napad pasa / tuzba

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#1 napad pasa / tuzba

Post by visocicaguy »

pozdrav,

brata su mi malocas napala tri psa dok je vozio biciklo. srecom, nije pao, ostao je priseban, epilog svega je da ima posjekotinu na skocnom zglobu desne noge. vodim ga sada u hitnu da primi tetanus - ako budu imali.

moje pitanje se odnosi na potrebnu proceduru za podizanje tuzbe protiv opcine zbog ovog dogadjaja. koji je redoslijed, odnosno sta trebamo uraditi, da ne napravimo proceduralnu gresku? cilj nije uzeti novac, nego natjerati nadlezne tuzbama da se ovaj problem rijesi. molim pomoc.

hvala.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#2 Re: napad pasa / tuzba

Post by uglavnomja »

ne znam proceduru, ali obavezno slikaj ranu, trazi od doktora potvrdu da je ugriz psa, ... da nema tetanusa ...
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#3 Re: napad pasa / tuzba

Post by shandrprcSA »

ljekarski nalaz i prijava u stanicu policije pa pokrenes privatnu tuzbu ...
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#4 Re: napad pasa / tuzba

Post by amiliana »

visocicaguy wrote:pozdrav,

brata su mi malocas napala tri psa dok je vozio biciklo. srecom, nije pao, ostao je priseban, epilog svega je da ima posjekotinu na skocnom zglobu desne noge. vodim ga sada u hitnu da primi tetanus - ako budu imali.

moje pitanje se odnosi na potrebnu proceduru za podizanje tuzbe protiv opcine zbog ovog dogadjaja. koji je redoslijed, odnosno sta trebamo uraditi, da ne napravimo proceduralnu gresku? cilj nije uzeti novac, nego natjerati nadlezne tuzbama da se ovaj problem rijesi. molim pomoc.

hvala.
Isti slucaj jutros na Vilsonovom setalistu kod mosta Suade Dilberovic,moju sestru je napao copor od pet pasa dok smo trcale jer obavljamo svoju rutinu svaki dan,ja sam trcala daleko ispred nje jer ne trcimo istim tempom,kada trcis pored njih oni krenu jer misle da hoces da se igras, a kad hodas onda ti nece nista i ujutru su gladni lakse je navecer jer se oni preko dana snađu za hranu i zasite se.Uglavnom taj problem je malo dublji neznam moliko ce ti pomoci da podizes tuzbu i trazis od nadleznih da rijese taj problem jer taj problem je veci i sve veci jer tih pasa ima na hiljade i niko nece da preuzme odgovornost i da preuzme tesko je jer se to nagomilavalo niko nista nije poduzeo i sad je sve gore i gore pokusaj ali kazem ti ako ista uspijes bilo bi dobro.
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#5 Re: napad pasa / tuzba

Post by visocicaguy »

update: u hitnoj previli ranu, rekli da nije previse duboka i da ne mora primiti tetanus, ali isto tako rekli da je 4. po redu napad cije su posljedice veceras kod njih tretirane. prijava izvrsena u MUP-u, rekli da se javimo za zapisnik ili da ga pravni predstavnik trazi sluzbenim putem.
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#6 Re: napad pasa / tuzba

Post by crnoplavo »

nadam se da nece doc do kontratuzbe...

sretno :thumbup:
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#7 Re: napad pasa / tuzba

Post by visocicaguy »

crnoplavo wrote:nadam se da nece doc do kontratuzbe...

sretno :thumbup:
zbog?

edit: ah.. mislis vjerovatno na av-mau i to... ne pratim :-)
User avatar
kako to
Posts: 420
Joined: 10/04/2013 08:12

#8 Re: napad pasa / tuzba

Post by kako to »

Nece cuko iz cista mira. :D
User avatar
starii
Posts: 3299
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#9 Re: napad pasa / tuzba

