Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#24751 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Spit_fire »

drug_profi wrote: 25/11/2022 00:26
Spit_fire wrote: 24/11/2022 23:38

Cuj ja imam bujni mastu ti si doslovno to reko :-)
Naravno da nisam. Ti si iskonstruisao to iz mog upisa.
Pozitivno je sto ne pokusava izbjeci istinu. - A istina je po svemu sudeci saginjanje HDZu kakvo jos nije vidjno...i to ne kazwm ja nego Dino

Mogao je HDZ napisati sta hoce, stvar je sta ova strana od toga prihvata
.-Ova strana je to vec prihvatil cak sta vise , hvali na sva zvona kako je to prihvatila
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11039
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#24752 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

sajber87 wrote: 24/11/2022 23:58 Ajde da vidimo, ko je gledao cijeli intervju a ko procitao samo naslov na klixu. Oni koji su gledali kompletno gostovanje sta im konkretno smeta, a ovi sto su samo procitali samo naslov na klixu oni su vec rekli :D
Naslov i clanak na Klixu su citati iz gostovanja.

Uskoro ce svaki Kiflin intervju biti SDA spin. :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#24753 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Spit_fire wrote: 25/11/2022 00:58
drug_profi wrote: 25/11/2022 00:26

Naravno da nisam. Ti si iskonstruisao to iz mog upisa.
Pozitivno je sto ne pokusava izbjeci istinu. - A istina je po svemu sudeci saginjanje HDZu kakvo jos nije vidjno...i to ne kazwm ja nego Dino

Mogao je HDZ napisati sta hoce, stvar je sta ova strana od toga prihvata
.-Ova strana je to vec prihvatil cak sta vise , hvali na sva zvona kako je to prihvatila
Vidis da konstruises. Izmastao si nesto sto niti sam rekao niti se podrazumjeva.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#24754 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Spit_fire »

Prpa.ba wrote: 25/11/2022 01:01
sajber87 wrote: 24/11/2022 23:58 Ajde da vidimo, ko je gledao cijeli intervju a ko procitao samo naslov na klixu. Oni koji su gledali kompletno gostovanje sta im konkretno smeta, a ovi sto su samo procitali samo naslov na klixu oni su vec rekli :D
Naslov i clanak na Klixu su citati iz gostovanja.

Uskoro ce svaki Kiflin intervju biti SDA spin. :mrgreen:
Podmetnuli mu gostovanje :D Ona slika iz Stozera je fotosop
sajber87
Posts: 3902
Joined: 25/07/2008 13:14

#24755 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sajber87 »

Prpa.ba wrote: 25/11/2022 01:01
sajber87 wrote: 24/11/2022 23:58 Ajde da vidimo, ko je gledao cijeli intervju a ko procitao samo naslov na klixu. Oni koji su gledali kompletno gostovanje sta im konkretno smeta, a ovi sto su samo procitali samo naslov na klixu oni su vec rekli :D
Naslov i clanak na Klixu su citati iz gostovanja.

Uskoro ce svaki Kiflin intervju biti SDA spin. :mrgreen:
Kako ide ona pjesma, smijehom strah pokrijem. ;-)
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#24756 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Ma kraj njih covjek samo pocne jos vise simpatisat Kiflu.
Kontraproduktivna kampanja totalno.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11039
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#24757 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Spit_fire wrote: 25/11/2022 01:06 Podmetnuli mu gostovanje :D
:lol:
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#24758 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Leverage »

Čovjek je rekao da je HDZ pisao u najvećoj mjeri ono što su se dogovorili. Dakle, ne da je diktirao sadržaj nego da je njihov zapisničar sastavljao tekst dogovora, zbog čega je i većoj mjeri na hrvatskom jeziku.

SDA botovi pokušavaju da ušićare gdje god mogu, a vala i gdje ne mogu.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#24759 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Str0nz »

"To je nama naša borba dala da imamo košarkaša za maršala"

"Ima nekih Ijudi koji se u sve "razumiju" pa misle da je krivično pravo košrkaška lopta, pa da o presudama (uz to nepravomoćnim) mogu lupati nebuloze kao loptom po parketu i pod obručem a ne znaju pogoditi u koš".

Image

Nakon što je lider stranke Narod i Pravda Elmedin Dino Konaković oštro prozvao sudiju Branka Perića, zbog oslobađajuće presude Alise Mutap i drugih, uslijedile su i reakcije iz pravne zajednice.

Iz Viskog sudskog i tužilačkog vijeća:

"Povodom napada na sudiju Suda Bosne i Hercegovine Branka Perića, ujedno i predsjedavajućeg sudskog vijeća u predmetu “Zijad Mutap i drugi”, koji su uslijedili nakon donošenja prvostepene presude u tom predmetu, Visoko sudsko i tužilačko vijeće Bosne i Hercegovine (VSTV BiH) želi da uputi riječi podrške sudiji Periću koji je, vjerujemo, profesionalno, u smislu i duhu funkcije koju obnaša, zajedno sa još dvoje kolega sudija, donio prvostepenu presudu u navedenom predmetu.

