Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4276 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The 51st State »

Bosanski_kralj wrote: 13/01/2020 20:56
The 51st State wrote: 12/01/2020 20:16
Bosanski_kralj wrote: 12/01/2020 20:11

:thumbup: :thumbup:
haj ti daj osvrt na ovaj transfer u krajini, ima li smisla i sta bi moglo znaciti za lokalne izbore, jeli ta ekipa cemu i tako te detalje?
Trenutno NiP je zaista minorna stranka na USK. Ovim transferom su malo živnuli, ali nije za očekivati da će odjednom napraviti rezultatski bum kao što je ti bio slučaj u Sarajevu. Vjerovatnije je da će na sljedećim lokalnim izborima osvojiti nekoliko mandata u OV Bužima i Bihaća, te možda u Bosasnkoj Krupi i V. Kladuši. Ukoliko zajednički nastupe sa partnerima (SDP, ASDA, NB) sa kandidatima za načelnika postoji velika šansa da SDA ne osvoji ni jedno načelničko mjesto u Krajini.
hvala na odgovoru, a i to je vise nego solidan pocetak.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#4277 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jefff »

kifli samo vugla raste
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#4278 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HomeSweetHome »

Ne znam za vugla, al' popularnost mu raste rapidno.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#4279 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

U Sarajevu bi vjerovatno bio najjaca stranka da se sad odrze izbori, ali je pitanje kakve kadrove ima u drugim kantonima i da li moze na isti nacin pokrenuti mase. Ovdje je Kifli uspjelo jer razumije probleme, zna i uzroke, zna dogadjaje i zato moze da nastupa kako nastupa.
Kako bi se snasao u Zenici ili Tuzli, Bihacu, Mostaru.... tesko. Znaci mora naci slicnog sebi, elokventnog, hrabrog, drskog ali pristojnog da radi isto u tim krajevima, da probudi bijes kod ljudi i unisti letargiju.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#4280 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HomeSweetHome »

drug_profi wrote: 14/01/2020 13:39 U Sarajevu bi vjerovatno bio najjaca stranka da se sad odrze izbori, ali je pitanje kakve kadrove ima u drugim kantonima i da li moze na isti nacin pokrenuti mase. Ovdje je Kifli uspjelo jer razumije probleme, zna i uzroke, zna dogadjaje i zato moze da nastupa kako nastupa.
Kako bi se snasao u Zenici ili Tuzli, Bihacu, Mostaru.... tesko. Znaci mora naci slicnog sebi, elokventnog, hrabrog, drskog ali pristojnog da radi isto u tim krajevima, da probudi bijes kod ljudi i unisti letargiju.
Djelomicno se slazem, ne moze sam na cijeloj teritoriji, mora definitivno imati sebi slicne ljude (ili bar 2-3 jaka u drugim regijama), ali se ne slazem da se on licno ne bi mogao snaci. Mislim da je njegovo iskustvo u centrali u Spahinoj islo mnogo sire od KS. Ne znam, vidjet cemo.
Po prvi put sam u dilemi da li nekoj stranci pruzim podrsku kao simpatizer/aktivist. Clan nikad niciji nisam bila i ne mislim, ali mi fakat dodje da odem i da pitam kako mogu pomoci.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#4281 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by dadoka84 »

Kažu da je lijepo nahranit gladnog i napojit žednog. Znači, nahraniti kerlu, napojiti pecikozu dobrom robom dok mu se dženetske kapije ne ukažu i vlada ks je sigurna :D
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#4282 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HomeSweetHome »

dadoka84 wrote: 14/01/2020 14:02 Kažu da je lijepo nahranit gladnog i napojit žednog. Znači, nahraniti kerlu, napojiti pecikozu dobrom robom dok mu se dženetske kapije ne ukažu i vlada ks je sigurna :D
:lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#4283 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Ja sam oprezan sa NiP strankom. Iz razloga sto smo ideoloski udaljeni. Ne mogu volontirati ili raditi za nekog ko je protiv seksualnih sloboda, ili ko pse lutalice rjesava kratkim postupkom, kome je ipak Busuladžić zaslužio počast. Jbg tu smo udaljeni i ta borba ce da se odvija nekad poslije.
Ali mogu prepoznati da je ovo građanska desnica. A sve sto je građansko, za BiH je prirodno i korisno i zato treba da postoji i svaki patriota to treba podrzati.
Ova stranka ne bi trebala nikad potezati nacionalne price, ne padati u te zamke. Pricati o kriminalu, o zakonima, o pravu, o projektima za unapređenje zivota i okruzenja...
za nacionalne price imamo vjecne zastitinike, tu ih ne mozes pobjediti, ali zato mozes pokazati da se od tog ne zivi, vec se od tog umire...
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#4284 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jefff »

Svi mi znamo za probleme ali ih niko ne zna razrijesiti. Mislim da mi patimo od viska politike.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#4285 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by bingov buraz »

refffko wrote: 14/01/2020 01:43
stranacc wrote: 14/01/2020 01:21
mrgreen wrote: 13/01/2020 23:26 Mrtvi šovinizam se svugdje mora provući.

