Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18249
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#1501 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by GandalfSivi »

izvrsni direktor wrote:
walk_M-A-N wrote:Uvijek je nevjerovatno kako prolazi Konakovićeva ubleha. Dobro je baxus napisao.
Tačno da je u Radu ogromni kriminal, odavno, s tim da nije samo Babić odgovoran, ima i drugih.
I nisu problem samo hoteli Budnjo, to je izdvojeno, već ima toga i više.
Konaković sve vrijeme u Skupštini KS pa u Vladi pa opet dosad to nije primijetio i pokrenuo.
Nego kad je neko prijavio, a taj neko ima svoj interes i očekuje nešto, on se ubacio nepozvan da priča o kriminalu.
Da rezimiramo: u radu kriminal, istina ali necemo o tome ba, istina je i da se godinama vrsi kriminal, al necwmo o tome ba, i istina je da nije samo budnjo vec ima i drugih koji su upetljani u taj kriminal, ali necemo o tome ba. O cemu cemo onda? Hajmo o konakovicu sto je to sve pokrenuo, ublehas jedan!
Ne glasam za sda ali....
Pa ovo im i jeste jedina mantra na koju shishaju ovce. Izgradio je i SDP 80 kilometara auto puta, pa SDA nije ni jedan, ali uspjevaju na ovo (plus Srbi, Hrvati, Izrael, Masoni) dobivati glasove...
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1016
Joined: 13/10/2006 17:30

#1502 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by DrugaGimnazija »

Zamisljam koja bi frka bila kad bi Dino postao premijer FBiH. Ono kao kad upalis svjetlo, a svi zohari pocnu trcati...

Kad se ovako uzima u sporednim firmama kao Rad, Pokop, Gras i sl., mogu samo zamisliti sheme koje se odvijaju u Telekomu, EP, EPHB i sl. Dok se ovdje vrti 10 miliona, tamo se vrti milijarda...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1503 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by kmirsad »

DrugaGimnazija wrote:Zamisljam koja bi frka bila kad bi Dino postao premijer FBiH. Ono kao kad upalis svjetlo, a svi zohari pocnu trcati...

Kad se ovako uzima u sporednim firmama kao Rad, Pokop, Gras i sl., mogu samo zamisliti sheme koje se odvijaju u Telekomu, EP, EPHB i sl. Dok se ovdje vrti 10 miliona, tamo se vrti milijarda...
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#1504 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nikad_vise »

Samo gazi Dino,podrska stize od normalnih gradjana sirom BiH :thumbup: :bih:
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#1505 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

Ja_Ja wrote:
malakh wrote:ako je vec konakovic toliko posten, neka kaze koliku naknadu za smece placaju privatna donacinstva. bicemo svi frapirani koliko rad godisnje zbog toga gubi.
Pa od 97' nije bilo novog cijenovnika usluga. Rekli su na pres konferenciji jucer da ce i to uredovati. Samo naprijed, samo gazi!
to bih volio vidjeti. da im netko tko je do jucer placao 6KM, unjesto 46KM, odjednom pristane da placa novi tarifu ili onoliko koliko treba, je ravno nuli.

ljudi na ulicu htheli izaci zbog toga sto su morali placati smece i ovo je uredjeno ovako da se makar nesto placa.

skoro svako privatno domacinstvo placa mizeriju i svatko tko ima kucu neka pogleda racu rada, ako mu uopce i dolazi.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#1506 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Opetja033 »

E kada sam ja govorio da ce Narod i Pravda biti glavna i vodeća prica u KS nakon izbora.
99% forumaša mi se tada smijalo. :mrgreen:
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#1507 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by tvojkomsija »

