Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
Hakiz
Posts: 39929
Joined: 30/07/2015 20:01

#13376 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

mirza_15 wrote: 15/04/2021 00:02 Koliko je ministar radnih mjesta otvorio? Ministar otvara radna mjesta? Za 3 mjeseca, u jeku pandemije, sa smanjenim budžetom zbog iste ministar je trebao da otvara nove firme i radna mjesta? :lol:
Ministar pravi uslove da se radna mjesta otvaraju, zar to nije mantra koju svi ponavljaju kao papagaji?

Od početka pandemije do danas je izgubljeno puno radnih mjesta. Ako rad ministra nema za rezultat da se ta radna mjesta vrate, ili da se kreiraju nova na koja će biti zaposleni ljudi kaoji su posao izgubili, kao da nije ništa uradio.

Naime, sve ono šta je nabrojano kao rezultat dobrog rad ministra nekome ko je zbog pandemije izgubio posao a ima djecu da hrani, da plaća račune itd ne zači puno. Skoro ništa. A pandemija nije zaustavila ni elektroprivredu, ni toplane, ni vodovod, ni proizvođače hrane, odjeće, obuće, drugih stvari za kućanstvo, popravak pokvarenih bojlera, mašina za veš suđe, šporeta itd, dakle nije zaustavila ni jedno komunalno preduzeće niti privatnu firmu da šalju račune i naplaćuju svoje usluge i proizvode. Sa druge strane ministar u vladi koja donosi mjere lockdowna, blažeg ili strožijeg, direktno utiče na to da se tim lockdownom izgube radna mjesta.

I sada imamo situaciju da i zbog rada ministra (kao dijela vlade koja donosi mjere zabrane rada) u toku pandemije gubimo radna mjesta, vlada i taj ministar ne čine ništa da ljudima koji su zbog pandemije bez posla ostali olakšaju ili obustave plaćanje računa barem u kompanijama koje oni kontrolišu (komunalne) u toku pandemije, a sa druge strane ministar nije zadužen da radna mjesta kreira u toku pandemije.

Stvari se mogu gledati iz različitih uglova.

Da, nije posao ministra ni vlade da stvaraju radna mjesta, eventualno jeste da stvaraju uslove da ih neko drugi otvori. Ali, začudo, posao ministra, pa i vlade jeste da ta radna mjesta unište svojim odlukama. Makar te odluke bile odgovor na pandemiju. Interesantno.

Kako se čini, koja god vlada bila, jedno je isto: Ni jedna nije odgovorna ili kriva ni za šta. Zaslužna je za dobro, ali nije kriva za loše.

Barem po pisanjima korisnika sendviča koje obezbjeđuju stranke čiji članovi čine te vlade. Bilo koju.
Hakiz
Posts: 39929
Joined: 30/07/2015 20:01

#13377 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

sitni svercer wrote: 15/04/2021 09:46
mirza_15 wrote: 15/04/2021 00:02 Koliko je ministar radnih mjesta otvorio? Ministar otvara radna mjesta? Za 3 mjeseca, u jeku pandemije, sa smanjenim budžetom zbog iste ministar je trebao da otvara nove firme i radna mjesta? :lol:
GDP za tri mjeseca, na nivou Kantona, kao da je Kanton izolovana cjelina... A da uzme čarobni štapić i svima nama u KS udupla plate? To bi mislim bilo najbolje.

1. Smanjeni parafiskalni nameti za šume
2. Smanjeni parafiskalni nameti za turističku zajednicu
3. Uspostavljena dva nova registra u borbi protiv korupcije (podsticaji u razvoju male privrede i podsticaji za poljuprivrednike)
4. Obezbjeđena sredstva za pomoć privredi
5. Otkup neplasiranih poljuprivrednih proizvoda (direktna pomoć poljuprivrednicima) i njihova dodjela onima kojima su potrebna
6. Park šuma Hum
7. Ugovor za vjetroelektranu Ivan
8. Inicijativa za izmjenu obračuna doprinosa za privrednike - Vlada FBiH odbila
9. Odluka o rekonstrukciji i izgradnji olimpijskih objekat na Igmanu

Evo samo jedan dio onoga što je ministarstvo uradilo u prethodna tri mjeseca. Šta je prošlo uradilo za čitavu godinu? Koliko je prošli ministar otvorio radnih mijesta i firmi? Kakav je bio GDP?

