Najveci akvarijum u BiH :-)

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#1 Najveci akvarijum u BiH :-)

Post by amrino »

Bas me cudi sto niko nista nije napisao....
U centru Zenice...u Jazz klubu otvoren je najveci akvarijum u BiH- zapremine 40.000 litara...
Ne znam ni ja vise detalja...osim da u njemu ima i neka velka ribetina od dva metra koju su upecali koristeci pecenu kokos kao mamac :-) :D ...."ribicka" prica ili ne..ne znam al' et.... :D
Ukoliko neko ima neki link- neka postavi...
Yamahalac
Posts: 1287
Joined: 27/11/2006 10:11
Location: Tu i tamo

#2 Re: Najveci akvarijum u BiH :-)

Post by Yamahalac »

amrino wrote:Bas me cudi sto niko nista nije napisao....
U centru Zenice...u Jazz klubu otvoren je najveci akvarijum u BiH- zapremine 40.000 litara...
Ne znam ni ja vise detalja...osim da u njemu ima i neka velka ribetina od dva metra koju su upecali koristeci pecenu kokos kao mamac :-) :D ...."ribicka" prica ili ne..ne znam al' et.... :D
Ukoliko neko ima neki link- neka postavi...
napisano, thread se zove novo, novo
Ilija_Cvorovic
Posts: 153
Joined: 25/12/2006 22:08

#3

Post by Ilija_Cvorovic »

U akvarijumu se nalaze pastrmke, šarani, sapače, klenovi i ostale "atraktivne" ribe.
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#4

Post by Harrys »

:D Ima vec tema,samo treba paziti kako sa zenicanima razgovarati. :lol:

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... highlight=
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#5

Post by Kaiser »

Ja sam uspio uslikati ovo "krdo" pastrmki :-) Ima još 4-5 većih riba, al nemam pojma koja je to vrsta. Teško ih uslikati jer kad sam ja bio one jadne poludile pa tancaju tamo-vamo.

Ima jedna ribetina, duga je sigurno preko metar, al se zavuče pod ove stijene pa je ne možeš uslikat da si Tito :-)

Image
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#6

Post by Oi »

Evo i koja slika od mene:

Image

Image

http://img459.imageshack.us/img459/7219/dsc00643qz7.jpg
http://img2.imagetitan.com/pic.php?image=3_dsc00646.jpg
http://img2.imagetitan.com/pic.php?image=3_dsc00647.jpg
http://img2.imagetitan.com/pic.php?image=3_dsc00648.jpg

Ima i kornjaca :)
http://img2.imagetitan.com/img2/uOicOpp ... c00649.jpg

Sigurno je najveci akvarijum u BiH, pa mozda cak i na prostoru ex-yu... U Rijeci ima veci, ali nije klasicni akvarijum (s tri strane je zid, a samo sa jedne staklo)

Nedavno su ubacili i soma od 17,5 kg...
Silver_surfer
Posts: 42
Joined: 21/06/2007 21:40

#7

Post by Silver_surfer »

jest upecali su soma... nije bas 2 metra :D al ima u njemu metar... a nije njemu mjesto u akvarijumu.. iako je akvarij velik ipak malo je ono za soma od 18 kg... kad jednom pojede sve one male ribice heheh :D : :-D :-D
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#8

Post by Oi »

housewife
Posts: 112
Joined: 09/03/2005 09:31
Location: BiH

#9

Post by housewife »

Daj recite mi gdje je taj Jazz club, da dijete tamo odvedem...(pošto se kod mene život odigrava na relaciji poso-kuća, ne razumijem se baš u kafane...)
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#10

Post by Oi »

housewife wrote:Daj recite mi gdje je taj Jazz club, da dijete tamo odvedem...(pošto se kod mene život odigrava na relaciji poso-kuća, ne razumijem se baš u kafane...)
http://img177.imageshack.us/img177/7419 ... icazf0.gif

preko puta bivse robne kuce borac i pored sinagoge!
ne mozes ga promasiti! to ti je jedna kuca i povelika basta oko nje!
housewife
Posts: 112
Joined: 09/03/2005 09:31
Location: BiH

