega ili gori od njega. Nemojte očekivat da će tu ikad proći haustorske ili neke druge foluške, narod iz SG bira načelnika direktno. :)
suspect_zero
Posts: 25680
Joined: 11/10/2008 21:45

#9456 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by suspect_zero »

HomeSweetHome wrote: 20/11/2020 00:51 Pa zar nisu renovirali zgradu? Nisam isla ali znam da se renoviralo.
Mislim da i NiP a pogotovo Konakovic znaju sve o Hadzibajricu ali da nisu imali drugog izbora.
Fasadu su stavili, nisam ulazila od prošle godine....al' nešto ne vjerujem da se pita i ćevapi ne osjete iz svake kancelarije, kao i da su popravili "pao nam je sistem, hajd u opštinu Centar pa kod njih to izvadi" .....volila bi' da griješim.
Slažem se da Konaković zna sve o Hadžibajriću i mislim da će se kad tad popičkarat.
suspect_zero
Posts: 25680
Joined: 11/10/2008 21:45

#9457 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by suspect_zero »

studiorum_tuzlaensis wrote: 20/11/2020 00:59 Hadzibajric je ogledalo Starog Grada. Jeste li vi ikad dan u mahali proveli? O životu da ne govorim. Tu načelnik može biti samo on ili neko poput njega ili gori od njega. Nemojte očekivat da će tu ikad proći haustorske ili neke druge foluške, narod iz SG bira načelnika direktno. :)
Ama bolan dosta ga više, neće doći haustorče al' valjda ima neko novi, mlađi, svježiji, moderniji....bez onoga " ša ba", " đe sam ja tu, imal' mene" i tako to
mistek
Posts: 3380
Joined: 23/05/2010 15:16

#9458 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mistek »

emmir1 wrote: 19/11/2020 20:36 Nadam se da će NiP da pokrene izmjenu naziva škole po Busaladzicu i da dusmani nas prestanu prozivat da smo isti kao oni.
A što bi pokretali nešto s čim se ne slažu? Pa NiP je više za naziv škole Mustafa Busuladžić nego bilo koja stranka u državi. Glasači NiP-a su ljudi koji podržavaju da se škola zove po Busuladžiću. NiP se ne treba baviti takvim temama, niti uopšte dopustiti da se takve teme nameću i unose raskol među četvorku. Ima ovdje puno važnijih stvari od imena neke škole i sličnih kozmetičkih sranja. Niti pripadnici i simpatizeri drugih stranaka to trebaju uopšte stavljati pred NiP. Ideološke razlike su ogromne, veće nego SDA i bilo koga.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5948
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#9459 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by studiorum_tuzlaensis »

Pa nek dođe? Ko mu brani? Nema ko, biti načelnik je najgora pozicija u politici bracika. Još na čaršiji... nema niko muda.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#9460 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MUNAFIK »

studiorum_tuzlaensis wrote: 20/11/2020 01:21 Pa nek dođe? Ko mu brani? Nema ko, biti načelnik je najgora pozicija u politici bracika. Još na čaršiji... nema niko muda.
Bas sam neki dan ovdje to pisao. Nacelnik opstine je najteza funkcija u ovoj politickoj demokratskoj hijerarhiji gdje te biraju direktno građani...

Bavis se socijalom, svakojaka fukara dolazi trazi pomoć i žali se... Traze pare... Traze stvari... Traze posao... Samo da se bavis socijalom dovoljno ti je da crknes...

A onda zaposleni neradnici u opstini kojima ne mozes nista jer ih stite kolektivni ugovori itd... Pa sindikati, pa politicke spletke i igre, pa vijece.... Pa glasaci itd... Za sve si ti odgovoran i sta god ne stima tebi majku psuju... Jednostavno ta pozicija nije tolko zahvalna kolko ljudi misle... Fakat moras radit 24 sata.

Hadzibajric je bio sam protiv svih 2 mandata blokiran sa svih strana, evo vidjet cemo sad sta ce uradit kad su se stvari rasteretile.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55499
Joined: 15/12/2008 16:53

#9461 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ultima_palabra »

NiP se mora oglasiti povodom ovih vojnih vjezbi... to je zicer samo takav.
User avatar
Styling
Posts: 12506
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#9462 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

mistek wrote: 20/11/2020 01:20
emmir1 wrote: 19/11/2020 20:36 Nadam se da će NiP da pokrene izmjenu naziva škole po Busaladzicu i da dusmani nas prestanu prozivat da smo isti kao oni.
A što bi pokretali nešto s čim se ne slažu? Pa NiP je više za naziv škole Mustafa Busuladžić nego bilo koja stranka u državi. Glasači NiP-a su ljudi koji podržavaju da se škola zove po Busuladžiću. NiP se ne treba baviti takvim temama, niti uopšte dopustiti da se takve teme nameću i unose raskol među četvorku. Ima ovdje puno važnijih stvari od imena neke škole i sličnih kozmetičkih sranja. Niti pripadnici i simpatizeri drugih stranaka to trebaju uopšte stavljati pred NiP. Ideološke razlike su ogromne, veće nego SDA i bilo koga.
Apsolutno netacno.
User avatar
Styling
Posts: 12506
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#9463 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Da li je neko obratio paznju da je u OV Novi Grad usao muz Danijele Kristic, potpredsjednoce SKS, Silvije.