U ovom kontekstu, široku javnost podsjećamo da sudije mogu donositi odluke isključivo na temelju dokaza koji su im predočeni, a da svaka pretpostavka na sudu mora biti potkrepljena nedvosmislenim dokazima, jer je to suština prava i pravne države. Ujedno, želimo da istaknemo da smo, na temelju informacija koje smo imali priliku čuti putem medija, uvjereni da su tužioci Tužilaštva Bosne i Hercegovine, u okviru svoje nadležnosti, imali najbolje namjere u navedenom predmetu, zato pozivamo na suzdržanost i prilikom eventualnog kritiziranja njihovog rada", stoji u saopćenju iz te institucije.

VSTV se obraća naročito političarima:

"Posebno suzdržani trebaju biti političari u kritiziranju tužilačkih i sudskih odluka. Nažalost, i u konkretnom slučaju svjedočili smo brutalnim, krajnje neodmjerenim riječima upućenim kako pravosuđu na nivou BiH tako i sudiji Periću. Zato ih pozivamo na političku zrelost koja se ogleda u poštovanju institucija sistema i njihovih odluka onda kada one nisu politički ili generalno popularne, ali zasigurno jesu zasnovane na zakonu i Ustavu naše zemlje. Javnost ima pravo na konstruktivnu kritiku, međutim neuravnotežene kritike koje upućuju političari mogu dodatno i nepotrebno ugroziti povjerenje javnosti u pravosuđe ili poticati nepoštivanje sudskih odluka i demokratske podjele vlasti.

Zbog svega navedenog, još jednom podsjećamo da su sudije nezavisne u postupanju i donošenju odluka, te sude i presuđuju na osnovu Ustava i zakona. Oni su slobodni u zastupanju svog shvatanja, utvrđivanju činjenica i primjeni prava i dužni su svoja pravna shvatanja i utvrđeno činjenično stanje objasniti isključivo u obrazloženju odluke. Ishode sudskih postupaka sudije ne mogu i ne smiju prilagođavati očekivanjima i shvatanjima zakonodavne i izvršne vlasti. Štaviše, u konkretnom slučaju, očekivanjima dijela medija i građana naše zemlje.

Sudske odluke, za razliku od političkih, ne smiju i ne mogu biti popularne. One su utemeljene na Ustavu i zakonima i garantuju jednako pravo svakog građanina na pravično suđenje kao temeljnog postulata pravne države", saopćeno je iz VSTV-a.

Zanimljivu reakciju imala je i bivša predsjednica Suda Bosne i Hercegovine Meddžida Kreso:

Image

"U matematiku i ekonomiju se razumijem toliko da znam osnovne računske operacije i šta je prvobitna akumulacija kapitala a ne usuđujem se misliti a pogotovo javno diskutovati o komplikovanom labirintu brojeva iii ekonomskoj politici.

Međutim ima nekih Ijudi koji se u sve "razumiju" pa misle da je krivično pravo košrkaška lopta, pa da o presudama (uz to nepravomoćnim) mogu lupati nebuloze kao loptom po parketu i pod obručem a ne znaju pogoditi u koš.

Pri tom ih ne brine što nemaju pojma o osnovnim postulatima krivično-pravne nauke, o zakonima, o sudovanju.

To za njih nije važno, bitno im je da Pedro visi.

Ali, to je nama naša borba (politika ) dala da imamo košarkaša za maršala (vrhovnog tumača prava).

Nije mi namjera da branim branšu koja je očito na izdisaju, već branim principe", napisala je Kreso na društvenim mrežama.
https://politicki.ba/vijesti/to-je-nama ... sala/27278
palermo
Posts: 22372
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#24760 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by palermo »

Leverage wrote: 26/11/2022 10:24 Čovjek je rekao da je HDZ pisao u najvećoj mjeri ono što su se dogovorili. Dakle, ne da je diktirao sadržaj nego da je njihov zapisničar sastavljao tekst dogovora, zbog čega je i većoj mjeri na hrvatskom jeziku.

SDA botovi pokušavaju da ušićare gdje god mogu, a vala i gdje ne mogu.
Bogati, sto ti ne.predjes u NiP.....ne pitam zlonamjerno, nego onako samo radoznalo.
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#24761 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Novak20 »

Sve vlasti u BiH su loše ali je sudska ubjedljivo najgora jer naša Temida nema povez preko očiju, mač joj je tup, a givikti vage prepravljeni.

