Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
The BEN10
Posts: 7570
Joined: 19/09/2011 09:03

#176 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The BEN10 »

Sarajmen wrote:[OSVOJIO 4.984 GLASA
Mešanović umjesto Konakovića u Skupštini KS

http://www.nap.ba/new/vijest.php?id=9851
Jel ovo znači da će Mešanović letjeti iz Skupštine KS?
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#177 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by kluz franjo »

Haris.ba wrote:Ne znam kako funkcioniše proceduralno napamet. Ali, ako Konaković da ostavku (valjda 8 dana od izglasavanja nepovjerenja), i zamjeni ga ministar finansija, koliko treba vremena da se prekomanduje u Skupštinu?

Onda Kifla ima 4 zastupnika.

SBB 6
SDA 7
DF 1
BPS 1
BOSS 2

Opet fali neko od nezavisnih za vlast

8 zastupnika se vodi kao nezavisni.
Sa Kiflonijem NP ima 4.
NS 3
SDP 2

Znači glasovi Pecikoze i sličnih vrijede zlata.

Malo mi je nejasno što je Kifloni išao sa SBB i Kerlom na nož? Mada i jeste rekao da je njegov odnos prema zastupnicima nebitan. Jer će oni glasati onako kako im se u stranci naredi.
Ja mislim da kod nas ne postoji "aktiviranje" mandata. Nije mi ni u prošlosti poznat takav slučaj, a ni u propisima CIK-a nisam našao nešto što na to upućuje.
Aktuelni raspored po strankama u KS
SDA 9
SBB 6
NS 5
Šepićevi "nezavisni" 4
Konakovićevi "nezavisni" 3
SDP 2
BOSS 2
BPS 1
DF 1
zavisni Bjelak
Hadžibajrićev? (Ne)zavisni? Pecikoza
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#178 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Banksy »

:lol:

Zapjeva li i Halid, Dom mladih je pun.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#179 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Control panel »

kluz franjo wrote:
Haris.ba wrote:Ne znam kako funkcioniše proceduralno napamet. Ali, ako Konaković da ostavku (valjda 8 dana od izglasavanja nepovjerenja), i zamjeni ga ministar finansija, koliko treba vremena da se prekomanduje u Skupštinu?

Onda Kifla ima 4 zastupnika.

SBB 6
SDA 7
DF 1
BPS 1
BOSS 2

Opet fali neko od nezavisnih za vlast

8 zastupnika se vodi kao nezavisni.
Sa Kiflonijem NP ima 4.
NS 3
SDP 2

Znači glasovi Pecikoze i sličnih vrijede zlata.

Malo mi je nejasno što je Kifloni išao sa SBB i Kerlom na nož? Mada i jeste rekao da je njegov odnos prema zastupnicima nebitan. Jer će oni glasati onako kako im se u stranci naredi.
Ja mislim da kod nas ne postoji "aktiviranje" mandata. Nije mi ni u prošlosti poznat takav slučaj, a ni u propisima CIK-a nisam našao nešto što na to upućuje.
Aktuelni raspored po strankama u KS
SDA 9
SBB 6
NS 5
Šepićevi "nezavisni" 4
Konakovićevi "nezavisni" 3
SDP 2
BOSS 2
BPS 1
DF 1
zavisni Bjelak
Hadžibajrićev? (Ne)zavisni? Pecikoza
Jao, jao kako malo znate. Dino kad ode sa pozicije premijera i kad mu prestane radni odnos, ostaje bez posla. Ne moze se vratiti u skupstinu. Kod nas to nike regulisano kao u hrvatskoj. Dino ce morati traziti posao. Mozda ga dobije u novoj stranKi.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#180 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Control panel »

kluz franjo wrote:
kluz franjo wrote:Image
i Narod i Pravda
i ljevičar i desničarl
i Amel i Mekić
Vrijeme je za prepoznati prave vrijednosti.
Nikakav covjek.
User avatar
pici
Posts: 43584
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#181 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by pici »

Control panel wrote:
Jao, jao kako malo znate. Dino kad ode sa pozicije premijera i kad mu prestane radni odnos, ostaje bez posla. Ne moze se vratiti u skupstinu. Kod nas to nike regulisano kao u hrvatskoj. Dino ce morati traziti posao. Mozda ga dobije u novoj stranKi.

a beli lebac godinu dana a :izet:
Last edited by pici on 22/03/2018 12:04, edited 1 time in total.
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#182 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by kluz franjo »

Control panel wrote:
kluz franjo wrote: Ja mislim da kod nas ne postoji "aktiviranje" mandata. Nije mi ni u prošlosti poznat takav slučaj, a ni u propisima CIK-a nisam našao nešto što na to upućuje.
...
Jao, jao kako malo znate. Dino kad ode sa pozicije premijera i kad mu prestane radni odnos, ostaje bez posla. Ne moze se vratiti u skupstinu. Kod nas to nike regulisano kao u hrvatskoj. Dino ce morati traziti posao. Mozda ga dobije u novoj stranKi.
???
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#183 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Control panel »

pici wrote:
Control panel wrote:
Jao, jao kako malo znate. Dino kad ode sa pozicije premijera i kad mu prestane radni odnos, ostaje bez posla. Ne moze se vratiti u skupstinu. Kod nas to nike regulisano kao u hrvatskoj. Dino ce morati traziti posao. Mozda ga dobije u novoj stranKi.

