Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#20001 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirza_15 »

_BataZiv_0809 wrote: 05/07/2022 17:47
Sociolog wrote: 05/07/2022 17:41

Pri kraju kad ga je ovaj Dalibor pitao,za Borjanu, njegov odgovor. ;-)
Sta je rekao
Ma rekao da je to isto kao da se kandidovao Čović, ista politika, predsjednik i potpredsjednik HNS-a, da to nisu svi Hrvati, da ima Hrvata koji vole BiH (jasno je napravio razliku između njih...). Ja fakat ne znam šta je on čuo. Valjda slijedi neku spin matricu pa vidio ono što je želio da vidi. Dino odličan na N1, čak i za svoje oratorske standarde :mrgreen:
User avatar
video
Posts: 6769
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#20002 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by video »

Sociolog wrote: 05/07/2022 17:30 Evo Konakovica na n1..kako ofirno podrzava Kristo za predsjednicu iz reda Hrvata
Evo pogledao, o doticnoj je pricao 15tak sec. i ono sto rekao o njoj, njenom sefu i stranci im( jos 30sec.)ni ZK ne bi bolje rekao.
Ili nismo gledali isti intervju
User avatar
video
Posts: 6769
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#20003 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by video »

mirza_15 wrote: 05/07/2022 17:59
_BataZiv_0809 wrote: 05/07/2022 17:47

Sta je rekao
Ma rekao da je to isto kao da se kandidovao Čović, ista politika, predsjednik i potpredsjednik HNS-a, da to nisu svi Hrvati, da ima Hrvata koji vole BiH (jasno je napravio razliku između njih...). Ja fakat ne znam šta je on čuo. Valjda slijedi neku spin matricu pa vidio ono što je želio da vidi. Dino odličan na N1, čak i za svoje oratorske standarde :mrgreen:
Napisao sam svoj komentar (post prije) ne citajuci ove vase poslije i isto smo zakljucili.
Inace, dobar je bio :thumbup:
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#20004 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirza_15 »

video wrote: 05/07/2022 18:08
mirza_15 wrote: 05/07/2022 17:59

Ma rekao da je to isto kao da se kandidovao Čović, ista politika, predsjednik i potpredsjednik HNS-a, da to nisu svi Hrvati, da ima Hrvata koji vole BiH (jasno je napravio razliku između njih...). Ja fakat ne znam šta je on čuo. Valjda slijedi neku spin matricu pa vidio ono što je želio da vidi. Dino odličan na N1, čak i za svoje oratorske standarde :mrgreen:
Napisao sam svoj komentar (post prije) ne citajuci ove vase poslije i isto smo zakljucili.
Inace, dobar je bio :thumbup:
:thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#20005 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

mirza_15 wrote: 05/07/2022 17:59
_BataZiv_0809 wrote: 05/07/2022 17:47

Sta je rekao
Ma rekao da je to isto kao da se kandidovao Čović, ista politika, predsjednik i potpredsjednik HNS-a, da to nisu svi Hrvati, da ima Hrvata koji vole BiH (jasno je napravio razliku između njih...). Ja fakat ne znam šta je on čuo. Valjda slijedi neku spin matricu pa vidio ono što je želio da vidi. Dino odličan na N1, čak i za svoje oratorske standarde :mrgreen:
Navikao sam da Sociolog baca bombe
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#20006 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Sociolog »

Pogledaj podrobnije cijeli intervju.

Bata, jesi makar naucio razlikovati staru Otoku, od Nove?
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#20007 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Sociolog »

Neko ko se zalazeza EU i europsku stecevinu,a protiv je ljudskih prava i Parade ponose..how yes no.
Pa nisu EU zakonodavstva, svedski stol da biras sta zelis a sta ne zelis.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#20008 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Sociolog »

Koliko je NIP nominovao Hrvata iz svoje stranke za Skupstinu Kantona Srednje Bosne, iz koje se poslije delegira za Dom Naroda Federacije???

Eto pametnjakovici, pretabirite

Kanton Centralna Bosna, je kljuc za sve blokade ili neblokade za entitet Federacija.

Hvali za kanton Sarajevo, a za Srednju Bosnu pa i Zenicki kanton nesto se ne oglasava niti hvali.
User avatar
Login77777
Posts: 8551
Joined: 18/05/2021 09:11

#20009 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login77777 »

Sociolog wrote: 05/07/2022 20:09 Koliko je NIP nominovao Hrvata iz svoje stranke za Skupstinu Kantona Srednje Bosne, iz koje se poslije delegira za Dom Naroda Federacije???

