Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65580
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14151 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

Sarajmen wrote: 21/06/2021 19:45 U Ujedinjenim Nacijama. Svoj ti pos'o. Ne bih više trolao temu o drugom političkom subjektu. Pozz
Ne bi trolao i ne bi naprdjivao da se ubace u leksikon foruma pod pojmom Sarajmenove replike :D
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#14152 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jefff »

drug_profi wrote: 21/06/2021 20:38
Sarajmen wrote: 21/06/2021 18:08 Ako bi Bajden namignuo Harisu Silajdziću da se kandiduje za člana Predsjedništva Bosne i Hercegovnine, to bi realno bio dobar kandidat za vrijeme koje je došlo i ono koje će doći.
Jel to onaj mljackavi Hare ublehas sto nam sjeba aprilski i sto dobi izbore na šupljaku o 100% BiH?
Jel ti misliš da su mu amerikanci oprostili to? Nema vecih zlopamtila. Tad su digli ruke od Bosne.
nesto se slabo primjeti razlika od onog prije i poslije aprilskog, kada je politika Amerike u pitanju.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65580
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14153 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

Manite se propalih politicara prevazidjenih politika koji su unistili buducnost ove napacene zemlje. Boga vam.

I rijesite se podanickog mentaliteta da nam predsjednik treba biti neko kome neko namigne na naredbu kao svojoj pudlici. Makar taj neko bio presje'nik Amerike.

Ako boga znate.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#14154 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jefff »

patimo od totalitarizma, od njegovih posljedica ali drugacije nije moglo a i danas bolje ne moze
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#14155 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Billy The Pljuc »

Kakav Lepi Hare kakvi bakrači, forsirati Zvizdu još pogubnije, uzeti neće i poslije bi slijedilo uhljebljavanje na nekoj drugoj poziciji k'o što gledam, otjerali bi svijet od sebe, ja prvi ne bih glasao. Greška bi bila i da se Konaković kandiduje, što @Styling napisa, njemu je za sada mjera ako je moguće pozicija premijera. Bećirović isto fula žešća, opet ja prvi ne bih glasao a vjerujem da je se mnogima ogadio kao i meni. Najispravnije je ono što je onomad @Prpa.ba napisao, njima fokus na predsjedništvo uopšte ne treba, trebaju da osmisle taktiku kako govnima oduzeti većinu u institucijama i svim silama da guraju u tom pravcu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65580
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14156 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

Kakav Becirovic. Crveni Halid Genjac. Ako je uopste crven osim u obrazima.
izvrsni direktor
Posts: 9121
Joined: 20/12/2018 16:11

#14157 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by izvrsni direktor »

Lepi ce da bude kandidat sto posto, zvizdicce da bude kao nezavisni kandidat, a bit ce jos neki, mozda opet islamska zajednica koga ubaci...taman da razvodne glasove kako bi sda opet izgurao.
A ako bude ubleha becirovic kandidat, onda svakako sda uzima. Tipicni sda-ovac
Pisac otvorenih pisama
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#14158 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Izbori za predsjednistvo su zamka za NiP, za Zvizdica bi morali potrositi svoj kapital i jos rizikovati koaliciju sa SDP i NS, a da ne spominjem da Zvizdic ne kotira visoko ni medju dosta clanova NiP-a. Da je izasao kad i Campara, pa hajd, ovako ce se tesko prodati. A osim Zvizdica, tesko da mogu iskopati nego vidjenije ime a da je pod NiP-ovim brendom. Dino je za predsjednika zastupnickog doma parlamenta federacije. :mrgreen: S druge strane otvarac pisama iz SDP-a je uzasan kandidat koji nema koherentnu podrsku ni unutar svoje stranke. :-)

Ukratko, nemaju isprofilisane i brendirane ljude, i neka budu pametni i 2026. izadju na megdan na visim nivoima. Federacija sa 8-9 ruku je sasvim dovoljna platforma da kroz 4 godine isprofiliraju barem nekoliko imena koja ce biti reprezentativna i prepoznatljiva. I sada su imali Aksamiju i Muzura pa se nisu istakli. :mrgreen: Ni Dino nije nesto posebno pokazao u domu naroda. Ukratko, jesti puru.

