Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#601 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by putokaz1 »

malakh wrote:pa ima kifla pare. vidiš da gulen stoji iza njega :lol: :lol:
Ako za to čuje u UKC-u raja bit će belaja bit će belaja
hurmasica
Posts: 1002
Joined: 18/03/2011 08:51

#602 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by hurmasica »

Sarajmen wrote:Kad već pominjete Željka Komšića, pročitah neku reakciju Konakovića na neku Komšićevu izjavu, kojom je aludirao da se stranka ''Narod i Pravda'' u kuloarima dovodi u neku vezu sa Gulenom. Ako nađem, postavit' ću je da vidimo njen izvorni sadržaj, da sad' ne prenosim neku njenu uprošćenu verziju.


EDIT:

Jedan od osnivača političkog subjekta "Narod i Pravda" i premijer Kantona Sarajevo u tehničkom mandatu Elmedin Konaković u izjavi za Radiosarajevo.ba reagirao je na tvrdnje predsjednika Demokratske fronte (DF) Željka Komšića, koji je nove političke projekte osnovane u glavnom gradu na iznenađujući način doveo u vezu s pokretom Fetullaha Gulena.

Komšić je, podsjetimo, za Federalnu televiziju (FTV) kazao kako „misli da je to priča koja ima dublje korijene“.

„Bojim se da ono što se dešava u Kantonu Sarajevo, kada je riječ o SDA i onima koji otpadaju od SDA, zapravo na neki način prenošenje svojevrsne situacije iz turskog političkog života u smislu odnosa između Erdogana i Gulena. Mislim da je to u pitanju. To je onda vrlo dubok proces koji neće samo imati utjecaj na SDA, nego može imati utjecaja na Bošnjake, ali i na Bosnu i Hercegovinu. To je mnogo komplikovana priča, to nije čak izvorno ni samo turska priča“, kazao je Komšić, prenijeli su mediji.

Predsjednik DF-a je, također, ocijenio i da su “mnogi moćni krugovi uključeni u tu priču”.

Konaković je za Radiosarajevo.ba kazao da svaki dan neka politička stranka ili pojedinac označi politički projekt "Narod i Pravda" i kaže nešto o njima.

„Bili smo masoni, Šetini spavači, pisali su da smo napravili stranku u dogovoru sa SDA kako bi pokupili glasove na koje oni ne mogu računati te nakon izbora koalirali i još je bilo nekih izmišljenih priča o nama. Ova zadnja Komšićeva teorija je, ipak, ponijela titulu najmaštovitije. Kad god mi glasno ponovimo da ćemo odmah donijeti Zakon o porijeklu imovine nosilaca javnih funkcija, neko reaguje spinom na drugu temu. Kad kažemo da će se birati po kvaliteti, znanju, bez štele, opet nervozno iskoči neki lider sa komentarom“, kazao je Konaković za naš portal.

Kad kažemo, dodao je Konaković, da javnost treba da zna gdje rade članovi naših porodica – „skreće se s teme i izmišljaju se Gulenovci“.

„Naše su poruke i ciljevi jasni. Sve veći broj ljudi koji nam se priključuje, pogotovo mladih, obrazovanih, izaziva nervozu kod lidera koji su šanse da poprave stanje u društvu iskoristli za ličnu korist. Možete nas zvati i vanzemaljcima, mi ćemo, ipak, doći po sve ono što ste od naroda oteli“.

Izvor i više: https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/bo ... vci/295580

Kaze nasi ciljevi i poruke su jasne....cije vase? Tj. Tvoje konakovicu!

Ovaj bi mogao.biti opasan autokrata
User avatar
Thorgerson
Posts: 8546
Joined: 15/04/2015 11:26

#603 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Thorgerson »

sahara1428 wrote:Svi "naši" uhljebi...

