napad pasa / tuzba

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#76 Re: napad pasa / tuzba

Post by registrovana onako »

uglavnomja wrote:ako gladni psi jedu ptice koje su krepale od neke bolescine :shock: :?
onda tu "bolescinu" moze dobiti i covjek, direkt od prica :)
jel sad bolje :)
User avatar
staxx
Posts: 508
Joined: 09/02/2008 23:57

#77 Re: napad pasa / tuzba

Post by staxx »

Napali su me nicim izazvani, izujedali su me, i to je jos bio ker sa "nausnicom" onom zutom na uhu, lafo kastriran da bude miran... od sad kerove gadjam ciglom koji god me pogleda... prvi avmjau koji se javi ce vise od cuke najebat! nogu cu mu odgrist..
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#78 Re: napad pasa / tuzba

Post by muha_sa »

staxx wrote:Napali su me nicim izazvani, izujedali su me, i to je jos bio ker sa "nausnicom" onom zutom na uhu, lafo kastriran da bude miran... od sad kerove gadjam ciglom koji god me pogleda... prvi avmjau koji se javi ce vise od cuke najebat! nogu cu mu odgrist..
ljekarsko i obavezno tuži. moju snahu isto tako nicim izazvani napadoše i izujedaše.
bogme cemo se ganjat po sudovima pa kom obojci kom opanci. cisto da ove uhljupe pokrenemo da nešto rade i rješe problem jer ce ova pašcad pocet djecu jest--gluho i daleko bilo.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#79 Re: napad pasa / tuzba

Post by Dozer »

Kastriranje bas i ne sluzi da se pas smiri, nego da se ne razmnozava. Reakcija na kastriranje moze biti upravo potpuno suprotna. Zamisli sebe da te neko kastrira - da li bi se smirio ili bi bio nervozan "ko pas"?

Ko je imao malo duze kontakte sa psima u zivotu, taj zna da je prva i osnovna stvar - ne bojati se.
Pas, kao i svaka druga zivotinja, to osjeti. A kada osjeti vas strah, tada on napada iz straha. Reakcija je, u sustini, identicna i kod njih i kod nas.
I mi, kada nas je necega strah, vrlo cesto reagujemo napadom, sto je cesto cak polusvjesna reakcija. Na taj nacin se perventivno branimo. Isto to radi i pas, bez obzira da li je sam ili u coporu.
Kontra efekat/reakcija jeste kada vi nemate straha. Pas osjeti i to, a onda se automatski drzi podalje od vas.

Ja sam licno ova "pravila" testirao bezbroj puta, kako na vrhunski dresiranim psima, tako i na ulicarima i bez obzira na njihovu velicinu. Bilo je tu i rotvajlera i vucjaka i tornjaka i sarplaninaca (koji su, usput receno, naucno dokazani kao psi koji su svjesni svoje snage i velicine), ali i avlijanera raznih velicina i tezina. Bilo je slucajeva da bukvalno zapjene od nekakvog bijesa, laju k'o ludi, ali - ne smiju prici. A ne smiju jer se ja ne povlacim ni za milimetar. Stojim, a nekad i sjedim sasvim mirno, gledam ih u oci, a onda im se obratim normalnim i pomirujucim tonom i pruzim ruku da je onjuse. U 90% slucajeva se smire u svega par sekundi, najvise minut.

