napad pasa / tuzba

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#26 Re: napad pasa / tuzba

Post by JThomas »

nema tužbe kad si provocirao pse ulaskom u njihovu teritoriju i namrgođenim izrazom lica, jer psi to skontaju 8-)

a ko ne voli životinje ne voli ni ljude 8-)
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#27 Re: napad pasa / tuzba

Post by uglavnomja »

JThomas wrote:nema tužbe kad si provocirao pse ulaskom u njihovu teritoriju i namrgođenim izrazom lica, jer psi to skontaju 8-)

a ko ne voli životinje ne voli ni ljude 8-)
:D
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#28 Re: napad pasa / tuzba

Post by visocicaguy »

mislim, nikome nije drago vucarat se po sudovima, peglativno je to i dugo traje, uzima vrijeme, trud, novac itd... ali mislim da bi bilo drustveno odgovorno tuziti.

da li je moguce pokrenuti zajednicku tuzbu? ima li jos ljudi koji su napadnuti, pa da se zajedno to pokrene, mislim da bi to bilo efikasnije!?

PS.: vezano za to provociranje cuke, ja sam ga pitao sto mu nije vratio istom mjerom :) ... salu na stranu, mogu zamisliti sta bi bilo da je umjesto njega bilo dijete, sto sa aspekta fizickih povreda, sto trajnih psiholoskih
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#29 Re: napad pasa / tuzba

Post by Alfons Kauders »

JThomas wrote:nema tužbe kad si provocirao pse ulaskom u njihovu teritoriju i namrgođenim izrazom lica, jer psi to skontaju 8-)

a ko ne voli životinje ne voli ni ljude 8-)
ja volim zivotinje koliko i ljude - nimalo
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#30 Re: napad pasa / tuzba

Post by vjesticanametli »

trujte ih jer je postalo nesnosljivo

okrutno ali druge izgleda nema
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#31 Re: napad pasa / tuzba

Post by crnoplavo »

na drugoj temi su pisali o njima
pisali su i oko i tuzbi (mislim da ne djeluju u sarajevu-al pregledaj stranicu) mozda ti mogu dat koji savjet

http://ugriz.com/index.php
Last edited by crnoplavo on 04/09/2013 10:14, edited 1 time in total.
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#32 Re: napad pasa / tuzba

Post by registrovana onako »

nekad su vjestice palili :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#33 Re: napad pasa / tuzba

Post by Alfons Kauders »

vjesticanametli wrote:trujte ih jer je postalo nesnosljivo

okrutno ali druge izgleda nema
ne mozes tako... sad ce te neko pitati da li bi tako trovala i ljude

ja bih... mnoge... :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#34 Re: napad pasa / tuzba

Post by vjesticanametli »

pa spalite i vjestice :D ali one ipak ne ujedaju i samo mirno lete :lol:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#35 Re: napad pasa / tuzba

Post by ladyblue18 »

Alfons Kauders wrote:
vjesticanametli wrote:trujte ih jer je postalo nesnosljivo

okrutno ali druge izgleda nema
ne mozes tako... sad ce te neko pitati da li bi tako trovala i ljude

ja bih... mnoge... :D
Sto ne volis ljude :( :mrgreen:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#36 Re: napad pasa / tuzba

Post by vjesticanametli »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Sir Smoke a Lot
Posts: 150
Joined: 24/08/2013 15:28
Location: undisclosed

#37 Re: napad pasa / tuzba

Post by Sir Smoke a Lot »

Mozete kod mene povoljno, veoma povoljno, zaraditi povrede od psa po izboru imam ih vise.

Haski - malo slozen proces da bi ga natjerali da vas ujede ali garantujem naplatu od oko 10.000KM

Pit - brzo, efikasno do svoje prve 3.000KM uzete na prevaru

Vuk - ako zelite mozemo organizovati i vuka, osigurate porodicu ali provescete zivot u bolnici ili necete prezivjeti od povreda, garantujem od 20.000 do 50.000KM jer ovo bi islo i sudu u strazburg da i od evropejaca nesto izvucemo

Pudlica - ovo je za one koji zele brzih 200-1000KM, garantovano bolji uslovi od mikrokreditnih organizacija.

Ovo je izdvojeno iz ponude, tu ima jos mnogo a zavisi i koliko ste kreativni i koliko bi bola podnijeli, za pare granice se pomjeraju lako. Na sve usluge uzimam proviziju od 30% a u tu cijenu vam je uracunat i advokat koji ce izvuci novce od opstina itd.