Ona je rukovodstvo ucijenila i rekla da joj je NS nudila da predje kod njih i ako joj muz ne bude imao dobro jesto na listi za OV da ce otici oz stranke. Ovo je info iz samog vrha NiP-a.
Dzematlija
Posts: 563
Joined: 29/04/2015 12:06

#9464 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Dzematlija »

Maharadza wrote: 13/03/2018 01:44 Neka je s hajrom hadži kifla premijeru naš (pre)pošteni! :oops:

Image

Prepuna sala, narod se budi, cunami pravde! :bih:

http://avaz.ba/vijesti/bih/360165/konak ... pristalica
Trebalo bi se podsjetiti posta sa otvaranja teme. Od ismijavanja sa brojem ljudi u sali do skidanja SDA sa trona u KS. :lol: :lol: :lol:
User avatar
saravara
Posts: 262
Joined: 11/02/2012 14:20

#9465 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by saravara »

Styling wrote: 20/11/2020 07:15 Da li je neko obratio paznju da je u OV Novi Grad usao muz Danijele Kristic, potpredsjednoce SKS, Silvije.

Ona je rukovodstvo ucijenila i rekla da joj je NS nudila da predje kod njih i ako joj muz ne bude imao dobro jesto na listi za OV da ce otici oz stranke. Ovo je info iz samog vrha NiP-a.
šta znači dobro mjesto, sa šetse pozicije je osvojio osmo mjesto. Evo Dino Okerić bio 30 pozicija na listi pa izborio sedmo mjesto po broju glasova. Isto tako u sdpu Novo Sarajevo onaj mali Dučić sa 30 pozicije četvrti po osvojenom broju glasova. Srđan na listi NIPa sa 22 na PRVO mjesto. Mislim da pozicija na listi nije toliko bitna osim broja 1. Moraš biti dobar čovjek da te narod poznaje i da hoće da glasa za tebe(ili si kupio glasove) .
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#9466 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Roccohljup »

Styling wrote: 20/11/2020 07:15 Da li je neko obratio paznju da je u OV Novi Grad usao muz Danijele Kristic, potpredsjednoce SKS, Silvije.

Ona je rukovodstvo ucijenila i rekla da joj je NS nudila da predje kod njih i ako joj muz ne bude imao dobro jesto na listi za OV da ce otici oz stranke. Ovo je info iz samog vrha NiP-a.
Ja sam mislio da je ona jedna od kiflinih najblizih saradnica :? Stavise kad je neki dan slomenuo da bi bilo dobro da premijer ks bude zene, nekako sam na nju prvo pomislio. Sko je istina to sto se prica, onda je doticna tipicni korisdzija i preletac i kao takva ne samo da ne treba kifli nego bilo kojoj ozbiljnoj stranci.
User avatar
Styling
Posts: 12506
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#9467 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

saravara wrote: 20/11/2020 07:39
Styling wrote: 20/11/2020 07:15 Da li je neko obratio paznju da je u OV Novi Grad usao muz Danijele Kristic, potpredsjednoce SKS, Silvije.

Ona je rukovodstvo ucijenila i rekla da joj je NS nudila da predje kod njih i ako joj muz ne bude imao dobro jesto na listi za OV da ce otici oz stranke. Ovo je info iz samog vrha NiP-a.
šta znači dobro mjesto, sa šetse pozicije je osvojio osmo mjesto. Evo Dino Okerić bio 30 pozicija na listi pa izborio sedmo mjesto po broju glasova. Isto tako u sdpu Novo Sarajevo onaj mali Dučić sa 30 pozicije četvrti po osvojenom broju glasova. Srđan na listi NIPa sa 22 na PRVO mjesto. Mislim da pozicija na listi nije toliko bitna osim broja 1. Moraš biti dobar čovjek da te narod poznaje i da hoće da glasa za tebe(ili si kupio glasove) .
Zamisli je bio nize. Nigdje ga ne bi bilo.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#9468 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HomeSweetHome »

Ako je istina to za Danijelu, trebao ju je pustiti nek ide. Ako je to istina, napravio je gresku.

Sto se zene premijera tice, ako misle postavljati zenu mora biti zmaj, ako nemaju takvu onda Lejla Brcic mora biti premijerka (ako se dobro sjecam imena min. Pravde i uprave). Osim ako postoji bolja od nje, kazem.

Kakav boni nebili Busuladzic, to je na listi prioritera na 38363. mjestu. Daj Boze da za nasih zivota dodjemo dotle...
User avatar
Styling
Posts: 12506
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#9469 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

HomeSweetHome wrote: 20/11/2020 08:24 Ako je istina to za Danijelu, trebao ju je pustiti nek ide. Ako je to istina, napravio je gresku.

