Najveći 'rvacki sin - Mile Dodik

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
kicky

#1 Najveći 'rvacki sin - Mile Dodik

Post by kicky » 25/02/2007 00:45

Kolko god ja bio suzdržan u huškačkim napadima na premijera RS-a Milorada Dodika od strane kolega s foruma i sveučestalim temama koje se odnose na njegovu akadmesku naobrazbu, psihičko stanje ili seljačko podrijetlo, ne mogu da ne zaobiđem nešto što me dosta uznemirilo. Naime vjerojatno ste čuli kako je Premijer dobio nagradu Večernjeg lista za osobu godine, kako je davao intervju u kojem kaže da su Bošnjaci odkantali Hrvate u nekavim pregovorima, pa se onda počeo zalagat za treći entitet više od one budaletine Milića. Ja konto, de Mile majketi...Prodaji priče nekom drugom. Međutim ovaj jadni ''pametni'' narod popušio Milinu priču i eno neki dan na nekom sajtu čitam komentare na Milino ''hrvatstvo''. Ljudi oduševljeni: Mile je naš, Da je nama nekoga ko Dodika, Dodik je je jedini koji drži do Hrvata, S Dodikom se treba dogovarat a ne s onim muslimanima (napisana je pogrdna riječ sa b, koju ja ne koristim)... A reko mahnitih ljudi. Mile očito zna kakvu igru igra, i bogami dobro procjenio kakav je narod dole u nas. On zna da će RS zacementirati za sve vijeke vijekova ako se stvori konačna etno - nacional - entitetska podjela, e pa Mile: SVAKA TI ČAST!!! :x :x :x

senada

#2 Re: Najveći 'rvacki sin - Mile Dodik

Post by senada » 25/02/2007 08:06

kicky wrote:Kolko god ja bio suzdržan u huškačkim napadima na premijera RS-a Milorada Dodika od strane kolega s foruma i sveučestalim temama koje se odnose na njegovu akadmesku naobrazbu, psihičko stanje ili seljačko podrijetlo, ne mogu da ne zaobiđem nešto što me dosta uznemirilo. Naime vjerojatno ste čuli kako je Premijer dobio nagradu Večernjeg lista za osobu godine, kako je davao intervju u kojem kaže da su Bošnjaci odkantali Hrvate u nekavim pregovorima, pa se onda počeo zalagat za treći entitet više od one budaletine Milića. Ja konto, de Mile majketi...Prodaji priče nekom drugom. Međutim ovaj jadni ''pametni'' narod popušio Milinu priču i eno neki dan na nekom sajtu čitam komentare na Milino ''hrvatstvo''. Ljudi oduševljeni: Mile je naš, Da je nama nekoga ko Dodika, Dodik je je jedini koji drži do Hrvata, S Dodikom se treba dogovarat a ne s onim muslimanima (napisana je pogrdna riječ sa b, koju ja ne koristim)... A reko mahnitih ljudi. Mile očito zna kakvu igru igra, i bogami dobro procjenio kakav je narod dole u nas. On zna da će RS zacementirati za sve vijeke vijekova ako se stvori konačna etno - nacional - entitetska podjela, e pa Mile: SVAKA TI ČAST!!! :x :x :x
dok je mile izdajnik srpskog naroda pljuvo po sds-u zbog AGRESIJE i GENOCIDA sda-ovci i protiv bihovci su im lizali guzice! (tad je haris bio u sda) cak sta vise inicijativi mz da ukinu sds, sda na celu sa alijom se suprotstavila ukidanju banditsko fasisticke stranke u kojoj srbin mile radi ubijanja bosnjaka nije zelio imati partnere!! ali sda-ovci jesu!

senada

Post by senada » 25/02/2007 08:10

Dakle, ako neko zasluzuje osudu zbog stvaranja ENTITETA i zbog CIJEPANJA BiH onda su to SDS sa SDA, ZBiH i HDZ !!!!!

Barem celnicima tih stranaka Mile treba zlatni spomenik podici!!!

senada

Post by senada » 25/02/2007 08:32

kicky wrote:... e pa Mile: SVAKA TI ČAST!!! :x :x :x
e pa DEBELO si pogrijesio adresu!

