Nana iz Buca Potoka

Forum za humanitarne akcije.
User avatar
cleo
Posts: 164
Joined: 11/02/2008 16:08
Location: SA

#26 Re: Nana iz Buca Potoka

Post by cleo »

uf, pročitala... i ne znam šta da kažem... nanu izgleda jedino možemo čekati predveće iza ugla i nadati se da se pojavi ili potražiti tu komšinicu... a ta porodica, bešćutna! za nanu ne znamo ali curica očito trpi verbalnu torturu i ko zna šta...

jasminasab, molim te na pp mi pošalji sve podatke koje imaš, imena, adresu, a ja ću kontaktirati prijatelja u CSR Novi Grad i zamoliti da vidi imaju li oni ikakve informacije o ovom slučaju

kao da me malj zatukao... cure hvala vam
User avatar
buba
Posts: 551
Joined: 31/01/2005 15:32

#27 Re: Nana iz Buca Potoka

Post by buba »

Pa eto dakle najbliza sam bila u konstataciji da u toj kuci zivi nanin sin ili kcerka, a da je nana zajedno sa ovom drugom kcerkom smjestena u toj supi. Klasicna prica..ne zele retardiranu osobu u svojoj kuci, a ne mogu je bas ni izbaciti na ulicu, pa neka je tamo negdje, nek ne smeta. :-? Kazem vam..ti iz kuce, ne zele da kazu nista, to sam odmah vidjela. Ako se curica tako ophodi sa onom jadnicom, onda zamisli kakav je odnos odraslih, jer djeca oponasaju starije.
Da ste se sjetili pitati tu komsinicu, ali eto..zbuni se covjek u onim momentima, pa ono..dok se prisabere, prodje vakat.
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#28 Re: Nana iz Buca Potoka

Post by jasminasab »

buba wrote:Da ste se sjetili pitati tu komsinicu, ali eto..zbuni se covjek u onim momentima, pa ono..dok se prisabere, prodje vakat.
Ma znam, i meni je bas zao sto nismo. Mozda da se vratimo nekad gore, samo ja vise ne idem tamo bez muskinja. Imale smo bliski susret sa nekim mangupima iz mahale koji ne bih ponavljala (nista previse strasno, ali jednostavno se nisam osjecala ugodno, a ni Pearlica).
User avatar
cleo
Posts: 164
Joined: 11/02/2008 16:08
Location: SA

#29 Re: Nana iz Buca Potoka

Post by cleo »

cure drage, u petak ne dođoh do kontakta iz Centra za soc. rad ali sad zavrsila...

objasnila sam slučaj i žena je čula za njih, i jeste sumnjivo... ne bih ovdje o detaljima, mozemo i na drugi nacin... uglavnom sutra cu dobiti više informacija i kontakt osobu koja je direktno angažovana na tom području općine, pa javim.

inaće, objasnila sam zeni ukratko otkud mi u toj prici i ona se odusevila... CSR nema sredstava pomoci svima kojima je potrebno onoliko koliko treba (kaze da imaju more slučajeva). ona je licno bila u jednoj posjeti prije par dana i toliko je potreslo da i ona trenutno po kući skuplja sve sto bi im moglo pomoci. zamolila je ako se mozemo ukljuciti, pozvati medije da snime grozne uslove u kojima živi žena i troje djece.

da ne duzim na ovoj temi, pokušaću doći do cijele price i postaviti.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#30 Re: Nana iz Buca Potoka

Post by mIRCerka »

cleo wrote:cure drage, u petak ne dođoh do kontakta iz Centra za soc. rad ali sad zavrsila...

objasnila sam slučaj i žena je čula za njih, i jeste sumnjivo... ne bih ovdje o detaljima, mozemo i na drugi nacin... uglavnom sutra cu dobiti više informacija i kontakt osobu koja je direktno angažovana na tom području općine, pa javim.

inaće, objasnila sam zeni ukratko otkud mi u toj prici i ona se odusevila... CSR nema sredstava pomoci svima kojima je potrebno onoliko koliko treba (kaze da imaju more slučajeva). ona je licno bila u jednoj posjeti prije par dana i toliko je potreslo da i ona trenutno po kući skuplja sve sto bi im moglo pomoci. zamolila je ako se mozemo ukljuciti, pozvati medije da snime grozne uslove u kojima živi žena i troje djece.

