Narod i Pravda (Konakovic)

Nebozemlja
Posts: 804
Joined: 04/10/2020 17:20

#33351 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Nebozemlja »

denis.istok wrote: 25/04/2024 17:52 Sigurno ima detalja koje nisu jos iscupali novinari ali eto nebitno, sve i da nema pranja novca meni je nejasno ovo:

U kojoj funkciji nas MVP vec dva puta u tri dana komentarise rad pravosudnih organa?
U funkciji kuma.
A_A_AKCIJA
Posts: 5977
Joined: 16/11/2009 02:54

#33352 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

Haris.ba wrote: 25/04/2024 17:37 Kazu da su neke najskuplje uniforme. Cak kazu i ministar zaduzio da ima po vikendici nosati.

Veoma je jednostavno dokazati kako su se pare pojavile na racunu neke firme. Da se pojavi 700.000 onako nije nimalo lahko, cak ni kod nas.

I sto je najvaznije ostaje papirni trag. Ko hoce - za sekundu to pohvata, narocito posto se radilo i o uvozu i pdv iznosima pa ima i u uio dokumentacija.
Upravo tako.

Banke već decenijama imaju obavezu da prijavljuju iznose veće od 10.000 KM


UINO ima obavezu da nad svakom firmom vrši inspekcijski nadzor, minimalno jednom u pet godina. Tada se sve fakture, ulazi i izlazi pretresu.
Za svaku fiskalnu fakturu postoji kopija u UINO serverima.

Nema nikakve šanse da nije prošlo neopaženo, ako se desilo i da nema dokaza.
giannibelif
Posts: 2028
Joined: 28/01/2017 22:11

#33353 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by giannibelif »

Ne kontam šta mu bi pa da samo ne prešuti sve ovo.
palermo
Posts: 22401
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#33354 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by palermo »

giannibelif wrote: 25/04/2024 17:59 Ne kontam šta mu bi pa da samo ne prešuti sve ovo.
Pa moze biti vise razloga..onako na brzinu par razloga..

1. Mozda mu je kumstvo jako bitno, naucio jos u djetinstvu...nije kum dugme, stara narodna

2. Mozda se zaista zalaze da u ovoj zemlji pobijedi pravda i istina...pa onda mora javno pricati

3. Mozda ga je strah od necega..

4. Mozda ima gazdu koji mu je porucio, de Dino podigni guzicu i opravdaj pare koje sam ulozio u tebe...

Samo odaberes koji ti se razlog svidja
User avatar
jao_situacije
Posts: 17950
Joined: 29/03/2014 19:20

#33355 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jao_situacije »

šta ovdje nije jasno ?

kz bih
Pranje novca

Član 209

(1) Ko novac ili drugu imovinu za koje zna da su pribavljeni počinjenjem krivičnog djela primi, zamijeni, drži, raspolaže njima, koristi u privrednom ili drugom poslovanju, vrši konverziju ili njihov prenos ili na drugi način prikrije ili pokuša prikriti njihovu prirodu, izvor, lokaciju, raspolaganje, kretanje, vlasništvo ili drugo pravo, a takav novac ili imovinska korist su pribavljeni počinjenjem krivičnog djela:

a) u inostranstvu ili na teritoriji cijele Bosne i Hercegovine ili na teritoriji dvaju entiteta ili na teritoriji jednog entiteta i Brčko Distrikta Bosne i Hercegovine; ili

b) koje je propisano Krivičnim zakonom Bosne i Hercegovine ili drugim zakonom na državnom nivou,

kazniće se kaznom zatvora u trajanju od jedne do osam godina.

(2) Ako je počinilac djela iz stava (1) ovog člana istovremeno i počinilac ili saučesnik u krivičnom djelu kojim je pribavljen novac ili imovinska korist iz prethodnog stava, kazniće se kaznom zatvora od jedne do deset godina.

(3) Ako vrijednost novca ili imovinske koristi iz stava 1. ovog člana prelazi iznos od 200.000 KM, počinilac će se kazniti kaznom zatvora najmanje tri godine.

