NARKOMANI(dobri klipovi ako želite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
dedomraz
Posts: 83
Joined: 16/01/2013 16:21

#1 NARKOMANI(dobri klipovi ako želite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by dedomraz »

NARKOMANI (dobri klipovi ako želite isprepadati djecu da se ne drogiraju)Trebalo bi ih gledati u skolama
https://www.dailymotion.com/bistrik100/videos
Last edited by dedomraz on 25/10/2019 00:12, edited 1 time in total.
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#2 Re: NARKOMANIJA (dobri klipovi ako zelite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by broj dva »

Prepadanje je losa strategija za odgajanje djece. A droge su tu da ostanu. Bolje ih nauciti istinu o drogama nego ih prepadati.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3 Re: NARKOMANIJA (dobri klipovi ako zelite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by cyprus »

broj dva wrote:Prepadanje je losa strategija za odgajanje djece. A droge su tu da ostanu. Bolje ih nauciti istinu o drogama nego ih prepadati.
Ne znam, mene je ono prepadanje u formi predavanja po školama, dok sam bio učenik, fakat dobro isprepadalo i navelo da nikad ni ne pomislim na uzimanje bilo kakvog narkotičkog sredstva :D Jest da sam tih dana nakon predavanja jedva mogao zaspat od tih strahota o kojima su nam pričali, ali bilo je efektivno - bar u mom slučaju :-D
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#4 Re: NARKOMANI(dobri klipovi ako želite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by Seyfo »

Blaža varijanta "prepadanja" bi bila: homeless area, kakvih ima svuda po zapadnom svijetu, gdje na ulici krepavaju uglavnom narkomani i mentalni bolesnici. Tuda češće provozati autom djecu, uz konstantno napominjanje da će tu tavršiti ako ikada omirišu bilo kkavu drogu.
User avatar
geralt
Posts: 5200
Joined: 14/09/2017 12:45

#5 Re: NARKOMANI(dobri klipovi ako želite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by geralt »

Seyfo wrote:Blaža varijanta "prepadanja" bi bila: homeless area, kakvih ima svuda po zapadnom svijetu, gdje na ulici krepavaju uglavnom narkomani i mentalni bolesnici. Tuda češće provozati autom djecu, uz konstantno napominjanje da će tu tavršiti ako ikada omirišu bilo kkavu drogu.
I onda pogleda klip Elona Muska sa dzointom u studiju i vise te ne shvata ozbiljno :)
User avatar
SmokingMan
Posts: 18707
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#6 Re: NARKOMANI(dobri klipovi ako želite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by SmokingMan »

Završi me kod jarana.... :D

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#7 Re: NARKOMANIJA (dobri klipovi ako zelite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by moonca »

broj dva wrote:Prepadanje je losa strategija za odgajanje djece. A droge su tu da ostanu. Bolje ih nauciti istinu o drogama nego ih prepadati.
Mislim da bi trebalo nesto kombinovano... djeca ce probati -ako im se ukaze prilika, u drustvu, nece moci odbiti- i dalje je neka sreca... da li ce mu se svidjeti ili ne. Strasne slike pokazati- hm .. uvijek ide ono- ja sam u kontroli- meni se to nece desiti..
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#8 Re: NARKOMANI(dobri klipovi ako želite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by victom »

Djeca trebaju samo da znaju da je heroin bolji, mislim opasniji, od kokaina.
Last edited by victom on 01/03/2021 02:59, edited 2 times in total.
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#9 Re: NARKOMANI(dobri klipovi ako želite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by zlajapravaraja »

SmokingMan wrote:Završi me kod jarana.... :D


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#10 Re: NARKOMANI(dobri klipovi ako želite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by zlajapravaraja »

victom wrote:Djeca trebaju samo da znaju da je heroin bolji, mislim opasniji, od kokaina.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#11 Re: NARKOMANIJA (dobri klipovi ako zelite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by CPT »

broj dva wrote:Prepadanje je losa strategija za odgajanje djece. A droge su tu da ostanu. Bolje ih nauciti istinu o drogama nego ih prepadati.
"nauciti istinu o drogama"? za to nije prepadanje? ili je u toj istini neka alternativa verzija istine...