Javite se, psi vec 2mjeseca nisu nista jeli - sve za dobrobit firme!
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#38 Re: napad pasa / tuzba

Post by sema911s »

ko se vozi na biciklu zanda je problem peseka jos veci,., kreni na zmajevac il darivu pa ces vidjet,.,il rano ujutro izadjes iz zgrade a njih 5 ko telad se poredali,., i kuda da prodjes,., na otoci je onaj ciko problem rijesio vazdusnom(i cuka i ptica) sada je manje guzva,.,
User avatar
BegA_
Posts: 4029
Joined: 28/02/2011 21:28
Location: Kod amidze Vincenta

#39 Re: napad pasa / tuzba

Post by BegA_ »

Ja imam psa u kuci, al' koliko njega volim, toliko ove lutalice mrzim. Najezim se kad' navecer otvorim prozor, tacno k'o neki rave party. U svakom dijelu grada je ista situacija. Po noci covjek ne moze izaci na ulicu, na svakom koraku se govna nalaze. Ne mogu da shvatim nadlezne zaista... Cini se da su oni ovdje u sluzbi lutalica, a gradjane ko jebe.
Volio bih da mi neko kaze u cemu je problem, pa se lutalice ne mogu skloniti sa ulice? Jednostavno mi ne ide u glavu da glavesine na vlasti ne reaguju. :? Nek' naprave jos 500 azila, al' ovaj problem se nemoze tim' rijesiti.
Puna podrska ljudima koji su odlucili da podignu tuzbu. :thumbup:


btw. Ne pamtim kad' sam macku na ulici vidio. :D
Forsaken
Posts: 826
Joined: 11/02/2005 10:51

#40 Re: napad pasa / tuzba

Post by Forsaken »

Za nezahtjevne preporucujem jutarnju setnju vilsonovim + ugriz pujde za ponjet. Nije cistokrvan copor al boze moj, usput je ako idete na posao. :D
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11101
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#41 Re: napad pasa / tuzba

Post by Prpa.ba »

BegA_ wrote:btw. Ne pamtim kad' sam macku na ulici vidio. :D
Zato sto ocito macke nisu zivotinje i na njih se ne odnosi isti zakon kao i na divlje pse. Azili za divlje pse mogu, ali azili u kojima ce se macke zastiti od eksterminacije ne mogu.

Napisao sam vise desetaka postova na ovom forumu o problemu divljih pasa i kako se problema rijesiti. Dzaba apeli, dzaba pozivi na razum. Jedino rjesenje je zatrpati vlasti osnovanim tuzbama, kad ih se udari po dzepu mozda i skontaju da se sterilizacijom ne postize nista kada je populacija divljih pasa presla 12.000, a da dozivotnih hotela treba 20ak po cijeni 1 milion KM / azil, te da se samo izmjenom zakona ili proglasenjem sezone lova u podrucju grada moze rijesiti problem. Ili to, ili ce ljudi polako poceti preuzimati stvari u svoje ruke, sto se vec desava.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#42 Re: napad pasa / tuzba

Post by Alfons Kauders »

ladyblue18 wrote:
Alfons Kauders wrote:
vjesticanametli wrote:trujte ih jer je postalo nesnosljivo

okrutno ali druge izgleda nema
ne mozes tako... sad ce te neko pitati da li bi tako trovala i ljude

ja bih... mnoge... :D
Sto ne volis ljude :( :mrgreen:
sve po zaslugama... :D

ima dobrih ljudi, ima i dobrih cuka... ali ima i dosta onih koji bi malo kome nedostajali
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#43 Re: napad pasa / tuzba

Post by Alfons Kauders »

Sir Smoke a Lot wrote:Mozete kod mene povoljno, veoma povoljno, zaraditi povrede od psa po izboru imam ih vise.

Haski - malo slozen proces da bi ga natjerali da vas ujede ali garantujem naplatu od oko 10.000KM

Pit - brzo, efikasno do svoje prve 3.000KM uzete na prevaru

Vuk - ako zelite mozemo organizovati i vuka, osigurate porodicu ali provescete zivot u bolnici ili necete prezivjeti od povreda, garantujem od 20.000 do 50.000KM jer ovo bi islo i sudu u strazburg da i od evropejaca nesto izvucemo

Pudlica - ovo je za one koji zele brzih 200-1000KM, garantovano bolji uslovi od mikrokreditnih organizacija.

Ovo je izdvojeno iz ponude, tu ima jos mnogo a zavisi i koliko ste kreativni i koliko bi bola podnijeli, za pare granice se pomjeraju lako. Na sve usluge uzimam proviziju od 30% a u tu cijenu vam je uracunat i advokat koji ce izvuci novce od opstina itd.