Opetja033 wrote:E kada sam ja govorio da ce Narod i Pravda biti glavna i vodeća prica u KS nakon izbora.
99% forumaša mi se tada smijalo. :mrgreen:
A ostali kantoni? Šta ćemo sa njima? NS i NiP zapostavljaju velik dio države..
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#1508 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Opetja033 »

tvojkomsija wrote:
Opetja033 wrote:E kada sam ja govorio da ce Narod i Pravda biti glavna i vodeća prica u KS nakon izbora.
99% forumaša mi se tada smijalo. :mrgreen:
A ostali kantoni? Šta ćemo sa njima? NS i NiP zapostavljaju velik dio države..
Idu i ostali kantoni. U nekim se nakon izbora krenulo od nule, u nekim se radi na jačanju lokalnih organizacija.
Teško je naći pravi balans jer je jezgro stranke u SA. Trebaš ljude koji ce poturiti leđa, koji znaju kako se vode političke organizacije na nižim nivoima a sa druge strane moraš biti siguran da se radi o cestitim ljudima koji ti neće prvom prilikom zabiti nož u leđa u talu sa lokalnim moćnicima.
Vidi sta se desilo Nezavisnom Bloku i DF-u. Radije sporiji rast ali sa ljudima odanim ideji.

Ambicija Naroda i Pravde ne staje sa KS, to ti mogu garantovati.
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#1509 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by tvojkomsija »

Opetja033 wrote:
tvojkomsija wrote:
Opetja033 wrote:E kada sam ja govorio da ce Narod i Pravda biti glavna i vodeća prica u KS nakon izbora.
99% forumaša mi se tada smijalo. :mrgreen:
A ostali kantoni? Šta ćemo sa njima? NS i NiP zapostavljaju velik dio države..
Idu i ostali kantoni. U nekim se nakon izbora krenulo od nule, u nekim se radi na jačanju lokalnih organizacija.
Teško je naći pravi balans jer je jezgro stranke u SA. Trebaš ljude koji ce poturiti leđa, koji znaju kako se vode političke organizacije na nižim nivoima a sa druge strane moraš biti siguran da se radi o cestitim ljudima koji ti neće prvom prilikom zabiti nož u leđa u talu sa lokalnim moćnicima.
Vidi sta se desilo Nezavisnom Bloku i DF-u. Radije sporiji rast ali sa ljudima odanim ideji.

Ambicija Naroda i Pravde ne staje sa KS, to ti mogu garantovati.
Iako sam NS-ovac, podržavam Dinin rad koji je više nego očigledan. Kad vidim koliko ga SDA-ovci pljuju, mogu mu samo poželiti uspjeh i sreću.. jaka je ličnost, mogao bi i do Predsjedništva :-D
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1016
Joined: 13/10/2006 17:30

#1510 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by DrugaGimnazija »

tvojkomsija wrote: Iako sam NS-ovac, podržavam Dinin rad koji je više nego očigledan. Kad vidim koliko ga SDA-ovci pljuju, mogu mu samo poželiti uspjeh i sreću.. jaka je ličnost, mogao bi i do Predsjedništva :-D
Bezveze bi bilo ovakav talent u impotentnom Predsjednistvu. Premijer.
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1016
Joined: 13/10/2006 17:30

#1511 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by DrugaGimnazija »

tvojkomsija wrote: A ostali kantoni? Šta ćemo sa njima? NS i NiP zapostavljaju velik dio države..
Ovdje treba upitati obrnuto pitanje. Sta stanovnici drugih kantona rade da bi dobili ovakvu vlast? Dakle, oni se moraju organizovati, osnovati lokalne odbore ovih stranaka i uvezati. Ne moze Dino iz Sarajeva doci i iz nicega napraviti NiP u Bugojnu. Stranke se prave od lokalnog talenta koji imaju slican pogled na svijet kao i neka stranka.
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#1512 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The BEN10 »

izvrsni direktor wrote:
walk_M-A-N wrote:Uvijek je nevjerovatno kako prolazi Konakovićeva ubleha. Dobro je baxus napisao.
Tačno da je u Radu ogromni kriminal, odavno, s tim da nije samo Babić odgovoran, ima i drugih.
I nisu problem samo hoteli Budnjo, to je izdvojeno, već ima toga i više.
Konaković sve vrijeme u Skupštini KS pa u Vladi pa opet dosad to nije primijetio i pokrenuo.
Nego kad je neko prijavio, a taj neko ima svoj interes i očekuje nešto, on se ubacio nepozvan da priča o kriminalu.
Da rezimiramo: u radu kriminal, istina ali necemo o tome ba, istina je i da se godinama vrsi kriminal, al necwmo o tome ba, i istina je da nije samo budnjo vec ima i drugih koji su upetljani u taj kriminal, ali necemo o tome ba. O cemu cemo onda? Hajmo o konakovicu sto je to sve pokrenuo, ublehas jedan!
Ne glasam za sda ali....
:thumbup: :evil: :kiss:
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#1513 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by walk_M-A-N »

