Nakit

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#26 Re: Nakit

Post by Nadinka »

Image
*mima*

#27 Re: Nakit

Post by *mima* »

Nadinka wrote:oo mi se mnoo svidja-mango-99 km :-?
Image

Odlicna.....a i dobra ideja za mene... :-D
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#28 Re: Nakit

Post by Ma.Le.Na »

Image

ehhhhh
harleyquinn
Posts: 347
Joined: 25/06/2010 18:58

#29 Re: Nakit

Post by harleyquinn »

Nadinka wrote:Image
aj lajk it :-D
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#30 Re: Nakit

Post by Lounge Act »

.
Last edited by Lounge Act on 03/01/2015 11:49, edited 1 time in total.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#31 Re: Nakit

Post by VenomousV »

joj sto ja volim vas zene kad otvarate ove divne zenske teme =)

volim nakit a loooooot =) zlato ni pod razno, neki dan sam cojeku rekla "ako me nekad budes htio zarucivat'/zenit' ni pod razno ne uzimaj zlatni prsten, ja ti ga necu nosit, cak ni na lancicu oko vrata" =)

evridej nosim one male, lude, srebrne nausnice koje kupujem kod cike (park kod ekonomije)
na lijevom uhu: ziherica, slonko, zvijezda i na hrskavici je uhm recim'o loptica
desno uho: pahuljica ^^

obozavam duuuuge lancice i mahom ih kupujem u six-u ili accesorize-u
nausnica imam raznih boja i oblika ali rijetko kad stavljam, mahom ako je neki izlazak ili spešl okejžn a kad me puken "luda" znam i u dnevnoj kombinaciji stavljat raznobojne halke (tek sam proslo ljeto otkrila da mi ustvari stoje halke iako sam godinama bila ubjedjena da nije tako)

nedavno sam uzela neke predobre ogromne nausnice na mjestu gdje nikad nisam usla - tramvajska na mariJINOm dvoru, prodavnica sa puno djidja u izlogu. imaju pravo dobrih nausnica...

prestenje jako rijetko nosim, imam samo 5-6 komada =)
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#32 Re: Nakit

Post by swirl »

Nosila sam zlato, i mislila sam da mi nikada nece dosaditi, medjutim, iz cista mira sam pocela nositi srebro. A ovisnik sam o ovim narukvicama:

Image

Image

I volim bisere, pravo, ali da su duge niske.

Image
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#33 Re: Nakit

Post by Lounge Act »

.
Last edited by Lounge Act on 03/01/2015 11:49, edited 1 time in total.
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#34 Re: Nakit

Post by Nadinka »

enisa wrote:ma i ja ne volim zlato, zato da mi je pronaci te prstencice umjesto vjencanih :D
Bvlgari ti ima na taj fol prstenje-kao vjencane vere
http://en.bulgari.com/productList.jsp?s ... -cat00028-___
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#35 Re: Nakit

Post by ladyblue18 »

Meni se cini da zene opcenito nisu nesto ljubitelj zlata u zadnje vrijeme, narocito zutog pa tako ni ja. :-)

Nego, imal ko da je alergican na bizuteriju ili sam samo ja toliki peh? :-)
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#36 Re: Nakit

Post by swirl »

ladyblue18 wrote:Meni se cini da zene opcenito nisu nesto ljubitelj zlata u zadnje vrijeme, narocito zutog pa tako ni ja. :-)

Nego, imal ko da je alergican na bizuteriju ili sam samo ja toliki peh? :-)
Ja sam alergicna. Kad stavim bizuteriju u usi, prva dva dana je sve u redu, onda mi otekne uho. Na prstima mi ostaje crni trag, i svrbi me, uzas zivi. Ali vrlo interesantno, to mi se ne desava sa svom bizuterijom, ne znam je li kod tebe tako.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#37 Re: Nakit

Post by ladyblue18 »

swirl wrote:
Ja sam alergicna. Kad stavim bizuteriju u usi, prva dva dana je sve u redu, onda mi otekne uho. Na prstima mi ostaje crni trag, i svrbi me, uzas zivi. Ali vrlo interesantno, to mi se ne desava sa svom bizuterijom, ne znam je li kod tebe tako.
Ovo bizuterije sto sam do sada u zivotu znala probati obicno dobijem osip po dekolteu ako je lancic, a usi to sto ti kazes dan jedan i normalno sve, vec iduci dan pocnem osjecati kako svrbi i onda jedva izvadim nausnice koliko boli, i sve kontam hajd da probam ove mozda nece, ali uvijek isto, tako da sam odustala od bilo kakve bizuterije bar u usima. :|

