Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#51 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by trambusek88 »

Hajde da se zeznuo neki novi forumaš, nego Katarina :shock:
User avatar
stari_rastafari
Posts: 1005
Joined: 11/03/2011 13:06

#52 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by stari_rastafari »

Za postavljaca teme.

Sve se moze kad se hoce. Trebas znati gdje zelis da ides. Po meni najpametnije a tako su radili mnogi je prvo odluciti u svojoj glavi da je to to i da zelis da ides i onda se posvetiti tome maximalno. Probaj ustediti neke novce. Prije svega nadji zemlji ili zemlje u kojoj se vidis sa porodicom, nadji stranice za poslove i salji CV-ove, bombarduj ih. Gledaj da prvno nadjes posao ti i da prvi ides da pripremis teren tj. ustalis se na poslu, nadjes stan, skontas gdje sta kako. Kad to odradis onda gledas da dovedes zenu i djecu, i ukoliko je moguce da probas zeni traziti posla dok je jos dole.

Posto govoris njemacki ovdje ima posla >> Lufthansa <<. Budu svjestan da zelis da pocnes novi zivot, u stranoj zemlji, dakle pocinjes iz pocetka, tako da ce ti biti i sa poslom osim ako stvarno nisi neki izvandredni genijalac pa da odmah dobijes visoku poziciju.

Eto toliko, ako imas nekih pitanja regularno me kontaktiraj preko PM.

EDIT: Postoji jos dosta nekih stranica za posao, ovo gore sto sam postavio je samo jedan primjer. Ako te zanima, mogu proslijediti jos neke.
Last edited by stari_rastafari on 26/10/2015 09:39, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#53 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by insomnia78 »

incognito071 wrote:
muha_sa wrote:raditel šta da promjenite na bolje il samo kukate :? :?
Citam ti komentare i ne mogu da vjerujem kako si ljubomoran i zavidan na ove što su u stanju da se ispale
:lol:
Slabo citas
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#54 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by prog321 »

colt wrote:
prog321 wrote:
Ci-Nick wrote:Kad bi ljudi ovdje uložili energiju koju ulože kada odu vani većina bi stvorila svoj mikro svijet u kojem bi bili sretni i zadovoljni.
Imam djecu ali ne bih otišao zbog njih je nema garancije da će ih odlazak učiniti ni sretnijim ni boljim ljudima.
Kada odrastu neka sami odlučuju o svojoj sudbini. Moje je da im pružim što mogu tu gdje jesmo.
Jer ako se ide logikom,.. "idem zbog djece", onda se može reći i ,.. "Ostajem zbog roditelja".
Neće meni tamo neki nehljeb Nijemac uzvikivati na uho: "Ausländer raus !!!" :twisted:
Najveća fora da ide zbog djece.
Kao da sva dijasporska djeca imaju uspješan život. :-)
Sigurno je da nemaš djecu, pa ne znaš za taj osjećaj.Da sam mlađi i da nemam djecu, meni je ovdje Svicarska. Međutim, kad imaš dijete, prioriteti se uveliko mijenjaju.Džabe ti sva karijera i trud koji si na sebe u početku uložio, jer budućnost dijeta je daleko na prvom mjestu. Vrijeme brzo prolazi a perspektiva za normalan život bilo koga je 0. Pogledaj oko sebe. Nema nigdje ovoliko omladine po kafićima u radnim danima. Pogledaj statistiku zaposlenosti omladine. Ko piše o uspješnosti
Poznajem sinove dijasporaca koji su zavrsili na igli. Kcerke koje su presle 3-4 braka sa raznim crncima, Meksima, i slicnima.
Tako da mogu potvrditi kako sam odlazak u dijasporu ne garantuje uspjeh ni tebi niti tvojoj djeci.

Zasto u BiH ne zabranis svojoj djeci da vise po kafanama ? Sport, skolovanje, obrazovna nadogradnja, To je sve moguce i u BiH ako se samo posvetite djeci a ne dopustite da ih ulica obrazuje.
Ci-Nick
Posts: 5181
Joined: 15/03/2015 17:38