Post by starii »

mislim da bi građani trebali uzeti stvar u svoje ruke :-D

prije par dana na dobrinji tako psi i jedna zena bacala petarde da ih otjera..helem prijave je nasi posteni sugrađani i dode joj policija na vrata,i na kraju joj policajac ne napise ni prijavu vec stavi nn bacao i kaze joj da uzme virsli u ubaci loprila (lijek za pritisak) u virsle i nahrani pse....kaze toliko im padne pritisak da na šapama ne mogu stojati :-D
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#10 Re: napad pasa / tuzba

Post by muha_sa »

moju snahu-od sina suprugu-prekjuce ujutro napali kod studentskih domova u Nedžaricima, jedan je ugrizo za butinu a drugi za skocni zglob--sreca pa je naišo savjestan gradjanin pa ih otjero a nju odvezo u dom zdravlja na Vojnickom inace bog zna šta bi bilo pošto su je oborili na tlo :-)

tužba ce ici i ici ce se ako treba do Strazbura, jebo im av mau majku kroz majku.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#11 Re: napad pasa / tuzba

Post by plain vanilla »

muha_sa wrote:moju snahu-od sina suprugu-prekjuce ujutro napali kod studentskih domova u Nedžaricima, jedan je ugrizo za butinu a drugi za skocni zglob--sreca pa je naišo savjestan gradjanin pa ih otjero a nju odvezo u dom zdravlja na Vojnickom inace bog zna šta bi bilo pošto su je oborili na tlo :-)

tužba ce ici i ici ce se ako treba do Strazbura, jebo im av mau majku kroz majku.
ma to je ona njih izazivala ba
nece cuke iz cista mira napasti :mrgreen:
anonimus0007
Posts: 359
Joined: 11/03/2013 16:53

#12 Re: napad pasa / tuzba

Post by anonimus0007 »

i mene jučer pokušaše dva paščeta ujesti. sreća pa su bili omanji pa sa jednog uspio nabit nogom.
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#13 Re: napad pasa / tuzba

Post by dust in the wind »

tuzei ili pasivno legitimisani treba biti opcina u kojoj se to desilo...
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#14 Re: napad pasa / tuzba

Post by manekenka u penziji »

samo da se upišem da pratim ove ''av mau-moralne vertikale''
(ne znam kako samo njih ovi kerovi zaobilaze? da ih hoće izgrist do kosti ili ih barem istraumirati!)
želim vam svima sreću sa tužbama
User avatar
LeonardoAC
Posts: 928
Joined: 21/12/2009 21:57

#15 Re: napad pasa / tuzba

Post by LeonardoAC »

Ne mogu da vjerujem da skupina džabahljebaroša koji se kriju iza tih "av-mau" drže taocima cijeli grad. Na ilidži je stanje alarmantno, još malo pa ćemo postati manjina u odnosu na ove dzukele. Treba kakavog "mirnog" rotvajlera uputiti da se poigra sa ovim članovima av-mau.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#16 Re: napad pasa / tuzba

Post by harač »

ja ne znam šta su oni sterilisali; kučka kod moje zgrade prije par sedmica šestero okotila. rastu k'o na steroidima, već su veliki
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#17 Re: napad pasa / tuzba

Post by manekenka u penziji »

harač wrote:ja ne znam šta su oni sterilisali; kučka kod moje zgrade prije par sedmica šestero okotila. rastu k'o na steroidima, već su veliki
meni su još manje jasni ovi što ih hrane.
u mojoj mahali ima po jedan i po ker na svakog komšiju.
najgori su navečer, u gluho doba, kad počnu lajati na zvijezde
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#18 Re: napad pasa / tuzba

Post by dadoka84 »

Mogu mislit sta ce biti kad zima dodje. Bice veselo kad nestane hrane na ulicama.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#19 Re: napad pasa / tuzba

Post by Capsicum »

