Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
kokakolas
Posts: 1427
Joined: 15/03/2008 21:35

#21201 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by kokakolas »

GandalfSivi wrote: 28/09/2022 23:59 Forto i Dino odradili good cop bad cop varijantu. Kaze Forto, ja cu pozitivu, kaze Dino ja cu ih jebati :D

Fino se nadopunjavali :)
Slazem se. Cak je i Fortek postao ozbiljniji politicar :)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#21202 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Bloo »

mirza_15 wrote: 28/09/2022 22:52
ninjahepek wrote: 28/09/2022 22:02
Forto je inače slab u ovakvim situacijama jer priča mu je kao kod djeteta, hipotetske situacije i slično umjesto da daje argumente i vodi diskusiju. Vrlo slabo. Konaković nije bio u centru i manje-više samo je reciklirao ono što je govorio i kod Senada. Očekivao sam mnogo više ali je najbitnije da nam je Dino rekao 2 puta da je bio u vojsci...
U ovakvoj kampanji gdje su trezoraš i studentica iz Zagrba u periodu rata zaštitnici Bošnjaka i Države, a svi drugi izdajnici mora se to naglasiti. Da je Dino Konaković maloljetni borac, da je Kemal Ademović zlatni ljiljan koji je izvukao protivoklopna sredstva na početku rata iz Pretisa (korištena 2 maja), da je Ahmed Sejdić zlatni ljiljan, da je Petra zlatni ljiljan, da je Halil Bajramović jlatni ljiljan i još more drugih pripadnika ABiH, a sada članova NiP-a. Moraš da pokažeš da je priča o izdaji glupa. Eto ovi nabrojani nisu izdali u ratu, a sada hoće i povest će nas u nove Tomašiće i sl. Zbog toga Dino mora to da naglasi.
Ako NiP ikada "postane vlast" na način da preuzme sve bitne funkcije i poluge od SDA (koja neće skroz nestati naravno da scene bar još jedno 15 godina), biće interesantno posmatrati da li će ratnu biografiju koristiti na isti način kao i SDA. Nadam se da neće.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19397
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#21203 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by teskeredzic_22 »

Bloo wrote: 29/09/2022 08:32

Ako NiP ikada "postane vlast" na način da preuzme sve bitne funkcije i poluge od SDA (koja neće skroz nestati naravno da scene bar još jedno 15 godina), biće interesantno posmatrati da li će ratnu biografiju koristiti na isti način kao i SDA. Nadam se da neće.
Naravno da hoće.
Naše društvo će tek za 100 godina posmatrati stvari iz perspektive civilnog društva.

Mi smo na nekom nivou političke kulture i političkog vrednovanja koji nije u rangu Zapadne Evrope , Amerike ili Skandinavije ali to ne znači da nemamo suštinski demokratske izbore uz sve krađe i zloupotrebe koji svako od nas zna.

Mnogo je važno da NIP ostane sastavni dio trojke u doglednom periodu i da Denis Bećirević pobijedi Bakira Izebegovića u nedelju.
Ništa se spektakularno neće promijeniti ali se na osnovu toga , mnogo toga može promijeniti.
Tyke
Posts: 2617
Joined: 23/02/2012 05:44

#21204 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Tyke »

Bloo wrote: 29/09/2022 08:32
mirza_15 wrote: 28/09/2022 22:52

U ovakvoj kampanji gdje su trezoraš i studentica iz Zagrba u periodu rata zaštitnici Bošnjaka i Države, a svi drugi izdajnici mora se to naglasiti. Da je Dino Konaković maloljetni borac, da je Kemal Ademović zlatni ljiljan koji je izvukao protivoklopna sredstva na početku rata iz Pretisa (korištena 2 maja), da je Ahmed Sejdić zlatni ljiljan, da je Petra zlatni ljiljan, da je Halil Bajramović jlatni ljiljan i još more drugih pripadnika ABiH, a sada članova NiP-a. Moraš da pokažeš da je priča o izdaji glupa. Eto ovi nabrojani nisu izdali u ratu, a sada hoće i povest će nas u nove Tomašiće i sl. Zbog toga Dino mora to da naglasi.
Ako NiP ikada "postane vlast" na način da preuzme sve bitne funkcije i poluge od SDA (koja neće skroz nestati naravno da scene bar još jedno 15 godina), biće interesantno posmatrati da li će ratnu biografiju koristiti na isti način kao i SDA. Nadam se da neće.
Ma za ocekivati je provlacenje te price i bacanje akcenta na odbranu drzave u nekim situacijama, ti je neminivno. Slicno kao sto radi Komsic, kad to treba iskoristiti kao "argument ljubavi i dobronamjernoati prema ovoj zemlji". Samo sto to nerijetko zna biti kontraproduktivno i bespotrebno.
Ovo sto SDA radi je izlizano, prohujalo s vihorom.

