Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
denis.istok
Posts: 916
Joined: 09/04/2010 13:12

#4426 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by denis.istok »

Styling wrote: 23/01/2020 21:12
denis.istok wrote: 23/01/2020 21:10
Styling wrote: 23/01/2020 21:07

Lik je znao kako ce se danas sve odigrati. Vaznije je da se svi pojave 29.
Pa potpisao je to unaprijed. Al nema se snage priznat poraz. Makar i privremeni. Gdje ce on to.
Kakav poraz? O cemu ti pricas? Gdje si ti proveo zadnjih mjesec dana?
Gledajuc hoce li usvojit budzet.
Inace Srbi pisu da su na Kosovu pobili sve Turke i pobjedili.

Tako nesto dodje i Dinin povratak u publiku sa mjesta predsj. Al gdje bi on tome prisustvovao.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#4427 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MUNAFIK »

denis.istok wrote: 23/01/2020 21:15
Styling wrote: 23/01/2020 21:12
denis.istok wrote: 23/01/2020 21:10

Pa potpisao je to unaprijed. Al nema se snage priznat poraz. Makar i privremeni. Gdje ce on to.
Kakav poraz? O cemu ti pricas? Gdje si ti proveo zadnjih mjesec dana?
Gledajuc hoce li usvojit budzet.
Inace Srbi pisu da su na Kosovu pobili sve Turke i pobjedili.

Tako nesto dodje i Dinin povratak u publiku sa mjesta predsj. Al gdje bi on tome prisustvovao.
Ocito Kifla dobro zna sa kakvim glupanima ima posla pa namjerno nije zelio da dodje tu da pacnici svrsavaju dok on silazi u klupe.

Dobro je uradio.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#4428 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

denis.istok wrote: 23/01/2020 21:15
Styling wrote: 23/01/2020 21:12
denis.istok wrote: 23/01/2020 21:10

Pa potpisao je to unaprijed. Al nema se snage priznat poraz. Makar i privremeni. Gdje ce on to.
Kakav poraz? O cemu ti pricas? Gdje si ti proveo zadnjih mjesec dana?
Gledajuc hoce li usvojit budzet.
Inace Srbi pisu da su na Kosovu pobili sve Turke i pobjedili.

Tako nesto dodje i Dinin povratak u publiku sa mjesta predsj. Al gdje bi on tome prisustvovao.
Eto ga usvojise. Sada se opusti. I cekaj 29.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7329
Joined: 12/03/2012 18:04

#4429 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Raspravljate se sa likom koji je na kantonalnom budzetu, a silji za SDA ima vijek. Jedina briga, plata.

I Ja, moje, moJo

Nista vise, dosao da se nasladjuje....

Gubite vrijeme :)
User avatar
denis.istok
Posts: 916
Joined: 09/04/2010 13:12

#4430 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by denis.istok »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 23/01/2020 21:23 Raspravljate se sa likom koji je na kantonalnom budzetu, a silji za SDA ima vijek. Jedina briga, plata.

I Ja, moje, moJo

Nista vise, dosao da se nasladjuje....

Gubite vrijeme :)
Al raspravljaju a ne vrijedjaju. Jesu to svi na forumu nezavisni od budzeta? I ne ocekuju da im se plati to sto rade. Svi bizMismeni, privrednici.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7329
Joined: 12/03/2012 18:04

#4431 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

denis.istok wrote: 23/01/2020 21:31
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 23/01/2020 21:23 Raspravljate se sa likom koji je na kantonalnom budzetu, a silji za SDA ima vijek. Jedina briga, plata.

I Ja, moje, moJo

Nista vise, dosao da se nasladjuje....

Gubite vrijeme :)
Al raspravljaju a ne vrijedjaju. Jesu to svi na forumu nezavisni od budzeta? I ne ocekuju da im se plati to sto rade. Svi bizMismeni, privrednici.
Kao sto napisah na drugoj temi, jedno je SDA uhljebljeni ljigavac, a drugo neko na budzetu. Nisu svi ko ti, jedno pola jeste. Termiti i stetocine.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6325
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#4432 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by agnostic_front »

Ali molim te pazi ti tih spinova. Konakovic i cetvorka su izgubili jer se usvaja privremeno finansiranje, i uskoro valjda budzet.
Da li nam to zabrinuti porucuju da cevorka nije uopste hjela da se budzet usvaja, pa su sad dosli spasioci iz patriotskih snaga i rijesili probleme :?