Nije Mile podijelio BiH!

Mile je dosao na gotovu pricu!

Mile je posljedica TROJNE retrogradne, separatisticke po BiH pogubne a po PODJELE dobitne politike SDS-a, SDA (i Haris) i HDZ.

taxi_driver

Post by taxi_driver » 25/02/2007 08:50

ebo vas mile vise. :x

svaki dan jedna tema u njegovu cast.
sutra ce neko postaviti temu,zasto je kod mile tvrda stolica.ili da li je mile danas na lijevu ustao.

nego, ja bih otvorio podforum o mili (vanilli). :D
zasluzio je.a zvao bi se,dobro jutro milo.
i tu sve pohvaale,primjedbe mozete pisati

senada

Post by senada » 25/02/2007 08:54

taxi_driver wrote:ebo vas mile vise. :x

svaki dan jedna tema u njegovu cast.
sutra ce neko postaviti temu,zasto je kod mile tvrda stolica.ili da li je mile danas na lijevu ustao.

nego, ja bih otvorio podforum o mili (vanilli). :D
zasluzio je.a zvao bi se,dobro jutro milo.
i tu sve pohvaale,primjedbe mozete pisati
nisam ja otvorila temu a nervira me sto su se okomili na posljeice a uzrok im 20 godina jasi za vratom.

nemaju sta prigovoriti harisu.

3per

Post by 3per » 25/02/2007 09:33

Sta ce Haretu prigovarati, ta nije on zadnjih 12ak godina stalno na vlasti. :lol: :lol:

senada

Post by senada » 25/02/2007 09:59

3per wrote:Sta ce Haretu prigovarati, ta nije on zadnjih 12ak godina stalno na vlasti. :lol: :lol:
1990 - 2007 = samo 17 najtezih godina.

bio je jedan od oceva sda... kad je sda teokratija lagano pocela da pada formira se nova sda nada tzvana 'za' beiha na celu sa harisom... a onda hare po svijetu odmara dok 'za' beiha hara po beiha.... i na kraju price o beiha na scenu stupa s kraljevskog univerziteta legendarni ukidatelj entiteta da konacno ukine beiha...

Drvosjeca iz Dejcica

#9 Re: Najveći 'rvacki sin - Mile Dodik

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 25/02/2007 10:02

kicky wrote:Kolko god ja bio suzdržan u huškačkim napadima na premijera RS-a Milorada Dodika od strane kolega s foruma i sveučestalim temama koje se odnose na njegovu akadmesku naobrazbu, psihičko stanje ili seljačko podrijetlo, ne mogu da ne zaobiđem nešto što me dosta uznemirilo. Naime vjerojatno ste čuli kako je Premijer dobio nagradu Večernjeg lista za osobu godine, kako je davao intervju u kojem kaže da su Bošnjaci odkantali Hrvate u nekavim pregovorima, pa se onda počeo zalagat za treći entitet više od one budaletine Milića. Ja konto, de Mile majketi...Prodaji priče nekom drugom. Međutim ovaj jadni ''pametni'' narod popušio Milinu priču i eno neki dan na nekom sajtu čitam komentare na Milino ''hrvatstvo''. Ljudi oduševljeni: Mile je naš, Da je nama nekoga ko Dodika, Dodik je je jedini koji drži do Hrvata, S Dodikom se treba dogovarat a ne s onim muslimanima (napisana je pogrdna riječ sa b, koju ja ne koristim)... A reko mahnitih ljudi. Mile očito zna kakvu igru igra, i bogami dobro procjenio kakav je narod dole u nas. On zna da će RS zacementirati za sve vijeke vijekova ako se stvori konačna etno - nacional - entitetska podjela, e pa Mile: SVAKA TI ČAST!!! :x :x :x
Nista novo, Hrvati u BiH jednostavno trenutno ne znaju sta zele. Cesto mozes od njihovih predstavnika cuti oprecne stavove, jedni su za BiH, drugi za treci entitet, treci takodjer za svoj entitet ali koji bi obuhvatao i dijelove R.S...itd Pogledaj ovo sa reformom policije. Njihov predstavnik je covjek koji za vratom ima optuznicu i koji je pusten da se brani sa slobode uz kauciju. :( Pa gdje to ima? Covjek sa optuznicom sudjeluje u odlucivanju po najvaznijim pitanjima ove drzave. :sad:

Stavovi koje iznose ti likovi na pojedinim pro-hrvatskim forumima nisu nista novo. To je samo odraz ukunog stanja u narodu, ne samo Hrvatskom, vec i ostala dva.

in33sa

Post by in33sa » 25/02/2007 10:26

Meni se cini da u BiH niko ne zna sto hoce. Na kraju cemo se valjda opet potuci.