Samo se mozemo nadati da bi NiP promijenio politiku, tj. nacin vodjenja iste, jer sve ovo do sad je vec vidjeno i bez adekvatnog ucinka.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4132
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#21205 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Bloo wrote: 29/09/2022 08:32
mirza_15 wrote: 28/09/2022 22:52

U ovakvoj kampanji gdje su trezoraš i studentica iz Zagrba u periodu rata zaštitnici Bošnjaka i Države, a svi drugi izdajnici mora se to naglasiti. Da je Dino Konaković maloljetni borac, da je Kemal Ademović zlatni ljiljan koji je izvukao protivoklopna sredstva na početku rata iz Pretisa (korištena 2 maja), da je Ahmed Sejdić zlatni ljiljan, da je Petra zlatni ljiljan, da je Halil Bajramović jlatni ljiljan i još more drugih pripadnika ABiH, a sada članova NiP-a. Moraš da pokažeš da je priča o izdaji glupa. Eto ovi nabrojani nisu izdali u ratu, a sada hoće i povest će nas u nove Tomašiće i sl. Zbog toga Dino mora to da naglasi.
Ako NiP ikada "postane vlast" na način da preuzme sve bitne funkcije i poluge od SDA (koja neće skroz nestati naravno da scene bar još jedno 15 godina), biće interesantno posmatrati da li će ratnu biografiju koristiti na isti način kao i SDA. Nadam se da neće.
A sto ne bi?

Pa to rade i u Americi tokom kampanje svi oni koji imaju uspjesnu ratnu ili vojnicku proslost.

Moze im pomoci, ali i ne mora. Obama je pobjedio McCaina, koji je za Amere bio heroj.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#21206 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Bloo »

Ima Bosne_Bice Bosne wrote: 29/09/2022 09:32
Bloo wrote: 29/09/2022 08:32

Ako NiP ikada "postane vlast" na način da preuzme sve bitne funkcije i poluge od SDA (koja neće skroz nestati naravno da scene bar još jedno 15 godina), biće interesantno posmatrati da li će ratnu biografiju koristiti na isti način kao i SDA. Nadam se da neće.
A sto ne bi?

Pa to rade i u Americi tokom kampanje svi oni koji imaju uspjesnu ratnu ili vojnicku proslost.

Moze im pomoci, ali i ne mora. Obama je pobjedio McCaina, koji je za Amere bio heroj.
Više sam mislila na opravdavanje hipotetičkih zajeba, mita, korpucije i tako toga sa "on je bio heroj odbrane"...zvuči poznato? :D
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#21207 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by RunnerX »

GandalfSivi wrote: 28/09/2022 23:59 Forto i Dino odradili good cop bad cop varijantu. Kaze Forto, ja cu pozitivu, kaze Dino ja cu ih jebati :D

Fino se nadopunjavali :)
Da, ispalo je kao good cop bad cop, ali tako je to i kad se kamere ugase. Dva dijametralna karaktera, Dino političar desnog centra, Forto klasična ljevica, spoj nespojivog koji zaista odlično funkcioniše. Jednostavno, uloga Naše stranke u njihovim koalicijama je nezamjenjiva

Meni je onako najzanimljiviji dio kad Forto kaže "mi se potučemo nasamo, ali ne u javnosti, dok oni rade suprotno, potuku se u javnosti, a nasamo se sve dogovore, to je razlika između njih i nas".
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4132
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#21208 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Bloo wrote: 29/09/2022 09:35
Ima Bosne_Bice Bosne wrote: 29/09/2022 09:32

A sto ne bi?

Pa to rade i u Americi tokom kampanje svi oni koji imaju uspjesnu ratnu ili vojnicku proslost.

Moze im pomoci, ali i ne mora. Obama je pobjedio McCaina, koji je za Amere bio heroj.
Više sam mislila na opravdavanje hipotetičkih zajeba, mita, korpucije i tako toga sa "on je bio heroj odbrane"...zvuči poznato? :D
:thumbup:

A to...ono kao neki iz SDA. Onda sve OK. :-D
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#21209 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Anquilla »

Forto i Dino vidjeli kako se teško dogovarati sa ekstemima.