Eto pametnjakovici, pretabirite

Kanton Centralna Bosna, je kljuc za sve blokade ili neblokade za entitet Federacija.

Hvali za kanton Sarajevo, a za Srednju Bosnu pa i Zenicki kanton nesto se ne oglasava niti hvali.
A kada to uradi bice iz vase kuhinje „radi za Covica“. Mozda je dogovor da SDP kandidira ljude iz tog Kantona a NiP da podrzi. Jer sumnjam da ima kadar tu od nekog znacaja.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#20010 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Sociolog »

Ja sam protiv SDAa na ovom forumu jos 2008 i od doba Borovac
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#20011 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Sociolog wrote: 05/07/2022 20:05 Neko ko se zalazeza EU i europsku stecevinu,a protiv je ljudskih prava i Parade ponose..how yes no.
Pa nisu EU zakonodavstva, svedski stol da biras sta zelis a sta ne zelis.
Parada ponosa spada u ljudska prava do kojih EU veoma drži. To u isto vrijeme ne znači da svi moramo biti za i da trebamo biti licemjeri i podržavati nešto što se kosi sa principima i ličnim vrijednostima. Niti se može zabraniti niti će ko to pokušati. Eto ih tamo.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#20012 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

Styling wrote: 05/07/2022 20:18
Sociolog wrote: 05/07/2022 20:05 Neko ko se zalazeza EU i europsku stecevinu,a protiv je ljudskih prava i Parade ponose..how yes no.
Pa nisu EU zakonodavstva, svedski stol da biras sta zelis a sta ne zelis.
Parada ponosa spada u ljudska prava do kojih EU veoma drži. To u isto vrijeme ne znači da svi moramo biti za i da trebamo biti licemjeri i podržavati nešto što se kosi sa principima i ličnim vrijednostima. Niti se može zabraniti niti će ko to pokušati. Eto ih tamo.
Samo im ograničiti gdje smiju hodati.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#20013 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Sociolog »

Kao svaka grupa manjina ima izraziti svoje protivljenje svoj glas.

Kao sto radnici blokiraju imaju pravo, takodje imaju i ovi izraziti svoje pravo pravo izrazom nezadovoljstva , prema institucijama.

Nema se pravo niko ogranicavati a neki omedjeni prostor.
To je krsenje ljudskih prava za izrazavanje svog stava.

Svaki protest..kolona se prethodno najavi.

Sutra da se najavi 5000 staklara da protestuje zbog losih uvjeta rada imaju pravo setati i blokirati institucije na odredjeni vremenski period.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#20014 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Sociolog »

Ma i ja bi se ovom levatu, Reg.Oznaci svasta nagovorio ali necu, ban,da dobijem.
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#20015 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirza_15 »

Sociolog wrote: 05/07/2022 20:05 Neko ko se zalazeza EU i europsku stecevinu,a protiv je ljudskih prava i Parade ponose..how yes no.
Pa nisu EU zakonodavstva, svedski stol da biras sta zelis a sta ne zelis.
Niti misli, niti će birati. To ne znači da nema pravo na svoj lični stav. Čovjek je vjernik i očekivati od njega da maše zastavom sa duginim bojama i da da podršku paradi je ipak malo previše. Sve što bude uslov za ulazak u EU će biti ispunjeno i to onaj neophodni minimum jer put u EU nema alternativu. I da se razumijemo, sve i jedna stranka iz FBiH će pristati na te uslove. Ništa preko toga (usvajanje djece, ulazak dvije mame ili dvojice tata u udžbenik) neće proći.

Parada je već prošla, proći će zakon o legalizaciji istospolnih brakova koji je već u izradi. I to je to.
Last edited by mirza_15 on 05/07/2022 22:53, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#20016 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Bloo »

mirza_15 wrote: 05/07/2022 22:51
Sociolog wrote: 05/07/2022 20:05 Neko ko se zalazeza EU i europsku stecevinu,a protiv je ljudskih prava i Parade ponose..how yes no.
Pa nisu EU zakonodavstva, svedski stol da biras sta zelis a sta ne zelis.
Niti misli, niti će birati. To ne znači da nema pravo na svoj lični stav. Čovjek je vjernik i očekivati od njega da maše zastavom sa duginim bojama i da da podršku paradi je ipak malo previše. Sve što bude uslov za ulazak u EU će biti ispunjeno i to onaj neophodni minimum jer put u EU nema alternativu. I da se razumijemo, sve i jedna stranka iz FBiH će pristati na te uslove.
Ne mora mahati. Može šutiti. :mrgreen:
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#20017 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirza_15 »