Kako ovi izvrću a ovim drugim drago, iako ne kontaju..

Naravno da treba o kriminalu, obuhvati sve koji su ga radili i sve slučajeve i objekte. Samo to se radi u Tužilaštvu.
Konaković ništa nije pokrenuo, osim što je iskoristio tuđu prijavu za samopromociju.
Isti on je obnavljao mandat Babiću dok je bio Sda. A znalo se kako radi. Nego sad se probudio.
To je jedan bolesnik za vlašću koji se povodi trenutkom.

Pogledah profil Izvršni direktor. Registrovao se 20/12/2018. Lažnjak, sakrio prijašnje postove i sada priča samo o politici i Sda, nema drugih tema ni interesa. Bot. Tačno model ovih što su se okoristili od Sda ali im malo pa sad pljuju to i veličaju ove preko kojih se sad koriste ili to žele. Na takvim se grade Konaković, Radončić, Komšić i slični ublehaši.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10979
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#1514 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Kroz ovaj gore natpis odzvanjaju mudrosti Bakira Izetbegovica i KO SDA KS. Od toga da su se "bolesnici za vlascu" "okoristili od SDA ali im malo", "institucije da rade svoj posao" pa "sad se probudio". :lol:

Prvi sam nemilice pljuvao Konakovica za vrijeme njegovog mandata, ali kad vidim kako javnosti prezentuje vase uhodane seme i igranke, skoro pa da mi se i pocne dopadati, tobejarabi. :lol:
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#1515 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ovo_malo_duse »

Prpa.ba wrote:Kroz ovaj gore natpis odzvanjaju mudrosti Bakira Izetbegovica i KO SDA KS. Od toga da su se "bolesnici za vlascu" "okoristili od SDA ali im malo", "institucije da rade svoj posao" pa "sad se probudio". :lol:

Prvi sam nemilice pljuvao Konakovica za vrijeme njegovog mandata, ali kad vidim kako javnosti prezentuje vase uhodane seme i igranke, skoro pa da mi se i pocne dopadati, tobejarabi. :lol:
Tacno tako. Ako ovako nastavit tacno cu Jos za njega i glasat, tobejarabi. :mrgreen:
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#1516 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nikad_vise »