Ne može žena nešto raditi iz principa, samo zbog muskarca.
Hajd bogati
Kakav princip i klinac do juce joj je fahron bio Jesus
Sad nasla zagondzijunpa vise glavu ne koristi ... :mrgreen:

Mozda je dino i stavi na listu za slijedece izbore...ako ne valja nazad fahraonu da je opet izdrzava
O Boze, kakav komad papka :shock:
I savez kamiondžijskih zadriglih hilibili trampsuporterskih sirovina se ograđuje od istupa ovog člana.
Moš si mislit onda što bi rekli purgeri.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4286 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The 51st State »

HomeSweetHome wrote: 14/01/2020 14:01
drug_profi wrote: 14/01/2020 13:39 U Sarajevu bi vjerovatno bio najjaca stranka da se sad odrze izbori, ali je pitanje kakve kadrove ima u drugim kantonima i da li moze na isti nacin pokrenuti mase. Ovdje je Kifli uspjelo jer razumije probleme, zna i uzroke, zna dogadjaje i zato moze da nastupa kako nastupa.
Kako bi se snasao u Zenici ili Tuzli, Bihacu, Mostaru.... tesko. Znaci mora naci slicnog sebi, elokventnog, hrabrog, drskog ali pristojnog da radi isto u tim krajevima, da probudi bijes kod ljudi i unisti letargiju.
Djelomicno se slazem, ne moze sam na cijeloj teritoriji, mora definitivno imati sebi slicne ljude (ili bar 2-3 jaka u drugim regijama), ali se ne slazem da se on licno ne bi mogao snaci. Mislim da je njegovo iskustvo u centrali u Spahinoj islo mnogo sire od KS. Ne znam, vidjet cemo.
Po prvi put sam u dilemi da li nekoj stranci pruzim podrsku kao simpatizer/aktivist. Clan nikad niciji nisam bila i ne mislim, ali mi fakat dodje da odem i da pitam kako mogu pomoci.
ako imas neku aktivnost ala kao sto je grupa gradjana zaljubljenika u bjelasnicu sto su se organizovali preko viber grupe i delegirali svog izabranika u upravni odbor zoi.a, a na mjesto koje je sljedovalo nip.u sigurno ce ti izaci u susret. ne bjeze od od davanja pozicija nestranackim ljudima ukoliko isti jesu kompetentni i sustinski zainteresovani za neku oblast.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#4287 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HomeSweetHome »

Nisam bas mislila da idem u neke upravne odbore i to, ne zelim da izadju oni meni u susret nego ja njima, meni to nista ne treba i ne znaci. Ja samo zelim da se nam sjasu jahaci (i jahacica) apokalipse vec jednom s vrata pa da onda nastavimo zivjeti kao normalan svijet.
Od rata do danas mi smo u cekaonici na bolje i pravednije drustvo. Pola zivota, njegove najbolje godine su mi prosle u toj jebenoj cekaonici.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4288 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The 51st State »

HomeSweetHome wrote: 14/01/2020 14:34 Nisam bas mislila da idem u neke upravne odbore i to, ne zelim da izadju oni meni u susret nego ja njima, meni to nista ne treba i ne znaci. Ja samo zelim da se nam sjasu jahaci (i jahacica) apokalipse vec jednom s vrata pa da onda nastavimo zivjeti kao normalan svijet.
Od rata do danas mi smo u cekaonici na bolje i pravednije drustvo.
nisam ni ja mislio licno ti da ulazis u upravne odbore :D , nego mislim da je ovo jedan od najboljih nacina inkluzije gradjana u drustvene tokove i javne institiucije, naravno ako se stvari poklope jer i sami djeloomicno preuzimaju odgovornost uz volju za promjenom i rjesavanje odredjenog problema.
ljepljenje plakata i dijeljenje flajera je proso fol :).
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#4289 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Akibh »