#55 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by Ci-Nick »

muha_sa wrote:raditel šta da promjenite na bolje il samo kukate :? :?
Upravo tako, nismo mi ovakvi zbog toga što nam je država u K. nego nam je država u K. zato što smo mi ovakvi.
Nikad ni jedna mediteranska zemlja neće biti ni Njemačka ni Švedska.
Svi usporeni,... fjaka. :lol:
A što se tiče budućnosti naše djece na zapadu.
Koliko znam i na zapadu,... prvo djeca bogatih iz privatnih škola, pa onda djeca radničke klase,... pa tek onda djeca stranaca. :sad:
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#56 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by incognito071 »

insomnia78 wrote:
incognito071 wrote:
muha_sa wrote:raditel šta da promjenite na bolje il samo kukate :? :?
Citam ti komentare i ne mogu da vjerujem kako si ljubomoran i zavidan na ove što su u stanju da se ispale
:lol:
Slabo citas
sha se ti javljas 'olande
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#57 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by insomnia78 »

Bgm ja moradoh naci stelu da upisem djete u obdaniste, "nema mjesta" iako smo se prijavili sest mjeseci prije
Poslije nas odjednom zovu i potpisasmo ugovor sve dok ne krene u skoli
User avatar
Sephora
Posts: 9477
Joined: 01/07/2013 14:37

#58 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by Sephora »

eduscho wrote:Poštovani forumaši,

zamolio bih mišljenje svih (pogotovo onih koji su možda prošli takav put) šta mislite o napuštanju (relativno sigurnog) posla u BiH - znači stalni radni odnos i odlazak iz BiH u nepoznato sa porodicom?

Već deset godina imam posao u jednoj banci, a supruga radi kao profesor stranog jezika u školi već dvanaest godina, znači oboje imamo stalni radni odnos, te dvoje male djece - od pet i dvije godine. Oboje baratamo engleskim i njemačkim jezikom, imamo fakultetske diplome, ja iz ekonomije, ona iz pedagogije, stambeno smo situirani, imamo u principu sve što je za život potrebno i ne oskudjevamo ni u čemu.

Problem je u tome što u našim poslovima sve više imamo pritiske tipa redukcije broja zaposlenih, ukidanja radnih mjesta, ekonomska kriza i bla, bla, bla da ne dužim... Također i samo mjesto gdje živimo je svaki dan sve depresivnije, narod masovno ide vani, stari umiru, privreda stagnira i propada, a mi se samo sjećamo kroz sjetu starih - boljih vremena i gajimo (sve manje i manje) neku tanku nadu da će doći bolja vremena, ako ne zbog nas barem zbog djece. Sve je manje novorođenih, a sve više emigracije i umrlih, tako da nam opština bukvalno odumire - kroz neki srednji rok uz ovaj trend će se prepoloviti broj stanovnika. Nismo vezani niti za jednu stranku, niti se bavimo politikom, niti smo kome lizali guzicu za radno mjesto, a kao što znate takvi danas prosperiraju u BiH. Zato nam institutucije i šalteri i jesu puni đilkoša i nepismenih seljačina kojima se moraš moliti za ono što si već platio kroz porez i doprinos na plaću (čast rijetkim izuzecima) plus sveukupni primitivizam i nekultura i zatucanost koja polako ali sigurno ovladava društvom.

Moje konkretno pitanje je da li po vama ima smisla napustiti sve ovo i tražiti neku nafaku vani, s tim da sam više nego svjestan da ovaj standard (koji je za današnju BiH vrlo dobar) nikad neću postići vani, najvjerovatnije neki minimalni stančić i rintanje od jutra do sutra na ko zna kakvim poslovima i za mene i za suprugu! Nemam nikakvu zanatsku kvalifikaciju ali dalo bi se i to riješiti kroz dokvalifikaciju pa da budem varilac, moler, šofer i sl, ne prezam niti se stidim od fizičkog posla (nikad nisam ni razumio ljude koji tako razmišljaju). Također i supruga može postati nešto slično u nekim "ženskim" zanimanjima, ako ništa kao njegovateljica u Altenheimu?
Ono jedino što me drži u svemu tome i za što sam se spreman odricati je stvaranje uslova za djecu i njihovu budućnost, tj. da odu gore dok su manji i da steknu neko pošteno obrazovanje i mogućnost da napreduju u budućem životu, a pogotovo da odrastu u normalnijoj sredini nego što je to današnja (a pogotovo buduća BiH). Svjestan sam da vani također nije sve sjajno i bajno kao što to narod zamišlja ovdje, imao sam prilike putovati Europom, bio jednom i preko bare u Kanadi mjesec dana, vidio sam da pored jednog našeg koji uspije, postoje bar još desetorica koji tavore i bore se svakodevno za opstanak. Primjetio sam kod naših ljudi vani da se ne smiju, osmijeh im je iščezao s lica - nažalost i u Bosni ga je sve manje, a sve je više ozbiljnih i zabrinutih lica. Znam da EUR i dolar (kod većine) ne padaju s drveća, već se treba potruditi 10-11 sati dnevno rintati, pa još vikendom nacrno ne bi li se šta ušparalo. Sve mi je to poznato ali kada uporedimo to sa stanjem u BiH, a pogotovo buduće BiH, mislim da ipak život vani (uz sva odricanja i nedostatke) postaje sve izvjesnije rješenje?