#11

Post by housewife »

sad znam, hvala!
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3615
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#12

Post by anex »

Harrys wrote::D Ima vec tema,samo treba paziti kako sa zenicanima razgovarati. :lol:

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... highlight=


ha ha ha ha ha :D


sta ima Harrys "DRUG"
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#13

Post by Oi »

som otis'o!
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3615
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#14

Post by anex »

Oi wrote:som otis'o!

dze?
Dezidijat
Posts: 168
Joined: 04/03/2007 16:16
Location: Skopje - Zenica , Zenica - Skopje

#15

Post by Dezidijat »

Mene čudi što Amel i Abdel nisu pirane stavili u taj akvarijum . I ono kad im konobar il neki drugi hamal na crno zatrazi platu oni ga samo spuste u akvarijum .. među pirane ..

Abdel: Šta je pičko hoš sad platu, ha!hoš platu..

Amel: Slušaj me konobare, imao sam mnogo radnika na crno al ni jedan me nije uzbudio kao ti..

bwa ha ha ha ha :lol:
Silver_surfer
Posts: 42
Joined: 21/06/2007 21:40

#16

Post by Silver_surfer »

ee ma meni je akvarij extra i sam kafic je super ali sinoc sam se izivcirao strava! ja izasao sa prijateljima Jazz poluprazan tj vise prazan nego pun :roll: . Ja reko: Moze meni jedan kapucino? Kaze meni konobar: nemamo solja ni soljica pa tako da nema kafe ni kapucina...aj reko de mi onda SVEPS... kaze on meni; Nemamo proizvoda od COCA COLA COMPANY. pa reko imate li ista? jbg ak nema soka kafe ni kapucina ostade mi voda ili piva a ramazan je, nisam musliman ali opet nema smisla.... aj reko de mi Capy kaze on IMA! e super! kad on meni donese SWITY...LOL!!! trebali su reci KORISTENJE STOLA 1KM PA DONESI SEBI OD KUCE PICE I SJEI I PIJ! :x :x :x
piskerernest
Posts: 701
Joined: 19/09/2007 22:58
Location: zenica

#17

Post by piskerernest »

Silver_surfer wrote:ee ma meni je akvarij extra i sam kafic je super ali sinoc sam se izivcirao strava! ja izasao sa prijateljima Jazz poluprazan tj vise prazan nego pun :roll: . Ja reko: Moze meni jedan kapucino? Kaze meni konobar: nemamo solja ni soljica pa tako da nema kafe ni kapucina...aj reko de mi onda SVEPS... kaze on meni; Nemamo proizvoda od COCA COLA COMPANY. pa reko imate li ista? jbg ak nema soka kafe ni kapucina ostade mi voda ili piva a ramazan je, nisam musliman ali opet nema smisla.... aj reko de mi Capy kaze on IMA! e super! kad on meni donese SWITY...LOL!!! trebali su reci KORISTENJE STOLA 1KM PA DONESI SEBI OD KUCE PICE I SJEI I PIJ! :x :x :x
što nema smislapiti alokohol ako nisi musliman.znam ljude koji su bošnjaci a piju.jednostavno nisu vjernici
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#18

Post by Kaiser »

Dezidijat wrote:Mene čudi što Amel i Abdel nisu pirane stavili u taj akvarijum . I ono kad im konobar il neki drugi hamal na crno zatrazi platu oni ga samo spuste u akvarijum .. među pirane ..

Abdel: Šta je pičko hoš sad platu, ha!hoš platu..