2022. se fokusirati na KS i ove sredine gdje su uspjeli okupiti kompaktne ekipe na istoj frekvenciji (Kljuc, Srebrenik..) da izvuku maksimum u par kantonalnih skupstina i izbiju 3-4 milijarde KM iz sapa SDA, a SDA neka kupi gelere na federalnom i drzavnom nivou, u skladu sa tim kako su i posijali u proteklih 20 godina.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65580
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14159 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

U najgorem slucaju neka ide Neka Niksic.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#14160 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Billy The Pljuc »

Ma nek ide u predsjedništvo ko hoće, mogu pro forme izbaciti neko ime pa kako god prođe. Naprave li pogrešan korak, prvenstveno NiP, vjerujem da će im se u roku odmah vratiti negativno.
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#14161 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by suspect_zero »

Sarajmen wrote: 21/06/2021 18:08 Ako bi Bajden namignuo Harisu Silajdziću da se kandiduje za člana Predsjedništva Bosne i Hercegovnine, to bi realno bio dobar kandidat za vrijeme koje je došlo i ono koje će doći.
De ba, Haris grohno al' baš, nije više ni mentalno ni fizički sposoban za takve funkcije.

A Zvizdić isto ko kakva ženturača koja bi se razvela, i godinama truni o tom razvodu al vazda ostaje uz svog đuvegiju.
A_A_AKCIJA
Posts: 5810
Joined: 16/11/2009 02:54

#14162 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

_BataZiv_0809 wrote: 21/06/2021 18:33
Sarajmen wrote: 21/06/2021 18:08 Ako bi Bajden namignuo Harisu Silajdziću da se kandiduje za člana Predsjedništva Bosne i Hercegovnine, to bi realno bio dobar kandidat za vrijeme koje je došlo i ono koje će doći.
Ako namigne na jedno oko postoji sansa da mu se i drugo zatvori pa da zadrijema malo :P

Daj bolan okani se dinosaurusa koji je pritom sjebo sve cega se dotakao. Gdje je njegovih 100%BiH?
Na to je neko iz NiP-a super mudro odgovorio: može Silajdžić uvijek, za popiti kafu i dobar razgovor.

Dakle, prevedeno, treba ga saslušati, ima mudrosti i iskustva, ali sve ostalo je kao pokušaj Osima starijeg da igra. Vrijeme je za nove ljude, novu energiju, nove paradigme.

Htio to ili ne, Harisovo je prošlo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65580
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14163 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

:thumbup:

A i Osim mladji je star za utakmicu...zamilsli koliko je star Osim stariji i sta on moze.

Ne bih ja od njega ni savjet, osim opcenitih zivotnih stvari. Sto se tice politike sve sto je odigrao bilo je pogresno, posljedice njega i Lagumdzije cemo osjecati jos godinama.

Ne zelim da me takav savjetuje o politici. Hvala ali ne hvala.
A_A_AKCIJA
Posts: 5810
Joined: 16/11/2009 02:54

#14164 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

Prpa.ba wrote: 21/06/2021 23:08 Izbori za predsjednistvo su zamka za NiP, za Zvizdica bi morali potrositi svoj kapital i jos rizikovati koaliciju sa SDP i NS, a da ne spominjem da Zvizdic ne kotira visoko ni medju dosta clanova NiP-a. Da je izasao kad i Campara, pa hajd, ovako ce se tesko prodati. A osim Zvizdica, tesko da mogu iskopati nego vidjenije ime a da je pod NiP-ovim brendom. Dino je za predsjednika zastupnickog doma parlamenta federacije. :mrgreen: S druge strane otvarac pisama iz SDP-a je uzasan kandidat koji nema koherentnu podrsku ni unutar svoje stranke. :-)