Šta vi mislite???

PS: svi komentari i sugestije su dobrodošli!

Za koju drzavu ovo svoje trenutno bi ostavio? Da trazis azil ili imas vec garanciju za posao ?
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#59 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by ElDzidziIbnDzo »

Evo ovako.
Jedan sam od onih koji su zadnjih godina napustili stalni posao i otisli vani.Tacnije u Norvesku.
Ovde osnovao porodicu,kupio stan,dobio isti ili bolji posao(ista struka mislim),2 auta bla bla bla...
Da li sam se zajebao? Jesam
Da li bih se zajebao da sam ostao u BiH-mozda bih.

Ne bih sad da o tome nasiroko objasnjavam jer sigurno ce se neko pojaviti pa ce poceti izvlaciti neke moje rijeci iz konteksta,a meni se bas i ne da objasnjavati nesto pretjerano.

Iz ove perspektive govorim,i preporucujem svima koji imaju stalno radno zaposlenje da ga ne napustaju tj.da ostanu u BiH.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#60 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by insomnia78 »

Pa znas i sama da vlada pomama za uciteljicama i ekonomistima, dosuse mogo bi on i variti
User avatar
Sephora
Posts: 9477
Joined: 01/07/2013 14:37

#61 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by Sephora »

insomnia78 wrote:Bgm ja moradoh naci stelu da upisem djete u obdaniste, "nema mjesta" iako smo se prijavili sest mjeseci prije
Poslije nas odjednom zovu i potpisasmo ugovor sve dok ne krene u skoli
U obdaniste ja moju upisala i prije rodjenja ..dok sam jos bila u drugom stanju ( :mrgreen: )velika potraznja, a malo obdanista...
bierkof
Posts: 564
Joined: 27/08/2005 14:51

#62 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by bierkof »

Napustio dobro placen posao prije 2 mjeseca i otisao iz BiH. Najbolja odluka koju sam napravio do sada.
U BiH nakon sto bih platio hranu, racune i kiriju, nebi mi ostalo nista za ustediti. Svaka mala trzavica poput kasnjena plate, ili troska kojeg nisam planirao bi me gurnula u minus iz kojeg ne mogu izaci 6-7 mjeseci. Radio sam u privatnom sektoru, dakle nisam bio na nekom budzetu.
Ovdje gdje sam sada su radni uslovi fantasticni. Mogucnosti za napredovanje i ucenje su beskonacne. Radimo na cutting edge tehnologije i stvarno je privilegija biti u takvoj produktivnoj atmosferi. Moj zivot i radno okruzenje u sarajevu je bilo susta suprotnost. Isao sam na posao sa gorcinom u stomaku.
Ovdje ponekada ostanem na poslu u do 10 na vecer, ali nije zato sto moram nego zato sto mi je zabavno i zanimljivo. Naucim dosta i osjecam ponos kada moj projekat proradi kako je planirano. Adektavtno sam cijenjen i placen.

I ovdje sada ima problema i poteskoca ali se i oni mogu rijesiti. Najveci problem je pronaci odgovarajuci stan. Ali to su manji problemi u poredjenju sa torturom i bezperspektivnoscu koja me je mucila u Sarajevu. U Sarajevu sam pokusao da kupim auto, (stan je bio nemoguca misija) i kako god bih okrenuo nisam mogao to da uklopim u svoj budzet. Ovdje ako dvije osobe rade troskovi poput automobila su potpuno zanemarivi. To se ustedi kroz par mjeseci, ili ko voli krediti su jeftini i povoljni. Kvalitet zivota je jednostavno neuporediv.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#63 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by muha_sa »

incognito071 wrote:
muha_sa wrote:raditel šta da promjenite na bolje il samo kukate :? :?
Citam ti komentare i ne mogu da vjerujem kako si ljubomoran i zavidan na ove što su u stanju da se ispale
:thumbup:

jakako vec zavidan i ljubomoran
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#64 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by muha_sa »

