Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#15751 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Ma ni ja ga ne bih ni nacrtanog, ali hajmo predloziti nekog ko bi bio najkorisniji, a da nije ucestvovao u zavjeri protiv drzave.
User avatar
sehohari
Posts: 7965
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#15752 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sehohari »

Zlatko Lagumdžija. Nemojte molim vas. Bilo ko ko kritikuje da Bakir prodaje državu a podržava Lagumdžiju nije sav.

Realno gledano, ja ne znam nikoga ko bi u trenutnoj situaciji bio nestranačka ličnost, a da ima dovoljan rejting da dobije izbore.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#15753 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Billy The Pljuc »

Slažem se sa većinom, ne vidim trenutno ni stranačko ni nestranačko ime koje bi nam mogli ponuditi kao dovoljno kredibilno da se recimo žuto-riđe govno ostavi bez pozicije na koju računa. Onda mi padne na pamet Džaferaga, za većinu totalni anonimus i pravi pravcati fikus kojeg instaliraše uz malo izborne krađe i puštanja dovoljnog broja mamaca na koje smo se nažalost uhvatili. Daleko od toga da smatram da i eventualni zajednički kandidat treba imati i odigrati istu ulogu kao potonji ali sudeći po reakcijama i nas samih na forumu vrlo je vjerovatno da bi od trenutnih imena malo ko imao apsolutnu podršku.

Na stranu sve, ja bih možda i mogao pojesti govno i glasati evo recimo za npr. Zvizdića iako mi se lik gadi ali sam ubjeđen da ima mnogo onih koji ne bi i samim tim cilj se ne bi ostvario. O nekim metuzalemima ili izdajnicima tipa Zlatka ili lepog Hareta da i ne govorim, tek tu već ne bih mogao napraviti kompromis ni sa samim sobom. Možda se mnogi neće složiti sa mojim riječima ali mala mi je razlika između posljednje dvojice, imao je i Zlatko poteza gdje je na zadnjem mjestu bila država i narod.

Od ovih stranačkih imena možda bih dao glas Dini jer mi je onako ispred svih ostalih makar za nijansu ali smatram takođe da isti ne bi imao apsolutnu podršku a što nas opet ne bi dovelo do cilja a i rano mu je za tu ulogu, mnogo korisniji bi bio na nekom drugom mjestu.

Onomad napisah da je možda bolje da istaknu neko hrvatsko ime i ubiju eventualno dvije muhe jednim udarcem ali iskreno ne znam imaju li kakvog solidnog kandidata, stranačkog ili nestranačkog svejedno je. Vrhunac bi bio kad bi nagovorili onoga načelnika opštine štaliveć, iz Breze ili Vareša gdjeliveć, čini mi se hdzeovca a kojeg biraju bošnjaci uredno mada su daleko većina, da bude protukandidat Čoviću i Komšiću :-D.

Na stranu zajebancija, što onomad Prpa.ba napisa, možda je najbolje da im fokus bude preuizmanje različitih nivoa vlasti a predsjedništvo zanemare, svakako je nebitno ko će na kraju sjediti tamo, pogotovo jer nema garancija da će izgurati bilo koga i poraziti žuto-riđe govno.
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#15754 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

Prpa.ba wrote: 28/09/2021 21:33 Licno sam glasac Trojke, za Zvizdica ne samo da necu glasati, nego cu i aktivno agitovati protiv i ponistiti listic.
mislim da neće biti nekog izbora. biće ili ili. na jednoj strani bakir, a na drugoj kandidat trojke, ma ko bio. navijam da to bude dino konakovic, ali vidim da je već sada sigurno da to on neće biti.

zarad većeg interesa, neću bježati da glasam i za zvizdica, ako bude kandidat trojke, jer sam se prošli put prevario sa komšićem i nikada više.
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#15755 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by breuer »

Zašto trojka ne kandidira Lanu Prlić za člana ispred hrvatskog naroda? Em bi bila prva žena, em bi se Čoviću otrgao Komšić iz zuba, em bi BiH dobila jednu modernu predsjednicu...
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#15756 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Registarska oznaka »

Da nije Hadzikadic osnovao svoju stranku i da nije imao nekih afera poslije proslih izbora, on bi bio danas savrsen kandidat.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#15757 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jasib »

malakh wrote: 29/09/2021 08:38
zarad većeg interesa, neću bježati da glasam i za zvizdica, ako bude kandidat trojke, jer sam se prošli put prevario sa komšićem i nikada više.
Zvizdić je nemjerljivo kvalitetniji kandidat za člana Predsjedništva od hirovitog i nediplomatski neobrazovanog Komšića. Obrazovaniji i umjereniji političar od mnogih, i vjerujem da bi korisniji za cijelu državu od drugih kandidata.
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#15758 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by breuer »

Zvizdić je obični uštogljeni poltron koji bi da se sad negdje fino uvali kao što se uvaljuje čitav život...
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#15759 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Škobo Habu »

Razmišljanja o aktiviranju Lagumdžije samo potvrđuje činjenicu kako su sa bosansko-hercegovačke strane stranački kadrovi izlizani i potrošeni.