sat ili dva slika krokodila ili slicne droge pod obavezno u OS i SS :wink:
dedomraz
Posts: 83
Joined: 16/01/2013 16:21

#12 Re: NARKOMANI(dobri klipovi ako želite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by dedomraz »

Da je samo obrazovanje o drogama dovoljno ,ne bi bilo narkomana.Pored obrazovanja moraju se gledati ovi klipovi kako narkomani upropastavaju svoje zivote i kako im roditelji i ostala porodica placu.Kada sve to vide nece im pasti na pamet da probaju ikakvu drogu.Ovo se treba gledati u skolama od 7 osnovne na dalje.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8271
Joined: 25/05/2013 23:49

#13 Re: NARKOMANI(dobri klipovi ako želite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by apsidejzi »

Drogama se obicno bave zapostavljena djeca. Pruzi im paznju, ukljuci se u njihov zivot i nece im pasti na pamet da se drogiraju. Naravno, svi ce proci kroz fazu probavanja ali ce vrlo brzo sami uvidjeti gdje zavrsava ugodjaj a gdje pocinje ovisnost. Ni ovi sto se drogiraju nisu glupi da ne kontaju da su teske droge opasne i da ih ne treba koristiti. Problem je sto im to daje ugodjaj kroz osjecaj pripadnosti kojeg nisu imali u roditeljima. Kada roditelj kaze djetetu da ga voli i kada je tu uz njega, u djecijem mozgu se izluci gomila hormona koji izazivaju pozitivne emocije. Isti ti hormoni se luce i kad konzumiras narkotike. Isti dio mozga reaguje.
toska
Posts: 2988
Joined: 26/09/2016 14:08

#14 Re: NARKOMANIJA (dobri klipovi ako zelite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by toska »

sherbett wrote: ja sam u tinejdzerskoj dobi čitala Mi djeca s kolodvora Zoo, ne da mi nije palo napamet nego ne dolazi u obzir
daj Bože da je ta romantizovana predstava o narkomaniji nekoga sačuvala od tog puta, ali moram ti vjerovati na riječ da tebe ,između ostalog, jeste.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#15 Re: NARKOMANI(dobri klipovi ako želite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by moonca »

dedomraz wrote:Da je samo obrazovanje o drogama dovoljno ,ne bi bilo narkomana.Pored obrazovanja moraju se gledati ovi klipovi kako narkomani upropastavaju svoje zivote i kako im roditelji i ostala porodica placu.Kada sve to vide nece im pasti na pamet da probaju ikakvu drogu.Ovo se treba gledati u skolama od 7 osnovne na dalje.
Pokazuju i slike da duvan ubija 0 cak su eto i na kutiji napisali i sa uzasnom slikom- o opet -se pusi.... ne vidim veliku razliku i od upotrebe droge..
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#16 Re: NARKOMANI(dobri klipovi ako želite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by celava_dlaka »

Pored toga prepadati ih i alkoholom? Jel moze
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#17 Re: NARKOMANI(dobri klipovi ako želite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by Ramzess Veliki »

apsidejzi wrote:Drogama se obicno bave zapostavljena djeca. Pruzi im paznju, ukljuci se u njihov zivot i nece im pasti na pamet da se drogiraju. Naravno, svi ce proci kroz fazu probavanja ali ce vrlo brzo sami uvidjeti gdje zavrsava ugodjaj a gdje pocinje ovisnost. Ni ovi sto se drogiraju nisu glupi da ne kontaju da su teske droge opasne i da ih ne treba koristiti. Problem je sto im to daje ugodjaj kroz osjecaj pripadnosti kojeg nisu imali u roditeljima. Kada roditelj kaze djetetu da ga voli i kada je tu uz njega, u djecijem mozgu se izluci gomila hormona koji izazivaju pozitivne emocije. Isti ti hormoni se luce i kad konzumiras narkotike. Isti dio mozga reaguje.
Gdje su tu onda moji poznanici (bivsi dobri jarani, jel ...) koji su se poceli drogirati u kasnim tridesetim i cetrdesetim, nakon sto su postali ocevi uz opravdavanje kao to je cool, nisi frajer ako ne smrkas ... :roll:

