Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
Bossona
Posts: 5220
Joined: 21/12/2020 03:28

#17276 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Bossona »

Login77777 wrote: 17/12/2021 10:19 @Bossona

Sve je to skola izetbegovica. Eno bakir jucer u istom tonu na Hayatu. Treba Hrvatima, preciznije HDZu dati poziciju u predsjednistvu.
Treba zaista imati želudac pa gledati Alijino politički retardirano tele koje glumi oca, koji je još veća katastrofa od njega na čijim krilima jaše. Otac mu je SANU podvala koji je krčmio RBIH i protivustavno je ukinuo i ostvario im višestoljetne snove proširenja zapadno od Drine.
Bakir vlada kao i otac mu uz aminovanje kidnapovane Islamske Zajednice, koji su od Alije napravili kralja mudrosti i mitskog vizionara vlastite propasti, za kojeg glasaju stranački uhljebi, budžetski ovisnici, politički neuki i nepismeni glasači. Iz SDA je nastalo masa ogranaka a bojim se da je i Dino ista škola. Msilo sam da su dva zla za koje ne treba glasati SDA i Šćepin ogranak SBBIH.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#17277 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

malakh wrote: 16/12/2021 22:57
Patton44 wrote: 16/12/2021 13:04 :lol: :lol:
A da malo bolje procitas taj clan 22.
Il pitaj nekog pametnijeg.
pročitao i gdje piše da ovako više para uzimaju? čak sam pitao i jednu osobu iz službe za zajedničke poslove ks, koja mi je to potvrdila.
Vidi onu raspodjelu po poslanickim grupama.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#17278 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

Chmoljo wrote: 16/12/2021 23:22
Patton44 wrote: 16/12/2021 13:04 :lol: :lol:
A da malo bolje procitas taj clan 22.
Il pitaj nekog pametnijeg.
istu stvar je uradila SDA kada je smjenjivala šestorku. sada im je vraćeno milo za drago.

al volite jesti govna koja sami izaserete...
Al i SDA je :tooo: :tooo: chmoljavi
Davno bi te pojeli da je to tako.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#17279 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by meridiyan »

falsh
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#17280 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Roccohljup »

jesu li ovo počele trzavice unutar trojke?

https://www.klix.ba/vijesti/bih/mijatov ... /211217048
User avatar
Point.
Posts: 27704
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#17281 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Point. »

Idemedosumom wrote: 17/12/2021 08:29 Džaba se nadate zapošljavanju (sebe, ili nekog sebi bliskog). SDA pada na idućim izborima, aBd :bih:
Čuj ovoga. Klasična priča botovi, sendviči, odmah si SDA čim zineš nešto protiv košarkaša i ostale dječije gluposti. Neka hvala, imam posao.

Pojedini jebavaju majku, sa pravom, SDA a obožavaju lika i stranku mu koja je bukvalno SDA, što se kaže isto sranje drugo pakovanje. Apsurdistan.

Sa ovakvim stavom se jasno stavio na stranu HDZ i njihovim prijetnjama i politikom ucjene, blokada i prijetnji. Ovim možda ubode kakav glas u Grudama i Kiseljaku, za glasove Bošnjaka može zaboraviti.

Kad se prosječni sportaš krene baviti politikom, i politika mu bude prosječna.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#17282 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Idemedosumom »

Point. wrote: 17/12/2021 11:48 .
Pile, ako ti je draze: doci ce do promjene pakovanja :bih:
User avatar
Point.
Posts: 27704
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#17283 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Point. »

Styling wrote: 17/12/2021 09:43
zlajaBHF wrote: 17/12/2021 09:20

Ne mozes da vjerujes da je to Konkovic rekao?

Pratis li ti njegove izjave vezane za izborni zakon uopste? Ocigledno ne pratis.....

Tip je na strani HDZ-a !!! Kad bude dobio priliku, zajedno sa NS i Radoncicem ce im dati ono sto zele, a da on moze vladati Republikom Sarajevo.....
Nidje veze. Covjek je na strani drzave, a to znaci da razmislja o tome ds drzavu treba otkociti i raditi, a ne tjerati inat pa sada imamo vec cetiri godine blokiranu drzavu.
Time što će popustiti ucjenama jedne stranke? Jednom popustiš i gotov si. Daš im prst, idući put tražit će šaku, pa ruku. Treća IJ znači u krajnosti treći entitet, to je i Dragan sam potvrdio.
User avatar
Point.
Posts: 27704
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#17284 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Point. »