Nekad bilo, sve "pošteni" o "poštenima" pišu, 18 ljudi drma Kantonom preko Skupštine KS plus Vlada KS
Pored Mekića u Skupštini Kantona Sarajevo nalaze se još tri kupljena zastupnička glasa, i to ona koja pripadaju Srbima Nerminu Bjelaku, Harisu Plehi i Rasimu Smajiću čije dizanje ruku plaća SBB.
Gledaj srba u Sarajevu, sta mandrlja onaj Dodik...

:lol:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#604 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by putokaz1 »

5 Srba i 2 Hrvata(Pjevačica i Novinar) i neko kaže Teheran
Tabijat
Posts: 1282
Joined: 25/12/2013 15:29

#605 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Tabijat »

malakh wrote:
Tabijat wrote:
malakh wrote: kolega, baš impozantnu moć poređenja imate. obavezno na podforum bez cenzure i kaladonta igrat. kani se ćorava posla.

Prihvatam kritiku. Da se popravim:

Imao je i Željko Komšić 330 hiljada u SDP-u pa sad nema.

Ok?
imao je i sdp tada 250 hiljada glasova, pa sada nema.

ne razumijem tvoja poređenja komšića i konakovića, kada se ovaj drugi bavi isključivo politikom lokalnog nivoa. možda nekada bude kandidat za predsjednika, pa tek onda može vršiti usporedbu ko je koliko glasova imao.

Aha, tu smo. Ne smetaju tebi moje sposobnosti poređenja nego subjekt u rečenici.
Ako ne razumiješ kako je neko sa kompletnom mašinerijom jake stranke imao 330k glasova pa sad nema, onda se lijepo odmakni od politike.
User avatar
malakh
Posts: 7176
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#606 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

Tabijat wrote:

Aha, tu smo. Ne smetaju tebi moje sposobnosti poređenja nego subjekt u rečenici.
Ako ne razumiješ kako je neko sa kompletnom mašinerijom jake stranke imao 330k glasova pa sad nema, onda se lijepo odmakni od politike.
kakav subjekt rečenice. o čemu pričaš čovječe?

da nije bilo sukoba između komšića i izetbegovića na 60 minuta, da nije bilo koštunice i još par nadobudnih, populističkih izjava, ne bi nikada imao tristo hiljada glasova. ta stranačka mašinerija, kako je ti nazivaš, je to samo malo pogurala i spojila ugodno sa korisnim. čovjek je imao osamdeset hiljada više od svoje stranke, što znači da je u tom trenutku on bio popularniji od nje.

ali, mi ovdje pričamo o popularnosti konakovića, jer ti tvrdiš da on neće imati deset hiljada glasova sa prošlih izbora, a ja tvrdim da će imati i više i trudi se da budeš fokusiran na to, a ne da dijeliš savjete da li se neko treba primaći ili odmaći od komentarisanja politike. ti očito ne pratiš dešavanja u sarajevu i ne pratiš konakovićevu politiku, jer da pratiš i da razmišljaš svojom glavom, shvatio bi da je on u kompletnoj priči ispao žrtva, da su ga kobajagi smijenili zato što je pošten, čestit, vrijedan i sposoban i na toj priči će egzistirati do izbora i polako uvlačiti vjeru u nju, a sda je po svemu sudeći zbog vlasti upala u konakovićevu zamku,.

ako tebi to nije dovoljno da čovjek osvoji preko deset hiljada glasova, onda ja i ti nemamo o čemu pričati na ovu temu, jer je očito da se, svjesno ili nesvjesno, ne razumijemo. :wink:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#607 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by putokaz1 »

Nisam siguran za Konakovića da prag može preći ali eto uz malo sreće može,kad mogu Bizon i Radeljaš može i Kifla
Tabijat
Posts: 1282
Joined: 25/12/2013 15:29

#608 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Tabijat »

malakh wrote:
Tabijat wrote:

Aha, tu smo. Ne smetaju tebi moje sposobnosti poređenja nego subjekt u rečenici.
Ako ne razumiješ kako je neko sa kompletnom mašinerijom jake stranke imao 330k glasova pa sad nema, onda se lijepo odmakni od politike.
kakav subjekt rečenice. o čemu pričaš čovječe?