Na ulici, cim ustuknete kada vidite ulicara da vam se priblizava, vec ste na pola puta da budete napadnuti jer je on vec vidio vas strah. Kako vecina ulicnih pasa ima losa iskustva s ljudima, na takvu vasu reakciju oni najcesce djeluju preventivno i napadaju da ne bi bili napadnuti.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#80 Re: napad pasa / tuzba

Post by Avetinho »

coffee wrote:
harač wrote:ja ne znam šta su oni sterilisali; kučka kod moje zgrade prije par sedmica šestero okotila. rastu k'o na steroidima, već su veliki
Otvorite Kineski restpran ?
:D "Pas koji laje nije dovoljno kuhan." -- stara kineska.
User avatar
staxx
Posts: 508
Joined: 09/02/2008 23:57

#81 Re: napad pasa / tuzba

Post by staxx »

muha_sa wrote:
staxx wrote:Napali su me nicim izazvani, izujedali su me, i to je jos bio ker sa "nausnicom" onom zutom na uhu, lafo kastriran da bude miran... od sad kerove gadjam ciglom koji god me pogleda... prvi avmjau koji se javi ce vise od cuke najebat! nogu cu mu odgrist..
ljekarsko i obavezno tuži. moju snahu isto tako nicim izazvani napadoše i izujedaše.
bogme cemo se ganjat po sudovima pa kom obojci kom opanci. cisto da ove uhljupe pokrenemo da nešto rade i rješe problem jer ce ova pašcad pocet djecu jest--gluho i daleko bilo.
dokle smo dogurali u ovoj drzavi da te cuke na ulici mezete ko sudzuku, i da si primoran da se naviknes na to...
User avatar
forest gump
Posts: 861
Joined: 14/06/2012 23:19

#82 Re: napad pasa / tuzba

Post by forest gump »

U kerove treba pucati. I to precizno u glavu da se hajvan ne pati.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#83 Re: napad pasa / tuzba

Post by uglavnomja »

Dozer wrote:Kastriranje bas i ne sluzi da se pas smiri, nego da se ne razmnozava. Reakcija na kastriranje moze biti upravo potpuno suprotna. Zamisli sebe da te neko kastrira - da li bi se smirio ili bi bio nervozan "ko pas"?
o cemu ti pricas????

kad muzjaka pocnu hormoni pucati - zdravo pameti, ubijaju i slonovi i bivoli i jeleni i macori i psi (a i ljudi :-) )... svakoga ko im se nadje na putu.

zenka kad dobije mlade postane odbrambeno-agresivna.



a sto se tvoje strucnosti tice, necu da ulazim u to, ali gledajuci cezara - ima jedna stvar, a to je da ima potpuno drugaciji pristup rasnom psu, bez obzira koliko bio na ulici i podivljao, i cistokrvnom hiljadugeneracijskom avlijaneru.
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#84 Re: napad pasa / tuzba

Post by muha_sa »

Dozer@

moju snahu s ledja napali dok je išla ka poslu :-) iza Avaza u Nedžaricima.
User avatar
staxx
Posts: 508
Joined: 09/02/2008 23:57

#85 Re: napad pasa / tuzba

Post by staxx »

Dozer wrote:Kastriranje bas i ne sluzi da se pas smiri, nego da se ne razmnozava. Reakcija na kastriranje moze biti upravo potpuno suprotna. Zamisli sebe da te neko kastrira - da li bi se smirio ili bi bio nervozan "ko pas"?

Ko je imao malo duze kontakte sa psima u zivotu, taj zna da je prva i osnovna stvar - ne bojati se.
Pas, kao i svaka druga zivotinja, to osjeti. A kada osjeti vas strah, tada on napada iz straha. Reakcija je, u sustini, identicna i kod njih i kod nas.
I mi, kada nas je necega strah, vrlo cesto reagujemo napadom, sto je cesto cak polusvjesna reakcija. Na taj nacin se perventivno branimo. Isto to radi i pas, bez obzira da li je sam ili u coporu.
Kontra efekat/reakcija jeste kada vi nemate straha. Pas osjeti i to, a onda se automatski drzi podalje od vas.

