Narod i Pravda (Konakovic)

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66396
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33001 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

A_A_AKCIJA wrote: 23/04/2024 00:18
Athlon64 wrote: 23/04/2024 00:06 Ovo je svakako težak udarac za NIP, kao što neko napisa.
Ja mislim da SDA ovo u svojoj muci doživljava kao udar na NiP jer je to najbolje što trenutno mogu.

Uhapsiti nekoga ko ima prijateljski odnos sa Dinom Konakovićem i po Vučićevim metodama izvršiti character assassination zaglušujućom bukom da je i cijeli NiP kriminalan.

Zapravo, niđe veze.

Niko iz NiPa nije uhapšen, niti se povezuje. Sve je samo Avdino reketarenje za Bakirov ćeif.

Neka proces ide svojim tokom. U dokaze iz Skya ne sumnjam ni milimetra, jer nisu u rukama naših sudija i tužilaca, nego su ih dobili od Amera.

Danas se digla prašina i sve što mogu jeste otežati sa procesom da bi mogli izmišljati laži na osnovu toga što proces traje. To i očekujem da se desi.

Već sutra kada vidimo detalje optužnice, ima da krene ispitivanje euforije.
Ali cilj i jeste da se ovo predstavi kao politicki problem.

Vidio si i sam da botcine pisu, sta se bavis DF-ovim saopstenjem i jeftinim grijalicama u njihovom ofisu, sta se bavis SDA-om i njihovim medijima....
td_maajka
Posts: 1038
Joined: 05/02/2021 09:57

#33002 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by td_maajka »

Bilo pakovanje ili konacno pravi rad nadleznih, jasno je da u NiP-u i njima blizu ima svakakvih, u najmanju ruku, cudnih likova i konekcija.

Ali sto se tice Konakoviceve kratke presice… To je jedina ispravna stvar za uraditi. Pa zamisli, hapse ti kuma, ti ministar i ukeketis se?! Pogotovo tad bi bilo svakakve price.

Moze biti da covjek fakat nema pojma ni o cemu, moze biti i da su ovi bliski njemu uvuceni na ovu listu, jer upravo izgleda ozbiljno kad se u isti mah hapsi dva‘est ljudi. Moze biti da su svi redom ozbiljni kriminalci.

Trenutno znamo da jos nista ne znamo, ali je dobro vidjeti da konacno organima reda i mira nisu nedostupni neki ljudi samo zato sto imaju veze s vladajucima. Za pocetak je to poprilicna razlika u odnosu na vrijeme SDA vladavine.
User avatar
Point.
Posts: 27840
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#33003 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Point. »

I šta kaže, režimski mediji :jbt:
User avatar
512MB
Posts: 10588
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#33004 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by 512MB »

Skijaš wrote: 23/04/2024 06:52
A_A_AKCIJA wrote: 23/04/2024 01:07 Dini se pakuje ...
:-D
I to FBI :D
saale
Posts: 1398
Joined: 08/07/2008 13:39

#33005 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by saale »

NiPu predviđam sudbinu SBB :D
noviclan
Posts: 11059
Joined: 31/10/2013 06:48

#33006 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by noviclan »

Nemoguce da nikako nemogu uvezati ministra sa novonastalom situacijom
User avatar
shbc
Posts: 3374
Joined: 20/07/2012 12:13

#33007 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by shbc »

_BataZiv_0809 wrote: 23/04/2024 07:10
A_A_AKCIJA wrote: 23/04/2024 00:18
Athlon64 wrote: 23/04/2024 00:06 Ovo je svakako težak udarac za NIP, kao što neko napisa.
Ja mislim da SDA ovo u svojoj muci doživljava kao udar na NiP jer je to najbolje što trenutno mogu.

Uhapsiti nekoga ko ima prijateljski odnos sa Dinom Konakovićem i po Vučićevim metodama izvršiti character assassination zaglušujućom bukom da je i cijeli NiP kriminalan.

