Naplacivanje snimanja zuba

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
semii

#1 Naplacivanje snimanja zuba

Post by semii » 31/10/2011 13:57

Da li je iko cuo da se treba placati snimanje zuba u zdravstvenim ustanovama? Jutros sam otisla u Vrazovu i rekli su mi da trebam ponijeti dvije marke kad budem snimala :)))
Napominjem da imam zdravstveno osiguranje.

LaCici

#2 Re: Naplacivanje snimanja zuba

Post by LaCici » 31/10/2011 14:37

To ti je samo participacija. I ja sam placala na DIP-u participaciju za hormone stitne zlijezde po 2 KM, ali dok sam radila. Sada ne placam nista jer sam na birou.To je normalno da trebas placati simbolicnu cijenu participacije.

6.april

#3 Re: Naplacivanje snimanja zuba

Post by 6.april » 31/10/2011 14:41

2KM je nista.
Neke participacije dosegnu i do 50KM.

holowey
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

#4 Re: Naplacivanje snimanja zuba

Post by holowey » 03/11/2011 22:08

LaCici wrote:To ti je samo participacija. I ja sam placala na DIP-u participaciju za hormone stitne zlijezde po 2 KM, ali dok sam radila. Sada ne placam nista jer sam na birou.To je normalno da trebas placati simbolicnu cijenu participacije.
ne razumijem da zaposlenom, kojem se od plate odbija za zdravstveno osiguranje, dodatno naplacuju zdravstvenu uslugu, a nezaposlenom koji ima "dzabno" zdrastveno ne naplacuje... smatram da je participacija kao takva fulila poentu svog postojanja (zamisli, odes kod privatnika, naplati ti pregled, i jos ti onda dodatno naplati participaciju da bi ti ovjerio nalaz :-) )

Begova corba

#5 Re: Naplacivanje snimanja zuba

Post by Begova corba » 03/11/2011 22:32

...
Last edited by Begova corba on 25/05/2013 20:01, edited 1 time in total.

ExNihilo
Been thanked: 91 times

#6 Re: Naplacivanje snimanja zuba

Post by ExNihilo » 03/11/2011 22:35

Kretenski, kao i većina stvari u ovoj državi

motorola01

#7 Re: Naplacivanje snimanja zuba

Post by motorola01 » 03/11/2011 22:48

holowey wrote:
LaCici wrote:To ti je samo participacija. I ja sam placala na DIP-u participaciju za hormone stitne zlijezde po 2 KM, ali dok sam radila. Sada ne placam nista jer sam na birou.To je normalno da trebas placati simbolicnu cijenu participacije.
ne razumijem da zaposlenom, kojem se od plate odbija za zdravstveno osiguranje, dodatno naplacuju zdravstvenu uslugu, a nezaposlenom koji ima "dzabno" zdrastveno ne naplacuje... smatram da je participacija kao takva fulila poentu svog postojanja (zamisli, odes kod privatnika, naplati ti pregled, i jos ti onda dodatno naplati participaciju da bi ti ovjerio nalaz :-) )
Pa sve je vrlo jednostavno.Ljudi koji rade placaju svoj pregled kod doktora,ali i pregled ljudi koji ne rade.Znaci ovi koji rade bez obzira sto mu od plate odbije nekih 20-25 posto,mora platiti opet pa marka marka :lol: ...

Hocemo li ikad docekati da nam drzava ne uzima te pare za zdravsteno,ali da zato ljudi sami sebi uplacuju zdravstveno bilo privatniku ili drzavi(za koga se odluci)????

Begova corba

#8 Re: Naplacivanje snimanja zuba

Post by Begova corba » 03/11/2011 23:31

...
Last edited by Begova corba on 25/05/2013 20:00, edited 1 time in total.

holowey
Been thanked: 14 times

#9 Re: Naplacivanje snimanja zuba

Post by holowey » 04/11/2011 09:03

motorola01 wrote:
holowey wrote:
Pa sve je vrlo jednostavno.Ljudi koji rade placaju svoj pregled kod doktora,ali i pregled ljudi koji ne rade.Znaci ovi koji rade bez obzira sto mu od plate odbije nekih 20-25 posto,mora platiti opet pa marka marka :lol: ...

Hocemo li ikad docekati da nam drzava ne uzima te pare za zdravsteno,ali da zato ljudi sami sebi uplacuju zdravstveno bilo privatniku ili drzavi(za koga se odluci)????
vidi, ne bih a rekao da umjesto 20-25, bude 30-35 posto od plate za zdravstveno jer onda imam papir gdje to ide...a za "participaciju" u najboljem slucaju dobijem nota racun sto znaci da te pare koje zdravstvena ustanova :?: dobije nisu nigdje zavedene ni oporezovane...legalizovana kradja i od gradjana i od drzave

miki27A

#10 Re: Naplacivanje snimanja zuba

Post by miki27A » 04/11/2011 16:42

U Vrazovoj prekjuce isla da slikam 8/cu, kad sam se narucivala zena me podsjeti da ponesem "markicu" :) /Mislim da je to za onaj film participacija.
Kad sam dala pare, nikakav nota racun nisam dobila.

vazi
Has thanked: 23 times
Been thanked: 1 time

#11 Re: Naplacivanje snimanja zuba

Post by vazi » 04/11/2011 16:50

motorola01 wrote:
holowey wrote:

ok, odlican prijedlog :)
samo, sta ce biti sa onima koji nemaju da plate (sjecate li se one babe i njenog: ja nemam da platim :D , ko je doneo buve, ja nisam donela buve :lol: ) elem, koliko je onih koji NEMAJU i NE MOGU da plate?

kako je ovdje kod mene: neke vrste lijecenja su jednako o trosku pojedinca radio - ne radio, neki mali dio. Ostalo, ko hoce bolju uslugu, ko hoce kod privatnika , ko hoce da mu osiguranje snosi ukupne troskove itd onda sebi lijepo uplati dodatno osiguranje i to je to. Za socijalne slucajeve sve je na racun socijalnog ali zna se u kakvim uslovima (na zalost)

Post Reply