Sada je kravata neko mjerilo i argument za nešto? Čuj kravata :lol: Vala onaj ko je opterećen tim formalnostima je iskompleksiran lik za žaljenje.
parafiksalni nameti za sume jel to taksa za obnovu sumskog fonda?? 8-)
Ma dobro, napravi se zakon, ko posječe jedno drvo ima obavezu da zasadi 5 sadnica za to jedno, pa se taj namet pretvori u trošak poslovanja koji se prebaci na one koji zarađuju sječom. Naravno oni taj trošak uračunaju u cijenu drveta i na kraju opet ga plati krajnji kupac, onaj koji kupi ormar napravljen od tog drveta. Tako gledajući, bio parafiskalni namet ili trošak poslovanja svejedno je. Samo, sa troškom poslovanja kako sam predložio obnavlja se šuma, to bi bila korist. Naravno, ako bi se zakoni provodili i kažnjavali oni koji ih ne poštuju.
Xforumas
Posts: 96
Joined: 02/04/2021 11:12

#13378 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Xforumas »

mirza_15 wrote: 15/04/2021 00:02 Koliko je ministar radnih mjesta otvorio? Ministar otvara radna mjesta? Za 3 mjeseca, u jeku pandemije, sa smanjenim budžetom zbog iste ministar je trebao da otvara nove firme i radna mjesta? :lol:
GDP za tri mjeseca, na nivou Kantona, kao da je Kanton izolovana cjelina... A da uzme čarobni štapić i svima nama u KS udupla plate? To bi mislim bilo najbolje.

1. Smanjeni parafiskalni nameti za šume
2. Smanjeni parafiskalni nameti za turističku zajednicu
3. Uspostavljena dva nova registra u borbi protiv korupcije (podsticaji u razvoju male privrede i podsticaji za poljuprivrednike)
4. Obezbjeđena sredstva za pomoć privredi
5. Otkup neplasiranih poljuprivrednih proizvoda (direktna pomoć poljuprivrednicima) i njihova dodjela onima kojima su potrebna
6. Park šuma Hum
7. Ugovor za vjetroelektranu Ivan
8. Inicijativa za izmjenu obračuna doprinosa za privrednike - Vlada FBiH odbila
9. Odluka o rekonstrukciji i izgradnji olimpijskih objekat na Igmanu

Evo samo jedan dio onoga što je ministarstvo uradilo u prethodna tri mjeseca. Šta je prošlo uradilo za čitavu godinu? Koliko je prošli ministar otvorio radnih mijesta i firmi? Kakav je bio GDP?

Sada je kravata neko mjerilo i argument za nešto? Čuj kravata :lol: Vala onaj ko je opterećen tim formalnostima je iskompleksiran lik za žaljenje.
Mene samo zanima otkud njemu znanje odjednom o svim ovim stvarima, kad nije ni skolovan za to niti je imao nekog vezanog iskustva? Je li odabrao pravo dobre savjetnike, ili mu Dino daje na raspolaganje svoje pomocnike/savjetnike itd? Pokusavam rezonovati, da mene postave na to mjesto ne znam haman nista o tim stvarima kao sto ne zna ni on jer se nisam susretao s tim niti imam skolu za to.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#13379 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Billy The Pljuc »

Ma da skratimo priču, svi su isti, nećemo valjda sad tražiti dlaku u jajetu?

Alal vam vera majstori, eto vas ko duhovni vođa vam Bakir sa sve satelitima.

Unfortunately niste nam ostavili drugu mogućnost osim da guramo ovo sa trojkom u kojoj NiP trenutno najbolje kotira.
sitni svercer
Posts: 991
Joined: 08/09/2018 14:43

#13380 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sitni svercer »

Hakiz wrote: 15/04/2021 10:17
sitni svercer wrote: 15/04/2021 09:46
mirza_15 wrote: 15/04/2021 00:02 Koliko je ministar radnih mjesta otvorio? Ministar otvara radna mjesta? Za 3 mjeseca, u jeku pandemije, sa smanjenim budžetom zbog iste ministar je trebao da otvara nove firme i radna mjesta? :lol:
GDP za tri mjeseca, na nivou Kantona, kao da je Kanton izolovana cjelina... A da uzme čarobni štapić i svima nama u KS udupla plate? To bi mislim bilo najbolje.