Ali, na kraju emisije nađoše zajednički jezik sa Cvitanovićem u vezi energetske politike, kao dokaz da se može oko stvari koje su dobre za sve, a ideologiju ostaviti za kraj.

Također, Forto :thumbup: za onaj odgovor Amiru kako zamjera to što Stevandića pita šta mu smeta kod Dodika, Cvitanovića u vezi Čovića, a njega za Izetbegovića i Komšića.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#21210 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Osim_13 »

Raste Forto definitivno. U pristupu politici naravno.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#21211 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Roccohljup »

Osim_13 wrote: 29/09/2022 10:22 Raste Forto definitivno. U pristupu politici naravno.
to je i normalno i očekivano i dokaz da se politikom (niti biti kandidat za bilo koju poziciju) treba biti samo neko ko je u politici godinama. Nekad ljudi koji dodju sa strane imaju drugačiji pogled na neke stvari i mogu uočiti prave probleme puno lakše.
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#21212 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirza_15 »

RunnerX wrote: 29/09/2022 09:40
GandalfSivi wrote: 28/09/2022 23:59 Forto i Dino odradili good cop bad cop varijantu. Kaze Forto, ja cu pozitivu, kaze Dino ja cu ih jebati :D

Fino se nadopunjavali :)
Da, ispalo je kao good cop bad cop, ali tako je to i kad se kamere ugase. Dva dijametralna karaktera, Dino političar desnog centra, Forto klasična ljevica, spoj nespojivog koji zaista odlično funkcioniše. Jednostavno, uloga Naše stranke u njihovim koalicijama je nezamjenjiva

Meni je onako najzanimljiviji dio kad Forto kaže "mi se potučemo nasamo, ali ne u javnosti, dok oni rade suprotno, potuku se u javnosti, a nasamo se sve dogovore, to je razlika između njih i nas".
To je nekako dobro jer to imamo i u društvu. Nekako su jednako zastupljeni različiti koncepti i razmišljanja koja postoje i među običnim stanovništvom. Mi moramo da se učimo parlamentarnoj demokratiji i sukobljavanju mišljenja na ispravan način. Sukob mišljena vodi u napredak ako se ispravno shvati. Ako uvažavaš sagovornika i razmisliš o argumentima koje iznosi to oplemenjuje i nadograđuje i nas ponaosob. Zato treba biti otvoren prema drugačijim mišljenjima i biti spreman da iznova i iznova preispituješ svoje stavove. I kada te ponesu emocije stati na loptu i razmisliti. Možda vruć ne možeš odmah, ali sutra, za sedmicu, mjesec, godinu... Možda ipak nije sve onako kako mi mislimo da jeste? Čini mi se da ova ekipa to jako dobro razumije i da zbog toga to sve tako dobro funkcioniše. Od onih koji misle o svemu sve isto kao i ja teško da mogu šta novo naučiti :mrgreen:
User avatar
agnostic_front
Posts: 6323
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#21213 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by agnostic_front »

RunnerX wrote: 29/09/2022 09:40
GandalfSivi wrote: 28/09/2022 23:59 Forto i Dino odradili good cop bad cop varijantu. Kaze Forto, ja cu pozitivu, kaze Dino ja cu ih jebati :D

Fino se nadopunjavali :)
Da, ispalo je kao good cop bad cop, ali tako je to i kad se kamere ugase. Dva dijametralna karaktera, Dino političar desnog centra, Forto klasična ljevica, spoj nespojivog koji zaista odlično funkcioniše. Jednostavno, uloga Naše stranke u njihovim koalicijama je nezamjenjiva

Meni je onako najzanimljiviji dio kad Forto kaže "mi se potučemo nasamo, ali ne u javnosti, dok oni rade suprotno, potuku se u javnosti, a nasamo se sve dogovore, to je razlika između njih i nas".
Otkad je Forto (odnosno NS) klasicna ljevica? Zar nisu clanica ALDE (europski liberali)?

Ostalo podrzavam :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 50525
Joined: 16/07/2012 16:00

#21214 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Forto u nastupima izrazava stavove koji su ljevlji od centra, ali to zapravo nije strano ni Dini ponekad.

Sta je uostalom ljevica? Borba za jednakost i prava slabijih i ugrozenih. Postivanje pravila iz svetih knjiga je ljevicarenje fakticki.

