Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#76 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by славянин »

detroit-mercy wrote:
155_mm wrote:Otvorio sam ovu temu kako bi mogli raspravljati i o namjenskoj industriji i naoruzanju van bh. namjenske industrije.

drugovi i drugarice izvolite!
:D
Many, many moons ago :mrgreen: General Dynamics mi je poslao ponudu za posao, medjutim ja odaberem auto industriju :mrgreen:. Da sam prihvatio sad bi vam :izet: :izet: :izet: :izet: temu ko beba zvecku, ovako mogu samo da :mrgreen:
Djes to bolan obama ih spasavao krseci sve principe kapitalizma :D . Nego jesi i ti u strajku :D
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#77 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by detroit-mercy »

славянин wrote:
detroit-mercy wrote:
155_mm wrote:Otvorio sam ovu temu kako bi mogli raspravljati i o namjenskoj industriji i naoruzanju van bh. namjenske industrije.

drugovi i drugarice izvolite!
:D
Many, many moons ago :mrgreen: General Dynamics mi je poslao ponudu za posao, medjutim ja odaberem auto industriju :mrgreen:. Da sam prihvatio sad bi vam :izet: :izet: :izet: :izet: temu ko beba zvecku, ovako mogu samo da :mrgreen:
Djes to bolan obama ih spasavao krseci sve principe kapitalizma :D . Nego jesi i ti u strajku :D
Ja radim za Svabu, mi ne strajkujemo :mrgreen: .
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#78 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by 155_mm »

detroit-mercy wrote:
155_mm wrote:Otvorio sam ovu temu kako bi mogli raspravljati i o namjenskoj industriji i naoruzanju van bh. namjenske industrije.

drugovi i drugarice izvolite!
:D
Many, many moons ago :mrgreen: General Dynamics mi je poslao ponudu za posao, medjutim ja odaberem auto industriju :mrgreen:. Da sam prihvatio sad bi vam :izet: :izet: :izet: :izet: temu ko beba zvecku, ovako mogu samo da :mrgreen:
pa otvori temu hauto hindustrija. pa :izet:
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#79 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by 155_mm »

od 1:25 bugojanac objasnjava zbog cega oklijevaju da uvedu obavezni vojni rok u srbiji.

covjek skoro pa otvoreno govori da ga brine moguci egzodus vojnih obaveznika u inostranstvo.

:lol:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#80 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by славянин »

155_mm wrote:od 1:25 bugojanac objasnjava zbog cega oklijevaju da uvedu obavezni vojni rok u srbiji.

covjek skoro pa otvoreno govori da ga brine moguci egzodus vojnih obaveznika u inostranstvo.

:lol:
Posto je na temu - jesi li ti sluzio vojni rok :D



PS: Koliko znam vec dugo u Srbiji imaju dobrovoljno sluzenje vojske.
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#81 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by detroit-mercy »

155_mm wrote:
detroit-mercy wrote:
155_mm wrote:Otvorio sam ovu temu kako bi mogli raspravljati i o namjenskoj industriji i naoruzanju van bh. namjenske industrije.

drugovi i drugarice izvolite!
:D
Many, many moons ago :mrgreen: General Dynamics mi je poslao ponudu za posao, medjutim ja odaberem auto industriju :mrgreen:. Da sam prihvatio sad bi vam :izet: :izet: :izet: :izet: temu ko beba zvecku, ovako mogu samo da :mrgreen:
pa otvori temu hauto hindustrija. pa :izet:
Ne da mi se, previse strucnjaka :mrgreen:.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#82 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by 155_mm »

славянин wrote:
155_mm wrote:od 1:25 bugojanac objasnjava zbog cega oklijevaju da uvedu obavezni vojni rok u srbiji.

covjek skoro pa otvoreno govori da ga brine moguci egzodus vojnih obaveznika u inostranstvo.

