Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#1076 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

Ne bih da kvarim temu, ali mislim da nije zabranjeno onima što nazivaju selam imati više žena. Može i 4 u isto vrijeme.

:D
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1077 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by wewa »

Haris.ba wrote:Ne bih da kvarim temu, ali mislim da nije zabranjeno onima što nazivaju selam imati više žena. Može i 4 u isto vrijeme.

:D
pod uslovom da prva aminuje
i da zive tamo gdje je poligamija dozvoljena
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#1078 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Capsicum »

Žena, kao supruga, ne ljubavnica :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#1079 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

wewa wrote:pod uslovom da prva aminuje
i da zive tamo gdje je poligamija dozvoljena
Kako znamo da nije aminovala? :D
Capsicum wrote:Žena, kao supruga, ne ljubavnica
Kako znamo da nije žena? Ima i onaj brak 24 sahata. Ili da stvarno nije vjerski čovjek oženjen?

Danas ima ljudi koji žive sa više žena bez problema. A kažu poligamija zabranjena u BiH. U praksi je zabranjeno imati formalno više žena. U praksi nije problem biti sa više žena. Pa čak i da se zadovolji vjerska forma.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1080 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by wewa »

u praksi je moguce biti supak i licemjer, brojni primjeri to dokazuju
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#1081 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by last mohicans »

wewa wrote:
Haris.ba wrote:Ne bih da kvarim temu, ali mislim da nije zabranjeno onima što nazivaju selam imati više žena. Može i 4 u isto vrijeme.

:D
pod uslovom da prva aminuje
i da zive tamo gdje je poligamija dozvoljena
Vidi, po nekim mezhebima nije apriori da trazis dozvole od prethodnih supruga, prve, druge, kako sam čuo od nekih. Eto ako ko zna bolje, može me korigovati. Samo se moraju ispuniti i oni drugi uslovi, da svakoj obezbjedis podjednako itd. Imas ti hairlija koji to i ovdje rade, ožene se na ženu. Još ako je raspuštenica koja ima svoj dom, tim bolje. Znam neke koji su to uradili, ali je kasnije uglavnom završilo razvodom. Nisu u nas žene blesave.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1082 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by wewa »

pricamo o covjeku koji zivi od ove drzave otkako se u nju vratio i kojem je, izmedju ostalog, duznost i obaveza da primjenjuje pozitivne zakonske propise, ne pricamo o anonimusu iz gornje maoce koji zivi od stada ovaca...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#1083 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

Pa nije zabranjeno imati više žena. Zabranjeno je samo imati više građanskih brakova. To su pozitivni zakonski propisi.

Pa ni vjerski nije zabranjeno imati više žena. :D
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1084 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by wewa »

Haris.ba wrote:Pa nije zabranjeno imati više žena. Zabranjeno je samo imati više građanskih brakova. To su pozitivni zakonski propisi.

Pa ni vjerski nije zabranjeno imati više žena. :D
nije sve dopusteno ujedno i moralno i pristojno
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#1085 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Capsicum »

Prema propisima u IZ u BiH ne može se obaviti šerijatsko vjenčanje bez prethodno sklopljenog braka pred matičarem.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1086 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by JThomas »

wewa wrote:
Haris.ba wrote:Pa nije zabranjeno imati više žena. Zabranjeno je samo imati više građanskih brakova. To su pozitivni zakonski propisi.

Pa ni vjerski nije zabranjeno imati više žena. :D
nije sve dopusteno ujedno i moralno i pristojno
a vala ni pametno... :roll: :lol:
united bosnae
Posts: 480
Joined: 23/07/2005 06:40
Location: Here&There

#1087 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by united bosnae »

Dva u biti jako slicna lika ... Konakovic i Efendic. Samo mi je najupacatljiviji dio bio kada Konakovic "spusti" Efendicu nesto tipa"Ti si administrativac i nemaš elementarno znanje za neke druge domete".
I onda ne mozes a da ne pomislis, Ko o cemu kurva o postenju. Covjek koji je za 20 dana zavrsio fakultet - i to DIF (pa kad je vec kupovao diplomu onda je mogao kupiti diplomu nekog ozbiljnijeg faxa). Doduse kad je Tomo Nikolic (koji je isto tako zavrsio fakultet) u Smrdiji bio presidente, onda ni za Konakovica nema problema.
Na zalost mozda su (ponavljam, mozda su) Konakoviceva kao i Efendiceva neka druga znanja za eventualne elementarne domete.
Last edited by united bosnae on 29/11/2018 16:03, edited 1 time in total.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1088 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by wewa »

JThomas wrote:
wewa wrote:
Haris.ba wrote:Pa nije zabranjeno imati više žena. Zabranjeno je samo imati više građanskih brakova. To su pozitivni zakonski propisi.

Pa ni vjerski nije zabranjeno imati više žena. :D
nije sve dopusteno ujedno i moralno i pristojno
a vala ni pametno... :roll: :lol:
a po slikama sudeci, ni higijenski ispravno :cry:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#1089 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

Capsicum wrote:Prema propisima u IZ u BiH ne može se obaviti šerijatsko vjenčanje bez prethodno sklopljenog braka pred matičarem.
Prema porodičnom zakonu se ne može obaviti vjersko vjenčanje bez braka pred matičarom. Propisi IZ to samo poštuju.

