Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#426 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by hrle1976 »

Evo tebi primjer od mojih tj. malo daljni rod, koji su ulazkom HR u EU poslje nekog vremena otisli na rad u Njemacku. Otac i sin kao soferi autobusa. Tacnije u München su otisli odnosno tu su nasli posao. Oba zive u jednoj garsonjeri koju mjesecno placaju pisljivig 600 i kusur eura. Sa troskovima za internet naguraju oko 650€ Hrane iz HR povuku koliko mogu, jer imaju nesto i vlastitog vrta inace, cigare i tako to se pusi isklj. sto kupe i nekako presvercaju iz BiH ili iz HR, jer u Njemackoj je skupo za njihov dzep. Mjesecno primaju 700 i kusur eura platu. Poceli su sa vecom ali su ih spustili, kako bi zadrzali posao. Nesto za hranu, stanarinu, internet - telefona u Njemackoj nemaju! Ide jedna i kusur plata. Oko 500-600€ ostave na stranu pod uslovom da ne trebaju ici nazad u HR ili slati pa da nesto ode na prviziju i sl. Socijalnog zivota i sl. stvari nema. Jednostavno vozanja - postelja je ruta. Cilj je da ustede oko 150.000€ da kupe nesto na moru i zapocnu neki turisticki biznis. Ali ovim tempom i sami se sprdaju na svoj racun te kazu mozda tamo do 2037 godine kad bi sve islo idealno. Do 2037 godine najstarijem (tj. ocu) ce biti blizu blizu 85 godina oko 57. Oni mogu na ovaj nacin da olaksaju nesto u kuci tj. u HR, da nabave sebi neke materialne sitnice poput iPhona, TV, biciklo, mozda neko novije auto kroz koju godinu, evt. neko putovanje i tako nesto u tim vodama.

Ovo je cinjenicno stanje dvoje ljudi iz HR koji rade u Münchenu kao soferi autobusa.
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#427 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by sarajevo999999 »

Nije mi jasno da rade za tako malu platu ako se zna da je minimalac 950 eura neto. Vjerujem ti da imas takav slucaj samo me buni tako mala primanja.
User avatar
NK33
Posts: 683
Joined: 01/02/2015 18:13

#428 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by NK33 »

Svi misle da u Njemackoj padaju pare s neba, a ta prica 'sad njegovatelj a kasnije nebo je granica', javi se za 5 godina pa ces vidjeti da si i dalje njegovatelj i da tog 'neba' neces ni vidjeti. Ko ima zavrsen neki tehnicki fakultet vani mu je puno bolje, moze poceti neki losiji posao raditi i paralelno traziti neki bolji cim se malo usteli. Ali neko ko ce raditi hamalske poslove radit ce ih citav zivot. Mozda ce ustediti za neku kucu/stan u BiH ali mu zivot nije bio bajan kao ni ovima u BiH.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#429 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by mirsek »

NK33 wrote:Svi misle da u Njemackoj padaju pare s neba, a ta prica 'sad njegovatelj a kasnije nebo je granica', javi se za 5 godina pa ces vidjeti da si i dalje njegovatelj i da tog 'neba' neces ni vidjeti. Ko ima zavrsen neki tehnicki fakultet vani mu je puno bolje, moze poceti neki losiji posao raditi i paralelno traziti neki bolji cim se malo usteli. Ali neko ko ce raditi hamalske poslove radit ce ih citav zivot. Mozda ce ustediti za neku kucu/stan u BiH ali mu zivot nije bio bajan kao ni ovima u BiH.
Hoce li u BIH sa tim poslom ustediti za kucu ?
Nece naravno.
Tacno, bice hamal citav zivot jer mu je to struka i posao.
Ali ce sebi priustiti kucu, auto, godisnji i zivot sa malo ili nimalo kredita.
Ovo govorim za ove bez VSS.
Ovi sa VSS se uvijek mogu strpiti par godina i raditi slabije poslove dok ne nadju nesto bolje a to bolje ce skoro sigurno doci sto se za nas u BIH ne moze reci.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#430 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by mirsek »

sarajevo999999 wrote:Nije mi jasno da rade za tako malu platu ako se zna da je minimalac 950 eura neto. Vjerujem ti da imas takav slucaj samo me buni tako mala primanja.
I mene to cudi, mozda je fulio staviti 1 ispred 7 ? :D
Pa u BIH vozaci sa platom i lovom koju zarade od nosenja raznih posiljki zarade sigurno preko 1000 KM mjesecno a da neko vozi po Njemackoj za 1400 KM :?
Malo nategnuta prica, bar po meni. :roll:
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#431 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by sarajevo999999 »