:lol:
Posto je na temu - jesi li ti sluzio vojni rok :D



PS: Koliko znam vec dugo u Srbiji imaju dobrovoljno sluzenje vojske.
ti izgleda ne razlikujes dobrovoljni o obavezni vojni rok. znas li o kojem roku prica bugojanac?

p.s. inace cim se pomene srbija postajes agresivan ko pudlica.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#83 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by 155_mm »

detroit-mercy wrote:
155_mm wrote:
detroit-mercy wrote: Many, many moons ago :mrgreen: General Dynamics mi je poslao ponudu za posao, medjutim ja odaberem auto industriju :mrgreen:. Da sam prihvatio sad bi vam :izet: :izet: :izet: :izet: temu ko beba zvecku, ovako mogu samo da :mrgreen:
pa otvori temu hauto hindustrija. pa :izet:
Ne da mi se, previse strucnjaka :mrgreen:.
evo ja ti prvi na toj temi necu smetati. ni trolovati. ma necu je ni kliknuti.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#84 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by славянин »

Agresivan ko podlica ? Srbija ti ne izlazi iz usta :lol:

Nego oni razmatraju uvodjenje obavezno sluzenja vojnog roka,vec imaju dobrovoljni - mi imamo sta ? Ajde sada hahahha pihihiihi malo.

I ne odgovori ti - jesi li sluzio vojni rok :D
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#85 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by 155_mm »

славянин wrote:Agresivan ko podlica ? Srbija ti ne izlazi iz usta :lol:

Nego oni razmatraju uvodjenje obavezno sluzenja vojnog roka,vec imaju dobrovoljni - mi imamo sta ? Ajde sada hahahha pihihiihi malo.

I ne odgovori ti - jesi li sluzio vojni rok :D
velikodrzavna ideologija srbije ubija i unistava moj narod zatirujuci mu trag gdje god stignu u zadnjih 150-200 godina. to je meni dovoljan razlog da se bavim srbijom. ili? sta ti mislis?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#86 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by славянин »

155_mm wrote:
славянин wrote:Agresivan ko podlica ? Srbija ti ne izlazi iz usta :lol:

Nego oni razmatraju uvodjenje obavezno sluzenja vojnog roka,vec imaju dobrovoljni - mi imamo sta ? Ajde sada hahahha pihihiihi malo.

I ne odgovori ti - jesi li sluzio vojni rok :D
velikodrzavna ideologija srbije ubija i unistava moj narod zatirujuci mu trag gdje god stignu u zadnjih 150-200 godina. to je meni dovoljan razlog da se bavim srbijom. ili? sta ti mislis?
I to na temi “namjenska industrija i naoruzanje u svijetu” - pored sto seruckas o srbiji na temi NI BiH ni ovdje te to nije zaobislo , medjutim seruckanje po komsijama koji oce da uvedu vojni rok pored dobrovoljnog dok kod nas je glavna vjezba guranje cucle od sise u usta je razlog za zabrinutost a ne keslanje i ceherenje .


Nego jesi li ti sluzio vojni rok i dalje nema odgovora ? :D
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#87 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by 155_mm »

славянин wrote:Agresivan ko podlica ? Srbija ti ne izlazi iz usta :lol:

Nego oni razmatraju uvodjenje obavezno sluzenja vojnog roka,vec imaju dobrovoljni - mi imamo sta ? Ajde sada hahahha pihihiihi malo.

I ne odgovori ti - jesi li sluzio vojni rok :D

oni koji su se dovoljno napucali u svom zivotu nemaju potrebe ni zelje da u miru nosaju vojni snajper i ubijaju zeceve i golubove po sumama.

to vecinom rade oni koji se nisu dovoljno mirisali baruta i nagledali krvi u svom zivotu.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#88 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by 155_mm »

славянин wrote:
155_mm wrote:
славянин wrote:Agresivan ko podlica ? Srbija ti ne izlazi iz usta :lol:

Nego oni razmatraju uvodjenje obavezno sluzenja vojnog roka,vec imaju dobrovoljni - mi imamo sta ? Ajde sada hahahha pihihiihi malo.