Bloo wrote: 05/07/2022 22:52
mirza_15 wrote: 05/07/2022 22:51

Niti misli, niti će birati. To ne znači da nema pravo na svoj lični stav. Čovjek je vjernik i očekivati od njega da maše zastavom sa duginim bojama i da da podršku paradi je ipak malo previše. Sve što bude uslov za ulazak u EU će biti ispunjeno i to onaj neophodni minimum jer put u EU nema alternativu. I da se razumijemo, sve i jedna stranka iz FBiH će pristati na te uslove.
Ne mora mahati. Može šutiti. :mrgreen:
Znamo i ja i ti zašto javno iznosi svoj stav. Biračko tijelo NiP-a je dobrim dijelom konzervativno, dobar dio tih glasača se deklarišu kao vjernici i on im mora poslati poruku. Pogotovo zato jer SDA igra igru u kojoj oni to, kao ne bi dozvoliti, a utrli put da je nemoguće zabraniti, a da se ne prekrši zakon, te pokrenuli proceduru za legalizaciju istospolnih brakova. Ali računaju valjda da narod to ne konta.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#20018 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

Bloo wrote: 05/07/2022 22:52
mirza_15 wrote: 05/07/2022 22:51

Niti misli, niti će birati. To ne znači da nema pravo na svoj lični stav. Čovjek je vjernik i očekivati od njega da maše zastavom sa duginim bojama i da da podršku paradi je ipak malo previše. Sve što bude uslov za ulazak u EU će biti ispunjeno i to onaj neophodni minimum jer put u EU nema alternativu. I da se razumijemo, sve i jedna stranka iz FBiH će pristati na te uslove.
Ne mora mahati. Može šutiti. :mrgreen:
Aha, kako da ne. Ko će mu, onda, dati glas da postane funkcija kojom će tom glasaču spasiti tradiciju, moral i slične trice i kučine?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#20019 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Bloo »

mirza_15 wrote: 05/07/2022 22:57 Znamo i ja i ti zašto javno iznosi svoj stav. Biračko tijelo NiP-a je dobrim dijelom konzervativno, dobar dio tih glasača se deklarišu kao vjernici i on im mora poslati poruku. Pogotovo zato jer SDA igra igru u kojoj oni to, kao ne bi dozvoliti, a utrli put da je nemoguće zabraniti, a da se ne prekrši zakon, te pokrenuli proceduru za legalizaciju istospolnih brakova. Ali računaju valjda da narod to ne konta.
"vjernici". :D

Elem, jednom kad udemo u EU pa svi ti konzervativni (neuhljebljeni) glasaci potrce prema Njemackoj, Austriji i ostalim razvratnim ateistickim zemljama...kuku leleeee :mrgreen: šok i vjeverica
Koja je donja granica u privlačenju razočaranih SDa glasača, konzervativnih i "vjernika"? vidjet ćemo :D

Btw nekad je bolje šutiti jer mogu se tvoji stavovi klasificirati kao govor mržnje, pa prijava, pa drama, nije lepo, nije lepo... :D kako da nas takav vodi u Evropu.
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#20020 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirza_15 »

Bloo wrote: 05/07/2022 23:05
mirza_15 wrote: 05/07/2022 22:57 Znamo i ja i ti zašto javno iznosi svoj stav. Biračko tijelo NiP-a je dobrim dijelom konzervativno, dobar dio tih glasača se deklarišu kao vjernici i on im mora poslati poruku. Pogotovo zato jer SDA igra igru u kojoj oni to, kao ne bi dozvoliti, a utrli put da je nemoguće zabraniti, a da se ne prekrši zakon, te pokrenuli proceduru za legalizaciju istospolnih brakova. Ali računaju valjda da narod to ne konta.
"vjernici". :D

Elem, jednom kad udemo u EU pa svi ti konzervativni (neuhljebljeni) glasaci potrce prema Njemackoj, Austriji i ostalim razvratnim ateistickim zemljama...kuku leleeee :mrgreen: šok i vjeverica
Koja je donja granica u privlačenju razočaranih SDa glasača, konzervativnih i "vjernika"? vidjet ćemo :D

Btw nekad je bolje šutiti jer mogu se tvoji stavovi klasificirati kao govor mržnje, pa prijava, pa drama, nije lepo, nije lepo... :D kako da nas takav vodi u Evropu.
A tamo će poletiti zbog parade i lgbtiq+ prava? Pa evo i mi ćemo ispuniti te zahtjeve jer želimo biti dio EU. Hoćemo li, kada to ispunimo, postati Njemačka? Hrvatska je miljama ispred nas. Je li postala Njemačka? Bugarska je isto Njemačka?