U zadnjih dvadeset godina post-daytonske BiH političkom scenom defiluju sve sami ratni likovi, što je samo dokaz da se za sve ovo vrijeme nije izrodio niti jedan ovi političar od mlade garde koja je obećavala.

Šta više, mi čak imamo i gora kadrovska rijšenja, koja su produkt stranačkog karijerizma i klijentalizma, jer strankama nije ni cilj da proizvode nove lidere, već podobne.

Razni bećirevići, čengići, zahirovići i slični besprizorni likovi su naša politička budućnost.
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15760 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Škobo Habu wrote: 29/09/2021 08:50 Razmišljanja o aktiviranju Lagumdžije samo potvrđuje činjenicu kako su sa bosansko-hercegovačke strane stranački kadrovi izlizani i potrošeni.

U zadnjih dvadeset godina post-daytonske BiH političkom scenom defiluju sve sami ratni likovi, što je samo dokaz da se za sve ovo vrijeme nije izrodio niti jedan ovi političar od mlade garde koja je obećavala.

Šta više, mi čak imamo i gora kadrovska rijšenja, koja su produkt stranačkog karijerizma i klijentalizma, jer strankama nije ni cilj da proizvode nove lidere, već podobne.

Razni bećirevići, čengići, zahirovići i slični besprizorni likovi su naša politička budućnost.
Tacno, potroseni su, a u medjuvremenu se nije izrodio nijedan novi kandidat da bi vrijedilo o njemu razmisljati. To je porazno, a u isto vrijeme govori i o tome koliko se kvalitetnih ljudi uopste upusta u politiku kod nas danas.
izvrsni direktor
Posts: 9135
Joined: 20/12/2018 16:11

#15761 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by izvrsni direktor »

Škobo Habu wrote: 29/09/2021 08:50 Razmišljanja o aktiviranju Lagumdžije samo potvrđuje činjenicu kako su sa bosansko-hercegovačke strane stranački kadrovi izlizani i potrošeni.

U zadnjih dvadeset godina post-daytonske BiH političkom scenom defiluju sve sami ratni likovi, što je samo dokaz da se za sve ovo vrijeme nije izrodio niti jedan ovi političar od mlade garde koja je obećavala.

Šta više, mi čak imamo i gora kadrovska rijšenja, koja su produkt stranačkog karijerizma i klijentalizma, jer strankama nije ni cilj da proizvode nove lidere, već podobne.

Razni bećirevići, čengići, zahirovići i slični besprizorni likovi su naša politička budućnost.
Pedja kojovic i donekle forto su najkvalitetnije sto imamo od novih generacija. Njih dva uopce ne spadaju u ovo "besprizorni".
I naravno da ih imaju jos koji ne spadaju u tu tvoju grupu, treba pogledati rad pojedinih u federalnom parlamentu npr.
Last edited by izvrsni direktor on 29/09/2021 09:11, edited 1 time in total.
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#15762 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by breuer »

de ba, to su političari za najviše kantonalni nivo, a i to pod Dininom patronažom...
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#15763 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Milenkov buraz »

sehohari wrote: 29/09/2021 01:46 Zlatko Lagumdžija. Nemojte molim vas. Bilo ko ko kritikuje da Bakir prodaje državu a podržava Lagumdžiju nije sav.