I ne odgovori ti - jesi li sluzio vojni rok :D
velikodrzavna ideologija srbije ubija i unistava moj narod zatirujuci mu trag gdje god stignu u zadnjih 150-200 godina. to je meni dovoljan razlog da se bavim srbijom. ili? sta ti mislis?
I to na temi “namjenska industrija i naoruzanje u svijetu” - pored sto seruckas o srbiji na temi NI BiH ni ovdje te to nije zaobislo , medjutim seruckanje po komsijama koji oce da uvedu vojni rok pored dobrovoljnog dok kod nas je glavna vjezba guranje cucle od sise u usta je razlog za zabrinutost a ne keslanje i ceherenje .


Nego jesi li ti sluzio vojni rok i dalje nema odgovora ? :D
ja iznosim cinjenice. svak moze vidjeti sta je bugojanac rekao. jesi li poslusao bugojanca na postavljnom snimku?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#89 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by славянин »

155_mm wrote:
славянин wrote:Agresivan ko podlica ? Srbija ti ne izlazi iz usta :lol:

Nego oni razmatraju uvodjenje obavezno sluzenja vojnog roka,vec imaju dobrovoljni - mi imamo sta ? Ajde sada hahahha pihihiihi malo.

I ne odgovori ti - jesi li sluzio vojni rok :D

oni koji su se dovoljno napucali u svom zivotu nemaju potrebe ni zelje da u miru nosaju vojni snajper i ubijaju zeceve i golubove po sumama.

to vecinom rade oni koji se nisu dovoljno mirisali baruta i nagledali krvi u svom zivotu.
Excuse moi ??? Sto bi rekli Francuzi :lol:


Nego da ponovim - kakve veze ima seruckanje o srbiji ismijavanje njihovih pokusaja da uvedu obaveznu vojnu sluzbu a mi nemamo ni dobrovoljnu.Dalje kako bilo sta od toga ima veze sa ovom temom ????

Nego - jesi li sluzio vojni rok ? :D
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#90 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by 155_mm »

славянин wrote:
155_mm wrote:
славянин wrote:Agresivan ko podlica ? Srbija ti ne izlazi iz usta :lol:

Nego oni razmatraju uvodjenje obavezno sluzenja vojnog roka,vec imaju dobrovoljni - mi imamo sta ? Ajde sada hahahha pihihiihi malo.

I ne odgovori ti - jesi li sluzio vojni rok :D

oni koji su se dovoljno napucali u svom zivotu nemaju potrebe ni zelje da u miru nosaju vojni snajper i ubijaju zeceve i golubove po sumama.

to vecinom rade oni koji se nisu dovoljno mirisali baruta i nagledali krvi u svom zivotu.
Excuse moi ??? Sto bi rekli Francuzi :lol:
ma nema potrebe. bolje bi milo da nam objasnis ovdje zbog cega u miru nosas vojni snajper M76 i ubijas nevine zivotinje sa njim? sto ti to treba?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#91 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by славянин »

155_mm wrote: ma nema potrebe. bolje bi milo da nam objasnis ovdje zbog cega u miru nosas vojni snajper M76 i ubijas nevine zivotinje sa njim? sto ti to treba?
Zato sto sam isti kupio (sve uredno sa papirima i upisan u oruzani list) jeftino,bio u dobrom stanju + jeftina municija a perfektan za zimske hajke na divlje svinje.Cak sta vise humaniji je od manjih kalibara a zivotinji nije bitno iz kojeg snajpera je dosao metak.A lov volim kao sport :)


Eto ja objasnio :D ajde sada ti budi fer i korektan (mada znam da to nisi) pa reci jesi li sluzio vojni rok :D
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#92 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by 155_mm »

славянин wrote:
155_mm wrote: ma nema potrebe. bolje bi milo da nam objasnis ovdje zbog cega u miru nosas vojni snajper M76 i ubijas nevine zivotinje sa njim? sto ti to treba?
Zato sto sam isti kupio (sve uredno sa papirima i upisan u oruzani list) jeftino,bio u dobrom stanju + jeftina municija a perfektan za zimske hajke na divlje svinje.Cak sta vise humaniji je od manjih kalibara a zivotinji nije bitno iz kojeg snajpera je dosao metak.A lov volim kao sport :)