NK33 wrote:Svi misle da u Njemackoj padaju pare s neba, a ta prica 'sad njegovatelj a kasnije nebo je granica', javi se za 5 godina pa ces vidjeti da si i dalje njegovatelj i da tog 'neba' neces ni vidjeti. Ko ima zavrsen neki tehnicki fakultet vani mu je puno bolje, moze poceti neki losiji posao raditi i paralelno traziti neki bolji cim se malo usteli. Ali neko ko ce raditi hamalske poslove radit ce ih citav zivot. Mozda ce ustediti za neku kucu/stan u BiH ali mu zivot nije bio bajan kao ni ovima u BiH.
Pa o tome sam i pisao, njegovatelj kao taj losiji posao, a poslije nostrifikacija. Ne mislim postati doktor.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#432 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by ExNihilo »

Opališ jedan gugl srč i vidiš da je prosječna bruto plata vozača busa u Njemačkoj oko 2340 EUR, što je oko 1500 preračunato u neto. Ako je vjerovati Federalnom uredu za statistiku Njemačke, je li.
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#433 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by nKrkan »

Tetak u vojvodini Luxemburg :D 2500 € vozač busa inače i to je mislim minimum , ako ga zakači i neki praznik samo bude veća. Tetka čisti kuću kod neke babe , možda 6 dana u sedmici po 4 h nije više , ne znam koliko je plaća. Otišli 2000te troje maloljetne djece , al prima samo na najmlađe doplatak . 500 000 € kuću kupili prije 7-8 godina mislim kažu i država pomaže vraćanje kredita :? koji i danas vraćaju , auto jedno 40 00 € , pa kupi drugo možda i skuplje opet kredit naravno opet :D . Zadnje dvije godine podstanare imaju 800-1000 € i od toga mjesečno . Primjer kako se može tamo nešto više napraviti al možda i zavisi ako si otišao poslije rata lakše je bilo , a i od države u koju si se smjestio .
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#434 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by HAVANA »

Cuj u minhenu vozac 700 eura :shock: Kako ikako iko moze zivjeti u minhenu od 700 eura?
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#435 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by hrle1976 »

Nisu vozaci gradskog vec neki privatnik sto ima destinacije po citavom kontinentu.

Ovi moji vole da se hvale ko niko, da imaju vise znao bi, vako se hvale i sa ovim. A voze za nekog sto tako niske cijene nudi, cak na nekim relacijama sjedista od 1€. Neki Megabus ali ko zaposleni su negdje u Skotskoj ili kako vec pa su ko samo na "isporuci" kao vozci u Njemackoj. Firma ima glavno sjediste negdje u Skotskoj a ko neke filijale po drugim drzavama.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#436 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by mirsek »

hrle1976 wrote:Nisu vozaci gradskog vec neki privatnik sto ima destinacije po citavom kontinentu.

Ovi moji vole da se hvale ko niko, da imaju vise znao bi, vako se hvale i sa ovim. A voze za nekog sto tako niske cijene nudi, cak na nekim relacijama sjedista od 1€. Neki Megabus ali ko zaposleni su negdje u Skotskoj ili kako vec pa su ko samo na "isporuci" kao vozci u Njemackoj. Firma ima glavno sjediste negdje u Skotskoj a ko neke filijale po drugim drzavama.
Nemaju vala sa cim da se hvale, to je kao kad bi se neko u BIH hvalio da radi za topli obrok od 350 KM. :-)
Jos uvijek ne kontam kako im se isplati to da rade i kako nesto konkretno mogu da ustede.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#437 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by hrle1976 »

nKrkan wrote:Tetak u vojvodini Luxemburg :D 2500 € vozač busa inače i to je mislim minimum , ako ga zakači i neki praznik samo bude veća. Tetka čisti kuću kod neke babe , možda 6 dana u sedmici po 4 h nije više , ne znam koliko je plaća. Otišli 2000te troje maloljetne djece , al prima samo na najmlađe doplatak . 500 000 € kuću kupili prije 7-8 godina mislim kažu i država pomaže vraćanje kredita :? koji i danas vraćaju , auto jedno 40 00 € , pa kupi drugo možda i skuplje opet kredit naravno opet :D . Zadnje dvije godine podstanare imaju 800-1000 € i od toga mjesečno . Primjer kako se može tamo nešto više napraviti al možda i zavisi ako si otišao poslije rata lakše je bilo , a i od države u koju si se smjestio .
Ja sam opet cuo od nasih u Luksicu kako imaju ili skupo podstanarstvo ili su u kreditima do grla - onih sakica koji su dosli tokom rata. Kazu radis od 9 do 20, kao tamo su svi moderni "robovi". Ako ne odes na rucak od pola sata tokom radnog vremena onda ti kazu ne mozes kuci, dok se ne odmoris pola sata na poslu, jer inace krsis zakon. :-)