Ja da sam na mjestu ovih zabrinutih, zabrinutost bi mi rasla kako se oktobar blizi.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4433 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by SmokingMan »

Isplatiti ovoj sirotinji na visokoj nozi, valja im sastaviti kraj sa krajem a da se ne zaduže svakog 26.tog.
User avatar
denis.istok
Posts: 916
Joined: 09/04/2010 13:12

#4434 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by denis.istok »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 23/01/2020 21:34
denis.istok wrote: 23/01/2020 21:31
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 23/01/2020 21:23 Raspravljate se sa likom koji je na kantonalnom budzetu, a silji za SDA ima vijek. Jedina briga, plata.

I Ja, moje, moJo

Nista vise, dosao da se nasladjuje....

Gubite vrijeme :)
Al raspravljaju a ne vrijedjaju. Jesu to svi na forumu nezavisni od budzeta? I ne ocekuju da im se plati to sto rade. Svi bizMismeni, privrednici.
Kao sto napisah na drugoj temi, jedno je SDA uhljebljeni ljigavac, a drugo neko na budzetu. Nisu svi ko ti, jedno pola jeste. Termiti i stetocine.
Sorry drug al ja svoju poziciju i posao,hvala Bogu, ne dugujem ni SDA ni bilo kome. Dobio sam je u vrijeme dok je SBiH bila nr1. Al ne clanstvom. To su bila vremema koja mozda i ne pamtis i koja su daleko ispred ovih. I da, drago mi je vidjeti one koji pjene i nerviraju se bilo radi jedne il druge vlasti. Takve volim bocnuti.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11039
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#4435 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Razumij kolege forumase, takvih sto bockaju "zapjenjene suprotstavljene strane" kao "objektivni posmatraci" smo se vec nagledali ovih godinu dana. Obicno nakon malo trljanja i drmanja kaveza, svi odreda pozelene i sagore. Mozda si ti izuzetak. :mrgreen:
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7329
Joined: 12/03/2012 18:04

#4436 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

denis.istok wrote: 23/01/2020 21:45
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 23/01/2020 21:34
denis.istok wrote: 23/01/2020 21:31

Al raspravljaju a ne vrijedjaju. Jesu to svi na forumu nezavisni od budzeta? I ne ocekuju da im se plati to sto rade. Svi bizMismeni, privrednici.
Kao sto napisah na drugoj temi, jedno je SDA uhljebljeni ljigavac, a drugo neko na budzetu. Nisu svi ko ti, jedno pola jeste. Termiti i stetocine.
Sorry drug al ja svoju poziciju i posao,hvala Bogu, ne dugujem ni SDA ni bilo kome. Dobio sam je u vrijeme dok je SBiH bila nr1. Al ne clanstvom. To su bila vremema koja mozda i ne pamtis i koja su daleko ispred ovih. I da, drago mi je vidjeti one koji pjene i nerviraju se bilo radi jedne il druge vlasti. Takve volim bocnuti.
Pjenim, jer nam SDA sa trabantima jeba mater u svim segmentima zivota.

Zdravstvu, sudstvu, pravosudju, medijima, ekonomiji pa i kvaliteti zraka. A kad naletimo na pogresan kraj zavrsicemo jal ko mali Memic, jal nas nece znati izlijeciti na Kosevu, jal ces dobiti robiju za metar drva, a milijarde pokradene.

Al onda je kasno. Sistem je potpuno urusen. Ko to ne vidi, gdje idemo i sta se desava je slijep i ........nastavi niz

A ti se zelenis ko Zelembac :oops:
Last edited by cvrčak_na_hedonizmu on 23/01/2020 21:55, edited 1 time in total.
User avatar
denis.istok
Posts: 916
Joined: 09/04/2010 13:12

#4437 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by denis.istok »

Prpa.ba wrote: 23/01/2020 21:48 Razumij kolege forumase, takvih sto bockaju "zapjenjene suprotstavljene strane" kao "objektivni posmatraci" smo se vec nagledali ovih godinu dana. Obicno nakon malo trljanja i drmanja kaveza, svi odreda pozelene i sagore. Mozda si ti izuzetak. :mrgreen:
Da ti pravo kazem nisam objektivan. Jer jedini politicari koje bih mogao slijediti bez puno razmisljanja su rahm. A.Izetbegovic i poslije Haris Silajdzic.
Ovi danasnji jos nisu ni blizu tog "levela".
Pa me odusevljava zaludjenost pojedinim likovima iz politike koji su u sustini prolazni i ograicenog roka trajanja. No dizu ih u zvijezde. Sto bi rekli, simpa pravo.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7329
Joined: 12/03/2012 18:04