Javite se, psi vec 2mjeseca nisu nista jeli - sve za dobrobit firme!
vidim tu jedan mali problem, vezano za tvoju ponudu i prpinu ideju o tuzbama

ako raja fakat pocne uzimati milju, dvije ili vise za ugriz... lutalice ce poceti bjezati iz grada, jer ce ih svi ganjati da ih ujedu, svi ce ih napadati, sutati i provocirati na bilo koji nacin, samo da bi mogli izvaditi ozljedni list i uzeti pare za makarsku

kad tad ce fino reci "jebo ovo, ovi ljudi nismo normalni, hajmo mi fino na romaniju s vukovima"
User avatar
Sir Smoke a Lot
Posts: 150
Joined: 24/08/2013 15:28
Location: undisclosed

#44 Re: napad pasa / tuzba

Post by Sir Smoke a Lot »

Alfons Kauders wrote:
Sir Smoke a Lot wrote:Mozete kod mene povoljno, veoma povoljno, zaraditi povrede od psa po izboru imam ih vise.

Haski - malo slozen proces da bi ga natjerali da vas ujede ali garantujem naplatu od oko 10.000KM

Pit - brzo, efikasno do svoje prve 3.000KM uzete na prevaru

Vuk - ako zelite mozemo organizovati i vuka, osigurate porodicu ali provescete zivot u bolnici ili necete prezivjeti od povreda, garantujem od 20.000 do 50.000KM jer ovo bi islo i sudu u strazburg da i od evropejaca nesto izvucemo

Pudlica - ovo je za one koji zele brzih 200-1000KM, garantovano bolji uslovi od mikrokreditnih organizacija.

Ovo je izdvojeno iz ponude, tu ima jos mnogo a zavisi i koliko ste kreativni i koliko bi bola podnijeli, za pare granice se pomjeraju lako. Na sve usluge uzimam proviziju od 30% a u tu cijenu vam je uracunat i advokat koji ce izvuci novce od opstina itd.

Javite se, psi vec 2mjeseca nisu nista jeli - sve za dobrobit firme!
vidim tu jedan mali problem, vezano za tvoju ponudu i prpinu ideju o tuzbama

ako raja fakat pocne uzimati milju, dvije ili vise za ugriz... lutalice ce poceti bjezati iz grada, jer ce ih svi ganjati da ih ujedu, svi ce ih napadati, sutati i provocirati na bilo koji nacin, samo da bi mogli izvaditi ozljedni list i uzeti pare za makarsku

kad tad ce fino reci "jebo ovo, ovi ljudi nismo normalni, hajmo mi fino na romaniju s vukovima"
Upravo iz tog razloga ja idem u privatnike :D

Nista lutalice, sve s pedigreom. I vuk cak ehehe Al ima ti ta mjesta za ove sto na crno misle radit, ja to kao STZR registrovao sve regulara.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#45 Re: napad pasa / tuzba

Post by Alfons Kauders »

Sir Smoke a Lot wrote:
Alfons Kauders wrote:
Sir Smoke a Lot wrote:Mozete kod mene povoljno, veoma povoljno, zaraditi povrede od psa po izboru imam ih vise.

Haski - malo slozen proces da bi ga natjerali da vas ujede ali garantujem naplatu od oko 10.000KM

Pit - brzo, efikasno do svoje prve 3.000KM uzete na prevaru

Vuk - ako zelite mozemo organizovati i vuka, osigurate porodicu ali provescete zivot u bolnici ili necete prezivjeti od povreda, garantujem od 20.000 do 50.000KM jer ovo bi islo i sudu u strazburg da i od evropejaca nesto izvucemo

Pudlica - ovo je za one koji zele brzih 200-1000KM, garantovano bolji uslovi od mikrokreditnih organizacija.

Ovo je izdvojeno iz ponude, tu ima jos mnogo a zavisi i koliko ste kreativni i koliko bi bola podnijeli, za pare granice se pomjeraju lako. Na sve usluge uzimam proviziju od 30% a u tu cijenu vam je uracunat i advokat koji ce izvuci novce od opstina itd.

Javite se, psi vec 2mjeseca nisu nista jeli - sve za dobrobit firme!
vidim tu jedan mali problem, vezano za tvoju ponudu i prpinu ideju o tuzbama

ako raja fakat pocne uzimati milju, dvije ili vise za ugriz... lutalice ce poceti bjezati iz grada, jer ce ih svi ganjati da ih ujedu, svi ce ih napadati, sutati i provocirati na bilo koji nacin, samo da bi mogli izvaditi ozljedni list i uzeti pare za makarsku

kad tad ce fino reci "jebo ovo, ovi ljudi nismo normalni, hajmo mi fino na romaniju s vukovima"
Upravo iz tog razloga ja idem u privatnike :D

Nista lutalice, sve s pedigreom. I vuk cak ehehe Al ima ti ta mjesta za ove sto na crno misle radit, ja to kao STZR registrovao sve regulara.
ma jarane ako krene poso, poklopice te veliki igraci... jebiga al tako je... mislis da ce svi oni sto uzimaju reket i razbijaju glave ostati po strani dok ti dizes pare? :D

ima da te istjeraju iz posla preko noci :D
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#46 Re: napad pasa / tuzba

Post by muniza »

Nerješavanje problema vlastima odgovara jer se ogromna lova vrti i svako malo se da ćopnuti nešto.
Ista stvar je i sa ovim kvazi zaštitničkim društvima, oni su se još više oparili, znači i jednima i drugima odgovara status quo.