Mene nisu iznenadile njihove reakcije. Pokusaj da se njima objasni da to sto govore nema veze sa nasom vjerom, da je rahmetli predsjednik Alija Izetbegovic iza kojeg se vecina skriva drugacije govorio i postupao ili pozivanje na ljudske i civilizacijske vrijednosti, uzaludan je. Da mozda Bosnjak iz manjeg BiH entiteta iz svoje prizme pokusa objasniti sta znaci njihovo “bosnjacenje” po Sarajevu? Nema potrebe. Niti razmiju niti ce razumjeti.
Da kazes njihovim jezikom “otisao je Mario, a dosla Lejla”? Nema potrebe.
U stanju kad se njima rusi taj svijet budzetskih komoditeta i stranackih prava, kad vise nije dovoljno mahati clanskom kartom stranke i tako dobiti posao ili tender, kad kontrole ulaze u njihova mala carstva i otkrivaju sve moguce malverzacije, kad Registar pokaze koliko njih jede budzetski novac ne radeci nista, oni bljuju vatru na sve oko sebe.
Jednako njima smeta Vera, Srdjan, Elmedin, Amel, Elvedin, Samir, Igor, Dzevad.
Mene zovu “adzija”
Njihovi su me novinari poredili sa milosevicem, najavili da cemo “ukinuti identitet Bosnjaka”, vjeronauku izbaciti iz skola.
Ostrasceni kazu da u Kantonu Sarajevo nema vise naseg lijepog Bosanskog jezika, a njega ima vise nego ikad. Da to pokusamo objasniti? Nema potrebe.
Glasno i cesto njihove pobjegulje govore o patriotizmu dobitnicima najvecih ratnih priznanja i herojima odbrane nase zemlje od agresije. Da mi njih podsjetimo gdje su bili kad je bilo najteze?
Nemoguce, a i nema potrebe
Al’ zato ima potrebe da mi njih razbijemo djelima moj Harkane
Ima potrebe da svaki pedalj budzetski pretresemo i dokazemo koliko su nase drustvo oslabili korupcijom, kriminalom, nepotizmom.
Koliko su nas oslabili pred vanjskim, a posebno unutrasnjim neprijateljima nase zemlje. I ima potrebe da to iz temelja promijenimo. Da ovaj sistem resetujemo i pravimo pravednije drustvo.
Jer to je zapravo njihov najveci strah.
Pravedno drustvo, jednakih sansi za sve. Bez stranackih i rodjackih privilegija.
A u sustini, to su mangupi sa drustvenih mreza, cesto se kriju iza laznih profila, nema tu prave japije koje bi se neko trebao plasiti.
Tigrovi od papira kako kaze Komandant.
Budzetski tigrovi od papira.
:thumbup:
Vrtic za svu nasu djecu. Subvencije privatnim vrticima, olaksice za roditelje koji su na listama cekanja, ali i jacanje JU Djeca Sarajeva.
2 miliona KM podrske malim i srednjim preduzecima, obrtima, starim zanatima, kreativnoj industriji. Proces ce biti potpuno transparentan, javan, uz prisustvo NVO sektora i ostalih zainteresovanih. Nema rodjackih i stranackih poticaja.
Registar se siri, objavljuju se i naknade po komisijama, strucna sprema uposlenih i jos neke informacije.
Pocinjemo sa Sajmom srednjih skola. Ucenici devetih razreda imace priliku doci do informacija o skolama koje ih vode direktno prema trzistu rada, vrlo efektan nacin uvezivanja obrazovnog procesa i trzista rada.
Krenuo je projekat izgradnje bazena i sportske plohe u opstini Novi Grad za koji je Vlada na cijem sam celu bio izdvojila 1 milion KM. Opstina izdvojila 1,6 miliona.
Projekat za koji je nova Vlada odmah nakon preuzimanja rebalansom ubrzala isplatu ovog novca jer ne gledamo politicki na projekte, svaki cemo dobar projekat podrzati.
Vlada Kantona Sarajevo radi punom parom.
:thumbup:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1517 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Kikibombona »