Ja sam licno ova "pravila" testirao bezbroj puta, kako na vrhunski dresiranim psima, tako i na ulicarima i bez obzira na njihovu velicinu. Bilo je tu i rotvajlera i vucjaka i tornjaka i sarplaninaca (koji su, usput receno, naucno dokazani kao psi koji su svjesni svoje snage i velicine), ali i avlijanera raznih velicina i tezina. Bilo je slucajeva da bukvalno zapjene od nekakvog bijesa, laju k'o ludi, ali - ne smiju prici. A ne smiju jer se ja ne povlacim ni za milimetar. Stojim, a nekad i sjedim sasvim mirno, gledam ih u oci, a onda im se obratim normalnim i pomirujucim tonom i pruzim ruku da je onjuse. U 90% slucajeva se smire u svega par sekundi, najvise minut.

Na ulici, cim ustuknete kada vidite ulicara da vam se priblizava, vec ste na pola puta da budete napadnuti jer je on vec vidio vas strah. Kako vecina ulicnih pasa ima losa iskustva s ljudima, na takvu vasu reakciju oni najcesce djeluju preventivno i napadaju da ne bi bili napadnuti.
ti si previse gledao cezara onog saptaca ja mislim...
hajde objasni djetetu ili nekoj zeni/ starijoj osobi da kada prolazi tornjak pored nje da treba ostati smiren?!

P.S. inace se ne bojim cuka, i najnormalnije prolazim pored medvjeda ako treba a ne pasceta... tako je bilo i kada su me ujeli, ostao sam smiren i kada su mi poceli glodati cjevanicu, vjerovatno me to i izvuklo od veceg belaja, uspio sam ih otjerati nakon 10-tak sekundi napadanja (bilo ih je vise, da je bio jedan montirao bih ga na nogu).
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#86 Re: napad pasa / tuzba

Post by StupskaBitanga »

u mraku noći fino završiti
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#87 Re: napad pasa / tuzba

Post by Dozer »

@uglavnomja
O cemu ti ba? Hoces reci da se pas smiri kada ga kastriraju? Kastriranjem mu nisu ukinuti hormoni u organizmu, nego im je samo onemoguceno da se isprazne.
To ti dodje k'o flasa sampanjca - dok je ne muckas, nista se ne desava. Kada je promuckas ona "podivlja" i odradi praznjenje izbijajuci cep.
Kastrirani pas vise nema cep kroz koji bi odradio praznjenje podivljalih hormona.

A obrati malo bolje paznju na Cezara i njegov pristup. Iako ga bas i ne gledam, u ono par puta sto sam gledao vidio sam upravo ovo o cemu pricam. Skontaces da on radi upravo ovo sto sam opisao, samo na malo drugaciji i dugotrajniji nacin. Pokazuje psu ko je gazda, a prva stvar s kojom krece jeste da mu pokaze da ga se ne boji ;)

Ali, mozda psi u meni prepoznaju vecu i jacu zivotinju, pa se zato drze podalje...ko ce ga znati...
U svakom slucaju, ako neko stvarno ima strah od nekog kera, slobodno zovnite, pokazacu kako se pretvara u macu ;)
Last edited by Dozer on 04/09/2013 20:33, edited 1 time in total.
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#88 Re: napad pasa / tuzba

Post by black »

Dozer wrote:Kastriranje bas i ne sluzi da se pas smiri, nego da se ne razmnozava. Reakcija na kastriranje moze biti upravo potpuno suprotna. Zamisli sebe da te neko kastrira - da li bi se smirio ili bi bio nervozan "ko pas"?

Ko je imao malo duze kontakte sa psima u zivotu, taj zna da je prva i osnovna stvar - ne bojati se.
Pas, kao i svaka druga zivotinja, to osjeti. A kada osjeti vas strah, tada on napada iz straha. Reakcija je, u sustini, identicna i kod njih i kod nas.
I mi, kada nas je necega strah, vrlo cesto reagujemo napadom, sto je cesto cak polusvjesna reakcija. Na taj nacin se perventivno branimo. Isto to radi i pas, bez obzira da li je sam ili u coporu.
Kontra efekat/reakcija jeste kada vi nemate straha. Pas osjeti i to, a onda se automatski drzi podalje od vas.