1. Smanjeni parafiskalni nameti za šume
2. Smanjeni parafiskalni nameti za turističku zajednicu
3. Uspostavljena dva nova registra u borbi protiv korupcije (podsticaji u razvoju male privrede i podsticaji za poljuprivrednike)
4. Obezbjeđena sredstva za pomoć privredi
5. Otkup neplasiranih poljuprivrednih proizvoda (direktna pomoć poljuprivrednicima) i njihova dodjela onima kojima su potrebna
6. Park šuma Hum
7. Ugovor za vjetroelektranu Ivan
8. Inicijativa za izmjenu obračuna doprinosa za privrednike - Vlada FBiH odbila
9. Odluka o rekonstrukciji i izgradnji olimpijskih objekat na Igmanu

Evo samo jedan dio onoga što je ministarstvo uradilo u prethodna tri mjeseca. Šta je prošlo uradilo za čitavu godinu? Koliko je prošli ministar otvorio radnih mijesta i firmi? Kakav je bio GDP?

Sada je kravata neko mjerilo i argument za nešto? Čuj kravata :lol: Vala onaj ko je opterećen tim formalnostima je iskompleksiran lik za žaljenje.
parafiksalni nameti za sume jel to taksa za obnovu sumskog fonda?? 8-)
Ma dobro, napravi se zakon, ko posječe jedno drvo ima obavezu da zasadi 5 sadnica za to jedno, pa se taj namet pretvori u trošak poslovanja koji se prebaci na one koji zarađuju sječom. Naravno oni taj trošak uračunaju u cijenu drveta i na kraju opet ga plati krajnji kupac, onaj koji kupi ormar napravljen od tog drveta. Tako gledajući, bio parafiskalni namet ili trošak poslovanja svejedno je. Samo, sa troškom poslovanja kako sam predložio obnavlja se šuma, to bi bila korist. Naravno, ako bi se zakoni provodili i kažnjavali oni koji ih ne poštuju.
ah ah ah :? a postavio sam tako jednostavno pitanje i odnosilo se na ono tvoje pod 1 smanjeni parafiksalni nameti na sume a dobio sam lekciju o unosenju konstantnih i varijabilnih troskova i nameta u cijenu proizvoda i vjerovatno da si imo vremena objasnio bi mi BEP i racunanje tog istog 8-)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#13381 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by KatarinaKosaca »

Gdje načelnik Ilidže misli smjestiti Rome kojima ruši barake? NiP, NiP, uvijek po slabim. Cukama, Romima,... Sebi je u među vremenu kupio mercedesa..
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#13382 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by meridiyan »

KatarinaKosaca wrote: 19/04/2021 17:58 Gdje načelnik Ilidže misli smjestiti Rome kojima ruši barake? NiP, NiP, uvijek po slabim. Cukama, Romima,... Sebi je u među vremenu kupio mercedesa..
Prvo treba migrante smjestiti ili poslati za USK. Sve po prioritetima.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#13383 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by KatarinaKosaca »

meridiyan wrote: 19/04/2021 18:03
KatarinaKosaca wrote: 19/04/2021 17:58 Gdje načelnik Ilidže misli smjestiti Rome kojima ruši barake? NiP, NiP, uvijek po slabim. Cukama, Romima,... Sebi je u među vremenu kupio mercedesa..
Prvo treba migrante smjestiti ili poslati za USK. Sve po prioritetima.
Ljudima ruši kuće (njihov je krov nad glavom) i ostavlja bukvalno na ulici.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#13384 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by meridiyan »

KatarinaKosaca wrote: 19/04/2021 18:11
meridiyan wrote: 19/04/2021 18:03
KatarinaKosaca wrote: 19/04/2021 17:58 Gdje načelnik Ilidže misli smjestiti Rome kojima ruši barake? NiP, NiP, uvijek po slabim. Cukama, Romima,... Sebi je u među vremenu kupio mercedesa..
Prvo treba migrante smjestiti ili poslati za USK. Sve po prioritetima.
Ljudima ruši kuće (njihov je krov nad glavom) i ostavlja bukvalno na ulici.
Znam Kato. Sarkasticno sam aludirao na njihovu bezobzirnost.
Ishitreno su postupili i nadam se da ce stopirati odluku ili pronaci privremeni smjestaj.