nikad_vise wrote:
Mene nisu iznenadile njihove reakcije. Pokusaj da se njima objasni da to sto govore nema veze sa nasom vjerom, da je rahmetli predsjednik Alija Izetbegovic iza kojeg se vecina skriva drugacije govorio i postupao ili pozivanje na ljudske i civilizacijske vrijednosti, uzaludan je. Da mozda Bosnjak iz manjeg BiH entiteta iz svoje prizme pokusa objasniti sta znaci njihovo “bosnjacenje” po Sarajevu? Nema potrebe. Niti razmiju niti ce razumjeti.
Da kazes njihovim jezikom “otisao je Mario, a dosla Lejla”? Nema potrebe.
U stanju kad se njima rusi taj svijet budzetskih komoditeta i stranackih prava, kad vise nije dovoljno mahati clanskom kartom stranke i tako dobiti posao ili tender, kad kontrole ulaze u njihova mala carstva i otkrivaju sve moguce malverzacije, kad Registar pokaze koliko njih jede budzetski novac ne radeci nista, oni bljuju vatru na sve oko sebe.
Jednako njima smeta Vera, Srdjan, Elmedin, Amel, Elvedin, Samir, Igor, Dzevad.
Mene zovu “adzija”
Njihovi su me novinari poredili sa milosevicem, najavili da cemo “ukinuti identitet Bosnjaka”, vjeronauku izbaciti iz skola.
Ostrasceni kazu da u Kantonu Sarajevo nema vise naseg lijepog Bosanskog jezika, a njega ima vise nego ikad. Da to pokusamo objasniti? Nema potrebe.
Glasno i cesto njihove pobjegulje govore o patriotizmu dobitnicima najvecih ratnih priznanja i herojima odbrane nase zemlje od agresije. Da mi njih podsjetimo gdje su bili kad je bilo najteze?
Nemoguce, a i nema potrebe
Al’ zato ima potrebe da mi njih razbijemo djelima moj Harkane
Ima potrebe da svaki pedalj budzetski pretresemo i dokazemo koliko su nase drustvo oslabili korupcijom, kriminalom, nepotizmom.
Koliko su nas oslabili pred vanjskim, a posebno unutrasnjim neprijateljima nase zemlje. I ima potrebe da to iz temelja promijenimo. Da ovaj sistem resetujemo i pravimo pravednije drustvo.
Jer to je zapravo njihov najveci strah.
Pravedno drustvo, jednakih sansi za sve. Bez stranackih i rodjackih privilegija.
A u sustini, to su mangupi sa drustvenih mreza, cesto se kriju iza laznih profila, nema tu prave japije koje bi se neko trebao plasiti.
Tigrovi od papira kako kaze Komandant.
Budzetski tigrovi od papira.
:thumbup:
Vrtic za svu nasu djecu. Subvencije privatnim vrticima, olaksice za roditelje koji su na listama cekanja, ali i jacanje JU Djeca Sarajeva.
2 miliona KM podrske malim i srednjim preduzecima, obrtima, starim zanatima, kreativnoj industriji. Proces ce biti potpuno transparentan, javan, uz prisustvo NVO sektora i ostalih zainteresovanih. Nema rodjackih i stranackih poticaja.
Registar se siri, objavljuju se i naknade po komisijama, strucna sprema uposlenih i jos neke informacije.
Pocinjemo sa Sajmom srednjih skola. Ucenici devetih razreda imace priliku doci do informacija o skolama koje ih vode direktno prema trzistu rada, vrlo efektan nacin uvezivanja obrazovnog procesa i trzista rada.
Krenuo je projekat izgradnje bazena i sportske plohe u opstini Novi Grad za koji je Vlada na cijem sam celu bio izdvojila 1 milion KM. Opstina izdvojila 1,6 miliona.
Projekat za koji je nova Vlada odmah nakon preuzimanja rebalansom ubrzala isplatu ovog novca jer ne gledamo politicki na projekte, svaki cemo dobar projekat podrzati.
Vlada Kantona Sarajevo radi punom parom.
:thumbup:
:thumbup:

Bas danas pricam sa rajom, sve redom ljevicari ili liberali, svi hvale Dinu. Jedan kaze da ce glasati za njega, a ni ostali ne otpisuju takvu mogucnost ako nastavi ovim tempom...

Velika steta sto NS i Dino nisu preuzeli vlast prije 20 godina, izgubili smo previse vremena na nista. Pokradene su milijarde sa kojima se puno toga moglo napraviti.

Nadam se da ce SDP ozdraviti u ovakvom okruzenju pa da dobijemo jaku opoziciju SDA. Tu je i Platforma Hadzikadica. Ima neke nade.

SDA pokusava sve unistiti sa Lagumdzijom...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1518 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Bloo »

Kikibombona wrote: :thumbup:

Bas danas pricam sa rajom, sve redom ljevicari ili liberali, svi hvale Dinu. Jedan kaze da ce glasati za njega, a ni ostali ne otpisuju takvu mogucnost ako nastavi ovim tempom...

Velika steta sto NS i Dino nisu preuzeli vlast prije 20 godina, izgubili smo previse vremena na nista. Pokradene su milijarde sa kojima se puno toga moglo napraviti.

Nadam se da ce SDP ozdraviti u ovakvom okruzenju pa da dobijemo jaku opoziciju SDA. Tu je i Platforma Hadzikadica. Ima neke nade.