da ne duzim na ovoj temi, pokušaću doći do cijele price i postaviti.
Posalji podatke o toj porodici na [email protected] ili [email protected] jer se Tomislav uvijek interesuje za ovakve aktivnosti, stavise cini mi se da nas redovno prati :D
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#31 Re: Nana iz Buca Potoka

Post by jasminasab »

mIRCerka wrote:Posalji podatke o toj porodici na [email protected] ili [email protected] jer se Tomislav uvijek interesuje za ovakve aktivnosti, stavise cini mi se da nas redovno prati :D
Ko je Tomislav? :D

Mislim radi nekih drugih eventualnih slicnih slucajeva...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#32 Re: Nana iz Buca Potoka

Post by mIRCerka »

jasminasab wrote:
mIRCerka wrote:Posalji podatke o toj porodici na [email protected] ili [email protected] jer se Tomislav uvijek interesuje za ovakve aktivnosti, stavise cini mi se da nas redovno prati :D
Ko je Tomislav? :D

Mislim radi nekih drugih eventualnih slicnih slucajeva...
Tomislav Djuric ;=) Vijesti u 7 bona ....gledas li hajat?
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#33 Re: Nana iz Buca Potoka

Post by jasminasab »

mIRCerka wrote:Tomislav Djuric ;=) Vijesti u 7 bona ....gledas li hajat?
:lol: Ih, da sam ja nekad kuci u 7 mozda bih i gledala. Zapravo bas i ne bih, mrzim vijesti. :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#34 Re: Nana iz Buca Potoka

Post by mIRCerka »

jasminasab wrote:
mIRCerka wrote:Tomislav Djuric ;=) Vijesti u 7 bona ....gledas li hajat?
:lol: Ih, da sam ja nekad kuci u 7 mozda bih i gledala. Zapravo bas i ne bih, mrzim vijesti. :D
ja sve kontam svi ko ja vole gledat dnevnike....

Nejse, Tomislav je Tito pravi, ja sam njega mailom peglala za teta Evu koja zivi sama u urusenoj kuci, fakat se trudi odgovorit na svaki mail i uvijek mi objasni procedure...
:D GO TOMO GO!!!
User avatar
buba
Posts: 551
Joined: 31/01/2005 15:32

#35 Re: Nana iz Buca Potoka

Post by buba »

mIRCerka wrote:
jasminasab wrote:
mIRCerka wrote:Tomislav Djuric ;=) Vijesti u 7 bona ....gledas li hajat?
:lol: Ih, da sam ja nekad kuci u 7 mozda bih i gledala. Zapravo bas i ne bih, mrzim vijesti. :D
ja sve kontam svi ko ja vole gledat dnevnike....

Nejse, Tomislav je Tito pravi, ja sam njega mailom peglala za teta Evu koja zivi sama u urusenoj kuci, fakat se trudi odgovorit na svaki mail i uvijek mi objasni procedure...
:D GO TOMO GO!!!
Tomo nas komsija..fin coek nako.
Ne znam bas da li da se animira ova stvar na taj nacin. Ja bih sacekala ove informacije koje je cleo spominjala, ima alarmantnijih i jasnijih slucajeva za pomoc od ovog.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#36 Re: Nana iz Buca Potoka

Post by mIRCerka »

Ne govorim za ovu nanu vec tu majku s 3 djece...
Uostalom, svejedno je za koju akciju je to, samo htjedoh reci da na Tomislava uvijek mozemo racunati.
User avatar
cleo
Posts: 164
Joined: 11/02/2008 16:08
Location: SA

#37 Re: Nana iz Buca Potoka

Post by cleo »

Zvala sam opet CSR, soc. radnik koji je trebao dati više informacija o nani je još uvijek na godišnjem, očekuju ga ovih dana.

prića druga - majka i troje djece

@mirci, hvala za kontakt, Tomu, žena iz CSR će provjeriti sa porodicom - da daju suglasnost da TV ekipa dođe i da priću postiramo ovdje.
Post Reply