#4438 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

denis.istok wrote: 23/01/2020 21:55
Prpa.ba wrote: 23/01/2020 21:48 Razumij kolege forumase, takvih sto bockaju "zapjenjene suprotstavljene strane" kao "objektivni posmatraci" smo se vec nagledali ovih godinu dana. Obicno nakon malo trljanja i drmanja kaveza, svi odreda pozelene i sagore. Mozda si ti izuzetak. :mrgreen:
Da ti pravo kazem nisam objektivan. Jer jedini politicari koje bih mogao slijediti bez puno razmisljanja su rahm. A.Izetbegovic i poslije Haris Silajdzic.
Ovi danasnji jos nisu ni blizu tog "levela".
Pa me odusevljava zaludjenost pojedinim likovima iz politike koji su u sustini prolazni i ograicenog roka trajanja. No dizu ih u zvijezde. Sto bi rekli, simpa pravo.
Pa Lepi nam je jebo mater odbijajuci aprilski paket, citaj zajednicku policiju. Od 100 BiH do danasnjeg odrona. SDA, Lagumdzija, Lepi Hare - ne trebaju nam uopste cetnici i ustase pored njih.

Isto da zivis u Svedskoj
User avatar
denis.istok
Posts: 916
Joined: 09/04/2010 13:12

#4439 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by denis.istok »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 23/01/2020 21:54
denis.istok wrote: 23/01/2020 21:45
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 23/01/2020 21:34

Kao sto napisah na drugoj temi, jedno je SDA uhljebljeni ljigavac, a drugo neko na budzetu. Nisu svi ko ti, jedno pola jeste. Termiti i stetocine.
Sorry drug al ja svoju poziciju i posao,hvala Bogu, ne dugujem ni SDA ni bilo kome. Dobio sam je u vrijeme dok je SBiH bila nr1. Al ne clanstvom. To su bila vremema koja mozda i ne pamtis i koja su daleko ispred ovih. I da, drago mi je vidjeti one koji pjene i nerviraju se bilo radi jedne il druge vlasti. Takve volim bocnuti.
Pjenim, jer nam SDA sa trabantima jeba mater u svim segmentima zivota.

Zdravstvu, sudstvu, pravosudju, medijima, ekonomiji pa i kvaliteti zraka. A kad naletimo na pogresan kraj zavrsicemo jal ko mali Memic, jal nas nece znati izlijeciti na Kosevu, jal ces dobiti robiju za metar drva, a milijarde pokradene.

Al onda je kasno. Sistem je potpuno urusen. Ko to ne vidi, gdje idemo i sta se desava je slijep i ........nastavi niz

A ti se zelenis ko Zelembac :oops:
Ok. Prva ljubav zaborava nema. Samo nema tih ljudi vise.

Nego...ko to, osim NS, nije bio jal u SDA jal sa SDA? ??

Sad kao dosli "tobe". Aha.
User avatar
denis.istok
Posts: 916
Joined: 09/04/2010 13:12

#4440 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by denis.istok »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 23/01/2020 21:57
denis.istok wrote: 23/01/2020 21:55
Prpa.ba wrote: 23/01/2020 21:48 Razumij kolege forumase, takvih sto bockaju "zapjenjene suprotstavljene strane" kao "objektivni posmatraci" smo se vec nagledali ovih godinu dana. Obicno nakon malo trljanja i drmanja kaveza, svi odreda pozelene i sagore. Mozda si ti izuzetak. :mrgreen:
Da ti pravo kazem nisam objektivan. Jer jedini politicari koje bih mogao slijediti bez puno razmisljanja su rahm. A.Izetbegovic i poslije Haris Silajdzic.
Ovi danasnji jos nisu ni blizu tog "levela".
Pa me odusevljava zaludjenost pojedinim likovima iz politike koji su u sustini prolazni i ograicenog roka trajanja. No dizu ih u zvijezde. Sto bi rekli, simpa pravo.
Pa Lepi nam je jebo mater odbijajuci aprilski paket, citaj zajednicku policiju. Od 100 BiH do danasnjeg odrona. SDA, Lagumdzija, Lepi Hare - ne trebaju nam uopste cetnici i ustase pored njih.