A inace, nije ovaj Covic jedini BH politicar koji sa optuznicom u djepu sudjeluje u odlucivanju o bitnim pitanjima po drzavi. Pa nas Hasan Cengic, sin mlinara iz Ustikoline, ne smije mrdnuti iz drzave u strahu od potjernice Interpola, a ovdje je bitan subjekt u odlucivanju.

sember

Post by sember » 25/02/2007 10:36

dok je mile izdajnik srpskog naroda pljuvo po sds-u zbog AGRESIJE i GENOCIDA sda-ovci i protiv bihovci su im lizali guzice! (tad je haris bio u sda) cak sta vise inicijativi mz da ukinu sds, sda na celu sa alijom se suprotstavila ukidanju banditsko fasisticke stranke u kojoj srbin mile radi ubijanja bosnjaka nije zelio imati partnere!! ali sda-ovci jesu!

Vjerovatno ,,pusis" ronhil,kad tako mudro zboris.

MuaDib

Post by MuaDib » 25/02/2007 11:40

Kampanja protiv Milorada Dodika je poprimila šovinističke razmjere. Njega svi slušaju na pola uha ili sjede na ušima. Pa zar vi mislite da je Dodik glup da tek tako raspisuje referendume i daje ucjene. Evo uzmimo reformu policije. Dodik traži da kao dio jedinstvenih policijskih struktura bude i Policija RS, i odmah postavlja ultimatum. S druge strane svebošnjačka koalicija SDA-SBiH kaže mi želimo ukidanje policija entiteta i ne odstupamo od toga, ali nije ultimatum. Prihvatili su budžet i zakon na državnom nivo i sekretarijat za unutrašnje poslove pri Ministarstvu bezbjednosti. S druge strane da Dodik i prihvati policiju BiH i međuentitetske policijske regije, kavu vi očekujete reakciju Srba u RS, treba da nastanu nemiri da sruše Dodika, pa da dođe nekakva Srpska patriotska koalicija SDS-a, Radikala, Spasa, Deposa, DNS-a, DSS-a i PDP-a pa da BiH ode u helać. Stvarno meni nisu jasne bošnjačke stranke dođe SNSD nevalja, dok je bio SDS na vlasti nevalja, pa SNS nevalja još trebaju da dođu radikali pa da onda odvagaju ko je bolji. Treba nakad biti i malo popustljiviji.

zavrzlama
Has thanked: 22 times
Been thanked: 75 times

Post by zavrzlama » 25/02/2007 14:31

MuaDib wrote:Kampanja protiv Milorada Dodika je poprimila šovinističke razmjere. Njega svi slušaju na pola uha ili sjede na ušima. Pa zar vi mislite da je Dodik glup da tek tako raspisuje referendume i daje ucjene. Evo uzmimo reformu policije. Dodik traži da kao dio jedinstvenih policijskih struktura bude i Policija RS, i odmah postavlja ultimatum. S druge strane svebošnjačka koalicija SDA-SBiH kaže mi želimo ukidanje policija entiteta i ne odstupamo od toga, ali nije ultimatum. Prihvatili su budžet i zakon na državnom nivo i sekretarijat za unutrašnje poslove pri Ministarstvu bezbjednosti. S druge strane da Dodik i prihvati policiju BiH i međuentitetske policijske regije, kavu vi očekujete reakciju Srba u RS, treba da nastanu nemiri da sruše Dodika, pa da dođe nekakva Srpska patriotska koalicija SDS-a, Radikala, Spasa, Deposa, DNS-a, DSS-a i PDP-a pa da BiH ode u helać. Stvarno meni nisu jasne bošnjačke stranke dođe SNSD nevalja, dok je bio SDS na vlasti nevalja, pa SNS nevalja još trebaju da dođu radikali pa da onda odvagaju ko je bolji. Treba nakad biti i malo popustljiviji.

