"Naranđasta revolucija" u Bosni i Hercegovini!

Da li ste za masovne demonstracije?

Da!
117
94%
Ne!
6
5%
Ne znam!
2
2%
 
Total votes: 125

User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#1 "Naranđasta revolucija" u Bosni i Hercegovini!

Post by MuaDib »

Nešto razmišljam ovih dana, dolazi do sporih, ali i velikih promjena u društvu. Nažalost povod je tragičan, spaljivanje straice, ubistvo dečka i sve više oružanih incidenata. Mislim da mediji treba da pokrenu stanovništvo na ulice. Potrebno je da sami krenemo u društveno-političke promjene i zbacimo ovu oligarhiju sa vlasti. Trebaju nam se pridružiti sve NVO, umjetnici, književnici, društveni radnici, opozicija, penzioneri, boračka populacija, nezaposleni, studenti, invalidi i druge ugrožene populacije u BiH.:?
Svi na ulice, najmanje 100 000 ljudi u Sarajevu. Pred Skupštinu, Predsjedništvo, federalne i kantonalne institucije. I krenuti u snažne proteste za vandredne izbore u oktobru. Svi zviždaljke u svoja usta, transparente i megafone. Vrijeme je za promjene.:x

To treba uraditi jer se narod plaši novih promjena, jer je teško preživio one 1990. godine. Kao da je zadnji duh građanske neposlušnosti pao 4 i 5 aprila 1992.
Moramo se pokrenuti jer ćemo na taj način narodu dati snagu da glasa za promjene, za novu vlast. Kao što vidite nezadovoljstvo raste i RS-u. Potreban je samo jedan odkidač, koji će stvoriti "Naranđastu revoluciju u BiH"!
:x
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2

Post by mIRCerka »

Samo jedno pitanje za tebe, DA LI DOLAZIS DANAS?
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#3

Post by obuca »

u subotu pred katedralu u 1 sat. pozovite koga god znate
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4

Post by Corto Maltese »

Ja se slažem da pokrenemo "Narandžastu" ili, možda, "Narančastu" revoliciju. "Naranđasta" je za nepismene
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#5

Post by MuaDib »

Dakle u subotu, bez kamenja i vandalizma, već svi zviždaljke usta i transparente, tako se protestuje.8)

Ovo danas je sramota i katastrofa!

Imamo osječaj da iza ovog stoji trenutna vlast u kantonu Sarajevo!
Napad je najbolja odbrana! :x
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#6

Post by MuaDib »

mIRCerka wrote:Samo jedno pitanje za tebe, DA LI DOLAZIS DANAS?
Bio sam!
XMaLLenaX
Posts: 24
Joined: 09/02/2008 15:54

#7

Post by XMaLLenaX »

Dakle,jesu li protesti u subotu ?
A ono za danaas neka pricaju sta hoce,treba im pokazati kako mozemo biit jaki !
romulus
Posts: 20
Joined: 11/02/2008 15:50

#8

Post by romulus »

obuca wrote:u subotu pred katedralu u 1 sat. pozovite koga god znate
Pozovite sto vise ljudi. Ja dolazim i uticacu direktno na jos najmanje 5 ljudi koji ce takodje biti tamo. Potrebno je da sto vise ljudi ucini istu stvar..
romulus
Posts: 20
Joined: 11/02/2008 15:50

#9

Post by romulus »

XMaLLenaX wrote:Dakle,jesu li protesti u subotu ?
A ono za danaas neka pricaju sta hoce,treba im pokazati kako mozemo biit jaki !
A ono za danas i procjenu stete od 100.000 maraka govori kakvim nas majmunima smatraju. Najpametnije da smo jednog izbacili iz kancelarije i odrali ga kolektivno, pa da imaju razloga za ovoliku pricu. Naravno da ovom pricom zele ugasiti buduce proteste, jer odlicno znaju da su gradjani u pravu 100%. gadovi!
Phobius
Posts: 334
Joined: 09/05/2004 22:00

#10

Post by Phobius »

Mislis, "NARANDŽASTA REVOLUCIJA"?
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#11

Post by mostarac »

Trebaju se organizovati protesti za 10 dana (subota) tako da se mogu organizovati i doci svi nezadovoljni gradjani ove zemlje pa nek se bagri gace tresu ko onom keru danas.
User avatar
Drug Član
Posts: 533
Joined: 12/10/2007 23:40

