Napokon dobar dokumentarac o Nadrealistima!

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

kowalski1
Posts: 328
Joined: 09/04/2012 00:05

#101 Re: Napokon dobar dokumentarac o Nadrealistima!

Post by kowalski1 »




pogledao. tužno. da li u sarajevu uopšte danas postoji novinar koji je u stanju da "sarajevskim duhom" i argumentima nadjača sagovornika koji argumente očigledno nema? zukić je rasturen na sastavne dijelove, i čini mi se da ga je ovaj prilično poštedio.
sa jedne strane bivši sarajlija u svom elementu, sa druge tupavi pogled koji sa papira čita ingeniozna pitanja tipa "jel mrziš bošnjake?", "što nam se nisi izvinio? :roll:

mene inače užasno nervira priča o "sarajevskom duhu", "raji" i sličnim poštapalicama koje su napravljene da bi se oko par visprenih ljudi kačili razni autsajderi, mada mi se čini da ako tako nešto postoji, karajlić ga je demonstrirao u ovoj emisiji.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#102 Re: Napokon dobar dokumentarac o Nadrealistima!

Post by ExNihilo »

kowalski1 wrote:


pogledao. tužno. da li u sarajevu uopšte danas postoji novinar koji je u stanju da "sarajevskim duhom" i argumentima nadjača sagovornika koji argumente očigledno nema? zukić je rasturen na sastavne dijelove, i čini mi se da ga je ovaj prilično poštedio.
sa jedne strane bivši sarajlija u svom elementu, sa druge tupavi pogled koji sa papira čita ingeniozna pitanja tipa "jel mrziš bošnjake?", "što nam se nisi izvinio? :roll:

mene inače užasno nervira priča o "sarajevskom duhu", "raji" i sličnim poštapalicama koje su napravljene da bi se oko par visprenih ljudi kačili razni autsajderi, mada mi se čini da ako tako nešto postoji, karajlić ga je demonstrirao u ovoj emisiji.
Gledao sinoć. Jadnijeg i neprofesionalnijeg novinara od Amira, još ne vidjeh. Frajer kao da je iz samih nadrealista izašao. Kao da mu je Karajlićevo kreveljenje u Nadrealistima bila škola. On bi se svađao, upada u svaku riječ, ne dopušta sagovorniku dvije rečenice da sastavi, glupava pitanja, neinformisan. Poput prosječnog klix forumaša u raspravi. Nele ga rastavio na proste faktore. Tačno na Neletu vidiš onu huju koja se javi kad raspravljaš s glupanom.

Jbt, šta bih ja dao za sat vremena razgovora s Neletom. Imam listu pitanja koja godinama sastavljam, ako ga kad sretnem. :D Nele, ako čitaš ovo, javi se da odemo na fuka.
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#103 Re: Napokon dobar dokumentarac o Nadrealistima!

Post by Sharan »

ExNihilo wrote:
Malo se pođonilo i sa foruma .. :lol:
Zbog smajlija ću pretpostaviti da se zajebaješ, ali ovu temu nisam ni vidio prije no što sam napisao tekst. Prvo sam pogledao dokumentarac, pa napisao status na Fejsu, pa me Nenad, urednik Helly Cherryija zamolio da to uokvirim u tekst.

No ako ima istomišljenika, drago mi je ;)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#104 Re: Napokon dobar dokumentarac o Nadrealistima!

Post by ExNihilo »

Sharan wrote:
ExNihilo wrote:
Malo se pođonilo i sa foruma .. :lol:
Zbog smajlija ću pretpostaviti da se zajebaješ, ali ovu temu nisam ni vidio prije no što sam napisao tekst. Prvo sam pogledao dokumentarac, pa napisao status na Fejsu, pa me Nenad, urednik Helly Cherryija zamolio da to uokvirim u tekst.

No ako ima istomišljenika, drago mi je ;)
Ako ti tako kažeš. :D Ništa nije nemoguće. Ako su diferencijalne jednačine istovremeno, a nezavisno jedan od drugog, otkrili Newton i Leibniz, a teoriju evolucije Darwin i Wallace, tada je sasvim moguće da si ti u svom tekstu koristio iste misli i argumente koje je ovdje raja pisala, a da nisi ni vidio temu. 8-)
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#105 Re: Napokon dobar dokumentarac o Nadrealistima!

Post by Sharan »

ExNihilo wrote:Ako ti tako kažeš. :D Ništa nije nemoguće. Ako su diferencijalne jednačine istovremeno, a nezavisno jedan od drugog, otkrili Newton i Leibniz, a teoriju evolucije Darwin i Wallace, tada je sasvim moguće da si ti u svom tekstu koristio iste misli i argumente koje je ovdje raja pisala, a da nisi ni vidio temu. 8-)
Sarkazam ne pali. Ja sam diplomirani novinar i ponosan sam na svoju diplomu i zvanje jer nisam to završio da bih nešto završio. Ako koristim tuđe misli, navedem izvor. Ne kradem jer mi se to kosi sa moralnom i poslovnom odgovornošću.
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#106 Re: Napokon dobar dokumentarac o Nadrealistima!