SDA pokusava sve unistiti sa Lagumdzijom...
Ja ga i dalje samo posmatram uz veliku zadršku.
Nisam glasala za njega niti ću.
Možda će vrijeme pokazati da sam u krivu, ali ne vjerujem niti jednom SDAovcu ma koliko dlaka promijenio.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1519 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The 51st State »

Trenutno najprogresivnija politicka snaga u kantonu sarajevo I najvise korespondira sa zeljama I mentalitetom glasaca.
Jedini Koji su nestrancake ljude kandidovali u vladu I upravne odbore, tako da jedva cekam iduce izbore da vidim kapitalizaciju njihovog dosadasnjeg I buduceg rada.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#1520 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nikad_vise »

The 51st State wrote:Trenutno najprogresivnija politicka snaga u kantonu sarajevo I najvise korespondira sa zeljama I mentalitetom glasaca.
Jedini Koji su nestrancake ljude kandidovali u vladu I upravne odbore, tako da jedva cekam iduce izbore da vidim kapitalizaciju njihovog dosadasnjeg I buduceg rada.
Definitivno prvo ime ovih zadnjih izbora.Ono sto mene raduje je njegova odlucnost da se obracuna sa svim ovim nepravilnostima i sistematskom pljackom.Covjek jednostavno gura naprijed po svaku cijenu.Dovoljno je vidjeti koliku odlucnost i karakter nosi kad se ti dosadasnji nedodirljivi Hubiljari,Cesiri,Seke i slicni cine kao mali misevi naspram njegove odlucnosti.Steta sto jedan ovakav covjek nema vecu medijsku podrsku,toliko je afera istjerao na vidjelo a mediji nikakvog pritiska da izvrse na sudstvo ali i SDA stranku.Od Turisticke zajednice i one kolibe od 250 000 maraka,Eyof,sad Budnjo i koliko jos ima Budnji.Da ne zaboravim ViK.

Ne mogu shvatiti nikako nase novinare ali i ljude generalno koji na ovakve stvari zatvaraju oci i jos uvijek traze alibi da glasaju za kriminalnu sektu SDA.Svaki kriminal koji se otkrije(a to se radi godinama) je korak vise ka ozdravljenju drustva ali i za napredak nase drzave.Bas kao sto je Konakovic rekao,sa svim tim kriminalom smo oslabili svoju poziciju kako u BiH tako i u svijetu.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1521 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The 51st State »

nikad_vise wrote:
The 51st State wrote:Trenutno najprogresivnija politicka snaga u kantonu sarajevo I najvise korespondira sa zeljama I mentalitetom glasaca.
Jedini Koji su nestrancake ljude kandidovali u vladu I upravne odbore, tako da jedva cekam iduce izbore da vidim kapitalizaciju njihovog dosadasnjeg I buduceg rada.
Definitivno prvo ime ovih zadnjih izbora.Ono sto mene raduje je njegova odlucnost da se obracuna sa svim ovim nepravilnostima i sistematskom pljackom.Covjek jednostavno gura naprijed po svaku cijenu.Dovoljno je vidjeti koliku odlucnost i karakter nosi kad se ti dosadasnji nedodirljivi Hubiljari,Cesiri,Seke i slicni cine kao mali misevi naspram njegove odlucnosti.Steta sto jedan ovakav covjek nema vecu medijsku podrsku,toliko je afera istjerao na vidjelo a mediji nikakvog pritiska da izvrse na sudstvo ali i SDA stranku.Od Turisticke zajednice i one kolibe od 250 000 maraka,Eyof,sad Budnjo i koliko jos ima Budnji.Da ne zaboravim ViK.