Isto da zivis u Svedskoj
Aprilski jest. Jbg.100% BiH. I pametan se zajebe, al onda zestoko. I Alija je mozda mogao ne povuci potpis za onaj plan 1992. No to je vec sta bi bilo...
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#4441 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by madner »

denis.istok wrote: 23/01/2020 21:55
Prpa.ba wrote: 23/01/2020 21:48 Razumij kolege forumase, takvih sto bockaju "zapjenjene suprotstavljene strane" kao "objektivni posmatraci" smo se vec nagledali ovih godinu dana. Obicno nakon malo trljanja i drmanja kaveza, svi odreda pozelene i sagore. Mozda si ti izuzetak. :mrgreen:
Da ti pravo kazem nisam objektivan. Jer jedini politicari koje bih mogao slijediti bez puno razmisljanja su rahm. A.Izetbegovic i poslije Haris Silajdzic.
Ovi danasnji jos nisu ni blizu tog "levela".
Pa me odusevljava zaludjenost pojedinim likovima iz politike koji su u sustini prolazni i ograicenog roka trajanja. No dizu ih u zvijezde. Sto bi rekli, simpa pravo.
Ne ide da obojicu spominjes nikako, jedan je htio evropsku gradjansku drzavu a drugi nam je ostavio Baketa da nastavi njegovim putem.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7329
Joined: 12/03/2012 18:04

#4442 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

denis.istok wrote: 23/01/2020 21:57
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 23/01/2020 21:54
denis.istok wrote: 23/01/2020 21:45
Sorry drug al ja svoju poziciju i posao,hvala Bogu, ne dugujem ni SDA ni bilo kome. Dobio sam je u vrijeme dok je SBiH bila nr1. Al ne clanstvom. To su bila vremema koja mozda i ne pamtis i koja su daleko ispred ovih. I da, drago mi je vidjeti one koji pjene i nerviraju se bilo radi jedne il druge vlasti. Takve volim bocnuti.
Pjenim, jer nam SDA sa trabantima jeba mater u svim segmentima zivota.

Zdravstvu, sudstvu, pravosudju, medijima, ekonomiji pa i kvaliteti zraka. A kad naletimo na pogresan kraj zavrsicemo jal ko mali Memic, jal nas nece znati izlijeciti na Kosevu, jal ces dobiti robiju za metar drva, a milijarde pokradene.

Al onda je kasno. Sistem je potpuno urusen. Ko to ne vidi, gdje idemo i sta se desava je slijep i ........nastavi niz

A ti se zelenis ko Zelembac :oops:
Ok. Prva ljubav zaborava nema. Samo nema tih ljudi vise.

Nego...ko to, osim NS, nije bio jal u SDA jal sa SDA? ??

Sad kao dosli "tobe". Aha.
Pitanje je jel taj neko gori, il je bolji od SDA.

Kifla je Cercil za SDA, pisem to kao glasac NS-a, za koje cu opet glasati.

A mi se raspadamo i niko nista. Presao si preko toga ko da se nista ne desava, e to je tragedija. A nisi jedini....

Zato pjenim, jer vidim sta se desava i gdje idemo.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7329
Joined: 12/03/2012 18:04

#4443 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

denis.istok wrote: 23/01/2020 21:59
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 23/01/2020 21:57
denis.istok wrote: 23/01/2020 21:55

Da ti pravo kazem nisam objektivan. Jer jedini politicari koje bih mogao slijediti bez puno razmisljanja su rahm. A.Izetbegovic i poslije Haris Silajdzic.
Ovi danasnji jos nisu ni blizu tog "levela".
Pa me odusevljava zaludjenost pojedinim likovima iz politike koji su u sustini prolazni i ograicenog roka trajanja. No dizu ih u zvijezde. Sto bi rekli, simpa pravo.
Pa Lepi nam je jebo mater odbijajuci aprilski paket, citaj zajednicku policiju. Od 100 BiH do danasnjeg odrona. SDA, Lagumdzija, Lepi Hare - ne trebaju nam uopste cetnici i ustase pored njih.

Isto da zivis u Svedskoj
Aprilski jest. Jbg.100% BiH. I pametan se zajebe, al onda zestoko. I Alija je mozda mogao ne povuci potpis za onaj plan 1992. No to je vec sta bi bilo...
Zajebo se, jebo nam mater i nestao sa politicke scene, hladi muda u Turskoj, gdje li vec.