Stvarno ovo vise nije normalno! Vec sam pisao negdje o tome. Oko moje zgrade na Sipu obitava oko 30 pasa, a u samom naselju ih sigurno ima preko 100. Djeca se vise ne igraju oko zgrada i na igralistima, jer su ih okupirala ta "ljupka cetvoronozna stvorenja". Ne samo da je postao opasan sport postiti dijete da izadje na igraliste, nego nije ni higijenski, jer osim sto svojim izmetom zagadise kompletno naselje, raznose i smece iz kontejnera na sve strane. Rijetko se i koja odrasla osoba usudi setati naseljem kroz copore pasa. Ne moram ni govoriti kako se dan i noc odvijaju "borbe" izmedju zavadjenih copora, pa mozete zaboraviti na miran san. Jebo vise i ovakav zakon i opstinu i Murai i veterinarske inspekcije i sve. Ovo je postala "drzava za psa". Osjecam se kao da mi je neko prodao stan u sred nekog rezervata za divlje zivotinje... Zenu i dijete moram autom prevoziti u druge dijelove grada, gdje je koliko, toliko normalnija situacija da malo prosetaju, jer su inace zbog okupacije od strane pasa, osudjeni na kucni pritvor!

Ne pravite nas vise budalama, nije normalno da covjek ne moze prosetat svojim naseljem u centru glavnog grada, nije normalno da dijete ne moze igrati lopte ispred svoje zgrade, nije normalno da ne mozete na miru izbaciti smece u kontejner, nije normalno da stotine pasa zavijaju i laju po cijeli dan i noc oko zgrada. Shvatate li da je ovo bure baruta? Trenuci nas bukvalno dijele od prvog slucaja gubljenja glave zbog ignorisanja problema od strane nadleznih!

Je li nekome cilj da ljude natjeraju da sami rjesavaju ovaj problem kako znaju i umiju? Poslije ce biti kukanja Greenpeace-u...
User avatar
Truba
Posts: 81199
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#20 Re: napad pasa / tuzba

Post by Truba »

na pofalićima kuja sa 4-5 kućića... svi isti pljunuti rastu ko iz vode

jutros negdje kod lorisa 3 džukele ganjaju citroen c 3 a unutra se ženska šminka :lol: :lol: :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#21 Re: napad pasa / tuzba

Post by Alfons Kauders »

visocicaguy wrote:pozdrav,

brata su mi malocas napala tri psa dok je vozio biciklo. srecom, nije pao, ostao je priseban, epilog svega je da ima posjekotinu na skocnom zglobu desne noge. vodim ga sada u hitnu da primi tetanus - ako budu imali.

moje pitanje se odnosi na potrebnu proceduru za podizanje tuzbe protiv opcine zbog ovog dogadjaja. koji je redoslijed, odnosno sta trebamo uraditi, da ne napravimo proceduralnu gresku? cilj nije uzeti novac, nego natjerati nadlezne tuzbama da se ovaj problem rijesi. molim pomoc.

hvala.
ako krenu isplacivati kakve pare po tim tuzbama, horsasi ce jedan drugog gristi da uganjaju kakvu odstetu... neki dan citam da je zena dobila 4200km... breza ili visoko, ne sjecam se, u onom clanku o izgrizenoj opel astri

(bice da ih je i astra provocirala, cuke golf fanovi)
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#22 Re: napad pasa / tuzba

Post by registrovana onako »

dadoka84 wrote:Mogu mislit sta ce biti kad zima dodje. Bice veselo kad nestane hrane na ulicama.

bice to ok :)
manekenka u penziji wrote:
meni su još manje jasni ovi što ih hrane.

u mojoj mahali ima po jedan i po ker na svakog komšiju.
najgori su navečer, u gluho doba, kad počnu lajati na zvijezde
User avatar
sinuhe
Posts: 11458
Joined: 03/06/2011 11:33

#23 Re: napad pasa / tuzba

Post by sinuhe »

Jel' ima neki poseban razlog za kolaps Sarajeva? Sigurnosni, infrastrukturni ... :?
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#24 Re: napad pasa / tuzba

Post by dadoka84 »

javašluk, bezobrazluk, idiotluk i sve ostalo sto se zavrsava na luk.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#25 Re: napad pasa / tuzba

Post by Alfons Kauders »

sinuhe wrote:Jel' ima neki poseban razlog za kolaps Sarajeva? Sigurnosni, infrastrukturni ... :?
trecina grada zivi od politike, trecina od "aktivizma" u kojekakvim NVO kurcima, trecina bi samo da normalno zivi i privredjuje, ali ovi prvi im ne daju... to je otprilike to
Locked