Za djecu mi je jasno, i sam sam probavao prije faksa k'o balav pa rek'o nije to za mene, ali djuturumi da se navuku ... :zid:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#18 Re: NARKOMANI(dobri klipovi ako želite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by HAVANA »

Eh.Pravila nema.Od divne djece iz super porodica,do kreativne djece,muzicara,umjetnika ...pa do klasicnih jalijasa,sanera,eno gledam i onaj cigo sto sajbe pere na zutom,jako mladih...A ima sto pocnu i stari...Uglavnom,vecinu koja dublje zaroni u to,sve ih isto ceka na kraju.Jad i cemer.Radice sto je mislio da nikada nece,bolice ga sto ga nikada bolilo nije.Rijetki se izvade iz toga a obicno su i to ljudi koji su iz zajebancije upali u belaj.I nako,jake licnosti,bas mora biti jak da kad upadne,moze izaci.Kome je gudra bijeg od necega,smiraj neke patnje,straha...a nema se gdje vratiti iz te agonije,kuku njemu.A djeca,sa djecom mozemo pricati,voliti ih,biti tu za njih...i nadati se.Zuto mi je pola generacije nacelo a pobilo ih jedno 15 ,dosta ih propalo,totalno degradiralo ..a prilican broj se izvadio.Nema pravila.I srecom nemam tih problema i takvih interesovanja kod djece.Nadam se i da nece biti.Duvanje ne racunam u ove price,jebo duvanje.Probace garant,nemoj dalje...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#19 Re: NARKOMANIJA (dobri klipovi ako zelite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by HAVANA »

sherbett wrote:
broj dva wrote:Prepadanje je losa strategija za odgajanje djece. A droge su tu da ostanu. Bolje ih nauciti istinu o drogama nego ih prepadati.
slažem se
ja sam u tinejdzerskoj dobi čitala Mi djeca s kolodvora Zoo, ne da mi nije palo napamet nego ne dolazi u obzir

doduše,, puno ovisi o odgoju i društvu
ne smije se djecu tjerati od sebe
:lol: Pa jes malo romanticna, moras priznat.Do dijela kad se pocne zegat za pare,ode i detlefu bulja.A i tu samo mali dio jada prikazan...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#20 Re: NARKOMANI(dobri klipovi ako želite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by HAVANA »

geralt wrote:
Seyfo wrote:Blaža varijanta "prepadanja" bi bila: homeless area, kakvih ima svuda po zapadnom svijetu, gdje na ulici krepavaju uglavnom narkomani i mentalni bolesnici. Tuda češće provozati autom djecu, uz konstantno napominjanje da će tu tavršiti ako ikada omirišu bilo kkavu drogu.
I onda pogleda klip Elona Muska sa dzointom u studiju i vise te ne shvata ozbiljno :)
Ih dzoint.Jebo dzoint.Vise bi se nasekiro da mi neko kaze da ce mi djeca jesti masnu i nezdravu hranu citav zivot nego za povremeno duvanje dzointa.Nemoj da dalje ide od dzointa.A za dzoint cemo lako.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#21 Re: NARKOMANI(dobri klipovi ako želite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by JThomas »

život je teška rabota. i kad čovjeku nešto dovoljno olakšava svakodnevne tegobe i pruža dovoljnu satisfakciju, pa makar i kratkotrajnu, on će zanemariti sve ostalo. da je trubljenje i saznanje dovoljno, odavno se niko više ne bi pušio ni drogirao se. u najrazvijenijim zemljama zapada pušenje je dosta smanjeno tek radikalnim povećanjem cijena cigara i izolacijom pušača, odnosno "napadom" na tu satisfakciju i ugođaj koji daje pušačima. samo saznanje je potrebno ali ni blizu nije dovoljno.
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#22 Re: NARKOMANI(dobri klipovi ako želite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by pizarro »

ja sam kao mali na bahnhofu vidio narkomane kako leze na podu i izgledaju kao zombiji, to mi je bila lekcija da bjezim od drogiranja :D
User avatar
apsidejzi
Posts: 8271
Joined: 25/05/2013 23:49