SDA kad nam jebe mater postacemo ko Palestina, sa malo vise autonomije. Doslovno. To im je domet i kapacitet.
User avatar
denis.istok
Posts: 916
Joined: 09/04/2010 13:12

#4444 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by denis.istok »

madner wrote: 23/01/2020 22:00
denis.istok wrote: 23/01/2020 21:55
Prpa.ba wrote: 23/01/2020 21:48 Razumij kolege forumase, takvih sto bockaju "zapjenjene suprotstavljene strane" kao "objektivni posmatraci" smo se vec nagledali ovih godinu dana. Obicno nakon malo trljanja i drmanja kaveza, svi odreda pozelene i sagore. Mozda si ti izuzetak. :mrgreen:
Da ti pravo kazem nisam objektivan. Jer jedini politicari koje bih mogao slijediti bez puno razmisljanja su rahm. A.Izetbegovic i poslije Haris Silajdzic.
Ovi danasnji jos nisu ni blizu tog "levela".
Pa me odusevljava zaludjenost pojedinim likovima iz politike koji su u sustini prolazni i ograicenog roka trajanja. No dizu ih u zvijezde. Sto bi rekli, simpa pravo.
Ne ide da obojicu spominjes nikako, jedan je htio evropsku gradjansku drzavu a drugi nam je ostavio Baketa da nastavi njegovim putem.
Ok. Respektujem svaciji stav. Ovo je moj. Btw drugi nije vidio Baketa u politici.
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#4445 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by madner »

denis.istok wrote: 24/01/2020 07:02
madner wrote: 23/01/2020 22:00
denis.istok wrote: 23/01/2020 21:55

Da ti pravo kazem nisam objektivan. Jer jedini politicari koje bih mogao slijediti bez puno razmisljanja su rahm. A.Izetbegovic i poslije Haris Silajdzic.
Ovi danasnji jos nisu ni blizu tog "levela".
Pa me odusevljava zaludjenost pojedinim likovima iz politike koji su u sustini prolazni i ograicenog roka trajanja. No dizu ih u zvijezde. Sto bi rekli, simpa pravo.
Ne ide da obojicu spominjes nikako, jedan je htio evropsku gradjansku drzavu a drugi nam je ostavio Baketa da nastavi njegovim putem.
Ok. Respektujem svaciji stav. Ovo je moj. Btw drugi nije vidio Baketa u politici.
Respektujem stav koji ima smisla, tvoj je jednostavno sizofrenican. Prvi ozbiljan razlaz je bio izmedju njih, morao bi se odluciti. Dakle jednog ne bi mogao sljediti.

I ti je revizija historije. Pa ubacio ga je u sve seme jos u ratu. Kao sef kabineta je ostvario sve ove paralelne veze i linije komandovanja koje i danas ima. Intermezzo sa Tihicem je pokusaj drugog da poboljsa historijsku sliku o sebi, nesto sto mu je bilo jako bitno.
User avatar
denis.istok
Posts: 916
Joined: 09/04/2010 13:12

#4446 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by denis.istok »

madner wrote: 24/01/2020 09:26
denis.istok wrote: 24/01/2020 07:02
madner wrote: 23/01/2020 22:00

Ne ide da obojicu spominjes nikako, jedan je htio evropsku gradjansku drzavu a drugi nam je ostavio Baketa da nastavi njegovim putem.
Ok. Respektujem svaciji stav. Ovo je moj. Btw drugi nije vidio Baketa u politici.
Respektujem stav koji ima smisla, tvoj je jednostavno sizofrenican. Prvi ozbiljan razlaz je bio izmedju njih, morao bi se odluciti. Dakle jednog ne bi mogao sljediti.

I ti je revizija historije. Pa ubacio ga je u sve seme jos u ratu. Kao sef kabineta je ostvario sve ove paralelne veze i linije komandovanja koje i danas ima. Intermezzo sa Tihicem je pokusaj drugog da poboljsa historijsku sliku o sebi, nesto sto mu je bilo jako bitno.
U pravu si.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#4447 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by asurbanipal »

Građani i organizacije civilnog društva okupljeni u Pokret za brigu o kulturnom nasljeđu Stoca pokrenuli su peticiju za zaštitu historijskog područja starog grada Stolac, nacionalnog spomenika Bosne i Hercegovine.

Peticiju su uputili: Uredu visokog predstavnika za Bosnu i Hercegovinu, Komisiji za očuvanje nacionalnih spomenika Bosne i Hercegovine, Federalnom ministarstvu prostornog uređenja, Federalnoj upravi za inspekcijske poslove, Općini Stolac i Župi sv. Ilije Proroka.