Realno gledano, ja ne znam nikoga ko bi u trenutnoj situaciji bio nestranačka ličnost, a da ima dovoljan rejting da dobije izbore.
Potpuno u pravu, Lagumdžija potrošen...isto kao kada prizivaju Siladžića, ne znam šta je gore.
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#15764 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

prizivanje zlatka lagumdžije. na stranu njegove personalne i akademske kvalitete, ali taj čovjek bi za manje od mjesec dana izmuzao trojku i od njih napravio propali projekat u kojem su svi propali, pojedinačno.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#15765 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Milenkov buraz »

Za to nesumnjivo ima talenta
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#15766 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

malakh wrote: 29/09/2021 09:20 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

prizivanje zlatka lagumdžije. na stranu njegove personalne i akademske kvalitete, ali taj čovjek bi za manje od mjesec dana izmuzao trojku i od njih napravio propali projekat u kojem su svi propali, pojedinačno.
Vjerovatno si u pravu. On uglavnom sve svoje resurse, materijalne, intelektualne i socijalne, koristi samo u svom interesu. Jedini njegov kvalitet je sto je zaista jak igrac na međunarodnom planu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15767 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

Neka hvala.
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#15768 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Ma pišaj ga.
Upropastio je previše toga.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#15769 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Roccohljup »

Registarska oznaka wrote: 29/09/2021 08:43 Da nije Hadzikadic osnovao svoju stranku i da nije imao nekih afera poslije proslih izbora, on bi bio danas savrsen kandidat.
kad bolje razmislim (bez obzira na sve mahane), on bi od ovih koji se spominju bio možda i ponajbolji za tu ulogu. Nije sad da bi poremetio koncept trojke (ako opstanu) na ostalim nivoima, ali bi meni lično bio puno prihvatljiviji i od hareta, denare, i zlaje.
A tek kad bi za cro člana svi stali iza S. Kukića...... :D :D :D
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#15770 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

Roccohljup wrote: 29/09/2021 10:42
kad bolje razmislim (bez obzira na sve mahane), on bi od ovih koji se spominju bio možda i ponajbolji za tu ulogu. Nije sad da bi poremetio koncept trojke (ako opstanu) na ostalim nivoima, ali bi meni lično bio puno prihvatljiviji i od hareta, denare, i zlaje.
A tek kad bi za cro člana svi stali iza S. Kukića...... :D :D :D
biće mirsad kandidat, ne sekiram se ja da sda neće to pogurati... samo da se čvakne koji glas trojki.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#15771 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Billy The Pljuc »

breuer wrote: 29/09/2021 08:42 Zašto trojka ne kandidira Lanu Prlić za člana ispred hrvatskog naroda? Em bi bila prva žena, em bi se Čoviću otrgao Komšić iz zuba, em bi BiH dobila jednu modernu predsjednicu...
Vidiš, ovo mi fakat nije palo na pamet, kad bi došli do takvog dogovora glasove mene i mojih bi sigurno imala.

:thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#15772 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

malakh wrote: 29/09/2021 11:16
Roccohljup wrote: 29/09/2021 10:42
kad bolje razmislim (bez obzira na sve mahane), on bi od ovih koji se spominju bio možda i ponajbolji za tu ulogu. Nije sad da bi poremetio koncept trojke (ako opstanu) na ostalim nivoima, ali bi meni lično bio puno prihvatljiviji i od hareta, denare, i zlaje.
A tek kad bi za cro člana svi stali iza S. Kukića...... :D :D :D
biće mirsad kandidat, ne sekiram se ja da sda neće to pogurati... samo da se čvakne koji glas trojki.
Pa trebalo bi ga onda i podrzati. :lol: :mrgreen:
Zamisli tog faila Bakirovog. Da mu instaliramo profu u predsjednistvo umjesto njega....
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#15773 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Iker C »

Mislim da ce kandidat Trojke za bosnjacjog clana predsjednistva imati oko 30 posto glasova, sto bi bio svakako veliki uspjeh. Uvazeni predsjednik SDA Izetbegovic ce imati oko 70 posto glasova Bosnjaka.
Trojka prakticno postoji samo u KS gdje ce osvojiti odredjen broj glasova, izvan KS za Trojku niko nije ni cuo, prakticno culi su ali znaju da je to velika podvala Bosnjacima.
Faktor na izborima moze biti kandidatura Silajdzica, u tom slucaju, Izetbegovic dobija 60 posto, Silajdzic 30, Trojka 10 posto glasova.
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#15774 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

drug_profi wrote: 29/09/2021 11:29
malakh wrote: 29/09/2021 11:16

biće mirsad kandidat, ne sekiram se ja da sda neće to pogurati... samo da se čvakne koji glas trojki.
Pa trebalo bi ga onda i podrzati. :lol: :mrgreen:
Zamisli tog faila Bakirovog. Da mu instaliramo profu u predsjednistvo umjesto njega....
profa za prvog u bošnjaka i predsjednika sda.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#15775 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Thorgerson »

Ako bude Zvizdic, ja cu glasati za Bakira.
Post Reply