Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#126 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by 155_mm »

PM72 wrote:
славянин wrote:
PM72 wrote:Snajperska puška M76 može se registrovati kao lovačko naoružanje kao i recimo PAP-ovka.Na PAP-ovci se moraju izvršiti neke preinake oko tromblonskog nišana i može se registrovati.
Lično sam viđao kod lovaca obje vrste oružja.
Da na papovkama oruzari skinu trombloski nastavak na m76 ubace regulator u okvire da ne moze preko 5 metaka stati.

No i dalje stoji pitanje dali je nas vrli ekapert za oruzje i vojne rokove sluzio vojni rok ili bio u Ar BiH :mrgreen:
Ja mislim da je radio u namjenskoj industriji jer dobro poznaje neke oblasti.Vjerovatno je i u ratu sklonio guzove u stranu pa tumačio negdje po kancelarijama i podrumima kako se prave rakete za VBR a nismo do kraja rata ni tromblone pravili kako treba...
slobodno vas obojica vlazite i zamisljajte sta hocete. uzivajte zajedno.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#127 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by славянин »

155_mm wrote:
славянин wrote:I - jesi li sluzio vojni rok ili bio u Armiji BiH ??


:D ili si cviljavi smokljan koji se lozi na vojsku i oruzje :D
ma zamisljas sta hoces.

bitno da ti ovdje javno izjavio da je tvoj vojni snajper registrovak u MUP-u kantona sarajevo.

jos jednom hvala ti za to.
:lol: Dobro super eto ja ti ispunio zelju tj. Odgovorio na pitanje - sada ti ono - jesi li sluzio vojni rok ili bio u armiji BiH ? :D ili si cviljavi smokljan :D
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#128 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by 155_mm »

PM72 wrote:Hoćeš ga to prijavit? :lol:
:lol:

prijaviti legalno registrirano oruzje.

:lol:

razmisli malo prije nego napises.

:-x
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#129 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by славянин »

PM72 wrote:Hoćeš ga to prijavit? :lol:
Mogu misliti odgovora is PU :D :lol:
PM72
Posts: 17784
Joined: 30/04/2012 16:54

#130 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by PM72 »

155_mm wrote:
PM72 wrote:Hoćeš ga to prijavit? :lol:
:lol:

prijaviti legalno registrirano oruzje.

:lol:

razmisli malo prije nego napises.

:-x
pa šta se onda ibretiš ako ti je čovjek fino napisao da je registrovao vojni snajper? bavi se lovom i šta je problem? Tebe trebao pitati za dozvolu?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#131 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by славянин »

Nista vrli strucnjak za oruzje i sluzenje vojnog roka nam ne odgovori je li sluzio vojni rok ili bio u Ar BiH :D

Znaci moram ga klasificirati kao bubuljicara koji se lozi na oruzje sta cu :D
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#132 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by 155_mm »

PM72 wrote:
155_mm wrote:
PM72 wrote:Hoćeš ga to prijavit? :lol:
:lol:

prijaviti legalno registrirano oruzje.

:lol:

razmisli malo prije nego napises.

:-x
pa šta se onda ibretiš ako ti je čovjek fino napisao da je registrovao vojni snajper? bavi se lovom i šta je problem? Tebe trebao pitati za dozvolu?
ja sam samo htio da kaze u kojem kantonu je registrovao taj vojni snajper.

njegov odgovor je bio kanton sarajevo.

i to je sve. ne kontam sta je tu tvoj problem?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#133 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by славянин »

I ja ti rekao a ti neces da kazes dali si sluzio vojni rok ili bio u Ar BiH ? To ti samo ostavlja opciju bubuljicara :D
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#134 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by 155_mm »

славянин wrote:I ja ti rekao a ti neces da kazes dali si sluzio vojni rok ili bio u Ar BiH ? To ti samo ostavlja opciju bubuljicara :D
hvala ti sto si javno rekao da si registrirao svoj vojni snajper u kantonu sarajevu.

a da govorim ovdje koliko godina imam, gdje sam bio i sta sam radio u svom zivotu nema smisla jer se ne moze provjeriti.

a misljenje forumasa o meni kojim je "ad hominem" glavni argument u raspravi sa mnom me ne interesuju.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#135 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by славянин »

155_mm wrote:
славянин wrote:I ja ti rekao a ti neces da kazes dali si sluzio vojni rok ili bio u Ar BiH ? To ti samo ostavlja opciju bubuljicara :D
hvala ti sto si javno rekao da si registrirao svoj vojni snajper u kantonu sarajevu.