Nije Dino kriv što to većina vidi, o on napiše.

Image
palermo
Posts: 22372
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#24762 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by palermo »

Novak20 wrote: 26/11/2022 22:57 Sve vlasti u BiH su loše ali je sudska ubjedljivo najgora jer naša Temida nema povez preko očiju, mač joj je tup, a givikti vage prepravljeni.

Nije Dino kriv što to većina vidi, o on napiše.

Image
Bogami se I ti dobro zadao.....
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#24763 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Novak20 »

palermo wrote: 26/11/2022 23:01

Bogami se I ti dobro zadao.....
:lol:

Po običaju, haj'mo malo o meni.

Sikter.

:run:
palermo
Posts: 22372
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#24764 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by palermo »

Novak20 wrote: 26/11/2022 23:08
palermo wrote: 26/11/2022 23:01

Bogami se I ti dobro zadao.....
:lol:

Po običaju, haj'mo malo o meni.

Sikter.

:run:
Pa dobro, doslo je I tvoje vrijeme ocito, ovdje ti mozes bez ustezanja reci sikter....udarila sila u glavu, jbg.....

Inace, k'o ti biva da nesto pricas sa.mnom, de bolan, ne budalesaj......ima ovdje dovoljno tvojih jarana pa sa njima muhabeti...
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#24765 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Leverage »

palermo wrote: 26/11/2022 22:55
Leverage wrote: 26/11/2022 10:24 Čovjek je rekao da je HDZ pisao u najvećoj mjeri ono što su se dogovorili. Dakle, ne da je diktirao sadržaj nego da je njihov zapisničar sastavljao tekst dogovora, zbog čega je i većoj mjeri na hrvatskom jeziku.

SDA botovi pokušavaju da ušićare gdje god mogu, a vala i gdje ne mogu.
Bogati, sto ti ne.predjes u NiP.....ne pitam zlonamjerno, nego onako samo radoznalo.
Zato što su moji svjetonazori daleko od onoga što propagira NiP. Ja sam ljevičar, agnostik i imam liberalne odnosno progresivne stavove po mnogim pitanjima, dakle sve sam ono što recimo Dino Konaković nije.

Ali sam isto tako politički pismen i razumijem politički trenutak u kojem se nalazimo i iz istog pokušavam izvući maksimum. Iz saradnje NiP-a i SDP-a bez sumnje će se izroditi bolje stanje od onoga što živimo sad. A nakon što se to desi onda ćemo se vjerovatno jedni drugima zahvaliti na saradnji uz želje da naša vizija bude ona koju će građani željeti.

Ovo je momenat kada je važno uništiti politički karcinom zelene boje, sve više ljudi razumije taj momenat i spremni su da se zarad toga višeg cilja na neko vrijeme odreknu tvrdih ideoloških pozicija koje ih čine.
HelaS
Posts: 5670
Joined: 22/09/2018 13:21

#24766 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HelaS »

Leverage wrote: 26/11/2022 23:57
Ovo je momenat kada je važno uništiti politički karcinom zelene boje, sve više ljudi razumije taj momenat i spremni su da se zarad toga višeg cilja na neko vrijeme odreknu tvrdih ideoloških pozicija koje ih čine.
Tačno :thumbup:

Takav je i "projekat Trojka" u KS, takav bi trebao biti i "projekat Osam" u FBiH
palermo
Posts: 22372
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#24767 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by palermo »

Leverage wrote: 26/11/2022 23:57
palermo wrote: 26/11/2022 22:55

Bogati, sto ti ne.predjes u NiP.....ne pitam zlonamjerno, nego onako samo radoznalo.
Zato što su moji svjetonazori daleko od onoga što propagira NiP. Ja sam ljevičar, agnostik i imam liberalne odnosno progresivne stavove po mnogim pitanjima, dakle sve sam ono što recimo Dino Konaković nije.

Ali sam isto tako politički pismen i razumijem politički trenutak u kojem se nalazimo i iz istog pokušavam izvući maksimum. Iz saradnje NiP-a i SDP-a bez sumnje će se izroditi bolje stanje od onoga što živimo sad. A nakon što se to desi onda ćemo se vjerovatno jedni drugima zahvaliti na saradnji uz želje da naša vizija bude ona koju će građani željeti.

Ovo je momenat kada je važno uništiti politički karcinom zelene boje, sve više ljudi razumije taj momenat i spremni su da se zarad toga višeg cilja na neko vrijeme odreknu tvrdih ideoloških pozicija koje ih čine.
Nemas ti pojmq, al haj nisi jedini....

Doduse, moram priznati da me ohrabruje sto sve vise I vise javnih licnosti ustaje protiv ovoga sto se desava...Jasmila, Nikolaidis, Slavo Kukic........
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#24768 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Leverage »

Eto šta čovjek na kulturan i uljudan odgovor dobije od jednog neodgojenog primitivca.