Ja sam licno ova "pravila" testirao bezbroj puta, kako na vrhunski dresiranim psima, tako i na ulicarima i bez obzira na njihovu velicinu. Bilo je tu i rotvajlera i vucjaka i tornjaka i sarplaninaca (koji su, usput receno, naucno dokazani kao psi koji su svjesni svoje snage i velicine), ali i avlijanera raznih velicina i tezina. Bilo je slucajeva da bukvalno zapjene od nekakvog bijesa, laju k'o ludi, ali - ne smiju prici. A ne smiju jer se ja ne povlacim ni za milimetar. Stojim, a nekad i sjedim sasvim mirno, gledam ih u oci, a onda im se obratim normalnim i pomirujucim tonom i pruzim ruku da je onjuse. U 90% slucajeva se smire u svega par sekundi, najvise minut.

Na ulici, cim ustuknete kada vidite ulicara da vam se priblizava, vec ste na pola puta da budete napadnuti jer je on vec vidio vas strah. Kako vecina ulicnih pasa ima losa iskustva s ljudima, na takvu vasu reakciju oni najcesce djeluju preventivno i napadaju da ne bi bili napadnuti.
ma djesi Cesare :mrgreen:
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#89 Re: napad pasa / tuzba

Post by Avetinho »

Dozer wrote:@uglavnomja
O cemu ti ba? Hoces reci da se pas smiri kada ga kastriraju? Kastriranjem mu nisu ukinuti hormoni u organizmu, nego im je samo onemoguceno da se isprazne.
To ti dodje k'o flasa sampanjca - dok je ne muckas, nista se ne desava. Kada je promuckas ona "podivlja" i odradi praznjenje izbijajuci cep.
Kastrirani pas vise nema cep kroz koji bi odradio praznjenje podivljalih hormona.
{...}
A da ti ovo malo provjeris?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#90 Re: napad pasa / tuzba

Post by vjesticanametli »

Ja Sam Odavle wrote:
coffee wrote:
harač wrote:ja ne znam šta su oni sterilisali; kučka kod moje zgrade prije par sedmica šestero okotila. rastu k'o na steroidima, već su veliki
Otvorite Kineski restpran ?
:D "Pas koji laje nije dovoljno kuhan." -- stara kineska.
:lol: :lol: ma potrovat pa neka kanton cisti ovo vise nema smisla

na dobrinji vise ovi iz stanove svoje cuke ne izvode na ispisavanje..............kaze komsija on bude malo na zraku citaj balkonu i piski i kaki u tutu :D kaze cim izaĐŽe eto ovih u coporu pa ja pobjegnem a cuko ostane i onaj urlikanje
dotoressa
Posts: 19
Joined: 16/04/2011 00:31

#91 Re: napad pasa / tuzba

Post by dotoressa »

Mislim da treba vrsiti pritiak na zavod za javno zdravstvo i/ili higijenski zavod kako bi ovi inicirali promjenu zakona. Ova posast je prijetnja zdravlju i potencijalna bomba, bez obzira na pojedinqcne ujede. Sama kolicina fekalija koje oni ostavljaju je svugdje na svijetu dovoljna da se neko pozove na odgovornost...a potencijal zaraze, bjesnila, meningitisa i ne daj Boze cega ne, zastrašujući#
User avatar
JohnnyS
Posts: 13648
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#92 Re: napad pasa / tuzba

Post by JohnnyS »

FreakyStyley wrote:Sladak je mozda pokojni golubi bio, doduse.

Teško, golublje meso je jako gorko :D
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#93 Re: napad pasa / tuzba

Post by Dozer »

@uglavnomja
Nemam sta provjeravati, drug...ja odrastao sa psima.