(4) Ako je pri učinjenju krivičnog djela iz st. 1. d) i 2. ovog člana počinilac postupio nehatno u odnosu na okolnost da su novac ili imovinska korist pribavljeni krivičnim djelom, kazniće se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.

(5) Novac, imovinska korist, prihod, profit ili druga korist iz imovinske koristi ostvarene krivičnim djelom iz st. od (1) do (4) ovog člana će se oduzeti.

(6) Znanje, namjera ili svrha kao elementi radnje krivičnog djela iz stava (1) ovog člana mogu se cijeniti na osnovu objektivnih činjeničnih okolnosti.
zakon o sprečavanju pranja novca i financiranja terorizma
Član 2.
(Definicije pranja novca i finansiranja terorističkih aktivnosti)
U smislu ovog zakona, definicije termina utvrđuju se kako slijedi:
a) Pranje novca podrazumijeva:
1) zamjenu ili prijenos imovine, ako je ta imovina stečena kriminalnim radnjama, a s ciljem
prikrivanja ili zataškavanja nezakonitog porijekla imovine ili pružanja pomoći nekom licu
koje je umiješano u takve aktivnosti radi izbjegavanja zakonskih posljedica počinjenih radnji;
2) prikrivanje ili zataškavanje prave prirode, mjesta porijekla, raspolaganja, kretanja, prava na
ili vlasništva nad imovinom ako je ta imovina stečena kriminalnim radnjama ili činom učešća
u takvim radnjama;
3) sticanje, posjedovanje ili korištenje imovine stečene kriminalnim radnjama ili činom
učešća u takvim radnjama;
4) učešće ili udruživanje radi izvršenja, pokušaja izvršenja, odnosno pomaganja, podsticanja,
olakšavanja ili davanja savjeta pri izvršenju bilo koje od navedenih radnji;
5) svrha, znanje, namjera potrebni kao elementi radnje pranja novca mogu se zaključiti na
osnovu objektivnih i činjeničnih okolnosti.
b) Pranjem novca smatrat će se i to kada su radnje, kojima je stečena imovina koja se pere,
izvršene na teritoriji druge države.
User avatar
Sara03
Posts: 3295
Joined: 22/02/2017 03:17

#33356 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Sara03 »

denis.istok wrote: 25/04/2024 17:52 U kojoj funkciji nas MVP vec dva puta u tri dana komentarise rad pravosudnih organa?
Pa, država to sam ja - Dinokio. :bih:

Kakav kreten neopjevani, u iole normalnoj državi od pritiska javnosti sam bi se ispratio. :run:
A_A_AKCIJA
Posts: 5977
Joined: 16/11/2009 02:54

#33357 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

giannibelif wrote: 25/04/2024 17:59 Ne kontam šta mu bi pa da samo ne prešuti sve ovo.
Pa rekao je.

Jer postoje skupine kriminalaca kojima je ovo u interesu. Treba da se zna odakle sve ovo dolazi.

Bakir, Osmica, Fadil, Avdo... Fadil se sastajao sa Dodikom...

Jer jedna skupina kriminalaca izmišlja kriminal, da bi se obračunala sa političkim protivnicima.

FBI, DEA, Europol pokrenuli akciju na osnovu Sky prepiski, isporučili dokaze, a naše Tužilaštvo u tu istragu ubacilo i ove policajce i Memiju, da bi bilo zvučnije i bolje odjeknulo u javnosti.

Usput, pokušali su izvršiti pritisak na potencijalne svjedoke da u priču uvuku Konakoviću, da lažno svjedoče da on stoji iza svega, prijetili kaznom od deset godina ako to ne urade...