Njihovo obrazloženje prenosimo u cijelosti:
Građani i organizacije civilnog društva okupljeni u Pokret za brigu o kulturnom nasljeđu Stoca, svjesni kulturno-historijskog značaja Starog grada Stolac, kao nacionalnog spomenika Bosne i Hercegovine, i njegove izrazito velike vrijednosti za općinu Stolac, zbog njegove ugroženosti uzrokovane ljudskim djelovanjem odnosno kontinuiranim djelovanjem Župe sv. Ilije Proroka i lokalne općinske administracije na izgradnji križnog puta na prostoru koji obuhvata nacionalni spomenik BiH, što predstavlja čin krajnjeg vandalizma, devastacije i skrnavljenja koji će imati za posljedicu potpuni gubitak vrijednosti promjenom najznačajnijih svojstava ovog spomenika;

Budući da se uspostavom križnog puta nastoje falsifikovati historijske činjenice i potpuno preoblikovati spomenik kulturnog nasljeđa sa ciljem da se na ovakav način podupre propagirana ideologija etničke dominacije i vjekovnih hrvatskih prostora, ovim postupcima se ozbiljno narušavaju međuljudski odnosi i građansko povjerenja, te dovodi u pitanje sve sto je postignuto na implementaciji mirovnog sporazuma u Bosni i Hercegovini;

Oštro se protiveći ovdje izraženom, najgrubljem obliku pravnog nasilja kojeg sprovodi Općina Stolac sa namjerom da iz zajedničke baštine svih naroda i građana otrgne Stari grad Stolac, te bez ikakve historijske podloge, omoguće intervencije kojim se nad istim nastoji priskrbiti ekskluzivno pravo hrvatskom etnosu;

Napominjući da Aneks 8. Općeg okvirnog sporazumom za mir u Bosni i Hercegovini i pozitivno zakonodavstvo u Bosni i Hercegovini, nacionalnim spomenicima pruža najveći stepen pravne zaštite, te da su u skladu sa tim nadležna tijela dužna preduzeti sve mjere i radnje potrebne za njihovu zaštitu;

Online peticija se može potpisati i nalazi se na linku ispod

https://www.onlinepeticija.com/peticija ... fuy6aO9MBA
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4448 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The 51st State »

asurbanipal wrote: 26/01/2020 23:20 Građani i organizacije civilnog društva okupljeni u Pokret za brigu o kulturnom nasljeđu Stoca pokrenuli su peticiju za zaštitu historijskog područja starog grada Stolac, nacionalnog spomenika Bosne i Hercegovine.

Peticiju su uputili: Uredu visokog predstavnika za Bosnu i Hercegovinu, Komisiji za očuvanje nacionalnih spomenika Bosne i Hercegovine, Federalnom ministarstvu prostornog uređenja, Federalnoj upravi za inspekcijske poslove, Općini Stolac i Župi sv. Ilije Proroka.

Njihovo obrazloženje prenosimo u cijelosti:
Građani i organizacije civilnog društva okupljeni u Pokret za brigu o kulturnom nasljeđu Stoca, svjesni kulturno-historijskog značaja Starog grada Stolac, kao nacionalnog spomenika Bosne i Hercegovine, i njegove izrazito velike vrijednosti za općinu Stolac, zbog njegove ugroženosti uzrokovane ljudskim djelovanjem odnosno kontinuiranim djelovanjem Župe sv. Ilije Proroka i lokalne općinske administracije na izgradnji križnog puta na prostoru koji obuhvata nacionalni spomenik BiH, što predstavlja čin krajnjeg vandalizma, devastacije i skrnavljenja koji će imati za posljedicu potpuni gubitak vrijednosti promjenom najznačajnijih svojstava ovog spomenika;

Budući da se uspostavom križnog puta nastoje falsifikovati historijske činjenice i potpuno preoblikovati spomenik kulturnog nasljeđa sa ciljem da se na ovakav način podupre propagirana ideologija etničke dominacije i vjekovnih hrvatskih prostora, ovim postupcima se ozbiljno narušavaju međuljudski odnosi i građansko povjerenja, te dovodi u pitanje sve sto je postignuto na implementaciji mirovnog sporazuma u Bosni i Hercegovini;

Oštro se protiveći ovdje izraženom, najgrubljem obliku pravnog nasilja kojeg sprovodi Općina Stolac sa namjerom da iz zajedničke baštine svih naroda i građana otrgne Stari grad Stolac, te bez ikakve historijske podloge, omoguće intervencije kojim se nad istim nastoji priskrbiti ekskluzivno pravo hrvatskom etnosu;

Napominjući da Aneks 8. Općeg okvirnog sporazumom za mir u Bosni i Hercegovini i pozitivno zakonodavstvo u Bosni i Hercegovini, nacionalnim spomenicima pruža najveći stepen pravne zaštite, te da su u skladu sa tim nadležna tijela dužna preduzeti sve mjere i radnje potrebne za njihovu zaštitu;


Online peticija se može potpisati i nalazi se na linku ispod

https://www.onlinepeticija.com/peticija ... fuy6aO9MBA
podapiso ako ce to sta znaciti...
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#4449 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by asurbanipal »

The 51st State wrote: 27/01/2020 10:20

podapiso ako ce to sta znaciti...