@staxxx
I mene je prije par godina ugrizao tornjak od 72 kg, i to iz cista mira, dok sam prolazio pored njega. A on je bio na povodcu koji je drzao neki momak. Mozes vjerovati, a i ne moras ako neces, ali u te 2-3 sekunde dok me drzao za butinu ja sam mu se jednostavno navalio nogom u zvalje i odmah ga opleo stocem odozgo medju oci. Momentalno je pustio, a onda k'o kakav grogi bokser poceo teturati u stranu. Da ga momak nije trznuo, moja noga bi ga pogodila u grlo i tu bi mu vjerovatno bio kraj. Sljedeca scena je bila da se ker od 72kg krije iza momka, ja idem na njega (ne na momka, nego na kera), i ker pocinje sprintati odvlaceni i momka za sobom. Malo kasnije, posto sam se zadao da nadjem ciji je pas, ispostavi se da je pas mog dobrog druga, a vodio ga u setnju njegov sestric. Naravno, covjek nije mogao vjerovati prvo da je pas nekoga ujeo, jer se radi o dresiranom psu, a drugo da je pobjegao od mene. I onda smo zajedno otisli do njegove kuce u Hrasnom, cisto da pogledam njegovog psa i potvrdim da je to taj. Pas je bio u garazi, svezan, i kad je njega vidio poceo je odmah mahati repom, a kad sam se ja pojavio iza njega - pas je pobjegao u cosak garaze, sjeo i povio usi. Ovo je lako provjerljivo ;)
Last edited by Dozer on 04/09/2013 20:39, edited 1 time in total.
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#94 Re: napad pasa / tuzba

Post by muha_sa »

dotoressa wrote:Mislim da treba vrsiti pritiak na zavod za javno zdravstvo i/ili higijenski zavod kako bi ovi inicirali promjenu zakona. Ova posast je prijetnja zdravlju i potencijalna bomba, bez obzira na pojedinqcne ujede. Sama kolicina fekalija koje oni ostavljaju je svugdje na svijetu dovoljna da se neko pozove na odgovornost...a potencijal zaraze, bjesnila, meningitisa i ne daj Boze cega ne, zastrašujući#
dobro lutalice al ovi što izvedu svoje ljubimce i drito u park da im se ljubimac pokaka, pa kad imaš i voliš ljubimca pokupi iza njega u kesu pa baci u kantu.


dotoressa@ nije ovo tebi vec samo nastavak tvog posta :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#95 Re: napad pasa / tuzba

Post by muha_sa »

Dozer wrote:@uglavnomja
Nemam sta provjeravati, drug...ja odrastao sa psima.

@staxxx
I mene je prije par godina ugrizao tornjak od 72 kg, i to iz cista mira, dok sam prolazio pored njega. A on je bio na povodcu koji je drzao neki momak. Mozes vjerovati, a i ne moras ako neces, ali u te 2-3 sekunde dok me drzao za butinu ja sam mu se jednostavno navalio nogom u zvalje i odmah ga opleo stocem odozgo medju oci. Momentalno je pustio, a onda k'o kakav grogi bokser poceo teturati u stranu. Da ga momak nije trznuo, moja noga bi ga pogodila u grlo i tu bi mu vjerovatno bio kraj. Sljedeca scena je bila da se ker od 72kg krije iza momka, ja idem na njega (ne na momka, nego na kera), i ker pocinje sprintati odvlaceni i momka za sobom. Malo kasnije, posto sam se zadao da nadjem ciji je pas, ispostavi se da je pas mog dobrog druga, a vodio ga u setnju njegov sestric. Naravno, covjek nije mogao vjerovati prvo da je pas nekoga ujeo, jer se radi o dresiranom psu, a drugo da je pobjegao od mene. I onda smo zajedno otisli do njegove kuce u Hrasnom, cisto da pogledam njegovog psa i potvrdim da je to taj. Pas je bio u garazi, svezan, i kad je njega vidio poceo je odmah mahati repom, a kad sam se ja pojavio iza njega - pas je pobjegao u cosak garaze, sjeo i povio usi. Ovo je lako provjerljivo ;)
:lol: :lol: :thumbup:
User avatar
sinuhe
Posts: 11483
Joined: 03/06/2011 11:33