Ukratko, nemaju isprofilisane i brendirane ljude, i neka budu pametni i 2026. izadju na megdan na visim nivoima. Federacija sa 8-9 ruku je sasvim dovoljna platforma da kroz 4 godine isprofiliraju barem nekoliko imena koja ce biti reprezentativna i prepoznatljiva. I sada su imali Aksamiju i Muzura pa se nisu istakli. :mrgreen: Ni Dino nije nesto posebno pokazao u domu naroda. Ukratko, jesti puru.

2022. se fokusirati na KS i ove sredine gdje su uspjeli okupiti kompaktne ekipe na istoj frekvenciji (Kljuc, Srebrenik..) da izvuku maksimum u par kantonalnih skupstina i izbiju 3-4 milijarde KM iz sapa SDA, a SDA neka kupi gelere na federalnom i drzavnom nivou, u skladu sa tim kako su i posijali u proteklih 20 godina.
Mudro :thumbup:

Predsjedništvo je najmanje bitan nivo vlasti. Fol bi bio u federaciji kandidirati Kojovića za Srpskog člana i do apsurda dovesti sistem kada odbiju kandidaturu.

Mislim da će NiP i na drugim nivoima kopirati sistem iz KS, gdje su slabiji dobili premijera, a oni više ministara. Na državnom nivou bi to bio neki drugi kandidat koji bi skoro sigurno ušao u Predsjedništvo, osim da baš zglajzaju (npr. Nikšić, koji bi propao ko kauč).
User avatar
Styling
Posts: 12500
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#14165 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Billy The Pljuc wrote: 21/06/2021 21:22 Kakav Lepi Hare kakvi bakrači, forsirati Zvizdu još pogubnije, uzeti neće i poslije bi slijedilo uhljebljavanje na nekoj drugoj poziciji k'o što gledam, otjerali bi svijet od sebe, ja prvi ne bih glasao. Greška bi bila i da se Konaković kandiduje, što @Styling napisa, njemu je za sada mjera ako je moguće pozicija premijera. Bećirović isto fula žešća, opet ja prvi ne bih glasao a vjerujem da je se mnogima ogadio kao i meni. Najispravnije je ono što je onomad @Prpa.ba napisao, njima fokus na predsjedništvo uopšte ne treba, trebaju da osmisle taktiku kako govnima oduzeti većinu u institucijama i svim silama da guraju u tom pravcu.
Slazem se da Predsjednistvo nije prioritet, vec parlamenti i izvrsna vlast. Ali, obzirom da moras imati kandidata za Predsjednistvo, onda kandiduj nekoga koga ce svi podrzati, jer jedino tako ce protiv Bakira imati neke sanse. Sto se tice clana iz reda Hrvatskog naroda, neka opet bude Zeljko, iako ni on nije materijal za Predsjednistvo, ali neka ga.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#14166 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Billy The Pljuc »