Zapravo, niđe veze.

Niko iz NiPa nije uhapšen, niti se povezuje. Sve je samo Avdino reketarenje za Bakirov ćeif.

Neka proces ide svojim tokom. U dokaze iz Skya ne sumnjam ni milimetra, jer nisu u rukama naših sudija i tužilaca, nego su ih dobili od Amera.

Danas se digla prašina i sve što mogu jeste otežati sa procesom da bi mogli izmišljati laži na osnovu toga što proces traje. To i očekujem da se desi.

Već sutra kada vidimo detalje optužnice, ima da krene ispitivanje euforije.
Ali cilj i jeste da se ovo predstavi kao politicki problem.

Vidio si i sam da botcine pisu, sta se bavis DF-ovim saopstenjem i jeftinim grijalicama u njihovom ofisu, sta se bavis SDA-om i njihovim medijima....
Konakovic da je sutio puno manja bi bila hampa na njega i NiP. Sam ih je gurnuo u vatru sa "pravosudnom mafijom"
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11081
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#33008 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Kakva operativa, jucer cijeli dan o grijalicama u kancelariji DF-a i geopolitici opste prakse i bubovima u Ukrajini, pa kad se sef konsolidovao, krenula aaakcija. Ali nisu botovi, svi drugi su botovi.

Za Novalica su dokazi bili jasni, a presumpcije nevinosti nije bilo ni u tragovima, ali ovdje se zna da se pakuje NiP-u, ocigledno.. jer je Avdo morao platiti Memiji par odsteta, nije u slucaju klevete uspio sam dokazati eventualno postojanje kriminalne mreze zbog koje je danas prebukiran pritvor.. :mrgreen:
User avatar
Login77777
Posts: 8769
Joined: 18/05/2021 09:11

#33009 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login77777 »

Nikako Fazlija da prezali da je zajedno sa zenom izvisio za uhljebljenje u bh telecomu. Probaj preko SDA i Hayata da se uvalite u telekom srbije. Prica se da imaju dobre veze. :mrgreen:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72254
Joined: 03/10/2011 20:11

#33010 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Chloe »

Kriminalci nemaju naciju, stranku, vjeru - kod njih je sve to - novac.

Ne vjerujem da je Konaković dio tog lanca kriminala, a inače kriminalci traže način da se približe vladajućima, bilo i ostalo.
Igrom slučaja njegov je drug/kum u pitanju, i to Konakovića dovodi u neugodnu situaciju, a ne mora znati "poslove" ni svojih najrođenijih, a kamo li kuma.

Polazim od sebe, ne daj Bože,sutra da doživim hapšenje nekog od svoje djece, koliko god ih voljela, bila majka, vjerovala im, mudro bih šutjela dok ne vidim o čemu se radi, a Konaković je u toku akcije izišao pred javnost sa onakvom izjavom.

Njegov istup, sa listom ulazaka i izlazaka u Dubai je isto bila glupost. Dobro što on želi javnosti dokazati nevinost al izjava da će slati EUROPOL-u listu il neke dokaze, već je blamaža i obezvrjeđivanje rada EUROPOL-a, pa oni do toga dolaze kad hoće, a vjerovatno su već i imali.

Konaković se blamira. Družba je družba, služba je služba.
Može on vjerovati kumu, al ne smije koristiti poziciju u svrhu njegove odbrane.

Učešće međunarodnih policijskih agencija je znak povezanosti ljudi u BiH sa njihovim postojećim istragama, ne daju oni svoje vrijeme i resurse za jednu BiH i njene kriminalce, da je do naših istražnih institucija možda bi sve bila ravna crta.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4495
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#33011 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by VladaFBiH »

Chloe wrote: 23/04/2024 09:14 Kriminalci nemaju naciju, stranku, vjeru - kod njih je sve to - novac.