Ne mogu shvatiti nikako nase novinare ali i ljude generalno koji na ovakve stvari zatvaraju oci i jos uvijek traze alibi da glasaju za kriminalnu sektu SDA.Svaki kriminal koji se otkrije(a to se radi godinama) je korak vise ka ozdravljenju drustva ali i za napredak nase drzave.Bas kao sto je Konakovic rekao,sa svim tim kriminalom smo oslabili svoju poziciju kako u BiH tako i u svijetu.
Nije realno da ima vecu medijsku popracenost, fgr medijima je konkurencija, a sda bi ga ukinula da moze, srecom ne zavisimo od portaske dobre volje.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#1522 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nikad_vise »

Kikibombona wrote: Bas danas pricam sa rajom, sve redom ljevicari ili liberali, svi hvale Dinu. Jedan kaze da ce glasati za njega, a ni ostali ne otpisuju takvu mogucnost ako nastavi ovim tempom...

Velika steta sto NS i Dino nisu preuzeli vlast prije 20 godina, izgubili smo previse vremena na nista. Pokradene su milijarde sa kojima se puno toga moglo napraviti.

Nadam se da ce SDP ozdraviti u ovakvom okruzenju pa da dobijemo jaku opoziciju SDA. Tu je i Platforma Hadzikadica. Ima neke nade.

SDA pokusava sve unistiti sa Lagumdzijom...
Ma ovdje kiki vise nije stvar da mi imamo izbor izmedju ljevice i desnice.Vladajuca kriminalna hobotnica je napravila sistem u kojem jednostavno ko god da dodje postaje nemocan.Vise nije stvar izbora na vlasti,ovo je borba za bolje,pravednije i progresivnije drustvo.Ovo je borba postenih ljudi i mladih u BiH sa diktaturom u vidu jedne stranke koja se krije pod plastom Islama i Bosnjaka uz pomoc korumpiranih medija koji radi svog interesa prodaju svoj narod i drzavu.

Glupi Bosnjak ne moze da shvati da su svi ti pokradeni milioni ulozeni u razvoj nase privrede,obrazovanja i zdravstva da bi danas bili svicarska za Sumski entitet.Jednostavno me boli da smo 25 godina izgubili,stotine hiljada ljudi izgubili,mlade i obrazovane raselili i da pored svega toga i danas neko ne moze da shvati da nam je upravo ova vlada zadnja slamka spasa.

Licno imam puno povjerenje u Konakovica,imam povjerenje i u NS,Hadzikadic bi takodje mogao pozitivno iznenadit.Ovo sve ostalo ukljucujuci i DF ali i SBB nemam nikakvog povjerenja bez obzira sto su koalicija.SDP godinama vlada u TK,nema s kim nisu isli u krevet i sa kakvim se kriminalom nisu bavili i bave i dan danas.Dovoljno je bilo vidjeti i glasanje protiv koalicije sa SDA.To nije zdrava stranka i usput je puna papaka i korumpiranih sluzbenika.Skidam im kapu za ulazak u vlast u Sarajevu,ali generalno mislim da oni u "ovom" momentu nisu nikakva postena alternativa SDA.

Ove procese u KS vodi NS i NiP i da ove dvije stranke nema,bilo bi sve isto isto kao da je i SDA na celu.Posto imaju ove dvije stranke sa kicmom na prvoj liniji borbe protiv SDA,svima je njima lakse u koaliciji.

SDA generalno udara toliko nisko sa brojanjem krvnih zrnaca i pricom o cetnicima i slicno.To im je jedino i ostalo.I mislim da bi bila dobra strategija kao sto su dosad i radili da guraju Dinu u prvi plan kad je u pitanju samaranje SDA nejaci po KS,njemu ne mogu da prigovore da je cetnik,ali et mogu da je lazni hadzija i slicno.Al nije narod glup.Dino je zadnje izbore imao ako se ne varam 28 000 glasova.Ono sto je sigurno jest da taj covjek sigurno nece imati ni jedne naredne manje od toga a i sa ovim brojem je bitan faktor u KS.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#1523 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nikad_vise »