Vrtici su skupi a subvencije i neka komplikacija od 60 sati sedmicno ili 30 kao polucasno da djete bude kazu stvaraju im nocne more. Garsonjera na rubu grada Luksemburg sa potrosnjom kosta 1.000€ / mjesecno. A minimalna placa u javnem sektoru je 1.600€ brutto ili odprilike koliko kosta dvosoban stan u podstanarstvu. :D Ovo je za one bez skole, a ako imas skolovanje recimo IT programer minimalna brutto je 1.900€ pa gdje je tu logika u Luksemburgu? Koga to prkno od rzave farba? Inace cuo sam da masovno idu u Trier kod Njemaca u shoping hrane i mnogo cega jos.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#438 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by hrle1976 »

mirsek wrote:
hrle1976 wrote:Nisu vozaci gradskog vec neki privatnik sto ima destinacije po citavom kontinentu.

Ovi moji vole da se hvale ko niko, da imaju vise znao bi, vako se hvale i sa ovim. A voze za nekog sto tako niske cijene nudi, cak na nekim relacijama sjedista od 1€. Neki Megabus ali ko zaposleni su negdje u Skotskoj ili kako vec pa su ko samo na "isporuci" kao vozci u Njemackoj. Firma ima glavno sjediste negdje u Skotskoj a ko neke filijale po drugim drzavama.
Nemaju vala sa cim da se hvale, to je kao kad bi se neko u BIH hvalio da radi za topli obrok od 350 KM. :-)
Jos uvijek ne kontam kako im se isplati to da rade i kako nesto konkretno mogu da ustede.
Pa izracunali su da bi ustedili nekih 150.000€, ako se drze racunice tamo za nekih 21 godinu. To znaci da ce najstarij (tj. otac) voziti do svoje 85-86 godine a sin do neke 57. Mah znam i ja ali eto, bio sam kod njih u HR. Tamo se svak hvali! Eto oni sad mogu vec praviti lepezu od € pa da komsijama malo nabace na cir, mi radimo vani. Ma sve go "Napoleonov sindorm", samo sto nije rijec o velicini tjela vec percepcij unutar drustva.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#439 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by Fudo387 »

HAVANA wrote:Cuj u minhenu vozac 700 eura :shock: Kako ikako iko moze zivjeti u minhenu od 700 eura?
Ma ne moze ni pomocu trikova, nije Hudini.
Pusti gluposti.
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#440 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by sarajevo999999 »

Pa znaci nisu tvoji otisli u Njemacku vec su otisli u Skotsku. Fazon je u tome da je minimalac u Njemačkoj onih 950 eura koliko sam napisao znači ne može ispod kad bi radio samo dan mjesečno. Tebi ti tvoji muljaju, vjerovatno da ne bi ko tražio 100 eura u zajam ;-)
Nadalje, naslušao sam se i ja priča kako ih tamo negdje vani bičuju 12 sati i kako ih "svaka koščica boli". To su uređene države, imaš ugovor o radu gdje ti piše koliko radiš dnevno = 8 sati dnevno = 40 sati sedmično kao i kod nas ako radiš u državnim institucijama. I tako žali mi se jedan standardno kako se samo radi, posao-pidžama, ne piju kafu kao mi na poslu blablablablabla. Postavim mu sljedeća pitanja:
Koliko radiš - od 7 do 3 AL NEMA TAMO OTIC' SAT RANIJE I PITI KAFU DOK RADIŠ. (ja radim od 7 do 15:30)
Koliko dana radiš - svaki dan sem vikenda AL NEKAD SE ZADESI I SUBOTU DA MORAŠ RADITI. (meni obavezna subota)
Plata+doprinosi+svasta nešto za svoju SSS (ne omaložavam srednju spremu već bi sa njom u BiH za 400 maraka već grbav hodao)