Ne vjerujem da je Konaković dio tog lanca kriminala, a inače kriminalci traže način da se približe vladajućima, bilo i ostalo.
Igrom slučaja njegov je drug/kum u pitanju, i to Konakovića dovodi u neugodnu situaciju, a ne mora znati "poslove" ni svojih najrođenijih, a kamo li kuma.

Polazim od sebe, ne daj Bože,sutra da doživim hapšenje nekog od svoje djece, koliko god ih voljela, bila majka, vjerovala im, mudro bih šutjela dok ne vidim o čemu se radi, a Konaković je u toku akcije izišao pred javnost sa onakvom izjavom.

Njegov istup, sa listom ulazaka i izlazaka u Dubai je isto bila glupost. Dobro što on želi javnosti dokazati nevinost al izjava da će slati EUROPOL-u listu il neke dokaze, već je blamaža i obezvrjeđivanje rada EUROPOL-a, pa oni do toga dolaze kad hoće, a vjerovatno su već i imali.

Konaković se blamira. Družba je družba, služba je služba.
Može on vjerovati kumu, al ne smije koristiti poziciju u svrhu njegove odbrane.

Učešće međunarodnih policijskih agencija je znak povezanosti ljudi u BiH sa njihovim postojećim istragama, ne daju oni svoje vrijeme i resurse za jednu BiH i njene kriminalce, da je do naših istražnih institucija možda bi sve bila ravna crta.
ja ću samo napisati jednu staru narodnu: "Nije majka Muju karala što se kockao već što se vadio". A šta se stvarno desilo i šta se dešava moglo bi se ubrzo saznati i mislim da će se mnogi iznenaditi...
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4495
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#33012 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by VladaFBiH »

Prpa.ba wrote: 23/04/2024 08:45 Kakva operativa, jucer cijeli dan o grijalicama u kancelariji DF-a i geopolitici opste prakse i bubovima u Ukrajini, pa kad se sef konsolidovao, krenula aaakcija. Ali nisu botovi, svi drugi su botovi.

Za Novalica su dokazi bili jasni, a presumpcije nevinosti nije bilo ni u tragovima, ali ovdje se zna da se pakuje NiP-u, ocigledno.. jer je Avdo morao platiti Memiji par odsteta, nije u slucaju klevete uspio sam dokazati eventualno postojanje kriminalne mreze zbog koje je danas prebukiran pritvor.. :mrgreen:
Polako, nemoj kao šef ti da izliječeš s izjavama - bum vidjel šta će biti
vernes81
Posts: 1613
Joined: 25/04/2011 23:04

#33013 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by vernes81 »

Ma kod nas koga god da uhapse nisu pogrijesili :gunjastajl:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72254
Joined: 03/10/2011 20:11

#33014 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Chloe »

VladaFBiH wrote: 23/04/2024 09:19
Chloe wrote: 23/04/2024 09:14 Kriminalci nemaju naciju, stranku, vjeru - kod njih je sve to - novac.

Ne vjerujem da je Konaković dio tog lanca kriminala, a inače kriminalci traže način da se približe vladajućima, bilo i ostalo.
Igrom slučaja njegov je drug/kum u pitanju, i to Konakovića dovodi u neugodnu situaciju, a ne mora znati "poslove" ni svojih najrođenijih, a kamo li kuma.

Polazim od sebe, ne daj Bože,sutra da doživim hapšenje nekog od svoje djece, koliko god ih voljela, bila majka, vjerovala im, mudro bih šutjela dok ne vidim o čemu se radi, a Konaković je u toku akcije izišao pred javnost sa onakvom izjavom.

Njegov istup, sa listom ulazaka i izlazaka u Dubai je isto bila glupost. Dobro što on želi javnosti dokazati nevinost al izjava da će slati EUROPOL-u listu il neke dokaze, već je blamaža i obezvrjeđivanje rada EUROPOL-a, pa oni do toga dolaze kad hoće, a vjerovatno su već i imali.