Hvala.

Znači mnogo. Stocu i njegovim građanima je potrebna podrška jer su praktično ostavljeni na cjedilu. Ovo nije na kraju samo pitanje Stoca i odnosa prema kulturno-istorijskom naslijeđu, nego i pitanje države.

Ovo je samo prva stepenica. Od nečeg se mora krenuti.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#4450 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jefff »

“TABLOIDNA ŽUČ” Latić: Može li Konaković postati lider nove bošnjačke desnice?
Još niko nije uočio sličnost Elmedina Dine Konakovića sa Miroslavom Škorom, a imaju dosta toga zajedničkog. Najveća razlika među njima bila bi u tome što je jedan pjevač, a drugi sportista
TBT od TBT 26. Januara 2020. u Kolumne, Naslovnica

Piše: Nedžad Latić, thebosniatimes.ba

Niko razuman nema više niti jedan razlog povjerovati da će se kriza vlasti u Kantonu Sarajevo riješiti zdravorazumskim dogovorom i stoga se traba kloniti tabloidiziranja možda najveće političke priče u Sarajevu još od pobjede Alijanse za promjene kada je opozicija bila svrgnula SDA sa vlasti.



Sarajevsku vladu će do kraja njenog mandata pratiti stresne situacije jer je „jedna ruka“ na kojoj se namjerava formirati skupštinska većina sama po sebi veoma tanka prednost.

Konakovićeva „greška u koracima“

Ono što je važnije u svoj toj priči jeste da je opoziciona „četvorka“, prema tvrdnjama Ibrahima Hadžibajrića, odlučila izaći skupa na lokalne izbore. To znači da će u Sarajevu imati zajedničke kandidate za općinske načelnike, a da će pokušati tako nastupiti i u drugim kantonima.

To je najbolji plod dosadašnje koalicione saradnje opozicije u Sarajevu. U drugim kantonima postoji još nekoliko nezavisnih kandidata i manjih lokalnih stranaka koje bi se mogle priključiti sarajevskoj četvorci i to bi bio vrlo respektabilan pokret da se suprotstavi vladajućoj koaliciji koju sačinjavaju SDA, SBB i DF.

Mnogo je lokalnih, regionalnih i međunarodnih faktora koji bi mogli doprinijeti uspjehu ovako formatirane opozicije u BiH. Prvi, vrlo pozitivan faktor, desio se u Hrvatskoj sa pobjedom Zorana Milanovića na predsjedničkim izborima. Samo u kontekstu koliko je njegova pobjeda loša po nacionaliste u BiH, treba naglasiti da se radi o ljevičaru i opozicionaru.

Ali, pored Milanovića na hrvatskim izborima vrlo solidan rezultat je ostvario i Miroslav Škoro kao nezavisni kandidat. U postizbornim političkim debatama Škoro se vidi kao novi lider hrvatske desnice, što dodatno otežava položaj vladajućeg HDZ-a.



Još niko nije uočio sličnost Elmedina Dine Konakovića sa Škorom, a imaju dosta toga zajedničkog. Najveća razlika među njima bila bi u tome što je jedan pjevač, a drugi sportista. U političkom smislu obojica pretendiraju da bar prepolove biračko tijelo desnice. Konaković je napravio nekoliko „grešaka u koracima“ vežući svoj politički projekt za religijske osobe poput Muamera Zukorlića, lidera jedne bošnjačke vjersko-političke frakcije u Sandžaku, i Sadrudina Išerića, imama Cerave džamije u Sarajevu. Ovo su bile Konakoviće greške, ali on zbog toga nije mediokritet kako mu spočitavaju ljevičari, niti zbog tih grešaka treba odustati od svog cilja. On je vrlo dobro uočio da će određene, posebno vjerske grupacije glasača koje su radikalno podržavale SDA, samo zbog koaliranja sa Fahrudinom Radončićem, uskratiti svoje simpatije prema SDA, pa čak iz osvetničkih pobuda glasati za najljućeg protivnika ove stranke. Takvih objava već je bilo na Facebooku od strane radikalnih selefija u kojima se direktno prozivao Bakir Izetbegović da je „izdao i stranku i Bošnjake“. Konaković se predstavio kao patriota, maloljetni pripadnik Armije BiH, simpatizer Alije Izetbegovića i praktični vjernik koji je obavio i hadž. Iako je ovo isticao kao ideološki „pancir“ u okršajima sa ozlojeđenim režimskim botovima koji su se na društvenim mrežama okomili na njega poput „zelenih stršljenova“, ove ga reference čine prihvatljivim u džematima gdje još uvijek tinja animozitet prema Radončiću kojeg je dugo godina pothranjivao SDA-ov agitprop.