Ali, se vjerski brak može sklopiti bez IZ. Dovoljna dva svjedoka.
wewa wrote:nije sve dopusteno ujedno i moralno i pristojno
Pa ja sve ovo pišem da pokažem da ne dijele svi isti ni moral, ni pristojnost. I ne govorim o individualnom gledanju na moral.

Pišem ovo da se shvati šta i kako funkcioniše isti izvor morala i Kifle i Rumenog.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1090 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by JThomas »

možeš ali nemaš tehničku podršku... :lol:
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1091 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by wewa »

Haris.ba wrote:
Capsicum wrote:Prema propisima u IZ u BiH ne može se obaviti šerijatsko vjenčanje bez prethodno sklopljenog braka pred matičarem.
Prema porodičnom zakonu se ne može obaviti vjersko vjenčanje bez braka pred matičarom. Propisi IZ to samo poštuju.

Ali, se vjerski brak može sklopiti bez IZ. Dovoljna dva svjedoka.
wewa wrote:nije sve dopusteno ujedno i moralno i pristojno
Pa ja sve ovo pišem da pokažem da ne dijele svi isti ni moral, ni pristojnost. I ne govorim o individualnom gledanju na moral.

Pišem ovo da se shvati šta i kako funkcioniše isti izvor morala i Kifle i Rumenog.
da je to samo njihov moral, ni po muke
evo bar pola forumasa na nekom nivou zavidi rumenku na zivotnoj sreci...

a on i njemu slicni prolaze nekaznjeno i s ubistvom
juce penzioner na grbavici, sutra neko od nas pod tockovima podobnih
Vilajet_Bosna
Posts: 542
Joined: 03/11/2018 13:51

#1092 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Vilajet_Bosna »

koja zavist jer čovjek kreše (ako kreše :-) ) onaku trebu. :lol:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#1093 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by AmiĐa_Idriz »

Valjda joj nazove selam kad je vidi...
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5952
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#1094 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by studiorum_tuzlaensis »

Nek kreše žensku familiju rođenu ako mu je ćejf, al nek to ne radi dok vozi službeno auto i ubija ljude naokolo. :)
The BEN10
Posts: 7570
Joined: 19/09/2011 09:03

#1095 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The BEN10 »

gilla wrote: Uvijek mi je bilo čudno što je duže vrijeme single nakon sto je prekinula sa jednim bilderom/motoristom. Sad je očito :lol: .
Da nije onaj motorista sa Grbavice (kao da se sa Kvrgom družio)? :-D
The BEN10
Posts: 7570
Joined: 19/09/2011 09:03

#1096 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The BEN10 »

last mohicans wrote:
wewa wrote:pod uslovom da prva aminuje
i da zive tamo gdje je poligamija dozvoljena
Vidi, po nekim mezhebima nije apriori da trazis dozvole od prethodnih supruga, prve, druge, kako sam čuo od nekih. Eto ako ko zna bolje, može me korigovati. Samo se moraju ispuniti i oni drugi uslovi, da svakoj obezbjedis podjednako itd. Imas ti hairlija koji to i ovdje rade, ožene se na ženu. Još ako je raspuštenica koja ima svoj dom, tim bolje. Znam neke koji su to uradili, ali je kasnije uglavnom završilo razvodom. Nisu u nas žene blesave.
Vidi brata našeg što je upućen u vjerske propise! :-D :kiss: :bih:
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#1097 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

united bosnae wrote:Dva u biti jako slicna lika ... Konakovic i Efendic. Samo mi je najupacatljiviji dio bio kada Konakovic "spusti" Efendicu nesto tipa"Ti si administrativac i nemaš elementarno znanje za neke druge domete".
I onda ne mozes a da ne pomislis, Ko o cemu kurva o postenju. Covjek koji je za 20 dana zavrsio fakultet - i to DIF (pa kad je vec kupovao diplomu onda je mogao kupiti diplomu nekog ozbiljnijeg faxa). Doduse kad je Tomo Nikolic (koji je isto tako zavrsio fakultet) u Smrdiji bio presidente, onda ni za Konakovica nema problema.
Na zalost mozda su (ponavljam, mozda su) Konakoviceva kao i Efendiceva neka druga znanje za eventualne elementarne domete.
To sto je zavrsio fakultet preko stele ne znaci da nema kliker i dobar IQ. Znam veliki broj ljudi sa srednjom skolom koji imaju jaci IQ i intelektualni kapacitet od nekih sa magistarskim diplomama. Treba biti "savvy" osoba sa sve situacije. Intelekt je dar od Boga a skola je samo razvoj u odredjenom pravcu.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#1098 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mousstapha »

Konakovicevo nazivanje Efendica administrativcem je nekakav patronizirajuci pokusaj predtavljanja slike kao ja sam te stvorio i ja cu te sada unistiti. Vrlo efikasan nacin za osporavanje ako se obojica uhvate u isto kolo.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1099 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by JThomas »

vjerovatno su dosta sličniji u svakom pogledu nego što bi dali reći. na kiflinoj strani je iskustvo i pojava, ovaj je još relativno neverziran za njega, ali mentalni sklop je tu negdje.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72883
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1100 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Velkoski »

Kad na FB ukucaš Aida prvi prijedlog odmah Alvarez :lol: :lol: :lol:
Post Reply