Naoružavanje ili nestanak

User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#1 Naoružavanje ili nestanak

Post by zunazu »

Treba li više od jednog pokušaja da se pogode razlozi naoružavanja Srbije, Hrvatske i tzv RS? A kome mi u BiH glumimo budale? Je li to mislimo 'neće se na nama trošiti'? Na kome će?

Pravo i obaveza BiH i Bošnjaka je naoružavanje kako se nikad ne bi ponovila nespremnost iz 1992. A daj Bože da to oružje nikad ne upotrijebimo.

Pravo i obaveza Bošnjaka je da ne vjeruju slijepo u pomoć sa Zapada, jer su već jednom poslužili kao stražari đikanima pri činjenju genocida. Licemjerstvu odjeb.

Pravo i obaveza Bošnjaka je da se bave prošlošću jednako npr kao jevreji i da odbace optužbe zločinaca da se previše bave prošlošću. Žrtva je uvijek u pravu i izvršilac zločina mu neće zatvarati usta demagoškim pričama o slijepom gledanju u budućnost.

Pravo i obaveza Bošnjaka je da naprave strategiju sistemskog lobiranja za poništenje rezultata agresije i genocida temeljem presuda međunarodnih sudova, kao i promocije zaštite našeg naroda kao ugroženog u Evropi.

Da su Bošnjaci izvršili agresiju na Srbiju, počinili genocid nad Srbima, utrpali im svoj entitet i ponižavali ih kao većinu, Srbi bi taj problem davno politički riješili na način da Bošnjaka ne ostane ni u tragovima. Zato, dosta je defanzive i diletantizma, riješimo se SDA i zahtjevajmo od koalicije SDP-GS-nezavisni da naprave i provedu strategiju normalizacije države putem svepodržane eliminacije zaostalih agresorsko-genocidnih politika. Novce obezbjediti od prijateljskih zemalja i fondacija.
Last edited by zunazu on 27/02/2018 19:15, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by insomnia78 »

E cuj SDP i GS :lol:
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#3 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by zunazu »

insomnia78 wrote:E cuj SDP i GS
Naravno, tamo ima više škole i više zuba.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by Maraschino »

zunazu wrote:
insomnia78 wrote:E cuj SDP i GS
Naravno, tamo ima više škole i više zuba.
...a manje kilometraze...prvo do B.Luke pa sve drugo moze da ceka.

Jarane, sve je to isto. Samo mozda neke pojedince izdvojiti iz svih tih stranaka pa nesto napraviti.
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#5 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by zunazu »

Maraschino wrote: Samo mozda neke pojedince izdvojiti iz svih tih stranaka pa nesto napraviti.
To znači živjeti u zabludi, a taj luksuz ne možemo priuštiti.
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#6 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by PM72 »

Znači,po drugi put da moram pušku kupiti? E evo im... Ima li među ovim "smajlijima" oznaka za muški polni organ?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#7 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by Maraschino »

PM72 wrote:Znači,po drugi put da moram pušku kupiti? E evo im... Ima li među ovim "smajlijima" oznaka za muški polni organ?
ne moras kupovati, mijenjaj staro za novo. :D
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#8 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by PM72 »

Valja to izrovit pa očistit... :D
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#9 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by Streptokok »

mi smo pacifisti, mi ne želimo rat, za rat je potrebno dvoje, mirno spavamo, može nas poklati ko hoće a mi ćemo mu sutra kad mu bude potrebno sakupljati hranu, kupovati od njih proizvode, skijati na jahorini, skupljati pare za njihovu bolesnu djecu (biva dijete je dijete), Bog je na našoj strani, nafaku nam niko ne može uzeti, biće onako kako nam je suđeno, turci će nas odbraniti, bolje godinu kukati i tražiti stranu pomoć nego jedan dan ratovati, bolje otići 10 dana na ljetovanje nego kupiti pušku, neće nas naše komšije, bratstvo i jedinstvo, ko nas bre zavadi, nismo ludi da ratujemo, svi ćemo u njemačku, skandinavija nas jedva čeka.....

edit. dovoljno je samo pogledati kuknjavu na mićinu njabavku oružja i uvođenje rezervnog sastava policije. niko se još nije sjetio da bi i mi mogli nabaviti desetak hiljada dugih cijevi?
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#10 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by PM72 »

A kakav rezervni sastav policije? Gdje si to čuo?

A šta bi i da ti sutra daju pušku,rokn'o bi nekog u kući ,jal sebe jal druge.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#11 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by mali_balon »

Davne 1992, jedan veliki mudrac je rekao, promatrajuci razmjestanje i ukopvanje teske artiljerije oko Sarajeva: "Za rat je potrebno dvoje zato mirno spavajte."
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11529
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#12 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by japin_mutapi »

čuvajte bratstvo i jedinstvo kao zjenicu oka svoga
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#13 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by Streptokok »

PM72 wrote:A kakav rezervni sastav policije? Gdje si to čuo?