I licno mislim da su to prevazidjene podjele.
Ili si za promjene ili nisi. to je to.
A_A_AKCIJA
Posts: 5886
Joined: 16/11/2009 02:54

#21215 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

drug_profi wrote: 29/09/2022 11:25 Forto u nastupima izrazava stavove koji su ljevlji od centra, ali to zapravo nije strano ni Dini ponekad.

Sta je uostalom ljevica? Borba za jednakost i prava slabijih i ugrozenih. Postivanje pravila iz svetih knjiga je ljevicarenje fakticki.

I licno mislim da su to prevazidjene podjele.
Ili si za promjene ili nisi. to je to.
Ja o tome pričam godinama.

Kod nas je ideološka podjela ulične prirode. Ideš u džamiju, desnica, kafana-ljevica.

Živimo u vremenu sveopće dostupnosti informacija i nema razloga da se ne vodimo rezultatima nekih ideja, a ne ideologijom.

Program i postignuća Vlade trojke u KS su apsolutno ljevičarska. Jaki socijalni programi, ulaganje u infrastrukturu, čak su najavili pravljenje fabrike, što je najčešći prigovor ljudi prošlog sistema.

Po klasičnoj podjeli, NS bi najviše trebalo da iskače, jer se liberali u svijetu najviše bore za slobode tržišta i privatnih inicijativa, dok ovdje vidimo kako se radi.

Zdrav razum i nauka ispred ideologije.

Moje mišljenje je da je individualni moral osnova svega. Vjerski, građanski ili partizanski, u 99% propovijedaju isto.

Ako si moralno korumpiran, gledaćeš kako da izigraš moral. Kada takvi zavladaju društvenim skupinama onda nastaje haos.
User avatar
drug_profi
Posts: 50525
Joined: 16/07/2012 16:00

#21216 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

:thumbup: :kiss:
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#21217 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by RunnerX »

A_A_AKCIJA wrote: 29/09/2022 13:19
drug_profi wrote: 29/09/2022 11:25 Forto u nastupima izrazava stavove koji su ljevlji od centra, ali to zapravo nije strano ni Dini ponekad.

Sta je uostalom ljevica? Borba za jednakost i prava slabijih i ugrozenih. Postivanje pravila iz svetih knjiga je ljevicarenje fakticki.

I licno mislim da su to prevazidjene podjele.
Ili si za promjene ili nisi. to je to.
Ja o tome pričam godinama.

Kod nas je ideološka podjela ulične prirode. Ideš u džamiju, desnica, kafana-ljevica.

Ma Fortu sam naveo kao ljevicu čisto da ga ideološki udaljim od Konakovića.

To je svakako prevaziđeno.
User avatar
ortodont
Posts: 1831
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#21218 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ortodont »

Tyke wrote: 28/09/2022 23:45 Al kad rece kako je GT vise multietnicna nego Federacija, ja sam sebi samar opalih, dok je gostima u emisiji to promaklo, nadam se nesvjesno i ispod radara.
Isto, godinama cekam da političari iz FBiH dodju malo bolje spremni sa statistikama, a sve kako bi se ovakve lazi sasijekle u korijenu.

Amir je nedorastao voditelj i bas je cini mi se Fortu prekinuo kada je htio odgovoriti na ovo.

Pisao sam istinomjeru za ovo kad ljudi objavise vec danas. :thumbup:

https://istinomjer.ba/niti-je-rs-vise-m ... -u-evropi/
Tyke
Posts: 2617
Joined: 23/02/2012 05:44

#21219 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Tyke »

ortodont wrote: 29/09/2022 20:36
Tyke wrote: 28/09/2022 23:45 Al kad rece kako je GT vise multietnicna nego Federacija, ja sam sebi samar opalih, dok je gostima u emisiji to promaklo, nadam se nesvjesno i ispod radara.
Isto, godinama cekam da političari iz FBiH dodju malo bolje spremni sa statistikama, a sve kako bi se ovakve lazi sasijekle u korijenu.

Amir je nedorastao voditelj i bas je cini mi se Fortu prekinuo kada je htio odgovoriti na ovo.