da nije bilo sukoba između komšića i izetbegovića na 60 minuta, da nije bilo koštunice i još par nadobudnih, populističkih izjava, ne bi nikada imao tristo hiljada glasova. ta stranačka mašinerija, kako je ti nazivaš, je to samo malo pogurala i spojila ugodno sa korisnim. čovjek je imao osamdeset hiljada više od svoje stranke, što znači da je u tom trenutku on bio popularniji od nje.

ali, mi ovdje pričamo o popularnosti konakovića, jer ti tvrdiš da on neće imati deset hiljada glasova sa prošlih izbora, a ja tvrdim da će imati i više i trudi se da budeš fokusiran na to, a ne da dijeliš savjete da li se neko treba primaći ili odmaći od komentarisanja politike. ti očito ne pratiš dešavanja u sarajevu i ne pratiš konakovićevu politiku, jer da pratiš i da razmišljaš svojom glavom, shvatio bi da je on u kompletnoj priči ispao žrtva, da su ga kobajagi smijenili zato što je pošten, čestit, vrijedan i sposoban i na toj priči će egzistirati do izbora i polako uvlačiti vjeru u nju, a sda je po svemu sudeći zbog vlasti upala u konakovićevu zamku,.

ako tebi to nije dovoljno da čovjek osvoji preko deset hiljada glasova, onda ja i ti nemamo o čemu pričati na ovu temu, jer je očito da se, svjesno ili nesvjesno, ne razumijemo. :wink:

Za Željka Komšića do 2006 niko nije čuo mimo Novog Sarajeva, pa je uzeo 116000, (toliko o "poguravanju"). Taj populizam je došaooo mnoooogo poslije, konkretno s Izetbegovićem 2010.
Nije ni Konaković daleko od njega s prosipanjem šuplje, ali ja tvrdim da će na izborima glasat za njega uža familija i žena mu (što mu toplo i od sveg srca želim).
Evo pred svjedocima, ako uzme više, ja te častim kiflama :lol:
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#609 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MUNAFIK »

Tabijat wrote:
malakh wrote:
Tabijat wrote:

Aha, tu smo. Ne smetaju tebi moje sposobnosti poređenja nego subjekt u rečenici.
Ako ne razumiješ kako je neko sa kompletnom mašinerijom jake stranke imao 330k glasova pa sad nema, onda se lijepo odmakni od politike.
kakav subjekt rečenice. o čemu pričaš čovječe?

da nije bilo sukoba između komšića i izetbegovića na 60 minuta, da nije bilo koštunice i još par nadobudnih, populističkih izjava, ne bi nikada imao tristo hiljada glasova. ta stranačka mašinerija, kako je ti nazivaš, je to samo malo pogurala i spojila ugodno sa korisnim. čovjek je imao osamdeset hiljada više od svoje stranke, što znači da je u tom trenutku on bio popularniji od nje.

ali, mi ovdje pričamo o popularnosti konakovića, jer ti tvrdiš da on neće imati deset hiljada glasova sa prošlih izbora, a ja tvrdim da će imati i više i trudi se da budeš fokusiran na to, a ne da dijeliš savjete da li se neko treba primaći ili odmaći od komentarisanja politike. ti očito ne pratiš dešavanja u sarajevu i ne pratiš konakovićevu politiku, jer da pratiš i da razmišljaš svojom glavom, shvatio bi da je on u kompletnoj priči ispao žrtva, da su ga kobajagi smijenili zato što je pošten, čestit, vrijedan i sposoban i na toj priči će egzistirati do izbora i polako uvlačiti vjeru u nju, a sda je po svemu sudeći zbog vlasti upala u konakovićevu zamku,.

ako tebi to nije dovoljno da čovjek osvoji preko deset hiljada glasova, onda ja i ti nemamo o čemu pričati na ovu temu, jer je očito da se, svjesno ili nesvjesno, ne razumijemo. :wink:

Za Željka Komšića do 2006 niko nije čuo mimo Novog Sarajeva, pa je uzeo 116000, (toliko o "poguravanju"). Taj populizam je došaooo mnoooogo poslije, konkretno s Izetbegovićem 2010.
Nije ni Konaković daleko od njega s prosipanjem šuplje, ali ja tvrdim da će na izborima glasat za njega uža familija i žena mu (što mu toplo i od sveg srca želim).
Evo pred svjedocima, ako uzme više, ja te častim kiflama :lol:
A to temeljis na osnovu cega?