User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#13385 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by KatarinaKosaca »

Neki dan je FGR forumska elita naricala nad tobožbjim ugroženosti Jevreja u Sarajevu. Danas, o ovom ni slova. Romi su. U mjesecu Ramazanu...
Cerruti77
Posts: 76
Joined: 08/12/2019 19:38

#13386 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Cerruti77 »

Gdje vi tu vidite krov?!
Daj divljih naselja još više. Hitno pokrenuti uvoz pasa tako da svaki sokak ima makar tri čopora pasa lutalica.
I obavezno pokrenuti kampanju Refuges welcome to Bosnia tako da imamo ravno milion migranata.
Ebo Indiju i Kongo kakav mi potencijal imamo samo ga treba iskoristiti!
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#13387 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by KatarinaKosaca »

Cerruti77 wrote: 19/04/2021 18:33 Gdje vi tu vidite krov?!
Daj divljih naselja još više. Hitno pokrenuti uvoz pasa tako da svaki sokak ima makar tri čopora pasa lutalica.
I obavezno pokrenuti kampanju Refuges welcome to Bosnia tako da imamo ravno milion migranata.
Ebo Indiju i Kongo kakav mi potencijal imamo samo ga treba iskoristiti!
vi želite reći da ove ljude treba deložirati bez da ih se igdje smjesti? Krov je njihov jedini krov nad glavom, vidjeli ga vi ili ne
Cerruti77
Posts: 76
Joined: 08/12/2019 19:38

#13388 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Cerruti77 »

KatarinaKosaca wrote: 19/04/2021 18:35
Cerruti77 wrote: 19/04/2021 18:33 Gdje vi tu vidite krov?!
Daj divljih naselja još više. Hitno pokrenuti uvoz pasa tako da svaki sokak ima makar tri čopora pasa lutalica.
I obavezno pokrenuti kampanju Refuges welcome to Bosnia tako da imamo ravno milion migranata.
Ebo Indiju i Kongo kakav mi potencijal imamo samo ga treba iskoristiti!
vi želite reći da ove ljude treba deložirati bez da ih se igdje smjesti? Krov je njihov jedini krov nad glavom, vidjeli ga vi ili ne
Moliim adresu u pm pa koliko već sutra da u vašoj avliiji sklepam za sebe kartonsku kućicu. Hvala unaprijed, divni ste.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#13389 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Ih, kod nje u avliji vrijede zapadnoeuropski zakoni i norme. :-D
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#13390 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

Nek se uclane u NIP, i onda ce kifla stati ispred bagera,a mozda napravi fb grupu za podrsku romima.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#13391 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by KatarinaKosaca »

Prpa.ba wrote: 19/04/2021 18:43 Ih, kod nje u avliji vrijede zapadnoeuropski zakoni i norme. :-D
ovdje nije riječ o mojoj avliji, nego našem gradu.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#13392 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jefff »

Cigani su na vlasti
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#13393 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by meridiyan »

Cerruti77 wrote: 19/04/2021 18:33 Gdje vi tu vidite krov?!
Daj divljih naselja još više. Hitno pokrenuti uvoz pasa tako da svaki sokak ima makar tri čopora pasa lutalica.
I obavezno pokrenuti kampanju Refuges welcome to Bosnia tako da imamo ravno milion migranata.
Ebo Indiju i Kongo kakav mi potencijal imamo samo ga treba iskoristiti!
Ko ne vidi u orahu ne vidi ni u tovaru.
Ljudi ovdje zive godinama i godinama i niko ih nije dirao a sad naprecac treba im Muzur srusiti njihov dom i vise od 50 ljudi, od toga vise od polovice djeca, jednostavno sutnuti .
Ne radi se to tako!

User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#13394 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by KatarinaKosaca »

EU daje grantove za Romsku populaciju. Lokalna zajednica treba obezbjediti lokaciju. Bivši načelnik Memić je 4x odbio dati lokaciju da "komšija ne bude Rom", a ovaj je otišao korak više, deložira ih bez rješenja. Čitajući upise koji pršte klasnim rasizmom i predrasudama, postaje jasnije. Jedno je što je nehumano, neljudski i bahato, drugo je što će odjeknuti na sramotu građana Sarajeva ovaj primitivni potez
User avatar
drug_profi
Posts: 50217
Joined: 16/07/2012 16:00