Pisao sam istinomjeru za ovo kad ljudi objavise vec danas. :thumbup:

https://istinomjer.ba/niti-je-rs-vise-m ... -u-evropi/
Kako se i pretpostavilo, samo sto nasi politicari vazda nespremni i neuki tamo gdje trebaju biti. :thumbup:
akcelerator
Posts: 281
Joined: 12/09/2022 10:17

#21220 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by akcelerator »

Zahiragić oštro odgovorio Konakoviću na komentar iz Pressinga

https://ba.n1info.com/vijesti/zahiragic ... pressinga/
Spoiler
Show
Haris Zahiragić
prije 10 sati

Sinoć je Elmedin Konaković u emisiji Pressing na N1 TV rekao kako je predizborni video koji sam objavio bolest i kako ja trebam terapiju.
Veoma ružno s njegove strane.
Razmislit ću hoću li prijavljivati CIK-u taj ružni govor, a sada ću mu javno odgovoriti:

Gospodine Konakoviću,

Nije mene nepresuđeni ratni zločinac i vođa paravojnih formacija Stevandić sinoć branio za pokušaj izdaje u Neumu, nego je branio Vas;

Nisam ja negirao genocid u Srebrenici na 11. juli sa javne TVSA - nego Kristina Ljevak i Uprava TVSA koju ste postavili Vi;

Nisam ja glasao protiv zaključka Skupštine, koji sam lično predložio, a kojim bismo se izvinili majkama Srebrenice i svim žrtvama genocida radi tog filma, nego Vaši zastupnici i Vi;

Nisam ja odlikovao Nevenku Tromp uprkos molbi i vapaju Udruženja žrtava genocida i Majki Srebrenica, nego Vaši zastupnici i Vi;

Nisam ja imenovao Edina Fortu, dezertera, za premijera KS.
Fortu koji kaže kako se ne stidi bošnjaštva, jer on nije Bošnjak koji je u jednom od najčitanijih medija na svijetu branioce nazvao seljacima koji su dobili rat, a Sarajevo centrom ničega, nego Vi;

Nisam ja radio kampanju i slikao se sa Irmom Baralijom koja je izjavila u mome Mostaru: "Jedni smo drugim kuće palili" - a kasnije dovela Gradonačelnika iz HDZ-a, nego Vi;

Nisam ja glasao protiv inicijative, koju sam lično predložio, da se Institut za jezik UNSA nazove Institutom za bosanski jezik UNSA - nego Vaši zastupnici i Vi;
Čak ste me taj dan veoma ružno izvrijeđali, uporedili ste me čak sa Dodikom...

Nisam ja dozvolio, a onda i platio "Paradu" koja je zviždala ezanu sa Alipašine džamije, nego Vaša Vlada i Vi;

Nisam ja dao sponzorstvo od 20.000 KM, prije nekoliko dana za organizaciju - PAZITE SADA - "Sarajevskog festivala za djecu" firmi "RS Consulting & Trade" koja u svom logu ima trobojku, nego Vaša Vlada i Vi;

Nisam ja imenovao Ivanu Marić u organe uprave Kamernog teatra par mjeseci nakon što je negirala postojanje naše nacije, nakon što je nazvala Haški Tribunal propalim projektom i nakon što je napadala Inzka radi donošenja Zakona o zabrani negiranja genocida, nego Vaša Vlada i Vi;

Nije meni glasan ezan, nego Vašim koalicionim partnerima, konkretno Milomirki Melank koja je u vrhu liste Vaše "Naše stranke";

Nisam ja imenovao desetine ljudi iz Lukavice i Pala na rukovodeće i direktorske pozicije u Sarajevu, nego Vaša Vlada i Vi!
Čak i u Policiji!
Kao da nema dovoljno Srba u Sarajevu koji su sa nama preživjeli i dalje žive sa nama sve naše probleme;

Nisam ja doveo i dozvolio golim Slovencima da ganjaju naše majke i sestre po javnom trgu, nego Vaša Vlada i Vi, ja sam to zaustavio;

Nisam ja od svih marketinških firmi dozvolio baš onoj iz Banja Luke da postavi ono ruglo od displeja na most Suade i Olge, nego Vaši koalicioni partneri i Vi;

Nisam ja izabrao M-TEL na tenderu za službene telefone u KS, koji čak nije bio najbolji ponuđač, nego Vaša Vlada i Vi;

Nisam ja odbio zajednički nastup u entitetu Rs svih probosanskih snaga, nego baš Vaše "Naša stranka" i NIP;

Nisam ja pomogao ratnom zločincu Fikretu Abdiću da ostane načelnik Velike Kladuše, nego Vi koji ste podržali "nezavisnog" kandidata;

Nisam ja, 9. januara ove godine, kada je jedna od urednica na TVSA tražila da se pusti film Avde Huseinovića: „Na Drini krvavi Višegrad“, to spriječio, nego jedan od direktora kojeg ste Vi imenovali, uz riječi „nećemo huškati“;