Konaković se blamira. Družba je družba, služba je služba.
Može on vjerovati kumu, al ne smije koristiti poziciju u svrhu njegove odbrane.

Učešće međunarodnih policijskih agencija je znak povezanosti ljudi u BiH sa njihovim postojećim istragama, ne daju oni svoje vrijeme i resurse za jednu BiH i njene kriminalce, da je do naših istražnih institucija možda bi sve bila ravna crta.
ja ću samo napisati jednu staru narodnu: "Nije majka Muju karala što se kockao već što se vadio". A šta se stvarno desilo i šta se dešava moglo bi se ubrzo saznati i mislim da će se mnogi iznenaditi...
Teško mi je povjerovati da je sebi dozvolio tako nešto, mada šta se općenito radi zbog novca, moći, lagodnosti, sve je moguće.
Ponašanje mu je van pameti, dal sila i moć govore iz njega, ili je ipak nešto drugo, vrijeme će pokazati.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18759
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#33015 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by SmokingMan »

Treba misliti na porodicu, oni moraju biti gravitacija interesa, jer i sve ovo njih izlaže stresu, a sebe sumnji koja dolazi od strane drugih. Ne znam šta toliko duguje tom kumu da je imao neodoljiv poriv da istupi i nešto kaže. U njegovim interesu bi bilo pametnije da, se trajno odmakne od takvih ljudi, ne boravi on sa kumom 24/7 pa da zna šta radi, i koji to ljudi postoje u njegovom životu. Ljudi dolaze i prolaze, nerijetko te zahvale i oni iz krvnog srodstva, kome se može vjerovati u ovakvoj situaciji, gdje svako u svakog sumnja. Kriminal nije dječja igra, a bilo koja povezanost, pa čak da si se sa njima samo slikao, narod pamti, trauma od davno minule vlasti će uvijek usmjeravati ljude u jednom pravcu razmišljanja "da su svi političari isti".
User avatar
denis.istok
Posts: 916
Joined: 09/04/2010 13:12

#33016 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by denis.istok »

Neka se dobro paze ovi sto "pakuju" ekipi koja je jucer uhapsena. Tako veli MVP.
A šta veli Europol na to?

https://www.europol.europa.eu/media-pre ... taken-down
Karikaturist
Posts: 3836
Joined: 20/12/2020 10:03

#33017 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Karikaturist »

Ovo je jedino udarac za sve normalne i cestite ljude u drzavi (ako ih ima) da ih cuvaju i paze okorjeli kriminalci.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24953
Joined: 08/09/2005 20:08

#33018 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

Chloe wrote: 23/04/2024 09:14 Konaković se blamira. Družba je družba, služba je služba.
Može on vjerovati kumu, al ne smije koristiti poziciju u svrhu njegove odbrane.
I ti u Sdfa predje....
User avatar
Zombi_Rex
Posts: 40
Joined: 09/02/2024 22:00

#33019 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Zombi_Rex »

Sad je izgleda jasno odakle su dosle novac za kampanje i razne ostale stvari, neko je propjevao jer ne hapsi se ovoliko lica tek tako …

Mi smo jadan narod, ne možeš naći postena čovjeka ni ispod kamena sve od zla oca gore matere svi mi
HD_2015
Posts: 997
Joined: 27/08/2015 12:54

#33020 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HD_2015 »

Samo hapsi, zatvaraj, presuđuj, oduzimaj imovinu...

Ovo je jako potrebno ovoj zemlji da bi se oporavila. Nije dovoljno samo da nije SDA na vlasti.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24953
Joined: 08/09/2005 20:08

#33021 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

Chloe wrote: 23/04/2024 09:14
Konaković se blamira. Družba je družba, služba je služba.
Može on vjerovati kumu, al ne smije koristiti poziciju u svrhu njegove odbrane.