A šta bi i da ti sutra daju pušku,rokn'o bi nekog u kući ,jal sebe jal druge.
On to odavno najavljuje:

https://faktor.ba/vijest/rs-uvodi-rezer ... bih-285718

Edit, sto bi rokno? 9x19 glock, 15 m u grudnu metu 100/100. Koliki je tvoj rezultat?
Last edited by Streptokok on 27/02/2018 21:51, edited 1 time in total.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#14 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by Streptokok »

mali_balon wrote:Davne 1992, jedan veliki mudrac je rekao, promatrajuci razmjestanje i ukopvanje teske artiljerije oko Sarajeva: "Za rat je potrebno dvoje zato mirno spavajte."
Danas podmladak stranke uvazenog vojskovođe veli da ih niko ne moze natjerati da sa njegovog puta skrenu. Prema tome, i dalje mozemo mirno spavati, samo je bitno da imamo dovoljno luga za aplicirati u oci potencijalno tesko naoruzanog neprijatelja.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#15 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by Edin H. »

japin_mutapi wrote:čuvajte bratstvo i jedinstvo kao zjenicu oka svoga
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#16 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by PM72 »

Streptokok wrote:
PM72 wrote:A kakav rezervni sastav policije? Gdje si to čuo?

A šta bi i da ti sutra daju pušku,rokn'o bi nekog u kući ,jal sebe jal druge.
On to odavno najavljuje:

https://faktor.ba/vijest/rs-uvodi-rezer ... bih-285718

Edit, sto bi rokno? 9x19 glock, 15 m u grudnu metu 100/100. Koliki je tvoj rezultat?
to on "najavljuje" a ti si to odmah uzeo zdravo za gotovo.Policija RS kuburi sa niskim platama još da im rezervu natovare...valja to obuć,opremit,naoružat,platit...da uzme kredit?
A što se tiče pištolja,bolje šta drugo opalit,jeblo te pucanje.Ja neki dan nisam htio pucati iz novog novcatog karabina,jednostavno mi se gadi.
User avatar
askeri
Posts: 95
Joined: 28/11/2013 21:28

#17 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by askeri »

Skupa je to zajebancija. Ko će to da tipla?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#18 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by triconja »

Dje se to puske kupuju hljebavam :-)
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#19 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by tandmand »

japin_mutapi wrote:čuvajte bratstvo i jedinstvo kao zjenicu oka svoga
Prava verzija je:
širite bratstvo i jedinstvo kao zjenicu oka svoga
:D
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#20 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by alipasijaner »

Samo mi najavite heftu prije da se na vrijeme odjavim, a vi se ovaj put rokajte do mile volje al' bez mene..
dosada_ziva
Posts: 383
Joined: 04/02/2015 22:54

#21 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by dosada_ziva »

a jest vama dosadno
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#22 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by Seyfo »

Ko je upucen,zna da mi imamo svoju namjensku,a kad bi je upregnuli, gdje bi nam kraj bio. Sad se izvozi ali potencijal je tu. Sto bi bacali milione narodnih para?
User avatar
SmokingMan
Posts: 18711
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#23 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by SmokingMan »

Zanimljivo,ali sutra je novi dan,valja zaraditi kintu kod privatnika.Nešto ne vjerujem da ću uspjeti preživjeti od patriotizma.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#24 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by liaar »

Vala baš, samo javite na vrijeme ako se krene ludi Mile zalijetati. Ja prvi odoh, jer znam da moj stari rahmetli nije provodio mjesece u rovu na Žuču za ovo danas.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#25 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by Streptokok »

PM72 wrote:
Streptokok wrote:
PM72 wrote:A kakav rezervni sastav policije? Gdje si to čuo?

A šta bi i da ti sutra daju pušku,rokn'o bi nekog u kući ,jal sebe jal druge.
On to odavno najavljuje:

https://faktor.ba/vijest/rs-uvodi-rezer ... bih-285718

Edit, sto bi rokno? 9x19 glock, 15 m u grudnu metu 100/100. Koliki je tvoj rezultat?
to on "najavljuje" a ti si to odmah uzeo zdravo za gotovo.Policija RS kuburi sa niskim platama još da im rezervu natovare...valja to obuć,opremit,naoružat,platit...da uzme kredit?
A što se tiče pištolja,bolje šta drugo opalit,jeblo te pucanje.Ja neki dan nisam htio pucati iz novog novcatog karabina,jednostavno mi se gadi.
Pa da, treba mirno spavati i cekati da on dovrsi svoje planove da bi se neko po guzici pocesao i skontao da bi eventualno trebalo nesto poduzeti.
Post Reply