#13395 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Ja se necu praviti politicki korektnim. Svi mi kad ostarimo ogrubimo i nemamo vise vremena za preseravanja.
Cigani hoce vazda hljeba preko pogace. Moje iskustvo.
Das im kucu, oni skinu prozore, vrata, crijep, instalacije... sve prodaju.
Odjebi ba vise.
Cerruti77
Posts: 76
Joined: 08/12/2019 19:38

#13396 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Cerruti77 »

meridiyan wrote: 19/04/2021 19:03
Cerruti77 wrote: 19/04/2021 18:33 Gdje vi tu vidite krov?!
Daj divljih naselja još više. Hitno pokrenuti uvoz pasa tako da svaki sokak ima makar tri čopora pasa lutalica.
I obavezno pokrenuti kampanju Refuges welcome to Bosnia tako da imamo ravno milion migranata.
Ebo Indiju i Kongo kakav mi potencijal imamo samo ga treba iskoristiti!
Ko ne vidi u orahu ne vidi ni u tovaru.
Ljudi ovdje zive godinama i godinama i niko ih nije dirao a sad naprecac treba im Muzur srusiti njihov dom i vise od 50 ljudi, od toga vise od polovice djeca, jednostavno sutnuti .
Ne radi se to tako!

Ne slažem se iz milion i jednog razloga. Prvi onaj koji upali bager i krene s njim da uvodi red u ovom divlji zapad društvu ima od mene tetovažu s likom istog preko cijelih leđa. Nikad se na zelenu granu neće izaći sve dok smo društvo u kom ne postoji konsekvensa skoro pa ni za šta.
Javašluk nam je prosto postao stil življenja.
Apropo dotičnih stanara, pretpostavljam i vjerujem da ne griješim: Ne žive tu u hladnijim dijelovima godine.
A onda se ti zapitaj gdje su kad je vanka -15 ili im je ovo naselje možda samo sezonski smještaj. Ni prvi ni zadnji koji poslom vuku Sarajevu.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#13397 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by meridiyan »

Cerruti77 wrote: 19/04/2021 19:20


Javašluk nam je prosto postao stil življenja.
Apropo dotičnih stanara, pretpostavljam i vjerujem da ne griješim: Ne žive tu u hladnijim dijelovima godine.
A onda se ti zapitaj gdje su kad je vanka -15 ili im je ovo naselje možda samo sezonski smještaj. Ni prvi ni zadnji koji poslom vuku Sarajevu.
Pare drage a potpisane obaveze najbolje je ignorirati. Gdje je 25 miliona?
Na sto su se obavezali ? - Da ce legalizovati neformalna naselja ili obezbjediti trajan i dostojanstven smjestaj.

I opet. Ne ide to, Muzuru, tako!

Last edited by meridiyan on 19/04/2021 20:03, edited 2 times in total.
Cerruti77
Posts: 76
Joined: 08/12/2019 19:38

#13398 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Cerruti77 »

meridiyan wrote: 19/04/2021 19:45
Cerruti77 wrote: 19/04/2021 19:20


Javašluk nam je prosto postao stil življenja.
Pare drage a potpisane obaveze najbolje je ignorirati. Gdje je 25 miliona?
Na sto su se obavezali ? - Da ce legalizovati neformalna naselja ili obezbjediti trajan i dostojanstven smjestaj.
I opet. Ne ide to Muzuru tako!

Pa reci tako majstore. Da se ne peglamo beze.
Ti znači pitaš Muzura koji je tu par mjeseci gdje su neki imaginarni milioni, kamioni, avioni primljeni nekad negdje od nekog za smještaj romske populacije?!
User avatar
Truba
Posts: 81199
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13399 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

Bice im izgradjen alternativni smjestaj na opcinskoj zemlji
Tako sam cito
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#13400 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by meridiyan »

Cerruti77 wrote: 19/04/2021 19:58

Pa reci tako majstore. Da se ne peglamo beze.
Ti znači pitaš Muzura koji je tu par mjeseci gdje su neki imaginarni milioni, kamioni, avioni primljeni nekad negdje od nekog za smještaj romske populacije?!
Ne pitam ja Muzura gdje su milioni. Ako bude htjeo povuci ce i to pitanje.
Muzura jedino krivim sto je ishitreno postupio i aminovao rusenje naselja za 7 dana.
Zato i kazem Ne ide to tako.
Post Reply