Moje mišljenje je da oni zaista u glavi život vani smatraju posao-pidžama iz prostog razloga što nemaju društvenog života, pa im život zaista tako i prođe.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#441 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by hrle1976 »

sarajevo999999 wrote:Pa znaci nisu tvoji otisli u Njemacku vec su otisli u Skotsku. Fazon je u tome da je minimalac u Njemačkoj onih 950 eura koliko sam napisao znači ne može ispod kad bi radio samo dan mjesečno. Tebi ti tvoji muljaju, vjerovatno da ne bi ko tražio 100 eura u zajam ;-)
Nadalje, naslušao sam se i ja priča kako ih tamo negdje vani bičuju 12 sati i kako ih "svaka koščica boli". To su uređene države, imaš ugovor o radu gdje ti piše koliko radiš dnevno = 8 sati dnevno = 40 sati sedmično kao i kod nas ako radiš u državnim institucijama. I tako žali mi se jedan standardno kako se samo radi, posao-pidžama, ne piju kafu kao mi na poslu blablablablabla. Postavim mu sljedeća pitanja:
Koliko radiš - od 7 do 3 AL NEMA TAMO OTIC' SAT RANIJE I PITI KAFU DOK RADIŠ. (ja radim od 7 do 15:30)
Koliko dana radiš - svaki dan sem vikenda AL NEKAD SE ZADESI I SUBOTU DA MORAŠ RADITI. (meni obavezna subota)
Plata+doprinosi+svasta nešto za svoju SSS (ne omaložavam srednju spremu već bi sa njom u BiH za 400 maraka već grbav hodao)

Moje mišljenje je da oni zaista u glavi život vani smatraju posao-pidžama iz prostog razloga što nemaju društvenog života, pa im život zaista tako i prođe.

Haha... cuj 100€ u zajam, mogu da ji penzionisem sve a ne da oni meni posudjuju 100€
Nije decko, oni rade u Njemackoj za Skotsku firmu, e sad jel po zakonu place iz Skotske tj. UK ili Njemacke nepitaj me. Voze autobuse za filijalu koja je registrovana pod GmbH. I ako je matica firma iz Skotske oni voze za isto ime firme samo registrovano u Njemackoj. Jest nesto spominjo da su neki se ko bunili i da je direktor ih samo otpusti i zaposlio nove vozace u roku mjesec dana. Neke iz Madzarske.

Ta GmbH je u vlasnistvu LTD. iz SKotske. Oni imaju oko 700 i kusur € netto mjesecno. To je sto im ostane.

Borave u Münchenu. Tu imaju adresu.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#442 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by Matijevic_Vlado »

hrle1976 wrote:
sarajevo999999 wrote:Pa znaci nisu tvoji otisli u Njemacku vec su otisli u Skotsku. Fazon je u tome da je minimalac u Njemačkoj onih 950 eura koliko sam napisao znači ne može ispod kad bi radio samo dan mjesečno. Tebi ti tvoji muljaju, vjerovatno da ne bi ko tražio 100 eura u zajam ;-)
Nadalje, naslušao sam se i ja priča kako ih tamo negdje vani bičuju 12 sati i kako ih "svaka koščica boli". To su uređene države, imaš ugovor o radu gdje ti piše koliko radiš dnevno = 8 sati dnevno = 40 sati sedmično kao i kod nas ako radiš u državnim institucijama. I tako žali mi se jedan standardno kako se samo radi, posao-pidžama, ne piju kafu kao mi na poslu blablablablabla. Postavim mu sljedeća pitanja:
Koliko radiš - od 7 do 3 AL NEMA TAMO OTIC' SAT RANIJE I PITI KAFU DOK RADIŠ. (ja radim od 7 do 15:30)
Koliko dana radiš - svaki dan sem vikenda AL NEKAD SE ZADESI I SUBOTU DA MORAŠ RADITI. (meni obavezna subota)
Plata+doprinosi+svasta nešto za svoju SSS (ne omaložavam srednju spremu već bi sa njom u BiH za 400 maraka već grbav hodao)

Moje mišljenje je da oni zaista u glavi život vani smatraju posao-pidžama iz prostog razloga što nemaju društvenog života, pa im život zaista tako i prođe.

Haha... cuj 100€ u zajam, mogu da ji penzionisem sve a ne da oni meni posudjuju 100€
Nije decko, oni rade u Njemackoj za Skotsku firmu, e sad jel po zakonu place iz Skotske tj. UK ili Njemacke nepitaj me. Voze autobuse za filijalu koja je registrovana pod GmbH. I ako je matica firma iz Skotske oni voze za isto ime firme samo registrovano u Njemackoj. Jest nesto spominjo da su neki se ko bunili i da je direktor ih samo otpusti i zaposlio nove vozace u roku mjesec dana. Neke iz Madzarske.

Ta GmbH je u vlasnistvu LTD. iz SKotske. Oni imaju oko 700 i kusur € netto mjesecno. To je sto im ostane.