A ispostavi se da policajci nemaju veze sa pričom, jer nije bilo dokaza (dakle ni Sky dokaza) da ih se zadrži i Sud ih oslobodi sumnje poslije 48 sati.
User avatar
denis.istok
Posts: 916
Joined: 09/04/2010 13:12

#33358 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by denis.istok »

A_A_AKCIJA wrote: 25/04/2024 18:09
giannibelif wrote: 25/04/2024 17:59 Ne kontam šta mu bi pa da samo ne prešuti sve ovo.
Pa rekao je.

Jer postoje skupine kriminalaca kojima je ovo u interesu. Treba da se zna odakle sve ovo dolazi.

Bakir, Osmica, Fadil, Avdo... Fadil se sastajao sa Dodikom...

Jer jedna skupina kriminalaca izmišlja kriminal, da bi se obračunala sa političkim protivnicima.

FBI, DEA, Europol pokrenuli akciju na osnovu Sky prepiski, isporučili dokaze, a naše Tužilaštvo u tu istragu ubacilo i ove policajce i Memiju, da bi bilo zvučnije i bolje odjeknulo u javnosti.

Usput, pokušali su izvršiti pritisak na potencijalne svjedoke da u priču uvuku Konakoviću, da lažno svjedoče da on stoji iza svega, prijetili kaznom od deset godina ako to ne urade...

A ispostavi se da policajci nemaju veze sa pričom, jer nije bilo dokaza (dakle ni Sky dokaza) da ih se zadrži i Sud ih oslobodi sumnje poslije 48 sati.
Ako je tako onda je slabo narodu otvorio oči, evo mu i koalicioni partneri (Čudićka) onako neofirno poručuju da se ne ofira.
Pa čak jutros i onaj iz Avaza ga proziva da je dvaput fulao u dva dana.

Pa ili je on glup ili smo svi drugi glupi pa ne vidimo to "pakovanje"
Fadil - Vojkovici
Osmica-nedavno iz Vojkovica
Bakir-ne mrda sa Poljina

E Avdo..tu je vec sve moguce.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11083
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#33359 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Znaju svaki detalj ko je kome sta nudio, ali su se prvih desetak sati po hapsenjima bavili klimama iz DF-ove kancelarije i krimskim plazama.

Ovako se "znalo" i za onog jadnika-pokajnika sto je pao za lazni iskaz, sto je tvrdio da mu se nude milioni da glasa za SDA, pa naprasno sve bi zaboravljeno.

:run:
Škobo Habu
Posts: 9082
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#33360 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Škobo Habu »

Konaković se totalno pogubio.

Nevjerovatno koliko svojim nastupom generiše manjak političke odgovornosti.

Jučer se gotovo kleo u Memijino poštenje, a danas Memija glavni posrednik u pranju para. Sve što je dobro uradio do sada - usr'o je u roku 24 h.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3383
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#33361 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Billy The Pljuc »

Ispiša se MVP po vama a vi i dalje guslajte, kako na ovoj tako i na drugim temama. Nisam sklon teorijama zavjere al' po njegovom izlaganju a i nagovještajima istog od ranije, sve što je rekao ima smisla. Naravno da će nastupati kao MVP jer je njegovim sklanjanjem ta pozicija ugrožena i opet bi završila u znamo već čijim rukama. Helem, bujrum, nisam bacio kamen u svom postu od prije par dana pa neću ni sad, ako je kriv a sad već vjerujem da nije, naguzite ga. Preofirni ste u svojoj tobožnoj brizi za narod i državu, kao što ste i bili svih ovih 30 i kusur godina.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16449
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#33362 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sime_cipol »

Meni su najmjesnije cifre koje Edin Gacanin pere ovdje :D
Preko uniformi 100-200k €
Kod onog Smajlovića 500k KM.
Daj ba, Jel me neko zajebava? Dino Tito okrece milijarde u trgovini narkoticima. Barem se tako plasiraju informacije. Tim tempom mu treba 1500 godina da sve opere. MIslim komedija.
S druge strane, imamo "ugledne" familije u bosnjaka iz prvih safova kako na porezima, sa dva klika i sl drzavu pucaju po usima milione. I niko ne lezi, svi biznisi uredno rade.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16449
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#33363 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sime_cipol »

hujdur007 wrote: 25/04/2024 17:30
512MB wrote: 25/04/2024 16:34
hujdur007 wrote: 25/04/2024 15:51 Može li mi neko ukratko objasniti koja je teorija sa pranjem para preko nabavke uniformi koje su poklonjene FMUP-u.