Styling wrote: 22/06/2021 06:53
Billy The Pljuc wrote: 21/06/2021 21:22 Kakav Lepi Hare kakvi bakrači, forsirati Zvizdu još pogubnije, uzeti neće i poslije bi slijedilo uhljebljavanje na nekoj drugoj poziciji k'o što gledam, otjerali bi svijet od sebe, ja prvi ne bih glasao. Greška bi bila i da se Konaković kandiduje, što @Styling napisa, njemu je za sada mjera ako je moguće pozicija premijera. Bećirović isto fula žešća, opet ja prvi ne bih glasao a vjerujem da je se mnogima ogadio kao i meni. Najispravnije je ono što je onomad @Prpa.ba napisao, njima fokus na predsjedništvo uopšte ne treba, trebaju da osmisle taktiku kako govnima oduzeti većinu u institucijama i svim silama da guraju u tom pravcu.
Slazem se da Predsjednistvo nije prioritet, vec parlamenti i izvrsna vlast. Ali, obzirom da moras imati kandidata za Predsjednistvo, onda kandiduj nekoga koga ce svi podrzati, jer jedino tako ce protiv Bakira imati neke sanse. Sto se tice clana iz reda Hrvatskog naroda, neka opet bude Zeljko, iako ni on nije materijal za Predsjednistvo, ali neka ga.
Realno nemaju neko ime baš ali eto, neka izbace nekoga koga će svi podržavati pa šta bude. Što se Komšića tiče moj glas neće dobiti, nemam ništa protiv da SDA glasači glasaju za istog i izguraju ga u predsjedništvo ako će to značiti da ono govno neće u isto, svi znamo da je to nemoguće i da će sve snage SDA usmjeriti ka pobjedi kretena. Sve u svemu većina nas se slaže u pogledu predsjedništva a to je da ne bi trebalo uopšte biti prioritetno na slijedećim izborima, valjda je i trojka skontala isto.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#14167 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jefff »

naravno da svu vlast treba dati nastavniku fizickog, kredibilnijeg insana nema
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#14168 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

Styling wrote: 22/06/2021 06:53
Billy The Pljuc wrote: 21/06/2021 21:22 Kakav Lepi Hare kakvi bakrači, forsirati Zvizdu još pogubnije, uzeti neće i poslije bi slijedilo uhljebljavanje na nekoj drugoj poziciji k'o što gledam, otjerali bi svijet od sebe, ja prvi ne bih glasao. Greška bi bila i da se Konaković kandiduje, što @Styling napisa, njemu je za sada mjera ako je moguće pozicija premijera. Bećirović isto fula žešća, opet ja prvi ne bih glasao a vjerujem da je se mnogima ogadio kao i meni. Najispravnije je ono što je onomad @Prpa.ba napisao, njima fokus na predsjedništvo uopšte ne treba, trebaju da osmisle taktiku kako govnima oduzeti većinu u institucijama i svim silama da guraju u tom pravcu.
Slazem se da Predsjednistvo nije prioritet, vec parlamenti i izvrsna vlast. Ali, obzirom da moras imati kandidata za Predsjednistvo, onda kandiduj nekoga koga ce svi podrzati, jer jedino tako ce protiv Bakira imati neke sanse. Sto se tice clana iz reda Hrvatskog naroda, neka opet bude Zeljko, iako ni on nije materijal za Predsjednistvo, ali neka ga.
Predlozite Sebiju,ako hocete da pobjedite Bakira.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65580
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14169 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

Ako joj Bajden namigne :D
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#14170 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by El_comadante »

mislim da bi SDP kao najjaća stranka bloka trebala dati kandidata za Predsjdništvo i da je rano još NiPu za to. Konaković i NiP bi se trebali fokusirati za federalni dom da imaju što više tu ljudi, da Konaković bude na čelu liste za federalni dom. netreba čak ni za državni nivo da idu jako, tek onako da imaju listu ali ne još ozbiljnije. treba graditi infrstrukturu stranke i izvan KSa a za to treba vremena 2 ili 3 ciklusa, a nesmiješ pgriješiti u koracima.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#14171 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Billy The Pljuc »

"Konaković: NiP će imat svog kandidata za člana Predsjedništva BiH. Izetbegović neće biti predsjednik.

.....“Trojka radi u Kantonu Sarajevo. Bilo je do sad nekoliko argumentovanih zamjerki, ali popravljamo, radimo. Kako pandemija jenjava dolaze do izražaja svi drugi resori. Mi ne lažemo naše glasače, prihvatamo kritiku.”

Kazao je i kako je proteklih nekoliko mjeseci proveo na terenu po cijeloj BiH šireći strukture NiP-a, te da takav ozbiljan rad ne dozvoljava da NiP nema svog kandidata za člana Predsjedništva.