Evo ti primjer Stari Grad i Visoko oba nacenika (Visoko nacelnica) su bili SDA i kad su izasli iz SDA i isli samostalno dobili su haman pa DUPLO vise glasova nego kad su bili u stranci.

Dino sam u Kantonu S. moze dobit više glasova nego što je dobio na SDA listi.
Tabijat
Posts: 1282
Joined: 25/12/2013 15:29

#610 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Tabijat »

Bio je i Komšić 2010 najpopularniji političar u BiH, pa sad nije :lol:
Za razliku od premijera kifle, ti ljudi o kojima govoriš su nešto i uradili.
User avatar
malakh
Posts: 7176
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#611 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

Tabijat wrote:

Za Željka Komšića do 2006 niko nije čuo mimo Novog Sarajeva, pa je uzeo 116000, (toliko o "poguravanju"). Taj populizam je došaooo mnoooogo poslije, konkretno s Izetbegovićem 2010.
Nije ni Konaković daleko od njega s prosipanjem šuplje, ali ja tvrdim da će na izborima glasat za njega uža familija i žena mu (što mu toplo i od sveg srca želim).
Evo pred svjedocima, ako uzme više, ja te častim kiflama :lol:
ti si jedan obični stranački bot koji je došao na forum da trola i nemam namjeru sa tobom raspravljati. reci nešto konkretno i onda ćemo diskutirati, a sa tim postovima možeš samo među klijentelu koja te poslala na ovaj forum.
Za razliku od premijera kifle, ti ljudi o kojima govoriš su nešto i uradili.
kiflu hvališe oni koji tebe poslaše da ga pljuješ po forumu. :lol:

ali se slažem sa tobom da je veliki neradnik, samo što je ta velika, moćna, najmoćnija i prepoštena kadrovska politika sda to trebala narodu reći, a ne ga predložiti za premijera.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11025
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#612 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Puno se ovdje previdja zdravoseljacki pristup analizi trenutnog stanja koji gaji vecina stanovnistva. Eto, eksperimenta zarad, pomislite koliko ce Kifla dobiti glasova ako naljeto bude dnevne redukcije vode? :mrgreen: Mislite li da ce ljudi citati "rat saopstenjima" ili ce se samo (pri)sjetiti da zimus "za Kiflina vakta" bjese vode? :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#613 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by JThomas »

taj argument ipak blijedi u poređenju sa onim - ko pušta plate, naknade i dodatke...
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#614 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Dr. Kuca »

Uuuu znaci vi stw nahajcali kiflu da je veci od zivota. :lol: e jeste mu ga zabiberili. Porediti gradonacelnike i premijera :lol: . Svaka cast. Stranka ima buducnost.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#615 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sabina1 »

Dr. Kuca wrote:Uuuu znaci vi stw nahajcali kiflu da je veci od zivota. :lol: e jeste mu ga zabiberili. Porediti gradonacelnike i premijera :lol: . Svaka cast. Stranka ima buducnost.
Ma ući će on u Kanton iako ne zaslužuje da uđe ni u autobus.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#616 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Dr. Kuca »

sabina1 wrote:
Dr. Kuca wrote:Uuuu znaci vi stw nahajcali kiflu da je veci od zivota. :lol: e jeste mu ga zabiberili. Porediti gradonacelnike i premijera :lol: . Svaka cast. Stranka ima buducnost.
Ma ući će on u Kanton iako ne zaslužuje da uđe ni u autobus.
2 mandata plafon. Mada pored njega ne vidim ko bi mogao jos uci.
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#617 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _Reds_ »