Nije mi jasno ko je na taj način profitirao?
Šta ja znam bubam al evo hipotetiĆki, kao šef kartela prijaviš firmu recimo u Belgiji i kupiš uniforme iz Kine za 20.000€, pošalješ prljav novac iz Dubai-a nekom u Rajvosa, ovaj preko svoje firme od te firme u Belgiji kupi uniforme za 350.000€ i donira policiji, sve uredno sa računom itd. U Belgiji sve uredno dobio novac, u BiH te niko ne pita jer si učinio dobru stvar itd itd

Al ko zna kako se to još radi, treba pogledat koji Al Capone film :)
Hvala.
To ima smisla.
A u BIH nikome nije bilo sumnjivo koji motiv ima neko da im tek tako poklanja te uniforme u toj vrijednosti?
Uniforma, vakcina, hurme, maske, samo nek je džaba, nema veze kako i odakle dolazi.
User avatar
Athlon64
Posts: 2824
Joined: 24/11/2022 17:51

#33364 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Athlon64 »

sime_cipol wrote: 25/04/2024 18:35 Meni su najmjesnije cifre koje Edin Gacanin pere ovdje :D
Preko uniformi 100-200k €
Kod onog Smajlovića 500k KM.
Daj ba, Jel me neko zajebava? Dino Tito okrece milijarde u trgovini narkoticima. Barem se tako plasiraju informacije. Tim tempom mu treba 1500 godina da sve opere. MIslim komedija.
S druge strane, imamo "ugledne" familije u bosnjaka iz prvih safova kako na porezima, sa dva klika i sl drzavu pucaju po usima milione. I niko ne lezi, svi biznisi uredno rade.
To je malo za kafe, da pripaze raju.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24985
Joined: 08/09/2005 20:08

#33365 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

sime_cipol wrote: 25/04/2024 18:35 Meni su najmjesnije cifre koje Edin Gacanin pere ovdje
Ma dobro, mozda samo imaju za to dokaze.

Ne smiju puno ni cackati. Propade nam cetvrtina ekonomije. :mrgreen:
Last edited by Haris.ba on 25/04/2024 18:44, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 22401
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#33366 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by palermo »

sime_cipol wrote: 25/04/2024 18:35 Meni su najmjesnije cifre koje Edin Gacanin pere ovdje :D
Preko uniformi 100-200k €
Kod onog Smajlovića 500k KM.
Daj ba, Jel me neko zajebava? Dino Tito okrece milijarde u trgovini narkoticima. Barem se tako plasiraju informacije. Tim tempom mu treba 1500 godina da sve opere. MIslim komedija.
S druge strane, imamo "ugledne" familije u bosnjaka iz prvih safova kako na porezima, sa dva klika i sl drzavu pucaju po usima milione. I niko ne lezi, svi biznisi uredno rade.
Mozda su ga uhvatili samo za.tu sicu.....a mozda je syvarno samo udar korumpiranog dijela pravosudnog sistema na Dinu.
Nekorumpirano sudstvo je radilo na.slucaju Fadila
palermo
Posts: 22401
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#33367 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by palermo »

Billy The Pljuc wrote: 25/04/2024 18:30 Ispiša se MVP po vama a vi i dalje guslajte, kako na ovoj tako i na drugim temama. Nisam sklon teorijama zavjere al' po njegovom izlaganju a i nagovještajima istog od ranije, sve što je rekao ima smisla. Naravno da će nastupati kao MVP jer je njegovim sklanjanjem ta pozicija ugrožena i opet bi završila u znamo već čijim rukama. Helem, bujrum, nisam bacio kamen u svom postu od prije par dana pa neću ni sad, ako je kriv a sad već vjerujem da nije, naguzite ga. Preofirni ste u svojoj tobožnoj brizi za narod i državu, kao što ste i bili svih ovih 30 i kusur godina.
Sve sami SDFA botovi...
User avatar
Athlon64
Posts: 2824
Joined: 24/11/2022 17:51