#12

Post by Drug Član »

Dolazim i ja, ako vam ukidanje RS nije hidden agenda! :D
User avatar
Brunello
Posts: 335
Joined: 06/08/2007 17:05
Location: Papue neue Guineja
Contact:

#13

Post by Brunello »

nerecite da pije vode....samo na ulice...evo sad slusam svicarske vijesti i javljaju kako u sarajevu demosi na ulicama.....samo demo..mora negdje puciii....... :-x
Kimur
Posts: 192
Joined: 24/06/2004 23:51

#14

Post by Kimur »

bio sam na protestu u subotu i danas a akBogda i na slijedećem protestu

ako želimo išta postići, moramo se pojaviti u što većem broju i mislim da možemo samo time postići mnogo više
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#15

Post by Topla voda »

kamena revolucija :lol:
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#16

Post by Panasonic »

Drug Član wrote:Dolazim i ja, ako vam ukidanje RS nije hidden agenda! :D
Barem neko pametan na ovom forumu.

Ma jok, oni i ukidanje RS ko magarac i muzika. Samo nek se gadja kamenjem...... Nece se ovo dobro zavrsiti... Ponavljam ponovo, Rs je problem, ne kantonalna vlast.
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#17

Post by Panasonic »

Topla voda wrote:kamena revolucija :lol:
:lol:


Plaho smijesno. :x
User avatar
Drug Član
Posts: 533
Joined: 12/10/2007 23:40

#18

Post by Drug Član »

Panasonic wrote:
Drug Član wrote:Dolazim i ja, ako vam ukidanje RS nije hidden agenda! :D
Barem neko pametan na ovom forumu.

Ma jok, oni i ukidanje RS ko magarac i muzika. Samo nek se gadja kamenjem...... Nece se ovo dobro zavrsiti... Ponavljam ponovo, Rs je problem, ne kantonalna vlast.
A ja sve konto zbog pogoršane sigurnosne situacije u Sarajevu! ;-)
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#19

Post by mostarac »

Panasonic wrote:
Drug Član wrote:Dolazim i ja, ako vam ukidanje RS nije hidden agenda! :D
Barem neko pametan na ovom forumu.

Ma jok, oni i ukidanje RS ko magarac i muzika. Samo nek se gadja kamenjem...... Nece se ovo dobro zavrsiti... Ponavljam ponovo, Rs je problem, ne kantonalna vlast.
ma ja kako da nije. hare reko. hajdemo mi opet za vodjom krda samo jos nismo ustanovili koje je to glavno grlo ceric, silajdzic ili radoncic. Kopiracu post sa jedne druge teme na kojoj sam odgovorio istom takvom biseru kao sto si ti:

To sto ubijaju maloljetnike po tramvajima, to sto su opljackali i rasprodali sve sta su mogli, to sto smo jedina zemlja na svijetu ikad u kojoj je propala naftna kompanije, to sto smo jedina zemlja na svijetu gdje porast cijena od 100% prodje bez ijedne ruzne rijeci i protesta od strane naroda, to sto na esencijalnoj listi lijekova u mom kantonu nema nijednog lijeka, to sto nam ljekari nekaznjeno ubijaju ljude u bolnicama, a vjerujte da su u RMC dr. Safet Mujic (Mostar) ljekari pobili vise ljudi nemarom i greskama, nego HVO u ratu, to sto nam je u skolama poceo vaziti zakon sile roditelja, a ne zakon znanja i milion drugih stvari

NIJE I NIKADA NIJE BILA KRIVA RS I TO JE PREBACIVANJE LOPTICE I ZATVARANJE OCIJU PRED PROBLEMOM. RS NIJE KRIVA ZA TO. ZA TO SMO KRIVI MI.
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#20

Post by Panasonic »

mostarac wrote:
Panasonic wrote:
Drug Član wrote:Dolazim i ja, ako vam ukidanje RS nije hidden agenda! :D
Barem neko pametan na ovom forumu.

