Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
The BEN10
Posts: 7562
Joined: 19/09/2011 09:03

#76 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by The BEN10 »

insomnia78 wrote:Kme, kme
Mrze me profesori
Kme, kme
Razumijem ja da su svakom' njegovi problemi najveci al problemi na faksu su pickin dim
ETF je mnogo teži nego masinstvo, plus ETF upisuju mnogo bolji učenici uz srednje škole. Na ETF su mnogo teži ispiti (barem oni zajednički: MM, fizika), pa opet nema ovakvih glupih izgovora za napuštanjem faksa.
costacurta
Posts: 3508
Joined: 05/05/2005 08:25

#77 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by costacurta »

Platformas wrote:Pozdrav za kolegu Ribića, ista smo generacija i zajedno smo dosli do četvrte. Mučio je i mene taj 55i predmet ali položi se to sve uz određen broj izlazaka, tj učenje i skupljanje staža :D
Samo on nije imao više živaca da trpi.

Drago mi je da je istakao profesore poput Tufekdžića, Topčića i Cerjakovića. :thumbup:
Kralju,
uz svo postovanje i bez ikakve namjere da omalovazim, narocito ne jer se radi o IV godini masinstva, ne mogodoh a da se ne upitam iako si polozio 55 ispita ne znas kakko se zove neko ko je nosioc nastave na odsijecima proizvodno masinstvo, mehatronika i energetsko masinstvo. USto jos doktor tehnickih nauka, rektor i redovni profesor na masinstvu?!
Vezano za ovog studenta,
mislim da lik "nije dobar". Samim tim sto je srocio ovoliko pismo a ni sam ne zna kome ga je uputio i koja mu je namjera?
Mnogo nedorecenosti tu ima.
Npr nije rekao da ide u Travnik da zavrsi studij. Sto bolan u Travnik pored npr Zenice?
Nije takodjer rekao da su mu upisivali ocjene u index bez da je bio na ispitu.
eh sad,
slazem se da na UNTZ ima toliko lopovluka i bezobrazluka da sam i sam na svojoj kozi osjetio ali napustiti fax pred sam zavrsetak i ovako nesto u medijima srat i hvalliti jedne a skrivati imena drugih je na nivou djece 5-6 razred.
Kad sveukupno sagledas situaciju medju studentima generalna ocjena je od zla oca od gore matere. Nema tu insana koji bi nesto mogao promijenti i za 100 godina.
Sve su to placipicke, isprepadani od strane roditelja "nemoj da bi ti sta ovo-ono". ISprepadani od strane profesora, onih supaka iz studentske sluzbe, asistenata, portira, kerova lutalica........ co'jk bi rek'o nije ni cudo, dobro su normalni u kakvim uslovima uce, zive. JEst al u qrcu, da ih samo vidis kako se znaju ubijat alkoholom po kojekakvim partiyma, pijankama, sjedaljkama, samo nesto fensi, kafice, telefoni, aJfoni, Zek Zek Dadumle..........
Idi Ribicu koga boli qrac za tobom. Nebitan si. :thumbup: :bih:
User avatar
Platformas
Posts: 1323
Joined: 07/08/2011 09:45
Location: /public_html
Contact:

#78 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by Platformas »

Lapsus
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#79 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by vješalica »

ma dobro razumijem momka,otišlo mu na živce nešto,možda je samo tražio neki beze razlog da neku svoju šemu progura

ali je činjenica da na svim fakultetima ima neki katil koji uzme zajebava i glumi bogove,alahe,isuse i slične nedodirljive visine i šta ja znam šta više...
godinama se vazda pričalo i još uvijek je ista šema,o kupovini knjiga,prostituciji i sl. da ne nabrajam
i onda na to dodaj psihopate i njihova ludačka ugnjetavanja obične raje,ubijanje u pojam
liječe svoje usrane sujete i to je to
niko neće da liječi komplekse na drugi način nego uvijek na neki negativan-jer su to ipak duševne praznoće i jad pomenutih profesora :P
User avatar
HB_BHF
Posts: 1798
Joined: 11/02/2010 20:18

#80 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by HB_BHF »

Platformas wrote:Fikret Alić - Riba je kod njeg zaribao na Prenosu topline i mase II kao uostalom i svi što tu zaribaju i bivaju mučeni i ponižavani.
Sead Delalić - Hidromašine, Turbomašine, Kotlovi I, Kotlovi II, Pumpe, ventilatori, kompresori.