Idemedosumom wrote: 17/12/2021 11:52
Point. wrote: 17/12/2021 11:48 .
Pile, ako ti je draze: doci ce do promjene pakovanja :bih:
Šta bolan pile, kakve su to dječije pošalice. Voz.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#17285 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

Point. wrote: 17/12/2021 11:55
Idemedosumom wrote: 17/12/2021 11:52

Pile, ako ti je draze: doci ce do promjene pakovanja :bih:
Šta bolan pile, kakve su to dječije pošalice. Voz.
Mojne ga,kad medo jednog dana izadje iz sume samo ce mu se kazat.
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#17286 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Registarska oznaka »

Roccohljup wrote: 17/12/2021 11:34 jesu li ovo počele trzavice unutar trojke?

https://www.klix.ba/vijesti/bih/mijatov ... /211217048
Ma Vojin ne moze da prezali sto je sdp u koaliciji s nipom.

A dobro se zna sta je EXPO i da je sutra dan drzave BiH na Expo-u i da su otisli. Al eto, poceo da palamudi i on nebil dobio kakve podrske.


Ubise ih neinformisanost
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#17287 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jefff »

Vakat je da kiflini inelektooooalci jedu

Image
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#17288 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Idemedosumom »

Patton44 wrote: 17/12/2021 12:10 Mojne ga,kad medo jednog dana izadje iz sume samo ce mu se kazat.
U općini gdje sam nastanjen vlada SDA neprekidno. Zato i jeste šuma :wink:
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#17289 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

Idemedosumom wrote: 17/12/2021 12:23
Patton44 wrote: 17/12/2021 12:10 Mojne ga,kad medo jednog dana izadje iz sume samo ce mu se kazat.
U općini gdje sam nastanjen vlada SDA neprekidno. Zato i jeste šuma :wink:
:?
A sta ja drugo kazem, kad medo nekad promjeni nastambu.Nije ni tebi lahko,nedo bog nikom ko tebi.


ps
Mjenjaj nisi u fiksatorima pa da ne mozes,da vidis vamo rahatluka.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#17290 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by zlajaBHF »

Styling wrote: 17/12/2021 09:43
zlajaBHF wrote: 17/12/2021 09:20

Ne mozes da vjerujes da je to Konkovic rekao?

Pratis li ti njegove izjave vezane za izborni zakon uopste? Ocigledno ne pratis.....

Tip je na strani HDZ-a !!! Kad bude dobio priliku, zajedno sa NS i Radoncicem ce im dati ono sto zele, a da on moze vladati Republikom Sarajevo.....
Nidje veze. Covjek je na strani drzave, a to znaci da razmislja o tome ds drzavu treba otkociti i raditi, a ne tjerati inat pa sada imamo vec cetiri godine blokiranu drzavu.
Konakovic na strani drzave, tako sto zeli udovoljiti HDZ-u? Jer ne zeli zeli tjerati inat?

Ti mislis da je cijela ova polemika oko IZ i Doma narod ustvari Inat?

Ako to stvarno mislis, onda razumijem da glasas za Konakovic i padas na njegove jeftine sarajevske fore.
User avatar
Login77777
Posts: 8626
Joined: 18/05/2021 09:11

#17291 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login77777 »

zlajaBHF wrote: 17/12/2021 13:36
Styling wrote: 17/12/2021 09:43

Nidje veze. Covjek je na strani drzave, a to znaci da razmislja o tome ds drzavu treba otkociti i raditi, a ne tjerati inat pa sada imamo vec cetiri godine blokiranu drzavu.
Konakovic na strani drzave, tako sto zeli udovoljiti HDZ-u? Jer ne zeli zeli tjerati inat?

Ti mislis da je cijela ova polemika oko IZ i Doma narod ustvari Inat?

Ako to stvarno mislis, onda razumijem da glasas za Konakovic i padas na njegove jeftine sarajevske fore.
zlOja sta na ovo kazes? Fadil i Semsudin na proslavi sa negatorima Genocida. :izet:

Image
User avatar
Login77777
Posts: 8626
Joined: 18/05/2021 09:11

#17292 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login77777 »

@zlajaBHF
zlOja javi se. :-D
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#17293 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Registarska oznaka »

Login77777 wrote: 17/12/2021 13:51
zlajaBHF wrote: 17/12/2021 13:36

Konakovic na strani drzave, tako sto zeli udovoljiti HDZ-u? Jer ne zeli zeli tjerati inat?

Ti mislis da je cijela ova polemika oko IZ i Doma narod ustvari Inat?