Ma jok, oni i ukidanje RS ko magarac i muzika. Samo nek se gadja kamenjem...... Nece se ovo dobro zavrsiti... Ponavljam ponovo, Rs je problem, ne kantonalna vlast.
ma ja kako da nije. hare reko. hajdemo mi opet za vodjom krda samo jos nismo ustanovili koje je to glavno grlo ceric, silajdzic ili radoncic. Kopiracu post sa jedne druge teme na kojoj sam odgovorio istom takvom biseru kao sto si ti:

To sto ubijaju maloljetnike po tramvajima, to sto su opljackali i rasprodali sve sta su mogli, to sto smo jedina zemlja na svijetu ikad u kojoj je propala naftna kompanije, to sto smo jedina zemlja na svijetu gdje porast cijena od 100% prodje bez ijedne ruzne rijeci i protesta od strane naroda, to sto na esencijalnoj listi lijekova u mom kantonu nema nijednog lijeka, to sto nam ljekari nekaznjeno ubijaju ljude u bolnicama, a vjerujte da su u RMC dr. Safet Mujic (Mostar) ljekari pobili vise ljudi nemarom i greskama, nego HVO u ratu, to sto nam je u skolama poceo vaziti zakon sile roditelja, a ne zakon znanja i milion drugih stvari

NIJE I NIKADA NIJE BILA KRIVA RS I TO JE PREBACIVANJE LOPTICE I ZATVARANJE OCIJU PRED PROBLEMOM. RS NIJE KRIVA ZA TO. ZA TO SMO KRIVI MI.
ZA TO JE KRIVA RS, POSLIJERATNO STANJE, CETNICI, I MI PRIJE SVEGA JER NE PROTESTUJEMO PROTIV PRAVIH PROBLEMA !

IDEMO PROTESTOVAT ZA REFORMU POLCIJE !!? ZA EFIKASNIJU POLICIJU ! MA JOK, INTERESANTNIJE JE GADJATI PROZORE KAMENJEM !

Image
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#21

Post by Prozor »

i sta sad? da nam oni budu izgovor za sve... od 95´ cetnik ovdje nema rijeci, a opet nam sve gore...
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#22

Post by fantom slobode »

Ma sto narandzasta revolucija, mislim da je bolje da je ljiljan revolucija, eto makar 10000 demobilisanih boraca u subotu, ako se izabere taj naziv.A sa demobilisanim se i nije dobro bosti, taman neka se ljudi okupe, mogu i po jedinicama, ako nista mogu se lijepo ispricati.A i napunice Strosmajerovu, dok si rekao keks.Jos ako pozovu djecu (zvacu djecu:-) onda se broj dobro uvecava.
User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#23

Post by Suicidal Siberian »

Znate li vi ko je oborio Milosevica u Srbiji? Narod...uz veeeeeliku pomoć navijaca C.Zvezde,Partizana, OFK Bg i Rada...tako da,sve dok ne izadju Horde i Manijaci,ali pravi navijaci, znaci od 7 do 77 nema nikakvih promjena...u Beogradu su navijaci napravili preokret i uspjesno se rijesili diktature..i vecina ih je bila golobradih mladica...uz pomoc bagera :D
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#24

Post by Prozor »

fantom slobode wrote:Ma sto narandzasta revolucija, mislim da je bolje da je ljiljan revolucija, eto makar 10000 demobilisanih boraca u subotu, ako se izabere taj naziv.A sa demobilisanim se i nije dobro bosti, taman neka se ljudi okupe, mogu i po jedinicama, ako nista mogu se lijepo ispricati.A i napunice Strosmajerovu, dok si rekao keks.Jos ako pozovu djecu (zvacu djecu:-) onda se broj dobro uvecava.
i uporedi onda ponasanje demobilisanih boraca sa ovom djecurlijom, a pomisli sta su jedni a sta drugi
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#25

Post by Prozor »

Suicidal Siberian wrote:Znate li vi ko je oborio Milosevica u Srbiji? Narod...uz veeeeeliku pomoć navijaca C.Zvezde,Partizana, OFK Bg i Rada...tako da,sve dok ne izadju Horde i Manijaci,ali pravi navijaci, znaci od 7 do 77 nema nikakvih promjena...u Beogradu su navijaci napravili preokret i uspjesno se rijesili diktature..i vecina ih je bila golobradih mladica...uz pomoc bagera :D
znaci, ostaje na zelji spasavat drzavu :D :D :D
Post Reply