Doda li se tome i sve veći animozitet prema bračnom paru Bakiru i Sebiji Izetbegović, unutar stranačkih struktura SDA, zbog njihove arogancije i sebične politike pri odabiru stranačkih kadrova, ali i zbog nove-stare političke romanse sa Radončićem, Konakoviću su širom otvorena vrata da pozicionira svoju stranku tako da prihvati mnogobrojne nezadovoljnike iz SDA. Na koncu, i bez Konakovića, ovako formatirana koalicija SDA sa Željkom Komšićem i Fahrudinom Radončićem, bošnjačku političku scenu vuče ka centru i u istoj mjeri ostavlja prazan prostor na desnom krilu.

Čovjek sa karakterom

Da je toga svjestan sam Bakir Izetbegović i da mu njegova „balijska udba“, tj. stranačko krilo infiltrirano u OSA-u, donosi takve informacije i procjene sa terena, pokazuju i njegove vrlo nervozne i nemušte reakcije u sprječavanju Konakovića u njegovom pohodu na osvajanje džemata.

Prema procjenama te „balijske udbe“ Konakovića podržavaju zaostali elementi turskih grupacija „FETO“ u Sarajevu. Navodno je iza njih ostao pozamašan novac i za njega se bore Izetbegovićevi i Konkaovićevi kadrovi. Bez obzira na ove špekulacije sigurno je došlo do neposluha prema Bakiru Izetbegoviću od strane lobija bivših malezijskih studenata čiji su finansijsko-medijski punktovi BBI Banka i Al Jazeera Balkan. Oni se sumnjiče da imaju tajne veze sa Ahmedom Davutogluom, kao i sa Dinom Konakovićem, dvojicom najljućih oponenata Recepu Tayyipu Erdoganu i Bakiru Izetbegoviću.

Hapšenja i deportacije pripadnika „FETO“ u BiH rekacija su režimskih sigurnosnih struktura na ovu Izetbegovićevu paranoju.

Potom, optužbe iznesene na FTV-u, kao i od strane nekih funkcionera Islamske zejadnice da Muamer Zukorlić sa sobom dovodi agente BIA-e i da mu Vučićeva obavještajna agencija pomaže da sruši Islamsku zajednicu BiH, drugi su oblik Izetbegovićeve paranoične (re)akcije prema Konakoviću. Ne bih se upuštao u zaista mutne poslove Muamera Zukorlića koji se sasvim sigurno služi opasnim mafijaškim metodama i koji sasvim sigurno sarađuje sa takvim elementima i u Sarajevu, ali ovakav obračun i diskrediticija samog Zukorlića su infantilni i degutantni. SDA je već odavno u naš život unijela tabloidno prostaštvo, a ovakim odnosom prema bivšem protukanidatu reisa Huseina Kavazovića, tu „tabloidnu žuć“ unosi i u naš vjerski život.

Savjetovao bih Konakoviću prije nego se zaista distancira od Zukorlićevih mafijaških ortaka i jataka u Sarajevu, da razgovara sa Mustafom Cerićem koji je bukvalno „ograjsao“ na ljude iz istog „đavoljeg kola“. Od ovakvih političkih huligana tako ga je zaboljela glava da mu je natekla „k'o cocin bubanj“ pa mu se više nikad nikakva ahmedija na nju ne može namotati, a da ga ne nažulja. Konaković je već do sada trebao shvatiti da mu se ne isplati za „šaku“ sandžačkih i „pregršt“ vehabijskih glasova riskirati ugled novog, mladog i odvažnog sarajevskog političara. Ako su ga u svemu ovome shvatili njegovi koalicioni partneri, Nermin Nikšić i Predrag Kojović, a izgleda da jesu, treba im biti zahvalan.

Još jedan faktor bi mogao biti presudan za uspjeh opozicione „četvorke“ na lokalnim izborima, kao što je bio presudan i na izborima u Hrvatskoj. Opozicija treba „čovjeka s karakterom“ kakvim se sloganom Hrvatima predstavio Milanović. Je li taj čovjek Nikšić? Mogu li to postati Kojović, Konaković, Hadžibajrić i drugi?! Na ovo pitanje nemam odgovor! Moje je bilo da ga bar postavim u ovoj formi!



(TBT)
Post Reply