Sto se zene premijera tice, ako misle postavljati zenu mora biti zmaj, ako nemaju takvu onda Lejla Brcic mora biti premijerka (ako se dobro sjecam imena min. Pravde i uprave). Osim ako postoji bolja od nje, kazem.

Kakav boni nebili Busuladzic, to je na listi prioritera na 38363. mjestu. Daj Boze da za nasih zivota dodjemo dotle...
Tacno. Ne treba minornim pitanjima skretati paznju sa krucijalnih problema u drustvu. Nekome ko nema vodu, asfaltiran put ili jedva sastavlja kraj s krajem apsolutno nije bitno kako se neka skola zove. Njemu su vaznija egzistencijalna pitanja.

Sto se tice Danijele, to se desavalo u momentu kada se okupljala nova vecina u KS i ne bi bilo dobro za imidz stranke da im clan i potpredsjednica Skupstine ode u tom trenutku.
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#9470 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by don vito »

nikad_vise wrote: 18/11/2020 22:39 Ocekujem da nakon sto je NiP potvrdio svoju snagu u kantonu Sarajevo,on predlozi i buduceg premijera KS kao stranka sa najvise mandata u Skupstini kantona Sarajevo ali i u gradskim vijecima.

Adnan Delic je stao na crtu Efendicu kad su ga i najveci optimisti otpisivali i hrabro se borio do zadnjeg glasa.Pravda bi bila da Dino tog momka predlozi za premijera,a ne vidim da bi bio problem ni cetvorci da ga podrze ako su ga vec jednom podrzali.

Samo Adnan Delic. :bih: :thumbup:
Svaka čast Deliću, ali ja bih vratio Fortu. Ne toliko što bi Deliću trebalo vremena da pohvata konce na mjestu premijera koliko zbog toga da se nastavi kontinuitet.

Treba vratiti ne samo Fortu nego i sve ministre iz Vlade Šestorke (minus SBB i DF) jer ako ih se sada zamijeni ispast će da je onaj SDA-ovski ološ imao pravo što ih je smjenjivao sa svojim debilnim argumentima. Imaju dogovor na papiru, 300 dogovorenih mjera, znači treba vratiti ljude da odrade mandat, jer je njihov transparentan rad i bio jedan od najvažnijih faktora pobjede Četvorke na lokalnim izborima.

Kad se iz Vlade KS nogom nabiju SBB-ovci i DF-ovci ostat će "viška" ministarstava plus Mandićevo Ministarstvo komunalne privrede i infrastrukture koje bi mogao preuzeti Delić i pripremati se za funkciju premijera 2022. I Mandić je na čelo ovog ministarstva došao iz realnog sektora. Kao što su dogovorili SDP-ovog gradonačelnika, lideri Četvorke mogu odmah na papir staviti da će NiP-u pripasti premijersko mjesto 2022. godine, mada i nema potrebe za tim, napustili su ih Komšić i Radončić čija riječ vrijedi manje od makovog zrna.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#9471 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HomeSweetHome »

:thumbup:
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#9472 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

Styling wrote: 20/11/2020 07:15 Da li je neko obratio paznju da je u OV Novi Grad usao muz Danijele Kristic, potpredsjednoce SKS, Silvije.

Ona je rukovodstvo ucijenila i rekla da joj je NS nudila da predje kod njih i ako joj muz ne bude imao dobro jesto na listi za OV da ce otici oz stranke. Ovo je info iz samog vrha NiP-a.
Otiso Beneton, pa nece ni ona pusit onako.....daj sta das.
User avatar
drug_profi
Posts: 50253
Joined: 16/07/2012 16:00

#9473 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

I ja mislim da je Forto najbolje rješenje jer se time nastavlja kontinuitet, a i najmanje bi mu vremena trebalo da pohvata konce. Vratiti stare ministre koji su na raspolaganju, a nek NiP preuzme sve nedostajuće ministre ako je potrebno.
Za ministarstvo zdravlja najboljeg odakel god da je, i sa jasnim programom i rokovima da se zdravstvena zaštita opet vrati građanima Kantona.
al-em
Posts: 3115
Joined: 01/03/2014 00:26

#9474 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by al-em »

Ide forto. Brzo ce proletiti dvije godine pa ce konakovic vjerovatno svog covjeka tu staviti.
Mene zanima na koji ce se nivo konakovic kandidovati na iducim izborima.
User avatar
drug_profi
Posts: 50253
Joined: 16/07/2012 16:00

#9475 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

al-em wrote: 20/11/2020 11:40 Ide forto. Brzo ce proletiti dvije godine pa ce konakovic vjerovatno svog covjeka tu staviti.
Mene zanima na koji ce se nivo konakovic kandidovati na iducim izborima.
Pa vjerovatno Federalni parlament, nije još NiP narastao dovoljno da se preskaču nivoi.
A mislim da bi i on prvo da Federaciju stavi pod kontrolu koalicije, za što njegovo ime na listi pomaže.
Post Reply