Muki mijesas pojmove ..Dodik odbija ono sto trazi EU a ne ono sto trazi kako kazes bosnjacke stranke....to je stara velikosrpska propaganda..odbijas reforme koje trazi EU a narodu kazes da to traze oni u Teheranu...to isto ti sad radis u svom postu....

Drugo velis nevalja Bosnjacima nijedna stranka u rs-u..reci koja to stranka u tom entitetu radi za BIH,suzivot i ponistenje diskreiminacije i rezultata rata...ne radi nijedna nego se utrkuju koja ce vise omalovazavati BIH i zaturati medjunacionalnu mrznju....jedino imamo SGV u Sarajevu koje se istinski bori za BIH....a i oni su se usutili jer im slijedi Dusko Kondor...

zavrzlama

Post by zavrzlama » 25/02/2007 15:23

Marco-x wrote:Slažem se da Milorad Dodik treba dobiti podforum na Sarajevo-x. Uvijek kad dođem na podforum politika ima masa "njegovih" tema.
Naravno, Milorad Dodik bi trebao biti mazohist i toliki budalasti altruist da potkopava stečene pozicije srpskog naroda u BiH. Onda bi bio prihvatljiv forumašima na SAX, koji vole Branko Kockica priče i fore kako u svijetu caruje drugarstvo. Kako su stečene, o tomu ima dosta tema i tu se dosta slažem sa forumašima ovdje na SAX.
Jednostavno, pragmatičan političar, koji maksimalno iskorištava stečene pozicije srpskog naroda. Pritužbe šaljite na prave adrese.

Reforme se i sprovode i traze ...jer nacin na koji su stecene te pozicije su oznacene kao etnicko ciscenje,zlocin i rezultat rata...Ti ako se miris sa time nikog ne obavezuje..ima dosta onih kojhi se ne mire sa takvim stanjem i pravilima ponasanja....svako normalan,posten i moralan ce stati protiv tako stecenog stanja....

zavrzlama

Post by zavrzlama » 25/02/2007 15:52

Marco-x wrote:
zavrzlama wrote:

Reforme se i sprovode i traze ...jer nacin na koji su stecene te pozicije su oznacene kao etnicko ciscenje,zlocin i rezultat rata...Ti ako se miris sa time nikog ne obavezuje..ima dosta onih kojhi se ne mire sa takvim stanjem i pravilima ponasanja....svako normalan,posten i moralan ce stati protiv tako stecenog stanja....
Naravno da se slažem s tobom. Ali kako sam rekao, pritužbe na prave adrese, potpisnike dejtonskog sporazuma, SDS, HDZ, SDA.

Uostalom, srpski narod, kao konstitutivan ima legitimno pravo uređenje BiH, po drukčijim načelima od ostala dva naroda. Jedino je nelegitimno tražiti podjelu BiH.
Nažalost, puno je država nastalo na svakakvim osnovama. Trebalo bi malo povijest proučiti, pa tražiti ukidanje SAD-a, nastanak moderne Turske je vezan za genocid nad Armencima i još puno, puno primjera, Kažem opet nažalost...
konstutivnost ne daje pravo da se odredjena teritorija svojata za vlasnistvo samo jednog naroda,sa svim pratecim elementima(himna,zastava,grb,policija kojoj je pravoslavni blagdan zastitni znak itd)

Srbi u Hrvatskoj su radi takvog pristupa i ideologije sada naseljeni u Srbiji,BIH,Novom Zelandu itd....medunarodna zajednica i svi Bosanci i Hercegovci i pokusavaju da se ne ponovi taj Hrvatski slucaj sa bilo kojeg naroda u BIH...znaju to mnogi ali isplati se narodu mazat oci...a srpskom pogotovo....bojim se da srpska politika ne ide onom narodnom poslovicom.."prelazis rijeku pa ti voda udje u jednu cizmu(srbi iz Hrvatske,odlazak CG,odlazak Kosova) pa nek udje i u drugu cizmu svakako su mi noge mokre."

kicky

Post by kicky » 25/02/2007 16:07

senada wrote:Dakle, ako neko zasluzuje osudu zbog stvaranja ENTITETA i zbog CIJEPANJA BiH onda su to SDS sa SDA, ZBiH i HDZ !!!!!