a da govorim ovdje koliko godina imam, gdje sam bio i sta sam radio u svom zivotu nema smisla jer se ne moze provjeriti.

a misljenje forumasa o meni kojim je "ad hominem" glavni argument u raspravi sa mnom me ne interesuju.
Nema na cemu i drugi put - nego nisam te ja pitao za godiste nego jesi li sluzio vojni rok ili bio u Ar BiH :D

Ps: mozes li samo objasniti za mene neukog razliku izmedju vojnog i lovackog snajpera :D
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#137 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by славянин »

Guadalajara wrote:ta to vi ? :wink: :lol:
Cekam tebe da objasnis kako se gloda cijev od m76 :D :lol:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#138 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by Guadalajara »

славянин wrote:
Guadalajara wrote:ta to vi ? :wink: :lol:
Cekam tebe da objasnis kako se gloda cijev od m76 :D :lol:
Fino reznim alatom... :mrgreen:
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#139 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by 155_mm »

славянин wrote:
155_mm wrote:
славянин wrote:I ja ti rekao a ti neces da kazes dali si sluzio vojni rok ili bio u Ar BiH ? To ti samo ostavlja opciju bubuljicara :D
hvala ti sto si javno rekao da si registrirao svoj vojni snajper u kantonu sarajevu.

a da govorim ovdje koliko godina imam, gdje sam bio i sta sam radio u svom zivotu nema smisla jer se ne moze provjeriti.

a misljenje forumasa o meni kojim je "ad hominem" glavni argument u raspravi sa mnom me ne interesuju.
Nema na cemu i drugi put - nego nisam te ja pitao za godiste nego jesi li sluzio vojni rok ili bio u Ar BiH :D

Ps: mozes li samo objasniti za mene neukog razliku izmedju vojnog i lovackog snajpera :D
ti nikako da skontas da sta god da ti kazem gdje sam bio i sta sam radio ne mozes provjeriti. i ovdje svak moze govoriti o sebi razne stvari. mnogi to i koriste. ja eto ne. i to je moje pravo. i tu stvarno ne vidim problem.

opet nisi jadan skonto. ne radi se o razlici vojni ili civilni. nego je li neki model dozvoljen da se koristi i u civilne svrhe.

u kantonu sarajevo je to po tvojoj tvrdnji moguce. i to je ono sto me je interesovalo. i smatram pozitivnim da je moguce. i tu se sva prica zavrsava.

p. s. mozda se javi jos neko ko je registriro isti takav snajper u KS. mozda je na stotine ili hiljade takvih snajpera registrovano u KS. ne vidim zbog cega ne. jeftina municija.
User avatar
Hame_
Posts: 5533
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#140 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by Hame_ »

Znači dijete nam održava forumske vojno-industrijske teme, a vidim u zadnjih par mjeseci prešlo i na Politika forum dumanat :-)

Vako hašanje nisam odavno čito :mrgreen:
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#141 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by 155_mm »

Hame_ wrote:Znači dijete nam održava forumske vojno-industrijske teme, a vidim u zadnjih par mjeseci prešlo i na Politika forum dumanat :-)

Vako hašanje nisam odavno čito :mrgreen:
na osnovu cega to tvrdis? koliko godina onda imam po tvom misljenju?
User avatar
atmel
Posts: 1656
Joined: 02/02/2005 20:05
Location: planet zemlja

#142 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by atmel »

155_mm wrote:
Hame_ wrote:Znači dijete nam održava forumske vojno-industrijske teme, a vidim u zadnjih par mjeseci prešlo i na Politika forum dumanat :-)

Vako hašanje nisam odavno čito :mrgreen:
na osnovu cega to tvrdis? koliko godina onda imam po tvom misljenju?
155 sam si kriv. Zašto ulaziš u diskusiju sa trolovima. Ta ćeš ti. On na Otesu povaljo ...
Moj dajdza dobitnik zlatnog ljiljana na Zavidovićkom ratištu i nikad ni riječi o ratu, a neki romane ovdje pišu. Samo se u Sarajevu ratovalo, pola Bosne smo dali za Sarajevo u Deytonu.
Last edited by atmel on 20/09/2019 18:06, edited 2 times in total.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#143 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by 155_mm »

atmel wrote:
155_mm wrote:
Hame_ wrote:Znači dijete nam održava forumske vojno-industrijske teme, a vidim u zadnjih par mjeseci prešlo i na Politika forum dumanat :-)