2-3 azilčića, optimum za masovno pranje para. Problem se da riješiti brzo i za jako male novce aktiviranjem šintorske službe ali je problem što onda gube jedan od izvora prihoda.

Kako ih natjerati da ih napokon aktiviraju to je pitanje? Jedan od načina naravno su tužbe ali oni imaju sve u svojim rukama tako da ih lako mogu i odbijati...

Izgleda da fakat od toga nema ništa još dugo vremena tako da će na kraju narod uzeti stvari u svoje ruke.
Čudi me kako i do sad nije jer samo zamišljam da nekog mog ugrizu, dijete, majku, golim rukama bi presudio svakom koji naleti...

Vidim još nema ovih zaštitnika na temi al primjetit ćete, čim se pojavi jedan i ostali će, čoporski mentalitet :D
Forsaken
Posts: 826
Joined: 11/02/2005 10:51

#47 Re: napad pasa / tuzba

Post by Forsaken »

Tesko ce ikad zakon promjeniti:
Na probleme neprovođenja Zakona posebno se osvrnula Ismeta Dervoz. Ona je navela kako je očito zašto je predlagač izmjene i dopune gospođa Uzunović koja je iz Zenice. Naime, u Zenici je zabilježen prvi slučaj donošenja sudske presude protiv jedinice lokalne samouprave zbog neprovođenja Zakona o zaštiti i dobrobiti životinja BiH, odnosno nezbrinjavanja napuštenih životinja. Kantonalni sud u Zenici potvrdio je prvostepenu presudu Općinskog suda, te u korist tužiteljice naložio isplatu od 4 200KM.

Kao jedne od generatora problema Dervoz je navela napuštanje ljubimaca. Osvrnula se i na probleme sa kojima se suočavaju roditelji zbog velikog broja napuštenih pasa koji se kreću u blizini škola. Ipak, Zakon je nazvala dostojanstvenim i jednako dobrim za ljubimce i građane

Podsjetila je i na to da je Zakon o zaštiti i dobrobiti životinja BiH i dalje jedini zakon iz Evropskog partnerstva (oblast sektorske politike poljoprivrede i ribarstva) koji je usvojen na državnom nivou, te da je kao takav je od izuzetnog značaja.
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#48 Re: napad pasa / tuzba

Post by GAU8 »

Samo molimo boga da se ne pojavi kakva zaraza, ili još gore, bjesnilo...
Ličilo bi na zombie apokalipsu. Ko bi se smio usuditi izaći na ulicu kad trenutno već nema mjesta u gradu gdje nema bar 5-6 lutalica u krugu 20-ak metara oko tebe
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#49 Re: napad pasa / tuzba

Post by muniza »

Forsaken wrote:Tesko ce ikad zakon promjeniti:
Na probleme neprovođenja Zakona posebno se osvrnula Ismeta Dervoz. Ona je navela kako je očito zašto je predlagač izmjene i dopune gospođa Uzunović koja je iz Zenice. Naime, u Zenici je zabilježen prvi slučaj donošenja sudske presude protiv jedinice lokalne samouprave zbog neprovođenja Zakona o zaštiti i dobrobiti životinja BiH, odnosno nezbrinjavanja napuštenih životinja. Kantonalni sud u Zenici potvrdio je prvostepenu presudu Općinskog suda, te u korist tužiteljice naložio isplatu od 4 200KM.

Kao jedne od generatora problema Dervoz je navela napuštanje ljubimaca. Osvrnula se i na probleme sa kojima se suočavaju roditelji zbog velikog broja napuštenih pasa koji se kreću u blizini škola. Ipak, Zakon je nazvala dostojanstvenim i jednako dobrim za ljubimce i građane

Podsjetila je i na to da je Zakon o zaštiti i dobrobiti životinja BiH i dalje jedini zakon iz Evropskog partnerstva (oblast sektorske politike poljoprivrede i ribarstva) koji je usvojen na državnom nivou, te da je kao takav je od izuzetnog značaja.
To je ono čega se i bojim, milioni i milioni za izgradnju azila i za azile mjesečno.
Tome se treba protiviti i protiv toga boriti pa se makar dovelo u pitanje i naše ionako jako upitno člansto u EU.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#50 Re: napad pasa / tuzba

Post by Danguba »

za sve su krive jadne cuke. :D
Locked