Post by OldMayor »

Odgledao intervju i sa Matom i ovaj sa Amirom, i mogu samo reci da su obojica tolike karine od novinara da je to malo reci. Iskreno, Nele nije nikakav sad ultra-intelektualac, ma koliko se pravio da to bude. Njega bi iole sposobniji novinari satrali pitanjima i argumentima.

Ja znam da emisija onda bila qrac, kad bi i novinari krenuli postavljat prava pitanja i ne dopustati da Neletova bude zadnja, ali neka bude emisija qrac onda. Jok, i Mato i Amir su dopustili da Neletova 'objasnjenja' budu zadnja... samo eto ono da budu ljubazni jer im je eto on dosao u goste.

Lik im hladno govori kako je on bogati upozoravao ljude, eeej pa kakve to jebene veze ima mamlaze sa 1600 ubijene djece?! Nele prica onu cetnicku pricu da smo mi krivi jer smo eto zaokruzili Da na onom listicu.

Da sam ja novinar, ja bih mu samo to rekao. Nele dragi majmune, nista, ali apsolutno nista i nema toga ALI koje moze opravdati ubijanje djece po gradu. NEMA GA! I djeca su ubijana iz snajpera. Ko ih je ubijao? Cetnici sa brda. Kraj price. I ne bih mu dao da zucne vise nijedne.

Teski cetnik, da barem ima muda da prizna, ali nema. Nije ih imao ni 92' nema ih ni sada.

Al kad rece kao ono sta su raja pisala na klixu o njemu, te prijetnje...e to je tek bio vrhunac ....ahahahah kakav smijesan lik majko draga.... :run:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#107 Re: Napokon dobar dokumentarac o Nadrealistima!

Post by ExNihilo »

Sharan wrote:
ExNihilo wrote:Ako ti tako kažeš. :D Ništa nije nemoguće. Ako su diferencijalne jednačine istovremeno, a nezavisno jedan od drugog, otkrili Newton i Leibniz, a teoriju evolucije Darwin i Wallace, tada je sasvim moguće da si ti u svom tekstu koristio iste misli i argumente koje je ovdje raja pisala, a da nisi ni vidio temu. 8-)
Sarkazam ne pali. Ja sam diplomirani novinar i ponosan sam na svoju diplomu i zvanje jer nisam to završio da bih nešto završio. Ako koristim tuđe misli, navedem izvor. Ne kradem jer mi se to kosi sa moralnom i poslovnom odgovornošću.
Zar ne misliš da bi, kao diplomirani novinar, trebao znati da se šejtan piše malim početnim slovom? :roll:
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#108 Re: Napokon dobar dokumentarac o Nadrealistima!

Post by Sharan »

ExNihilo wrote:Zar ne misliš da bi, kao diplomirani novinar, trebao znati da se šejtan piše malim početnim slovom? :roll:
Ne znam kako su članovi Pušenja zamislili Šejtana na svom omotu jer je sve napisano velikim slovima, no ja sam oduvijek smatrao da je vrag sa kojim čekaš sabah Šejtan. I dopustio sam si slobodu da ga u tom kontekstu postavim u naslov.

Dakle, elemenarno poznavanje kaže: imena i prezimena se pišu... :D

(ovo je rekordni broj puta da sam svratio na ovaj forum, ne znam zašto dolazim, valjda da vidim šta ćeš mi sljedeće zamjerit bez ikakve potrebe) :razz:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#109 Re: Napokon dobar dokumentarac o Nadrealistima!

Post by ExNihilo »

Sharan wrote:
ExNihilo wrote:Zar ne misliš da bi, kao diplomirani novinar, trebao znati da se šejtan piše malim početnim slovom? :roll:
Ne znam kako su članovi Pušenja zamislili Šejtana na svom omotu jer je sve napisano velikim slovima, no ja sam oduvijek smatrao da je vrag sa kojim čekaš sabah Šejtan. I dopustio sam si slobodu da ga u tom kontekstu postavim u naslov.

Dakle, elemenarno poznavanje kaže: imena i prezimena se pišu... :D

(ovo je rekordni broj puta da sam svratio na ovaj forum, ne znam zašto dolazim, valjda da vidim šta ćeš mi sljedeće zamjerit bez ikakve potrebe) :razz:
Na omotu je sve napisano malim slovima.... :D

Image
Post Reply