A što se tiče govora mržnje ja ga nisam vidio. Kod Orbana recimo jesam pa ne vidim neke posljedice po istog. A i kod tebe vidim dobar put u etiketiranje svakoga ko se izjašnjava kao vjernik. "svi ti konzervativni (neuhljebljeni) glasači..." Eto ostat će te onda sami vi napredni neoliberalni i tolerantni prema svima, osim, naravno, prema vjernicima.
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#20021 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _Reds_ »

je li nip uopce objavio liste?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#20022 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Bloo »

mirza_15 wrote: 05/07/2022 23:27
Bloo wrote: 05/07/2022 23:05

"vjernici". :D

Elem, jednom kad udemo u EU pa svi ti konzervativni (neuhljebljeni) glasaci potrce prema Njemackoj, Austriji i ostalim razvratnim ateistickim zemljama...kuku leleeee :mrgreen: šok i vjeverica
Koja je donja granica u privlačenju razočaranih SDa glasača, konzervativnih i "vjernika"? vidjet ćemo :D

Btw nekad je bolje šutiti jer mogu se tvoji stavovi klasificirati kao govor mržnje, pa prijava, pa drama, nije lepo, nije lepo... :D kako da nas takav vodi u Evropu.
A tamo će poletiti zbog parade i lgbtiq+ prava? Pa evo i mi ćemo ispuniti te zahtjeve jer želimo biti dio EU. Hoćemo li, kada to ispunimo, postati Njemačka? Hrvatska je miljama ispred nas. Je li postala Njemačka? Bugarska je isto Njemačka?

A što se tiče govora mržnje ja ga nisam vidio. Kod Orbana recimo jesam pa ne vidim neke posljedice po istog. A i kod tebe vidim dobar put u etiketiranje svakoga ko se izjašnjava kao vjernik. "svi ti konzervativni (neuhljebljeni) glasači..." Eto ostat će te onda sami vi napredni neoliberalni i tolerantni prema svima, osim, naravno, prema vjernicima.
Dino, jesi li to ti? :mrgreen: Ne idu ti kauzalnosti.
Treba l crtati.
Ide se za boljim.zivotom u zemlju gdje su prava LGBT pojedincima zagarantovana i gdje su povorke normalna.pojava.
Znaci, ovdje se pljuje, prijeti, koristi govor mrznje i proklinje Zapad i nemoralnost , a.onda trkom tamo pa se suti. :mrgreen:
Bas me interesuje kad se ude u EU, hoce li se isto pricati, pa kad te EU.pukne po prsticima i uskrati fondove, onda vagas...glasovi konzervativnih glasaca/SDA glasaca ili fondovi. Hmm. Tako da je nekad bolje sutiti.Kao sto vec upitah, koje je dno koje smo spremni dotaci za glasove?
Bajni istup na FB stranici Minstarstva je govor mrznje. :mrgreen: i koristenje sluzbenih kanala u privatne svrhe.

Btw, "vjernici", a ne vjernici. :thumbup:
A neuhljebljeni bjeze ako nisi primjetio i bjezat ce. :mrgreen:
A_A_AKCIJA
Posts: 5826
Joined: 16/11/2009 02:54

#20023 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

Bloo wrote: 05/07/2022 22:52
mirza_15 wrote: 05/07/2022 22:51

Niti misli, niti će birati. To ne znači da nema pravo na svoj lični stav. Čovjek je vjernik i očekivati od njega da maše zastavom sa duginim bojama i da da podršku paradi je ipak malo previše. Sve što bude uslov za ulazak u EU će biti ispunjeno i to onaj neophodni minimum jer put u EU nema alternativu. I da se razumijemo, sve i jedna stranka iz FBiH će pristati na te uslove.
Ne mora mahati. Može šutiti. :mrgreen:
LGBT prava ispred prava govora? Zanimljivo
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#20024 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Bloo »

Hej, sve za glasove. :thumbup:
Halid mjesto Halida i ta spika.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#20025 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

U tzv. EU su i Svedska i Poljska i Madjarska. Da se dogovoriti sa njima sve, moze se i bez spustanja gaca po svakom pitanju. :mrgreen: Na zalost aktivista za ljudska prava sva*

*osim prava govora za "vjernike", ali vjernici** koji dobrovoljno ne zele pricati nista mogu govoriti sta hoce.
**gdje je pravi vjernik legitiman po osnovu procjene aktivista za ljudska prava sva*
Post Reply