Vako hašanje nisam odavno čito :mrgreen:
na osnovu cega to tvrdis? koliko godina onda imam po tvom misljenju?
155 sam si kriv. Zašto ulaziš u diskusiju sa trolovima.
ma znam. ali i "ma pusti budale" nije uvijek rijesenje.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#144 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by kiligonzales »

Gase li se koje firme u sklopu NI? Prica se nesto po brijacnicama...
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#145 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by detroit-mercy »

155_mm wrote:
славянин wrote:
155_mm wrote:
hvala ti sto si javno rekao da si registrirao svoj vojni snajper u kantonu sarajevu.

a da govorim ovdje koliko godina imam, gdje sam bio i sta sam radio u svom zivotu nema smisla jer se ne moze provjeriti.

a misljenje forumasa o meni kojim je "ad hominem" glavni argument u raspravi sa mnom me ne interesuju.
Nema na cemu i drugi put - nego nisam te ja pitao za godiste nego jesi li sluzio vojni rok ili bio u Ar BiH :D

Ps: mozes li samo objasniti za mene neukog razliku izmedju vojnog i lovackog snajpera :D
ti nikako da skontas da sta god da ti kazem gdje sam bio i sta sam radio ne mozes provjeriti. i ovdje svak moze govoriti o sebi razne stvari. mnogi to i koriste. ja eto ne. i to je moje pravo. i tu stvarno ne vidim problem.

opet nisi jadan skonto. ne radi se o razlici vojni ili civilni. nego je li neki model dozvoljen da se koristi i u civilne svrhe.

u kantonu sarajevo je to po tvojoj tvrdnji moguce. i to je ono sto me je interesovalo. i smatram pozitivnim da je moguce. i tu se sva prica zavrsava.

p. s. mozda se javi jos neko ko je registriro isti takav snajper u KS. mozda je na stotine ili hiljade takvih snajpera registrovano u KS. ne vidim zbog cega ne. jeftina municija.
Kad na 48ku stavis optiku, je li to vojni snajper :mrgreen:. Znas li sta je 48ca prepravljeno u lovacko naoruzanje.
Ja imam jednu kuci, stanjlji joj kundak, malo je jos preiuredili i pravi lovacki karabin :mrgreen: .
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#146 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by insomnia78 »

славянин wrote:
PM72 wrote:Snajperska puška M76 može se registrovati kao lovačko naoružanje kao i recimo PAP-ovka.Na PAP-ovci se moraju izvršiti neke preinake oko tromblonskog nišana i može se registrovati.
Lično sam viđao kod lovaca obje vrste oružja.
Da na papovkama oruzari skinu trombloski nastavak na m76 ubace regulator u okvire da ne moze preko 5 metaka stati.

No i dalje stoji pitanje dali je nas vrli ekapert za oruzje i vojne rokove sluzio vojni rok ili bio u Ar BiH :mrgreen:
Nemere se loviti krmak sa tromblonom? Pu jbt
Doduse Spaha garant moze
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#147 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by 155_mm »

@atmel

oni koji su stvarno vidjeli strahote rata vecinom sute. a oni koji anonimno preko foruma vole objasnjavati "kako je bilo" u vecini slucajeva nisu ni vidjeli kako je stvarno bilo.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#148 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by insomnia78 »

155_mm wrote:@atmel

oni koji su stvarno vidjeli strahote rata vecinom sute. a oni koji anonimno preko foruma vole objasnjavati "kako je bilo" u vecini slucajeva nisu ni vidjeli kako je stvarno bilo.
Ne mora znaciti. Ljudi pisu knjige, memoare, snimaju filmove, picke materine. Nisu svi isti niti rat utice isto na sve
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#149 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by 155_mm »

@detroit-mercy
nisi jadan skonto.
izgleda ne razlikujes poluautomatsko i automatsko oruzje. cijelo vrijeme se prica o poluautomarskom snajperu. malo si se izgubio.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#150 Re: Namjenska industrija i naoruzanje u svijetu

Post by 155_mm »

insomnia78 wrote:
155_mm wrote:@atmel

oni koji su stvarno vidjeli strahote rata vecinom sute. a oni koji anonimno preko foruma vole objasnjavati "kako je bilo" u vecini slucajeva nisu ni vidjeli kako je stvarno bilo.
Ne mora znaciti. Ljudi pisu knjige, memoare, snimaju filmove, picke materine. Nisu svi isti niti rat utice isto na sve
sta mislis koliko stotina hiljada raznih knjiga o ratu u BiH bi trebali danas da imamo u prodaji?
Post Reply