Najveća brzina nije 300 000 km/s ?

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
madtv
Posts: 4562
Joined: 11/04/2009 00:31
Location: cvajta

#51 Re: Najveća brzina nije 300 000 km/s ?

Post by madtv »

Sunrise00 wrote: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
tako ja zamislim da imam dvije hiljade maraka, e osjetim kako ih drzim u rukama i odem u prodavnicu da nakupujem svega... dodjem na kasu kasirka me cudno gleda kad joj pruzam one dvije hiljade a ja ih u svojoj glavi fakat vidim :shock:
da rijesimo ovu, puno bitniju, misteriju :)
problem je sto je kasirka u drugom referentnom sistemu i ona ne moze da registruje tvoje dvije milje maraka, tj puno su brze od njene percepcije


smanjivaj brzinu maraka dok ih kasirka ne vidi :) :run:
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#52 Re: Najveća brzina nije 300 000 km/s ?

Post by kojeime »

"u trenutku kad zamisljas 2000 km, to je tvoja realnost. Isto kao kad sanjas, za tebe ne posotji druga realnost, svaki dio tijela se ponasa kao da je to stvarno (k'o sto i jest), kad se probudis, onda tvoja realnost postaje to da lezis u krevetu, zijevas, razmisljas kako si samo sanjao/la 2000 km... Jedini problem je sto kasirka ne zamislj< isto :)
Medjutim, moguce je da se ono sto zamisljas i materijalizuje. Pogledaj film the secret, tu je fino objasnjen zakon privlacnosti (a opet postoje tehnike meditacije koje ubrzavaju proces materijalizacije) :)

sad smo skroz skrenuli sa teme, al eto :)

peace & love"

Sto znaci da kada vidis nekoga ko na ulici prica sam sa sobom, on u stvari ne prica sam sa sobom, dakle nije ni puk'o, nije ni sizofrenicar, vec je sasvim normalan covjek i prica sa stvarnom osobom, samo si ti u nekoj drugoj realnosti pa tu osobu sa kojom ovaj kojeg vidis prica ne vidis? A ovaj kojeg vidis je neki nadcovjek pa postoji u ovoj realnosti u kojoj si i ti, ali ima sposobnost da vidi i prica sa nekim iz druge realnosti. Ako te dobro svatih?
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#53 Re: Najveća brzina nije 300 000 km/s ?

Post by kojeime »

"da rijesimo ovu, puno bitniju, misteriju :)
problem je sto je kasirka u drugom referentnom sistemu i ona ne moze da registruje tvoje dvije milje maraka, tj puno su brze od njene percepcije


smanjivaj brzinu maraka dok ih kasirka ne vidi :) :run:"

Mozda si mislio kolicinu. Kasirke ovdje tesko mogu podnijeti da vide 2 milje maraka odjednom, za nase kasirke to je nesto sto samo su cule da moze biti, da neko moze imati 2 milje maraka kod sebe, ali nikada nisu dozivjele. Znaci nije problem u brzini vec kolicini :)
User avatar
LightRain
Posts: 250
Joined: 03/10/2012 23:14

#54 Re: Najveća brzina nije 300 000 km/s ?

Post by LightRain »

Film k-pax ima zanimljivu teoriju o tome...

"Dr. Mark Powell: What if I were to tell you that according to a man who lived on our planet, named Einstein, that nothing can travel faster than the speed of light?
Prot: I would say that you misread Einstein, Dr. Powell. May I call you Mark? You see Mark, what Einstein actually said was that nothing can accelerate to the speed of light because its mass would become infinite. Einstein said nothing about entities already traveling at the speed of light or faster. " :D
User avatar
suadfor
Posts: 521
Joined: 05/07/2012 22:40

#55 Re: Najveća brzina nije 300 000 km/s ?

Post by suadfor »

its over 9000
User avatar
1korisnik
Posts: 421
Joined: 13/01/2013 16:11

#56 Re: Najveća brzina nije 300 000 km/s ?

Post by 1korisnik »

Janjicar wrote:Brzina je fizička vektorska veličina. Određena je pravcem, smjerom, intenzitetom i napadnom tačkom.
nije odredjena pravcima,smjerovima,intenzitetima i napadnim tackama

A ti u tome slucaju govoris o tome, dva tijela

Dakle najveca brzina je 300 000 km/s a to sto ti pricas je nesto drugo
a o tome mozes pronaci u knjizi Ahmed Colic 2/3 razred gimnazije...
Nema napadne tacke, to sila ima, brzina ne.
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2437
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#57 Re: Odg: Najveća brzina nije 300 000 km/s ?

Post by cenecimoveocino »

kojeime wrote:"u trenutku kad zamisljas 2000 km, to je tvoja realnost. Isto kao kad sanjas, za tebe ne posotji druga realnost, svaki dio tijela se ponasa kao da je to stvarno (k'o sto i jest), kad se probudis, onda tvoja realnost postaje to da lezis u krevetu, zijevas, razmisljas kako si samo sanjao/la 2000 km... Jedini problem je sto kasirka ne zamislj< isto :)
Medjutim, moguce je da se ono sto zamisljas i materijalizuje. Pogledaj film the secret, tu je fino objasnjen zakon privlacnosti (a opet postoje tehnike meditacije koje ubrzavaju proces materijalizacije) :)

sad smo skroz skrenuli sa teme, al eto :)

peace & love"

Sto znaci da kada vidis nekoga ko na ulici prica sam sa sobom, on u stvari ne prica sam sa sobom, dakle nije ni puk'o, nije ni sizofrenicar, vec je sasvim normalan covjek i prica sa stvarnom osobom, samo si ti u nekoj drugoj realnosti pa tu osobu sa kojom ovaj kojeg vidis prica ne vidis? A ovaj kojeg vidis je neki nadcovjek pa postoji u ovoj realnosti u kojoj si i ti, ali ima sposobnost da vidi i prica sa nekim iz druge realnosti. Ako te dobro svatih?
waaattt?????

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#58 Re: Najveća brzina nije 300 000 km/s ?

Post by GandalfSivi »

Ukradeno s druge teme :)
Tiger 033 wrote:Image
User avatar
suadfor
Posts: 521
Joined: 05/07/2012 22:40

#59 Re: Najveća brzina nije 300 000 km/s ?

Post by suadfor »

GandalfSivi wrote:Ukradeno s druge teme :)
Tiger 033 wrote:Image
sto je najcrnje, letenje brzinom zvuka nije nikakvo posebno dostignuce da bi se posebno naglasavalo pa se tesko moze reci da je to lapsus :oops:
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#60 Re: Najveća brzina nije 300 000 km/s ?

Post by Heller »

Dajte svjetlosti dandare :D :mrgreen:
User avatar
nikobitein
Posts: 18
Joined: 24/08/2014 00:32
Location: BiH
Contact:

#61 Re: Najveća brzina nije 300 000 km/s ?

Post by nikobitein »

najveca je brzina trenutna, a to vec nije brzina
Post Reply