The 51st State wrote:
nikad_vise wrote:
The 51st State wrote:Trenutno najprogresivnija politicka snaga u kantonu sarajevo I najvise korespondira sa zeljama I mentalitetom glasaca.
Jedini Koji su nestrancake ljude kandidovali u vladu I upravne odbore, tako da jedva cekam iduce izbore da vidim kapitalizaciju njihovog dosadasnjeg I buduceg rada.
Definitivno prvo ime ovih zadnjih izbora.Ono sto mene raduje je njegova odlucnost da se obracuna sa svim ovim nepravilnostima i sistematskom pljackom.Covjek jednostavno gura naprijed po svaku cijenu.Dovoljno je vidjeti koliku odlucnost i karakter nosi kad se ti dosadasnji nedodirljivi Hubiljari,Cesiri,Seke i slicni cine kao mali misevi naspram njegove odlucnosti.Steta sto jedan ovakav covjek nema vecu medijsku podrsku,toliko je afera istjerao na vidjelo a mediji nikakvog pritiska da izvrse na sudstvo ali i SDA stranku.Od Turisticke zajednice i one kolibe od 250 000 maraka,Eyof,sad Budnjo i koliko jos ima Budnji.Da ne zaboravim ViK.

Ne mogu shvatiti nikako nase novinare ali i ljude generalno koji na ovakve stvari zatvaraju oci i jos uvijek traze alibi da glasaju za kriminalnu sektu SDA.Svaki kriminal koji se otkrije(a to se radi godinama) je korak vise ka ozdravljenju drustva ali i za napredak nase drzave.Bas kao sto je Konakovic rekao,sa svim tim kriminalom smo oslabili svoju poziciju kako u BiH tako i u svijetu.
Nije realno da ima vecu medijsku popracenost, fgr medijima je konkurencija, a sda bi ga ukinula da moze, srecom ne zavisimo od portaske dobre volje.
Nazalost si upravu.Klix je koliko toliko korektan u ovoj prici.Bar mu daju prostor.Al bez obzira na sve,svi smo mi "mediji" koji svojim uticajem na svoje porodice ali i ljude oko nas mozemo da sirimo ovu dobru pricu.Ovu bitku treba dovesti do kraja.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#1524 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nikad_vise »

Elmedin Konakovic
Alija Izetbegovic:
“Dobrog kršćanina više cijenim nego hrđavog muslimana. Ne mogu braniti nešto samo zato što je muslimansko (a nije islamsko) niti ignorisati neko dobro samo zato što je tuđe." ("Moj bijeg u slobodu", str.84)
Zato je on bio poseban. Shvatao nasu vjeru, a imao jasnu viziju opstanka i razvoja nase domovine i Bosnjaka u njoj.
Zato nas je dragi Bog pogledao jer nas je on vodio 90ih, a niste vi koji danas pokusavate da nas vodite.
Nasa je sreca zapravo bila to sto ste se vi krili i bjezali za vrijeme agresije na BiH.
Jel ona lazna muslimanka i stuha sto kritikuje Verice i ostalo nasla vremena da nekad uputi kritiku Hubiljaru,Cesiru,Budnji,Brankovicima,Izetbegovicima,Zukicima :?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1525 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Kikibombona »

nikad_vise wrote:SDA generalno udara toliko nisko sa brojanjem krvnih zrnaca i pricom o cetnicima i slicno.To im je jedino i ostalo.I mislim da bi bila dobra strategija kao sto su dosad i radili da guraju Dinu u prvi plan kad je u pitanju samaranje SDA nejaci po KS,njemu ne mogu da prigovore da je cetnik,ali et mogu da je lazni hadzija i slicno.Al nije narod glup.Dino je zadnje izbore imao ako se ne varam 28 000 glasova.Ono sto je sigurno jest da taj covjek sigurno nece imati ni jedne naredne manje od toga a i sa ovim brojem je bitan faktor u KS.
Slazem se 100% za SDP. Oni nikad nisu razotkrili nijedan kriminal SDA. Nikad. A provlce se kroz vlast sve vrijeme. Zbog toga mi je SDP mrzi od SDA jer sam u njih vjerovao, jer su mi ideoloski bliski. A zapravo se radi o kukakvicama i lopovima.

Sada se nadam da ce SDP u savezu sa NS ozdraviti, da ce doci novi ljudi, te se SDP profilisati kao lider postene ljevice. Znacilo bi to puno za BiH.
Post Reply