Ako to stvarno mislis, onda razumijem da glasas za Konakovic i padas na njegove jeftine sarajevske fore.
zlOja sta na ovo kazes? Fadil i Semsudin na proslavi sa negatorima Genocida. :izet:

Image
To se ne pika, to je izvan radnog vremena :lol: :lol: :lol:
Škobo Habu
Posts: 8989
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#17294 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Škobo Habu »

zlajaBHF wrote: 17/12/2021 13:36

Konakovic na strani drzave, tako sto zeli udovoljiti HDZ-u? Jer ne zeli zeli tjerati inat?

Ti mislis da je cijela ova polemika oko IZ i Doma narod ustvari Inat?

Ako to stvarno mislis, onda razumijem da glasas za Konakovic i padas na njegove jeftine sarajevske fore.
Vi iz BHF ne znate razlikovati srpsku od ruske zastave, a bavili bi ste se visokom politikom. :D
User avatar
Login77777
Posts: 8626
Joined: 18/05/2021 09:11

#17295 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login77777 »

Registarska oznaka wrote: 17/12/2021 14:13
Login77777 wrote: 17/12/2021 13:51
zlOja sta na ovo kazes? Fadil i Semsudin na proslavi sa negatorima Genocida. :izet:

Image
To se ne pika, to je izvan radnog vremena :lol: :lol: :lol:
Cuti vec dva dana. I jucer kad smo ga pitali u vezi sporazuma koji je bake napravio u mostaru je pobjegao. :lol:
Kao par forumasa kad pobjegnu kad ih pitas u vezi genocida.
User avatar
Login77777
Posts: 8626
Joined: 18/05/2021 09:11

#17296 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login77777 »

Škobo Habu wrote: 17/12/2021 14:15
zlajaBHF wrote: 17/12/2021 13:36

Konakovic na strani drzave, tako sto zeli udovoljiti HDZ-u? Jer ne zeli zeli tjerati inat?

Ti mislis da je cijela ova polemika oko IZ i Doma narod ustvari Inat?

Ako to stvarno mislis, onda razumijem da glasas za Konakovic i padas na njegove jeftine sarajevske fore.
Vi iz BHF ne znate razlikovati srpsku od ruske zastave, a bavili bi ste se visokom politikom. :D
Kazu zlOja prvi jurisao na tribini prema Ukrajincima. :mrgreen:
Novak20
Posts: 13943
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#17297 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Novak20 »

Grean wrote: 16/12/2021 23:33
_BataZiv_0809 wrote: 16/12/2021 23:19
Procitaj moj drugi post.

Ne radi se o tome ko su ljudi.

Nego kako su percipirani.
Dzaba, on to nije smio staviti u istu recenicu. Nije on tu da tumaci kako percipiraju mrzitelji BiH i dobrim dijelom sovinisti.

Kakav je to mentalni sklop najbolje govori primjer zlocina u Grabovici gdje ovi nikad ne spominju i nisu dozvolili da se ime 34 zrtve nadje na spomen obiljezju jer je u pitanju pripadnik Armije BiH koji je ubijen jer se usprotivio zlocincima. Prvi grijeh mu je sto je pripadnik Armije BiH a drugi, puno veci, sto je uz to i Hrvat.

Sasvim mi je jasna analogija iz gore prilozenog jer se radi o istoj stvari ali percepciji takvih ne treba davati prostora i plakati nad njihovom sudbinom.

Btw, pitah ovog @Novak20 da objasni pozadinu nepriznavanja 34 zrtve iz Grabovice, nikad nije odgovorio, pravio se lud. Meni odgovor ne treba jer ga znam ali eto htjedoh da cujem od ovih koji se predstavljaju kao umjereni, legalisti ali ugrozeni.
@Grean

Postavljaš kriva pitanja krivom čovjeku pa ti ne odgovaram jer za razliku od većine ne volim potencirati ono što je bilo. Ali kada me već prozivaš da ti kažem da je spomenik podignut ubijenim mještanima Grabovice. Ne znam i ne da mi se tražiti da li se u tekstu pominju Hrvati.