HomeSweetHome wrote: 14/01/2020 14:34 Nisam bas mislila da idem u neke upravne odbore i to, ne zelim da izadju oni meni u susret nego ja njima, meni to nista ne treba i ne znaci. Ja samo zelim da se nam sjasu jahaci (i jahacica) apokalipse vec jednom s vrata pa da onda nastavimo zivjeti kao normalan svijet.
Od rata do danas mi smo u cekaonici na bolje i pravednije drustvo. Pola zivota, njegove najbolje godine su mi prosle u toj jebenoj cekaonici.
Pa odes kod kifle I pitas ga sto te (a I nas sviju) jase vec deset godina, jednostavno
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4290 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The 51st State »

evo posle trece imamo i prvu na prelazu za drugu smjenu :)
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#4291 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HomeSweetHome »

The 51st State wrote: 14/01/2020 14:37
HomeSweetHome wrote: 14/01/2020 14:34 Nisam bas mislila da idem u neke upravne odbore i to, ne zelim da izadju oni meni u susret nego ja njima, meni to nista ne treba i ne znaci. Ja samo zelim da se nam sjasu jahaci (i jahacica) apokalipse vec jednom s vrata pa da onda nastavimo zivjeti kao normalan svijet.
Od rata do danas mi smo u cekaonici na bolje i pravednije drustvo.
da
nisam ni ja mislio licno ti da ulazis u upravne odbore :D , nego mislim da je ovo jedan od najboljih nacina inkluzije gradjana u drustvene tokove i javne institiucije, naravno ako se stvari poklope jer i sami djeloomicno preuzimaju odgovornost uz volju za promjenom i rjesavanje odredjenog problema.
ljepljenje plakata i dijeljenje flajera je proso fol :).
Pogresno sam te razumjela ocito 🙂
Slazem se, to je dobra stvar s vise aspekata. Trebat ce im puno mozgova za pozadinsku pripremu za fajt. Za fizicki rad svakako nisam, prestara sam za te zajebancije.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4292 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by KatarinaKosaca »

The 51st State wrote: 14/01/2020 14:43 evo posle trece imamo i prvu na prelazu za drugu smjenu :)
Istina. Za novu stranku koja djeluje samo u Kantonu, savršeno pokriven forum :wink: :D
User avatar
Pandakonda
Posts: 4379
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#4293 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Pandakonda »

Mislim da bi Dino trebao da se profiliše prvo više u samom Kantonu i da stvori ime za stranku, ovako ljudi njega gledaju kao samo nekoga ko je anti SDA bez ozbiljnog plana i kao stranku jednog čovjeka. To mu je dovoljno za KS ali ako planira širenje dalje to onda treba uraditi polako a ne uljetati sa svakakvim kadrovima.

Vezano za ideologiju, mi smo došli do faze gdje ovo više nije bitka za konzervativizam, liberalizam, socijalizam itd. nego za vladavinu prava i vraćanje morala u politiku. U svakom sistemu je normalno da imas stranke sa različitog pol. sprektra ali u normalnom svijetu svaka od tih stranaka poštuje pravila i zakone dok to kod nas nije slucaj. Sve dok se ne očisti politička arena mislim da bi jedini fokus trebao biti na poštivanju pravila i vraćanja odgovornosti u politiku pa tek onda da pričamo o ideologiji.

Dobar primjer je LGBT parada gdje se pola šestore sigurno ideološki nije slagalo sa tim ali ako je već zakonom propisano da svako ima slobodu okupljanja onda tu nema mjesta za ideologiju i selektivno primjenjivanje zakona.
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#4294 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Akibh »

HomeSweetHome wrote: 14/01/2020 14:45
The 51st State wrote: 14/01/2020 14:37
HomeSweetHome wrote: 14/01/2020 14:34 Nisam bas mislila da idem u neke upravne odbore i to, ne zelim da izadju oni meni u susret nego ja njima, meni to nista ne treba i ne znaci. Ja samo zelim da se nam sjasu jahaci (i jahacica) apokalipse vec jednom s vrata pa da onda nastavimo zivjeti kao normalan svijet.
Od rata do danas mi smo u cekaonici na bolje i pravednije drustvo.
da
nisam ni ja mislio licno ti da ulazis u upravne odbore :D , nego mislim da je ovo jedan od najboljih nacina inkluzije gradjana u drustvene tokove i javne institiucije, naravno ako se stvari poklope jer i sami djeloomicno preuzimaju odgovornost uz volju za promjenom i rjesavanje odredjenog problema.
ljepljenje plakata i dijeljenje flajera je proso fol :).
Pogresno sam te razumjela ocito 🙂
Slazem se, to je dobra stvar s vise aspekata. Trebat ce im puno mozgova za pozadinsku pripremu za fajt. Za fizicki rad svakako nisam, prestara sam za te zajebancije.
Ima x raznih mugucnosti:
- Pomoc Zukorlicu u kampanji, izgubi jadan
- Pomoc IT sektoru sa tenderima, onaj od 500.000 KM ne prodje, nazalost
- Dizajn interijera stanova vjerskih poglavara, nemaju oni vremena
- Parada ponosa, nesto mu slabo ide oko ovoga
- ...
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#4295 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by madner »