I onda me pitaju što ismijavam budale.
HelaS
Posts: 5670
Joined: 22/09/2018 13:21

#24769 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HelaS »

palermo wrote: 27/11/2022 00:04
Leverage wrote: 26/11/2022 23:57
Zato što su moji svjetonazori daleko od onoga što propagira NiP. Ja sam ljevičar, agnostik i imam liberalne odnosno progresivne stavove po mnogim pitanjima, dakle sve sam ono što recimo Dino Konaković nije.

Ali sam isto tako politički pismen i razumijem politički trenutak u kojem se nalazimo i iz istog pokušavam izvući maksimum. Iz saradnje NiP-a i SDP-a bez sumnje će se izroditi bolje stanje od onoga što živimo sad. A nakon što se to desi onda ćemo se vjerovatno jedni drugima zahvaliti na saradnji uz želje da naša vizija bude ona koju će građani željeti.

Ovo je momenat kada je važno uništiti politički karcinom zelene boje, sve više ljudi razumije taj momenat i spremni su da se zarad toga višeg cilja na neko vrijeme odreknu tvrdih ideoloških pozicija koje ih čine.
Nemas ti pojmq, al haj nisi jedini....

Doduse, moram priznati da me ohrabruje sto sve vise I vise javnih licnosti ustaje protiv ovoga sto se desava...Jasmila, Nikolaidis, Slavo Kukic........
Vidovnjaci... :-) Podržavam ustajanje na rezultate, ako ih ne bude, ako sve krene drugim pravcem. Ali, ustati protiv u fazi pregovora i nastajanja, može biti samo iz straha za gubitak vlastitih pozicija, određenih benefita, bilo šta slično, ili upotrebom "kašika" :-)
palermo
Posts: 22372
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#24770 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by palermo »

Leverage wrote: 27/11/2022 00:09 Eto šta čovjek na kulturan i uljudan odgovor dobije od jednog neodgojenog primitivca.
Hajde.......šta kažeš, od primitivca :D

Samo zato što sam ti rekao istinu.....de bolan
palermo
Posts: 22372
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#24771 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by palermo »

HelaS wrote: 27/11/2022 00:10
palermo wrote: 27/11/2022 00:04

Nemas ti pojmq, al haj nisi jedini....

Doduse, moram priznati da me ohrabruje sto sve vise I vise javnih licnosti ustaje protiv ovoga sto se desava...Jasmila, Nikolaidis, Slavo Kukic........
Vidovnjaci... :-) Podržavam ustajanje na rezultate, ako ih ne bude, ako sve krene drugim pravcem. Ali, ustati protiv u fazi pregovora i nastajanja, može biti samo iz straha za gubitak vlastitih pozicija, određenih benefita, bilo šta slično, ili upotrebom "kašika" :-)
Jes, jes.....svi su oni SDA botovi... :D
giannibelif
Posts: 1994
Joined: 28/01/2017 22:11

#24772 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by giannibelif »

A šta Dino to radi loše unutra koalicije? Članstvu SDP-a i ekipi koja ordinira oko vrha stranke treba da bude jasno da nije Dino kriv što je njima predsjednik totalni idiot.
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#24773 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Leverage »

Istina u vidu "nemaš ti pojma".

Joj kakva sve halaša piše po ovom forumu, to ovaj auditorij više ne može da trpi.
HelaS
Posts: 5670
Joined: 22/09/2018 13:21

#24774 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HelaS »

palermo wrote: 27/11/2022 00:12
HelaS wrote: 27/11/2022 00:10

Vidovnjaci... :-) Podržavam ustajanje na rezultate, ako ih ne bude, ako sve krene drugim pravcem. Ali, ustati protiv u fazi pregovora i nastajanja, može biti samo iz straha za gubitak vlastitih pozicija, određenih benefita, bilo šta slično, ili upotrebom "kašika" :-)
Jes, jes.....svi su oni SDA botovi... :D
A što SDA :? Ko je spomenuo SDA? I to još za Kukića, Jasmilu... Pretjeruješ, trolaš temu bezze :-)
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#24775 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Leverage »

giannibelif wrote: 27/11/2022 00:12 A šta Dino to radi loše unutra koalicije? Članstvu SDP-a i ekipi koja ordinira oko vrha stranke treba da bude jasno da nije Dino kriv što je njima predsjednik totalni idiot.
Ko iz SDP-a tvrdi to? Pa Dinu napadaju samo SDA botovi.

Vidiš, Dino recimo nije takvog stava o Nikšiću, on recimo smatra da Nikšić treba biti federalni premijer. Šteta što njegov fan klub ne prati svog vođu.
Post Reply