Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post Reply
kojetou
Posts: 289
Joined: 02/02/2013 18:44

#276 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by kojetou »

muha_sa wrote:
kojetou wrote:
Okej moze. Ali mozes i reci koje silno uporiste se gore nalazi na vrhu trebevica. Ja na google erathu vidim samo neke planinarske domove i sumu.
ne vrijedi sine :-) sad bih ti ja trebo pisat kako je sve teklo do 92. :-) pitaj tatu--pitaj ga ko je rasporedio teško oružje i orudže oko Sarajeva :? to je uradila naša zajednicka vojska koju smo svi zajedno podizali 47 godina--sve Republike--do priznanja Bosne i Hercegovine ta JNA je bila regularna vojska koja je mogla pod izgovorom vježbi rasporedit orudže i oružje------------------------eh sad kako ti misliš izvuc to oružje i tehniku na Tebevic :? jedino ako si ko onaj lik iz crtanog-ako se sjecaš kaspera :lol:

-ne znam šta je s tobom--mlad momak :) umjesto da ideš koke ganjat ti vrijeme provodiš na forumu :-) i to s jednim penzionerom kojeg ce žena sad razbit ako nastavi s tobom forumat :lol:
Kako cu koke ganjati kad vala ovaj rad zavrsiti za 7 dana? Poenta je moja i bila u tome da je to sve JNA za njih odradila ali sada te JNA vise nema. Pitanje je ko bi prvi stigao do gore... Ja znam ko bi a znas i ti samo kada bi malo razmislio.

Ali to mozda sve skupa i nije bitno to je samo moje slucajno razmisljanje. Nisam uopste opsjednut time; to su ideje koje ja dobivam kada scrollam kroz google earth. Mozda je malo bolesno a mozda je i normalno ko ce ga znati. :D
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#277 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by Pitar s Kariba »

Sarajmen wrote:Ima ovdje : http://kiraethana.wordpress.com/categor ... 1992-1995/
nešto detaljnije opisano i kartografski pokrivena ta ''akcija'' ...
Krenuh da čitam temu jer me stvarno interesovalo šta se dešavalo tada na Ilidži. I od svih silnih stranica što se ovdje ispisaše ovo je jedini koristan post kojih nađoh.
Hvala Sarajmen.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4815
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#278 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by duh_sa_sjekirom »

kojetou wrote:
Kako cu koke ganjati kad vala ovaj rad zavrsiti za 7 dana? Poenta je moja i bila u tome da je to sve JNA za njih odradila ali sada te JNA vise nema. Pitanje je ko bi prvi stigao do gore... Ja znam ko bi a znas i ti samo kada bi malo razmislio.

Ali to mozda sve skupa i nije bitno to je samo moje slucajno razmisljanje. Nisam uopste opsjednut time; to su ideje koje ja dobivam kada scrollam kroz google earth. Mozda je malo bolesno a mozda je i normalno ko ce ga znati. :D
Ti si rođeni vojskovođa... :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128602
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#279 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by muha_sa »

kojetou wrote:
Kako cu koke ganjati kad vala ovaj rad zavrsiti za 7 dana? Poenta je moja i bila u tome da je to sve JNA za njih odradila ali sada te JNA vise nema. Pitanje je ko bi prvi stigao do gore... Ja znam ko bi a znas i ti samo kada bi malo razmislio.

Ali to mozda sve skupa i nije bitno to je samo moje slucajno razmisljanje. Nisam uopste opsjednut time; to su ideje koje ja dobivam kada scrollam kroz google earth. Mozda je malo bolesno a mozda je i normalno ko ce ga znati. :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
muha_sa
Posts: 128602
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#280 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by muha_sa »

Pitar s Kariba wrote:
Sarajmen wrote:Ima ovdje : http://kiraethana.wordpress.com/categor ... 1992-1995/
nešto detaljnije opisano i kartografski pokrivena ta ''akcija'' ...
Krenuh da čitam temu jer me stvarno interesovalo šta se dešavalo tada na Ilidži. I od svih silnih stranica što se ovdje ispisaše ovo je jedini koristan post kojih nađoh.
Hvala Sarajmen.
kakve nam koristi od ove i slicnih tema :?
User avatar
dedi
Posts: 85
Joined: 05/03/2002 00:00
Location: sarajevo

#281 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by dedi »

