Narcisi

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Da li ste narcis?

Jesam, narcis sam
5
19%
Jesam i partner mi je
1
4%
Sef mi je narcis
2
8%
Nisam, ali mi je partner narcis
2
8%
Nisam
16
62%
 
Total votes: 26

snijeg_led
Posts: 6750
Joined: 08/12/2019 21:35

#26 Re: Narcisi

Post by snijeg_led »

talijan97 wrote: 26/12/2021 22:17
jOFLA wrote: 24/12/2021 20:08 Je li neko bio žrtva narcisoidnog poremećaja ličnosti unutar porodice?
Da, kod mene su roditelji teško poremećeni narcisti. Control freakovi koji ne dopuštaju bilo kakvo odudaranje od njihove tačke gledišta. A da ne spominjem kako narcisti vole koristiti emotivnu manipulaciju u svoju korist.

Sa ovakvim ljudima se ne može razgovarati i jedini izlaz je totalno bjekstvo i prekidanje svih mogućih veza ili ako ništa svesti vezu na čisti minimum.
Ovo ko prepozna ne vrijeme, spasio se. Samo je pitanje kolika je mogucnost u odredjenom trenutku pobjeci od svega i odvojiti se. Vise puta dok smo jos jako mladi egzistencija nam zavisi od istih.
Znala osobu koja je cak isla tako deleko da bi pobjega od takvih roditelja, pa se onda nesretno udala za puno starijeg od sebe. Unistila sebi zivot, ne zna se sta je gore.
talijan97
Posts: 311
Joined: 26/11/2019 18:18

#27 Re: Narcisi

Post by talijan97 »

snijeg_led wrote: 30/12/2021 15:50
talijan97 wrote: 26/12/2021 22:17

Da, kod mene su roditelji teško poremećeni narcisti. Control freakovi koji ne dopuštaju bilo kakvo odudaranje od njihove tačke gledišta. A da ne spominjem kako narcisti vole koristiti emotivnu manipulaciju u svoju korist.

Sa ovakvim ljudima se ne može razgovarati i jedini izlaz je totalno bjekstvo i prekidanje svih mogućih veza ili ako ništa svesti vezu na čisti minimum.
Ovo ko prepozna ne vrijeme, spasio se. Samo je pitanje kolika je mogucnost u odredjenom trenutku pobjeci od svega i odvojiti se. Vise puta dok smo jos jako mladi egzistencija nam zavisi od istih.
Znala osobu koja je cak isla tako deleko da bi pobjega od takvih roditelja, pa se onda nesretno udala za puno starijeg od sebe. Unistila sebi zivot, ne zna se sta je gore.
Da se razumijemo, ovo se može desiti i svakom roditelju.

Ali kod mene se taj trzaj desio tek oko 18-e, kada sam sebi rekao dosta. Morao sam kroz mnoga ponoženja prolaziti ( i danas, ali manje ). Naučio sam da šutim i prelazim preko mnogo toga.

Ne znam kako bi najbolje opisao, kada sam se oženio i upoznao punca, tek sam tada našao očinsku figuru.

Moj savjet drugima jeste da radite na sebi, ostvarite svoje ciljeve, budite bolji svaki dan, nikada ne ovisite o ovim ljudima jer je to vječna patnja.
Post Reply