Nisam ja dao posao u Kampusu UNSA firmi Mladićevog vojnika koji je bio i predsjednik Boračke organizcije "VRS" Foča, nego Vaša Vlada i Vi;

Nisam ja otjerao maloljetnog borca i vrhunskog stručnjaka Rusmira Baljića iz Kriznog štaba Ministarstva zdravstva KS, a na njegovo mjesto doveo doktoricu iz entiteta Rs koja je magistrirala u Foči, nego Vaša Vlada i Vi;

Nisam ja bivše vojnike "VRS" zaposlio i činovao u POLICIJI KS, nego Vaša Vlada, Vaši kadrovi i Vi;

Nisam ja na TVSA pravio emisiju koja se empatično bavila problemima boraca "VRS" i socijalnim statusom članova njihovih porodica, nego kadrovi koje ste Vi imenovali;

Nisam ja slavio, uz trubače i zastave entiteta Rs, opoziv načelnika Višegrada, nego Vaš vijećnik;

Nisam ja dao posao nabavke ogrjeva za borce Armije Republike Bosne I Hercegovine, firmi iz entiteta Rs, nego Vaša Vlada i Vi;

Niste Vi saslušavani jer ste branili istinu o ubijenoj djeci Sarajeva, nego ja gospodine Konakoviću, po prijavama kadrova koje ste imenovali Vi;

Mogao bih ovako do sutra, ali mislim da ste shvatili poentu!

Nikada Vas gospodine Konakoviću nisam vrijeđao, oslovljavao uvredljivim nadimcima koje su Vam dodijelile društvene mreže, šta više.
Zašto?
Zato što smatram da, uprkos svemu gore navedenom, jeste patriota.
Međutim, bez obzira na to Vi ste čovjek koji je, iz mržnje i radi nerealne ambicije, sve ovo gore dopustio da se desi.
Opet zašto?
Zato što očito više mrzite SDA i Bakira Izetbegovića nego što volite svoju Državu.
Izdajnici, inače, najviše mrze onoga koga su izdali, to je općepoznata stvar.

I sada imam jedno pitanje za Vas i sve ostale koji ovo čitaju, ako su Forto i njegova Vlada KS za samo jedan mandat sve ovo gore uradili, zašto za 10 godina ovim tempom ne bismo mogli očekivati i takvu vrstu podizanja u Sarajevu kao što je spomenik vojniku "VRS"?
Dopredsjedavajući Gradskog vijeća je, kojeg ste Vi imenovali, nedavno napisao omaž pukovniku Lazareviću, koji je na početku agresije pobjegao iz Opće bolnice i bio hirurg Glavnog štaba "VRS" - šta je to nego virtualni spomenik?
Uostalom, vojnik "VRS" odavno ima ulicu u Sarajevu, a radi koje su Vaši koalicioni partneri razvlačili i pokušavali spriječiti nazivanje ulice po Generalu Mehmedu Alagiću.

Naravno moj video Vijesti iz budućnosti nije nikakva bolest, nego to je satira i distopija sa dozom humora, ali da bi to čovjek mogao razumjeti, potrebno je, za početak, redovno i po zakonu završiti školu.

Neće se desiti ovakve Vijesti u budućnosti ako Bog da, jer u nedjelju neću izgubiti izbore ja, nego Vaši partneri i Vi gospodine Konakoviću!

I da, zadovoljstvo je biti na drugoj strani!
Pošteno ga nalijepi. :run:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55596
Joined: 15/12/2008 16:53

#21221 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ultima_palabra »

Risto Djogo vaskrsnuo.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10956
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#21222 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

:lol:
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#21223 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Spit_fire »

ortodont wrote: 29/09/2022 20:36
Tyke wrote: 28/09/2022 23:45 Al kad rece kako je GT vise multietnicna nego Federacija, ja sam sebi samar opalih, dok je gostima u emisiji to promaklo, nadam se nesvjesno i ispod radara.
Isto, godinama cekam da političari iz FBiH dodju malo bolje spremni sa statistikama, a sve kako bi se ovakve lazi sasijekle u korijenu.

Amir je nedorastao voditelj i bas je cini mi se Fortu prekinuo kada je htio odgovoriti na ovo.