Nisam htjeo se uključiuvati u temu jer nisam bio tu i mogu samo reći ono rekla kazala od onih koji su bili u Hrasnici u to vrjeme ali ko neko ko je okusio rat i popušio metak u vrat malo me strateg iznerviro al neću galamiti na njega nego ću mu zadati domaću zadaću ako misli da je upravu. Prvi zadatak pitaj svoga rođu ili proguglaj kolika je srtrukturna izdržljivost oklopa (to ti je ono čim ga moraš opaliti da ga sjebeš) kod tih konzervi iz Pazarića. Drugi je malo teži al se može naći nađi koliki je postotak gubitaka za napadača i za branioca na prosječno branjenu liniju i postotak gubitaka za čišćenje prosječno branjenog naselja(možeš naći u knjigama koje koriste na vojnim akademijama i sličnim sranjima iz kojih se uče procjene ). I treće nađi koliko je teška oprema za jednog vojnika za 4 dana. Kad to nađeš onda ću ti objasniti zašto si tražio i još koju stvar do tada :run: .
kojetou
Posts: 289
Joined: 02/02/2013 18:44

#282 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by kojetou »

dedi wrote:Prvi zadatak pitaj svoga rođu ili proguglaj kolika je srtrukturna izdržljivost oklopa (to ti je ono čim ga moraš opaliti da ga sjebeš) kod tih konzervi iz Pazarića.
Moze izdzati pjesadisjki napad valjda.

Drugi je malo teži al se može naći nađi koliki je postotak gubitaka za napadača i za branioca na prosječno branjenu liniju i postotak gubitaka za čišćenje prosječno branjenog naselja(možeš naći u knjigama koje koriste na vojnim akademijama i sličnim sranjima iz kojih se uče procjene ).
Odnos snaga mora biti vise od 1:3 u korist napadaca da bi linija pala ukoliko krenemo od jednake obucenosti. (Tako kaze Stijepan Siber u emisiji "Generali".)

I treće nađi koliko je teška oprema za jednog vojnika za 4 dana. Kad to nađeš onda ću ti objasniti zašto si tražio i još koju stvar do tada :run: .
Kakvog vojnika? Jesamli rekao da cemo na magarcima iznositi topove do vrha Trebevica? :)

:lol:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#283 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by JoseMujica »

ma to ce se prigodnim dovama riješiti kako je onomad Behmen predlagao dok se istovremeno Memlija bogatio na kalasima :-)
User avatar
muha_sa
Posts: 128602
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#284 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by muha_sa »

JoseMujica wrote:ma to ce se prigodnim dovama riješiti kako je onomad Behmen predlagao dok se istovremeno Memlija bogatio na kalasima :-)
:lol: :lol: :lol: :lol:

uh :-) na to sam totalno zaboravio :lol: :lol: :lol: :lol:
PM72
Posts: 17742
Joined: 30/04/2012 16:54

#285 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by PM72 »

Budite malo više obazrivi prema našem "Šemsi Bonaparti",sad vas niš' ne konta...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#286 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by JoseMujica »

djes to zaboraviti :? nema rijeci kojima se može opisati koliko mi se Memlija gadi :x pravi primjer da kod nas parama mores kupiti sve :cry: :( :oops:
ne bi me čudilo da mu i ljiljana daju sto je u Stambolu cuvao Aljinu Halidu :-)
User avatar
junkers
Posts: 589
Joined: 05/10/2009 15:38
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#287 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by junkers »

dedi wrote:Nisam htjeo se uključiuvati u temu jer nisam bio tu i mogu samo reći ono rekla kazala od onih koji su bili u Hrasnici u to vrjeme ali ko neko ko je okusio rat i popušio metak u vrat malo me strateg iznerviro al neću galamiti na njega nego ću mu zadati domaću zadaću ako misli da je upravu. Prvi zadatak pitaj svoga rođu ili proguglaj kolika je srtrukturna izdržljivost oklopa (to ti je ono čim ga moraš opaliti da ga sjebeš) kod tih konzervi iz Pazarića. Drugi je malo teži al se može naći nađi koliki je postotak gubitaka za napadača i za branioca na prosječno branjenu liniju i postotak gubitaka za čišćenje prosječno branjenog naselja(možeš naći u knjigama koje koriste na vojnim akademijama i sličnim sranjima iz kojih se uče procjene ). I treće nađi koliko je teška oprema za jednog vojnika za 4 dana. Kad to nađeš onda ću ti objasniti zašto si tražio i još koju stvar do tada :run: .
ajišnik?
User avatar
dedi
Posts: 85
Joined: 05/03/2002 00:00
Location: sarajevo

#288 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by dedi »