Dr. Kuca wrote:
sabina1 wrote:
Dr. Kuca wrote:Uuuu znaci vi stw nahajcali kiflu da je veci od zivota. :lol: e jeste mu ga zabiberili. Porediti gradonacelnike i premijera :lol: . Svaka cast. Stranka ima buducnost.
Ma ući će on u Kanton iako ne zaslužuje da uđe ni u autobus.
2 mandata plafon. Mada pored njega ne vidim ko bi mogao jos uci.
Pa on i Muzur.
Za Željka Komšića do 2006 niko nije čuo mimo Novog Sarajeva, pa je uzeo 116000, (toliko o "poguravanju"). Taj populizam je došaooo mnoooogo poslije, konkretno s Izetbegovićem 2010.
Nije ni Konaković daleko od njega s prosipanjem šuplje, ali ja tvrdim da će na izborima glasat za njega uža familija i žena mu (što mu toplo i od sveg srca želim).
Evo pred svjedocima, ako uzme više, ja te častim kiflama :lol:
Tada iza ŽK je stajao SDP, a SDP ima infrastrukturu.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#618 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by JThomas »

da ne precjenjujemo značaj vode kod bošnjaka u 21. vijeku... :mrgreen: jel tom istom kifli i sda kad su bili zajedno išta realno bilo kad smo imali najveće redukcije? naravno da nije. e pa neće ni sad, šta god da bude. onaj ko pušta virmane neće izgubiti nijedan glas zbog toga.
User avatar
malakh
Posts: 7176
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#619 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

Dr. Kuca wrote:Uuuu znaci vi stw nahajcali kiflu da je veci od zivota. :lol: e jeste mu ga zabiberili. Porediti gradonacelnike i premijera :lol: . Svaka cast. Stranka ima buducnost.
njega najviše hajca sda svojim spinovima. faktor i slobodna bosna su brujali kako mu na osnivačkoj skupštini nije bilo ni 20 ljudi, iznosili detalje o ljudima koji su mu se pridružili, da bi na kraju dom mladih bio pun i to po onom snijegu.

i onda nakon svega pojavljuju se trolovi na ovom forumu koji tvrde da za njega neće glasati niko, sem žene mu. :lol: :lol:

samo sam realan i nisam pristrasan, a u par postova sam objasnio zašto će kifla i njegova stranka imati dosta glasova.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#620 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by putokaz1 »

pa imati će dosta glasova ako bude imao
-Medijsku priču kontraSDA,tj pljuvao vrijeđao Bakira,Sebiju i slično
-Dobro organizaciju na terenu,poznate kandidate
-Pare da plati 50 KM,paketić
Običnom glasaču je svejedno da li uzeo od Bakira paketić ili od Kifle,ako udara po SDA vrijeđa kao Fahro ranije onda će i uzet dio tih glasova koji mrze i SDA ali i SDP
Ali on kasne s Organizacijom,NZBLOK i Nezavisna Lista su brže,i već imaju načelnike imaju zastupnike u BH parlamentu...
Da će PoLA sda Preći kod Kifle Zaboravite.
Po meni njegova snaga bi mogla da bude poput
-Onog Potrčka Semira,što mi SDA ubi Majku,nekad davno a on zaboravio
-Starih iskusnih Srba Pleha,Bizona,i sličnih
Znači oko praga ,ako ga prođu s 1 il 2 dovoljno da on ostane u fotelji još 4 godine,pomogne SDA u da ostanu vlast
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#621 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _Reds_ »

Prva veca Kiflina fula.

SDA imanova novog premijera, iako je Kifla bio uvjeren da ce ostati u tehničkom mandatu.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#622 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by JThomas »

kifla mislio vole njega lično. visok, naočit, karizmatičan...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#623 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Banksy »

pošten, iskren, dobronamjeran...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#624 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by JThomas »

mislio voda bitna, još veća zabluda :mrgreen:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#625 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Banksy »

Sav je u zabludi, od prvog dana.
Post Reply