#33368 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Athlon64 »

Ja i dalje vjerujem da mu se ovo pakuje, tj. prijeti mu se i ucjenjuje.
User avatar
video
Posts: 6881
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#33369 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by video »

sime_cipol wrote: 25/04/2024 18:35 Meni su najmjesnije cifre koje Edin Gacanin pere ovdje :D
Preko uniformi 100-200k €
Kod onog Smajlovića 500k KM.
Daj ba, Jel me neko zajebava? Dino Tito okrece milijarde u trgovini narkoticima. Barem se tako plasiraju informacije. Tim tempom mu treba 1500 godina da sve opere. MIslim komedija.
S druge strane, imamo "ugledne" familije u bosnjaka iz prvih safova kako na porezima, sa dva klika i sl drzavu pucaju po usima milione. I niko ne lezi, svi biznisi uredno rade.
Jarane, sve je ovo pi.kin dim, predstava za javnost, bacanje prasine u oci...

Btw, zamalo kljako ne upade na ministarsko mjesto i to ne bilo koje.
Niko to i ne spominje.
User avatar
malakh
Posts: 7183
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#33370 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

sime_cipol wrote: 25/04/2024 18:35 Meni su najmjesnije cifre koje Edin Gacanin pere ovdje :D
Preko uniformi 100-200k €
Kod onog Smajlovića 500k KM.
Daj ba, Jel me neko zajebava? Dino Tito okrece milijarde u trgovini narkoticima. Barem se tako plasiraju informacije. Tim tempom mu treba 1500 godina da sve opere. MIslim komedija.
S druge strane, imamo "ugledne" familije u bosnjaka iz prvih safova kako na porezima, sa dva klika i sl drzavu pucaju po usima milione. I niko ne lezi, svi biznisi uredno rade.
a možda gačanin i nije toliko jak koliko su ga prezentirali ovdašnji mediji. baš te cifre koje se pojavljuju i nisu nešto velike za osobu koja važi za najjačeg narkobosa. plus 7 godina zatvora u nizozemskoj za dilanje narkotika. kazna od 7 godina je izuzetno mala za nekoga ko je prokrijumčario tone droge... :lol:

kako ono kažu, politika je kurva.
Last edited by malakh on 25/04/2024 18:50, edited 1 time in total.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24985
Joined: 08/09/2005 20:08

#33371 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

Ciji li je ovaj Vaskovic....
Piše: Slobodan Vasković



1.

Tužilac Sanjin Kulenović doživio je debakl na Sudu BiH, jer je od 23 uhapšena lica samo njih troje završilo iza rešetaka, za deset njih su odeđene mjere zabrane, dok su ostali pušteni bez ikakvih mjera.



Kulenović ima pravo na žalbu, ali je, nakon spektakularne akcije hapšenja, jasno da nije dobro pripremio predmet niti je uspio dokazima koje je posjedovao ubijediti sud da treba da pritvori bar polovinu privedenih, što bi već bila značajna pobjeda Tužilaštva BiH.



Njegov poraz je još veći, jer je Tužilaštvo, on kao tužilac, imao podršku najjačih svjestkih policijskih agencija.



2.

Umjesto da akcija bude maksimalno efektuirana, imamo situaciju da će sve biti svedeno pod obračun zaraćenih političkih struja, iako istraga nije prekinuta, već traje i dalje.



3.

Kulenović je teško zabrljao, tu nema nikakve dileme, ali nema mjesta ni likovanju onih koji se smatraju “napadnutim”.



4.