#96 Re: napad pasa / tuzba

Post by sinuhe »

Pas koji ugrize jednom, ugrize i drugi put. Na Zapadu ih uspavaju istog trenutka.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#97 Re: napad pasa / tuzba

Post by Dozer »

Ovaj nikad prije nikoga nije ugrizao, a cesto sam covjeka pitao za njega i kaze da do prije dvije godine, kada je uginuo, nikad vise nikoga nije ugrizao. Zasto je samo na mene skocio, ostala je enigma i njemu i meni :)
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#98 Re: napad pasa / tuzba

Post by uglavnomja »

Dozer wrote:@uglavnomja
Nemam sta provjeravati, drug...ja odrastao sa psima.

nije moja recenica :-)

nego od @ja sam odavle
User avatar
staxx
Posts: 508
Joined: 09/02/2008 23:57

#99 Re: napad pasa / tuzba

Post by staxx »

muha_sa wrote:
Dozer wrote:@uglavnomja
Nemam sta provjeravati, drug...ja odrastao sa psima.

@staxxx
I mene je prije par godina ugrizao tornjak od 72 kg, i to iz cista mira, dok sam prolazio pored njega. A on je bio na povodcu koji je drzao neki momak. Mozes vjerovati, a i ne moras ako neces, ali u te 2-3 sekunde dok me drzao za butinu ja sam mu se jednostavno navalio nogom u zvalje i odmah ga opleo stocem odozgo medju oci. Momentalno je pustio, a onda k'o kakav grogi bokser poceo teturati u stranu. Da ga momak nije trznuo, moja noga bi ga pogodila u grlo i tu bi mu vjerovatno bio kraj. Sljedeca scena je bila da se ker od 72kg krije iza momka, ja idem na njega (ne na momka, nego na kera), i ker pocinje sprintati odvlaceni i momka za sobom. Malo kasnije, posto sam se zadao da nadjem ciji je pas, ispostavi se da je pas mog dobrog druga, a vodio ga u setnju njegov sestric. Naravno, covjek nije mogao vjerovati prvo da je pas nekoga ujeo, jer se radi o dresiranom psu, a drugo da je pobjegao od mene. I onda smo zajedno otisli do njegove kuce u Hrasnom, cisto da pogledam njegovog psa i potvrdim da je to taj. Pas je bio u garazi, svezan, i kad je njega vidio poceo je odmah mahati repom, a kad sam se ja pojavio iza njega - pas je pobjegao u cosak garaze, sjeo i povio usi. Ovo je lako provjerljivo ;)
:lol: :lol: :thumbup:
ne razumijem poentu tvoje price. evo, neka si ti spretan sa psima, neka je sve tacno sto pricas. shvatas da 95% gradjana ovog grada nije? shvatas da je to problem? shvatas da je to opasnost po gradjane? shvatas da nijedno dijete ne moze tako reagovati? shvatas li ti moju poentu?
samir80
Posts: 23
Joined: 17/11/2010 11:17

#100 Re: napad pasa / tuzba

Post by samir80 »

dotoressa wrote:Mislim da treba vrsiti pritiak na zavod za javno zdravstvo i/ili higijenski zavod kako bi ovi inicirali promjenu zakona. Ova posast je prijetnja zdravlju i potencijalna bomba, bez obzira na pojedinqcne ujede. Sama kolicina fekalija koje oni ostavljaju je svugdje na svijetu dovoljna da se neko pozove na odgovornost...a potencijal zaraze, bjesnila, meningitisa i ne daj Boze cega ne, zastrašujući#
Ama treba vrsiti pritisak na ove av mau da im #?#) majku i politicare . Al dzaba. Dok neko ne pogine nece biti demonstracija a bez njih ni promjene zakona. Ne daj Boze novog Denisa M.
Locked