Pisao sam istinomjeru za ovo kad ljudi objavise vec danas. :thumbup:

https://istinomjer.ba/niti-je-rs-vise-m ... -u-evropi/
Ma kome bi to sta znacilo nijedan stanovnik RS se ne bi poceso a kamol politicar...oni ba ne pricaju monstruozne stvari jer hoce da nesto dokazu i inate se , ONI TO PRICAJU JER STVARNO U RO VJERUJU..

Recimo ovaj stevandic je pola emisije pricao u fazonu "Nije sporno sto ja negiram genocid nego je sporno sto mi neko pokusava zdravim razumom i argumentima reci da je to fkt genocid"
User avatar
Styling
Posts: 12586
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#21224 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

akcelerator wrote: 30/09/2022 00:48 Zahiragić oštro odgovorio Konakoviću na komentar iz Pressinga

https://ba.n1info.com/vijesti/zahiragic ... pressinga/
Spoiler
Show
Haris Zahiragić
prije 10 sati

Sinoć je Elmedin Konaković u emisiji Pressing na N1 TV rekao kako je predizborni video koji sam objavio bolest i kako ja trebam terapiju.
Veoma ružno s njegove strane.
Razmislit ću hoću li prijavljivati CIK-u taj ružni govor, a sada ću mu javno odgovoriti:

Gospodine Konakoviću,

Nije mene nepresuđeni ratni zločinac i vođa paravojnih formacija Stevandić sinoć branio za pokušaj izdaje u Neumu, nego je branio Vas;

Nisam ja negirao genocid u Srebrenici na 11. juli sa javne TVSA - nego Kristina Ljevak i Uprava TVSA koju ste postavili Vi;

Nisam ja glasao protiv zaključka Skupštine, koji sam lično predložio, a kojim bismo se izvinili majkama Srebrenice i svim žrtvama genocida radi tog filma, nego Vaši zastupnici i Vi;

Nisam ja odlikovao Nevenku Tromp uprkos molbi i vapaju Udruženja žrtava genocida i Majki Srebrenica, nego Vaši zastupnici i Vi;

Nisam ja imenovao Edina Fortu, dezertera, za premijera KS.
Fortu koji kaže kako se ne stidi bošnjaštva, jer on nije Bošnjak koji je u jednom od najčitanijih medija na svijetu branioce nazvao seljacima koji su dobili rat, a Sarajevo centrom ničega, nego Vi;

Nisam ja radio kampanju i slikao se sa Irmom Baralijom koja je izjavila u mome Mostaru: "Jedni smo drugim kuće palili" - a kasnije dovela Gradonačelnika iz HDZ-a, nego Vi;

Nisam ja glasao protiv inicijative, koju sam lično predložio, da se Institut za jezik UNSA nazove Institutom za bosanski jezik UNSA - nego Vaši zastupnici i Vi;
Čak ste me taj dan veoma ružno izvrijeđali, uporedili ste me čak sa Dodikom...

Nisam ja dozvolio, a onda i platio "Paradu" koja je zviždala ezanu sa Alipašine džamije, nego Vaša Vlada i Vi;

Nisam ja dao sponzorstvo od 20.000 KM, prije nekoliko dana za organizaciju - PAZITE SADA - "Sarajevskog festivala za djecu" firmi "RS Consulting & Trade" koja u svom logu ima trobojku, nego Vaša Vlada i Vi;

Nisam ja imenovao Ivanu Marić u organe uprave Kamernog teatra par mjeseci nakon što je negirala postojanje naše nacije, nakon što je nazvala Haški Tribunal propalim projektom i nakon što je napadala Inzka radi donošenja Zakona o zabrani negiranja genocida, nego Vaša Vlada i Vi;

Nije meni glasan ezan, nego Vašim koalicionim partnerima, konkretno Milomirki Melank koja je u vrhu liste Vaše "Naše stranke";

Nisam ja imenovao desetine ljudi iz Lukavice i Pala na rukovodeće i direktorske pozicije u Sarajevu, nego Vaša Vlada i Vi!
Čak i u Policiji!
Kao da nema dovoljno Srba u Sarajevu koji su sa nama preživjeli i dalje žive sa nama sve naše probleme;

Nisam ja doveo i dozvolio golim Slovencima da ganjaju naše majke i sestre po javnom trgu, nego Vaša Vlada i Vi, ja sam to zaustavio;

Nisam ja od svih marketinških firmi dozvolio baš onoj iz Banja Luke da postavi ono ruglo od displeja na most Suade i Olge, nego Vaši koalicioni partneri i Vi;