A prsti crni trag, klasika.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#38 Re: Nakit

Post by HomeSweetHome »

Niste jedine, i meni se isto desava... Ali, interesantno, nije ni kod mene na svaku bizu :sad:
Zato sam davno izbacila jeftinjake i uvela skidanje nakita cim predjem preko kucnog praga...
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#39 Re: Nakit

Post by swirl »

HomeSweetHome wrote:Niste jedine, i meni se isto desava... Ali, interesantno, nije ni kod mene na svaku bizu :sad:
Zato sam davno izbacila jeftinjake i uvela skidanje nakita cim predjem preko kucnog praga...
Nakit uvijek skidam, cim dodjem kuci, cak i kad perem ruke, skidam prstenove. Ja sam neki dan pobacala svu bizuteriju koju sam imala, tj prstenove, nausnice i narukvice. Ide mi na zivce kad me u radnji ubjedjuju da nece promijeniti komad nakita boju, za 10 dana pocne svaka bizuterija dobivati crvenu boju.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#40 Re: Nakit

Post by VenomousV »

neko je pisao da ako ste alergicni na bizuteriju a morate staviti neke nausnice samo onaj dio sto udje u uho premazete sa bzbojnim lakom i da bude ok onda =)
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#41 Re: Nakit

Post by ladyblue18 »

VenomousV wrote:neko je pisao da ako ste alergicni na bizuteriju a morate staviti neke nausnice samo onaj dio sto udje u uho premazete sa bzbojnim lakom i da bude ok onda =)
Eh da to sam cula nekidan kada sam gledala Jadranku na novoj. :D
*mima*

#42 Re: Nakit

Post by *mima* »

i ja sam alergicna i uvijek premazem lakom...cak sam kupila neke jeftine lakove raznih boja....kad napravim zelene...premazem zelenim lakom....crvene...cervenim lakom... :D
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#43 Re: Nakit

Post by swirl »

ladyblue18 wrote:
VenomousV wrote:neko je pisao da ako ste alergicni na bizuteriju a morate staviti neke nausnice samo onaj dio sto udje u uho premazete sa bzbojnim lakom i da bude ok onda =)
Eh da to sam cula nekidan kada sam gledala Jadranku na novoj. :D
Cuj to rekla Jadranka, inace samo koristi ocat i sodu bikarbonu, cudi me da je spomenula nesto trece :D
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#44 Re: Nakit

Post by VenomousV »

swirl wrote:
ladyblue18 wrote:
VenomousV wrote:neko je pisao da ako ste alergicni na bizuteriju a morate staviti neke nausnice samo onaj dio sto udje u uho premazete sa bzbojnim lakom i da bude ok onda =)
Eh da to sam cula nekidan kada sam gledala Jadranku na novoj. :D
Cuj to rekla Jadranka, inace samo koristi ocat i sodu bikarbonu, cudi me da je spomenula nesto trece :D

ne zaboravi limun :D
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#45 Re: Nakit

Post by bijela »

:lol:
probajte! sigurno se nećete pokajati!
:D
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#46 Re: Nakit

Post by Lounge Act »

.
Last edited by Lounge Act on 03/01/2015 11:48, edited 1 time in total.
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#47 Re: Nakit

Post by semmy »

luda za belezukom...ali samo ljeti, zimi mi se ruka zaledi od nje :D

Image

a ovaj prsten neskidam odkako sam ga dobila
Image
User avatar
Jed1217
Posts: 236
Joined: 10/02/2008 21:28

#48 Re: Nakit

Post by Jed1217 »

Ovo je predobro :shock:
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#49 Re: Nakit

Post by Lounge Act »

.
Last edited by Lounge Act on 03/01/2015 11:56, edited 1 time in total.
User avatar
sabrinna
Posts: 33
Joined: 29/10/2010 16:14

#50 Re: Nakit

Post by sabrinna »

*mima* wrote:i ja sam alergicna i uvijek premazem lakom...cak sam kupila neke jeftine lakove raznih boja....kad napravim zelene...premazem zelenim lakom....crvene...cervenim lakom... :D
ovo i ja radim, premda koristim bezbojni lak. mogu reci da sam odusevljena! a imala sam grozne alergijske reakcije, znala sam ih sedmicama vuci!sada nista :D

i da, nisam ni ja alergicna na svu bizuteriju, stvar je vrsti metala od koje je ista izradjena. testiranje na pojedine vrste metala tu nema nekog smisla, jer na bizuteriji, nazalost, nikad ne pise sastav...
Post Reply