Znao sam al eto pokušaću ti objasniti ja sam u ratu glumio otvarač za konzerve to jest protiv oklopnjak ono što znam o tim oklopima ja da su to laka oklopna vozila(nesvodi se samo na težinu nego i na izdržljivost oklopa) tačno da bi trebale zidržati pješadijski napad ali lakim pješadiskim oružiem znači sve jače od zolje oni su pušiona.
Drugo nisam te pitao omjer broju vojnika nego broj žrtava a sam tvoj odgovor 3:1 u korist napadača bi ti trebalo biti jasno da je broj žrtava na strani napadača puno veći cifre variraju ali za običnu liniju kažu između 30 i 50 % za naselje i do 70%.
Treće iznjeli su oni što Sarajevo nisu uzeli ima poslovica >>dje čizmom nisi stao nisi osvojio<< pitam za vojnika jer dvije mine na putu i snajperiusta i tvoji oklopi su paralizirani sve dok pješadija ne raščisti okolo da deminer može maći mine.

E sad da ti objasnim što ovo pitah, zar ti misliš da Vojkovići nisu naoružani sad kao na početku rata ako ne i više, zar misliš da možeš to dovući iz pazarića do igmana ili hrasnice da nebude primjećeno i napasti neznam skoje strane bi ti bilo gore deset ljudi koi znaju šta rade pola bi ti razvalili tih oklopa a ući u naselje snjima bolje uzmi benzina polij i zapali jer bi ti to i bilo svaka baba s pozora mogla baciti flašu i zapaliti tako da od te tvoje taktike nema ništa bez pješadije.

Usput zaboravio sam one konzerve služe za transport a ne kao ofanzivno vozilo oni voze pješadiju što čisti kad tenk zapne njihovo oružije je bza samo odbranu ili djelovanja sa distance(minobacači).
User avatar
dedi
Posts: 85
Joined: 05/03/2002 00:00
Location: sarajevo

#289 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by dedi »

junkers wrote:
dedi wrote:Nisam htjeo se uključiuvati u temu jer nisam bio tu i mogu samo reći ono rekla kazala od onih koji su bili u Hrasnici u to vrjeme ali ko neko ko je okusio rat i popušio metak u vrat malo me strateg iznerviro al neću galamiti na njega nego ću mu zadati domaću zadaću ako misli da je upravu. Prvi zadatak pitaj svoga rođu ili proguglaj kolika je srtrukturna izdržljivost oklopa (to ti je ono čim ga moraš opaliti da ga sjebeš) kod tih konzervi iz Pazarića. Drugi je malo teži al se može naći nađi koliki je postotak gubitaka za napadača i za branioca na prosječno branjenu liniju i postotak gubitaka za čišćenje prosječno branjenog naselja(možeš naći u knjigama koje koriste na vojnim akademijama i sličnim sranjima iz kojih se uče procjene ). I treće nađi koliko je teška oprema za jednog vojnika za 4 dana. Kad to nađeš onda ću ti objasniti zašto si tražio i još koju stvar do tada :run: .
ajišnik?

ajišnik ?????????? prevedi
User avatar
junkers
Posts: 589
Joined: 05/10/2009 15:38
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#290 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by junkers »

dedi wrote:
junkers wrote:
dedi wrote:Nisam htjeo se uključiuvati u temu jer nisam bio tu i mogu samo reći ono rekla kazala od onih koji su bili u Hrasnici u to vrjeme ali ko neko ko je okusio rat i popušio metak u vrat malo me strateg iznerviro al neću galamiti na njega nego ću mu zadati domaću zadaću ako misli da je upravu. Prvi zadatak pitaj svoga rođu ili proguglaj kolika je srtrukturna izdržljivost oklopa (to ti je ono čim ga moraš opaliti da ga sjebeš) kod tih konzervi iz Pazarića. Drugi je malo teži al se može naći nađi koliki je postotak gubitaka za napadača i za branioca na prosječno branjenu liniju i postotak gubitaka za čišćenje prosječno branjenog naselja(možeš naći u knjigama koje koriste na vojnim akademijama i sličnim sranjima iz kojih se uče procjene ). I treće nađi koliko je teška oprema za jednog vojnika za 4 dana. Kad to nađeš onda ću ti objasniti zašto si tražio i još koju stvar do tada :run: .
ajišnik?

ajišnik ?????????? prevedi
imaš pp
kojetou
Posts: 289
Joined: 02/02/2013 18:44

#291 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by kojetou »

dedi wrote:
E sad da ti objasnim što ovo pitah, zar ti misliš da Vojkovići nisu naoružani sad kao na početku rata ako ne i više, zar misliš da možeš to dovući iz pazarića do igmana ili hrasnice da nebude primjećeno i napasti neznam skoje strane bi ti bilo gore deset ljudi koi znaju šta rade pola bi ti razvalili tih oklopa a ući u naselje snjima bolje uzmi benzina polij i zapali jer bi ti to i bilo svaka baba s pozora mogla baciti flašu i zapaliti tako da od te tvoje taktike nema ništa bez pješadije.
Dobro nemam pojma. Ionako sam vise iz dosade pisao da spustim onog srbina sto je bio u vojsci republike otadzbine. No i dalje kao laik stojim pri tome da ukoliko bi uspijeo da postavis artilijerijske baterije na Trebevic i Igman mogao bi razvaliti sta god zelis u onoj dolini Istocnog sarajaeva.