“Bakir Izetbegović neće biti predsjednik jer ono što on sada radi je skandal u kojem mu i lijeva i desna ruka, i Seka i Osmica imaju problem sa diplomama, dakle sa fundamentalnim stvarima.

Narod i Pravda će imati kandidata za člana Predsjedništva BiH. Ne mogu sa sigurnošću reći da ću to biti ja, ima nekoliko ozbiljnih kandidata. Nama ne predstavlja smetnju da i SDP ima svog kandidata, oni su velika stranka, Naša stranka također imat će neke svoje stavove po tom pitanju, ali bez obzira na sve Trojka će opstati i pobijedit će na naredim izborima”, zaključio je Konaković."

Na čemu li on temelji svoj optimizam, da Bakir neće imati više od maksimalno 100.000 glasova i da će se partneri bezuslovno složiti sa izborom NiP-a ili ako ne onda kao NiP nastupa sam jer će biti dovoljno jak????

Mislim zaista odista unfuckingbeliavable, ne sam Safete, ne sam.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#14172 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

Billy The Pljuc wrote: 22/06/2021 18:53 "Konaković: NiP će imat svog kandidata za člana Predsjedništva BiH. Izetbegović neće biti predsjednik.

.....“Trojka radi u Kantonu Sarajevo. Bilo je do sad nekoliko argumentovanih zamjerki, ali popravljamo, radimo. Kako pandemija jenjava dolaze do izražaja svi drugi resori. Mi ne lažemo naše glasače, prihvatamo kritiku.”

Kazao je i kako je proteklih nekoliko mjeseci proveo na terenu po cijeloj BiH šireći strukture NiP-a, te da takav ozbiljan rad ne dozvoljava da NiP nema svog kandidata za člana Predsjedništva.

“Bakir Izetbegović neće biti predsjednik jer ono što on sada radi je skandal u kojem mu i lijeva i desna ruka, i Seka i Osmica imaju problem sa diplomama, dakle sa fundamentalnim stvarima.

Narod i Pravda će imati kandidata za člana Predsjedništva BiH. Ne mogu sa sigurnošću reći da ću to biti ja, ima nekoliko ozbiljnih kandidata. Nama ne predstavlja smetnju da i SDP ima svog kandidata, oni su velika stranka, Naša stranka također imat će neke svoje stavove po tom pitanju, ali bez obzira na sve Trojka će opstati i pobijedit će na naredim izborima”, zaključio je Konaković."

Na čemu li on temelji svoj optimizam, da Bakir neće imati više od maksimalno 100.000 glasova i da će se partneri bezuslovno složiti sa izborom NiP-a ili ako ne onda kao NiP nastupa sam jer će biti dovoljno jak????

Mislim zaista odista unfuckingbeliavable, ne sam Safete, ne sam.
Lijepo je kad vam iz guzice krene u glavu.
Al hajd bolje ikad nego nikad
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14173 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Bloo »

jefff wrote: 22/06/2021 10:13 naravno da svu vlast treba dati nastavniku fizickog, kredibilnijeg insana nema
Jbg, ako smo mogli imati ginekologa...
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#14174 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Ja nesto kontam da je nastavnik fizickog kvalifikovaniji da predvodi ljude nego osrednji pravnik, arhitekta, ginekolog....
User avatar
tovarish
Posts: 3500
Joined: 26/05/2008 23:57

#14175 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by tovarish »

Kad je mogo bravar, može i DIF-ovac.

Ne bih ja uzimao zaozbiljno ovu priču o nipovom kandidatu za predsjednika. Svašta se još može desiti do juna iduće godine. Ovo je više bacanje bombe da se hijene imaju čime baviti.

Ja sam i dalje mišljenja da sdp i ns idu sa hrvatom, a nip,pda,nb, nes i fudo idu sa bošnjakom, ako ciljaju dva mjesta. Ako idu samo kontra Bakira, onda SDP nek da kandidata, osim u slučaju da partneri izvuku neko bolje ime.
Post Reply