Barem celnicima tih stranaka Mile treba zlatni spomenik podici!!!
U potpunosti se slažem. Ja sam samo želio odati počast Miloradu Dodiku kao vrsnom političkom liscu i manipulatoru, a to su vrijedne kvalitete.

Avax_

Post by Avax_ » 25/02/2007 16:17

senada wrote:
kicky wrote:... e pa Mile: SVAKA TI ČAST!!! :x :x :x
e pa DEBELO si pogrijesio adresu!

Nije Mile podijelio BiH!

Mile je dosao na gotovu pricu!

Mile je posljedica TROJNE retrogradne, separatisticke po BiH pogubne a po PODJELE dobitne politike SDS-a, SDA (i Haris) i HDZ.
Debelo si pogrijesila Senada, ponovi gradivo ko je bio agresor a ko branilac drzave! Ko rusilac drzave a ko oslobodilac iste! Druga je stvar ako ti dijelis stav vecine srba da su svi krivi i da su svi dijelili BiH...
I kad vec spominjes Micu, onda spomeni i njegovog do jucerasnjeg druga Zlaju... Surovali su surovali, dok Mica ne isamara Zlaju, osta Zlaja u neobranom grozdju... :lol:

zavrzlama

Post by zavrzlama » 25/02/2007 16:19

Marco-x wrote:
zavrzlama wrote:
Marco-x wrote: Naravno da se slažem s tobom. Ali kako sam rekao, pritužbe na prave adrese, potpisnike dejtonskog sporazuma, SDS, HDZ, SDA.

Uostalom, srpski narod, kao konstitutivan ima legitimno pravo uređenje BiH, po drukčijim načelima od ostala dva naroda. Jedino je nelegitimno tražiti podjelu BiH.
Nažalost, puno je država nastalo na svakakvim osnovama. Trebalo bi malo povijest proučiti, pa tražiti ukidanje SAD-a, nastanak moderne Turske je vezan za genocid nad Armencima i još puno, puno primjera, Kažem opet nažalost...
konstutivnost ne daje pravo da se odredjena teritorija svojata za vlasnistvo samo jednog naroda,sa svim pratecim elementima(himna,zastava,grb,policija kojoj je pravoslavni blagdan zastitni znak itd)

Srbi u Hrvatskoj su radi takvog pristupa i ideologije sada naseljeni u Srbiji,BIH,Novom Zelandu itd....medunarodna zajednica i svi Bosanci i Hercegovci i pokusavaju da se ne ponovi taj Hrvatski slucaj sa bilo kojeg naroda u BIH...znaju to mnogi ali isplati se narodu mazat oci...a srpskom pogotovo....bojim se da srpska politika ne ide onom narodnom poslovicom.."prelazis rijeku pa ti voda udje u jednu cizmu(srbi iz Hrvatske,odlazak CG,odlazak Kosova) pa nek udje i u drugu cizmu svakako su mi noge mokre."
Ne može se nikako porediti uređenje Hrvatske i BiH. Apsolutno nikako, zbog drukčijeg statusa naroda u ovim dravama.
Oluja je uslijedila tek kad je Srbima kao naconalnoj manjini ponuđena široka (i politička i kulturna i u školstvu i ekonomiji) autonomija i kad je odbijena od strane hrvatskih Srba. Znači, nije cilj bio ravnopravnost, nego Velika Srbija.
Ali usporedbe ne idu nikako i ne možemo diskusiju razvijati u tom smjeru.
Ovo boldirano je kljuc svega....srbi u Hrvatskoj nacionalna manjina...hrvati u BIH konstutivan narod kojih je manje nego sto je bilo srba u Hrvatskoj...sad dolazi ono glavno...jeli to recimo srbi i hrvati u BIH koji su konstutivan narod trebaju da taj dar konstutivnosti koriste za razbijanje BIH ili za unapredjenje i razvoj BIH...zasto se ta konstutivnost koristi znamo...