bierkof wrote:Napustio dobro placen posao prije 2 mjeseca i otisao iz BiH. Najbolja odluka koju sam napravio do sada.
U BiH nakon sto bih platio hranu, racune i kiriju, nebi mi ostalo nista za ustediti. Svaka mala trzavica poput kasnjena plate, ili troska kojeg nisam planirao bi me gurnula u minus iz kojeg ne mogu izaci 6-7 mjeseci. Radio sam u privatnom sektoru, dakle nisam bio na nekom budzetu.
Ovdje gdje sam sada su radni uslovi fantasticni. Mogucnosti za napredovanje i ucenje su beskonacne. Radimo na cutting edge tehnologije i stvarno je privilegija biti u takvoj produktivnoj atmosferi. Moj zivot i radno okruzenje u sarajevu je bilo susta suprotnost. Isao sam na posao sa gorcinom u stomaku.
Ovdje ponekada ostanem na poslu u do 10 na vecer, ali nije zato sto moram nego zato sto mi je zabavno i zanimljivo. Naucim dosta i osjecam ponos kada moj projekat proradi kako je planirano. Adektavtno sam cijenjen i placen.

I ovdje sada ima problema i poteskoca ali se i oni mogu rijesiti. Najveci problem je pronaci odgovarajuci stan. Ali to su manji problemi u poredjenju sa torturom i bezperspektivnoscu koja me je mucila u Sarajevu. U Sarajevu sam pokusao da kupim auto, (stan je bio nemoguca misija) i kako god bih okrenuo nisam mogao to da uklopim u svoj budzet. Ovdje ako dvije osobe rade troskovi poput automobila su potpuno zanemarivi. To se ustedi kroz par mjeseci, ili ko voli krediti su jeftini i povoljni. Kvalitet zivota je jednostavno neuporediv.
svaka cast stari :thumbup: :thumbup:

samo, ako ti nije mrsko, postavljacu teme daj savjet kako i gdje da ode :)
postavljac ekonomista a supruga pedagog. tamo gdje si ti to je tražena struka pa pomozi covjeku :)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#65 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by insomnia78 »

De vidi i za varioca, doduse jos ne zna al naucice, tamo to nije problem
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#66 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by muha_sa »

insomnia78 wrote:De vidi i za varioca, doduse jos ne zna al naucice, tamo to nije problem
:thumbup:

zacas se nauci zavarivat
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#67 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by prog321 »

bierkof wrote:Napustio dobro placen posao prije 2 mjeseca i otisao iz BiH.
.

Dovoljno si rekao.
Ti si tek 2 mjeseca tu i sve ti je odlicno. To je kao da poslije 20 godina braka promjenis zenu za neku mladju. Pa ti je seks odjednom puno drazi :-D
Sacekaj malo haveru. Moras zagrebati ispod povrsine.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#68 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by muha_sa »

prog321 wrote:
bierkof wrote:Napustio dobro placen posao prije 2 mjeseca i otisao iz BiH.
.

Dovoljni si rekao.
Ti si tek 2 mjeseca tu i sve ti je odlicno. To je kao da poslije 20 godina braka promjenis zenu za neku mladju. Pa ti je seks odjednom puno drazi :-D
Sacekaj malo haveru. Moras zagrebati ispod povrsine.
njemu može bit samo bolje :) pretpostavljam da je neki IT strucnjak
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#69 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by insomnia78 »

Ako nadjes isti il bolji poso u odnosu na onaj koji si imao u BiH naravno da ce ti biti bolje
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#70 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by Trebam te »

eduscho wrote:Poštovani forumaši,

zamolio bih mišljenje svih (pogotovo onih koji su možda prošli takav put) šta mislite o napuštanju (relativno sigurnog) posla u BiH - znači stalni radni odnos i odlazak iz BiH u nepoznato sa porodicom?

Već deset godina imam posao u jednoj banci, a supruga radi kao profesor stranog jezika u školi već dvanaest godina, znači oboje imamo stalni radni odnos, te dvoje male djece - od pet i dvije godine. Oboje baratamo engleskim i njemačkim jezikom, imamo fakultetske diplome, ja iz ekonomije, ona iz pedagogije, stambeno smo situirani, imamo u principu sve što je za život potrebno i ne oskudjevamo ni u čemu.