Dokaz za to je npr Francuski bataljon koji je 1995. sa Igmana nanio Cetaljima najvise stete upravo artilijerijom sa Igmana. Ti okloni transporteri; njih sam spomenuo u nekom kontekstu i rekao sam (opet kao laik jer ne zelim vise da ispadne da pametujem); rekao sam:

Ukoliko bi se te vukojebine napale a odnos snaga je 20:1 uz artilijerijsku podrsku sa Igmana i Trebevica (Moze i sa vrha Bjelasnice ako nestugnu makagarci na vrijeme na Trebevic) i jos uz to (dodatno) poceli spustati specijalci sa Igmana onom cestom prema vojkovicima (imajuci podrsku vatrenu znaci iz Hrasnice i artilijrijsku podrsku i tenkovsku podrsku (spomenuo sam i 17 M84 tenka koje bi se mogli iskoristiti ili 60 M60a3 tenka) onda ja nevidim zaista sta bi oni mogli da rade nego da se uhvate nogu... Ali to ostaje samo moje misljenje.

Ugodno chatanje.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#292 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by Bodkin »

kojetou wrote:
dedi wrote:
E sad da ti objasnim što ovo pitah, zar ti misliš da Vojkovići nisu naoružani sad kao na početku rata ako ne i više, zar misliš da možeš to dovući iz pazarića do igmana ili hrasnice da nebude primjećeno i napasti neznam skoje strane bi ti bilo gore deset ljudi koi znaju šta rade pola bi ti razvalili tih oklopa a ući u naselje snjima bolje uzmi benzina polij i zapali jer bi ti to i bilo svaka baba s pozora mogla baciti flašu i zapaliti tako da od te tvoje taktike nema ništa bez pješadije.
Dobro nemam pojma. Ionako sam vise iz dosade pisao da spustim onog srbina sto je bio u vojsci republike otadzbine. No i dalje kao laik stojim pri tome da ukoliko bi uspijeo da postavis artilijerijske baterije na Trebevic i Igman mogao bi razvaliti sta god zelis u onoj dolini Istocnog sarajaeva.

Dokaz za to je npr Francuski bataljon koji je 1995. sa Igmana nanio Cetaljima najvise stete upravo artilijerijom sa Igmana. Ti okloni transporteri; njih sam spomenuo u nekom kontekstu i rekao sam (opet kao laik jer ne zelim vise da ispadne da pametujem); rekao sam:

Ukoliko bi se te vukojebine napale a odnos snaga je 20:1 uz artilijerijsku podrsku sa Igmana i Trebevica (Moze i sa vrha Bjelasnice ako nestugnu makagarci na vrijeme na Trebevic) i jos uz to (dodatno) poceli spustati specijalci sa Igmana onom cestom prema vojkovicima (imajuci podrsku vatrenu znaci iz Hrasnice i artilijrijsku podrsku i tenkovsku podrsku (spomenuo sam i 17 M84 tenka koje bi se mogli iskoristiti ili 60 M60a3 tenka) onda ja nevidim zaista sta bi oni mogli da rade nego da se uhvate nogu... Ali to ostaje samo moje misljenje.

Ugodno chatanje.
dakle ti bi SVE sto ima oklopa u ovoj drzavi gurnuo u napad na vojkovice :shock: :shock:
kojetou
Posts: 289
Joined: 02/02/2013 18:44

#293 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by kojetou »

Vojkovice, Istocno Sarajevo; sokolac i podromanija idu znaci u jednom paketu. To je ona dolina dole koju vidis kad se popnes na Trebevic recimo.
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#294 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by karanana »

prvi korak bi bio poslati lahke jedinice od po 10-15 specijalaca, lahko ali dobro naoruzanih i uvjezbanih timova, da uzmu strateske kote na pomenutim chukama, brdima i planinama koji se cak nalaze i u manjem entitetu. te jedinice trebaju da budu sa prigusivacima i ne smiju ostavljati zive iza sebe kako ti ne bi obavijestili njihovu pozadinu o tome sta se desava. kada ove jedinice osiguraju pozicije, poslati dobrovoljce da kopaju aritljerijske pozicije. u medjuvremenu pokrenuti oklopnu silu iz vojarni i strateski ih pozicionirati na vec osigurane isturene artiljerijske pozicije. tuci po vujkovicima, palama i sokocu da im malo pamet razvucemo i da ih iznenadimo odnosno prepadnemo da preko noci isele i odu. onda nam je sve ravno preko romanije do drine a moze i dalje.
moze se ovo odraditi lahko. bitan je faktor iznenadjenja.