Eto ja objasnio :D ajde sada ti budi fer i korektan (mada znam da to nisi) pa reci jesi li sluzio vojni rok :D
neki su ubijanje djece, zena, staraca, .. u redovima za vodu i hranu po sarajevskim ulicama sa istim modelom snajpera takodje vidjeli kao sport. a i municija im je bila jeftina. ali ono, bas jeftina.
a cinjenica da nemam potrebe da nosam vojni snajper sad u miru je jasan odgovor na tvoje pitanje. postoje osobe na ovom svijetu koje su se toliko namirisale baruta i nagledale krvi da im nije ni na kraj pameti da u miru osjete miris baruta ili vide i kap krvi. bez obzira da li to bila krv nevine zivotinje ili neceg drugogh.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#93 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by славянин »

Jeli to pokusavas da kazes da si ti ta osoba koja se toliko krvi i baruta namirisala da neces vise da taknes oruzje i lov ti je ogavan ?

Jesam li dobro shvatio ? :D
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#94 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by 155_mm »

славянин wrote:Jeli to pokusavas da kazes da si ti ta osoba koja se toliko krvi i baruta namirisala da neces vise da taknes oruzje i lov ti je ogavan ?

Jesam li dobro shvatio ? :D
nista ti nisi shvatio. ili se pravis mutav ili si takav rodjen. takvo nesto zakljuciti na osnovu onog sto sam napisao u svojim postovima moze ukazivati na neke ozbiljne stvari.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#95 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by 155_mm »

inace lov mi je ogavan i u miru i u ratu. jer i u miru i u ratu ima pametnijeg posla od lova.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#96 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by 155_mm »

a u ratu pogotovo. jer se ima pametnijeg nacina za trositi municiju od lova.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#97 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by славянин »

155_mm wrote:
славянин wrote:Jeli to pokusavas da kazes da si ti ta osoba koja se toliko krvi i baruta namirisala da neces vise da taknes oruzje i lov ti je ogavan ?

Jesam li dobro shvatio ? :D
nista ti nisi shvatio. ili se pravis mutav ili si takav rodjen. takvo nesto zakljuciti na osnovu onog sto sam napisao u svojim postovima moze ukazivati na neke ozbiljne stvari.
Aha pa onda jesi li ili nisi sluzio vojni rok :D
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#98 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by славянин »

155_mm wrote:inace lov mi je ogavan i u miru i u ratu. jer i u miru i u ratu ima pametnijeg posla od lova.
Lov nije posao nego hobi tj. Sport :)
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#99 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by славянин »

155_mm wrote:a u ratu pogotovo. jer se ima pametnijeg nacina za trositi municiju od lova.
Pa ne znam da se puno islo u lov preko rata :lol: ovo ti je neka nebuloza izvaljena bez ikakve veze sa bilo cime :D
Comanche
Posts: 420
Joined: 05/07/2006 06:39

#100 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by Comanche »

155_mm wrote:
славянин wrote:Jeli to pokusavas da kazes da si ti ta osoba koja se toliko krvi i baruta namirisala da neces vise da taknes oruzje i lov ti je ogavan ?

Jesam li dobro shvatio ? :D
nista ti nisi shvatio. ili se pravis mutav ili si takav rodjen. takvo nesto zakljuciti na osnovu onog sto sam napisao u svojim postovima moze ukazivati na neke ozbiljne stvari.
Boga mi je covjek u pravu. Prozivas ga, oni ti lijepo odgovori u vezi lova. A ti nikako da se izjasnis, ako nisi sluzio vojni rok, jesi ucestvovao u odbrambenom ratu kao vojnik. To je vrlo jednostavno pitanje za odgovorit pa da se prestanete nadmudrivati ovdje na 2 stranice.
Post Reply