Neshvatljivo je, nakon svega, da Ramo Isak, ministar unutrašnjih poslova Federacije BiH, organizuje svečani doček za Vahidina Munjića, Mustafu Sulejmanovića i ostale specijalce FUP-a, jer i da nisu dio “unutrašnjeg kruga”, počinili su disciplinske prekršaje koji bi trebali biti kažnjivi, a ne nagrađeni sa dočekom.



Policija ne bi trebalo da se koristi za Isakove cirkuske predstave, jer se na taj način dodatno mrvi njen ionako teško urušeni kredibilitet i integritet.



5.

Šta će se desiti ako u daljem toku istrage opet bude priveden Neko od tih istih policajaca? Da li će Isak da podnese ostavku? Ili će, hipotetički, da ih uz muziku isprati u pritvor?



6.

Posebno je neshvatljiva reakcija Elmedina Konakovića, ministra spoljnih poslova, koji organizuje pres konferenciju na kojoj će, kako je naveo, “raskrinkati” pravosudnopolicijskomedijsku mafiju, a istraga još uvijek nije završena.



7.

Nije Konaković taj koji presuđuje, ali je sebi dao za pravo da to čini, iako dio članova njegove stranke, poput Kemala Ademovića, političkog direktora NIP-a, delegata u Domu naroda BiH i bivšeg direktora AID-a, itekako “dobro stoji” na Skaju, jer je narečeni, kako sam već objavio, dogovarao sa Elmedinom Karišikom, optuženim za pranje narkonovca, kupoprodaju zemljišta koje pripada opštini Centar.



8.

Da li će Konaković govoriti i o tome i da li će pojasniti otkud slika njegovog pasoša u Skaj prepisci? Vidjećemo.



9.

Opet Konaković trči pred rudu, egzaltiran do maksimuma, iako su njegovom prijatelju i kumu Gordanu Memiji, kojeg on zdušno brani, određene mjere zabrane, što i nije malo i ne ide u prilog njegovoj nevinosti u koju se Konaković kune.



10.

Konaković bi trebao da prepusti rješavanje ovog slučaja institucijama, bilo da je riječ o udaru Tužilaštva na “unutrašnji krug” Edina Gačanina, jednog od vođa Kartela “Tito i Dino” ili, pak, da je riječ o, kako se u kuloarima tvrdi, udaru Osmana Mehmedagića Osmice, Kemala Ademovića (da, da), Sanjina Bogunića, člana VSTS-a i njihovih kriminalnih grupa na Konakovića i druge visoke funkcionere NiP-a. Ili o kombinaciji obje varijante u kojoj je dio dokaza o “unutrašnjem krugu” Edina Gačanina iskorišten za politički obračun.



11.

Činjenica je da tužilac Kulenović jeste akvizija Bogunića; Sasvim je realno da je Bogunić zloupotrijebio svoj uticaj na Kulenovića da bi pokušao da se obračuna sa sebi suprotstavljenim u pravosudnim institucijama, ali nije Konaković taj koji treba da razrješava pomenuti čvor, već Tužilaštvo BiH.



12.

Ukoliko je Bogunić gurnuo Kulenovića u osvetničku akciju i na taj način zloupotrijebio svoju poziciju u VSTS, potom toksično uticao na istragu, jer je požurio sa osvetom, ne razmišljajući o potrebi da se optužbe i kvalitetno dokažu i ukoliko je to radio po nalogu Osmice i Ademovića, onda on treba, zajedno sa Kulenovićem, koliko danas da bude uhapšen.



Međutim, treba da budu uhapšeni po nalogu Tužilaštva, a ne Konakovića. A razlog hapšenja bi morao biti - neprijateljsko presretanje i zloupotreba istrage Tužilaštva BiH.



13.

Akcija “Crna Kravata 2” jeste doživjela debakl u dijelu koji se odnosi na pritvaranje osumnjičenih lica, te nedostatka dokaza, ali je otvorila brojne druge pravce za istrage.



14.