a beli lebac godinu dana a :izet:
Ukino upravo populista i ublehas konakovic
:izet: :izet: :izet:
Sam ga je sebi :izet:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#184 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Control panel »

kluz franjo wrote:
Control panel wrote:
kluz franjo wrote: Ja mislim da kod nas ne postoji "aktiviranje" mandata. Nije mi ni u prošlosti poznat takav slučaj, a ni u propisima CIK-a nisam našao nešto što na to upućuje.
...
Jao, jao kako malo znate. Dino kad ode sa pozicije premijera i kad mu prestane radni odnos, ostaje bez posla. Ne moze se vratiti u skupstinu. Kod nas to nike regulisano kao u hrvatskoj. Dino ce morati traziti posao. Mozda ga dobije u novoj stranKi.
???
Ma nije za tebe nego onog drugog i za ostale koji ne razumiju.
The BEN10
Posts: 7570
Joined: 19/09/2011 09:03

#185 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The BEN10 »

Pa jel se vraća u Skupštinu ili ne?
Btw - eto, i ako se ne vraća u Skupštinu i neće dobijati bijeli lebac govori da ipak nije baš toliki populista. Zamislite nekoga iz SDA koji bi znajući da ostaje bez primanja uradio ovako nešto.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#186 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

Ne znam zašto, ali meni je ostalo da postoji ta procedura vraćanja. Zato i pitam.

P.S.
Zar nije ukinut "bijeli hljeb"?
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#187 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by plain vanilla »

ovo bas sad gledam :-)

jos kakvog pjevaca da dovede i bit ce puna sala
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#188 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by kluz franjo »

Logika je sljedeća:
Kada je svojom voljom prihvatio mandat u izvršnoj vlasti, svojom voljom je vratio mandat u zakonodavnoj.
Zakonski ima veze sa prihvatanjem i vraćanjem mandata. Jednom kada ga vratiš, nema ponovnog aktiviranja.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#189 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Dr. Kuca »

Bira iste ljude koje mu nisu mogli pomoci kad se kandidovao za nacelnika. Populisticki potez za maloumnike.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#190 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

kluz franjo wrote:Logika je sljedeća:
Kada je svojom voljom prihvatio mandat u izvršnoj vlasti, svojom voljom je vratio mandat u zakonodavnoj.
Zakonski ima veze sa prihvatanjem i vraćanjem mandata. Jednom kada ga vratiš, nema ponovnog aktiviranja.
:thumbup:

Znači, SDA+SBB+DF+BPS+BOSS imaju 18 ruku.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#191 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Control panel »

Sarajmen wrote:Nekako mi je to nelogično @Control panel, al' me ne bi iznenadilo da jeste tako kao što kažeš. Ako je osvojenim brojem glasova dobio status zastupnika, pa putem prijedloga izabran za Premijera, riječ je o reizboru. Nije mi logično da je zakonom predviđeno da mu se na taj način poništi legitimitet koji je dobio osvojenim brojem glasova za status zastupnika. Ako nije problem, ili nam to pojasni ili bar uputi na zakonsku osnovu kojom je to regulisano na taj način. Unaprijed ti se zahvaljujem.
To je tako. Ne mogu sad da ti trazim gdje to pise. Uglavnom predlozeni premijer ili ministri nakon imenovanja na te funkcije, a ako su izabrani kao zastupnici moraju vratiti mandat zastupnika
Jel logicno ili nije to je tako. Znaci dino ne moze biti zastupnik.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#192 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Control panel »

Haris.ba wrote:Ne znam zašto, ali meni je ostalo da postoji ta procedura vraćanja. Zato i pitam.

P.S.
Zar nije ukinut "bijeli hljeb"?
Da. U KS je ukinut, na fed i drzavnom nivou nije.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#193 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sabina1 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Ne kontam šta je toliko smiješno, valjda i Bešlagić smije mati svoj politički stav? Na stranu da li se slažemo sa njim ili ne.
Smiješno je.
Enis Bešlagić nije milijarda maraka budžeta.
Ozbiljna stranka je nesto mnogo ozbiljnije.

A opet Enis Bešlagić je izrazito smiješni licemjer koji je javno kukao o stanju drzavi nesto mljeo kako smo na dnu u rupi lalalala i onda alternativu nasao u Narodu i pravdi dojucerasnjeg premijera i SDA- ovca.
Koji ima potpuno pravo na svoj stav.
A mi imamo isto pravo da se smijemo tome.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#194 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

sabina1 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Ne kontam šta je toliko smiješno, valjda i Bešlagić smije mati svoj politički stav? Na stranu da li se slažemo sa njim ili ne.
Smiješno je.
Enis Bešlagić nije milijarda maraka budžeta.
Ozbiljna stranka je nesto mnogo ozbiljnije.