Nesretni pripadnik Armije R BiH koji je igrom slučaja bio čovjek i Hrvat, nije iz Grabovice nego iz Sarajeva i jednom sam na temi "Da se ne zaboravi" pisao što mislim o tome.
U slučaju ubijenog pripadnika Armije nije osnovno pitanje što se ne računa kao žrtva pokolja u Grabovici nego što mu se ni pravo ime ne zna do dan danas. Ni na jednoj, ni na drugoj strani. Možda griješim oko imena ali koliko sam vidio, nitko ga ne zna pouzdano pa odgovori sada ti meni:
Kako se zvala 34. žrtva ovog zločina ?
Da li je bio u evidenciji Armije koja bi mu trebala znati ime i prezime ?
Zna li njegova porodica gdje je sahranjen i tko ga je ubio?
Da li su na njegovo ubojstvo reagirali nadređeni i da li su nekoga kaznili ?
Da li je od strane R BiH ili Armije dobio kakvo posthumno priznanje ili spomenik za svoj herojski čin protivljenja zločinu ?
Da li je porodica 34. žrtve dobila nekakvu satisfakciju ?

E ovo su prava pitanja za moralnu veličinu poput tebe. I mani me se sa šupljom tipa: ja osuđujem zločin, ja ovo, ja ono, blablabla
Bangalore_
Posts: 573
Joined: 30/12/2020 03:50

#17298 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Bangalore_ »

Obavezno zelene trake oko ruku Bošnjaka i plave oko Hrvata i zelene i plave kutije da svako stane u red ispred one kojoj pripada i glasa za LEGITIMNOG
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#17299 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by zlajaBHF »

Škobo Habu wrote: 17/12/2021 14:15
zlajaBHF wrote: 17/12/2021 13:36

Konakovic na strani drzave, tako sto zeli udovoljiti HDZ-u? Jer ne zeli zeli tjerati inat?

Ti mislis da je cijela ova polemika oko IZ i Doma narod ustvari Inat?

Ako to stvarno mislis, onda razumijem da glasas za Konakovic i padas na njegove jeftine sarajevske fore.
Vi iz BHF ne znate razlikovati srpsku od ruske zastave, a bavili bi ste se visokom politikom. :D
Posto je srpska zastava proizasla iz ruske, nama je to isto :D
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#17300 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Grean »

Novak20 wrote: 17/12/2021 14:22
Grean wrote: 16/12/2021 23:33

Dzaba, on to nije smio staviti u istu recenicu. Nije on tu da tumaci kako percipiraju mrzitelji BiH i dobrim dijelom sovinisti.

Kakav je to mentalni sklop najbolje govori primjer zlocina u Grabovici gdje ovi nikad ne spominju i nisu dozvolili da se ime 34 zrtve nadje na spomen obiljezju jer je u pitanju pripadnik Armije BiH koji je ubijen jer se usprotivio zlocincima. Prvi grijeh mu je sto je pripadnik Armije BiH a drugi, puno veci, sto je uz to i Hrvat.

Sasvim mi je jasna analogija iz gore prilozenog jer se radi o istoj stvari ali percepciji takvih ne treba davati prostora i plakati nad njihovom sudbinom.

Btw, pitah ovog @Novak20 da objasni pozadinu nepriznavanja 34 zrtve iz Grabovice, nikad nije odgovorio, pravio se lud. Meni odgovor ne treba jer ga znam ali eto htjedoh da cujem od ovih koji se predstavljaju kao umjereni, legalisti ali ugrozeni.
@Grean

Postavljaš kriva pitanja krivom čovjeku pa ti ne odgovaram jer za razliku od većine ne volim potencirati ono što je bilo. Ali kada me već prozivaš da ti kažem da je spomenik podignut ubijenim mještanima Grabovice. Ne znam i ne da mi se tražiti da li se u tekstu pominju Hrvati.

Nesretni pripadnik Armije R BiH koji je igrom slučaja bio čovjek i Hrvat, nije iz Grabovice nego iz Sarajeva i jednom sam na temi "Da se ne zaboravi" pisao što mislim o tome.
U slučaju ubijenog pripadnika Armije nije osnovno pitanje što se ne računa kao žrtva pokolja u Grabovici nego što mu se ni pravo ime ne zna do dan danas. Ni na jednoj, ni na drugoj strani. Možda griješim oko imena ali koliko sam vidio, nitko ga ne zna pouzdano pa odgovori sada ti meni:
Kako se zvala 34. žrtva ovog zločina ?
Da li je bio u evidenciji Armije koja bi mu trebala znati ime i prezime ?
Zna li njegova porodica gdje je sahranjen i tko ga je ubio?
Da li su na njegovo ubojstvo reagirali nadređeni i da li su nekoga kaznili ?
Da li je od strane R BiH ili Armije dobio kakvo posthumno priznanje ili spomenik za svoj herojski čin protivljenja zločinu ?
Da li je porodica 34. žrtve dobila nekakvu satisfakciju ?