Marko u pitanju je samo zakon gole sile...bila bi oluja i prije 1995-e da su hrvati imali snage,oruzja i medunarodne potpore za oluju...a i da je medunarodna zajednica bila na strani Srbije danas nebi bilo dobro ni onom u Velenju.....Konstutivnost naroda u BIH se koristi samo u svrhu unistenja BIH a ne kao garant opstanka pojedinih naroda i privrzenosti svojoj drzavi BIH.....

erised traeh

Post by erised traeh » 25/02/2007 16:23

MuaDib wrote:Kampanja protiv Milorada Dodika je poprimila šovinističke razmjere. Njega svi slušaju na pola uha ili sjede na ušima. Pa zar vi mislite da je Dodik glup da tek tako raspisuje referendume i daje ucjene. Evo uzmimo reformu policije. Dodik traži da kao dio jedinstvenih policijskih struktura bude i Policija RS, i odmah postavlja ultimatum. S druge strane svebošnjačka koalicija SDA-SBiH kaže mi želimo ukidanje policija entiteta i ne odstupamo od toga, ali nije ultimatum. Prihvatili su budžet i zakon na državnom nivo i sekretarijat za unutrašnje poslove pri Ministarstvu bezbjednosti. S druge strane da Dodik i prihvati policiju BiH i međuentitetske policijske regije, kavu vi očekujete reakciju Srba u RS, treba da nastanu nemiri da sruše Dodika, pa da dođe nekakva Srpska patriotska koalicija SDS-a, Radikala, Spasa, Deposa, DNS-a, DSS-a i PDP-a pa da BiH ode u helać. Stvarno meni nisu jasne bošnjačke stranke dođe SNSD nevalja, dok je bio SDS na vlasti nevalja, pa SNS nevalja još trebaju da dođu radikali pa da onda odvagaju ko je bolji. Treba nakad biti i malo popustljiviji.
Daj ne kaki, Šešelj je veći socijaldemorata, nego što će Dodik ikad biti :D

Drugo, i Dodik i velkohrvatski zaštitinici iz HDZ su podržali entitetsko grlasanje u plarlamentu zbog kojeg hrvati danas imaju6 parlamentaraca od 42, odnosno 1/7 parlamenta, a etničkim glasanjem bi imali 1/3 parlamenta. (kolko ja znam, dole u čapljini i kiseljaku se uči u osnovnoj, ako ne u osnvon, onda u srednjoj, razlomci i procenti). A znamo ko se najviše zalagao za etničko glasanje u parlamentu :-)

miki22

Post by miki22 » 25/02/2007 16:28

Licemjerstvo bez gtranica, pa ko je stvorio Dodika nego čuvena sarajevska čaršija koja misli da je centar svijeta, da su najpametniji, obrazovani, kulturni i još mnogo čega. Ti krojači medijske slike imaju širok krug svog stvaranja, koji se mjeri otprilike og Ilidže do Baščaršije, horski samo napadaju bez argumenata i kukaju na sve i svakog. Svi im krivi od Ohr do Srba i Hrvata, i onda se čude odakle sad Dodik, a oni ih proizveli hiljadu svojih Dodika samo što su ovi potonji malčice neobrazovani i zaostali u razvoju pa ih niko ne gotivi.U budućnosti sasvim je realno da će Sarajevo postati primjer zaostalosti i primitivizma od svih nazovi gradova u Evropi.

erised traeh

Post by erised traeh » 25/02/2007 16:35

Marco-x wrote:
zavrzlama wrote:

Ovo boldirano je kljuc svega....srbi u Hrvatskoj nacionalna manjina...hrvati u BIH konstutivan narod kojih je manje nego sto je bilo srba u Hrvatskoj...sad dolazi ono glavno...jeli to recimo srbi i hrvati u BIH koji su konstutivan narod trebaju da taj dar konstutivnosti koriste za razbijanje BIH ili za unapredjenje i razvoj BIH...zasto se ta konstutivnost koristi znamo...