Problem je u tome što u našim poslovima sve više imamo pritiske tipa redukcije broja zaposlenih, ukidanja radnih mjesta, ekonomska kriza i bla, bla, bla da ne dužim... Također i samo mjesto gdje živimo je svaki dan sve depresivnije, narod masovno ide vani, stari umiru, privreda stagnira i propada, a mi se samo sjećamo kroz sjetu starih - boljih vremena i gajimo (sve manje i manje) neku tanku nadu da će doći bolja vremena, ako ne zbog nas barem zbog djece. Sve je manje novorođenih, a sve više emigracije i umrlih, tako da nam opština bukvalno odumire - kroz neki srednji rok uz ovaj trend će se prepoloviti broj stanovnika. Nismo vezani niti za jednu stranku, niti se bavimo politikom, niti smo kome lizali guzicu za radno mjesto, a kao što znate takvi danas prosperiraju u BiH. Zato nam institutucije i šalteri i jesu puni đilkoša i nepismenih seljačina kojima se moraš moliti za ono što si već platio kroz porez i doprinos na plaću (čast rijetkim izuzecima) plus sveukupni primitivizam i nekultura i zatucanost koja polako ali sigurno ovladava društvom.

Moje konkretno pitanje je da li po vama ima smisla napustiti sve ovo i tražiti neku nafaku vani, s tim da sam više nego svjestan da ovaj standard (koji je za današnju BiH vrlo dobar) nikad neću postići vani, najvjerovatnije neki minimalni stančić i rintanje od jutra do sutra na ko zna kakvim poslovima i za mene i za suprugu! Nemam nikakvu zanatsku kvalifikaciju ali dalo bi se i to riješiti kroz dokvalifikaciju pa da budem varilac, moler, šofer i sl, ne prezam niti se stidim od fizičkog posla (nikad nisam ni razumio ljude koji tako razmišljaju). Također i supruga može postati nešto slično u nekim "ženskim" zanimanjima, ako ništa kao njegovateljica u Altenheimu?
Ono jedino što me drži u svemu tome i za što sam se spreman odricati je stvaranje uslova za djecu i njihovu budućnost, tj. da odu gore dok su manji i da steknu neko pošteno obrazovanje i mogućnost da napreduju u budućem životu, a pogotovo da odrastu u normalnijoj sredini nego što je to današnja (a pogotovo buduća BiH). Svjestan sam da vani također nije sve sjajno i bajno kao što to narod zamišlja ovdje, imao sam prilike putovati Europom, bio jednom i preko bare u Kanadi mjesec dana, vidio sam da pored jednog našeg koji uspije, postoje bar još desetorica koji tavore i bore se svakodevno za opstanak. Primjetio sam kod naših ljudi vani da se ne smiju, osmijeh im je iščezao s lica - nažalost i u Bosni ga je sve manje, a sve je više ozbiljnih i zabrinutih lica. Znam da EUR i dolar (kod većine) ne padaju s drveća, već se treba potruditi 10-11 sati dnevno rintati, pa još vikendom nacrno ne bi li se šta ušparalo. Sve mi je to poznato ali kada uporedimo to sa stanjem u BiH, a pogotovo buduće BiH, mislim da ipak život vani (uz sva odricanja i nedostatke) postaje sve izvjesnije rješenje?

Šta vi mislite???

PS: svi komentari i sugestije su dobrodošli!
Kasno ti je ici i pocinjati zivot iz pocetka, a profesije nisu vam bas nesto od kojih mozete brzo prosperirati vani!!!

Posteno receno...
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#71 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by muha_sa »

insomnia78 wrote:Ako nadjes isti il bolji poso u odnosu na onaj koji si imao u BiH naravno da ce ti biti bolje
traže li kod tebe ekonomista iz Bosne--sa BiH pasošOm :?
User avatar
stari_rastafari
Posts: 1005
Joined: 11/03/2011 13:06

#72 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by stari_rastafari »

Trebam te wrote:Kasno ti je ici i pocinjati zivot iz pocetka, a profesije nisu vam bas nesto od kojih mozete brzo prosperirati vani!!!

Posteno receno...
Nikad nije kasno ako postoji volja.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#73 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by insomnia78 »

muha_sa wrote:
insomnia78 wrote:Ako nadjes isti il bolji poso u odnosu na onaj koji si imao u BiH naravno da ce ti biti bolje
traže li kod tebe ekonomista iz Bosne--sa BiH pasošOm :?
Samo tak'e i traze
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#74 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by mousstapha »

Najgora je situacija kad skontas da ti zivot u BiH dokurcio, a sanse za odlazak vani skoro nikakve.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#75 Re: Napustanje stalnog posla i odlazak iz BiH

Post by muha_sa »

stari_rastafari wrote:
Trebam te wrote:Kasno ti je ici i pocinjati zivot iz pocetka, a profesije nisu vam bas nesto od kojih mozete brzo prosperirati vani!!!

Posteno receno...
Nikad nije kasno ako postoji volja.
Dovoljno našu šaru pokazat i u CV navest da si nezadovoljan stanjem u državi i da želiš boljitak u zemlji u koju apliciraš i elham
Post Reply