Teške ličnosti, blago rečeno.
Fikreta nafali lik pošteno, šta pričate vi :D

Image

Što se tiče studenata u BiH, postoji više vrsta/scenarija, bar onako kako sam ja to doživio:
1. Onaj gdje student dođe iz srednje škole sa manjim znanjem nego što je to potrebno, pa se muči dok ne savlada prvo neke osnove kako bi tek mogao početi učiti taj predmet. Ja spadam u tu kategoriju jer sam išao u gimnaziju, a nakon toga upisao tehnički fakultet. Za razliku od mojih kolega koji su završili srednju elektrotehničku školu, imao sam dosta problema sa elektrotehnikama, elektronikama, pa čak i programiranjem - jer se to u gimnaziji dosta površno radilo, a dosta stvari sam i prvi put viđao. Ukratko, u samom startu ono što je nekom iz elektrotehničke trebalo sat vremena da nauči, meni je trebalo 3 i sl.. Iz tih razloga sam i obnavljao jednu godinu, ali mi nikad nije palo na pamet da ja kritikujem nekog profesora zbog toga ili zbog njegovog načina predavanja ili ocjenjivanja. Problem je bio u meni i uvijek sam bio svjestan toga. Kad sam god spremio ispit "kako je Bog reko", i položio sam ga.

2. Onaj gdje je student stvarno inteligentan. Ovakvi uglavnom riješe sve u roku i kasnije im život bude lijep :D

3. Onaj gdje je student stvarno inteligentan ali i bezobrazan zbog toga. Umisli da zna sve i onda se zajebava redom sa svima dok ne naleti na profesora koji ga "uzme na zub". Znači možeš biti Nikola Tesla, ali kad povrijediš nečiju reputaciju i autoritet, nema te niđe. Nagledao sam se milion ovakvih slučajeva i mislim da je ovaj Ribić jedan od njih. Vjerovatno je rekao ili uradio nešto što je tom profesoru povukao živac i onda je sam sebi naš'o belaj. Naravno da ne treba opravdavati ni ove izlijeve bijesa profesora, ali postoji brate još metoda da se položi ispit- mislim ako si već odlučio da si ti TAJ (Neo iz Matrixa :D ). Možeš se prijaviti da polažeš pred nekim drugim profesorom ili komisijom, nije odmah rješenje napustiti fakultet. (Kao što neko reče, to je u rangu 6. razreda osnovne. "Neću ja više, ja sam ljut ja odoh.") ... Nijedan fakultet nije savršen (osim ovih privatnih :D), jer uvijek se nađe neki profesor ili asistent koji glumi božanstvo. To je takav karakter ljudi gdje moraš igrati po njegovim pravilima dok je on autoritet tu. Nije to samo u obrazovanju, već i u poslu (ne samo u BiH). Odi u Njemačku, 90% je šansa da ćeš raditi za sličnog. Ti kad budeš imao određene uspjehe i reference u životu (osim te da si položio 54 ispita, jer položili su i ostali, a i položit će i taj 55.), onda nešto pričaj.

4. Onaj gdje se student sikira samo za svoje zdravlje :D . Znači, na predavanjima se često zapitaš šta ti tu radiš ikako, ali nećeš da se plaho sikiraš da ne bi obolio :D. Sačekaš da se okupe ovi tvoji hahari ko i ti pa da možete na kafu. Djelimično spadam i u ovu kategoriju, mada sam se kasnije trznuo :D.

Halalite na malo dužem postu. Dosadno mi je, a ne mogu zaspati :D
Post Reply