E ovo su prava pitanja za moralnu veličinu poput tebe. I mani me se sa šupljom tipa: ja osuđujem zločin, ja ovo, ja ono, blablabla
Nisam ja nikakva moralna vertikala, samo sto pripadam strani koju je lakse braniti prije svega zbog legitimiteta a i zbog toga sto je inkluzivna kako bi to nas nekadasnji ministar Silajdzic formulisao. Uz to imamo hrabrosti suociti se sa svojim zlocincima.

Zbog svega ovog ja nemam razlog da izbjegavam odgovor.

https://balkandiskurs.com/2020/04/21/us ... -mladenku/

Pogledaj ko je autor predstave o ovom zlocinu i gdje je bio u vrijeme operacije Neretva 93'.


  • "Sead Đulić Sejo, oficir ABiH, se 9. septembra 1993. godine nalazio u Mostaru sa svojim pretpostavljenim kada je čuo šta se dogodilo.

    „Bio sam u sedištu komande u Mostaru sa generalom Arifom Pašalićem, kada su ga putem radija obavestili da su vojnici iz Sarajeva počinili strašan ratni zločin i da su neki od tih vojnika krenuli prema Mostaru kako bi nam pomogli u borbi protiv ustaša (pogrdno ime za hrvatske snage)“, priseća se Đulić.

    „Arif (Pašalić) je odmah rekao komandantu vojne policije da ih sačeka van Mostara i kada stignu da im stavi do znanja da nisu dobrodošli u njegovu zonu komandovanja. Ako bi odbili, policija bi im prvo pucala iznad glave u znak upozorenja“, dodaje on.

    Vojnici nisu stigli do Mostara kako su nameravali. „Nakon ispaljenih metaka vratili su se u Jablanicu”, objašnjava Đulić. „Detalji masakra u Grabovici su skrivani i mi smo ih saznali dugo vremena nakon što su se desili”


    Misterija 33. žrtve

    Većini žrtava Grabovice odaje se pošta barem jednom godišnje, na obeležavanju godišnjice ubistava, ali jedna od njih, 33. žrtva, gotovo je zaboravljena.

    Zvao se Ivica Čavlović, a ubili su ga njegovi saborci. Pronalaženje činjenica o čoveku koji je, prema nekim pričama, pokušao da zaustavi masakr, pri čemu je i sam ubijen, pokazalo se teškim.

    Neki ga izvori imenuju kao Karlović umesto Čavlović i niko od članova porodice Čavlović danas nije u Sarajevu, odakle je on bio.

    Čavlović, rođen 1961. godine, po nacionalnosti Hrvat, iz Sarajeva, pridružio se ABiH kako bi branio svoj grad i zemlju u kojoj je rođen. Neki izvori, poput haškog svedoka Ramiza Delalića Ćele, izjavili su da je on bio pripadnik odreda ‘Zulfikar’ ABiH. Drugi, kao Ivica Mlivončić u svojoj knjizi „Zločini s pečatom”, tvrde da je bio pripadnik 109. brdske brigade, poznate kao Igmanski Vukovi.


    Čavlovićevo ime nikada neće biti zapisano na velikom kamenom spomen-obeležju sa imenima drugih žrtava u centru sela.

    Hrvatske političke elite u Bosni i Hercegovini predvođene Hrvatskom demokratskom zajednicom (HDZ) teško da će to dopustiti, jer je za njih on bio pripadnik ‘pogrešne vojske’.

    Okolnosti u kojima je ubijen takođe se nikada neće razjasniti, što znači da je malo verovatno da će počinilac njegovog ubistva ikada biti izveden pred lice pravde.


    https://balkaninsight.com/2020/09/09/ma ... e/?lang=sr
Dakle sve ima dostupno, od toga ko je pocinio zlocin, ko je osudjen, ko ih je osudio.

Za poredjenje po pitanju naseg odnosa spram onih koji su bili na suprotnoj strani je ulica Srdjana Aleksica u Sarajevu. I ovim sam ti odgovorio gdje je razlika.

Ja licno smatram da je Cavlovic zasluzio (i) u Sarajevu jer je njegova hrabrost nemjerljiva s obzirom na okolnosti ali na zalost nisam ja taj ko odredjuje po kome ce se zvati ulice. Imamo i mi svojih fula kao npr. gdje je postavljen spomenik zrtvama Kazana (opet moj licni stav) ali smo i ovakvi svjetlosnu godinu ispred u poredjenju sa (nekadasnjim) secesionistima bez obzira na predznak.
Last edited by Grean on 17/12/2021 18:24, edited 4 times in total.
Post Reply