Borave u Münchenu. Tu imaju adresu.
Ako je tako onda su oni dva debila. Pa toliko mogu i u Hr zaraditi vozeci van Hrvatske.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#443 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by hrle1976 »

Matijevic_Vlado wrote: Ako je tako onda su oni dva debila. Pa toliko mogu i u Hr zaraditi vozeci van Hrvatske.

Debili ili ne, ovo je sinu prvi redovni posao, a malom je 30 i neka godina. Do tada je samo imao ono ponekad - "po potrebi" kad im treba sofer. Dok su bili u HR i radili tj. otac im. Ne znam kakva primanja je imao, ali cesto bi trazili pomoc u nekom iznosu. Ne vjerujem da vozaci autobusa u HR imaji i blizu 700 i kusur € netto platu. To je oko 5.500kn na ruke. Ako imaju 4.000kn na ruke dobri su.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#444 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by Matijevic_Vlado »

hrle1976 wrote:
Matijevic_Vlado wrote: Ako je tako onda su oni dva debila. Pa toliko mogu i u Hr zaraditi vozeci van Hrvatske.

Debili ili ne, ovo je sinu prvi redovni posao, a malom je 30 i neka godina. Do tada je samo imao ono ponekad - "po potrebi" kad im treba sofer. Dok su bili u HR i radili tj. otac im. Ne znam kakva primanja je imao, ali cesto bi trazili pomoc u nekom iznosu. Ne vjerujem da vozaci autobusa u HR imaji i blizu 700 i kusur € netto platu. To je oko 5.500kn na ruke. Ako imaju 4.000kn na ruke dobri su.
Nek je i 4000kn opet je bolje. Nece placati stan koliko placaju. A ako mislis da u Hr nema posla za vozace autobusa varas se. Znaci ili lazu ili su glupi
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#445 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by hrle1976 »

Matijevic_Vlado wrote:
hrle1976 wrote:
Matijevic_Vlado wrote: Ako je tako onda su oni dva debila. Pa toliko mogu i u Hr zaraditi vozeci van Hrvatske.

Debili ili ne, ovo je sinu prvi redovni posao, a malom je 30 i neka godina. Do tada je samo imao ono ponekad - "po potrebi" kad im treba sofer. Dok su bili u HR i radili tj. otac im. Ne znam kakva primanja je imao, ali cesto bi trazili pomoc u nekom iznosu. Ne vjerujem da vozaci autobusa u HR imaji i blizu 700 i kusur € netto platu. To je oko 5.500kn na ruke. Ako imaju 4.000kn na ruke dobri su.
Nek je i 4000kn opet je bolje. Nece placati stan koliko placaju. A ako mislis da u Hr nema posla za vozace autobusa varas se. Znaci ili lazu ili su glupi
Sto se plate tice ne, 100% znam da nemaju vise. Kod njih ti je ono samo da su negdje drugo gdje vecina iz gradica nije da se mozes hvaliti. Nazivaj to kako god hoces ali u HR kukaju uzas, koliko. Ako si vani negdje onda si Titi i batina. Tako je to kod njih.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#446 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by hadzinicasa »

nategnuto ovo djeluje...
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#447 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by hrle1976 »

hadzinicasa wrote:nategnuto ovo djeluje...

Na papiru imaju, evo mali kaze 788,12€ toliko dobije na ruke. Da li imaju sto ispod stola - nisu nikad rekli, mogu samo nagadjati. Mada, kakvi su po pitanju hvalidbi znao bi i to sigurno. Kad im je otac radio u Slovenii, isto kao autobus sofer, vlasnik je placao nesto i ispod stola - pa je tad pricao o tim "dnevnicama" ispod stola.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20505
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#448 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by Bullet Tooth Tony »

Software Developer sa 3+ godine iskustva..stalno zaposlenje imam u BiH...dobio sve potrebne vize ( radne,ove one) za Luksemburg, zena dobila posao ..odlican, moze nas nositi na ledjima :D , ja tek poceo traziti posao (prije 3 dana) ... Da li ostati ovdje u BiH? :D :D
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#449 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by mousstapha »

Ostati, naravno. Jebes zivot bez cevapa i sevdaha. :D
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#450 Re: Napuštanje stalnog zaposlenja i odlazak iz BiH

Post by Bluemore »

Bullet Tooth Tony wrote:Software Developer sa 3+ godine iskustva..stalno zaposlenje imam u BiH...dobio sve potrebne vize ( radne,ove one) za Luksemburg, zena dobila posao ..odlican, moze nas nositi na ledjima :D , ja tek poceo traziti posao (prije 3 dana) ... Da li ostati ovdje u BiH? :D :D
ne znam ja, pitaj hrletove rodjake ili hrleta
Post Reply