Jedan od pravaca istrage mora biti Sanjin Bogunić koji je, svojevremeno, bio na mjerama OSA BiH, po odobrenju koje je potpisao Ranko Debevec. Slušao ga je Osmica, ali i njegovog brata. Praćenje je trajalo nekoliko mjeseci, ali je naglo prekinuto, jer se Bogunić, tada šef Odjela za privredni kriminal u Kantonalnom tužilaštvu Sarajevo, potpuno stavio na raspolaganje Osmici.



15.


Osmici je Bogunića privela tadašnja šefica Kantonalnog Tužilaštva Dalida Burzić.



Već sam objavio da je nakon “dojave” da će Hadžibajrić biti uhapšen, člana porodice sklonio iz opštine Stari Grad, svega par dana prije pada NarkoBega, na sasvim drugu radnu destinaciju - u “antikorupcioni tim” Kantona Sarajevo
.



Na čelu tog navodnog antikorupcionog tima je Erduan Kahvedžić, koji je imao počasnu legitimaciju OSA BiH, koju mu je dao Osmica 07.08.2020. godine

Na čelu tog navodnog antikorupcionog tima je Erduan Kahvedžić, koji je imao počasnu legitimaciju OSA BiH, koju mu je dao Osmica 07.08.2020. godine.



16.

000100.. broj je te legitimacije; Dovoljno sam napisao za otvaranje novih brojnih istraga.
User avatar
video
Posts: 6881
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#33372 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by video »

palermo wrote: 25/04/2024 18:44
sime_cipol wrote: 25/04/2024 18:35 Meni su najmjesnije cifre koje Edin Gacanin pere ovdje :D
Preko uniformi 100-200k €
Kod onog Smajlovića 500k KM.
Daj ba, Jel me neko zajebava? Dino Tito okrece milijarde u trgovini narkoticima. Barem se tako plasiraju informacije. Tim tempom mu treba 1500 godina da sve opere. MIslim komedija.
S druge strane, imamo "ugledne" familije u bosnjaka iz prvih safova kako na porezima, sa dva klika i sl drzavu pucaju po usima milione. I niko ne lezi, svi biznisi uredno rade.
Mozda su ga uhvatili samo za.tu sicu.....a mozda je syvarno samo udar korumpiranog dijela pravosudnog sistema na Dinu.
Nekorumpirano sudstvo je radilo na.slucaju Fadila
Zamal ovim 'tvojima' ne pade kasika u bijelo
User avatar
sinuhe
Posts: 11501
Joined: 03/06/2011 11:33

#33373 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sinuhe »

Bizarne scene. Ovo bi trebao biti kraj politicke karijere...ali BIH.
User avatar
relativno84
Posts: 15334
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#33374 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by relativno84 »

Image

Kao sto rece Aljosa istina uvijek pobijedi :!:
Spoiler
Show
Image
:oops: :D :bih:
palermo
Posts: 22401
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#33375 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by palermo »

video wrote: 25/04/2024 18:48
sime_cipol wrote: 25/04/2024 18:35 Meni su najmjesnije cifre koje Edin Gacanin pere ovdje :D
Preko uniformi 100-200k €
Kod onog Smajlovića 500k KM.
Daj ba, Jel me neko zajebava? Dino Tito okrece milijarde u trgovini narkoticima. Barem se tako plasiraju informacije. Tim tempom mu treba 1500 godina da sve opere. MIslim komedija.
S druge strane, imamo "ugledne" familije u bosnjaka iz prvih safova kako na porezima, sa dva klika i sl drzavu pucaju po usima milione. I niko ne lezi, svi biznisi uredno rade.
Jarane, sve je ovo pi.kin dim, predstava za javnost, bacanje prasine u oci...

Btw, zamalo kljako ne upade na ministarsko mjesto i to ne bilo koje.
Niko to i ne spominje.
Zasto ono nije.upao ? Zaboravio sam potpuno. Je li ono stranci ne dadose ili je.nwki drugi razlog bio. Sjecam se.da.je NES nakon toga izasao iz koalacije sa strankama.trojke.
Post Reply