Učešće međunarodnih policijskih agencija je znak povezanosti ljudi u BiH sa njihovim postojećim istragama, ne daju oni svoje vrijeme i resurse za jednu BiH i njene kriminalce, da je do naših istražnih institucija možda bi sve bila ravna crta.
Ode i ti u Sdfa.....
laik1981
Posts: 13041
Joined: 05/12/2012 13:04

#33022 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by laik1981 »

HD_2015 wrote: 23/04/2024 10:13 Samo hapsi, zatvaraj, presuđuj, oduzimaj imovinu...

Ovo je jako potrebno ovoj zemlji da bi se oporavila. Nije dovoljno samo da nije SDA na vlasti.
:thumbup:
User avatar
denis.istok
Posts: 916
Joined: 09/04/2010 13:12

#33023 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by denis.istok »

Zombi_Rex wrote: 23/04/2024 10:12 Sad je izgleda jasno odakle su dosle novac za kampanje i razne ostale stvari, neko je propjevao jer ne hapsi se ovoliko lica tek tako …

Mi smo jadan narod, ne možeš naći postena čovjeka ni ispod kamena sve od zla oca gore matere svi mi
Kampanju je platilo članstvo, i to na način da su ljudi koji rade za minimalac "odvajali od usta" da bi recimo dali 5-6.000KM za kampanju.

Naravno, iznosi ispod 9.000KM nisu podložni nikakvim provjerama, i bez obzira na porijeklo svako je mogao dobrovoljno se odreci tih sredstava da bi NIP pobjedio.

I pobjedio je, znaci nisu dzaba ulozeni novci članova.

Da li ce i dalje pobjeđivati na vama je :)
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10857
Joined: 27/04/2021 22:52

#33024 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by tramvajtrojka »

denis.istok wrote: 23/04/2024 10:24
Zombi_Rex wrote: 23/04/2024 10:12 Sad je izgleda jasno odakle su dosle novac za kampanje i razne ostale stvari, neko je propjevao jer ne hapsi se ovoliko lica tek tako …

Mi smo jadan narod, ne možeš naći postena čovjeka ni ispod kamena sve od zla oca gore matere svi mi
Kampanju je platilo članstvo, i to na način da su ljudi koji rade za minimalac "odvajali od usta" da bi recimo dali 5-6.000KM za kampanju.

Naravno, iznosi ispod 9.000KM nisu podložni nikakvim provjerama, i bez obzira na porijeklo svako je mogao dobrovoljno se odreci tih sredstava da bi NIP pobjedio.

I pobjedio je, znaci nisu dzaba ulozeni novci članova.

Da li ce i dalje pobjeđivati na vama je :)
bgt samo nemoj ti prpgnozirati znamo kako si se proveo y zadnjoj prognozi :mrgreen: :mrgreen: :lol:

ala majko sdfovci poslali svu mogucu artiljeriju na ovu temu :mrgreen:
TomANDJerry
Posts: 1159
Joined: 21/09/2012 18:23

#33025 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by TomANDJerry »

Nevjerovatna je kratkovidnosto pojedinih.

To sto su SDA okorjeli kriminalci, ne znaci da oni koji su protiv njih moraju biti dobrice ...

Sasvim je moguce (a i vjerovatno) da su i NiP kriminalci --- zasto je pojedincima to tesko prihvatiti :-)

Glasao sam sa opoziciju na proslim izborima (NiP + Nasa stranka + SDP ... prakticno svakome glas na razlicitom nivou), ali ako se utvrdi bilo kakva veza, ne mora biti presuda ili optuznica, dovoljno mi je "cudno ponasanje" NiP u vezi sa ovim .. na sljedecim izborima nece dobiti moj glas.

ALI TO NE ZNACI DA CU GLASATI ZA SDA ... glasat cu za Nasa stranka + (povratiti, zakolutati ocima, zaplakati itd) SDP
Post Reply