Namjestanje meceva, italija, liga A / LOL

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#1 Namjestanje meceva, italija, liga A / LOL

Post by Zadig »

Lazio, Fiorentina i Juve kaznjeni zbog namjestanja meceva!
Igrace u drugoj diviziji italije.

Serie A sides Juventus, Lazio and Fiorentina have been demoted to the second division for their involvement in Italy's match-fixing scandal.
:lol:

Ha ha, sramota za talijane!
E nek su ih klepili.

Uz to milan nece igrati u ligi sampiona, zabranjeno!
sad ce transferi navaliti ko ludi. Pitanje je isto, dje ce nam ZLatan otici?
Vasi komentari?

cijela vijest:

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 164194.stm
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#2

Post by Admir_1984 »

Kazne primjerene,trebao je i milan u B,al izvukli su se nekako jer su oni 1982 jedini bili izbaceni iz lige,kad je isto bio skandal oko kladjenja.

Inter,Roma,chievo i Palermo u ligi prvaka.

Juventusu zelim dug i ugodan boravak u seriji b :-D :-D
bih_finest
Posts: 283
Joined: 27/06/2006 23:24
Location: Sarajevo

#3

Post by bih_finest »

Vecina igraca, bar iz Juventusa, ce biti samo posudjeni sto znaci da se odmah vracaju kada se Juve vrati u Seriu A i ponovo je osvoji...i vopra me nerviraju tipovi koji imaju nesto protiv jednog od najboljeg kluba u historiji nogometa - Juventusa. Pa jesu li mogli namjestiti osvajanje Lige Prvake, Klupskog prvaka svijeta, jesu li mogli namjestiti igranje tri puta zaredom finala u ligi prvaka...vratit ce se Juve duplo jaci i bolji...i glupo je to kazniti cijeli klub, nidje veze, trebali su kazniti pojedince...i u svakoj ligi ima namjestanja samo sto kurve sute o tome...niko mi ne moze reci da Bayern ne namjesta tekme...Forza Juventus! :x
fczeljo
Posts: 241
Joined: 19/08/2005 01:51

#4

Post by fczeljo »

bih_finest wrote:Vecina igraca, bar iz Juventusa, ce biti samo posudjeni sto znaci da se odmah vracaju kada se Juve vrati u Seriu A i ponovo je osvoji...i vopra me nerviraju tipovi koji imaju nesto protiv jednog od najboljeg kluba u historiji nogometa - Juventusa. Pa jesu li mogli namjestiti osvajanje Lige Prvake, Klupskog prvaka svijeta, jesu li mogli namjestiti igranje tri puta zaredom finala u ligi prvaka...vratit ce se Juve duplo jaci i bolji...i glupo je to kazniti cijeli klub, nidje veze, trebali su kazniti pojedince...i u svakoj ligi ima namjestanja samo sto kurve sute o tome...niko mi ne moze reci da Bayern ne namjesta tekme...Forza Juventus! :x
i ja sam istog misljenja. jebga, ovde su najvece kazne dobili igraci i navijaci, odnosno posteni. a funkcioneri, sudije i ostali su dobili samo zabrane djelovanja u sportu u narednih par godina. tamam su im dali dobar godisnji, posto su se naklepali para.
ovime gube svi ljubitelji fudbala, ako vam je draze gledat kijevo u ligi prvaka nego milan ili juve, onda jebiga, neznam sta je s vama.

trebalo je juveu uzet titule koje su osvojili na neposten nacin, kaznit ih finansijski i to dobro, i eventualno uzet bodove u sljedecoj sezoni, a ove kriminalce ko sto je moggi, u zatvor, pa nek se svi dobro zamisle hoce li opet stimat utakmice. ovako trpe samo navijaci, igraci i imena ovih slavnih klubova.

helem, mislim da ce sljedece sezone serija b biti jaca od serije a. ovim su indirektno profitirali klubovi serije b. sada tamo imas napoli, juventus, fiorentinu, lazio, genovu...mislim da ce tamo biti zanimljivije nego izmedju livorna, kijeva, leccea, messine...
everybody hurts
Posts: 373
Joined: 13/06/2005 13:10

#5

Post by everybody hurts »

Tamo sam napisao na onoj temi o juventusu, ali ipak ovo zasluzuje posebnu temu...juventus? :lol: :lol: :lol: , nema ih minimalno 2 godine, novcani gubici, ma joj, donji su..... :lol: :lol: :lol:

Krivo mi je sto je milan relativno dobro prosao, u cemu velikog udjela ima berluskoni, siguran sam.... :x :x :x


Forza inter!!!
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#6

Post by mostarac »

Juventusa nema 2 godine :lol: :lol:

Da je kojom srecom kaznjen sa 5, onda bi mozda i talijani poceli igrati fudbal, ovako prekratko za najvece smecare u istoriji klupskog fudbala. Fudbal ce biti ljepsi u sljedece dvije godine.
Nadam se da ce i Livorno u makar neki kup :D
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#7

Post by Admir_1984 »

Liverono ide u kup uefa.

A ovi juventini su zaboravili,da su za uzimanje nekih nedozvoljenih sredstava sredinom devedesetih vec osudjeni,tacnije dokazano im je to.Ali je kaznu dobio samo neki direktor i klubski ljekar.Tad su se izvukli bez posljedica,ovaj put bogme nije moglo.