#23 Re: NARKOMANI(dobri klipovi ako želite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by apsidejzi »

Ramzess Veliki wrote:
apsidejzi wrote:Drogama se obicno bave zapostavljena djeca. Pruzi im paznju, ukljuci se u njihov zivot i nece im pasti na pamet da se drogiraju. Naravno, svi ce proci kroz fazu probavanja ali ce vrlo brzo sami uvidjeti gdje zavrsava ugodjaj a gdje pocinje ovisnost. Ni ovi sto se drogiraju nisu glupi da ne kontaju da su teske droge opasne i da ih ne treba koristiti. Problem je sto im to daje ugodjaj kroz osjecaj pripadnosti kojeg nisu imali u roditeljima. Kada roditelj kaze djetetu da ga voli i kada je tu uz njega, u djecijem mozgu se izluci gomila hormona koji izazivaju pozitivne emocije. Isti ti hormoni se luce i kad konzumiras narkotike. Isti dio mozga reaguje.
Gdje su tu onda moji poznanici (bivsi dobri jarani, jel ...) koji su se poceli drogirati u kasnim tridesetim i cetrdesetim, nakon sto su postali ocevi uz opravdavanje kao to je cool, nisi frajer ako ne smrkas ... :roll:

Za djecu mi je jasno, i sam sam probavao prije faksa k'o balav pa rek'o nije to za mene, ali djuturumi da se navuku ... :zid:
Ah tesko je generalizirati stvari. Sve ovisi od slucaja do slucaja, ali se sigurno mogu izvuci neki generalni atributi koji vaze za sve. Ja bih recimo pretpostavio da ti tvoji jarani prolaze kroz "beaking free" fazu i to najvjerovatnije od roditelja. Dok su bili mladji imali su roditelje non stop nad glavom, sve im zivo branili i kad su usli u 30te, 40te a roditelji u kasne 60te ili 70te ili mozda umrli onda su osjetili slobodu da mogu raditi sta hoce. Neizivljenost. Ja recimo znam par ljudi koji su se oslobodili od religije i onda krenuli sve suprotno al u ogromnoj skali. TO nije hajmo popit pivu, nego hajmo se danima opijati. Hajmo psovati od mrava do Boga. Hajmo samo jesti krmetinu i sl.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#24 Re: NARKOMANI(dobri klipovi ako želite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by Ramzess Veliki »

apsidejzi wrote: Ah tesko je generalizirati stvari. Sve ovisi od slucaja do slucaja, ali se sigurno mogu izvuci neki generalni atributi koji vaze za sve. Ja bih recimo pretpostavio da ti tvoji jarani prolaze kroz "beaking free" fazu i to najvjerovatnije od roditelja. Dok su bili mladji imali su roditelje non stop nad glavom, sve im zivo branili i kad su usli u 30te, 40te a roditelji u kasne 60te ili 70te ili mozda umrli onda su osjetili slobodu da mogu raditi sta hoce. Neizivljenost. Ja recimo znam par ljudi koji su se oslobodili od religije i onda krenuli sve suprotno al u ogromnoj skali. TO nije hajmo popit pivu, nego hajmo se danima opijati. Hajmo psovati od mrava do Boga. Hajmo samo jesti krmetinu i sl.
Ma ovi su onako puknuti, cas su najbolji jarani, sutra se hoce marisati izmedju sebe, onda se udruze protiv nekog treceg, pa sa tim trecim protiv onog prvog i tako ukrug ... :lol:
dedomraz
Posts: 83
Joined: 16/01/2013 16:21

#25 Re: NARKOMANI(dobri klipovi ako želite isprepadati djecu da se ne drogiraju)

Post by dedomraz »

Poslao sam fax i mail Ministarstvu obrazovanja ks,i ministrici dr.sc.Elviri Dilberović da se ovo klipovi gledaju u skolama.Nikad mi se nisu javili bas njih briga.Oni razmisljaju"Bitno je da se moje dijete ne drogira,a za druge bas me briga"U skolama se to moze gledati na telefonu na internetu vrlo jednostavno.Nikog nije briga.
Post Reply