mozemo se naci negdje tajnovito u nekoj kuci u hrasnici ili sokolovic koloniji da sve ovo fino nacrtamo i razradimo.
racionalista
Posts: 1475
Joined: 20/07/2012 20:40

#295 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by racionalista »

Ko da su Vojkovici i taj dio strateški bitni. Ako se gdje bude lomilo onda će se lomiti u Brčkom, Zvorniku i na potezu Trnovo- Foča- Goražde.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#296 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by udrch »

nemoj te se igrati rata...ali nemojte naš potencijal nipodaštavati..
kad smo mi u pitanju nikad ne reci nikad..
mnogo je tu neriješenih pitanja ostalo..
PC, sjever Kosova, jug Srbije, kompletan Sandžak..
Istočna Bosna i Hercegovina..

sve bi se jednog dana moglo zapaliti i završiti onako kako bi velike sile najviše voljele..
jug-albance na Kosovu..
kosovski srbi u srbiji..
bošnjaci iz sandžaka u Istočnoj Bosni i Hercegovni..
srbi iz Istočne Bosne i Hercegovine u Sandžaku..
ponovno ujedinjenje Srbije i Crne gore i izlazak na more..

ovdje nikad ne treba reći nikad..doduše ja shvaćam nas malo ove starije koji danas imamo djecu i koji bi voljeli da nikad ne dožive ponovo rat..ali ostalo je ovo prekomplikovano da bi se moglo bez problema nastaviti dalje..
a i pogledajte te mlade generacije..mi smo ratovali, a nismo se ovoliko mrzili..
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#297 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by udrch »

racionalista wrote:Ko da su Vojkovici i taj dio strateški bitni. Ako se gdje bude lomilo onda će se lomiti u Brčkom, Zvorniku i na potezu Trnovo- Foča- Goražde.
:thumbup:
strateški najvažniji gradovi su Brčko i Zvornik..
ovo ostalo od Zvornika do Trebinja je potpuno nebitno..
od ovih unutrašnjih gradova to je Doboj..
ne dao Bog da dođe do sukoba, ali zauzimanje Brčkog, Zvornika i Doboja bi značio kraj PC-a..
Lukavica i Vojkovići su mislim nebitni..ipak su to predgrađa Sarajeva..
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#298 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by VjecitiStudent »

udrch wrote:nemoj te se igrati rata...ali nemojte naš potencijal nipodaštavati..
kad smo mi u pitanju nikad ne reci nikad..
mnogo je tu neriješenih pitanja ostalo..
PC, sjever Kosova, jug Srbije, kompletan Sandžak..
Istočna Bosna i Hercegovina..

sve bi se jednog dana moglo zapaliti i završiti onako kako bi velike sile najviše voljele..
jug-albance na Kosovu..
kosovski srbi u srbiji..
bošnjaci iz sandžaka u Istočnoj Bosni i Hercegovni..
srbi iz Istočne Bosne i Hercegovine u Sandžaku..
ponovno ujedinjenje Srbije i Crne gore i izlazak na more..

ovdje nikad ne treba reći nikad..doduše ja shvaćam nas malo ove starije koji danas imamo djecu i koji bi voljeli da nikad ne dožive ponovo rat..ali ostalo je ovo prekomplikovano da bi se moglo bez problema nastaviti dalje..
a i pogledajte te mlade generacije..mi smo ratovali, a nismo se ovoliko mrzili..
Zanimljiv će taj rat biti.
Procjena UN-ovog populacijskog fonda su da će 2050. prosječna starost stanovnika BiH biti 56 godina.
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#299 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by didžej »

VjecitiStudent wrote:
Zanimljiv će taj rat biti.
Procjena UN-ovog populacijskog fonda su da će 2050. prosječna starost stanovnika BiH biti 56 godina.
nista, UN ce dobaciti konopac pa nek natezu, ko pobijedi njegova je sva bosna. s vojkovicima. :D
kojetou
Posts: 289
Joined: 02/02/2013 18:44

#300 Re: Napad na Ilidzu aprila 92-e

Post by kojetou »

Znaci nista od magaraca i trebevica. pihhh ode mi ideja u zaborav.... :D
Post Reply