Nisam ja izabrao M-TEL na tenderu za službene telefone u KS, koji čak nije bio najbolji ponuđač, nego Vaša Vlada i Vi;

Nisam ja odbio zajednički nastup u entitetu Rs svih probosanskih snaga, nego baš Vaše "Naša stranka" i NIP;

Nisam ja pomogao ratnom zločincu Fikretu Abdiću da ostane načelnik Velike Kladuše, nego Vi koji ste podržali "nezavisnog" kandidata;

Nisam ja, 9. januara ove godine, kada je jedna od urednica na TVSA tražila da se pusti film Avde Huseinovića: „Na Drini krvavi Višegrad“, to spriječio, nego jedan od direktora kojeg ste Vi imenovali, uz riječi „nećemo huškati“;

Nisam ja dao posao u Kampusu UNSA firmi Mladićevog vojnika koji je bio i predsjednik Boračke organizcije "VRS" Foča, nego Vaša Vlada i Vi;

Nisam ja otjerao maloljetnog borca i vrhunskog stručnjaka Rusmira Baljića iz Kriznog štaba Ministarstva zdravstva KS, a na njegovo mjesto doveo doktoricu iz entiteta Rs koja je magistrirala u Foči, nego Vaša Vlada i Vi;

Nisam ja bivše vojnike "VRS" zaposlio i činovao u POLICIJI KS, nego Vaša Vlada, Vaši kadrovi i Vi;

Nisam ja na TVSA pravio emisiju koja se empatično bavila problemima boraca "VRS" i socijalnim statusom članova njihovih porodica, nego kadrovi koje ste Vi imenovali;

Nisam ja slavio, uz trubače i zastave entiteta Rs, opoziv načelnika Višegrada, nego Vaš vijećnik;

Nisam ja dao posao nabavke ogrjeva za borce Armije Republike Bosne I Hercegovine, firmi iz entiteta Rs, nego Vaša Vlada i Vi;

Niste Vi saslušavani jer ste branili istinu o ubijenoj djeci Sarajeva, nego ja gospodine Konakoviću, po prijavama kadrova koje ste imenovali Vi;

Mogao bih ovako do sutra, ali mislim da ste shvatili poentu!

Nikada Vas gospodine Konakoviću nisam vrijeđao, oslovljavao uvredljivim nadimcima koje su Vam dodijelile društvene mreže, šta više.
Zašto?
Zato što smatram da, uprkos svemu gore navedenom, jeste patriota.
Međutim, bez obzira na to Vi ste čovjek koji je, iz mržnje i radi nerealne ambicije, sve ovo gore dopustio da se desi.
Opet zašto?
Zato što očito više mrzite SDA i Bakira Izetbegovića nego što volite svoju Državu.
Izdajnici, inače, najviše mrze onoga koga su izdali, to je općepoznata stvar.

I sada imam jedno pitanje za Vas i sve ostale koji ovo čitaju, ako su Forto i njegova Vlada KS za samo jedan mandat sve ovo gore uradili, zašto za 10 godina ovim tempom ne bismo mogli očekivati i takvu vrstu podizanja u Sarajevu kao što je spomenik vojniku "VRS"?
Dopredsjedavajući Gradskog vijeća je, kojeg ste Vi imenovali, nedavno napisao omaž pukovniku Lazareviću, koji je na početku agresije pobjegao iz Opće bolnice i bio hirurg Glavnog štaba "VRS" - šta je to nego virtualni spomenik?
Uostalom, vojnik "VRS" odavno ima ulicu u Sarajevu, a radi koje su Vaši koalicioni partneri razvlačili i pokušavali spriječiti nazivanje ulice po Generalu Mehmedu Alagiću.

Naravno moj video Vijesti iz budućnosti nije nikakva bolest, nego to je satira i distopija sa dozom humora, ali da bi to čovjek mogao razumjeti, potrebno je, za početak, redovno i po zakonu završiti školu.

Neće se desiti ovakve Vijesti u budućnosti ako Bog da, jer u nedjelju neću izgubiti izbore ja, nego Vaši partneri i Vi gospodine Konakoviću!

I da, zadovoljstvo je biti na drugoj strani!
Pošteno ga nalijepi. :run:
Pa Zahiragic je napravio takav spot da mu stvarno treba pomoc. Pojeo govno i sad se vadi. Frajer je fakat za posmatranja.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#21225 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Idemedosumom »

Kako se Dino i Forto popišaše po Baketu zbog spremljenih rečenica na Engleskom za ftv debatu :D
Post Reply