A opet Enis Bešlagić je izrazito smiješni licemjer koji je javno kukao o stanju drzavi nesto mljeo kako smo na dnu u rupi lalalala i onda alternativu nasao u Narodu i pravdi dojucerasnjeg premijera i SDA- ovca.
Koji ima potpuno pravo na svoj stav.
A mi imamo isto pravo da se smijemo tome.
Naravno, smiju se neki ljudi i šarenim vratima.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#195 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by walk_M-A-N »

Davnog 13.03.2018. otvori "vajduga" temu i napiše:
Osnovan novi politički pokret - stranka
Dino Konaković poseban akcent stavio na naziv stranke.Moje mišljenje je da je ovaj projekat potreban i opravdan.Da je najuspješniji premijer KS upravo Konaković,za razliku od svih ranije ovaj premijer je uradio više od svih prošlih više. Sretno Narod i Pravda sretno Konaković.
A onda, nakon dugog razmišljanja i izučavanja programa nove stranke, 19.03.2018. obznani da se odlučio i odmah počne udarati po dojučerašnjem drugu:
Od danas sam glasac Konakoviceve partije. Auuu kako je zinula guzica ovom Sda podobniku Čeliku.
Kad već imamo link "Kanton Sarajevo bez bijelog hljeba i savjetnika" https://www.cin.ba/kanton-sarajevo-bez- ... avjetnika/ da se podsjetimo:

avaz.ba/vijesti/bih/301494/sda-ov-vijecnik-mirza-selimbegovic-na-meti-cesira-i-njegovih-ljudi-otkrio-sam-i-prijavio-kriminal-celnika-sda-u-novom-gradu
postao član Ureda premijera Elmedina Konakovića.
ili drugim riječima Mirza Selimbegović je savjetnik
https://www.faktor.ba/vijest/ko-su-novi ... ada-265720
sada u mom kabinetu, jedan od mojih saradnika na povremenim poslovima,
ili Damir Saračević opet savjetnik
A bio je i čuveni Tarik Dautović isto savjetnik u kabinetu. I koliko drugih.

Svi u Skupštoni Kantona su 2014. glasali da se ukinu savjetnici, u strahu. I Konaković. I onda opet angažuje savjetnike, ne smeta mu što nema zakona za to.
A nije on postao važan 2015. kada se izlaktao za premijera već 2010. kada je postao šef Kluba SDA u Skupštini. Čovjek sve godine imenovao razne nesposobne i kriminalce, sarađivao sa Esom i njegovim Srbima i sada 2018. doživio prosvjetljenje!?

Ali evo doveo Bešlagića pa treba sve zaboraviti.
Košarkaš, džudista, glumac i nekoliko snagatora su tu, samo još pjevačica nedostaje da bude stranka potpuna.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#196 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by cadburry »

The BEN10 wrote:Pa jel se vraća u Skupštinu ili ne?
Btw - eto, i ako se ne vraća u Skupštinu i neće dobijati bijeli lebac govori da ipak nije baš toliki populista. Zamislite nekoga iz SDA koji bi znajući da ostaje bez primanja uradio ovako nešto.
Prvo, niko od ovih većih riba se ne lakta zbog velike plate za pozicije, nego zbog mogućnosti upravljanja trošenjem javnog novca, kroz koju kupuju moć i uzimaju ogromnu lovu (npr. sređivanje tendera, koncesija, javnih radova, jeftinih zakupa prostora i sl.). Tu je prava lova, a ovih 3000 KM, kolika mu je plata, više mu dođe ko simbolično nešto.

Druga stvar, da je ne znam kakva situacija, strpit će se pola godine, pa opet zajahati. I to će zajahati sa pozicije, za koju se nada je puno bolja od one da je ostao u SDA: njegovih nekoliko ruku u Skupštini će biti presudno za formiranje nove vlasti, a korist od toga je neograničena. Pogledaj primjer Ese Radeljaša kojem je Konaković dao na upravljanje 350 miliona KM iz zdravstva, jer je Esina ruka bila 18ta.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#197 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by putokaz1 »

Koliko su Dino i mekić sposobni sami pokazat će oktobar
Nisma siguran da mogu preko 3%
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#198 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Banksy »

Je li i Tarik Dautović otišao za njim?
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#199 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by kmirsad »

vajduga wrote:
kmirsad wrote:
vajduga wrote: Po komentaru a protiv SDA iskljucivo radno mjesto u drzavnoj firmi plus jedan Nadzorni
:lol: :lol: :lol: :lol: jel Elektro privreda ili Telekom...E jesi naivan... :lol:
Nadzorni u telecomu da pratim Svetlanu a ovamo Elektroprivreda.
A da razmisliš o Komisiji za vrijedonosne papire... onom Čelamu istekao mandat već 8 godina... :roll: ma ni Razvojna banka nije loša... :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#200 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by JThomas »

nije on baketu rekao ne, nego bake njemu dosta ti je.
Post Reply