Amel: Slušaj me konobare, imao sam mnogo radnika na crno al ni jedan me nije uzbudio kao ti..

bwa ha ha ha ha :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Silver_surfer
Posts: 42
Joined: 21/06/2007 21:40

#19

Post by Silver_surfer »

piskerernest wrote:
Silver_surfer wrote:ee ma meni je akvarij extra i sam kafic je super ali sinoc sam se izivcirao strava! ja izasao sa prijateljima Jazz poluprazan tj vise prazan nego pun :roll: . Ja reko: Moze meni jedan kapucino? Kaze meni konobar: nemamo solja ni soljica pa tako da nema kafe ni kapucina...aj reko de mi onda SVEPS... kaze on meni; Nemamo proizvoda od COCA COLA COMPANY. pa reko imate li ista? jbg ak nema soka kafe ni kapucina ostade mi voda ili piva a ramazan je, nisam musliman ali opet nema smisla.... aj reko de mi Capy kaze on IMA! e super! kad on meni donese SWITY...LOL!!! trebali su reci KORISTENJE STOLA 1KM PA DONESI SEBI OD KUCE PICE I SJEI I PIJ! :x :x :x
što nema smislapiti alokohol ako nisi musliman.znam ljude koji su bošnjaci a piju.jednostavno nisu vjernici
ma znam ba to ja kazem znas takav je red :D :D ali poenta je to sto sem pive i vode nemaju nista,, jos mi donjeli onaj swity i prbili ga ekserom cep i gurnuli slamku ... e jbg.... stvarno nema smisla...
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#20 Re:

Post by sharwoodforest »

Silver_surfer wrote:
piskerernest wrote:
Silver_surfer wrote:ee ma meni je akvarij extra i sam kafic je super ali sinoc sam se izivcirao strava! ja izasao sa prijateljima Jazz poluprazan tj vise prazan nego pun :roll: . Ja reko: Moze meni jedan kapucino? Kaze meni konobar: nemamo solja ni soljica pa tako da nema kafe ni kapucina...aj reko de mi onda SVEPS... kaze on meni; Nemamo proizvoda od COCA COLA COMPANY. pa reko imate li ista? jbg ak nema soka kafe ni kapucina ostade mi voda ili piva a ramazan je, nisam musliman ali opet nema smisla.... aj reko de mi Capy kaze on IMA! e super! kad on meni donese SWITY...LOL!!! trebali su reci KORISTENJE STOLA 1KM PA DONESI SEBI OD KUCE PICE I SJEI I PIJ! :x :x :x
što nema smislapiti alokohol ako nisi musliman.znam ljude koji su bošnjaci a piju.jednostavno nisu vjernici
ma znam ba to ja kazem znas takav je red :D :D ali poenta je to sto sem pive i vode nemaju nista,, jos mi donjeli onaj swity i prbili ga ekserom cep i gurnuli slamku ... e jbg.... stvarno nema smisla...
Bila sam u to m kaficu Jazz samo jednom jer ne zivim u Ze, ali eto to mi je mjesto izgledalo naoko simpaticno, prijatelj mi ga pohvalio zbog akvarijuma. Akvarijum je ok, iako stvarno povelik i primjetan zbog velicine, nije dotjeran da bi bio u centru paznje kao sto je u centru kafica. Konobar je i nas nesta levatio, pa smo ga cekali, cekali da se pojavi, kad se pojavio sa picem, daj hvataj ga da platimo i bjezzzz......a ribe kruze, kruze, a cujem ceste su tu i racije zbog droge....
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#21 Re:

Post by The Nightwatchman »

Kaiser wrote:Ja sam uspio uslikati ovo "krdo" pastrmki :-) Ima još 4-5 većih riba, al nemam pojma koja je to vrsta. Teško ih uslikati jer kad sam ja bio one jadne poludile pa tancaju tamo-vamo.

Ima jedna ribetina, duga je sigurno preko metar, al se zavuče pod ove stijene pa je ne možeš uslikat da si Tito :-)

Image
vidjelo ovo pastrmke nije
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#22 Re: Re:

Post by didgeridoo »

The Nightwatchman wrote:
Kaiser wrote:Ja sam uspio uslikati ovo "krdo" pastrmki :-) Ima još 4-5 većih riba, al nemam pojma koja je to vrsta. Teško ih uslikati jer kad sam ja bio one jadne poludile pa tancaju tamo-vamo.

Ima jedna ribetina, duga je sigurno preko metar, al se zavuče pod ove stijene pa je ne možeš uslikat da si Tito :-)

Image
vidjelo ovo pastrmke nije
ma kakva pastrmka...plotica, skobalj ili lipljen...al ipak mislim da je skobalj
Post Reply