Marko u pitanju je samo zakon gole sile...bila bi oluja i prije 1995-e da su hrvati imali snage,oruzja i medunarodne potpore za oluju...a i da je medunarodna zajednica bila na strani Srbije danas nebi bilo dobro ni onom u Velenju.....Konstutivnost naroda u BIH se koristi samo u svrhu unistenja BIH a ne kao garant opstanka pojedinih naroda i privrzenosti svojoj drzavi BIH.....
Hajde mi objasni od čega proizlazi konstitutivnost? Stvarno me interesira.
Iako to nema nikakve veze 1991' Hrvata je u BiH bilo 17,5% a Srba u Hrvatskoj 12,5% (ili tako nešto slično).
Razbijanje BiH je i traženje uređenja u kojem bi se Bošnjacima dugoročno osigurala dominacija, a Hrvate i Srbe potaklo na iseljavanje. To su po meni isti neprijatelji BiH, kao i nacionalisti, koji hoće podijeliti BiH.
Prvo mi odgovori na pitanje, što jednom narodu osigurava konstitutivnost, da znam s kakvim forumašima diskutiram...
Vrlo jednostavno - ustav

zavrzlama

Post by zavrzlama » 25/02/2007 16:45

erised traeh wrote:
Marco-x wrote:
zavrzlama wrote:

Hajde mi objasni od čega proizlazi konstitutivnost? Stvarno me interesira.
Iako to nema nikakve veze 1991' Hrvata je u BiH bilo 17,5% a Srba u Hrvatskoj 12,5% (ili tako nešto slično).
Razbijanje BiH je i traženje uređenja u kojem bi se Bošnjacima dugoročno osigurala dominacija, a Hrvate i Srbe potaklo na iseljavanje. To su po meni isti neprijatelji BiH, kao i nacionalisti, koji hoće podijeliti BiH.
Prvo mi odgovori na pitanje, što jednom narodu osigurava konstitutivnost, da znam s kakvim forumašima diskutiram...
Vrlo jednostavno - ustav
Eto odgovorio je jaran za mene.. 8)

E sad smo kod ustava...ko to hoce takav ustav da se konstutivnost odredjenih naroda ostvaruje na precizno odredjenim(ratom ociscenim teritorijama od drugih) teritorijama i da jedan konstutivan narod namece drugim konstutivnim narodima svoje nazive,simbole,policiju i vjerske blagdane....nema toga u demokratskim zemljama...ako si konstutivan u BIH onda si konstutivan na cijelom teritoriju BIH ili nisi...to nesto drugo trazi Dodik.....on trazi konstutivnost teritorije a ne naroda...jer u buducnosti zeli teritoriju da nosi u Srbiju a ne narode....samo malo prekasno za to cini mi se..

erised traeh

Post by erised traeh » 25/02/2007 17:33

Marco-x wrote:
zavrzlama wrote:

Naravno da se slažem s tobom. Ali kako sam rekao, pritužbe na prave adrese, potpisnike dejtonskog sporazuma, SDS, HDZ, SDA.

Uostalom, srpski narod, kao konstitutivan ima legitimno pravo uređenje BiH, po drukčijim načelima od ostala dva naroda.
Jedino je nelegitimno tražiti podjelu BiH.
Samo kad su nastale SAD i Republika Turska, nije postojala Konvencija o genocidu

Dirty Harry

Post by Dirty Harry » 25/02/2007 18:03

in33sa wrote:Meni se cini da u BiH niko ne zna sto hoce. Na kraju cemo se valjda opet potuci.

A inace, nije ovaj Covic jedini BH politicar koji sa optuznicom u djepu sudjeluje u odlucivanju o bitnim pitanjima po drzavi. Pa nas Hasan Cengic, sin mlinara iz Ustikoline, ne smije mrdnuti iz drzave u strahu od potjernice Interpola, a ovdje je bitan subjekt u odlucivanju.
E ako mu je najveci grijeh sto je sin mlinara iz Ustikoline ...

Da se razumijemo, ne branim ga ali pored toliko stvari koje bi se mogle reci o njemu glavni argument je "sin mlinara iz Ustikoline", ...hebo taj rezon.

senada

Post by senada » 25/02/2007 18:17

Marco-x wrote: Hvala na odgovorima. I s nekim diskutirati, koji pročita, ono samo što želi pročitati. :D
Želim vam još puno postova i topica o M. D
. :D
ImageImage

Post Reply