Veliki Zola je izjavio da Parma nije mogla biti prvak pored juventusa,jer su se ovi maltene "drogirali" :x
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#8

Post by Stitch__ »

(ponavljam se sa druge teme)

juve ide u seriju B, al zaboravili ste da sezonu pocinje sa -30 bodova :lol: tesko ce uspjet izborit opstanak u B..onda idu u C, pa tek tad mogu pocet ispocetka...bolje bi im bilo da su ih odmah u C izbacili :roll: :D

FORZA MILAN

Image
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#9

Post by mostarac »

Stitch__ wrote:(ponavljam se sa druge teme)

juve ide u seriju B, al zaboravili ste da sezonu pocinje sa -30 bodova :lol: tesko ce uspjet izborit opstanak u B..onda idu u C, pa tek tad mogu pocet ispocetka...bolje bi im bilo da su ih odmah u C izbacili :roll: :D

FORZA MILAN

Image
ma izborice opstanak to je sigurno jer u 42 utakmice moraju sakupiti 80 bodova, sto otrpilike ganatuje opstanak (50 bodova je opstanak sto sa onih -30 iznosi 80), a to je 27 pobjeda. To ce ostvariti sigurno, nazalost :(
Ako ostvare 36 pobjeda nazalost upasce u Serie A odmah ove sezone. Bar je toliki broj bodova bio dovoljan ove godine :(
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#10

Post by Stitch__ »

pa dobro, mozda bi to i postigli da im ostane ova postava :D al ostace haman samo del piero...mozda se varam, al se ne sjecam da je ijedan drugi rekao da bi igrao u B...
underground
Posts: 379
Joined: 12/07/2006 00:29

#11

Post by underground »

Opet se pokazalo ko ima uticaja u italiji. Opet se pokazala moc mafije. Berlusconi je odradio dobro posao i milan je nazalost ostao u seriji a.

Ovo je sramota, jer ako su Juve, Fiorentina i Lazio zasluzili da budu deportovani u seriju b, zasto milan nije ?

Jebes ti takav klub kojem politika upravlja..da izvinete.
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#12

Post by Stitch__ »

jebes ti takvog "poznavaoca" situacije. proguglaj malo i informisi se, pa onda pishi takve gluposti. to ja za tvoje dobro :)
parmezan
Posts: 135
Joined: 30/06/2006 22:29

#13

Post by parmezan »

Admir_1984 wrote:
Veliki Zola je izjavio da Parma nije mogla biti prvak pored juventusa,jer su se ovi maltene "drogirali" :x
Nazalost.Ovo mi je vec odavno poznato,ali to se vise ne moze popraviti.Koristili su neko tada nepoznato doping sredstvo.Steta sto Parma vise nije onako jaka kao prije,pa da ovo iskoristi,ali nema veze.
PS Jeli ovo znaci da Parma ide u Kup UEFA?
underground
Posts: 379
Joined: 12/07/2006 00:29

#14

Post by underground »

Stitch__ wrote:jebes ti takvog "poznavaoca" situacije. proguglaj malo i informisi se, pa onda pishi takve gluposti. to ja za tvoje dobro :)
Ja veoma dobro poznajem situaciju. Mafioso je opet pobjedio.
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#15

Post by Stitch__ »

ili si samo frustrirani interovac kojem je krivo sto ce opet izgubit titulu :D

prosle sezone ste bili u -12, ove vrlo lako mozete zavrsit ispod milana, bez obzira na -15 8-) :D
underground
Posts: 379
Joined: 12/07/2006 00:29

#16

Post by underground »

Ne, naprotiv. Nisam ljubitelj ni jednog od gore navedenih klubova.

Ovako sa strane gledajuci, a i poznavajuci situaciju veoma dobro, malo je cudno sto je milan ostao u seriji A, zar ne ? :D
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#17

Post by Stitch__ »

kontradiktoran si :)

gledajuci sa strane - jeste cudno

poznavajuci situaciju - nije cudno :)
Max.Cherry
Posts: 610
Joined: 07/10/2004 19:05

#18

Post by Max.Cherry »

Roma, Chievo i Livorno u Ligu prvaka idu, i to prva dva odmah u grupnu fazu... MAGICA ROMA ! :-D
underground
Posts: 379
Joined: 12/07/2006 00:29

#19

Post by underground »

Ma svejedno. Steta je za fudbal sto se ovo desilo. Ipak su klubovi poput Juventusa giganti i nije bas dobro sto su otisli u nizi rang takmicenja.

Ali sta je tu je, zivot ide dalje, a mirisem jos jednu Barcinu sezonu. :)
parmezan
Posts: 135
Joined: 30/06/2006 22:29

#20

Post by parmezan »

Chievo osvaja ligu prvaka.Kakva Barcelona. :D
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#21

Post by gavrilo »

najsladji mi je bio berluskonijev komentar u vezi istrazivanja prije par sedmica... komunisticka zavjera 8-) :D
User avatar
irfan2
Posts: 3656
Joined: 09/04/2004 22:41
Location: sarajevo

#22

Post by irfan2 »

zao mi fiorentine..maestralan povratak iz trece lige, i borili su se za ligu prvaka ...
i sad ponovo nazad...
User avatar
rIder
Posts: 1001
Joined: 09/03/2004 00:00

#23

Post by rIder »

gavrilo wrote:najsladji mi je bio berluskonijev komentar u vezi istrazivanja prije par sedmica... komunisticka zavjera 8-) :D
jos je trazio 2 titule :lol: eto mu sad -15 :D
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#24

Post by BECHO »

Staru damu handri ko god stigne. Sad je dosao red na ove iz druge klase! :D
User avatar
rIder
Posts: 1001
Joined: 09/03/2004 00:00

#25

Post by rIder »

handri becho... go go go :D ja ne mogu od smijeha :lol: :lol: :D
Post Reply