Dokle nam je ovaj alternativni sistem ministrice koji nista ne kosta osim radnih sati uposelnih? :D
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4296 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The 51st State »

Kad ovi pseudokriticari da ih tako nazovem jer ih se vrijedja kad ih se botovima nazove odgovore na samo jedno pitanje.
Koja stranka i kad je ustupila mjesto koje ih sljeduje u upravnim strukturama nestranackoj licnosti ili licnostima.
Dotad je za mene NiP avangarda na politickoj sceni.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#4297 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Akibh wrote: 14/01/2020 15:22
HomeSweetHome wrote: 14/01/2020 14:45
The 51st State wrote: 14/01/2020 14:37 da
nisam ni ja mislio licno ti da ulazis u upravne odbore :D , nego mislim da je ovo jedan od najboljih nacina inkluzije gradjana u drustvene tokove i javne institiucije, naravno ako se stvari poklope jer i sami djeloomicno preuzimaju odgovornost uz volju za promjenom i rjesavanje odredjenog problema.
ljepljenje plakata i dijeljenje flajera je proso fol :).
Pogresno sam te razumjela ocito 🙂
Slazem se, to je dobra stvar s vise aspekata. Trebat ce im puno mozgova za pozadinsku pripremu za fajt. Za fizicki rad svakako nisam, prestara sam za te zajebancije.
Ima x raznih mugucnosti:
- Pomoc Zukorlicu u kampanji, izgubi jadan
- Pomoc IT sektoru sa tenderima, onaj od 500.000 KM ne prodje, nazalost
- Dizajn interijera stanova vjerskih poglavara, nemaju oni vremena
- Parada ponosa, nesto mu slabo ide oko ovoga
- ...
Dino sa svim ovim sto je do sada uradio od mene mu halal za gore pobrojano. A vi koji ne vidite sumu od drveta, samo nabrajajte. Kada objasnite asicare kradju sa kioskom od 250 000 onda cemo razgovarati o gore pobrojanom.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#4298 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HomeSweetHome »

Nije da se slazem sa svim potezima, nije ni da mi je omiljeni lik, ali za ovu sutanje SDA sve mu halalim i ima moj glas u oktobru.

Necu se upecati na vec sazvakane teme na koje je vec sve receno, posebno ovdje.
User avatar
Kamper
Posts: 616
Joined: 22/12/2019 18:32

#4299 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Kamper »

Styling wrote: 14/01/2020 15:42Dino sa svim ovim sto je do sada uradio od mene mu halal za gore pobrojano. A vi koji ne vidite sumu od drveta, samo nabrajajte. Kada objasnite asicare kradju sa kioskom od 250 000 onda cemo razgovarati o gore pobrojanom.
I kad odgovore dokle je tuzba za pecat iz Turisticke zajednice koji je Hubijar odnio.
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#4300 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Akibh »

Styling wrote: 14/01/2020 15:42
Akibh wrote: 14/01/2020 15:22
HomeSweetHome wrote: 14/01/2020 14:45

Pogresno sam te razumjela ocito 🙂
Slazem se, to je dobra stvar s vise aspekata. Trebat ce im puno mozgova za pozadinsku pripremu za fajt. Za fizicki rad svakako nisam, prestara sam za te zajebancije.
Ima x raznih mugucnosti:
- Pomoc Zukorlicu u kampanji, izgubi jadan
- Pomoc IT sektoru sa tenderima, onaj od 500.000 KM ne prodje, nazalost
- Dizajn interijera stanova vjerskih poglavara, nemaju oni vremena
- Parada ponosa, nesto mu slabo ide oko ovoga
- ...
Dino sa svim ovim sto je do sada uradio od mene mu halal za gore pobrojano. A vi koji ne vidite sumu od drveta, samo nabrajajte. Kada objasnite asicare kradju sa kioskom od 250 000 onda cemo razgovarati o gore pobrojanom.
:-D , znao sam... 'ali krali su i oni' je najgora moguca odbrana, nema nista gore.
Za kiosk dozivotni zatvor za sve ukljucene u asicare kradju
Post Reply